جمعه ۱۲ خردادساعت ۰۴:۵۴Jun 2023 2
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «سرطانی»

خبرگزاری صدا و سیما   ۱۰ ساعت پیش    
دکتر عابدینی جراح گفت: سرطان معده تنها با عمل جراحی به دو روش باز یا لاپارسکوپی انجام می شود و عمل لاپارسکوپی یا خارج کردن معده روشی نوین است که اخیرا رایج شده و تنها در چند دانشگاه بزرگ در کشور انجام می شود.
سینا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۰۴:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
یافته های مطالعه جدیدی که توسط محققان دانشگاه فناوری سیدنی انجام شده است، نشان دادند:گیاهان قادرند به شکل موثری هوای محیط های بسته را از گازهای سمی و ترکیبات سرطان زا مانند بنزن پاکسازی کنند. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۶:۰۵   + ۴ سایت دیگر  
بیماران سرطانی در کنار تمام دردی که تحمل می کنند هر روز به این امید چشم می گشایند که شاید امروز راهی برای درمان این بیماری یافته شده باشد. اینجا در کرمانشاه پژوهشگر جوانی با سنتز داروها به داروهایی با اثربخشی بهتر برای بیماران سرطانی به خصوص سرطان سینه دست یافته که برای تجاری کردن محصولات خود فقط ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۳:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
مطالعات در زمینه تأثیر حمایت عاطفی بر بیماران سرطانی نشان می دهد که این حمایت ها می تواند بر بهبود روانی بیماران و کیفیت زندگی آن ها مؤثر باشد.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۲:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
رییس دانشگاه علوم پزشکی تهران از راه اندازی دستگاه شتابدهنده ورسا اچ دی در انستیتو کانسر مجتمع بیمارستانی امام خمینی خبر داد.
بهار نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۱:۲۰   + ۶ سایت دیگر  
گروه سلامت: در مورد خواص آلوئه ورا برای پوست از جمله درمان آفتاب سوختگی و بهبود زخم چیزهای زیادی شنیده ایم. اما فواید آلوئه ورا بیش از اینهاست.به گزارش سیناپرس، آلوئه ورا جزو گیاهان بومی آفریقای شمالی، جنوب اروپا و جزایر قناری است ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۱:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی رئیس بیمارستان امید با اشاره به اینکه دود سیگار 5000 ماده شیمیایی مختلف را آزاد می کند، گفت: بر اساس تحقیقات هر 15 سیگاری که کشیده می شود، تغییر DNA اتفاق می افتد که منجر به مرگ یک سلول در بدن و سرطانی شدن آن می شود.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۰:۴۰   + ۶ سایت دیگر  
ایسنا/کرمان مدیر گروه فیزیک پزشکی دانشگاه علوم پزشکی کرمان یکی از مزایای ویژه دستگاه توموتراپی را درمان کودکان مبتلا به سرطان دانست و گفت: دستگاه توموتراپی که به کرمان اختصاص داده شده آخرین ورژن این دستگاه است و ورژنی بالاتر از این دستگاه در دنیا نداریم.
عصر همدان   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۰۹:۲۹    
رئیس دانشگاه سیدجمال الدین اسدآبادی گفت: دانشجویان دانشگاه سید جمال الدین اسدآبادی با کمک یک انجمن خیریه برپایی جشنواره غذا و صنایع دستی در دانشگاه، درآمد حاصل از این جشنواره صرف هزینه درمانی بیماران سرطانی کردند. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۷:۲۰   + ۵ سایت دیگر  
متخصص روانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: تحقیقات نشان می دهد حمایت عاطفی از سوی خانواده و دوستان، تفاوت بزرگی در کیفیت زندگی افراد مبتلا به سرطان ایجاد می کند.
عصر ایران   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۲:۵۷    
خیریه همت رضا شهر با ارسال نامه ای به عصر ایران، خواستار کمک برای اسکان بیماران سرطانی زائر شده است. در این نامه آمده است: احتراماً به استحضار می رساند ضمن تبریک ولادت بابرکت هشتمین اختر تابناک امامت و ولایت علی ابن موسی الرضا(ع) به منظور حمایت بیشتر از بیماران سرطانی که برای مداوا و همچنین ...
روزنامه شهروند   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۰۸:۵۲   + ۲ سایت دیگر  
محققان با بررسی داده های حدود 105 هزار نفر دریافته اند مصرف مکمل های ویتامین D می تواند نرخ مرگ ومیر بر اثر سرطان را 12 درصد کاهش دهد. البته این اتفاق در شرایطی می افتد که مقدار موردنیاز این ویتامین به صورت روزانه دریافت شود ...
فرهیختگان   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۰۸:۳۰    
میلاد جلیل زاده، خبرنگار: حواشی سینما و به طور کلی تر صنعت فیلمسازی در ایران بسیار پررنگ تر از متن کار شده است و زیست در حاشیه به صرفه تر از آرام ماندن و تمرکز روی فعالیت هنری به نظر می رسد. ...
خارگ نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۲۱:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
رئیس انجمن گوارش و کبد خراسان رضوی گفت: سرطان مری یکی از سرطان های گوارشی پرریسک به شمار می رود که در خراسان بزرگ بیشتر شایع بوده و استان از این حیث رتبه نخست را در ابتلا به سرطان های گوارشی دارد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۴:۱۶   + ۶ سایت دیگر  
مدیرکل انتقال خون مازندران: استان نیاز به گروه های خونی دارد و شهروندان با دادن خون یاری گر بیماران تالاسمی، هموفیلی، سرطانی و دیالیزی استان باشند.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۳:۰۶   + ۳۰ سایت دیگر  
یک نمانیده مجلس خطاب به رویس جمهور گفت:آقای رئیسی آیا از صحت اطلاعات ارسالی اقتصادی که به شما می رسد، اطمینان دارید؟ آیا از وضعیت کمبود شدید آرد به ویژه در شهرهای مسافرخیز اطلاع دارید؟ از عدم تأمین دارو برای بیماران خاص و سرطانی مطلعید؟
خوزنیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۰۹:۱۷   + ۶ سایت دیگر  
سفیر اسبق ایران در عراق با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی امروز در قله اقتدار و عزت خود قرار دارد گفت: تمام معادلات منطقه با حضور ایران به سرانجام می رسد. ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۰۸:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/آذربایجان غربی مدیر انجمن خیریه سرطان خوی گفت: نزدیک به 120 میلیارد ریال کمک های مالی در بخش های درمانی ،دارویی و اسکان و ایاب و ذهاب به بیماران سرطانی خوی انجام شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۹:۳۶   + ۳ سایت دیگر  
رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی استان با حضور در منزل یکی از کودکان سرطانی ضمن دلجویی و ایجاد انگیزه به این کودک برای مبارزه با بیماری، لباس همیار پلیس به وی هدیه داد.
سینا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۴:۳۸   + ۶ سایت دیگر  
گارداسیل (Gardasil) واکسنی است که برای پیشگیری انواع 11،6، 16 و 18 ویروس پاپیلومای انسانی(HPV) یا زگیل تناسلی کاربرد دارد؛ ویروسی که عامل اصلی ایجاد سرطان دهانه رحم و سرطان مقعد است. ...
حوزه   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۳:۱۱    
حوزه/ آستان مقدس امام حسین (ع) 2 میلیارد و نیم دینار عراقی در یک سوم ابتدایی سال میلادی جاری برای درمان کودکان سرطانی پرداخت کرده است.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۲:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
بازدید سرزده میدانی از بیمارستان های مشهد، به بیمارستان امید اختصاص دارد. جایی که به نظر می رسد کورسوی امید در دل بیمارانش این روز ها در صف های عریض و طویل انتظار برای پرتو درمانی به ناامیدی تبدیل شده است. این روز ها امید در ناامیدی است.
همشهری   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۰:۰۶    
قد و قواره شان را که نگاه کنید باورش کمی دشوار می شود که بانی اصلی این همه کار خیر و نیکوکارانه، یک جمع بیست وسه نفری از دانش آموزان مدرسه دخترانه میرداماد شهرری باشند. اینها حمایت از کودکان کار و خیابان و بیماران سرطانی را با روش خودشان نشانه گرفته اند.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۰۹:۴۹    
خشک کردن میوه می تواند به حفظ مواد مغذی و استفاده آن در فصول مختلف کمک کند. روش های مختلفی برای خشک کردن میوه وجود دارند. برخی از فواید توت شامل حفظ سلامت قلب، کاهش التهابات، تقویت سیستم ایمنی و جلوگیری از بروز بیماری های سرطانی هستند ...
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۵ - ۱۶:۰۴   + ۲۵ سایت دیگر  
رئیس سازمان انرژی اتمی با بیان اینکه براساس قوانین بین المللی، آژانس مکلف است فناوری صلح آمیز هسته ای را در اختیار همه کشور ها قرار دهد و در کنار این مساله، آن ها را تشویق و پشتیبانی کند، گفت: سیاست ایران در مقابل آژانس روشنگری بوده و در دولت سیزدهم این مسئله با قدرت بیشتری رخ داده است.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۹:۰۹   + ۱۱ سایت دیگر  
اعتماد : هادی خانیکی نوشت، جهان زیست سرطانی بیش از هر جهانی برآمده از بیم و امید و تحدید و فرصت است. بیم از ورود عنصر و عاملی متفاوت با عناصر و عوامل متعارف موثر بر زندگی و تحدید شرایط و زمینه های زیستن به روال معمول و امید به خلق فرصت های نو برای بازاندیشیدن در معنا و بازآفریدن نقشی نوتر و اثربخش ...
آنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۲:۵۱    
محققان یک شرکت دانش بنیان موفق به تولید یکی از پرکاربردترین رادیودارو های پپتیدی در تشخیص و درمان انواع تومور های سرطانی شدند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۰۸:۵۸   + ۲ سایت دیگر  
مدیرعامل موسسه خیریه حمایت از بیماران مبتلابه سرطان نور گفت: 72 هزار مددجوی سرطانی در شعبه های این موسسه در کشور از پوشش کمک های درمانی، دارویی، تشخیصی و حمایتی برخوردار هستند.
فرتاک نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۸:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
وجود خون در مدفوع یا خونریزی های واضح از ناحیه مقعد دلایل زیادی دارد و خوشبختانه در بیشتر موارد هم بررسی های پزشکی نشان می دهد خطرناک نیستند و راحت با دارو یا جراحی برطرف می شوند ولی اهمیت تشخیص علت دقیق خونریزی آنقدر مهم است که به هیچ وجه نباید مراجعه به مطب پزشک را حتی یک روز هم به تعویق انداخت ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۲۳:۳۵   + ۷ سایت دیگر  
خبر آنلاین : سرطان ریه از شش ها شروع می شود و سلول های سرطانی ممکن است به غدد لنفاوی یا اندام های دیگر، مثل مغز، هم برسند. وقتی این سلول های مرگبار بیشتر اندام های بدن را بگیرند، می گویند فرد به مرحله متاستاز رسیده که دیگر امیدی به زنده ماندن او نیست.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۲۳:۱۱   + ۲۵ سایت دیگر  
بهداشت نیوز : علاوه بر اینکه لیموترش در بهبود سلامت قلب و عروق موثر است، تاثیر مثبتی در مقابله با سرطان دارد. در واقع، ترکیبات موجود در لیمو به سلول های سرطانی حمله می کنند و در عین حال از سلول های سالم محافظت می کنند. البته برای اثبات این تاثیرات نیاز به بررسی های بیشتری از نظر علمی خواهد بود.
آفتاب نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۱۱:۲۲   + ۳ سایت دیگر  
اخیرا" با معلوم شدن مسیر و مراحل ساخت vinblastine در گیاه پروانش امکان تولید این دارو به روش صناعی (سنتز) فراهم شده است.
صبح قزوین   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۱۰:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
توت نقش موثری در پیشگیری از سرطان، نابودی سلول های سرطانی و افزایش طول عمر ایفا می کند.
رویداد 24   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۰۹:۱۵   + ۳ سایت دیگر  
رسانه قالیباف حمله جریان پایداری از قم را با یک ضدحمله تندتر پاسخ داد. کانال منتسب به جریان رسانه ای قالیباف با عنوان نواصولگرایی با انتشار یک یادداشت جریان پایداری را با عناوینی مانند غده سرطانی خطاب قرار داد.
پارس فوتبال   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۲۱:۱۳    
در یکی از مهم ترین دیدارهای هفته سی وسوم بوندس لیگای آلمان، دورتموند در ورزشگاه WWK مقابل آگسبورگ با نتیجه 3-0 پیروز شد تا در نزدیکی سینی قهرمانی قرار بگیرد. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۲۰:۴۶   + ۴ سایت دیگر  
رئیس اداره سازمان های مردم نهاد و خیرین سلامت کاشان گفت: از طریق توافق با سازمان امور مالیاتی شهرستان، مالیات متعلق به شرکت یا حرفه خود را به حساب موسسه نور واریز کنند و فیش آن را به اداره مالیاتی تحویل دهند.
جام جم   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۱۱:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
این سرطان به حدی کشنده است که پس از ابتلا، حتی در صورت انجام تمامی روندهای درمانی پیشرفته، فرد مبتلا فقط بین 12تا16 ماه توانایی مقابله با آن را خواهدداشت ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۰۹:۱۲   + ۴ سایت دیگر  
محققان استرالیایی نشان دادند که چگونه می توان داروی شیمی درمانی را به صورت هدفمند به سلول سرطانی رساند، بدون این که سلول های سالم آسیب ببینند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۰۸:۵۷   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان شمالی سرپرست دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: بیماران سرطانی خراسان شمالی برای انجام پرتودرمانی دیگر به خارج استان اعزام نمی شوند.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۰۶:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
یک متخصص طب سنتی گفت: بر اساس تحقیقات انجام شده، چای سبز و چای سیاه خاصیت ضد سرطانی دارد، افرادی که روزانه چهار فنجان چای سبز می نوشند کمتر نسبت به سایر افراد دچار سرطان می شوند.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۱۵:۵۰   + ۱۰ سایت دیگر  
سیلوستر بونت و همکارانش به دنبال فناوری شیمی درمانی هستند که به بدن آسیب نمی رساند، در حالی که به طور موثر با سلول های سرطانی مبارزه می کند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۱۲:۵۷   + ۱۶ سایت دیگر  
محققان انستیتو سرطان کودکان سیدنی راهی یافته اند تا داروها را وادار کنند به طور گزینشی روی سلول های سرطانی عمل کنند این روند به درمان ایمن تر و موثرتر سرطان خون در کودکان کمک می کند.
برترین ها / رکنا   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۱۲:۱۸   + ۸ سایت دیگر  
زهرا علی هاشم: شوهرم کارگر بود. خرج زندگی را در می آورد؛ ولی مدت هاست که به سرطان پوست و دیابت مبتلا شده است. او دیگر توانایی کار کردن ندارد و من؛ زنی که 50 ساله است بچه 2 ساله ام را به کولم می بندم و آشغال های جنگل را جمع می کنم.
فرصت امروز   ۱۴۰۲/۰۲/۲۸ - ۱۲:۴۳    
یکی از مهم ترین دلایل بروز بیماری هایی که سلامت خانم ها را به خطر میندازد، عدم انجام معاینات و آزمایش های سالانه است. به همین دلیل پزشک به شما توصیه می کند تست HPV، تست پاپ اسمیر، معاینات لگن و... را انجام دهید ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۱۸:۵۴    
شرکت های حوزه کارتی سل تراپی روز به روز در حال پیشرفت هستند و برای بررسی رقبا در این بازار، یک پایگاه داده جهانی با استفاده از 191 شرکت توسعه داده شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۱۳:۰۷   + ۴ سایت دیگر  
مدیرعامل انجمن حمایت از بیماران سرطانی آرین نسبت به روند افزایشی تعداد بیماران سرطانی یک سال گذشته در شهرستان آمل ابراز نگرانی و این موضوع را یک هشدار جدی اعلام کرد.
حوزه   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۱۲:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/ بنیاد بین المللی درمان سرطان وارث وابسته به حرم مطهر حسینی اعلام کرده است که اولین دسته از بیماران سرطانی را با هزینه حرم مطهر برای انجام عمره اعزام کرده است.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۱۲:۳۰    
فرماندار ویژه گنبدکاووس با بیان اینکه استان گلستان نماد واقعی وحدت در کشور و جهان اسلام است، گفت: دشمنان اسلام به دنبال این هستند که یک سلول سرطانی را برای تفرقه و دوراهی بین مسلمان ایجاد کنند ...