چهارشنبه ۰۲ فروردینساعت ۱۱:۱۳Mar 2023 22
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «بازار باز»

خرداد نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۱۴:۵۲   + ۱۲ سایت دیگر  
اقتصادنیوز نوشت: در بازار شبانه بانک های دارای کسری می توانند از بانک های دارای مازاد قرض پول کنند. در همین رابطه داده های بانک مرکزی نشان میدهد در این مقطع تزریق پول در بازار شبانه به مرحله بالایی رسیده و برابر با 57 هزار میلیارد تومان به ثبت رسیده است. ...
سلام نو / اصلاحات نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۱۰:۵۲   + ۱۴ سایت دیگر  
مشاهدات بازار خودرو حاکی از آن است که قیمت خودرو تقریبا ثابت مانده است. در جدول زیر جدیدترین قیمت تیبا، پراید، ساینا و انواع پژو در بازار آمده است.
تجارت نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۱۰:۵۹   + ۲ سایت دیگر  
با وجود افزایش درخواست های بانک ها در بازار باز، تزریق پول بانک مرکزی در این بازار نسبت به هفته گذشته بدون تغییر باقی ماند.
پول پرس   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۱۷:۵۴   + ۳ سایت دیگر  
بانک مرکزی این هفته با موضع توافق بازخرید به اجرای عملیات بازار باز پرداخت و برای خرید 800.0 هزار میلیارد ریال اقدام کرد.
ایلنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۱۶:۴۴   + ۳ سایت دیگر  
با توجه به پیش بینی بانک مرکزی از وضعیت نقدینگی در بازار بین بانکی، موضع عملیاتی بانک مرکزی در این هفته توافق بازخرید بود. از این رو، این بانک به اجرای عملیات بازار باز در قالب توافق بازخرید به مبلغ 800.0 هزار میلیارد ریال اقدام کرد.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۱۹:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
علیرغم ورشکستگی بانک ها که سیستم مالی را متزلزل کرده، بازارها همچنان انتظار دارند که فدرال رزرو به تلاش های خود برای مبارزه با تورم ادامه دهد. معامله گران روز دوشنبه با احتمال 85 درصدی افزایش 0.25 درصدی نرخ بهره را در جلسه کمیته بازار باز فدرال در 21 تا 22 مارس تعیین کردند ...
نبض بورس   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۱۸:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
بورس امروز در ادامه معاملات پرعرضه ای که از نیمه روز گذشته آغاز شد، با فشار فروش نسبتا زیادی کار خود را آغاز کرد و برای دومین روز متوالی شاخص کل بورس ریزش کرد و با کاهش 1.85 درصدی، بار دیگر کانال 1.8 میلیون واحدی را از دست داد. فردا بازار باز هم نزولی خواهد بود؟
برترین ها / جام جم   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۱۲:۳۱   + ۳۸ سایت دیگر  
در پی کاهش نرخ ارز در هفته گذشته، امروز هم این روند ادامه داشت و هر دلار آمریکا در بازار غیر رسمی تا 45 هزار و 500 تومان هم پایین آمد.
کاماپرس   ۱۴۰۱/۱۲/۱۸ - ۱۲:۱۲    
تلاطم اخیر بازار رمزارزها بسیاری از معامله گران را آشفته کرده و با وجود تداوم معاملات هنوز ابهامات زیادی درباره این بازار وجود دارد. طی چند روز گذشته قیمت ارز دیجیتال مهم بازار باز هم در مدار کاهشی بوده است. ...
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۱۶:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
در هفته منتهی به نیمه اسفندماه امسال، حجم عملیات بازار باز کاهشی شده و در کف سه ماهه قرار گرفته است. روند نزولی تزریق پول در این بازار را کارشناسان در ادامه رشد نرخ سود بازار باز می دانند که در هفته های اخیر به سطح بالایی رسیده است.
نقدینه   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۱۴:۱۶   + ۸ سایت دیگر  
نقدینه - با توجه به پیش بینی بانک مرکزی از وضعیت نقدینگی در بازار بین بانکی، موضع عملیاتی بانک مرکزی در این هفته توافق بازخرید بود. از این رو، این بانک به اجرای عملیات بازار باز در قالب توافق بازخرید به مبلغ 800.0 هزار میلیارد ریال اقدام کرد. ...
بورس نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۰۹:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
به نظر می رسد که بورس به میزانی که انتظار می رفت نسبت به دلار رشد نکرد و احتمال می رود که در 3 ماهه ابتدای سال آتی رشدی را شاهد باشیم و شاخص کل سقف قبلی را رد کند. همچنین سهام موجود در بازار باز هم 40-50 درصد رشد را تجربه کند.
همشهری   ۱۴۰۱/۱۲/۱۳ - ۱۷:۴۰    
در حالی که در چند سال اخیر بسیاری از ارزهای جدید بازار موفق شده اند تا راه خود را به لیست برترین رمزارزهای بازار باز کنند، اما همچنان علاوه بر بیت کوین و اتریوم، شاهد ادامه محبوبیت برخی دیگر از قدیمی های بازار هستیم.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۱۰ - ۱۷:۲۰    
نرخ سود بازار باز در هفته اخیر، هم ارز با هفته قبل خود در بالاترین سطح خود قرار گرفته است. اتفاقی که در ادامه منجر به کاهش تزریق پول در این بازار شده است ...
نقدینه   ۱۴۰۱/۱۲/۱۰ - ۰۹:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
نقدینه-با توجه به پیش بینی بانک مرکزی از وضعیت نقدینگی در بازار بین بانکی، موضع عملیاتی بانک مرکزی در این هفته توافق بازخرید بود. از این رو، این بانک به اجرای عملیات بازار باز در قالب توافق بازخرید به مبلغ 900.0 هزار میلیارد ریال اقدام کرد. ...
تجارت نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۰۳ - ۱۳:۲۸   + ۴ سایت دیگر  
شبکه بانکی ایران همچنان در عطش نقدینگی به سر می برد و استقراض بانک ها از بانک مرکزی در اوج قرار دارد؛ موضوعی که با توجه به استمرار آن، می تواند نگران کننده باشد.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۰۳ - ۱۲:۳۶   + ۳ سایت دیگر  
تزریق پول در بازار باز از هفته قبل پایین تر آمد. در اولین هفته اسفند ماه بانک مرکزی تنها 72 درصد نیاز بانک ها به نقدینگی را برطرف کرده و در نهایت تزریق پول در بازار باز را 15 همت کاهش داد اما همچنان این رقم بالای مرز 100 همت قرار دارد.
نقدینه   ۱۴۰۱/۱۲/۰۳ - ۱۱:۳۷    
نقدینه -با توجه به پیش بینی بانک مرکزی از وضعیت نقدینگی در بازار بین بانکی، موضع عملیاتی بانک مرکزی در این هفته توافق بازخرید بود. از این رو، این بانک به اجرای عملیات بازار باز در قالب توافق بازخرید به مبلغ 1050.0 هزار میلیارد ریال اقدام کرد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۱/۲۸ - ۱۶:۵۲   + ۲ سایت دیگر  
اکوایران : نرخ سود بین بانکی در بازار شبانه تغییری مهم داشته است. بانک مرکزی عموما به دو طریق سعی می کند تا نرخ بهره بین بانکی را تنظیم کرده و در ادامه وضعیت نقدینگی بانک ها را بهبود بخشد. این دو عبارتند از تزریق نقدینگی در بازار باز و انجام معاملات در بازار شبانه.
تجارت نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۲۶ - ۱۲:۵۴   + ۲ سایت دیگر  
سفارش های ارسالی بانک ها در بازار باز با ثبت رقم 146 هزار میلیارد تومان بار دیگر رکوردشکنی کرد. این موضوع می تواند زنگ خطری برای وضعیت بانک ها تلقی شود.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۲۶ - ۱۲:۳۹   + ۶ سایت دیگر  
در عملیات بازار باز منتهی به 24 بهمن ماه امسال سطح تزریق پول در بازار باز بالا گرفته و در مرز بالایی به ثبت رسیده است. این سطح برابر با 120 همت بوده و باوجود افت در مقایسه با هفته قبل اما همچنان مرز بالایی به شمار می آید.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۱/۲۴ - ۱۲:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
اقتصاد نیوز : بازار باز خطرناک تر از قبل شده است. در کنار بسط های بی سابقه در بازار باز، شاخصی وجود دارد که رشد آن مستقیما موجب افزایش پایه پولی شده و در ادامه می تواند تورم زایی را در کشور به همراه داشته باشد.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۲۴ - ۱۱:۰۷   + ۸ سایت دیگر  
آمارهای بانک مرکزی نشان می دهند در هفته منتهی به 18 بهمن ماه امسال، مانده نقدینگی در بانک ها از سوی معاملات بازار باز به 110 هزار و 30 میلیارد تومان رسیده و از هفته قبل خود حدودا 28 درصد بیشتر شده است. این بیشترین سطح تجربه شده در تاریخ برگزاری بازار باز بوده است.
خبر آنلاین   ۱۴۰۱/۱۱/۲۳ - ۱۹:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
یک شرکت مدیریت دارایی آمریکایی معتقد است که هفتمین چرخه صعودی رمزارز در آستانه عملیاتی شدن است و سرمایه گذاران نباید از اتفاقی که برای صرافی FTX افتاد، بترسند.
صدای بورس   ۱۴۰۱/۱۱/۲۲ - ۱۹:۴۳    
در هفته سوم بهمن ماه نرخ سود بازار باز مسیری ثابت داشته و نرخ بهره بین بانکی به رکورد دو ساله رسیده است. به نوعی می توان گفت استقراض بانک ها از یکدیگر در نرخ سود بالاتری شکل گرفته و بانک مرکزی همچنان با نرخی ثابت در بانک ها پول تزریق می کند.
ایستا نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۲۱ - ۱۹:۱۸   + ۲ سایت دیگر  
ایستانیوز:بانک مرکزی گزارش جدید عملیات اجرایی سیاست پولی را منتشر کرد. این گزارش از تداوم روند صعودی بسط نقدینگی در بازار باز خبر می دهد. طبق اطلاعات ارائه شده از سوی نهاد پولی ...
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۱۹ - ۱۲:۳۸   + ۳ سایت دیگر  
بانک مرکزی در هفته منتهی به 17 بهمن ماه سطح تزریق پول در بازار باز را به بالاترین سطح خود در سال های اخیر رسانده است. این در حالی است که طبق معاملات هفته قبل 105 همت نقدینگی را از بازار جمع آوری کرده است.
تجارت نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۱۹ - ۱۲:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
رکورد میزان سفارش های ارسال شده توسط بانک ها و پذیرفته شده توسط بانک مرکزی در بازار باز، باردیگر شکسته شد تا نگرانی ها نسبت به وضعیت ناترازی بانک ها جدی تر شود.
ایبنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۹ - ۰۸:۵۹   + ۲۸ سایت دیگر  
بانک مرکزی به اجرای عملیات بازار باز در قالب توافق بازخرید به مبلغ 1300.0 هزار میلیارد ریال اقدام کرد.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۱۵ - ۱۸:۳۲   + ۹ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: سه اتفاق مهم در عملیات بازار باز منتهی به 11 بهمن ماه حاکی از احتمال تغییر در سیاست های بانک مرکزی را دارد.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۱/۱۱/۱۳ - ۲۱:۰۵   + ۲۴ سایت دیگر  
بیت کوین برخلاف افزایش نرخ های قبلی، پس از فاش شدن نرخ معیار جدید، واکنش اندکی نشان داد. به گزارش ایسنا به نقل از کریپتو، پس از نشست دیگری در کمیته بازار باز فدرال (FOMC) در روز چهارشنبه ...
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ۱۲:۵۲   + ۴ سایت دیگر  
در هفته منتهی به 10 بهمن ماه در سال جاری تزریق نقدینگی در بازار باز برابر با 105 همت بوده و فراتر از مرز 100 همت رقم خورده است. این در حالی است که نرخ سود این بازار برابر با 21 درصد بوده و برای هفته های متوالی ثابت مانده است.
سلام نو / تجارت نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۱۰ - ۲۰:۵۵   + ۸ سایت دیگر  
تشتت آرا میان شورای رقابت، وزارت صمت، وزارت اقتصاد و سازمان بورس باعث شده است تا التهاب در روزهای اخیر به اوج برسد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۰۰:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : تحولات بازارهای جهانی حاکی از آن است که طلا و رمزارزها در لحظات پایانی بازارها برای دومین هفته متوالی در کانال های قیمتی سابق خود باقی ماندند. این امر را می توان به چشم انتظاری بازارها در خصوص افزایش نرخ بهره در نشست بعدی کمیته بازار باز فدرال رزرو نسبت داد ...
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۱۸:۱۴   + ۶ سایت دیگر  
بانک مرکزی چین به تزریق وجوه به سیستم مالی از طریق عملیات بازار باز ادامه داد.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۱۶:۴۰   + ۷ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست، درک صحیح از رابطه متغیرهای پولی با یکدیگر نیازمند توجه به تفاوت میان پول بانک مرکزی و پول بانکهاست و البته نیارمند آن است که عملیات اجرایی سیاست پولی و به طور ویژه بازار باز را بهتر بشناسیم. ...
روزنامه مردم سالاری   ۱۴۰۱/۱۱/۰۷ - ۱۶:۵۹   + ۵ سایت دیگر  
میانگین تزریق هفتگی پول در بازار باز برابر با 108 همت در دی ماه امسال رقم خورده است؛ رکورد بیشترین میانگین هفتگی تزریق پول در بانک ها، که در تاریخ برگزاری بازار باز بی سابقه بوده است ...
زوم تک   ۱۴۰۱/۱۱/۰۷ - ۱۳:۳۷    
هدست Apple Reality Pro راه خود را به بازار باز خواهد کرد. آخرین گزارش ها حاکی از آن است که اپل در حال کار بر روی هدست VR/AR خود است. می توانیم انتظار داشته باشیم که در اواخر امسال در WWDC در این مورد اعلام شود. علاوه بر این، هزینه ممکن است در ابتدا حدود 3000 دلار باشد. ...
تجارت نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۰۶ - ۱۸:۰۲   + ۶ سایت دیگر  
تزریق پول بالای 100 هزار میلیارد تومان توسط بانک مرکزی در بازار باز، در هفته اول بهمن ماه نیز ادامه یافت. همچنین بانک مرکزی، پس از سکوت یک هفته ای در بازار شبانه، بازگشت قدرتمندانه ای به این بازار داشت.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۲۰:۲۸   + ۴ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: تزریق پول در بازار باز همچنان در سطح بالای 100 همت قرار دارد. طبق داده های بانک مرکزی در هفته اول بهمن ماه تزریق نقدینگی در بازار باز در مرز 110 همت بوده و با وجود رشد تزریق پول اما همچنان نرخ سود ثابت مانده است.
ایبنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۱۷:۰۷   + ۳۵ سایت دیگر  
بانک مرکزی به اجرای عملیات بازار باز در قالب توافق بازخرید به مبلغ 1100 هزار میلیارد ریال اقدام کرد.
اقتصادگردان   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۱۶:۴۲   + ۱۶ سایت دیگر  
با توجه به پیش بینی بانک مرکزی از وضعیت نقدینگی در بازار بین بانکی، موضع عملیاتی بانک مرکزی در این هفته توافق بازخرید بود. از این رو، این بانک به اجرای عملیات بازار باز در قالب توافق بازخرید به مبلغ 1100.0 هزار میلیارد ریال اقدام کرد.
نقدینه   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۱۶:۳۶   + ۳ سایت دیگر  
نقدینه - با توجه به پیش بینی بانک مرکزی از وضعیت نقدینگی در بازار بین بانکی، موضع عملیاتی بانک مرکزی در این هفته توافق بازخرید بود. از این رو، این بانک به اجرای عملیات بازار باز در قالب توافق بازخرید به مبلغ 1100.0 هزار میلیارد ریال اقدام کرد. ...
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۱۰:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
معاون اداره عملیات بازار باز بانک مرکزی جزئیات عرضه ربع سکه در بورس کالا از امروز و چگونگی کشف قیمت گفت: مسلماً دو پارامتر قیمت جهانی و نرخ ارز در تعیین قیمت ربع سکه و کشف قیمتی آن موثر است. اما مردم باید برای انتخاب قیمت مناسب به چند نکته دیگر توجه کنند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۰۸:۳۶   + ۴۸ سایت دیگر  
معاون اداره عملیات بازار باز بانک مرکزی جزئیات عرضه ربع سکه در بورس کالا از امروز و چگونگی کشف قیمت در این بازار را تشریح کرد و گفت: تا زمانی که بازار نیاز داشته باشد به این شکل حضور خواهیم داشت.
پایگاه خبری ذاکر   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۰۰:۰۸   + ۷۸ سایت دیگر  
معاون اداره عملیات بازار باز بانک مرکزی گفت: خریداران ربع سکه در بورس باید نسبت به شرایط حال و اینده قیمت جهانی طلا و نرخ ارز تصمیم گیری و درج قیمت را انجام دهند.
می متالز   ۱۴۰۱/۱۱/۰۳ - ۲۲:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
می متالز - معاون اداره عملیات بازار باز بانک مرکزی با اعلام دو عامل قیمت گذاری عرضه سکه در بورس کالا از تغییر روش فروش 450 هزار سکه ربع در عرضه فردا خبر داد.