یکشنبه ۰۶ فروردینساعت ۱۳:۴۵Mar 2023 26
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «شیوع»

طرح ملی بررسی شیوع بروسلوز در جمعیت دام های سبک در 151 روستای شهرستان آمل در حال انجام می شود
سینا   ۴۴ دقیقه پیش    
مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها در ایالات متحده هشدار داده است که یک قارچ مقاوم به دارو به نام کاندیدا اوریس با سرعت هشدار دهنده ای در سراسر این کشور در حال گسترش است. این بیماری عفونی دارای نشانه های عجیبی بوده و منجر به نگرانی مقامات بهداشتی شده است. ...
خبرگزاری مهر   ۴۶ دقیقه پیش    
شهرکرد- رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد گفت: هم اکنون سه شهرستان چهارمحال و بختیاری به لحاظ شیوع بیماری کرونا در وضعیت قرمز قرار گرفته اند.
در حال حاضر شهرستان های شهرکرد، بن و سامان به لحاظ شیوع بیماری کووید 19 در وضعیت قرمز قرار دارند.
براساس اطلاعات وزارت بهداشت، در نقشه رنگ بندی شیوع کرونا در استان اصفهان اکنون فقط یک شهرستان در وضع آبی است.
آی تی رسان   ۴ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
برای غول فناوری چینی یعنی شیائومی ، اوضاع چندان مطلوب به نظر نمی رسد. امروز این شرکت از کاهش شدید درآمد خود در 3 ماهه چهارم سال 2022 خبر داد. به گفته شیائومی، این ناکامی از افت فاحش فروش گوشی های هوشمند ناشی می شود. ...
فرادید   ۱۴۰۲/۰۱/۰۶ - ۰۱:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
امسال نیز مانند سال گذشته به دلیل شیوع کرونا شاید برخی مایل به خرید این شیرینی های خوشمزه از قنادی ها نباشند و البته برخی هم هستند که به طور کلی همیشه شیرینی خانگی را به نوع آماده ی آن ترجیح می دهند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۱/۰۶ - ۰۰:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز آخرین وضعیت کروناویروس در استان فارس را از ابتدای شیوع تا امروز شنبه پنج فروردین 1402، اعلام کرد.
سلام نو / ایران پرس   ۱۴۰۲/۰۱/۰۵ - ۱۶:۳۶   + ۳۱ سایت دیگر  
وزیر بهداشت گفت: موج هشتم ویروس کرونا باعث افزایش مراجعه به مراکز درمانی شده است و مهمترین مسأله برای پیشگیری از ابتلا به این بیماری تزریق واکسن است.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۵ - ۲۳:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
وسعت رنگ زرد کرونایی خوزستان از 6 شهر به 9 شهر افزایش یافته و زنگ خطر شیوع این بیماری را در استان به صدا در آورده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۱/۰۵ - ۲۰:۵۰    
مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان از بررسی مزارع برای پیشگیری از شیوع سن غلات خبر داد
شفا آنلاین   ۱۴۰۲/۰۱/۰۵ - ۱۹:۳۳   + ۵ سایت دیگر  
در قرن هجدهم و نوزدهم، یک اپیدمی بیماری سل در سراسر آمریکای شمالی و اروپا شیوع پیدا کرد. در آن زمان هنوز رابرت کخ ریشه میکروبی سل را کشف نکرده بود. بعد از کشف بیماری توسط رابرت کخ و تولید واکسن ها و درمان دارویی سل، کم کم دانشمندان تصور کردند که این بیماری ریشه کن شده است.
سینا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۵ - ۱۹:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش سیناپرس فارس، براساس اطلاعات آماری دانشگاه علوم پزشکی شیراز، طی 24 ساعت منتهی به صبح پنجم فروردین، 27 بیمار جدید به دلیل داشتن علائم کرونا، در بیمارستان های فارس بستری شدند. ...
فاخته نیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۰۵ - ۱۸:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل دامپزشکی مرکزی با دکتر آصفری، نماینده مردم شریف اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی در آغازین روز کاری فروردین سال 1402 دیدار و گفتگو کرد. 1402-01-05 18:32 ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۱/۰۵ - ۱۷:۱۶    
رئیس مرکز بهداشت چهارمحال و بختیاری گفت: شهرستان های شهرکرد بن و سامان به لحاظ شیوع بیماری کرونا در وضعیت قرمز (بسیار پرخطر) قرار گرفتند.
تازه ترین ها   ۱۴۰۲/۰۱/۰۵ - ۱۶:۳۳   + ۷ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری مهر ، محمد پهلوان کاشی اظهار کرد: براساس آخرین اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، 2 شهرستان خراسان رضوی شامل قوچان و کوهسرخ در وضعیت نارنجی کرونایی قرار گرفته است. ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۵ - ۱۶:۲۷   + ۲۰ سایت دیگر  
وزارت بهداشت تانزانیا از شیوع بیماری ویروسی ماربورگ در این کشور خبر داده است.
خوزنیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۰۵ - ۱۶:۱۹   + ۳ سایت دیگر  
با اعلام رنگ بندی جدید کرونا در خوزستان، این هفته با افزایش تعداد شهرهای زرد، 9 شهر در وضعیت زرد قرار گرفته اند. با توجه به جدیدترین وضعیت شیوع کرونا در استان خوزستان، رنگ بندی شهرها بدین شرح است: زرد: امیدیه، اندیکا، اهواز، آبادان، باغملک، بهبهان، رامهرمز، کارون، لالی ...
صبح قزوین   ۱۴۰۲/۰۱/۰۵ - ۱۵:۴۲    
مدیرگروه پیشگیری و مبارزه با بیماری های واگیر دانشگاه علوم پزشکی قزوین گفت: 6 مورد فوتی ناشی از کرونا از ابتدای سال جدید در استان قزوین گزارش شده که این وضعیت برای استان نگران کننده است.
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۴۰۲/۰۱/۰۵ - ۱۵:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
طرح بررسی شیوع بیماری بروسلوز در دام سبک شهرستان فاروج به پایان رسید.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۱/۰۵ - ۱۴:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
متخصصان بهداشت و درمان در ترکیه درباره شیوع بیماری سل در مناطق زلزلۀ زدۀ جنوب این کشور هشدار دادند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۱/۰۵ - ۱۳:۳۷   + ۵ سایت دیگر  
سمنان- آخرین رنگ بندی کرونایی از سوی وزارت بهداشت نشان می دهد که چهار شهرستان استان سمنان در وضعیت نارنجی یا همان هشدار جدی شیوع کرونا قرار دارند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۱/۰۵ - ۱۱:۵۵   + ۷ سایت دیگر  
سمنان- مدیر حفظ نباتات جهاد کشاورزی استان سمنان بابیان اینکه هم اکنون تراکم سن غلات به وضعیت مبارزه نرسیده است، گفت: مزارع استان برای جلوگیری از شیوع سن غلات بازرسی می شوند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۱/۰۵ - ۱۰:۲۱   + ۳ سایت دیگر  
مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان از بررسی مزارع برای پیشگیری از شیوع سن غلات خبر داد
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۱/۰۵ - ۰۰:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز آخرین وضعیت کروناویروس در استان فارس را از ابتدای شیوع تا امروز جمعه چهارم فروردین 1402، اعلام کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۱/۰۴ - ۱۸:۵۳    
جراحی های عقب افتاده در کانادا در زمان شیوع کرونا، اکنون چالش آفرین شده است.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۴ - ۱۸:۳۰    
ماه رمضان با آداب و رسوم مبتنی بر مهر و دوستی در فارس و شیراز برگزار می شود؛ گرچه امسال دید و بازدیدها و برگزاری مراسم های دسته جمعی همچون نذری پزان و افطاری به دلیل شیوع کرونا، با رعایت اصول فاصله گذاری اجتماعی و رعایت موارد بهداشتی محدود شده است.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۲/۰۱/۰۴ - ۱۱:۳۷   + ۳ سایت دیگر  
ظاهرا آمار تلفات و قربانی های این سیاست ها آن قدر از پرده بیرون افتاده است که حتی رسانه های وابسته به امپراتوری رسانه ای زرسالاران جهانی که نیوزویک شاخص آن هاست، مجبور به درج نظر منتقدان شده اند.
بورس نیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۰۴ - ۱۱:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
سه سال پس از شیوع بیماری همه گیر کووید-19، گر چه شاید زنان پس از ترک مشاغل شان به علت کرونا، در تعداد بی سابقه ای به نیروی کار بازگشته باشند، اما در حال حاضر فشار فزاینده ای را احساس می کنند و مشتاق به استفاده از فرصت های بهتر هستند.
برترین ها   ۱۴۰۲/۰۱/۰۴ - ۱۰:۰۹   + ۳ سایت دیگر  
براساس اعلام محققان آژانس کنترل و پیش گیری از بیماری ایالات متحده (CDC)، یک عفونت قارچی مرگبار به سرعت در نقاطی از این کشور در حال گسترش است. به نظر می رسد این عفونت از طریق مراکز مراقبت های بهداشتی آمریکا در حال شیوع بوده و طبق آخرین مطالعات، دستکم در نیمی از مناطق ایالات متحده شناسایی شده است.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۱/۰۴ - ۰۶:۵۵   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست، تعطیلات نوروز فرصتی برای تازه کردن دیدارها است؛ اما در این میان انجام بازی برای پرکردن اوقات باهم بودن خالی از لطف نیست، تهرانی ها در گذشته بازهای خاصی را در به مناسبت های مختلف انجام می دادند که با گذشت زمان حتی نام بسیاری از این بازی های پرطرفدار فراموش شده است که در این ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۱/۰۳ - ۲۱:۳۲   + ۱۰ سایت دیگر  
بهداشت نیوز : به طور معمول بزرگسالان 2 تا 5 بار در سال به سرماخوردگی مبتلا می شوند. در کودکان دفعات ابتلا به سرماخوردگی بیشتر است و ممکن است بین 7 تا 10 بار به سرماخوردگی مبتلا شوند. گلو درد زمانی بیشتر می شود که عفونت ها شیوع پیدا کنند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۱/۰۳ - ۱۷:۲۶   + ۷ سایت دیگر  
سمنان - همزمان با فرا رسیدن سال نو شاهد شیوع گسترده ویروس کرونا در اقصی نقاط استان سمنان هستیم شرایطی که مهار آن، رعایت بیشتر نکات بهداشتی از سوی مردم را می طلبد.
ورزش 3   ۱۴۰۲/۰۱/۰۳ - ۱۷:۱۴   + ۳ سایت دیگر  
شیوع ویروس در اردوی تیم ملی هلند باعث شده که این تیم با مشکلی جدی مواجه شود.
پارس فوتبال   ۱۴۰۲/۰۱/۰۳ - ۱۶:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
طرفداری | پنج بازیکن تیم ملی هلند به دلیل بیماری ویروسی قادر به همراهی این تیم در بازی های ملی ماه مارس نیستند. به گزارش اسکای اسپورت و رسانه های هلندی، در حالی که تیم ملی هلند فردا شب در مقدماتی یورو 2024 مهمان تیم ملی فرانسه است ...
صدا نیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۰۳ - ۱۵:۲۱   + ۴ سایت دیگر  
تغییرات آب و هوایی، چرخه طبیعی آب را ویران می کند. آلودگی گازهای گلخانه ای همچنان در سطح بی سابقه ای افزایش یافته است و آب و هوای جهان را به شکل خطرناکی گرم می کند ...
صدا نیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۰۳ - ۱۵:۲۱    
وقتی بیل گیتس در مصاحبه با مرکز پژوهشی در سیدنی می گوید هزینه اقتصادی شیوع بعدی بیش از 10 تریلیون دلار خواهد بود ، یعنی وی ماهیت آن را می داند، اطلاع دارد چه کسی آن را ایجاد کرده، چقدر برای بشریت خطرناک است و منشأ آن کجا خواهد بود. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۱/۰۳ - ۱۱:۱۰   + ۱۰ سایت دیگر  
در سال گذشته باوجود ادامه شیوع کرونا، جهان شاهد پیشرفت هایی هیجان انگیز در زمینه های متنوعی مانند اپیدمیولوژی، تکامل انسان و هوش مصنوعی بود.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۱/۰۳ - ۰۱:۰۳    
مشهد- شیوع بیماری کرونا، قطع شدن شبکه های پیام رسان و اینستاگرام به دلیل ناآرامی و این روزها نوسان نرخ دلار همگی دست به دست هم داده تا دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری را به ورطه ورشکستگی برساند.
بصیر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۱/۰۲ - ۲۱:۵۹   + ۱۵ سایت دیگر  
سخنرانی نوروزی رهبر معظم انقلاب در حرم مطهر رضوی (ع) دقایقی قبل آغاز شد. سخنرانی نوروزی رهبر معظم انقلاب در حرم مطهر رضوی (ع) پس از سه سال از شیوع کرونا آغاز شد. ...
سینا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۲ - ۱۸:۳۸   + ۲ سایت دیگر  
همه گیری ها معمولا بر اثر شیوع یک عامل بیماری زای جمعی مانند ویروس، باکتری یا قارچ ها و انگل ها رخ می دهد. در این میان ویروس ها نقش مهم تری در بروز یک همه گیری ایفا می کنند، زیرا انتقال آن ها بین افراد سریع تر بوده و تاثیر بیشتری داشته و دائما با جهش ژنتیکی مواجه می شوند. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۱/۰۲ - ۱۸:۲۰   + ۹ سایت دیگر  
آخرین وضعیت کروناویروس در استان فارس از ابتدای شیوع تا امروز چهارشنبه دوم فروردین 1402، اعلام شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۱/۰۱ - ۲۳:۰۷   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار مهر ، بر اساس آخرین اطلاعات سامانه وزارت بهداشت و درمان امروز یکم فروردین ماه 1402 وضعیت شیوع کرونا در سه شهرستان استان البرز زرد است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۱/۰۱ - ۲۱:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
رئیس جمهور آمریکا لایحه ای را امضا کرد تا اطلاعات درباره منشا شیوع ویروس کرونا از حالت محرمانه خارج شود.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۱ - ۲۱:۲۵    
رهبر انقلاب بعد از ظهر امروز (اول فروردین) پس از وقفه ای چندساله به دلیل شیوع کرونا در اولین روزِ نوروزی با حضور در حرم امام رضا (ع) در اجتماع زائران و مجاوران حرم رضوی به سخنرانی پرداختند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۱/۰۱ - ۱۶:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان گفت:برای پیشگیری از شیوع بیشتر کرونادر تعطیلات نوروزی، شیوه نامه های بهداشتی باید جدی گرفته شود.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۱ - ۱۵:۵۵   + ۱۳ سایت دیگر  
ایسنا/فارس دانشگاه علوم پزشکی شیراز، با اعلام آخرین وضعیت آماری شیوع کرونا در استان فارس، یادآوری کرد که هم اکنون 229 بیمار مثبت کرونا یا دارای علائم مشکوک این بیماری در بیمارستان های این استان بستری هستند.
کاماپرس   ۱۴۰۲/۰۱/۰۱ - ۱۰:۰۱    
در دو سالی که شیوع ویروس کرونا به محدودیت های مسافرتی انجامید، ضرر و زیان قابل توجهی گریبان گیر صنعت گردشگری دنیا شد. در این میان برترین فرودگاه جهان، یعنی فرودگاه چانگی سنگاپور جایگاه خود را به فرودگاه حمد دوحه تسلیم کرد. حالا بهبود دوباره صنعت گردشگری موجب بازپس گیری جایگاه این فرودگاه شده است ...