سه شنبه ۰۴ مهرساعت ۱۱:۴۱Sep 2023 26
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «مراتع»

ایرنا   ۴ ساعت پیش    
شیراز-ایرنا-صیانت از عرصه های منابع طبیعی پاسداری از سرمایه های ارزشمند کشور است که این مهم در استان فارس با اقدامات قابل توجهی از جمله مدیریت چِرا در مراتع و تدابیر برای کاهش آتش سوزی جنگل ها در حال اجراست.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۳:۲۵   + ۴ سایت دیگر  
سرپرست اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری فارس گفت: به منظور جلوگیری از بهره برداری و تخریب مراتع، کوچ پاییزه عشایر از 15 آبان ماه امسال آغاز می شود.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۳:۰۳    
شیراز-ایرنا-به منظور جلوگیری از تخریب مراتع و فراهم شدن شرایط برای بهره برداری پایدار از این مناطق، اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری فارس امسال آغاز کوچ پاییزه عشایر را از 15 آبان ماه اعلام کرده است.
انصاف نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۰۲:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
ستاره حجتی در روزنامه پیام ما نوشت: طی سال های گذشته به ویژه از نیمهٔ دوم دههٔ 90 وزارت نیرو تلاش هایی را برای اخذ سند مالکیت حریم و بستر برخی رودخانه ها از جمله انهار و آبراهه های عبورکننده از دل جنگل ها و مراتع کشور انجام داد که با مخالفت سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور مواجه شد ...
دیجیاتو   ۱۴۰۲/۰۷/۰۲ - ۱۹:۱۱    
براساس تحقیقات جدید ، مردم کشورهای فقیرتر به طور نامتناسبی از آلودگی هوای ناشی از آتش سوزی در جنگل ها و مزارع رنج می برند. آتش سوزی های جنگل ها، درختچه ها، چمن ها، مراتع و زمین های کشاورزی، چه برنامه ریزی شده و چه کنترل نشده ، امسال کشورهایی مانند الجزایر، کانادا و یونان را ویران کرده است. ...
فرتاک نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۲ - ۰۱:۱۵    
برای این مطالعه، محققان گواهی تولد و داده های زایمان در بیمارستان مربوط به بیش از 2.5 میلیون زن باردار در کالیفرنیا را از سال 2007 تا 2012 بررسی کردند و از تصاویر ماهواره ای و کدهای پستی برای مقایسه برآوردهای روزانه شدت دود آتش سوزی استفاده کردند. ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۲۱:۰۳   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/لرستان معاون فنی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان گفت: حفظ وضع موجود مراتع و جنگل ها، رسالت اصلی منابع طبیعی است.
وزارت جهاد و کشاورزی   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۱۴:۲۱   + ۱۴ سایت دیگر  
سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور اعلام کرد: ماده 35 فصل7 امنیت غذایی و ارتقای تولید محصولات کشاورزی مصوب کمیسیون تلفیق لایحه برنامه هفتم توسعه در مورد واگذاری اراضی ملی و دولتی برای کشاورزی به دلیل مغایرت با قوانین موجود قابل اجرا نیست. ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۱۱:۴۰   + ۵ سایت دیگر  
یاسوج_ بیش از چهار هکتار از جنگل ها و مراتع مناطق حفاظت شده دنای کهگیلویه و بویراحمد در شعله های آتش سوخت.
موج رسا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۰۹:۴۷    
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان ابهر گفت: 33.5 هکتار از مراتع شهرستان ابهر در شش ماه ابتدای سال جاری بر اثر بی احتیاطی در آتش سوخت.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۰۰:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
هژیر ضیایی جم / مدیرعامل خوراک سالم کشور ما ایران در بین دو نقطه شامل کشورهای همسایه در نوار شمالی و جنوبی قرار گرفته است. کشورهای نوار جنوبی ایران جزو کشورهای حاشیه خلیج فارس هستند که تولید و پرورش دام مولد و گوشت ندارند و این کشورها به طور عمده واردکننده هستند ...
میزان   ۱۴۰۲/۰۶/۳۱ - ۱۲:۲۲   + ۵ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان- حسن خانجانی موقر در بازدید از مراتع ارزانفود گفت: برداشت بی رویه و غیرقانونی سیلیس از این مراتع و روند رو به افزایش آن سبب شد که از مسئولان متولی از جمله مدیران منابع طبیعی، صمت، جهادکشاورزی، امور عشایری و بخشدار دعوت شود تا بازدید میدانی از محل داشته باشیم. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۶/۳۱ - ۰۸:۲۴    
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال و بختیاری گفت: عشایر باید تا امروز جمعه مراتع استان را ترک کنند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۲۰:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
مدیر کل منابع طبیعی و آبخیرداری چهارمحال و بختیاری گفت: عشایر تا پایان شهریور مراتع چهارمحال استان را ترک کنند.
کبنا نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۰۸:۴۶    
مراتع و جنگل های شهرستان دنا چندین روز طعمه حریق شده و همچنان در آتش می سوزد.
قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۶:۲۱    
رئیس اداره امور عشایری بردسکن گفت: متاسفانه بحران خشکسالی و فقر مراتع و مشکل نقدینگی باعث شده است 90 درصد عشایر منطقه در معادن مشغول به کار شوند.
توسعه کشت گیاهان مرتعی جهت تغذیه شتر؛ برگزاری جلسه توسعه کشت گیاهان مرتعی جهت تغذیه شتر در قالب کمیته علوفه و خوراک دام وطیور در مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی خوزستان در این جلسه بر تامین علوفه مورد نیاز شتر از مراتع تاکید شد. ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۰۰:۲۳   + ۵ سایت دیگر  
مدیر امور عشایر استان تهران از کوچ پاییزه عشایر استان تهران از نیمه دوم شهریور به سمت مناطق گرمسیر و تداوم این کوچ تا دو ماه خبر داد.
خبر ماکو   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۲۲:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
رییس منابع طبیعی وآبخیزداری شهرستان شوط گفت: 80 میلیارد ریال اعتبار برای اجرای طرح های مرتع داری در این شهرستان اختصاص یافته است. به گزارش خبر ماکو ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۵:۱۹   + ۵ سایت دیگر  
تبریز-ایرنا- مدیرکل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی خواستار تهیه و تدوین اطلس آتش سوزی جنگل ها و مراتع کشور با هدف مدیریت پیشگیری چنین حوادثی شد.
مدیر امور عشایر استان تهران گفت: امسال عشایر استان تهران 18 تن انواع گیاه دارویی را در مراتع عشایری استان جمع آوری کردند.
عصر اترک   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۰۷:۱۴   + ۲ سایت دیگر  
رئیس بخش تحقیقات جنگل ها، مراتع و آبخیزداری خراسان شمالی گفت: با توجه به اینکه بخش عمده ای از غبار وارده به خراسان شمالی منشاء خارج استانی دارد برای کاهش این غبار باید همکاری مشترک با کشور ترکمنستان انجام داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۲۳:۱۹    
با تلاش کشاورزان خانمیرزایی باغات دیم مراتع کم شیب به یکی از منابع درآمدزایی این شهرستان تبدیل شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۲۳:۱۹    
با تلاش کشاورزان خانمیرزایی باغات دیم مراتع کم شیب به یکی از منابع درآمدزایی این شهرستان تبدیل شده است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۱۳:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/زنجان وقوع آتش سوزی در جنگل ها و مراتع از مخرب ترین حوادثی است که آثار و پیامدهای زیاد و گاهی جبران ناپذیری در ابعاد اقتصادی، اجتماعی، محیط زیستی و انسانی به دنبال دارد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۰۷:۱۹   + ۴ سایت دیگر  
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه گفت: آتش سوزی جنگل و مراتع روستاهای بالندار و چنار از توابع پل چهر شهرستان هرسین، یک مصدوم برجای گذاشت.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۰۲:۵۸   + ۱۲ سایت دیگر  
با تلاش نیرو های امدادی آتش سوزی در مراتع شهرستان دزپارت مهار شد.
بسیج   ۱۴۰۲/۰۶/۲۵ - ۱۳:۵۳    
آتش سوزی گسترده باغات، مزارع و مراتع روستا گوران شهرستان طالقان، با حضور به موقع گروه های جهادی بسیج حوزه های 811 ذوالفقار و 813 امام رضا(ع)ناحیه مقاومت بسیج طالقان، اداره آتش نشانی و گروه های مردمی مهار شد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۵ - ۰۸:۳۴   + ۸ سایت دیگر  
خرم آباد - ایرنا - مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان گفت: یک هزار و پنج هکتار از جنگل ها و مراتع استان امسال در آتش سوخته که 380 هکتار از این رقم مرتع و مابقی جنگل های بلوط بوده است.
تیتر ۱   ۱۴۰۲/۰۶/۲۴ - ۱۹:۱۹    
رئیس آتش نشانی طالقان از بی احتیاطی برخی باغداران طالقان و آتش سوزی مراتع خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۲۳ - ۱۵:۱۲    
114 هزار و 900 هکتار از مراتع استان اصفهان با هدف حفاظت، صیانت و احیاو با مشارکت مرتع داران، احاله مدیریت شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۱۵:۴۵    
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان گفت: از ابتدای امسال تاکنون 195 هکتار از مراتع و منابع طبیعی استان در آتش سوخت که این میزان طی سال گذشته 52 هکتار بوده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۱۴:۰۸   + ۴ سایت دیگر  
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: دستورالعمل های واگذاری اراضی منابع طبیعی برای اجرای طرح های گردشگری سختگیرانه تر شد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۰۹:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
بروجرد - ایرنا - رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری بروجرد گفت: گیاهان دارویی در 120 هکتار از اراضی ملی، مراتع و سطح شیب دار این شهرستان در سال جاری کشت شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۰۹:۴۱   + ۱۲ سایت دیگر  
زمین های کشاورزی و مراتع از بین می روند و به جای درخت و بوته، آهن و سیمان کاشته می شود. قرار است نسل آینده آهن و سیمان بخورند.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۱۳:۲۱    
یاسوج - ایرنا - رییس اداره امور مراتع و بیابان اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: با تلاش ها و پیگیری های انجام گرفته بخشی از مشکل کمبود اعتبار برای خرید بذر مورد نیاز احیای مراتع استان مرتفع شد.
حیات   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۱۱:۳۵   + ۳ سایت دیگر  
رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان سنندج گفت: امسال تاکنون 243 هکتار از اراضی ملی، مراتع و جنگل های این شهرستان دچار آتش سوزی شده است. به گزارش گروه استانی حیات ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۰۹:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
ساری- ایرنا- مراتع مازندران در مناطق قشلاقی به دلیل توسعه فعالیت های کشاورزی برای تولیدات زراعی و باغی که بنابر اظهارات کارشناسان کشاورزی، توجیه اقتصادی بهتری نسبت به تولید علوفه دارد، سبب شد تا دامداران با کمبود شدید چراگاه در دشت و جلگه استان روبرو شوند.
شورای پژوهشی مؤسسه تحقیقات جنگلها و مراتع کشور دهمین نشست شورای پژوهشی مؤسسه تحقیقات جنگل ها و مراتع کشور در سالن جلسات مدیریت هماهنگی امور پژوهشی و ارتباطات علمی، برگزار شد. به گزارش روابط عمومی مؤسسه تحقیقات جنگل ها و مراتع کشور؛در ابتدای جلسه، برخی اعضاء، به چند موضوع خبری پرداختند. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۰۸:۰۵    
فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی استان کرمانشاه گفت : از ابتدای امسال تاکنون تعداد 50 فقره حریق منجر به خسارت در سطح مراتع و منابع طبیعی استان کرمانشاه رخ داده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۰۷:۵۱    
فرماندار پاوه گفت: مراتع ارتفاعات شیخان بخش نوسود پاوه از سوی عراق آتش گرفته و پس از ورود به مرزهای روستای شیخان مهار شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۱۸:۳۰    
شهروند خبرنگار ما با ارسال پیامی از تصمیم قطع درختان مراتع روستای بویری در استان بوشهر خبر داد.
خبرگزاری رضوی   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۱۵:۳۸   + ۷ سایت دیگر  
ییلاق زیبای اولسبلانگاه در غرب استان گیلان حدود 25 کیلومتری جنوب ماسال واقع شده است. این منطقه در ارتفاع حدود 1800 متری از سطح دریا قرار دارد. مراتع زیبای پوشیده از گل های وحشی در کنار خانه های چوبی با سقف های رنگارنگ و ابرهای رویایی از زیبایی های این منطقه است ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۱۱:۴۸   + ۶ سایت دیگر  
فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری قزوین گفت: وسعت خسارت آتش سوزی در مراتع این استان با 18 فقره وقوع در سال جاری به 44 هکتار رسیده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۶/۱۹ - ۱۳:۳۶   + ۶ سایت دیگر  
خرم آباد - معاون اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان از افزایش تعداد حریق ها در جنگل ها و مراتع این استان طی امسال خبر داد.
موج رسا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۹ - ۱۳:۱۶    
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان ابهر گفت: 7 هکتار از مراتع روستای چرگر از توابع شهرستان ابهر به علت عامل انسانی در آتش سوخت.
حدود دو هکتار از مراتع و اراضی ملی منطقه حفاظت شده دریاچه نئور استان اردبیل دچار طعمه حریق شده بود که محیط بانان بلافاصله در محل آتش سوزی حضور یافته و با وجود وزش باد شدید در منطقه موفق به مهار حریق شدند.
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۱۹ - ۰۹:۲۷   + ۴ سایت دیگر  
رییس منابع طبیعی و آبخیزداری شاهرود با اشاره به نهال کاری 50 هکتار از مراتع جنگل اَبر، گفت: مراقبت و آبیاری سالیانه در مراتع این جنگل انجام شد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۰۸:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
زنجان - ایرنا - مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان گفت: طی سه روز گذشته 15 هکتار از اراضی و مراتع شهرستان های ابهر، خدابنده و خرمدره دچار آتش سوزی شد که با حضور بهنگام عوامل امداد رسان نسبت به مهار آن اقدام شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۰۵:۳۲    
از یک میلیون و 90 هزار هکتار مساحت مراتع چهارمحال و بختیاری 500 هزار هکتار را گون ها تشکیل می دهند و از میان 700 گونه گون شناسایی شده در کشور بیش از 70 گونه آن در این استان وجود دارد.