سه شنبه ۰۴ مهرساعت ۱۳:۴۷Sep 2023 26
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «خودکفایی»

ایران اکونومیست   ۳۶ دقیقه پیش   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست، محمدعلی نیکبخت در مراسم سال زراعی جدید با بیان اینکه با پیش بینی های صورت گرفته در پاییز و زمستان بارندگی های مناسبی خواهیم داشت ، گفت: اگر در بهار هم شرایط مناسب باشد در سال زراعی 1402 _ 1403 افزایش تولید نسبت به سال گذشته خواهیم داشت. ...
ایرنا   ۴۴ دقیقه پیش   + ۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- وزیر جهاد کشاورزی گفت: خودکفایی 100 درصدی پنج محصول اساسی شامل گندم، برنج، جو، پنبه و شکر در بحث تامین امنیت غذایی کشور، در اولویت برنامه های وزارت جهاد کشاورزی در سال زراعی جدید 1403 - 1402 قرار گرفت.
وزیر جهاد کشاورزی گفت: با توجه به سیاست های ابلاغی رهبر معظم انقلاب در اسناد بالادستی برنامه ریزی شده است که در تولید 5 محصول استراتژیک گندم، برنج، جو، پنبه و شکر به خودکفایی برسیم.
تین نیوز   ۱ ساعت پیش   + ۸ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران با اشاره به اینکه از نظر تولید واگن باری در بیش از 90 درصد غیر از یک تا دو قطعه خودکفا شدیم تصریح کرد: دستاوردهای عمده قطعه سازان و تولیدکنندگان واگن باری و حوزه حمل ونقل ریلی را می توانیم در این نمایشگاه ببینیم.
به گزارش ایران اکونومیست ، امروز سه شنبه چهارم مهر 1402 مراسم آغاز سال زراعی جدید (1403_1402) و چهارمین سال اجرای طرح جهش تولید در دیمزارها با حضور و سخنرانی وزیر جهاد کشاورزی و مسؤولان کشوری در محل وزارت جهاد کشاورزی برگزار شد ...
وزیر جهاد کشاورزی اعلام کرد: برای خودکفایی صد درصدی در 5 محصول اساسی گندم، برنج، جو، پنبه و شکر در وزارت جهاد کشاورزی برنامه ریزی شده است.
همشهری   ۳ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
ایران در حوزه پروتزهای دندانی، وضعیت خوبی دارد. به گفته حسینعلی ماهگلی، رئیس دانشکده پروتزهای دندانی دانشگاه علوم پزشکی تهران، در این زمینه به خودکفایی رسیده ایم.
ایران آنلاین   ۳ ساعت پیش    
روزنامه ایران اقتصادی: نیاز سالانه به کودهای شیمیایی ازته، فسفاته و پتاسه (مطابق گزارش فنی مؤسسه تحقیقات خاک و آب کشور) سالیانه در حدود 4٫5 میلیون تن است ...
ایکنا   ۳ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
سرپرست کمیته امداد امام خمینی(ره) بندپی گفت: 18 میلیارد و 500 میلیون تومان وام خودکفایی از محل اعتبارات سال 1402 در شش ماه سال جاری به خانواده مددجویان تحت حمایت این نهاد در این شهرستان پرداخت شد.
بسیاری از دست اندرکاران بخش کشاورزی براین باورند که باوجود رشد 44 درصدی تولید و خرید بالای 10 میلیون تن گندم، مسئولان تا آمار نهایی خرید نباید اقدام به واردات می کردند.
همشهری   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۸:۲۹   + ۲۶ سایت دیگر  
خودکفایی ایران در بخش تولید دارو به درمان سکته مغزی ایسکمیک حاد رسید. داروی بیولوژیک آلتپلاز با نام تجاری آلتیلاز در واقع تنها داروی مورد تأیید سازمان غذا و داروی آمریکا برای درمان سکته مغزی ایسکمیک حاد است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۶:۵۸    
تاملی، دبیر انجمن کامپوزیت ایران گفت: مواد اولیه صنعت کامپوزیت عمدتا از طریق بورس کالا تهیه می شود از طرفی در این صنعت کاملا خودکفا هستیم و نیاز به واردات هیچ محصول مشابهی نیست.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۲:۵۲   + ۳ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - رئیس دانشکده پروتزهای دندانی دانشگاه علوم پزشکی تهران، جایگاه ایران در ساخت پروتزهای دندانی را در دنیا مطلوب دانست و گفت: سفارش ساخت پروتزهای دندانی از کشورهای عراق، افغانستان استرالیا و سایر کشورهای دیگر را داریم و در این زمینه به خودکفایی رسیده ایم.
افق تهران   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۰:۴۳    
مدیرعامل شرکت پتروشیمی جم نتیجه تحریم ها و اقتصاد مقاومتی را خودکفایی در صنعت پتروشیمی دانست.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۰۸:۵۴   + ۱۴ سایت دیگر  
بندرعباس - ایرنا - مدیرعامل نیروگاه بندرعباس با اشاره به خودکفایی 90 درصدی در ساخت قطعات و تجهیزات نیروگاهی، گفت: این نیروگاه در نیمه نخست امسال با تلاش جوانان باانگیزه، موفق به ساخت و بومی سازی بیش از سه هزار و 100 قطعه مهم کوچک و بزرگ نیروگاهی شد که علاوه بر صرفه جویی ارزی ...
حوزه   ۱۴۰۲/۰۷/۰۲ - ۱۶:۱۳    
حوزه/ امام جمعه بندرریگ گفت: اتحاد ملی و اعتماد به نفس و خودکفایی دفاعی، از دستاوردهای مهم دفاع مقدس بود و جوانان در گام دوم انقلاب وصیت نامه شهدا را نقشه راه خود قرار دهند تا در برابر جنگ شناختی و ادراکی دشمن تجهیز شوند.
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۷/۰۲ - ۱۳:۰۲   + ۳ سایت دیگر  
منوچهر متکی، سخنگوی شورای وحدت می گوید: شورای وحدت تلاش خواهد کرد در یک نهضت خودکفایی کاندیداهای خودش را معرفی کند و از سبد خودش کاندیداهایش را مطرح کند. وحدت در جریان های انتخاباتی طبیعی است و ممکن است اتفاق بیفتد اما برای وحدت باید اراده طرفینی بوجود بیاید ...
تجارت گردان   ۱۴۰۲/۰۷/۰۲ - ۱۱:۱۹   + ۳۴ سایت دیگر  
مدیریت کنترل تولید شرکت ملی صنایع پتروشیمی با اشاره به خودکفایی که در بخش های مختلف صنعت پتروشیمی و کاتالیست ها داشته ایم، گفت: پیشرفتمان در تولید انواع کاتالیست به 90 درصد رسیده اما در دانش فنی تولید کاتالیست کمی جلوتر هستیم.
فیسیت   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۱۶:۵۲    
این شرکت چینی به منظور ایجاد خودکفایی و گسترش اکوسیستم خود، سرمایه گذاری در سیستم عامل های اختصاصی خود به نام HarmonyOS و EulerOS را افزایش می دهد. رن ژنگفی، بنیان گذار و مدیرعامل هوآوی، در گفت وگو با لیو یادونگ، سردبیر سابق مجله ی علمی-فناوری دیلی ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۱۴:۴۴    
نمین- رئیس کمیته امداد شهرستان نمین گفت: تاکنون برای 106 مددجوی شهرستان نمین تسهیلات خودکفایی به مبلغ 8 میلیارد و 700 میلیون تومان انجام شده است.
موج   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۱۳:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
عضو هیئت مدیره اتحادیه تولیدکنندگان تجهیزات پزشکی گفت: با وجود خودکفایی در تولید یونیت یا تخت های دندانپزشکی، سازمان غذا و دارو، مجوز واردات این محصول را همچنان صادر می کند.
سلامت نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۱۲:۴۲   + ۴ سایت دیگر  
رییس کل سازمان نظام پزشکی کشور به شتاب بی سابقه جامعه پزشکی در چهار دهه پس از پیروزی انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: پیشرفت حوزه پزشکی باعث شده تا امروز به خیلی از کشورهای دنیا خدمات دهیم و در پزشکی، به خودکفایی مطلق برسیم.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۱۲:۱۴   + ۳ سایت دیگر  
عضو هیئت مدیره اتحادیه تولیدکنندگان تجهیزات پزشکی گفت: با وجود خودکفایی در تولید یونیت یا تخت های دندانپزشکی، سازمان غذا و دارو، مجوز واردات این محصول را همچنان صادر می کند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۱۱:۳۶   + ۸ سایت دیگر  
با رشد قیمت جهانی گندم ، اهمیت خودکفایی ایران در تولید گندم نان بیشتر روشن می شود.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۱۱:۳۰   + ۳۱ سایت دیگر  
مشاور فرمانده معظم کل قوا در امور ارتش گفت: ایران اسلامی امروز در منطقه حضور مقتدرانه دارد و این اقتدار را مدیون خون پاک شهدای عزیزمان هستیم.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۱۱:۲۰   + ۱۵ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست ، مرتضی شاه میرزایی، معاون وزیر و مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی، در برنامه تلویزیونی در مورد جایگاه کنونی صنعت پتروشیمی ایران در جهان گفت: ما باید وضعیت فعلی را با گذشته ای مقایسه کنیم که همه جور دسترسی و امکاناتی برای ایران وجود داشت ...
افق تهران   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۱۰:۳۹    
مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه اصفهان بیان کرد: به مدد تحریم ها در تکنولوژی های مربوط به صنعت فولاد به توانایی صادرات دست یافتیم.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۰۹:۳۴   + ۲۶ سایت دیگر  
سرلشکر موسوی در پیامی تأکید کرد: ایمن سازی کشور از هرگونه تجاوز و تعدی دشمنان، گسترش مرز های مقاومت و خودکفایی در تأمین نیاز های دفاعی مرهون دفاع مقدس است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۰۴:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
مسوول ثبت و گواهی بذر جهاد کشاورزی لرستان با اشاره به خودکفایی لرستان در تولید بذر، گفت: امسال شاهد افزایش 14 درصدی میزان بذر استاندارد نسبت به سال گذشته هستیم، به طوری که در بخش گرمسیر تولید بذر مازاد بر نیاز داشتیم.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۲/۰۶/۳۱ - ۲۰:۲۳   + ۱۱ سایت دیگر  
معاون اول رئیس جمهور استقبال از نوشت افزار ایرانی را نشانه ذائقه سازی مناسب براساس فرهنگ ایرانی اسلامی و همچنین قیمت گذاری و کیفیت مناسب دانست و از عزم جدی دولت برای حمایت و تداوم این وضعیت خبر داد.
اخبار بانک   ۱۴۰۲/۰۶/۳۱ - ۱۸:۰۴   + ۳۴ سایت دیگر  
سرپرست بانک صادرات ایران در پیامی به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس، پاسداری از حرمت خون شهیدان در تمامی ارکان جامعه ایران اسلامی از جمله در مراکز پولی و اقتصادی کشور را تکلیف همیشگی عنوان کرد و بر مشارکت، همدلی و تلاش مضاعف در جهت، استقلال، خودکفایی و رشد و توسعه اقتصادی کشور تاکید کرد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۳۱ - ۱۶:۲۰   + ۲۹ سایت دیگر  
معاون اول رئیس جمهور از نمایشگاه "ایران نوشت" بازدید کرد و در گفت وگو با تولیدکنندگان و خریداران، وضعیت بازار لوازم التحریر را در آستانه آغاز سال تحصیلی جدید مورد بررسی قرار داد.
بسیج   ۱۴۰۲/۰۶/۳۱ - ۱۵:۲۵   + ۳ سایت دیگر  
فرمانده سپاه استان بوشهر در رژه نیرو های مسلح این استان که به مناسبت هفته دفاع مقدس برگزار شد گفت: نیرو های مسلح در اوج صلابت و خودکفایی قرار دارند.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۲/۰۶/۳۱ - ۱۴:۴۷    
امیر یوسفی خوش قلب گفت: نیرو های مسلح در اوج خودکفایی و اقتدار هستند و در کوتاه ترین زمان، منطقی ترین و طوفانی ترین پیام را به دشمن مخابره می کنند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۶/۳۱ - ۱۳:۴۷   + ۲ سایت دیگر  
معاون هماهنگ کننده نیروی پدافند هوایی ارتش جمهوری اسلامی با بیان اینکه نیروهای مسلح در مقابل هر دشمنی در کوتاه ترین زمان، طوفانی ترین پیام ایران را مخابره می کند، گفت: معاون پدافند هوایی ارتش: امروز کشور و نیروهای مسلح در اوج خودکفایی قرار دارد.
حوزه   ۱۴۰۲/۰۶/۳۱ - ۱۳:۱۶   + ۲ سایت دیگر  
حوزه/فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع)استان لرستان گفت:ملت ایران با اتحاد و خودکفایی روز به روز قوی تر خواهد شد.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۶/۳۱ - ۱۳:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
رئیس کمیته امداد شهرستان پارس آباد گفت: در سال جاری و بالاتر از میزان تعهد در شهرستان پارس آباد، توانستیم 200 نفر از خانوارهای تحت حمایت کمیته امداد را به نقطه خودکفایی برسانیم.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۶/۳۱ - ۱۲:۲۹   + ۲ سایت دیگر  
کرمانشاه- فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم (ص) استان کرمانشاه گفت: جمهوری اسلامی ایران امروز در صنعت دفاعی به خودکفایی دست یافته است.
پایگاه خبری ایراسین   ۱۴۰۲/۰۶/۳۱ - ۰۹:۱۵   + ۴ سایت دیگر  
دوران دفاع مقدس و سابقه هشت سال مقاومت در برابر زیاده خواهی استکبار و نظام ظلم و جور، نمایشی از قدرت رزمندگان اسلام و انتخاب گفتمان استقلال، آزادی و استقرار حاکمیت اسلامی در سپهر سیاسی ملت ایران بود که نشان داد تنها راه دست یابی به اهداف ...
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۲/۰۶/۳۱ - ۱۰:۰۸   + ۲ سایت دیگر  
امیر سرتیپ نعمتی گفت: نیروهای مسلح که طعم ظلم و وابستگی را چشیده بود در دوران سازندگی در کنار دولت در جهت خودکفایی در عرصه دفاعی و نظامی تلاش کردند و با هدایت های امامین انقلاب اسلامی در این حوزه ما می توانیم را به ما توانستیم تبدیل کردند که این موفقیت مرهون دفاع مقدس است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۳۱ - ۰۹:۵۸   + ۱۰ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش با اشاره به خودکفایی ایران در ساخت تجهیزات نظامی، گفت: این از دستاوردهای دفاع مقدس است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۶/۳۱ - ۰۸:۰۳   + ۶ سایت دیگر  
قناعت در پیام خود به مناسبت هفته دفاع مقدس گفت: دفاع مقدس سبب شد تا استقلال و خودکفایی ایران اسلامی پایه ریزی شود.
سراج24   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۲۲:۱۱   + ۵ سایت دیگر  
کارشناسان بخش کشاورزی براین باورند که برای تحقق اسناد بالادستی و برنامه هفتم مبنی بر خودکفایی 90 درصدی محصولات اساسی انتظار می رود که قیمت گذاری محصولات، منطقی و مناسب باشد تا کشاورزان نسبت به کشت رغبت کنند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۲۱:۲۰   + ۳ سایت دیگر  
معاون وزیر نفت گفت: خودکفایی و بومی سازی در تولید کاتالیست های صنعت پتروشیمی تا پایان سال اجرایی می شود.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۲۰:۲۱   + ۲۲ سایت دیگر  
ایلام - ایرنا - وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه کشور از لحاظ کاغذ یارانه ای به خودکفایی رسیده است، گفت: تولید کاغذ یارانه ای از پنج هزار تن به 80 هزار تن افزایش یافته است.
دنیای معدن   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۱۷:۱۱   + ۳ سایت دیگر  
دنیای معدن: آیین افتتاح پنجاه و چهارمین منزل مسکونی ساخته شده توسط قرارگاه خودکفایی و جهادی بسیج کارگری حوزه مقاومت شهید تند گویان ذوب آهن اصفهان در محله قلعه قاسم زرین شهر چهارشنبه 29 اردیبهشت ماه به مناسبت آغاز هفته گرامیداشت دفاع مقدس برگزار شد.
بازار نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۱۶:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصادی خودکفایی در کشت گندم را به عنوان راهبردی مهم برای تضمین امنیت غذایی کشور عنوان کرد.
598   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۰۹:۴۵   + ۳ سایت دیگر  
ایران در تولید ریفیولر های فرودگاهی، به خودکفایی کامل رسید.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۰۹:۲۳   + ۳۰ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی گفت: صنعت پتروشیمی ایران 28 درصد ظرفیت پتروشیمی منطقه و 2.7 درصد ظرفیت پتروشیمی جهانی را به خود اختصاص داده است.