دوشنبه ۰۸ خردادساعت ۱۹:۵۷May 2023 29
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «خودمراقبتی»

کوبا بر همکاری با ایران در حوزه های بهداشت، پیشگیری، درمان، دارو و تجهیزات پزشکی استقبال کرد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۱۱:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
شفت- معاون فرماندار شفت بر لزوم توجه به اجرای طرح خودمراقبتی توسط دستگاه ها در این شهرستان تاکید کرد و گفت: دستگاه های اجرایی حافظ اموال و تجهیزات دولتی خود در راستای پیشگیری از سرقت هستند.
وزارت آموزش و پرورش   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۰۵:۳۲    
معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: 32 هزار و 300 دانش آموز بوشهری در سال تحصیلی 1401_ 1402 با شرکت در طرح سفیران سلامت، آموزش های خودمراقبتی را فرا گرفتند.
شفا آنلاین   ۱۴۰۲/۰۲/۱۹ - ۱۱:۴۶   + ۸ سایت دیگر  
حفظ سلامت بر عهده هر شخص است و همه باید به مسئله خودمراقبتی توجه کنند و آن را از فرد به سطح خانواده، جامعه و سطح عمومی ارتقا دهند.
همشهری   ۱۴۰۲/۰۲/۱۹ - ۰۹:۳۷   + ۱۲ سایت دیگر  
رئیس بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری می گوید: کرونا هم مثل ویروس های تنفسیِ دیگر است و با وجود پایان وضعیت اضطراری کرونا، روش های خودمراقبتی باید همچنان مثل گذشته رعایت شود. به خصوص کسانی که در ریسک بالای ابتلا قرار دارند، این ویروس برای اینها همچنان خطرناک است.
وزارت آموزش و پرورش   ۱۴۰۲/۰۲/۱۸ - ۱۲:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خوزستان؛ مسعود حمیدی نژاد امروز دوشنبه 18 اردیبهشت ماه 1402 در آیین اختتامیه جشنواره سفیران سلامت دانش آموزی اظهار کرد ...
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۸ - ۰۸:۱۶    
سلسله کارگاه های آموزشی خودمراقبتی در مهارت های ارتباطی از سوی جهاددانشگاهی دانشگاه علوم پزشکی قم ویژه دانشجویان برگزار می شود.
Submitted by ravabet on 7 May 2023 بیماری آسم قابل درمان نیست و نمی توان از آن اجتناب کرد، مصرف ایمن داروها به طور منظم، بهترین راه برای جلوگیری از عود این بیماری و دستیابی به یک زندگی عادی است. ...
سازمان بهزیستی کشور   ۱۴۰۲/۰۲/۱۵ - ۲۰:۵۱    
مددجویان بانه ای در دوره پیشگیری و خودمراقبتی مبتلایان آسم شرکت نمودند
پانا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۵ - ۰۹:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
تهران (پانا) - مدیرکل سلامت شهرداری تهران، برنامه ها و فعالیت های مدیریت شهری پایتخت در راستای آموزش های خودمراقبتی به کودکان و نوجوانان را تشریح کرد. ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۳ - ۱۴:۳۴   + ۳۲ سایت دیگر  
مشاور مدیرعامل سازمان انتقال خون در امور خانواده و بانوان گفت: بانوان برای ترویج اهدای خون سالم در خانواده و جامعه می توانند نقش بسیار موثری داشته باشند، آنها به خاطر خودمراقبتی بیشتر، خون سالمی دارند و بیماران، نیازمند خون این عزیزان هستند.
وزارت آموزش و پرورش   ۱۴۰۲/۰۲/۱۳ - ۱۱:۴۹    
به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان ایلام، معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان ،با بیان اینکه بیش از 20 هزاردانش آموز ایلامی در این طرح شرکت نمودند به نقش مهم طرح سفیران سلامت در ارتقای سلامت فردی واجتماعی و تقویت مهارتهای خودمراقبتی دانش آموزان اشاره نمود واز ...
اقتصاد تهران   ۱۴۰۲/۰۲/۱۱ - ۱۲:۵۹   + ۱۰ سایت دیگر  
اقتصادتهران: با هدف ارتقاء فرهنگ خودمراقبتی سلامت درمیان شهروندان و حساس سازی در خصوص اهمیت و جایگاه سلامت شهر و شهروندان ایستگاه های سلامت و کارگاه های آموزش محور به مناسبت هفته سلامت در محلات و مدارس شمال تهران برپا شده است. ...
پانا   ۱۴۰۲/۰۲/۰۸ - ۰۱:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
تبریز (پانا) - معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تبریز انسان سالم را محور اصلی یک جامعه پایدار عنوان کرد. حسین حقائی در نشست خبری هفته سلامت، نبود تغذیه سالم و کم تحرکی را از شیوه های غلط زندگی عنوان کرد و گفت: برای ترویج شیوه زندگی سالم لازم است خودمراقبتی های لازم در خصوص سلامت انجام گیرد. ...
روابط عمومی صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۰۶ - ۱۱:۱۴   + ۲ سایت دیگر  
مجله جوانه ها که با اجرای نوجوانان از رادیو فرهنگ پخش می شود، چهار شنبه 6 اردیبهشت ماه با موضوع عکاسی و تاریخچه ی آن در ایران روی آنتن می رود. به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، در برنامه جوانه های این هفته درباره تاریخچه عکاسی در ایران مطالبی بیان می شود ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۱/۲۹ - ۱۸:۳۳   + ۳ سایت دیگر  
کارگروه اضطراری کاهش آلودگی هوای خراسان رضوی، دستگاه های مسئول را موظف کرد باتوجه به وقوع پدیده گردوغبار، توصیه های بهداشتی و خودمراقبتی به شهروندان ارائه دهند.
سازمان بهزیستی کشور   ۱۴۰۲/۰۱/۲۹ - ۰۹:۲۷    
طرح دانش خود مراقبتی و سلامت خانواده با حضور یکصد و 80 نفر دانش آموخته توسط مرکز مثبت 8362 در محله الارد و پرندک رباط کریم اجرایی شد.
صبح قزوین   ۱۴۰۲/۰۱/۲۶ - ۱۱:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
مدیر کل دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت، با اشاره به تاکید طب ایرانی بر اصلاح سبک زندگی و حفظ تندرستی، این مکتب را ظرفیتی غنی در راستای ترویج خودمراقبتی دانست و به بیان توصیه هایی مبتنی بر آموزه های طب ایرانی برای روزه داران پرداخت.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۱/۲۶ - ۱۱:۱۹   + ۴۲ سایت دیگر  
مدیر کل دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت، با اشاره به تاکید طب ایرانی بر اصلاح سبک زندگی و حفظ تندرستی، این مکتب را ظرفیتی غنی در راستای ترویج خودمراقبتی دانست و به بیان توصیه هایی مبتنی بر آموزه های طب ایرانی برای روزه داران پرداخت.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۱/۲۲ - ۱۳:۲۶   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/گیلان سخنگوی علوم پزشکی گیلان، کل بیماران بستری با علائم کرونا در سطح بیمارستان های گیلان را 149 نفر دانست و گفت: شهرهای زرد و نارنجی استان افزایش یافته است.
هورگان   ۱۴۰۲/۰۱/۱۹ - ۲۲:۰۳    
طبق اسناد سازمان جهانی بهداشت، از 40 درصد سرطانها می توان پیشگیری کرد و مواردی را هم که قابل پیشگیری نیست، می توان به کمک خودمراقبتی، امید به اثربخشی روشهای تشخیصی و درمانی و مراجعه به موقع و زودهنگام به آسانی تشخیص داد؛ به طوری که نیمی از سرطانها قابل درمان است ...
میگنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۹ - ۱۶:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
درمان های خودیاری، درمان هایی هستند که کمک می کنند با ابزارهای کمکی روانشناسی مثل کتابچه تمرین، دوره های آنلاین، ژورنال های توسعه فردی یا اپلیکیشن های کاربردی، برای ارتقای سلامت ذهن خود قدم برداریم.استفاده از ابزارهای درمانی خودیاری، یک نوع خودمراقبتی است.
تیتر ۱   ۱۴۰۲/۰۱/۰۳ - ۱۲:۲۲   + ۳ سایت دیگر  
برنامه آگاه سازی دختران و زنان که با تأکید بر خودمراقبتی از آذر ماه سال 1399 توسط سازمان بهزیستی کشور طراحی و به اجرا درآمد. بازدید صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۹ - ۱۰:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/همدان فرمانده انتظامی شهرستان ملایر خطاب به شهروندان ملایری و مسافران نوروزی، گفت: خودمراقبتی یک اصل و تکلیف همگانی در زندگی است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۰۹:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/مرکزی معاون بهداشتی دانشکده علوم پزشکی ساوه با اشاره به روند افزایشی کرونا در این شهرستان خواستار خودمراقبتی در دورهمی های نوروزی برای جلوگیری از ابتلا به بیماری کووید 19 شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۰۸:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
اسفند برای بیشتر ما ایرانی ها مترادف است با آماده شدن برای عید و این آماده شدن را بیشتر از هر چیز دیگری می شود در خانه تکانی ها دید.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۱۵:۳۵    
عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: بررسی ها در بحث کاهش مرگ و میر ناشی از بیماری های غیر واگیر نشان داده است که خودمراقبتی بیشترین سهم را در کاهش مرگ و میر ناشی از بیماری های غیر واگیر دارد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۱۹:۱۰    
دکتر مریم عباسی نژاد،روانپزشک گفت: خودمراقبتی و بهره مندی از خدمات سلامت در ناهنجاری هایی مانند افسردگی و اضطراب از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است.
پانا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۱۲:۱۱    
کاج (پانا) - کارگاه آموزشی شناخت رفتارهای پرخطر در شهرکاج با حضور جمعی از دانش آموزان کلاس دوازدهم مدرسه شهدای کاج و مهدی حسین پور مشاور این مدرسه برگزار شد. ...
فرمانداری آران و بیدگل   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۰۹:۳۲    
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ دکتر علی اکبر رضایی فرماندار، در حاشیه نشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان بر استفاده از همه ظرفیت ها در اجرای طرح یاریگران زندگی در مدارس تأکید کرد و گفت ...
سلام نو / ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۱۶:۳۵   + ۹ سایت دیگر  
در ویدیو زیر به آموزش مواجه با نشت مواد شیمیایی در مدرسه پرداخته ایم که در ادامه مشاهده خواهید کرد.
برترین ها   ۱۴۰۱/۱۲/۱۳ - ۱۴:۴۰   + ۳ سایت دیگر  
خودمراقبتی شامل یک سری عادات، رفتارها و تصمیم های آگاهانه است که برای حفظ سلامت جسم و روان خود انجام می دهیم تا زندگی بهتری داشته باشیم.
روزنامه اصفهان زیبا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۱ - ۰۲:۱۰    
اگر یکی از عزیزانتان به سرطان مبتلا شده است و مراقبت از او را به عهده گرفته اید، با این مقاله همراه شوید تا هم از سلامت روان خودتان محافظت کنید و هم پرستار بهتری برای بیمارتان باشید. شاه کلید تأثیر دروغ بزرگ، هیجان هاست. حس خشم، ترس، طنز و نفرت... ...
سلامت نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۱۰ - ۱۳:۳۵    
احساس درماندگی، وحشت، و در برخی موارد، چالش های یک آسیب جدی (یا تهدید یک آسیب) پس از این رویدادها رایج است. راه های زیادی وجود دارد که می توانید به خودتان کمک کنید تا از آن عبور کنید.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۱/۱۲/۱۰ - ۱۰:۰۵    
گزارش کامل از گزیده خبرهای امروز تابناک با تو را با کلیک بر تیتر آن بخوانید. پوشش خاص این زنان را حتما ببینید سرآشپز ژاپنی در مهد غذای فرانسوی، قهرمان پای جهان شد میوه مصنوعی 1.5 میلیون ناقابل! 10 گام خودمراقبتی برای پیشگیری از سرطان افسانه کریستف کلمب پوچ بود! ...
برترین ها / مهرصبا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۸ - ۲۱:۲۸   + ۲۴ سایت دیگر  
سالانه هزاران مورد ابتلا به سرطان در ایران و میلیون ها مورد در جهان رخ می دهد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۰۷ - ۱۳:۲۰   + ۱۰ سایت دیگر  
معاون امور اجتماعی و فرهنگی منطقه6، از برگزاری کارگاه آموزشی خودمراقبتی سالمندان در منطقه خبر داد و گفت: سلامتی در رفاه جسمی و روانی در سالمندان از مهمترین اصول حفظ و شادابی خانواده به شمار می آید.
سازمان بهزیستی کشور   ۱۴۰۱/۱۱/۳۰ - ۰۹:۲۲    
جلسات خودمراقبتی زنان و دختران در دارالقرآن شهر چهاردانگه و شهرک امام حسین (ع) برگزار شد.
سازمان بهزیستی کشور   ۱۴۰۱/۱۱/۳۰ - ۰۹:۱۶    
کارگاه آموزشی طرح خود مراقبتی و آگاهسازی دختران و زنان با هدف آگاهی هر چه بیشتر خانواده ها به خصوص جامعه هدف سازمان بهزیستی در بخش چهاردانگه برگزار شد.
عطنا   ۱۴۰۱/۱۱/۳۰ - ۰۷:۳۲    
عطنا - دکتر کامران شیوندی روانشناس و عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبائی نحوه خودمراقبتی و ایجاد آرامش در خانواده متعادل را تشریح می کند: دانلود عطنا را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید: عطنا را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید: ...
گیتی آنلاین   ۱۴۰۱/۱۱/۲۸ - ۲۱:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
مدیر بهزیستی شهرستان شیراز گفت: 600 نفر از زنان و دختران ساکن محله های مختلف شهر شیراز با تکنیک های خودمراقبتی آشنا شدند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۲۶ - ۱۲:۵۵    
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری گفت: برگزاری دوره های آموزشی و نصب دوربین برای اصناف ، بازاریان و ضایعاتت فروشی ها الزامی شد.
رکنا   ۱۴۰۱/۱۱/۲۵ - ۱۲:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
رکنا: عشق به خود اغلب خودخواهانه تلقی شده و شفقت به خود بی اهمیت است. خودمراقبتی اغلب مورد توجه قرار نمی گیرد. روز عشق و ولنتاین اگرچه اغلب به صورت یک نماد پرشور یا به صورت یک وظیفه انجام می گیرد و تمام می شود اما مورد بی توجهی قرار گرفته است.
پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی   ۱۴۰۱/۱۱/۲۱ - ۱۸:۱۹    
با حضور فرمانده بسیج ادارت استان سمنان، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان از اجرای عملیات خودحفاظتی و خودمراقبتی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سمنان بازدید شد.
میگنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۹ - ۲۳:۱۴   + ۲ سایت دیگر  
خشونت از دو بُعد قابل بررسی است، یکی به سیاست گذاری، تصمیمات نادرست و ناکارآمد در سطح کلان بازمی گردد که تاثیر مستقیم بر زندگی مردم می گذارد و دیگری مهارت های فردی یعنی کنترل خشم، مهارت ارتباطی، تصمیم گیری و حل مسئله، تاب آوری، مداخله در بحران و خودمراقبتی است که ما در این زمینه مشکل داریم ...
به مناسبت دهه مبارک فجر با حضور مسوولان استانی آیین رونمایی از کتاب سبک های فرزندپروری با بهزیستی روانی و خودمراقبتی در نوجوانان در یاسوج برگزار شد.
همشهری   ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ۱۵:۳۱   + ۶ سایت دیگر  
دانش آموزان منطقه19 برای مواجهه با انواع آسیب های اجتماعی و خودمراقبتی دوران نوجوانی آماده می شوند.
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۱۰:۵۵    
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از هرمزگان ، سرطان مجموعه ای پیچیده از بیماری هاست به عبارت دیگر سرطان ها گروهی از بیماری ها هستند که به صورت رشد بی رویه و خارج از کنترل تعدادی از سلول ها ایجاد می شوندو حدود 100 نوع مختلف هستند . ...
ایلنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۱۰:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
معاون پیشگیری از آسیب های اجتماعی مرکز توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی درباره رصد آسیب های اجتماعی توضیحاتی ارائه کرد.