شنبه ۰۱ مهرساعت ۰۷:۳۱Sep 2023 23
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «سوءتغذیه»

برترین ها / فرارو   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۶:۰۴   + ۳ سایت دیگر  
پس از دهه ها بی ثباتی، خشکسالی و بلایای طبیعی، افغانستان همچنان در بحبوحه بحران انسانی ویران کننده قرار دارد.
برترین ها / ستاره صبح   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۱۳:۴۱   + ۱۰ سایت دیگر  
عضو هیات رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بسیاری از مردمان ما در خط فقر مطلق هستند، گفت: عشایر نقاط مرزی که مرز داران بی جیره و مواجب نظام هستند، زندگیشان به جهت عدم تامین معیشت و نان به درستی تامین نمی شود، شغل هایشان را از دست داده و حاشیه نشین شهرها شده اند.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۱۴:۰۲   + ۵ سایت دیگر  
یکی از حوزه هایی که در مراسم اربعین میتواند کمک رسان زائران باشد، آنالیز جیره های غذایی در جهت جلوگیری از بیماری های ناشی از سوءتغذیه و همچنین هدر رفت منابع از خدمات این مجموعه است.
روزنامه شهروند   ۱۴۰۲/۰۶/۱۴ - ۰۹:۱۳   + ۲۱ سایت دیگر  
معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان تهران، گفت: بن کارت های مادران باردار و شیرده دچار سوءتغذیه شارژ شد. به گفته جهانبخش خدمات کمیته امداد در بخش های مختلف براساس نیاز جامعه هدف ارائه می شود ...
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۲ - ۱۶:۵۵   + ۹ سایت دیگر  
مدیرکل کمیته امداد استان کردستان با اشاره به اینکه 169 هزار نفر برابر با 11 درصد از جمعیت استان از صندوق امداد ولایت خدمات بانکی دریافت می کنند،، گفت: از طریق این صندوق به 10 هزار و 300 کودک یتیم و نیازمند و 7 هزار مادر باردار و شیرده دچار سوءتغذیه خدمات بانکی ارائه می شود.
دیپلماسی ایرانی   ۱۴۰۲/۰۶/۱۲ - ۰۹:۳۷    
از ابتدای تاریخ تا به امروز، جهان شاهد بروز جنگ های بین المللی و داخلی تازه ای بوده است. در واقع یکی از بلایایی که اصلی ترین قربانیان آن در طی تاریخ کودکان بوده و هستند، جنگ است. جنگ هایی که در تمام آنها، تنها قشری که حتی بیشتر از نظامیان آسیب می بینند، غیرنظامیان هستند ...
راهبرد معاصر   ۱۴۰۲/۰۶/۰۴ - ۱۴:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
عواملی همچون خودکفایی در تولید کالاهای اساسی، دسترسی اقتصادی و دستیابی به غذا، آگاهی از دانش تغذیه و ثبات در شاخص امنیت غذایی مؤلفه های امنیت غذایی هستند که وجود توأمان آنها نشانه وجود امنیت غذایی و برطرف کننده سوءتغذیه است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۵/۳۰ - ۱۰:۰۳    
یونیسف اعلام کرد بیش از 1.3 میلیون کودک افغانستانی را از نظر سوء تغذیه شدید معاینه کرده اند.
به گزارش روابط عمومی اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی : متاسفانه در یک دهه گذشته سرانه مصرف غذایی در دهک های درآمدی با افت قابل توجهی مواجه شده است ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۵/۲۶ - ۰۱:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : نهادهای بین المللی با اشاره به اینکه کودکان بیشترین قربانیان وضعیت وخیم در یمن هستند، اعلام کرده اند که 11 میلیون کودک یمنی نیازمند حمایت و کمک فوری هستند و بیش از 2 میلیون نفر از این تعداد، از سوءتغذیه شدید رنج می برند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۵/۲۵ - ۰۹:۱۲   + ۱۳ سایت دیگر  
کرج- معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد البرز گفت: بیش از 400 مادر باردار و شیرده نیازمند، ماهانه سبد معیشتی پیشگیری از سوءتغذیه کمیته امداد امام (ره) البرز را دریافت می کنند.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۵/۲۳ - ۱۷:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: خبر خوب کاهش سوءتغذیه در ایران از فائو منتشر شده اما همچنان نیازمند پشتیبانی ویژه ای برای تغذیه مادران باردار و شیرده هستیم.
دولت   ۱۴۰۲/۰۵/۲۲ - ۱۶:۱۱    
معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده در توئیتی به کاهش سوءتغذیه در ایران اشاره کرد.
برترین ها / کاماپرس   ۱۴۰۲/۰۵/۲۰ - ۲۳:۰۲   + ۱۰ سایت دیگر  
سازمان جهانی خواروبار و کشاورزی ملل متحد در جدیدترین گزارش خود موسوم به وضعیت امنیت غذایی و تغذیه در جهان ، نسبت به سوء تغذیه در ایران و جهان هشدار داد. طبق اعلام فائو رتبه ایران در سوء تغذیه 90 است.
اقتصاد آنلاین / ایبنا   ۱۴۰۲/۰۵/۲۰ - ۱۱:۲۵   + ۴۳ سایت دیگر  
فائو از کاهش قابل توجه سوء تغذیه در ایران طی سال های 2021 تا 2022 و بهبود 12 پله ای رتبه ایران در رده بندی جهانی از این نظر خبر داد.
تدبیر و امید   ۱۴۰۲/۰۵/۱۶ - ۱۷:۳۴    
در بحبوحه جنگ های گروه های مختلف در هائیتی و کمبود غذا، بیمارستان هائیتی برای درمان کودکان دچار سوءتغذیه تلاش می کند.
برترین ها   ۱۴۰۲/۰۵/۱۵ - ۱۸:۰۰   + ۶ سایت دیگر  
تورم اقلام خوراکی فقط شامل گوشت نیست و به همه مواد غذایی سرایت کرده است. با این قیمت ها سه وعده غذای ساده شامل صبحانه پنیر و نان، ناهار خورشت قیمه و شام کوکوی سیب زمینی چقدر هزینه دارد؟ در این گزارش این هزینه ها را محاسبه کردیم تا مشخص شود که چطور هر ایرانی به لبه پرتگاه سوءتغذیه و فقر نزدیک تر می ...
روزنامه سراسری سایه   ۱۴۰۲/۰۵/۱۵ - ۰۷:۲۴   + ۲ سایت دیگر  
مصطفی رفعت هفته جهانی تغذیه با شیر مادر یا هفته جهانی شیردهی ؛ هرسال، از اول تا هفتم اوت برگزار می شود. این رویدادِ موردحمایت سازمان ملل ، بر اهمیت تغذیه با شیر مادر درمقابله با سوءتغذیه و درکِ نابرابری و چالش هایی که مادران در سرتاسر جهان با آن روبه رو هستند، تأکید می کند ...
عصر ایران   ۱۴۰۲/۰۵/۱۴ - ۱۷:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
صفحه کمپین نوشت: براساس 20 دقیقه فیلم و گزارشات رسیده به کمپین، در مرکز نگهداری و توانبخشی نیلوفران آبی بوشهر، معلولان مورد ضرب وجرح،اذیت وآزار و بدرفتاری وحشتناک وهمچنین سوءتغذیه و وضعیت بد بهداشتی قرار دارند.
عصر ایران   ۱۴۰۲/۰۵/۱۴ - ۱۷:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
صفحه کمپین نوشت: براساس 20 دقیقه فیلم و گزارشات رسیده به کمپین، در مرکز نگهداری و توانبخشی نیلوفران آبی بوشهر، معلولان مورد ضرب وجرح،اذیت وآزار و بدرفتاری وحشتناک وهمچنین سوءتغذیه و وضعیت بد بهداشتی قرار دارند.
برترین ها / اقتصاد 24   ۱۴۰۲/۰۵/۱۴ - ۱۶:۵۵   + ۲۵ سایت دیگر  
براساس 20 دقیقه فیلم و گزارشات رسیده به کمپین، در مرکز نگهداری و توانبخشی نیلوفران آبی بوشهر، معلولان مورد ضرب و جرح، اذیت و آزار و بدرفتاری وحشتناک وهمچنین سوءتغذیه و وضعیت بد بهداشتی قرار دارند.
عرشه آنلاین   ۱۴۰۲/۰۵/۱۴ - ۱۲:۴۳   + ۱۸ سایت دیگر  
ضرب و شتم وحشیانه همراه با سوءتغذیه معلولان در یک کمپ در بوشهر خبرساز شد.
تقریب   ۱۴۰۲/۰۵/۱۱ - ۱۰:۵۷    
برنامه جهانی غذای سازمان ملل (WFP) تصمیم گرفت که برنامه پیشگیری از سوء تغذیه در یمن را تعلیق کند که این امر تاثیر مخربی بر 2.4 میلیون شهروند مبتلا به سوءتغذیه در این کشور خواهد گذاشت.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۵/۰۷ - ۱۴:۳۲    
امنیت غذایی به عنوان یکی از ارکان امنیت ملی است و هر نوع کمبودی در آن منجر به سوءتغذیه و مشکلات دیگر می شود. گران شدن نهاده های کشاورزی، همچنین فقر و جنگ در برخی کشورها مانند آفریقا و اوکراین منجر به ناامنی غذایی شده و کمک های متعددی را از جانب بانک جهانی به خود جذب کرده است.
سینا   ۱۴۰۲/۰۵/۰۶ - ۱۴:۲۶   + ۳ سایت دیگر  
مصرف کم فیبر در دوران بارداری می تواند منجر به تاخیر در رشد مغز در نوزادان شود. به گزارش سیناپرس فارس، سوءتغذیه مادر که با مجموعه ای از بیماری ها در کودکان در زمان رشد مرتبط است، همچنان یک مشکل مهم در مقیاس جهانی است. ...
ساعت24   ۱۴۰۲/۰۵/۰۲ - ۱۶:۳۲   + ۱۰ سایت دیگر  
ساعت24-قصه تشنگی هزاران انسان در دومین استان پهناور کشور است. هر کدام از این دبه ها، فریاد خاموش یک آدم است در استانی که اولین ردیف جدول محرومیت ایستاده؛ نرخ بالای محرومیت تحصیلی، نرخ بالای فقر امکانات آموزشی، نرخ بالای سوءتغذیه مادران باردار و کودکان کمتر از 5 سال، نرخ بالای بی سوادی ...
بهار نیوز   ۱۴۰۲/۰۴/۲۹ - ۱۸:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
گروه بین الملل: سازمان ملل متحد در تازه ترین گزارش خود اعلام کرده است که 735 میلیون نفر از مردم جهان دچار سوءتغذیه هستند و آمارهای تازه منتشرشده نیز حاکی است که 9.2 درصد از جمعیت کنونی جهان با معضل گرسنگی مزمن دست وپنجه نرم می کنند. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۴/۲۸ - ۱۷:۰۴   + ۸ سایت دیگر  
سوء تغذیه نیز به هشدار جدی در انگلیس مبدل گشته است. آمارهای تخمین می زنند که 3 میلیون نفر در بریتانیا از سوء تغذیه رنج می برند و در سال 2021 تخمین زده شد که از هر ده نفر از افراد 65 سال و بالاتر، یک نفر دچار سوءتغذیه یا در معرض خطر سوء تغذیه است.
چند ثانیه   ۱۴۰۲/۰۴/۲۴ - ۲۲:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
در روزهای اخیر یک سایت خبری با پخش بریده ای از مصاحبه “سیدهادی موسوی نیک” بدون ذکر منبع، آماری از جمعیت سوءتغذیه در ایران منتشر کرد که دست مایه برخی رسانه های ضدانقلاب شده است ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۴/۲۳ - ۱۲:۳۶   + ۱۰ سایت دیگر  
سازمان ملل هشدار داد که ممکن است جهان تا سال 2030 تعهدات خود را برای ریشه کنی گرسنگی و سوءتغذیه انجام ندهد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۴/۲۱ - ۱۱:۲۹   + ۶ سایت دیگر  
روزنامه دیلی میل طی گزارشی به نقل از پزشکان نوشت، سوءتغذیه به معضل جدیدی در این کشور تبدیل شده که ناشی از بحران هزینه های زندگی و عدم توانایی برای تغذیه مناسب است و با این روند بیماری های دوران ویکتوریا در حال بازگشت به انگلیس هستند.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۲/۰۴/۲۱ - ۰۲:۳۷    
برنامه ریزی برای تدارک نقشه راهی جامع که اگر تهیه و اجرا نشود، سوتغذیه و کمبود در میزان کالری دریافتی روزانه، کمترین مصیبتی است که انتظارمان را خواهد کشید و چه بسا با جامعه ای مواجه باشیم که محل عمده هزینه هایش در بخش عمومی ...
پرسش   ۱۴۰۲/۰۴/۲۰ - ۲۲:۰۲   + ۴ سایت دیگر  
هادی موسوی نیک، مدیرکل مطالعات رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت که 57 درصد از جمعیت کشور سوءتغذیه دارند و 2100 کالری مورد نیاز در روز را دریافت نمی کنند.
ایران پرس   ۱۴۰۲/۰۴/۱۹ - ۱۴:۱۰    
شماری از خانواده ها در کابل پایتخت افغانستان می گویند، کودکانشان به علت فقر و نبود غذای کافی به سوءتغذیه دچار شده اند.
رویداد 24   ۱۴۰۲/۰۴/۱۹ - ۰۹:۵۵   + ۱۴ سایت دیگر  
سید هادی موسوی نیک مدیرکل مطالعات رفاه اجتماعی وزارت تعاون: نه رئیس جمهور، نه رئیس سازمان برنامه و نه هیچکس دیگری نمی داند یک ایرانی دقیقا چقدر از سمت دولت حمایت می شود.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۲/۰۴/۱۴ - ۱۱:۴۴   + ۱۳ سایت دیگر  
حمله جنگنده های اسرائیل به نوار غزه، هشدار سازمان ملل درباره سوءتغذیه شدید در افغانستان، آغاز اجلاس وزرای جنبش عدم تعهد در باکو، برگزاری مانور نظامی ارتش روسیه و سوریه و تخلیه موقت کاخ سفید به دلیل کشف کوکائین، از مهم ترین خبر ها و رویداد های منطقه ای و بین المللی در 24 ساعت گذشته بوده اند.
صراط نیوز   ۱۴۰۲/۰۴/۱۳ - ۲۳:۰۷   + ۵ سایت دیگر  
برنامه جهانی غذا سازمان ملل متحد هشدار داد که حداقل 15.3 میلیون نفر در افغانستان با ناامنی شدید غذایی روبرو هستند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۴/۱۳ - ۰۹:۵۵   + ۹ سایت دیگر  
برای نخستین بار در کشور، گروه بهبود تغذیه جامعه معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز با برگزاری جلسات متعدد با دادگستری استان فارس، موفق به جلب حمایت و تصویب مجوز صدور آرای جایگزین در همه نهاد های قضایی استان، با هدف تأمین سبد غذایی شد.
برترین ها / اقتصاد نیوز   ۱۴۰۲/۰۴/۰۸ - ۰۳:۰۴   + ۷ سایت دیگر  
وقتی در مورد تغذیه سالم حرف می زنیم، خیلی ها فکر می کنند منظورمان داشتن یک برنامه غذایی متعادل و متنوع برای حفظ سلامتی سیستم های مختلف بدن و زندگی طولانی تر است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۴/۰۸ - ۰۰:۳۴   + ۳ سایت دیگر  
عضو هیئت علمی دانشکده علوم تغذیه گفت: طبق تحقیقات میزان مرگ و میر در بیماران مبتلا به سوءتغذیه که تحت عمل جراحی قرار می گیرند حدود 33 درصد است.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۲/۰۴/۰۷ - ۱۰:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، نسبت به عوارض سوءتغذیه بیمارانی که عمل جراحی دارند، هشدار داد.
برترین ها / خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۴/۰۷ - ۲۱:۰۵   + ۱۳ سایت دیگر  
عضو هیئت علمی دانشکده علوم تغذیه و صنایع غذایی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به تاثیر مداخلات تغذیه ای بر پیامدهای پس از جراحی، گفت: میزان مرگ و میر پس از عمل جراحی در بیماران مبتلا به سوء تغذیه 33 درصد است.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۳۱ - ۱۲:۰۴   + ۳ سایت دیگر  
دفتر هماهنگ کننده کمک های بشردوستانه سازمان ملل متحد (اوچا) می گوید که 3.2 میلیون کودک و 840 هزار مادر باردار و شیرده در افغانستان از سوءتغذیه رنج می برند.
میزان   ۱۴۰۲/۰۳/۲۷ - ۱۵:۱۵    
خبرگزاری میزان – بررسی های گاردین نشان می دهد که شمار کودکان مبتلا به سوءتغذیه در اقامتگاه های مهاجرتی در انگلیس افزایش یافته است. به گزارش گاردین ، متخصصان بهداشت در مورد افزایش تعداد کودکانی که در مراکز نگهداری کودکان پناهجو در انگلیس به سوءتغذیه مبتلا شده اند ...
موج   ۱۴۰۲/۰۳/۲۴ - ۱۱:۰۸   + ۷ سایت دیگر  
معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد امام خمینی (ره) استان اصفهان گفت: کمیته امداد استان اصفهان امسال به 2 هزار زن نیازمند باردار و شیرده مبتلا به سوءتغذیه خدمت رسانی می کند.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۲۱ - ۱۲:۳۱    
برنامه جهانی غذا به بیش از 40 هزار کودک در افغانستان خدمات پیش گیری و درمان سوءتغذیه ارائه کرده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۲۰ - ۱۲:۲۶   + ۴ سایت دیگر  
بوشهر- رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر از هزینه سه میلیارد ریالی برای کودکان زیر پنج سال و مادران باردار مبتلا به سوءتغذیه در این شهرستان خبر داد.
فرارو   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۱:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
فرارو- سازمان ملل متحد اعلام کرد که امسال نیم میلیون کودک در مناطق تحت کنترل نیرو های دولتی یمن در معرض خطر سوءتغذیه قرار دارند. به گزارش فرارو، در یمن که نزدیک به 8 سال است صحنه درگیری های خشونت آمیز بین حوثی ها و نیرو های دولتی تحت حمایت ائتلاف تحت رهبری عربستان سعودی بوده است ...
خارگ نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۲۹ - ۲۰:۴۱   + ۶ سایت دیگر  
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر گفت: در حال حاضر هزار کودک در استان دارای سوء تغذیه شدید هستند که از این تعداد 79 کودک در شهرستان دشتی است.