چهارشنبه ۰۶ مهرساعت ۲۰:۰۵Sep 2022 28
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «بایدن»

راهبرد معاصر   ۱ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
رئیس جمهور آمریکا قبل از حمله روسیه به اوکراین تهدید کرده بود که آمریکا خط لوله گاز نورد استریم 2 را از کار خواهد انداخت.
ایرنا   ۵ ساعت پیش    
تهران-ایرنا- فاکس نیوز گزارش داد: رهبری حزب دموکرات در کنگره آمریکا، در اقدامی نادر و علنی جو بایدن رئیس جمهوری این کشور را برای اتخاذ موضع سختگیرانه تر علیه سرمایه گذاری شرکت های چینی در آمریکا تحت فشار قرار داده اند.
سلام نو / ایسنا   ۲ ساعت پیش   + ۶ سایت دیگر  
کامالا هریسف معاون رئیس جمهور آمریکا چین را متهم به "رفتار آزاردهنده" و "تحریکات" پیرامون تایوان کرد.
شفقنا   ۷ ساعت پیش    
شفقنا- نهادها و شرکت های آمریکایی قصد دارند به برنامه بایدن برای پایان دادن به گرسنگی در ایالات متحده کمک کنند. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از گاردین ...
دولت جو بایدن که ابتدا ژست مذاکره خواهی و تفاوت با رفتارهای دولت ترامپ را از خود نشان می داد، دیگر رسماً نقاب از چهره برگرفته و روش هایی افراطی تر از دولت ترامپ را علیه ایران به کار می بندد.
عصر ایران   ۹ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
لابی "متحد علیه ایران هسته ای" دولت چین را ناجی ایران در شرایط سخت تحریمی دانسته است.
ایسنا   ۱۰ ساعت پیش   + ۶ سایت دیگر  
نتایج نظرسنجی جدیدی نشان می دهد، در وضعیتی که تنها شش هفته تا انتخابات میان دوره هشتم نوامبر زمان باقی مانده است، محبوبیت مردمی بایدن در این هفته بالاتر رفت، هرچند که او عمیقاً منفور مانده است.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۱/۰۷/۰۶ - ۰۸:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
بسیاری در آمریکا بر این باورند که اگر بایدن واقعا می خواهد به وعده خود که همان تعریف نوعِ خاصی از سیاست خارجی که مطلوب طبقه متوسط آمریکا نیز باشد عمل کند، بایستی ماجراجویی های خارجی آمریکا را تعطیل کرده و فضایی را ایجاد کند که به اصطلاح دموکراسی و قدرت آمریکایی در عرصه داخلی این کشور که مخدوش شده ...
ستاره صبح   ۱۴۰۱/۰۷/۰۶ - ۰۲:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
فیلیپ جیرالدی-مامور سابق سیا و مدیر اجرائی شورای منافع ملی آمریکا جو بایدن در سال 1399 ( 2020 ) با تعهد به بازگشت برجام وارد مبارزه انتخاب ریاست جمهوری شد. قابل پیش بینی بود که این تعهد برای دولت اسرائیل خوشایند نیست ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۷/۰۵ - ۱۹:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
رئیس جمهور آمریکا در تصمیمی تازه دستور داده نیمی از دارایی های افغانستان به بانکی در سوئیس منتقل شده و نیمی دیگر از آن به نفع خانواده قربانیان حملات 11 پستامبر مصادره شود.
تیتر برتر   ۱۴۰۱/۰۷/۰۵ - ۱۶:۲۰   + ۶ سایت دیگر  
ساوث چاینا مورنینگ پست گزارش داد، مایک پمپئو، وزیر امور خارجه سابق آمریکا همچنین با انتقاد از جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا، گفت، بایدن مکررا باعث ایجاد سردرگمی در موضع واشنگتن نسبت به حمله احتمالی چین به تایوان شده و این موضوع او را "شدیدا نگران" ساخته است. ...
پانا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۵ - ۱۴:۴۸   + ۶۰ سایت دیگر  
اگر آژانس انتخاب کند که فقط روی مسائل فنی تمرکز کند، ما قطعا تلاش خواهیم کرد همکاری مان را تقویت و بیشتر کنیم/ آمریکایی ها به ما می گویند حداکثر یا بیشترین تضمینی که می توانیم به شما بدهیم، تا پایان دولت بایدن است
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۵ - ۱۳:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
رئیس جمهوری آمریکا در دسامبر میزبان رئیس جمهوری فرانسه در کاخ سفید خواهد بود. این اولین سفر "رسمی" یک مقام خارجی به واشنگتن از زمان روی کار آمدن بایدن است.
سلام نو / عصر ایران   ۱۴۰۱/۰۷/۰۵ - ۱۳:۲۸   + ۲۲ سایت دیگر  
دیمیتری مدودف، معاون رئیس شورای امنیت روسیه گفت: روسیه حق دارد در صورت لزوم از سلاح هسته ای استفاده کند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۵ - ۱۰:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
سخنگوی سابق کاخ سفید که یکی از حامیان سرسخت جو بایدن است اذعان کرد، دموکرات ها چنانچه قرار باشد رای دهندگان انتخابات میاندوره ای ماه نوامبر کنگره را به عنوان همه پرسی بر سر عملکرد جو بایدن ببینند، کنترل کنگره را از دست خواهند داد.
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۵ - ۰۷:۱۸    
رئیس جمهوری آمریکا در تاریخ اول دسامبر در کاخ سفید میزبان همتای فرانسوی خود خواهد بود.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۴ - ۱۸:۰۰   + ۷ سایت دیگر  
جو بایدن در پیامی به شصت و ششمین اجلاس سالانه کنفرانس عمومی آژانس بین المللی انرژی اتمی گفت که آمریکا با این آژانس همکاری می کند تا اطیمنان حاصل کند پیمان "آکوس" همسو با استاندارهای ایمنی هسته ای است.
دانا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۴ - ۱۷:۳۸   + ۱۳ سایت دیگر  
سخنگوی سابق کاخ سفید که اکنون به عنوان مجری شبکه اِن بی سی نیوز فعالیت می کند، هشدار داد، اگر انتخابات پیش روی کنگره آمریکا به یک همه پرسی درباره جو بایدن تبدیل شود، دموکرات ها شکست خواهند خورد.
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۴ - ۱۵:۴۷    
خروج ترامپ از برجام به بدبینی ایران نسبت به ایالت متحده شدت بخشیده است و این کشور اکنون تضمین هایی از واشنگتن می خواهد که دولت بایدن قادر به ارائه آن ها نیست.
آوای رودکوف   ۱۴۰۱/۰۷/۰۴ - ۱۵:۳۳    
به گزارش پایگاه خبری آوای رودکوف ؛ نانسی مِیس نماینده جمهوری خواه مجلس نمایندگان آمریکا گفته هم حزبی های او در صورتی که کنترل کنگره را در انتخابات میان دوره ای پس بگیرند، برای استیضاح بایدن تحت فشار قرار خواهند گرفت. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۷/۰۴ - ۱۴:۰۶   + ۷ سایت دیگر  
میکروفون روشنی که روی لباس رئیس جمهور کره جنوبی در جریان دیدار هفته گذشته وی با جو بایدن نصب شده بود، دردسر ساز شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۷/۰۴ - ۱۳:۰۱   + ۹ سایت دیگر  
نماینده جمهوری خواه مجلس نمایندگان آمریکا گفت هم حزبی های وی در صورتی که کنترل کنگره در انتخابات میان دوره ای را پس بگیرند، برای استیضاح بایدن تحت فشار قرار خواهند گرفت.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۴ - ۱۲:۵۷   + ۶ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- نانسی میس عضو جمهوریخواه مجلس نمایندگان آمریکا از ایالت کارولینای جنوبی درباره احتمال استیضاح جو بایدن رئیس جمهوری این کشور در صورت پیروزی جمهوریخواهان در انتخابات میان دوره ای کنگره گفت: بر این باور است که اعضای جمهوریخواه مجلس نمایندگان برای استیضاح بایدن تحت فشار قرار دارند.
خبر خودرو   ۱۴۰۱/۰۷/۰۴ - ۱۲:۴۳   + ۵ سایت دیگر  
لیز تراس خطاب به متحدان انگلیس تاکید کرد که آنها باید "قاطعانه" در کنار اوکراین باشند و "تهدید نظامی" پوتین را نادیده بگیرند. به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز ...
دیپلماسی ایرانی   ۱۴۰۱/۰۷/۰۴ - ۱۲:۱۰    
مقاله ای از جو بایدن که نهم ژوئیه 2022 در واشنگتن پست با عنوان چرا به عربستان می روم منتشر شد، توضیح می دهد که چرا امریکا بدون تسلیم شدن از مذاکرات غیرمستقیم تحقیرآمیز رنج می برد ...
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۴ - ۱۱:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
تهران – ایرنا – دموکراتها در مورد نحوه حمایت های نظامی از کی یف دچار تفرقه شده و برخی دولت بایدن را محکوم می کنند که به کشورهایی نظیر عربستان سعودی که هیچ ارزش اخلاقی مشترکی با آمریکا ندارد سلاح های پیشرفته می فروشد اما از دادن سلاح های پیشرفته به اوکراین که همسو با معیارهای غربی است ...
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۰۷/۰۴ - ۱۱:۳۱   + ۱۵ سایت دیگر  
یکسری گاف و مناقشات در نخستین سفرهای خارجی رئیس جمهوری کره جنوبی از جمله به انگلیس و کانادا مطرح شد و باعث شد تا میزان محبوبیت او پایین بیاید و انتقادهایی از سوی برخی از قانونگذاران حتی در میان حزب وی مطرح شود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۷/۰۴ - ۱۱:۲۲   + ۳ سایت دیگر  
تنها یک سوم دموکرات ها و مستقلان متمایل به دموکرات در آمریکا، خواستار حضور جو بایدن، رئیس جمهور کنونی این کشور در کارزار انتخاباتی سال 2024 هستند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۴ - ۱۰:۴۰   + ۳ سایت دیگر  
یک نظرسنجی تازه نشان داد که تنها 35 درصد از دموکرات ها و مستقل های مایل به دموکرات ها از نامزدی بایدن در انتخابات ریاست جمهوری 2024 آمریکا حمایت می کنند. 56 درصد از شرکت کنندگان، می خواهند حزب دموکرات یک نماینده جدید معرفی کند.
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۴ - ۱۰:۳۱    
نیمی از هواداران حزب دموکرات از نامزدی مجدد رئیس جمهوری آمریکا برای انتخابات 2024 حمایت نمی کنند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۷/۰۴ - ۱۰:۱۵   + ۹ سایت دیگر  
طبق یک نظرسنجی جدید انجام شده، 56 درصد دموکرات ها و مستقل های متمایل به این حزب گفتند که می خواهند شخص دیگری غیر از جو بایدن برای نامزدی در انتخابات 2024 انتخاب شود.
موسسه مطالعاتی تحریریه   ۱۴۰۱/۰۷/۰۴ - ۱۰:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
جو بایدن در سخنرانی خود برای رای دهندگان، قیمت بنزین را نادرست خواند؛ که این مساله واکنش مردم آمریکا را در پی داشت.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۴ - ۰۹:۴۴   + ۷ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- نتایج جدیدترین نظرسنجی در آمریکا نشان می دهد که اکثرا دموکرات ها خواهان حضور جو بایدن در دور دوم ریاست جمهوری نیستند و تمایل به جایگزین شدن فرد دیگری در انتخابات 2024 دارند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۷/۰۳ - ۱۵:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
رسانه های تایلند از احتمال عدم حضور جو بایدن رئیس جمهور آمریکا در نشست سران اَپک خبر دادند.
چند ثانیه   ۱۴۰۱/۰۷/۰۳ - ۱۴:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
حمیدرضا ترقی گفت: همان طور که آقای رئیسی هم گفت تا زمانی که آمریکا تضمین لازم ندهد، برگشتش به برجام بی فایده است. خش عمده سخنرانی سید ابراهیم رئیسی و جو بایدن در مجمع عمومی سازمان ملل متحد معطوف به مذاکرات بود ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۷/۰۳ - ۱۳:۵۳   + ۹ سایت دیگر  
دو تن از مقامات ارشد دولت بایدن در اظهاراتی مداخله جویانه، از اقدامات واشنگتن برای ادامه و تحریک ناآرامی ها در کشور پرده برداشتند.
آنا / فکر شهر   ۱۴۰۱/۰۷/۰۳ - ۱۰:۴۳   + ۲۶ سایت دیگر  
سازمان اطلاعات آمریکا ماکت محل اختفای سرکرده القاعده در افغانستان را که در اختیار جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا پیش از عملیات ترور قرار داده شده بود را افشا کرده است.
فرارو   ۱۴۰۱/۰۷/۰۳ - ۰۹:۴۴   + ۹ سایت دیگر  
فرارو- استفن براین مدیر ارشد سابق کمیته روابط خارجی سنای ایالات متحده و معاون وزیر دفاع در امور سیاستگذاری امنیت در دولت ریگان بوده است. او هم چنین کمیسر کمیسیون بررسی امنیت چین در ایالات متحده بوده است ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۷/۰۳ - ۰۸:۴۹   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا : یک کارشناس مسائل بین الملل گفت: سیاست جدید دولت بایدن است که ایران را منزوی کرده و شمار دوستان ایران را کاهش دهد.
افکار نیوز   ۱۴۰۱/۰۷/۰۳ - ۰۵:۲۵   + ۱۶ سایت دیگر  
ارتش کره جنوبی مدعی شده نشانه هایی را شناسایی کرده که حاکی از احتمال ایجاد آمادگی کره شمالی برای آزمایش موشک بالستیک از زیردریایی است.
روزنامه ابتکار   ۱۴۰۱/۰۷/۰۳ - ۰۰:۰۵   + ۳۳ سایت دیگر  
جان کربی سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا درباره مذاکرات هسته ای ایران بدون اشاره به عدم اراده جدی در دولت بایدن برای بازگشت به توافقی که دولت ترامپ آن را با دست اندازهای فراوان مواجه کرد، گفت: ما بسیار تا بازگشت به توافق و دستیابی به توافق در این زمینه فاصله داریم. ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۰۷/۰۲ - ۲۳:۲۷   + ۵ سایت دیگر  
اندیشکده راستگرای بنیاد هریتج (Heritage) با انتشار گزارشی تخمین زد که درآمد سالانه آمریکایی ها در دولت بایدن 4 هزار و 200 دلار کاهش یافته است.
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۲ - ۱۸:۰۹   + ۳ سایت دیگر  
کاخ سفید اعلام کرد که رئیس جمهوری آمریکا با صدور فرمانی، افغانستان را از عنوان متحد عمده غیرناتو ایالات متحده خارج کرده است.
پایگاه خبری قلم   ۱۴۰۱/۰۷/۰۲ - ۱۷:۵۷   + ۱۰ سایت دیگر  
بایدن گفت، آمریکا هرگز قلمروهای اوکراین را که به فدراسیون روسیه و در پی نتایج رفراندوم در این مناطق ملحق می شوند، به رسمیت نمی شناسد.
صدا نیوز   ۱۴۰۱/۰۷/۰۲ - ۱۶:۳۳   + ۲ سایت دیگر  
جو بایدن رئیس جمهور آمریکا در واکنش به برگزاری همه پرسی در جمهوری های لوهانسک و دونتسک و مناطق زاپروژیا و خرسون برای الحاق به روسیه، مدعی شد اگر مسکو مناطق جدیدی از اوکراین را به کشور خود ملحق کند با هزینه های شدید و فوری مواجه خواهد شد. ...
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۲ - ۱۴:۵۱   + ۷ سایت دیگر  
تهران – ایرنا – پس از گذشت یک هفته از ادعای جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا مبنی بر پایان یافتن همه گیری ویروس کرونا در آمریکا، بسیاری از کارشناسان امور بهداشت و درمان با اشاره به آمار جان باختن روزانه صدها نفر در این کشور به علت ابتلا به کرونا، با این ادعا مخالفت کردند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۷/۰۲ - ۱۴:۴۸    
کاملا هریس معاون رئیس جمهور آمریکا برای دیدار با مقامات کره جنوبی و ژاپن و گفتگو درباره امنیت تایوان، هفته جاری عازم این کشورها می شود.