چهارشنبه ۱۲ مهرساعت ۱۹:۳۲Oct 2023 4
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «سهامداران خرد»

شادا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۱۵:۴۰   + ۹ سایت دیگر  
بازگشت اعتماد به بازار سرمایه و حفظ حقوق سهامداران خرد یکی از مهمترین اولویت های دولت سیزدهم بوده که در این راستا اقدامات متعددی انجام شده است؛ هرچند آسیب های وارد شده به بورس در سال 1399 موجب رفتار محتاطانه سرمایه گذاران در بورس شده است.
پارسینه   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۱۰:۳۸   + ۱۸ سایت دیگر  
به گزارش پرشین خودرو، به دنبال برخی اظهار نظرها و خبرهایی که در زمینه حضور قطعه سازان در سهام شرکت های خودروسازی جهان مطرح شده است بررسی اطلاعات شرکت های خودروسازی نشان می دهد که در تمامی خودروسازان مطرح جهان، قطعه سازان از لحاظ سهامداری ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۸:۰۳   + ۷ سایت دیگر  
جمعی از سهامداران بورس با امضای پویشی در فارس من گفتند: هیچ صنف و یا سندیکایی جهت پیگیری حق و حقوق و شکایات سهامداران خرد وجود ندارد و آنها نمی توانند خواست ها و مطالباتشان را پیگیری کنند.
رویداد ایران   ۱۴۰۲/۰۶/۱۹ - ۱۶:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
امروز به رغم خروج نزدیک به 12 میلیارد تومانی معامله گران حقیقی از صندوق های سهامی، شاهد تزریق 129 میلیارد تومان پول از سوی سهامداران خرد به صندوق های درآمد ثابت و مختلط بودیم
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۱۴ - ۱۶:۵۱   + ۸ سایت دیگر  
کارشناسان بازار سرمایه معتقدند با اصلاح سیاست دولت در زمینه نرخ خوراک پتروشیمی ها، سهامداران خرد منتظر بازگشت بورس به روزهای صعودی هستند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۱۱ - ۰۹:۲۰    
شاخص کل بورس در هفته ای که گذشت در مقایسه با هفته گذشته بیش از 8 درصد بازدهی مثبت داشت و توانست در محدوده بیش از 2 میلیون واحد باقی بماند. در مجموع طی معاملات روز های کاری هفته ای که گذشت پس از هفته ها روند کاهشی بازار، بیش از 700 میلیارد تومان نقدینگی حقیقی وارد بازار سهام شد.
آذرمغان   ۱۴۰۲/۰۶/۱۰ - ۱۷:۰۹   + ۲ سایت دیگر  
سمیه شوریابی؛ بازار: دکتر مریم محبی مدرس و کارشناس بازار سرمایه ضمن بررسی وضعیت بازار بورس، تشریح کرد: از ابتدای هفته شاهد افزایش تقاضا بر روی تعداد زیادی از نمادهای بورسی و فرابورسی در بازار سرمایه بودیم ...
اقتصاد 24   ۱۴۰۲/۰۶/۰۷ - ۰۱:۲۷   + ۴ سایت دیگر  
هابیل خاوری، کارشناس بازار سرمایه با بیان اینکه بورس تهران در روز های آینده متعادل خواهد بود، گفت: سهامداران خرد هنوز به چرخش روند بورس و بازگشت آن به دوران رشد اعتماد نکرده اند.
صدای بورس   ۱۴۰۲/۰۶/۰۴ - ۱۱:۳۳    
اوراق سلف مسکن از سال 1399 پیشنهاد شده بود و با موافقت بورس کالا و سازمان بورس مواجه شد و دستورالعمل های لازم از همان زمان در دست تدوین قرار گرفت.
نبض بازار   ۱۴۰۲/۰۵/۳۱ - ۱۵:۰۷    
دود دعوای 28 ساله فرآب و گروه صنعتی سدید همچنان در چشم سهامداران خرد می رود.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۵/۳۱ - ۰۰:۲۵   + ۱۰ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : پس از اینکه نماگر اصلی تالار شیشه ای دومین قله خود را بعد از 3 سال فتح کرد، حال در وضعیتی نزولی قرارگرفته و روزانه بازار سهام با خروج پول سهامداران خرد همراه است ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۵/۳۱ - ۰۰:۲۱    
هابیل خاوری/ کارشناس بازارسرمایه سهامدار خرد؛ کلمه ای که حتی از بندبند وجودی آن هم مظلومیت و محرومیت می بارد؛ سهامداری که حتی از حداقل ها محروم است، کانونی برای ابراز وجود ندارد، نمایندگان حرفه ای در تصمیم گیری ها ندارد و اصلا جایگاهی در بازار ندارد ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۵/۳۱ - ۰۰:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
محمد ناطقی/ اقتصاددان این روزها بازارسرمایه کشور حال و روز خوشی ندارد. شاخص کل بورس تهران بعد از سقوط مردادماه 99 و پس از گذشت بیش از سه سال از آن تاریخ همچنان بازدهی منفی ثبت کرده و این در حالی است که بازارهای رقیب همچون طلا، دلار، مسکن و بانک همگی بازدهی بهتری را ثبت کرده اند ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۵/۳۰ - ۰۰:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
روزنامه دنیای اقتصاد مشکل سهامداران خرد را در بازار سرمایه در این ستون پوشش می دهد. شما خوانندگان که در بازار سهام فعال هستید، می توانید در صورت مواجهه با هر مشکلی در این حوزه از طریق واتس آپ یا پیامک برای ستون صدای سهامدار به شماره 09100897244 پیام بفرستید و مشکلات خود را با ما در میان بگذارید ...
تجارت نیوز   ۱۴۰۲/۰۵/۲۹ - ۱۸:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
بررسی دارایی های صندوق سرمایه گذاری دارایکم نشان می دهد، ارزش ذاتی هر واحد سرمایه گذاری این صندوق حدود 58 درصد بیشتر از قیمت قابل معامله هر یونیت صندوق روی تابلو است ...
اقتصاد 24   ۱۴۰۲/۰۵/۲۹ - ۰۱:۴۹   + ۱۰ سایت دیگر  
مهدی روزبهانی، کارشناس ارشد بازار سرمایه با بیان اینکه هیچ کس دود شدن سرمایه های سهامداران خرد در بورس را نمی بیند یا نمی خواهد ببیند، گفت: پشت پرده ریزش های سه ماهه بورس چیست یا کیست که این مسیر را انتهایی نیست؟
نبض بورس   ۱۴۰۲/۰۵/۲۸ - ۱۲:۵۸   + ۳ سایت دیگر  
شاخص کل بورس روز چهارشنبه 25 مرداد 1402 در نهایت با کاهش 4496 واحدی بر روی کانال یک میلیون و 973 هزار و 685 واحد آرام گرفت. گزارش بورس امروز شنبه 28 مرداد 1402 را بخوانید.
اقتصاد 24   ۱۴۰۲/۰۵/۲۷ - ۱۲:۴۱   + ۷ سایت دیگر  
میانگین ارزش معاملات خرد سهام در هفته اخیر کاهش یافت و در پایان هفته به کف 6 ماهه سقوط کرد که نشان دهنده فرار سهامداران خرد از بورس تهران است.
اقتصاد 24   ۱۴۰۲/۰۵/۲۷ - ۰۸:۲۲   + ۳ سایت دیگر  
یک کارشناس بازار سرمایه با اشاره به فرسایشی شدن روند شاخص کل بورس گفت: چشم انداز بازار مذکور برای سهامداران خرد همچنان نامشخص و با اما و اگر های فراوان است.
کاماپرس   ۱۴۰۲/۰۵/۲۶ - ۰۸:۵۸    
صندوق بخشی صنعت خودرو به عنوان یکی از مشتریان جدید برای سهام نمادهای گروه خودرویی، در نیمه مردادماه سال جاری فعالیت خود را آغاز کرد. با آغاز به کار این صندوق، سهامداران خرد نیز به صورت غیرمستقیم سهامدار شرکت های خودرویی می شوند. ...
صدای بورس   ۱۴۰۲/۰۵/۲۵ - ۱۷:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
شاخص فرابورس و هم وزن هر کدام به ترتیب 0.38 درصد و 0.32 درصد ریزش داشتند. دلار نیز در ساعات پایانی با نرخ 49180 معامله شد و طلای 18 عیار نسبت به روز گذشته 0.33 درصد ریزش کرد.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۵/۲۲ - ۱۶:۳۲   + ۳ سایت دیگر  
عضو هیأت رئیسه مجلس با اشاره به برگزاری نشست مشورتی با برخی از فعالان بازار سرمایه، گفت: تأخیر 50 روزه ابلاغ مصوبه هیأت دولت خسارت سنگین به سهامداران خرد و عمده وارد کرد.
عضو کمیسیون برنامه و بودجه گفت: نگاه دولت به بازار سرمایه نباید نگاه رقیبانه باشد بلکه بازار را مکانی برای تامین دراز مدت بداند و حقوق سهامداران خرد را رعایت کند.
عضو کمیسیون برنامه و بودجه گفت: نگاه دولت به بازار سرمایه نباید نگاه رقیبانه باشد بلکه بازار را مکانی برای تامین دراز مدت بداند و حقوق سهامداران خرد را رعایت کند.
نبض بازار   ۱۴۰۲/۰۵/۲۲ - ۰۹:۳۶   + ۶ سایت دیگر  
کارشناسان بازار سرمایه در آستانه سقوط تاریخی 99 به سهامداران خرد هشدار می دهند.
ایران آنلاین   ۱۴۰۲/۰۵/۲۱ - ۱۰:۲۲   + ۳ سایت دیگر  
روزنامه ایران اقتصادی: برای بازارسرمایه ایران، اواسط مردادماه مصادف است با سالگرد اولین روزهای شروع سقوط بزرگ شاخص های بازار سهام. درآن زمان مدیریت اشتباه سیاست گذاران کلان اقتصادی و ترویج حضور مستقیم و بی ضابطه سهامداران خرد در معاملات تخصصی سهام باعث شده بود تا تمامی سهم های فعال در بورس ...
خبر فوری   ۱۴۰۲/۰۵/۱۶ - ۱۱:۴۹   + ۱۵ سایت دیگر  
آمارها نشان می دهد که در دو سال گذشته، از 16 مرداد 1400 تا 15 مرداد 1402، 97 هزار و 646 میلیارد تومان پول حقیقی -متعلق به سهامداران خرد و اشخاص حقیقی- از بورس تهران خارج شده است. رقم بزرگی که نشان از سوء مدیریت در حوزه بازار سرمایه دارد.
صمدالله محمدی در حاشیه نمایشگاه دستاوردهای بازار سرمایه در مجلس گفت: سازمان بورس می بایست برنامه ای را در راستای حمایت از سهامداران خرد در نظر گیرد، مجلس نیز در راستای حمایت کامل از حقوق سهامداران آمادگی کامل دارد.
بورس نیوز   ۱۴۰۲/۰۵/۱۵ - ۱۲:۴۶   + ۳ سایت دیگر  
چه بخواهیم و چه نخواهیم گروه خودرویی در بازار سرمایه پیشرو بوده و مطابق با آن دیگر گروه ها تحت تاثیر قرار می گیرند؛ این موضوع دلیل رشد در روز گذشته بوده. حرکت جمعی و دیدگاه عمده سهامداران خرد خواهد بود که به بازار جهت داده و حتی خلاف تحلیل های بنیادی عمل کند.
اقتصاد 24   ۱۴۰۲/۰۵/۱۳ - ۰۰:۱۱   + ۳ سایت دیگر  
مهدی روزبهانی، کارشناس ارشد بازار سرمایه با بیان اینکه سهامداران خرد بیش از همیشه چشم انتظار حمایت دولت از بورس هستند، گفت: انتظار داریم شنبه و یکشنبه خوبی در انتظار بورس باشد؛ اما برای ادامه این روند صعودی، پیش شرط هایی لازم است.
اقتصاد 24   ۱۴۰۲/۰۵/۱۱ - ۱۲:۴۴   + ۴ سایت دیگر  
صدای اعتراض فولادسازان در کنار سهامداران خرد و صنایع پتروشیمی در بورس نسبت به افزایش نرخ خوراک گاز پتروشیمی ها و سایر صنایع در حالی بلند شده که دانیال آستانه، کارشناس بازار سرمایه معتقد است این نرخ یک اجحاف بزرگ به صنایع فولادی و بورس تهران است.
اقتصاد 24   ۱۴۰۲/۰۵/۱۰ - ۰۰:۳۶   + ۴ سایت دیگر  
جنجال سهامداران خُرد در مورد رفتار معاملاتی برخی سهامداران حقوقی نماد خساپا در روز دوشنبه در حالی سازمان بورس را مجبور به واکنش کرد که ایمان رئیسی، کارشناس بازار سرمایه معتقد است سهامداران تنها نظاره گر فروش چشمگیر سهامدار حقوقی سایپا بودند که بورس را بهم ریخته بود.
ایستا نیوز   ۱۴۰۲/۰۵/۰۹ - ۰۸:۵۹   + ۹ سایت دیگر  
ایستانیوز:ابراهیم سماوی گفت: بحث رعایت حقوق سهامداران خرد بسیار مهم است و مقام ناظر با توجه به ابلاغیه های اخیری که داشته به درستی از ناشران خواسته مطالبه های خود را نسبت به دولت شفاف سازی کنند و اثرات قیمت گذاری دستوری را افشا کنند.
روز پلاس   ۱۴۰۲/۰۵/۰۹ - ۰۰:۲۲    
رضایی گفت: متاسفانه شاخص بورس به زیر دومیلیون واحد رسید و سهامداران خرد به شدت متضرر شدند.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۵/۰۸ - ۰۰:۳۵   + ۱۰ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد- پروانه کُبره : بورس وضعیت متفاوتی از ابتدای سال را سپری می کند. برآیند رفتار معاملاتی سهامداران خرد و بزرگ از دودستگی در میان اهالی این بازار حکایت می کند ...
جهان اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۵/۰۷ - ۱۱:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
شاخص کل بورس تهران که معاملات نخستین روز هفته را مثبت آغاز کرده بودند، با برگشت از سقف روزانه ضمن از دست دادن مجدد ابرکانال 2 میلیون واحدی، هم اکنون کاهش 0.05 درصدی را نسبت به آخرین روز کاری هفته گذشته تجربه می کند و در سطح یک میلیون و 999 هزار واحد قرار دارد. ...
روزنامه راه مردم   ۱۴۰۲/۰۵/۰۷ - ۱۱:۱۵   + ۳ سایت دیگر  
یک کارشناس بازار سرمایه الزام شرکت ها برای انتشار گزارش تفسیری مدیریت را گامی مثبت برای تقویت آگاهی سهامداران برشمرد. نیما میرزایی در گفتگو با خبرنگار ان اقدام سازمان بورس درخصوص الزام شرکت ها برای انتشار گزارش تفسیری مدیریت را مثبت خواند و اعلام کرد ...
اقتصاد 24   ۱۴۰۲/۰۴/۲۹ - ۰۰:۱۴   + ۵ سایت دیگر  
ایمان رئیسی، کارشناس بازار سرمایه با بیان اینکه نااطمینانی سهامداران خرد به بورس موجب ریزش های اخیر شاخص کل شده است، گفت: با وجود گزارش های مثبت سه ماهه شرکت های بورسی، اما به نظر می رسد روز شنبه دوباره شاهد تابلوی قرمز بورس باشیم مگر اینکه خبر مثبتی از اصلاح نرخ خوراک پتروشیمی ها منتشر شود.
روزنامه تعادل   ۱۴۰۲/۰۴/۲۸ - ۰۴:۰۴   + ۴ سایت دیگر  
بازار سرمایه و بازگشت اعتماد مردم به این بازار برای دولت سیزدهم در اولویت است؛ ارایه بسته های حمایتی، اطمینان بخشی به سهامداران خرد برای جلوگیری از تضییع حقوق آنها، واکنش سریع و بی مماشات به حواشی ایجاد شده و استمرار تلاش ها برای حفظ حقوق سهامداران و شفافیت این بازار در همین راستا انجام شده است.
اقتصاد 24   ۱۴۰۲/۰۴/۲۸ - ۰۰:۰۸   + ۷ سایت دیگر  
مهدی روزبهانی، کارشناس ارشد بازار سرمایه با بیان اینکه سهامداران چشم انتظار اصلاح آیین نامه نرخ خوراک پتروشیمی ها هستند، گفت: کنترل بورس به جای سهامداران خرد به دست حقوقی ها و بازارگردان هایی افتاده که با عرضه آبشاری سهام، سرمایه 49 میلیون سهامدار را به نابودی کشانده اند.
کیهان   ۱۴۰۲/۰۴/۲۶ - ۲۳:۳۸    
شاخص کل دیروز به زیر دو میلیون واحد برگشت و همه بازدهی سال 1402 را پس گرفت. در این بین سهامداران خرد بیش از همه از نوسانات اخیر بورس متضرر شدند. بورس اوراق بهادار تهران روز دوشنبه هم بعد از ریزش روز یکشنبه ...
شادا   ۱۴۰۲/۰۴/۲۶ - ۱۱:۵۵   + ۶۵ سایت دیگر  
بازار سرمایه و بازگشت اعتماد مردم به این بازار برای دولت سیزدهم در اولویت است؛ ارائه بسته های حمایتی، اطمینان بخشی به سهامداران خرد برای جلوگیری از تضییع حقوق آنها، واکنش سریع و بی مماشات به حواشی ایجاد شده و استمرار تلاش ها برای حفظ حقوق سهامداران و شفافیت این بازار در همین راستا انجام شده است.
اقتصاد 24   ۱۴۰۲/۰۴/۲۲ - ۰۲:۱۲   + ۱۳ سایت دیگر  
فردین آقابزرگی، کارشناس بازار سرمایه گفت: طبق بند 9 و 11 ماده 7 قانون بازار اوراق بهادار، وظیفه سازمان بورس پیشگیری از اتفاقاتی است که منافع سهامداران خرد بورسی را تهدید می کند؛ در حالی که نقض این قانون را مشاهده می کنیم و از رئیس سازمان بورس عملی در این راستا نمی بینیم.
فرارو   ۱۴۰۲/۰۴/۲۱ - ۱۰:۵۱   + ۹۲ سایت دیگر  
مجید عشقی در نامه ای به محمدجعفر منتظری دادستان کل کشور اعلام کرد: شرکت های پالایش نفت از جمله شرکت های ثبت شده نزد این سازمان هستند که در ترکیب سهامداری آن ها تمام اقسام سهامداری شامل سهامداران عدالت (حدود 49 میلیون نفر)، صندوق های سرمایه گذاری صندوق پالایش، یکم سهامداران خرد و ...
روزنامه تعادل   ۱۴۰۲/۰۴/۱۴ - ۰۰:۴۴   + ۲ سایت دیگر  
رییس دولت سیزدهم در دوره انتخابات ریاست جمهوری وعده های مختلفی را به سهامداران خرد بازار سرمایه داد. با این وجود پس از گذشت دو سال همچنان نه تنها زیان سال 99 سهامداران جبران نشده؛ بلکه عدم اطمینان نسبت به موقعیت های سرمایه گذاری در بورس نیز افزایش یافته است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۴/۱۳ - ۰۸:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
با افزایش تعداد سهامداران خرد در شرکت های بورسی و دشواری برگزاری مجامع حضوری، بسیاری شرکت ها براساس ماده 68 قانون برنامه ششم، اقدام به برگزاری مجامع عمومی به روش الکترونیکی می کنند که با استقبال سهامداران مواجهه شده است.
تجارت نیوز   ۱۴۰۲/۰۴/۱۲ - ۲۰:۳۳   + ۶ سایت دیگر  
نارضایتی از وضعیت بازار سهام این روزها به نقطه اوج خود رسیده است. تا آنجا که بخشی از سهامداران خرد بازار، کارزاری را برای کنار رفتن رئیس و مدیران سازمان بورس ترتیب داده اند. کارزاری که به نظر می رسد به مذاق دولت هم بد نیاید تا همه تقصیرها را در نهایت به گردن مدیران میانی بیندازد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۴/۱۲ - ۱۲:۲۱   + ۲۷ سایت دیگر  
دبیرکل کانون کارگزاران در نامه ای خطاب به معاون اول رئیس جمهور افزایش نرخ گاز خوراک و سوخت صنایع پتروشیمی را موجب عدم کارایی و رقابت منصفانه در بازارسرمایه دانست و درخواست کرد تا نسبت به بازبینی مصوبه هیأت وزیران و ابطال آن در راستای حمایت از بازار سرمایه، به خصوص سهامداران خرد پنجاه میلیونی آن ...
خبر فوری   ۱۴۰۲/۰۴/۰۷ - ۱۸:۴۸   + ۹ سایت دیگر  
وزیر اقتصاد با رد تصمیم گیری سرنوشت ساز درباره افزایش نرخ خوراک پتروشیمی در روز 17 اردیبهشت، تلاش کرد بخشی از ابهامات ماجرا را رفع کند، اما سهامداران خرد هنوز ناراضی هستند.
اقتصاد آنلاین / چند ثانیه   ۱۴۰۲/۰۴/۰۷ - ۱۳:۰۳   + ۷ سایت دیگر  
بورس تهران امروز نیز معاملات منفی ای را پشت سر گذاشت و با اینکه وزیر اقتصاد اعلام کرد سقف نرخ خوراک را تنها 7 هزار تومان اعلام کرد اما بازار سهام بازهم نتوانست به مدار مثبت بازگردد.