جمعه ۱۲ خردادساعت ۰۶:۴۴Jun 2023 2
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «گواهی سپرده»

خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۲:۴۲   + ۱۳ سایت دیگر  
نماینده مجلس شورای اسلامی به بیان توضیحاتی درباره تأثیر عرضه نفت در بورس انرژی از طریق اوراق گواهی سپرده کالایی نفت خام پرداخت.
موسسه مطالعاتی تحریریه   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۰:۰۸    
عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی به بیان توضیحاتی درباره اهمیت عرضه نفت در بورس انرژی با استفاده از اوراق گواهی سپرده کالایی و رقابتی شدن این حوزه به دلیل ورود بخش خصوصی پرداخت.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۰۰:۱۲    
عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی به بیان توضیحاتی درباره اهمیت عرضه نفت در بورس انرژی با استفاده از اوراق گواهی سپرده کالایی و رقابتی شدن این حوزه به دلیل ورود بخش خصوصی پرداخت ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۰۰:۱۲   + ۳ سایت دیگر  
محمد خبری زاد / تحلیلگر بازار سرمایه اخیرا وزیر اقتصاد با بیان اینکه اگر بخش کشاورزی از سال ها پیش به جای شیوه خرید تضمینی کالاها از ظرفیت بورس کالا بهره برده بود ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۰:۴۶   + ۲۰ سایت دیگر  
عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی به بیان توضیحاتی درباره اهمیت عرضه نفت در بورس انرژی با استفاده از اوراق گواهی سپرده کالایی و رقابتی شدن این حوزه به دلیل ورود بخش خصوصی پرداخت.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۷:۳۴   + ۱۳ سایت دیگر  
بورس کالای ایران با توجه به تعطیلی روز دوشنبه 15 خرداد برنامه عرضه گواهی سپرده کالایی ناپیوسته در هفته منتهی به 18 خرداد را ابلاغ کرد.
روزنامه تعادل   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۰۲:۳۶    
علی اصغر خانی عضو، کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، در گفت وگو با تعادل ، درباره میزان موثر بودن عرضه نفت در بورس انرژی از طریق اوراق گواهی سپرده کالایی و ورود بخش خصوصی به حوزه خرید و فروش نفت گفت ...
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۰۰:۰۷    
یک کارشناس بازار سرمایه گفت: نقش دهی به بخش خصوصی جهت حضور در تجارت نفت ایران یک مزیت بزرگ عرضه نفت در بورس از طریق گواهی سپرده کالایی نفتی است که علاوه بر مدیریت نقدینگی بازار، امکان هدایت آن به سمت پروژه های بزرگ توسعه ای صنعت نفت و گاز وجود خواهد داشت.
صدای بورس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۶:۲۲    
بازار فیزیکی و بازار گواهی سپرده کالایی، بازارهای نقد بورس انرژی ایران به شمار می روند. منظور از بازار نقد بازاری است که در آن پس از معامله محموله، فرآیند تحویل آغاز می شود.
طلا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۲:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
معاملات گواهی سپرده کالایی شمش طلای بورس کالا با شروع اردیبهشت ماه، تغییر قابل توجهی در حجم روزانه داشته که نشان دهنده اقبال فعالان بورس کالا به این اوراق بوده است.
بورس نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۰۹:۵۳   + ۲ سایت دیگر  
بازار گواهی سپرده کالایی بورس کالا در هفته نخست خرداد 1402 میزبان معامله بیش از 14.1 میلیون ورقه بهادار مبتنی بر کالا به ارزش نزدیک یک هزار و 196 میلیارد تومان بود که به لحاظ حجم و ارزش به ترتیب افزایش 46 درصدی و 37 درصدی را نشان می دهد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۶:۵۷   + ۳ سایت دیگر  
بازار گواهی سپرده کالایی بورس کالای ایران در هفته نخست خرداد 1402 میزبان معامله بیش از 14.1 میلیون ورقه بهادار مبتنی بر کالا به ارزش نزدیک یک هزار و 196 میلیارد تومان بود.
بورس انرژی ایران در اردیبهشت ماه میزبان دادوستدهایی به ارزش نزدیک به 60 هزار میلیارد ریال بود که طی آن مالکیت انواع فرآورده هیدروکربوری، برق، اوراق سلف، قرارداد آتی، گواهی سرمایه گذاری صندوق های قابل معامله، گواهی ظرفیت و گواهی سپرده حامل های انرژی به دنبال رقم خوردن یک هزار و 153 معامله تغییر کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۰۷:۳۲   + ۱۱ سایت دیگر  
مدیریت بازار های مالی بورس کالای ایران تاریخ انقضای اعتبار گواهی سپرده برنج طارم و فجر و زیره سبز با سررسید 1402 و مهلت تحویل کالا از انبار را اعلام کرد.
علی نقوی گفت: این گواهی برای صنایعی که نیاز به گاز دارند در بازار قابل معامله خواهد بود و با این چارچوب بخشی از مشکل ناترازی گاز در کشور کاهش می یابد.
صدای بورس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۱۹:۰۵    
معاملات گواهی سپرده کالایی زعفران از بهمن ماه سال 95 در بورس کالا راه اندازی شد.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۰۸:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
انتشار اوراق گواهی سپرده نفت می تواند بخشی از نقدینگی های موجود در اقتصاد را به سمت بخش تولید هدایت و ضمن آثار ضد تورمی باعث دخیل شدن مردم در اقتصاد کشور شود.
عرضه های سیمانی ها از امروز (یکشنبه 31 اردیبهشت) آغاز و فردا (دوشنبه اول خرداد) تداوم می یابد. در عرضه های امروز، 65 شرکت سیمانی در مجموع یک میلیون و 180 هزار و 516 تن انواع سیمان را روی تابلو می برد ...
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۹ - ۰۸:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
عرضه گواهی سپرده کالایی سبب می شود که هر خریدار داخلی نفت تبدیل به یک بازاریاب شود و تنوع بخشی به مبادی فروش نفت کشور اتفاق بیفتد.
پولی مالی   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۱۷:۰۶    
اخبار پولی مالی_ بانک آینده با هدف کاهش ریسک های خرید و نگه داری سکه و مزیت امکان وثیقه گذاری برای دریافت تسهیلات، گواهی سپرده سکه طلا را عرضه می کند.
راه امروز   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۱۱:۰۷   + ۲۴ سایت دیگر  
بانک آینده با هدف کاهش ریسک های خرید و نگه داری سکه و مزیت امکان وثیقه گذاری برای دریافت تسهیلات، گواهی سپرده سکه طلا را عرضه می کند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۰۸:۲۸   + ۱۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: گواهی سپرده کالایی نفتی از طولانی شدن فرآیند فروش نفت جلوگیری می کند و معاملات تسریع می شود، همچنین امکان اخذ وام از بانک ها و انجام معامله روی گواهی ها و وثیقه سازی برای فاینانس از جمله مشوق هایی است که برای این طرح در نظر گرفته شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۰۷:۳۶   + ۴ سایت دیگر  
به گفته کارشناسان، انتشار گواهی سپرده گاز در بورس انرژی علاوه بر کشف قیمت های عادلانه و شفاف این محصول، به کاهش ناترازی و قطعی ها در این حوزه کمک خواهد کرد که یکی از مشکلات بخش انرژی کشور است.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۲/۲۶ - ۱۸:۱۱   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست ،سرمایه گذاران معمولاً به دنبال گزینه هایی برای سرمایه گذاری هستند که تا الآن در جامعه وجود نداشته است. گواهی سپرده نفت خام نیز طرح جدیدی است که برای جذب نقدینگی کشور مطرح شده و می تواند برای سرمایه گذاران به ویژه صندوق ها و شرکت های سرمایه گذاری که می توانند پوشش ریسک ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۲/۲۶ - ۱۱:۴۷   + ۸ سایت دیگر  
مدیر عامل بورس انرژی گفت: استفاده از گواهی سپرده گاز طبیعی می تواند سبب سهولت در معاملات شود.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۲/۰۲/۲۴ - ۲۱:۵۳   + ۶۸ سایت دیگر  
وزیر نفت شیوه نامه جذب سرمایه گذار به منظور افزایش پایداری تأمین گاز طبیعی با اولویت مشترکان عمده و نیروگاه ها را ابلاغ کرد.
پایگاه خبری ایراسین   ۱۴۰۲/۰۲/۲۴ - ۰۹:۱۴   + ۱۰ سایت دیگر  
کارشناس بازار سرمایه با بیان اینکه گواهی سپرده کالایی نفتی و ورود بخش خصوصی به معاملات نفتی می تواند بستری برای گسترش مبادی صادرات نفت کشور باشد، گفت: در شرایط تحریمی، بخش خصوصی با استفاده از راه های ابتکاری می تواند به فروش نفت کمک کند؛ همچنین، شفافیت معاملات بیشتر می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۲۳ - ۱۷:۰۶   + ۱۴ سایت دیگر  
بازار گواهی سپرده کالایی بورس کالای ایران در هفته سوم اردیبهشت 1402 میزبان معامله بیش از 11 میلیون ورقه بهادار مبتنی بر کالا به ارزش نزدیک 781 میلیارد تومان بود. سکه طلا (تمام سکه) از لحاظ ارزش معاملات و سیمان از نظر حجم معاملات برتر از سایر دارایی ها، در جایگاه نخست ایستاد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۲۳ - ۱۵:۴۸    
با توجه به تعطیلی سه شنبه 26 اردیبهشت عرضه این هفته گواهی سپرده کالایی سیمان، در روز های دوشنبه و چهارشنبه 25 و 27 اردیبهشت صورت می گیرد. این خبر و خبر های بیشتر در بسته امروز اخبار کوتاه بهابازار.
روزنامه تعادل   ۱۴۰۲/۰۲/۲۳ - ۰۳:۲۹   + ۲ سایت دیگر  
مهم ترین هدف دولت، استفاده از ظرفیت بخش خصوصی بوده است؛ به این شکل که بخش خصوصی حضور فعالی در سیاست های جدید تجارت انرژی ایران را ایفا کند. دو راهکار بازارسازی مبتنی بر خرید تقاضا در سیاست پالایشگاه داری فراسرزمینی با حضور موفق بخش خصوصی در صنعت پالایشگاهی کشورهای همسو بوده است و دیگر راهکار نیز ...
مجید ناصری نژاد گفت: یکی از جنبه های مثبت گواهی سپرده نفت خام مشوق هایی است که در این طرح پیش بینی شده است. امکان وثیقه سازی برای فاینانس، اخذ وام از بانک ها و معامله بر روی گواهی ها جنبه ی تشویقی برای سرمایه گذاران دارد و در جذب آن ها موثر است.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۲ - ۱۱:۴۰   + ۱۰ سایت دیگر  
عرضه نفت در بورس و خرید آن توسط مردم یک تجربه جدید در کشور ما است و می تواند تحرک خوبی در اقتصاد کشور ایجاد کند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۲۱ - ۰۷:۵۵   + ۵ سایت دیگر  
مدیریت بازار های مالی شرکت بورس کالای ایران، اطلاعیه ای در خصوص برنامه عرضه گواهی سپرده کالایی سیمان در هفته منتهی به 1402/02/28 منتشر کرد.
روزنامه سراسری سایه   ۱۴۰۲/۰۲/۲۰ - ۰۸:۳۸    
نرخ سود گواهی سپرده مدت دار ویژه سرمایه گذاری عام مورخ 28 بهمن ماه سال 1401 به 21/5 درصد افزایش یافت. باتوجه به دستورالعمل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران مبنی بر تغییر در شرایط و ضوابط انتشار اوراق گواهی سپرده ...
خبرشهر   ۱۴۰۲/۰۲/۱۷ - ۱۰:۳۷   + ۱۱ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصادی گفت: در عرضه نفت به شکل اوراق گواهی سپرده کالایی می تواند به افزایش بازارهای صادراتی با نقش دادن به بخش خصوصی در تجارت نفت ایران کمک کند. با این روش، بخش خصوصی نیز به عنوان بازیگر جدید و توانمند ایران به بازویی برای فروش نفت ایران تبدیل خواهد شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۱۶ - ۱۶:۵۷   + ۶ سایت دیگر  
بورس کالای ایران از گشایش انبار و نماد معاملاتی شرکت سهامی شیشه قزوین جهت انجام معاملات ناپیوسته گواهی سپرده شیشه جام خبر داد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۲/۱۶ - ۱۵:۵۶   + ۱۰ سایت دیگر  
بازار گواهی سپرده کالایی بورس کالای ایران در هفته دوم اردیبهشت 1402 میزبان معامله نزدیک 16 میلیون ورقه بهادار مبتنی بر کالا به ارزش بیش از یک هزار و 155 میلیارد تومان بود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۲/۱۶ - ۱۲:۴۸   + ۱۰ سایت دیگر  
کارشناس اقتصادی گفت: اوراق گواهی سپرده نفت خام، با استفاده از ظرفیت بخش خصوصی علاوه بر حذف انحصار قبلی در فروش نفت و افزایش مبادی فروش نفت خام کشور، امکان ایجاد روش های تهاتری تجارت را برای ایران از طریق این بخش جدید فراهم می کند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۱۶ - ۱۲:۳۲   + ۱۰ سایت دیگر  
مدیر پیشین امور بین الملل شرکت ملی نفت گفت: بخش خصوصی خریدار گواهی سپرده نفت خام با پیدا کردن بازارهای جدید به افزایش مبادی فروش نفت کشور اقدام می کند و این بازاریابی جدید و غیرانحصاری اتفاق خوبی را رقم می زند.
تجارت گردان   ۱۴۰۲/۰۲/۱۶ - ۱۱:۴۲   + ۳۲ سایت دیگر  
نرخ سود گواهی سپرده مدت دار ویژه سرمایه گذاری عام مورخ 28 بهمن سال 1401 به 21/5 درصد افزایش یافت.
روزنامه تعادل   ۱۴۰۲/۰۲/۱۶ - ۰۲:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
گواهی سپرده کالایی بستری برای سوق دادن نقدینگی کشور به سمت معاملات صحیح است و از فعالیت هایی مانند خرید سکه، دلار، مسکن و خودرو به عنوان اقدامات دلال گونه جلوگیری می کند.
8 صبح   ۱۴۰۲/۰۲/۱۵ - ۱۳:۴۲    
بخش خصوصی خریدار گواهی سپرده نفت خام با پیدا کردن بازارهای جدید به افزایش مبادی فروش نفت کشور اقدام می کند و این بازاریابی جدید و غیرانحصاری اتفاق خوبی را رقم می زند. در واقع خریداران این گواهی ها تبدیل به بازاریاب های نفتی کشور می شوند و این امر کمک کننده خواهد بود.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۲/۰۲/۱۵ - ۱۳:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
بخش خصوصی خریدار گواهی سپرده نفت خام با پیدا کردن بازارهای جدید به افزایش مبادی فروش نفت کشور اقدام می کند و این بازاریابی جدید و غیرانحصاری اتفاق خوبی را رقم می زند. در واقع خریداران این گواهی ها تبدیل به بازاریاب های نفتی کشور می شوند و این امر کمک کننده خواهد بود.
روز نو   ۱۴۰۲/۰۲/۱۵ - ۰۹:۵۷   + ۳۳ سایت دیگر  
بانک رفاه کارگران از انتشار اوراق گواهی سپرده مدت دار، ویژه سرمایه گذاری (خاص) در قالب طرح بانکداری اسلامی، خبر داد.
مدیرعامل بانک رفاه کارگران از انتشار اوراق گواهی سپرده مدت دار، ویژه سرمایه گذاری(خاص) از سوی این بانک در راستای تحقق اهداف شعار سال(مهار تورّم و رشد تولید) در سال 1402 با هدف حمایت از رشد تولید ملّی خبر داد.
کارشناس بازار سرمایه با بیان اینکه گواهی سپرده نفت خام نوعی دارایی ارزی به حساب می آید و سرمایه گذاران از این منظر منتفع می شوند، گفت: اینکه تسویه به صورت ریالی و بر اساس قیمت روز ارز است، ریسک سرمایه گذاران را پوشش می دهد.
پایگاه خبری ایراسین   ۱۴۰۲/۰۲/۱۲ - ۰۹:۳۹   + ۲۰ سایت دیگر  
عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: یکی از جنبه های مثبت گواهی سپرده ی کالایی نفتی مشوق هایی است که در این طرح پیش بینی شده است. امکان وثیقه سازی برای فاینانس، اخذ وام از بانک ها و معامله بر روی گواهی ها جنبه ی تشویقی برای سرمایه گذاران دارد و در جذب آن ها موثر است.
می متالز   ۱۴۰۲/۰۲/۱۱ - ۲۲:۵۸   + ۳ سایت دیگر  
می متالز - با راه اندازی معاملات گواهی سپرده کالایی و بازار قرارداد های آتی شمش طلا اکنون برای بسیاری از تحلیلگران این موضوع بسیار حیاتی قلمداد میشود. کارایی مطلوب یادداشت زیر از این منظر به بررسی کارایی مطلوب گواهی سپرده و قرارداد های آتی شمش طلا می پردازد.
ایستا نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۱۱ - ۱۷:۵۹   + ۱۸ سایت دیگر  
ایستانیوز:گواهی سپرده نفت خام و میعانات گازی 21 اسفند سال گذشته افتتاح و معاملات آن از 22 اسفند سال گذشته آغاز شد؛ فرایندی که همچنان ادامه دارد و دارای جزئیات مهمی است.