پنجشنبه ۱۳ بهمنساعت ۲۱:۳۵Feb 2023 2
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «بخش کشاورزی»

سرمایه صندوق حمایت از بخش کشاورزی استان هرمزگان به بیش از 550 میلیارد ریال افزایش یافت.
رئیس اداره جهاد کشاورزی کاشان ضمن اشاره به صرفه جویی سالانه 600 هزار مترمکعب آب در بخش کشاورزی گفت: 250 هکتار از اراضی کشاورزی کاشان به آبیاری نوین مجهز شد.
آوای رشت   ۶ ساعت پیش    
به گفته رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان، هم زمان با چهل و چهارمین سالگرد انقلاب اسلامی ایران 29 طرح عمرانی، تولیدی و خدماتی در بخش کشاورزی استان گیلان افتتاح و 89 نفر در جریان آن ها مشغول به کار خواهند شد. به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، صالح محمدی، رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان امروز در جمع [.. ...
معاون سرمایه گذاری معاونت توسعه روستایی ریاست جمهوری با اعلام خبر ایجاد 230 هزار شغل در مناطق روستایی کشور گفت: بیشتر شغل های ایجاد شده در مناطق روستایی مربوط به بخش کشاورزی است.
اول فارس   ۸ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
تولیدکننده ادوات کشاورزی با بیان اینکه طی دو سال گذشته تسهیلاتی برای خرید ادوات و ماشین آلات به کشاورزان پرداخت نشده می گوید: متاسفانه بودجه این بخش صرف دامدار کارت و خرید تضمینی گندم شده است. ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۱/۱۳ - ۰۸:۰۲    
گرگان- رئیس سازمان جهادکشاورزی گلستان گفت: در دهه فجر امسال تعداد 183 پروژه بخش کشاورزی گلستان به بهره برداری می رسد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ۲۳:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی رئیس مرکز توسعه مکانیزاسیون وزارت جهاد کشاورزی گفت: امروز ما تمام تلاشمان این است که فناوری های نوین بخش کشاورزی را بومی سازی کنیم و بتوانیم با تولید محصول ارزان تر، بهره وری، کیفیت و کمیت تولید محصولات کشاورزی را افزایش دهیم که نهایت منجر به امنیت غذایی خواهد شد.
افق تهران   ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ۲۱:۴۷   + ۹ سایت دیگر  
مدیر آب و خاک و فنی مهندسی جهاد کشاورزی استان یزد از اجرای شیوه های نوین ابیاری در بیش از 40درصد از اراضی کشاورزی استان خبر داد و گفت : یکی از موضوعات مهم و دارای اهمیت ویژه در حوزه آب و خاک بحث صرفه جویی و بهره وری مناسب از آب است ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ۱۸:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
مدیر بخش کشاورزی ستاد فناوری نانو : فناوری نانو حباب جدیدترین دستاورد متخصصان این حوزه است که هم در بخش شیلات و هم در بخش گلخانه نتایج فوق العاده جذاب و مثبت بوده است.
ایانا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ۱۶:۴۳   + ۶ سایت دیگر  
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس از افزایش 680 هزار تنی ظرفیت جذب ماده خام توسط صنایع بخش کشاورزی این استان خبر داد و گفت: این در حالی است که تعهد امسال استان فارس 140 هزار تن بود.
سلام نو / فرارو   ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ۱۸:۱۷   + ۸ سایت دیگر  
سرپرست معاونت برنامه ریزی و اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی اظهارداشت: دلالان و واسطه گران قیمت دام زنده را کیلویی بین 90 تا 100 هزارتومان از دامدار خریداری می کنند بعد با واسطه گری همان دام را بالای 140 هزارتومان می فروشند.
آنا / دنیای بانک   ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ۱۷:۵۰   + ۱۹ سایت دیگر  
بانک کشاورزی از ابتدای سال 1401 تا آغاز دهه مبارک فجر بالغ بر 167 هزار میلیارد تومان تسهیلات در حمایت از تولید، اشتغال و امنیت غذایی کشور پرداخت کرده که در مقایسه با مقطع مشابه سال گذشته 84 درصد افزایش داشته است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ۱۵:۳۱    
معاون وزیر جهاد کشاورزی رشد بخش کشاورزی در یک و نیم سال گذشته را در خور توجه و بیش از 4 درصد اعلام کرد.
شیعه نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ۱۵:۱۸   + ۱۴ سایت دیگر  
نرخ اشتغال اقتصاد ایران در پاییز امسال حدود 38 درصد برآورد شده، به بیان ساده تر از هر 10 ایرانی که در سن کار قرار دارد در پاییز امسال تنپایین ترین نرخ اشتغال در ده فصل گذشته اقتصاد کشور به زمستان سال گذشته تعلق دارد، البته به طور کلی در زمستان ها به علت اینکه از فعالیت های بخش کشاورزی کاسته می شود ...
نماینده جدید شرکت مادر تخصصی در هیئت مدیره صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی استان خراسان جنوبی از سوی رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل شرکت مادر تخصصی حمایت از توسعه سرمایه گذاری در بخش کشاورزی، هشتم بهمن 1401 منصوب شد.
ناظر و هماهنگ کننده کلیه صندوق های حمایت از توسعه بخش کشاورزی استان زنجان با حکم رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل شرکت مادر تخصصی حمایت از توسعه سرمایه گذاری در بخش کشاورزی در تاریخ 10 بهمن 1401 منصوب شد.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ۱۴:۲۱   + ۵ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: رشت- رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان گفت: همزمان با ایام الله دهه فجر 29 طرح عمرانی، تولیدی و خدماتی بخش کشاورزی با بیش از 127 میلیارد تومان سرمایه گذاری در این استان به بهره برداری می رسد.
نماینده جدید شرکت مادر تخصصی در هیئت مدیره صندوق حمایت از بخش کشاورزی شهرستان پیشوا با حکم رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل شرکت مادر تخصصی حمایت از توسعه سرمایه گذاری در بخش کشاورزی در تاریخ 8 بهمن 1401 منصوب شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ۱۳:۰۸   + ۴ سایت دیگر  
وزیر علوم گفت: باید به سمت کاربردی کردن آموزش ها و نیز تکثیر مراکز دانش بنیان حرکت کنیم و بخش کشاورزی می تواند میدان خوبی برای تحقق این راهبرد مهم باشد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ۱۲:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی مدیر جهاد کشاورزی جوین گفت: بر اثر سرمای اواخر دی ماه 2 هزار و 800 میلیارد ریال خسارت به بخش کشاورزی این شهرستان وارد شد.
روزنامه عصر اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ۱۲:۵۱    
ناعمه شاهوردیلو از بزرگی پرسیدند برای سعادتمندی چه باید انجام دهیم فرمود هرآنچه را که می دانید انجام دهید، سعادتمند می شوید. بی گمان مسئولان در بخش کشاورزی و در وزارت جهاد کشاورزی به اهمیت زنبور عسل و ماده مغذی حاصل از این حشره ارزشمند آگاه هستند و از آنجا که در کشوری اسلامی زندگی می کنیم حتما ...
ایانا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ۱۲:۱۳   + ۴ سایت دیگر  
رییس سازمان جهاد کشاورزی ایلام گفت: 92 پروژه تولیدی و خدماتی بخش کشاورزی ایلام در دهه فجر سال جاری افتتاح می شود.
سلام مرودشت   ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ۱۲:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش سلام مرودشت و به نقل از روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان فارس، حمید ابراهیمی زاده مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان فارس بیان نمود: از ابتدای سال جاری تا پایان دی ماه ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ۱۱:۴۰   + ۵ سایت دیگر  
قائم مقام مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان از اتمام طرح بزرگ تبدیل سیم مسی به کابل خودنگهدار شبکه های توزیع برق روستایی شهرستان خدابنده خبر داد و گفت: 60 درصد از انرژی توزیع شده در این شهرستان در بخش کشاورزی مصرف می شود.
ایلنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ۱۱:۲۸    
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان جوین گفت: سرمای هفته های گذشته 2 هزار و 800 میلیارد ریال به بخش کشاورزی این شهرستان خراسان رضوی خسارت وارد آورده است.
استانداری قزوین   ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ۱۰:۳۳   + ۳ سایت دیگر  
محمدمهدی اعلایی استاندار قزوین شامگاه سه شنبه در دیدار صمیمانه با مدیران مسئول و سردبیران رسانه های استان قزوین اظهار داشت: از زمان استقرار مجموعه مدیریتی جدید در استان قزوین یک سری از مسائل در اولویت قرار گرفته و به صورت کارویژه مدنظر قرار دارد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ۰۹:۴۷   + ۲ سایت دیگر  
رئیس سازمان جهاد کشاورزی قم گفت:امسال پنج هزار میلیارد ریال در حوزه های زیرساختی کشاورزی قم سرمایه گذاری شد و ما با مشارکت بخش خصوصی و بانک های عامل به دنبال افزایش حجم سرمایه گذاری ها در این عرصه برای تامین پایدار امنیت غذایی مردم هستیم.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ۰۸:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
ایلام- تولیدات بخش کشاورزی در استان ایلام پس از انقلاب افزایش چشمگیری یافته به طوری که در این استان سالانه بیش از 27 هزار تن گوشت قرمز تولید می شود.
آنا / عصر بانک   ۱۴۰۱/۱۱/۱۰ - ۱۳:۴۰   + ۲۲ سایت دیگر  
فرشید فرخ نژاد مدیرعامل بانک کشاورزی، در اجرای برنامه های توسعه بازار و تعامل با شرکت ها و سازمان های بزرگ به ویژه شرکت های فعال در بخش کشاورزی و صنایع غذایی، ضمن دیدار با مدیرعامل شرکت صنایع شیر ایران(پگاه)، از طریق ویدیو کنفرانس با مدیران استانی این شرکت گفت و گو کرد.
مدیر عامل صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی شهرستان آبادان و مدیر پروژه توسعه بازار رسته نخیلات بنیاد علوی و مسئول مرکز جهاد کشاورزی منیوحی از نخیلات شهرستان آبادان، در 11 بهمن 1401 بازدید کردند.
آقای مهندس مهرداد مرادمند، رئیس سازمان اظهار کرد: به مناسبت دهه مبارک فجر 173 پروژه در بخش کشاورزی استان اصفهان با اعتبار 10816300 میلیون ریال به بهره برداری می رسد ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۲۰:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
کرج- رئیس سازمان جهاد کشاورزی البرز از افتتاح 21 طرح عمرانی و تولیدی در بخش کشاورزی استان به ارزش 500 میلیارد تومان در ایام دهه مبارک فجر خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۱۹:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
رئیس جهاد کشاورزی استان مرکزی از رشد 41 درصدی سرمایه گذاری در بخش کشاورزی خبر داد و گفت: در تولید هسته های اولیه بذری غلات دیم استان و اقلام جدید گندم و جو به منظور افزایش ضریب امنیت غذایی جهش 8 برابری داشتیم.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۱۸:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
در دیدار نماینده مردم در مجلس و فرماندار بهمئی با وزیر جهاد کشاورزی مشکلات و درخواست های بخش کشاورزی این شهرستان مطرح و راهکار های لازم برای رفع این مشکلات درخواست شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۱۶:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون تلفیق بودجه مجلس از مصوبه اعضای این کمیسیون برای تخصیص 10 هزار میلیارد تومان اعتبار به حوزه آبخیزداری در بخش کشاورزی خبر داد.
جلسه اعضای هیئت مدیره شرکت با عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی با حضور رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل شرکت مادر تخصصی، مدیر عامل صندوق حمایت ار بخش کشاورزی استان کردستان، مدیر عامل تعاونی روستایی شهرستان قروه و مدیر عامل تعاونی دامداران این شهرستان، دوشنبه دهم بهمن 1401 برگزار شد.
نماینده مردم تاکستان در مجلس گفت: محصولات کشاورزی ما به خاطر شرایط آب وهوایی و خاک شناسایی مطلوب است و اگر به کشاورزی و صادرات برسیم نفع آن از نفت هم بیشتر است.
به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان فارس؛ حمید ابراهیمی زاده مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان فارس بیان نمود: در راستای تدارک و تأمین کودهای ازته مورد نیاز بخش کشاورزی در دی ماه سال جاری ، مقدار 69253 هزار تن کود اوره از مبدأ پتروشیمی شیراز توسط پیمانکار حمل مربوطه ...
ایانا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۱۴:۲۲    
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان قزوین گفت: طی 10 ماه سال جاری 231 پرونده امور اراضی در این شهرستان در کمیته فنی طرح های زیر بخش کشاورزی و کمیته فنی تعیین تکلیف بناهای قدیمی در مدیریت امور اراضی استان بررسی شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۱۳:۳۹   + ۱۱ سایت دیگر  
راندمان آبیاری بخش کشاورزی در ایران 33 درصد است و 6.5 برابر کل مصارف شرب در کشور به دلیل نحوه آبیاری نامناسب در کشاورزی بدون استفاده هدر می رود، بر این مبنا ارتقای بهره وری در بخش کشاورزی مطابق توصیه رهبر انقلاب می تواند در حل مسائل بخش آب کشور جایگاه ویژه ای داشته باشد.
شعار سال   ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۱۳:۳۲    
بخش کشاورزی بدلیل کم اطلاعی ها و ضعف دانش تخصصی وزیر در این حوزه و همچنین حضور تیم مدیریتی نچندان قوی ، با چالش هایی عدیده مواجه شده است. یکی از این چالش ها بحث صادرات کیوی می باشد ...
گیتی آنلاین   ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۱۲:۱۳   + ۷ سایت دیگر  
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس گفت: در ایام الله مبارک فجر 110 طرح عمرانی و اشتغالزا با مجموع سرمایه گذاری 8517 میلیارد ریال در زیر بخش های مختلف بخش کشاورزی این استان افتتاح و به بهره برداری خواهد رسید.
در نشست رئیس و اعضای فراکسیون اتحاد برای توسعه پایدار متشکل از روسای کمیسیون های کشاورزی اتاق های بازرگانی سراسر کشور با جمعی از معاونین وزیر جهاد کشاورزی و مدیران کل این وزارتخانه بر نقش مهم تعامل دولت و بخش خصوصی در رفع مشکلات بخش کشاورزی تاکید شد.
سلام مرودشت   ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۱۱:۳۲   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش سلام مرودشت و به نقل از روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان فارس، حمید ابراهیمی زاده مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان فارس بیان نمود: از ابتدای سال جاری تا پایان دی ماه ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۱۱:۲۹   + ۲ سایت دیگر  
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان گفت: 137 طرح عمرانی و تولیدی بخش کشاورزی استان سمنان هم زمان با ایام الله دهه فجر افتتاح می شود.
قم فردا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۱۱:۱۲   + ۸ سایت دیگر  
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم با اشاره به افتتاح پروژه های بخش کشاورزی در ایام الله دهه فجر گفت: 58 پروژه با اعتبار 950 میلیارد ریال با حضور مسئولان استانی افتتاح شده و در اختیار مردم و بهره برداران بخش کشاورزی قرار می گیرد.
سازمان شیلات ایران   ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۱۱:۱۲   + ۱۷ سایت دیگر  
تعداد بازدید: 39 روز گذشته رئیس سازمان شیلات ایران در مرکز بررسی های استراتژیک ریاست جمهوری به عنوان سخنران نشست تخصصی اولویت های توسعه سواحل مکران در بخش کشاورزی حضور پیدا کرد. ...
ایلنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۱۰:۵۹   + ۲ سایت دیگر  
مدیرعامل صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی تاکستان گفت: اولویت صندوق، خرید محصول درجه یک است و همین موضوع باعث شده کیفیت تولیدات ارتقا پیدا کند همچنین برند سازی کشمش تاکستان در جهت صیانت از نام تاکستان صورت گرفته و کشمش تاکستان شناسنامه دار شده است.