جمعه ۱۲ خردادساعت ۰۸:۵۵Jun 2023 2
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «پرخوری»

نی نی بان   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۱۱:۰۰    
چند بار تا به حال برایتان پیش آمده است که سه هفته از ماه را با موفقیت رژیم بگیرید، اما با نزدیک شدن به دوران قاعدگی خود، هر چه رشته بودید پنبه شود؟ به این مزاحم ماهانه، پرخوری قبل از پریودی می گویند ...
برترین ها / عرشه آنلاین   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۲۲:۳۷   + ۱۲ سایت دیگر  
خوردن غذا در طول روز ممکن است فوایدی برای سلامت روان داشته باشد، ولی در شب غذا خوردن علاوه بر افزایش وزن عامل اختلالات روانی از جمله افسردگی و اضطراب است.
رکنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۲:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
یکی از بدترین عادات غذایی که باعث افزایش وزن هم می شود، پرخوری های آخر شب می باشد. برای مهار و ترک عادت پرخوری شبانه از این ترفندهای ساده استفاده کنید.
جماران   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۰۹:۲۷    
آیا تا به حال شنیده اید که برای مهار ولع پرخوری در آخر شب مسواک بزنید؟ به نوعی اگر مسواک بزنید دیگر احساس گرسنگی نمی کنید و تمیزی دندان های سفیدتان را از بین نمی برید.
ایتنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۰۰:۲۶   + ۲ سایت دیگر  
ایتنا - تصاویر غذا اگر به اندازه کافی دیده شوند، در واقع اشتهای ما را برطرف می کنند.
بهار نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۵ - ۱۱:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
گروه سلامت: پیروی از یک رژیم غذایی غنی از فیبر به شما در داشتن وزنی سالم و ماندگار کمک می کند و معده شما را برای مدت طولانی تری بعد از غذا سیر نگه می دارد تا شما را از پرخوری در طول روز منع کند ...
روز نو   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۱۵:۰۵   + ۲۴ سایت دیگر  
اختری رکن دیگر حفظ قدرت باروری را ورزش عنوان کرد و افزود: زوجی که پرخوری نمی کنند، در ساعات مشخصی از روز و هفته به پیاده روی، بازی های دو نفره یا چند نفره مثل بدمینتون و والیبال می پردازند و کوه پیمایی می کنند از گزند آفات باروری در امان خواهند بود.
جهت پرس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۱۳:۲۷   + ۲۵ سایت دیگر  
دریافت کالری کم همیشه به معنای کمتر غذا خوردن نیست؛ غذاهای کم کالری بسیاری وجود دارند که مصرف منظمآنها باعث مدیریت اشتها و کاهش وزن می شود، غذاهایی که نه تنها حاوی مواد مغذی هستند، بلکه سیرکننده نیز هستند و حتی وسوسه پرخوری را کاهش می دهند.
برترین ها / خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۲/۲۹ - ۰۹:۱۰   + ۲۷ سایت دیگر  
دریافت کالری کم همیشه به معنای کمتر غذا خوردن نیست؛ غذاهای کم کالری بسیاری وجود دارند که مصرف منظم آنها باعث مدیریت اشتها و کاهش وزن می شود. غذاهایی که نه تنها حاوی مواد مغذی هستند، بلکه سیرکننده نیز هستند و حتی وسوسه پرخوری را کاهش می دهند.
روزنامه تعادل   ۱۴۰۲/۰۲/۲۸ - ۲۰:۳۰   + ۳ سایت دیگر  
بسیاری از مردم جهان با مشکل اضافه وزن و چاقی دست و پنجه نرم کرده و از رژیم های غذایی مختلف گرفته تا داروهای چاقی و مکمل ها را مورد استفاده قرار می دهند ...
پارسینه   ۱۴۰۲/۰۲/۲۸ - ۱۰:۵۲   + ۳ سایت دیگر  
کد ویدیو دانلود فیلم اصلی به گزارش پارسینه ، ویدئویی که در یکی از شبکه های اجتماعی مورد توجه کاربران قرار گرفته است شکمو بودن و پرخوری یک حیوان خانگی را نشان می دهد. در این ویدئو مشاهده می شود هنگامی که صاحب این حیوان آن را در دستش می گیرد مقادیر زادی غذا از دهان آن خارج می وشد ...
سینا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۸ - ۱۰:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
بسیاری از مردم جهان با مشکل اضافه وزن و چاقی دست و پنجه نرم کرده و از رژیم های غذایی مختلف گرفته تا داروهای چاقی و مکمل ها را مورد استفاده قرار می دهند ...
کرمان نو   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۱۳:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
رشته توییتی که امروز از محتواش استفاده می کنیم رو علی اصغر هنرمند در توییتر نوشته. در مورد پرخوری.
سینا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۶ - ۰۹:۵۰    
به گزارش سیناپرس همدان، عادات مانند میانبرهایی برای مغز ما هستند. هنگامی که عادت کردیم، مثلاً بستن کمربند ایمنی هر زمان که سوار ماشین می شویم، این رفتار در شرایط مناسب تقریباً خودکار انجام می شود. اما شکل گیری عادت همیشه یک موهبت نیست ...
عصر ایران   ۱۴۰۲/۰۲/۲۳ - ۱۴:۲۱   + ۸ سایت دیگر  
مطالعه ای روی 495 شرکت کننده نشان داد که می توان انتظار داشت که خواب ناکافی در نهایت منجر به افزایش وزن شود، حتی در افرادی که کمتر در معرض خطر ابتلا به چاقی هستند.
8 صبح   ۱۴۰۲/۰۲/۲۳ - ۱۳:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
مطالعه ای روی 495 شرکت کننده نشان داد که میان کیفیت ضعیف خواب شبانه با پرخوری و مصرف کمتر غلات کامل ارتباط تنگاتنگی وجود دارد. از این رو می توان انتظار داشت که خواب ناکافی در نهایت منجر به افزایش وزن شود، حتی در افرادی که کمتر در معرض خطر ابتلا به چاقی هستند.
برترین ها   ۱۴۰۲/۰۲/۲۲ - ۰۶:۳۹   + ۱۴ سایت دیگر  
یکی از بدترین عادات غذایی که باعث افزایش وزن هم می شود، پرخوری های آخر شب می باشد. برای مهار و ترک عادت پرخوری شبانه از این ترفندهای ساده استفاده کنید.
رویداد 24   ۱۴۰۲/۰۲/۲۱ - ۰۹:۳۵    
اختلال پرخوری، مشکلی است که دست کم دو درصد مردم دنیا گرفتار آن هستند. پرخوری عوارض بدی روی بدن می گذارد که باید برای درمان آن چاره ای پیدا کرد.
روزنامه سراسری سایه   ۱۴۰۲/۰۲/۲۰ - ۰۷:۳۳    
انجمن قلب آمریکا اعلام کرد کسانی که از وعده صبحانه چشم پوشی می کنند، درطول روز بیش از سایرین دچار پرخوری می شوند و اضافه وزن را تجربه می کنند. به گزارش سلامت نیوز به نقل از استایل کریز؛ صبحانه مهم ترین وعده غذایی در روز است ...
سلامت نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۱۹ - ۰۸:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
انجمن قلب آمریکا اعلام کرد کسانی که از وعده صبحانه چشم پوشی می کنند، در طول روز بیش از سایرین دچار پرخوری می شوند و اضافه وزن را تجربه می کنند.
برترین ها / پارسینه   ۱۴۰۲/۰۲/۱۸ - ۱۹:۵۴   + ۱۱ سایت دیگر  
داشتن شکم صاف یکی از اهداف رژیم لاغری است و تاثیر مطلوبی بر تناسب اندام و ظاهر فرد نیز دارد. یائسگی و زایمان از جمله شرایطی هستند که مدتی طول می کشد تا فرد بتواند به تناسب اندام برسد. اما عدم موفقیت در کوچک شدن شکم در وضعیت طبیعی می تواند تحت تاثیر عادت های نادرست سبک زندگی باشد.
سلامت نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۱۸ - ۱۱:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
وقتی موقع غذا خوردن، حواس تان به چیزی دیگر، مانند تماشای تلویزیون، معطوف شود، احتمال اینکه پرخوری کنید، وجود دارد.
برترین ها / فرارو   ۱۴۰۲/۰۲/۱۸ - ۰۲:۰۶   + ۴ سایت دیگر  
اهالی شهر سرکان از توابع تویسرکان آش ترش مزه ای می پزند که ماده اصلی آن سماق است.
رویداد 24   ۱۴۰۲/۰۲/۱۷ - ۱۱:۱۶    
فلوکستین یک مهارکننده انتخابی بازجذب سروتونین (SSRI) است که در رده دارو های ضدافسردگی قرار می گیرد. فلوکستین جلوی جذب سروتونین توسط سلول های عصبی را می گیرد و از این طریق به افراد مبتلا به افسردگی ماژور، افسردگی های پس از زایمان، هراس، اضطراب و علائم وسواس، حملات پانیک، اختلالات خواب، پرخوری عصبی ...
ایسکانیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۱۷ - ۰۴:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
برخی عادت ها، هدفی جز آسیب به سلامتی ما ندارند. عادت به مصرف دخانیات، عادت به پرخوری یا هرچیزی شبیه به این ها می تواند به عاملی مخرب برای سلامت ما تبدیل شود.
سلامت نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۱۶ - ۱۱:۰۲   + ۵ سایت دیگر  
بولیمیا در گروه اختلالات تغذیه و خوردن طبقه بندی می شود؛ ربطی به دوست داشتن غذا، شکمو و بی اراده بودن، ندارد. مبنای روان شناختی دارد اما عوارض جسمانی هم ایجاد می کند. همچنین بالاترین میزان مرگ ومیر را در بین انواع اختلالات روان شناختی دارد ...
رویداد 24   ۱۴۰۲/۰۲/۱۴ - ۰۹:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
بسیاری از ما در روز ممکن است دچار پرخوری شویم به ویژه این مورد در زنان و در دوران پیشاقاعدگی رواج دارد و همین موضوع سبب افزایش وزن می شود.
رویداد 24   ۱۴۰۲/۰۲/۱۱ - ۱۴:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
پرخوری یک مشکل رایج است که بسیاری از افراد را تحت تأثیر قرار می دهد. این اتفاق می تواند برای هرکسی منجر به افزایش وزن، چاقی و بسیاری از مشکلات سلامتی از جمله بیماری قلبی، دیابت و فشارخون بالا شود.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۱۱ - ۰۸:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
پرخوری عصبی یک اختلال مربوط به سلامت روان است، افرادی که به این بیماری مبتلا هستند دوره هایی را پشت سر می گذارند که در مدت زمان بسیار کوتاهی غذای زیادی می خورند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۰۶ - ۰۸:۰۶    
پرخوری عصبی یا بولیمیا یک بیماری است که فرد در فاصله کمی، حجم زیادی از غذا را مصرف می کند
برترین ها / فرارو   ۱۴۰۲/۰۲/۰۴ - ۱۰:۳۴   + ۱۹ سایت دیگر  
یک متخصص تغذیه گفت: وقتی تصمیم می گیرید با میکروب های بیماری زا مقابله کنید، استفاده از موادمغذی خوب در رژیم غذاییتان فواید بسیار مثبتی بر سلامتتان خواهد داشت.
فرادید   ۱۴۰۲/۰۲/۰۳ - ۱۴:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
تصویری دیده نشده از لحظه استفراغ یک ببر پیر در اثر پرخوری بیش از اندازه را ببینید.
خبرگزاری رضوی   ۱۴۰۲/۰۲/۰۲ - ۱۲:۱۰   + ۸ سایت دیگر  
کارشناس تغذیه و رژیم درمانی با تاکید بر اینکه در روز عید فطر از افراط در تغذیه و خوردن خودداری شود، گفت: در اولین روز بعد از ماه مبارک رمضان باید از وعده های غذایی سبک استفاده شود و از پرخوری و مصرف غذاهای چرب خودداری شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۲/۰۲ - ۱۰:۲۸   + ۹ سایت دیگر  
رییس دبیرخانه کارگروه سلامت و امنیت غذایی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: وقتی افراد یک ماه روزه می گیرند سیستم بدن آن ها به گونه ای دیگر تنظیم شده است. حالا اگر بخواهند در روز عید فطر و روزهای پس از رمضان پرخوری کنند دچار مشکلاتی خواهند شد.
بهار نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۰۱ - ۱۸:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
گروه علمی:زمانیکه بحث رژیم غذایی سالم به میان می آید، باید بدانیم که تعادل، کلید اصلی دسترسی به آن است. تعادل به معنی خوردن طیف گسترده ای از مواد غذایی در اندازه مناسب و مصرف مقدار صحیحی از خوردنی ها و نوشیدنی ها که به شما در رسیدن به بدنی سالم و حفظ سلامت آن، کمک می کند، تعریف می شود ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۱/۲۸ - ۱۶:۵۲   + ۲ سایت دیگر  
معاون توسعه سلامت دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت با اشاره به اینکه در ماه رمضان یک وعده غذایی حذف می شود، گفت: نباید در وعده افطار و سحر، پرخوری کنیم.
شفا آنلاین   ۱۴۰۲/۰۱/۲۸ - ۱۲:۱۸   + ۴ سایت دیگر  
هر یک از این اختلالات خلقی می تواند پرخوری را به مکانیسم مقابله ای تبدیل کند. خوردن یک پاکت چیپس را در نظر بگیرید؛ بعد از سه، چهار و سپس پنج مشت، دیگر حتی چیپس را مزه نمی کنید، جوانه های چشایی کاملا از طعم آن اشباع شده است، اما شما هنوز در حال غذا خوردن هستید
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۱/۲۸ - ۰۹:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
در افطار و سحر نباید وعده حذف شده غذایی را با پرخوری ها و درهم خوری ها جبران کنیم.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۱/۲۷ - ۱۶:۰۹   + ۱۱ سایت دیگر  
معاون توسعه سلامت دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت گفت: از مصرف غذاهای مختلف و متنوع در وعده افطار و سحر خودداری کنید.
معاون توسعه سلامت دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت با اشاره به اینکه در ماه رمضان یک وعده غذایی حذف می شود و فرصتی برای سبک سازی و پاک سازی بدن است؛ تاکید کرد: نباید در وعده افطار و سحر این یک وعده را با پرخوری ها و درهم خوری ها جبران کنیم.
هورگان   ۱۴۰۲/۰۱/۲۶ - ۲۱:۰۵    
اگر بطور مداوم خودتان را مورد سرزنش و تحقیر قرار می دهید و نمی توانید خود را ببخشید و با خود مهربان باشید، اگر عادت های غذایی بد مثل پرخوری و کم خوری شدید دارید، اگر اعتیاد شدید به سیگار، مواد مخدر و مشروبات الکلی دارید و با وجود آسیب ها توانایی ترک ندارید، ...
هورگان   ۱۴۰۲/۰۱/۲۶ - ۲۰:۵۲    
1- خیره شدن به دیگران 2- با دهان پر حرف زدن 3- قطع کردن حرف دیگران 4- اظهار فضل و دانایی کردن 5- بلند حرف زدن 6- خیلی محکم یا شل دست دادن 7- پرخوری در میهمانی ها 8- گذاشتن آرنج روی میز 9- پچ پچ کردن و خندیدن مرموز در حضور دیگران ...
برترین ها / عصر ایران   ۱۴۰۲/۰۱/۲۶ - ۱۴:۵۱   + ۲۶ سایت دیگر  
دکتر مهمت سعید بوغداچی، متخصص داخلی و گوارش، هشدار داد که خوابیدن بلافاصله پس از افطار ممکن است منجر به مشکلات رفلاکس معده شود.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۱/۲۶ - ۱۳:۴۲   + ۸ سایت دیگر  
مدیر گروه بهبود تغذیه جامعه دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: روزه بدون سحری نه تنها موجب کاهش وزن نمی شود، بلکه موجب اَفت شدید قند خون در طی روز و پرخوری در وعده افطار می شود.
عرشه آنلاین   ۱۴۰۲/۰۱/۲۳ - ۱۸:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
همه ما میدانیم که یکی از علت های اضافه وزن پرخوری است، اما برخی از افراد را می شناسیم که با وجود اشتهای زیاد و خوردن انواع غذاها همچنان لاغر و خوش اندام هستند.
فرارو   ۱۴۰۲/۰۱/۲۳ - ۱۷:۳۹   + ۷ سایت دیگر  
همه ما میدانیم که یکی از علت های اضافه وزن پرخوری است، اما برخی از افراد با وجود اشتهای زیاد و خوردن انواع غذا ها لاغر هستند و به اصطلاح استعداد چاقی ندارند. ...
برترین ها / خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۱/۲۳ - ۱۸:۲۱   + ۱۸ سایت دیگر  
همه ما میدانیم که یکی از علت های اضافه وزن پرخوری است، اما برخی از افراد با وجود اشتهای زیاد و خوردن انواع غذاها لاغر هستند.
برترین ها / رویداد 24   ۱۴۰۲/۰۱/۲۰ - ۰۶:۱۶   + ۲۱ سایت دیگر  
فصل سرما به سبب پرخوری و کم تحرکی شرایط دفع کامل سموم را از بدن ضعیف می سازد به همین دلیل فصل بهار فرصتی عالی برای پاکسازی بدن می باشد.
تیتر برتر   ۱۴۰۲/۰۱/۲۲ - ۲۰:۱۲    
اکثر روزه داران به دلیل اینکه معده آن ها پس از 15 تا 16 ساعت استراحت به دلیل تندخوری و پرخوری به هنگام افطاری دچار درد و ناراحتی گوارشی می شوند.