یکشنبه ۰۷ خردادساعت ۱۳:۲۶May 2023 28
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «مجنون»

ایمنا   ۷ ساعت پیش    
خودم از بالای دکل دیده بانی تحرکات خطوط دشمن را شاهد بودم. امروز خط عراق خیلی شلوغ بود. تردد بیشتر از روزهای قبل بود. گزارشی از مشاهداتم را از بالای دکل دیده بانی ارائه دادم. گزارش ها، خبر از یک پاتک سنگین داشت. آنچه می خوانید روایت سیدناصر حسینی پور از ماه های پایانی جنگ در جزیره مجنون است.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۰۱:۵۹   + ۲ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: امروز مثل تو مو میبینی و مجنون پیچ و تاب مو شرح حال کسانی شده که با اعتماد به نفس از سیاست های حمایتی کره جنوبی برای خودروسازانشان مثال می زنند.
بسیج   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۲۱:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
با آغاز جنگ تحمیلی به عنوان بسیجی راهی جبهه ها شد و تلاش های مخلصانه ای را در کنار دیگر رزمندگان انجام داد، سرانجام در تاریخ یکم خرداد ماه سال 1363 در جریزه مجنون شهد شیرین شهادت را نوشید وبه فیض شهادت نائل شد.
فاش نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۱۳:۱۴    
فاش نیوز - شرط عشق جنون است. ما که شهید نشدیم، مجنون نبودیم و چه معجزه ای ست وجود یک انقلاب را دوست داشتن! ولی قدرت اگر در خدمت به محرومان به کار گرفته شود زیباست. ...
موج   ۱۴۰۲/۰۲/۲۸ - ۱۹:۰۲    
مداحی جواد مقدم مخصوص شب جمعه ترانه ی عشق بهانه ی عشق تو میراث جاودانه ی عشق زِ دیده نهان امیر جهان به دور تو گردم امام زمان مجنون لیلای من دوری ای وای من سوزان غمهای من میمیرم ناله خیزد از جان دل شد غرق طوفان اشکم همچون بارون میمیرم بیا بیا یوسف زهرا بیا ...
کیهان   ۱۴۰۲/۰۲/۲۶ - ۲۰:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
ابوالقاسم محمدزاده پدرش خادم مسجدی در فریمان بود. کشاورزی هم می کرد تا بچه هایش را با لقمه حلال بزرگ کند. هفتمین فرزند خانواده بود که زاده شد و نامش را حسین گذاشتند. ...
سراج24   ۱۴۰۲/۰۲/۲۵ - ۲۲:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
ز غربتش چه بگویم که سینه ها خون است/برای صادق زهرا مدینه محزون است/دلم دوباره به یاد رئیس مذهب سوخت/که داغ غربت لیلی حدیث مجنون است.
رکنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۵ - ۱۸:۳۵    
نگاره ای از خمسه نظامی را اینجا ببینید .
روزنامه شهروند   ۱۴۰۲/۰۲/۲۵ - ۰۹:۰۱    
گنج قارون ز گریه مردم چشمم نشسته در خون است/ببین که در طلبت حال مردمان چون است/به یاد لعل تو و چشم مست میگونت/ز جام غم، می لعلی که می خورم خون است/ز مشرق سر کو آفتاب طلعت تو/اگر طلوع کند، طالعم همایون است/حکایت لب شیرین، کلام فرهاد است/شکنج طره لیلی ...
سبلان ما   ۱۴۰۲/۰۲/۲۵ - ۰۶:۳۰    
شهید نصرت اله منصورپور در سوم اسفند 1362 در عملیات خیبر در منطقه مجنون به درجه رفیع شهادت نائل آمد و پیکر مطهرش بعد از 39 سال شناسایی و به آغوش خانواده بازگشت.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۲ - ۱۰:۴۹    
کتاب گمشده مجنون نوشته ٔ مریم عباسی جعفری است که توسط انتشارات روایت 27 بعثت به چاپ رسیده است. این اثر، زندگینامهٔ سردار شهید محمدرضا کارور را دربردارد.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۱ - ۱۹:۳۲    
کتاب گمشده مجنون نوشته ٔ مریم عباسی جعفری است. انتشارات روایت 27 بعثت (واحد انتشاراتی نشر 27) این کتاب را روانهٔ بازار کرده است. این اثر، زندگینامهٔ سردار شهید محمدرضا کارور را دربردارد؛ کسی که پیکرش هنوز در جزیرهٔ مجنون باقی است.
خبر فوری   ۱۴۰۲/۰۲/۲۱ - ۱۴:۵۹    
عاشقان علم از نگاه مردمان عصر رنسانس چنین بودند: زودرنج، دمدمی مزاج، مجنون و افسرده.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۰ - ۱۹:۴۴    
جشن امضا کتاب گمشده مجنون در دومین روز از نمایشگاه بین المللی کتاب برگزار می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۲۰ - ۱۰:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
شهید محمد علی شهبازپور در سال 1316 در روستای دمچنار بویراحمد متولد و در سال 1364 در جزیره مجنون به شهادت رسید.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۱۸ - ۱۲:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
شهید اردشیر ارمغان هفتم دی ماه سال 1349 در قلعه رئیسی متولد و چهارم دی ماه 1365 در جزیره مجنون به شهادت رسید.
فرارو   ۱۴۰۲/۰۲/۱۷ - ۱۲:۳۱   + ۱۶ سایت دیگر  
خواهر شهید همت می گوید: همسر حاجی خیلی دلش می خواسته که امام خطبه عقدشان را بخواند، ولی ابراهیم گفت: من راضی نیستم! به گزارش فارس، نام محمد ابراهیم همت از آن نام هایی است که به گوش خیلی از ما خورده است ...
اینتیتر   ۱۴۰۲/۰۲/۱۷ - ۱۱:۱۴    
به گزارش اینتیتر به نقل از رکنا، خانواده اش از ترس آبروی شان به خواستگاری رفتند. سور و ساط عروسی جور شد. لیلی و مجنون ازدواج کردند. اما پس از مدت کوتاهی ، عروس و داماد عاشق به ناکجا آباد زندگی خود رسیدند.
روابط عمومی صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۱۳ - ۱۳:۳۷   + ۴ سایت دیگر  
بید مجنون عنوان فیلمی است که این هفته در برنامه سینمای ایرانی برای مخاطبان اسپانیایی زبان شبکه هیسپان تی وی مورد نقد و بررسی قرار می گیرد. به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، برنامه سینمای ایرانی با اجرای اسوالدو کانالز که هر هفته ضمن نمایش یک فیلم سینمایی ایرانی ...
سبلان ما   ۱۴۰۲/۰۲/۱۳ - ۰۶:۵۲    
شهید آیت اله نعمتی در جبهه های حق علیه باطل به عنوان فرمانده تخریب به همراه سایر همرزمان خود از میهن اسلامی دفاع می کرد و سرانجام در جزیره مجنون به شهادت رسید.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۲/۰۲/۱۳ - ۰۳:۳۹    
کتاب لیلای مجنون خاطرات آزاده دفاع مقدس میرمحمود پورموسوی را روایت می کند که به همت اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس اردبیل در سال 1401 چاپ و منتشر شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۲/۰۸ - ۱۳:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
شهید ابراهیم نویدی پور در سال 1342 در شهر قلعه رئیسی متولد و در سال 1367 در جزیره مجنون به شهادت رسید.
فرتاک نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۰۸ - ۱۲:۲۳   + ۶ سایت دیگر  
احسان سهیلی مدیر روابط عمومی سازمان آتشنشانی و خدمات ایمنی کرمانشاه اظهار کرد:در ساعت 10 و 38 دقیقه روز جمعه هشتم اردیبهشت ماه، یک مورد انفجار منزل مسکونی در محله ده مجنون به ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی اعلام شد. ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۰۶ - ۰۷:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
دو بار به جبهه اعزام شد و سال 1362 در جزیره مجنون مفقود شد و کسی هم از او اطلاعی نداشت، سال های سخت انتظار این گونه برای من و پدرش آغاز شد، امید داشتیم شاید اسیر شده و بازگردد، اما خبری از شاهین نشد و هر بار که در خانه را می زدند به امید بازگشت او می دویدم و هر بار ناامید می شدم.
عصر اترک   ۱۴۰۲/۰۲/۰۶ - ۰۰:۱۸    
شهید محمدجواد محمدنیا در سال 41 در گرمه به دنیا آمد و در سال 62 همراه با چند نفر از هم رزمانش در جزایر مجنون به مأموریتی می روند که در این مأموریت به شهادت می رسد.
برترین ها / همشهری   ۱۴۰۲/۰۲/۰۴ - ۱۲:۲۵   + ۵ سایت دیگر  
امان از عشق که بدخوره ای است وقتی به جان آدم بیفتد دیگر پیر و جوان نمی شناسد، این طور می شود که پیرمرد115 ساله با داشتن 70 نوه و نتیجه و نبیره، دل به دریا می زند و تجدید فراش می کند؛ آن هم با لیلی 65 ساله!
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۲/۰۲/۰۳ - ۱۷:۰۱   + ۳ سایت دیگر  
شهید رضا امیری نوزدهم بهمن سال 1346 در تهران متولد شد . وی تا اول متوسطه در رشته اقتصاد درس خواند و سپس به عنوان بسیجی در جبهه حضور یافت تا این که سرانجام دهم اسفند سال 1362، با سمت تخریب چی در جزیره مجنون عراق به شهادت رسید. مزار او در بهشت زهرا (س) واقع است.
سبلان ما   ۱۴۰۲/۰۲/۰۱ - ۰۷:۱۲    
شهید مرتضی الهوردی زاده، به عنوان سرباز ارتش در جبهه حضور یافت. دوم اسفند 1362، با سمت تک تیرانداز در جزیره مجنون عراق بر اثر اصابت ترکش خمپاره مجروح شد و به اسارت نیروهای عراقی درآمد و سرانجام در سوم بهمن 1365، در بیمارستان یافت آباد تهران بر اثر عوارضی ناشی از اسارت به شهادت رسید.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۱/۳۱ - ۰۷:۰۱    
عراقی ها از شکاف هایی که ایجاد کرده بودند. قایق های خود را درون آب ها و نی ها می آوردند. هر روز گزارش دیده بانی را برای ارسال به اطلاعات قرارگاه سپاه ششم، تحویل فرمانده اطلاعات می دادیم. از چند روز قبل شایع شده بود دشمن قصد دارد در جزیره مجنون پاتک بزند.
جام جم   ۱۴۰۲/۰۱/۳۰ - ۱۵:۵۴    
تحقیق از کوروش آغاز شد و پسر جوان که حالا 33سال داشت، بعد از چند ساعت گفت وگو و بررسی، راز جنایات را برملا کرد. او گفت: دوستی من و خشایار با حفیظ و رحمان به قبل از قتل ها برمی گردد ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۱/۲۹ - ۱۷:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
حضور رضا پهلوی در سرزمین های اشغالی و دیدار با نخست وزیر رژیم اسرائیل، یادآور رفتار مسعود رجوی سرکرده گروهک منافقین است که در کوران جنگ تحمیلی به عراق رفت و با صدام حسین دیدار و همکاری کرد.
فاش نیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۲۷ - ۱۱:۲۴    
فاش نیوز - هجوم مطالب در ذهنم، وادارم می کند که در میان زمین و آسمان، دنبال ستاره ام بگردم. اضطراب سراپایم را فرا می گیرد و قلم به لرزه می افتد. اگر چه سخن از ستاره است و آسمان شهر و کشورم ستاره باران ...
فاش نیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۲۶ - ۱۱:۵۹   + ۲ سایت دیگر  
فاش نیوز - کتاب گمشده مجنون که به زندگی نامه یکی از فرماندهان ِ شاخص و محبوب نزد رزمندگان لشکر 27 محمد رسول الله (ص) پرداخته، ساعت ها مصاحبه و گفت وگوی شفاهی با بیش از 50 نفر را پشتوانه خود دارد. ...
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۱/۲۴ - ۲۲:۱۴   + ۷ سایت دیگر  
پیام فروتن طراح صحنه و استاد دانشگاه تهران در یادداشتی که در صفحه اینستاگرام خود منتشر کرد کار تازه هومن سیدی را نقد و بررسی کرد و نوشت: جنگ جهانی سوم هومن سیدی، یک فیلمفارسی بدون رقص و کافه و شهر نو است. گو این که این بار به جای یک آدم مجنون بامعرفت، با یک روان پریش که از عالم و آدم طلبکار روبرویم.
فاش نیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۲۲ - ۱۱:۰۲   + ۳ سایت دیگر  
فاش نیوز - دختر ورزشکار ملایری، نشان طلای کشوری خود را به مناسبت ثبت رکورد ورزشی شش هزار شهید عملیات بیت المقدس در سال 1394، در شب نوزدهم رمضان به شهید گمنام دفاع مقدس هدیه کرد. ...
اینتیتر   ۱۴۰۲/۰۱/۲۱ - ۱۰:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش اینتیتر به نقل از منیبان، خانواده اش از ترس آبروی شان به خواستگاری رفتند. سور و ساط عروسی جور شد. لیلی و مجنون ازدواج کردند.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۱/۲۰ - ۲۰:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
رئیس کمیته جستجوی مفقودین استان همدان با اشاره به اینکه هم زمان با شب های قدر استان همدان میزبان دو تن از شهدای گمنام هشت سال دفاع مقدس است، اظهار کرد: این شهدا مربوط به منطقه فکه و جزیره مجنون هستند.
مرصاد   ۱۴۰۲/۰۱/۲۰ - ۱۵:۴۳    
مرصاد نیوز: با پیگیری های مرصاد پله های پل عابر پیاده در سر شهرک امام و ده مجنون بعد از حدود 2سال نصب شد.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۲/۰۱/۲۰ - ۰۱:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: اینجا طلائیه است. نه برای گنبد طلاییِ حسینیه حضرت اباالفضل(ع) و یادمان شهدایش و نه آفتاب طلایی و سوزانش. اینجا خاکش طلاست. به قول آقای راوی: حواستان هست از لحظه ورود پا روی چه خاک آغشته به خون و گوشت و استخوانی گذاشته اید؟!
فاش نیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۱۹ - ۱۵:۴۵    
فاش نیوز - آقای سرهنگی گفتند نویسنده های قوی و قابل، نوشتن کتاب را نپذیرفتند. به آن نویسنده زنگ زدم، گفت که وارد این پرونده نشو، چون کلی مشکلات و اتفاقات سرم آمد و حتی زمین خوردم و پایم شکست و متوجه شدم نمی خواهد کتابش را بنویسم. ...
جهان نیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۱۸ - ۱۴:۴۵    
به دلیل اینکه محجورین اعم از صغیر و سفیه و مجنون در بسیاری از موارد، حق تصرف در اموال خود را ندارند، لازم است که در بیشتر موارد، تعیین مهریه با اجازه، ولی و یا توسط وی انجام شود.
ایثار   ۱۴۰۲/۰۱/۱۷ - ۱۵:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
خلیل نامی از سربازان شهید استان کردستان است که در جبهه جزیره مجنون اسیر و در رمادیه توسط ارتش بعث عراق به شهادت رسید.
عصر اترک   ۱۴۰۲/۰۱/۱۶ - ۰۰:۰۶    
سردار شهید بهمن پارسا در سال 37 در روستای چودر بجنورد به دنیا آمد و در جزیرهٔ مجنون در سال 1367 درحالی که جانشین گردان قدرت الله بود، به درجهٔ رفیع شهادت رسید.
قم پرس   ۱۴۰۲/۰۱/۰۶ - ۰۷:۰۲   + ۶ سایت دیگر  
_ گروه فرهنگ و ادب: حمیدالله کام گار، مورخ اهل هرات نویسنده و پژوهشگر تاریخ افغانستان، هرات و خراسان کهن و صاحب کتاب هایی چون مخترع توأمان: شرح حال، احوال و آثار مجنون رفیقی هروی ، کوسویه در امتداد تاریخ؛ پژوهشی در تاریخ، جغرافیا و رجال کهسانِ هرات ...
فوت وفن   ۱۴۰۲/۰۱/۰۱ - ۱۳:۳۹    
1. سریال انیمیشنی عشق مرگ و ربات ها 2. سریال کربن تغییر یافته 3. سریال انیمیشنی انجیل نیمه شب 4. سریال آلیس در سرزمین مرزی 5. سریال انیمیشنی آرکین 6. سریال مجنون 7. سریال انیمیشنی توطئه های داخلی 8. سریال استودیو اوتس 9. سریال 3% ...
سبلان ما   ۱۴۰۲/۰۱/۰۱ - ۰۸:۲۰    
شهید لقمان سطوتی رزمنده اردبیلی است که عید نوروز سال 43 در روستای دورسون خواجه شهرستان نیر به دنیا آمد و اول نوروز سال 64 در جزیره مجنون به شهادت رسید.
فاش نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۰۹:۳۲   + ۵ سایت دیگر  
فاش نیوز - اسفندماه سالروز اجرای دو عملیات بدر و خیبر است. در این عملیات ها چندین تن از فرماندهان شاخص سپاه به شهادت رسیده اند . به گزارش ایسنا، عملیات خیبر اسفندماه سال 1362 و عملیات بدر اسفندماه سال 1363 در منطقه عملیاتی جزایر مجنون اجرا شدند ...
ایکنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۰۸:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
25 اسفندماه سالروز شهادت سردار مهدی باکری، فرمانده لشکر 31 عاشورا است. 38 سال پیش در چنین روزی نماد غیرت آذربایجان، عاشقانه به سوی معبود خویش پرگشود و جاودانه شد.