یکشنبه ۱۴ خردادساعت ۰۸:۲۵Jun 2023 4
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «مجسمه سازی»

فرهنگ وهنر   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۱۳:۵۲    
دوره آموزشی مجسمه سازی دیجیتال در فرهنگسرای خانواده برگزار می شود.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۰۰:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد: اینستالیشن یا هنر چیدمان مقوله ای جدید و نوپا نیست و قدمت آن به اوایل قرن بیستم می رسد. در اواخر سال های 1910 بود که اینستالیشن در هنرهایی چون نقاشی و مجسمه سازی نمود پیدا کرد ...
برترین ها / فرارو   ۱۴۰۲/۰۳/۱۲ - ۱۲:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
برجسته کاری های تخت جمشید نماد عظمت ایران هستند و تا به امروز همگان را مجذوب خودشان کرده اند.
عصر ایران   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۱:۳۷   + ۲ سایت دیگر  
انگلیسی ها پیشنهاد کردند در دانشگاه هایشان تدریس کنم و برای آنها مجسمه بسازم. من به بانویی که از طرف آنها آمده بود گفتم برو به آنها بگو بوی گندم مال من، هر چی می کارم مال من.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۱:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
مهم ترین خصوصیت و ویژگی مجسمه های اصفهان در گذشته خصوصیت فرمی آن بوده است، در اصل مجسمه سازان به جای پرداختن به کارهای رئالیستی، به نمادسازی توجه می کردند که همین امر باعث می شد که مجسمه ها از تأثیرگذاری بیشتر برخوردار باشد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۰:۰۴    
ایسنا/خراسان رضوی زبان توسعه یافته ترین ابزار فکری است که برای برقراری ارتباط بین انسان ها و جوامع انسانی به کار گرفته می شود؛ اگرچه با ابزارهای دیگری مانند علایم و هنرهای بصری مانند نقاشی و مجسمه سازی نیز می توان با سایرین ارتباط برقرار کرد ...
عصر ایران   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۵:۵۵   + ۴ سایت دیگر  
کیتیوات اوناروم نانوای تایلندی برای ارائه ظاهر ترسناک و واقع گرایانه از اعضای بدن انسان در قالب نان، زمان زیادی را صرف مطالعه درباره آناتومی بدن انسان و بازدید از موزه های پزشکی قانونی کرده و به طور همزمان برای بهبود عطر و طعم آثار هنری خود نیز تلاش کرده است!
چند ثانیه   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۲۰:۴۲    
اینکه امام فرمود زمان و مکان در اجتهاد دخیل است، شاید از این قبیل باشد، یا در بحث #مجسمه_سازی که الآن ابزار بازی بچه ها است و کسی به آن نگاه حرام دینی نمی کند؛ آیا در این زمان، باز هم مجسمه سازی و تصویر ذی روح، حرام است؟ اینها مباحثی است که باید در حوزه بحث شود!
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۲:۴۴   + ۱۰ سایت دیگر  
مجسمه سازی در حضور مخاطب با عنوان عبور توسط علیرضا آسانلو به مدت پنج روز برگزار می شود.
آنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۱:۵۲   + ۴ سایت دیگر  
نمایشگاه حکایت رهایی ؛ آثار نقاشی، طراحی و مجسمه سازی هنرمند اسیر عراقی ششم خرداد ماه افتتاح می شود.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۱۸:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/کرمان معاون هنری شهرداری رفسنجان از برگزاری نخستین سمپوزیوم مجسمه سازی با سنگ در رفسنجان خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۰۰:۲۰   + ۳ سایت دیگر  
دبیر انجمن هنرمندان مجسمه ساز ایران به تشریح مطالبات هنرمندان این عرصه پرداخت و در این زمینه بر لزوم حمایت بیشتر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در حوزه هایی چون صدور مجوز، اختصاص بودجه کافی به برگزاری بینال های مجسمه سازی و ... تاکید کرد.
رکنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۳ - ۱۸:۲۱    
رکنا: مجسمه سازی با استفاده از ساده ترین وسایل در دسترس هم می تواند انجام شود به شرطی که مهارت و ظرافت در ساخت آن رعایت شود.
بسیج   ۱۴۰۲/۰۲/۲۳ - ۱۰:۰۶    
فرمانده سپاه پیشوا با هنرمندان پیشوایی و بازدید از هنرکده مجسمه سازی شمس دیدار کرد.
سیرجان نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۱۶ - ۲۲:۲۰    
نخستین سمپوزیوم بین المللی (گردهمایی علمی) مجسمه سازی توسط شهرداری و شورای شهر سیرجان با هدف چشم انداز تعیین شده این سمپوزیوم و ارتقای جایگاه سیرجان در هنر مجسمه سازی و اجرای نمادهای فاخر در منطقه برگزار می شود. دبیر سمپوزیوم بین المللی مجسمه سازی سیرجان در این باره [...]
آنا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۶ - ۱۰:۱۱    
یک مجسمه ساز گفت: در مسابقه مجسمه سازی که شرکت کردم، مجسمه سعدی را متحرک کار کردم به این دلیل که سعدی همیشه در سفر بوده و خواستم این تحرک را در پرتره او نمایش دهم.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۲/۱۴ - ۱۶:۲۹   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع ستی منطقه آزاد قشم از استفاده از گیاه مهاجم کهور پاکستانی به عنوان سوخت در کوره های مجسمه سازی همزمان با برگزاری سمپوزیوم "عیش گِل" در این جزیره خبر داد.
موج   ۱۴۰۲/۰۲/۱۳ - ۱۳:۵۴    
مجسمه های شهری شکلی از مدرنیته و تجردگرایی هستند که می توانند به عنوان کیفیتی هویت آفرین و ماندگار با افراد جامعه ارتباط برقرار کنند. حضور آنها در میادین و پارک ها منجر به همنشینی با زندگی روزمره انسان ها و تبدیل شدن به بخشی از حیات اجتماعی می شود.
فرارو   ۱۴۰۲/۰۱/۲۸ - ۱۶:۵۸   + ۳۰ سایت دیگر  
محمد هژبر ابراهیمی هنرمند پیشکسوت مجسمه ساز 27 فروردین ماه در کرمان درگذشت. به گزارش ایسنا به نقل از انجمن مجسمه سازان ایران، هژبر ابراهیمی یکی از مجسمه سازان برآمده از مکتب کرمان است که سهم بسزایی در رواج مجسمه سازی ایران داشته است. ...
آنا   ۱۴۰۲/۰۱/۲۸ - ۱۵:۳۳   + ۴ سایت دیگر  
مراسم تشییع محمد هژبر ابراهیمی، پیشکسوت مجسمه سازی فردا از مقابل موزه هنرهای معاصر کرمان برگزار می شود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۱/۲۸ - ۱۵:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
کرمان - محمد هژبر ابراهیمی پیشکسوت مجسمه سازی کرمان دار فانی را واع گفت.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۱/۱۹ - ۲۰:۴۶   + ۴ سایت دیگر  
مدیر کل روابط عمومی و ارتباطات مردمی جمعیت هلال احمر گفت: در تعطیلات ایام نوروز امسال، بیش از 2 هزار نفر از موزه استاد علی اکبر صنعتی، چهره ماندگار هنر مجسمه سازی ایران و اولین هنرمند داوطلب هلال احمر بازدید کردند.
بهار نیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۱۶ - ۱۷:۵۴   + ۱۰ سایت دیگر  
گروه علمی: دانش آموزان مقطع دبیرستانی و معلمان آنها در قبرس نمونه اولیه یک ربات مجهز به فناوری هوش مصنوعی ChatGPT را برای بهبود تجربیات تدریس در کلاس ایجاد کردند ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۱/۱۶ - ۱۶:۳۴    
نمایشگاه انفرادی مجسمه سازی با ضایعات فلزی توسط آقای عادل وردیزاده در نگارخانه استاد یاسمی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی تبریز گشایش یافت.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۴ - ۰۸:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری اصفهان گفت: قرار بود آثار ساخته شده سمپوزیوم بین المللی مجسمه سازی، نخست در یکی از محورهای گردشگری شهر به صورت نمایشگاهی جانمایی شود که به این منظور، خیابان کمال اسماعیل در نظر گرفته شد.
ایمنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۰۹:۴۵    
14 نفر از مطرح ترین مجسمه سازان ایرانی و خارجی به مدت 15 روز در قالب نخستین سمپوزیوم بین المللی مجسمه سازی اصفهان اقدام به تولید مجسمه های فلزی کردند که در حال حاضر و در آستانه سال جدید در ضلع شمالی زاینده رود حدفاصل سی وسه پل و پل فردوسی برای نمایش عموم قرار داده شده است.
جام جم   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۰۹:۳۶    
روایت محسن گلستانی از سال ها مجسمه سازی در گفتگو با جام جم / فتح 50 متر از خاک اتریش بدون جنگ و خونریزی در شماره 6451 روزنامه جام جم بخوانید و برای مشاهده جلد دوم اینجا کلیک کنید.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۱۸ - ۱۷:۱۰    
برنامه شب نشینی پنج شنبه 18 اسفند، میزبان کارشناس هنر های تجسمی است.
مشرق نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۱۰:۴۷   + ۵ سایت دیگر  
مجسمه هایی که با کتاب های دست دوم و توسط "سو بلک ول" یک هنرمند بریتانیایی ساخته شده است.
انتخاب   ۱۴۰۱/۱۲/۱۰ - ۰۰:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
نخستین سمپوزیم بین المللی مجسمه سازی با حضور 11 هنرمند از ایران و کشورهای روسیه، ترکیه و ارمنستان و آثاری از سبک رئالیسم تا سبک معاصر جهانی در اصفهان برگزار شد. طرح های اجرا شده بصورت تجمعی در یک مکان به نمایش در می آید و بعد از دو ماه در نقاط 15گانه شهر اصفهان نصب خواهد شد.
ایمنا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۹ - ۰۰:۲۵    
آیین اختتامیه سمپوزیم بین المللی مجسمه سازی اصفهان شامگاه روز دوشنبه، هشتم اسفندماه با تقدیر از شرکت کنندگان در این سمپوزیم برگزار شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۰۸ - ۲۳:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری اصفهان گفت: 14 اثر خلق شده در سمپوزیوم بین المللی مجسمه سازی اصفهان در نوروز 1402 در فضای شهری نصب خواهد شد.
ایمنا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۸ - ۲۲:۵۵   + ۴ سایت دیگر  
شهردار اصفهان از نمایش تمام آثار هنرمندان مجسمه ساز در یکی از محورهای این کلان شهر برای نوروز 1402 خبر داد و گفت: محور مفهومی سمپوزیوم مجسمه سازی اصفهان من، شهر زندگی بوده است.
ایمنا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۸ - ۱۱:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
14 نفر از مطرح ترین مجسمه سازان ایرانی و خارجی به مدت 15 روز در قالب نخستین سمپوزیوم بین المللی مجسمه سازی اصفهان دور هم جمع شده اند تا با نرم و خم کردن فلز آهن همراه با ذوق هنری، آیینه ای از هنر مدرن مجسمه سازی برای نصف جهان خلق کنند که نشانگر دیار هنرمندان و هنردوستان است.
روزنامه اصفهان زیبا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۷ - ۲۳:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
مدیر منطقه هشت شهرداری اصفهان گفت: پیشرفت پروژه های عمرانی و خدماتی این منطقه طبق زمان بندی های انجام شده بالای 85 درصد بوده است و در حال حاضر به غیراز دو پروژه از مجموع 68 پروژه عمرانی، سایر موارد عملیاتی شده است. ...
روزنامه نصف جهان   ۱۴۰۱/۱۲/۰۷ - ۲۲:۲۱    
دریا قدرتی پور: آرایه های شهری و نصب تندیس ها و مجسمه ها یکی از بهترین هنرهایی است که می تواند در نشاط و شادابی شهر نقش موثری ایفا کند. سمپوزیوم بین المللی مجسمه سازی در شهر اصفهان بهانه ای شد تا در گفتگو با مجسمه سازان با سابقه و حرفه ای که در این سمپوزیوم شرکت کرده بودند ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۷ - ۱۲:۰۴   + ۱۰ سایت دیگر  
ایسنا/اصفهان شهردار اصفهان گفت: سازمان زیباسازی به جای انجام کارهای موقت که طی یک بازه زمانی کوتاه و موقت در شهر اجرا شده و سپس به ضایعات تبدیل می شوند، به سمت ایجاد آثاری حرکت کند که هم امضا داشته و هم ماندگار باشد که برگزاری سمپوزیوم بین المللی مجسمه سازی نیز از جنس همان کارهای ماندگار است.
شبستان   ۱۴۰۱/۱۲/۰۷ - ۱۱:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
قنادنیا گفت: سه نماد شهید کشوری، نماد سردار شهید قاسم سلیمانی و نماد انتزاعی تفکر در آستانه نوروز در اصفهان نصب می شود.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۶ - ۱۵:۴۴   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/اصفهان مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری اصفهان اعلام کرد: علاوه بر نمایش 14 اثر سمپوزیوم بین المللی مجسمه سازی، سه نماد شهید کشوری، نماد مقاومت مربوط به سردار شهید قاسم سلیمانی و نماد تفکر در آستانه نوروز در سطح شهر اصفهان نصب خواهد شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۰۶ - ۱۴:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
اولین گردهمایی بین المللی مجسمه سازی اصفهان بنام اصفهان شهر زندگی به ایستگاه پایانی خود رسیده است.
ایمنا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۶ - ۱۴:۳۲   + ۴ سایت دیگر  
اصحاب رسانه شهر اصفهان صبح امروز شنبه، ششم اسفندماه از کارگاه سمپوزیم بین المللی مجسمه سازی اصفهان بازدید کردند. در این رویداد 37 نفر از مجسمه سازان برجسته داخل و خارج از کشور بیش از 70 طرح ارسال کردند؛ این آثار در کمیته تخصصی سازمان زیباسازی شهرداری اصفهان داوری و در نهایت 14 طرح انتخاب شد ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۰۶ - ۱۳:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری اصفهان گفت: آثار برگزیده سمپوزیوم بین المللی مجسمه سازی نوروز در اصفهان به نمایش در می آید.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۰۶ - ۱۳:۰۳   + ۴ سایت دیگر  
اصفهان- مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری اصفهان گفت: آثار برگزیده سمپوزیوم بین المللی مجسمه سازی در مناطق مختلف کلانشهر اصفهان جانمایی خواهد شد.
ایمنا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۶ - ۱۲:۱۹   + ۶ سایت دیگر  
شهردار اصفهان گفت: ماموریت سازمان زیباسازی این است که به جای انجام کارهای موقت که طی یک بازه زمانی کوتاه و موقت در شهر اجرا شده و سپس به ضایعات تبدیل می شود، به سمت ایجاد آثاری حرکت کند که امضا داشته و ماندگار باشد.
ایمنا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۶ - ۱۲:۰۱   + ۵ سایت دیگر  
عضو شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: سمپوزیوم بین المللی مجسمه سازی می تواند برای دانشجویان و هنرمندان انگیزه ای باشد که از اثرهای فاخر و دوست داشتنی و مهم تر از همه پیام دار دیدن کنند، الهام بگیرند و خود را برای ایده های جدید حاضر کنند.
ایمنا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۶ - ۱۱:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
عضو شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: آثار سمپوزیوم بین المللی مجسمه سازی با هنر اصفهان، ایران و ظرایفی که در اسلام، ادبیات و هنر بزرگان ما وجود داشته است، درآمیخته است.
هفتمین دوسالانه هنرهای تجسمی ویژه کارکنان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان سراسر کشور با اعلام یک برگزیده در بخش هنرهای بومی و سنتی و دو شایسته تقدیر در بخش صنایع دستی و سفالگری و مجسمه سازی به کار خود پایان داد.
ایمنا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۱ - ۱۱:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
بخشی از اخبار و فعالیت های شهرداری اصفهان را در مجله خبری تصویری زیر مشاهده می کنید.
روزنامه نصف جهان   ۱۴۰۱/۱۱/۲۷ - ۱۶:۵۲   + ۲ سایت دیگر  
نخستین سمپوزیوم بین المللی مجسمه سازی در اصفهان روز دوشنبه در محل کارگاه فنی سازمان زیباسازی شهرداری اصفهان آغاز شد. مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری اصفهان در این مراسم گفت ...
رکنا   ۱۴۰۱/۱۱/۲۴ - ۱۵:۵۰   + ۱۰ سایت دیگر  
رکنا: مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری اصفهان از برگزاری نخستین سمپوزیوم بین المللی مجسمه سازی اصفهان خبر داد.