سه شنبه ۱۶ خردادساعت ۱۹:۱۷Jun 2023 6
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «شهید صدر»

جهان نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۱۴ - ۱۹:۰۹    
محمد لسانی در صفحه شخصی خود به شخصیت شهید صدر زاده اشاره کرده است.
رسا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۵:۰۲    
یازدهمین نشست از سلسله نشست های تخصصی تفسیر موضوعی شهید صدر توسط حجت الاسلام سید امید مؤذنی برگزار می شود.
جام جم   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۴:۵۰    
شهید صدر در مورد شخصیت امام خمینی(ره) نیز جمله جالبی دارند و گفته اند: در امام خمینی ذوب شوید همان طور که او در اسلام ذوب شده است. برای فهم حقیقت این جملات و ارزش والای اهداف و حرکت امام خمینی، باید در ابتدا خود ایشان را تا حد امکان کامل و دقیق شناخت ...
همشهری   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۱۱:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
پرتگاه ها و محل های پرخطر حاشیه تقاطع بزرگراه شهید صدر و خیابان قیطریه با اقدامات شهرداری منطقه یک ایمن سازی شد.
شبستان   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۵:۴۶   + ۲۲ سایت دیگر  
الکعبی ضمن تجلیل از اندیشه و شجاعت شهید آیت الله محمد صدر در مبارزه با دیکتاتوری بعثی، وضعیت فعلی دولت ایالات متحده را به روزهای پایانی صدام حسین تشبیه و تصریح کرد که آمریکا تا فروپاشی در نظام جهانی فرصت چندانی ندارد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۱۵:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
احساسم نسبت به مسئولیت شما در عصر حاضر، احساس ویژه ای است؛ ای دختران فاطمه زهرا! شما الگوهای والای زن امروز هستید.
حوزه   ۱۴۰۲/۰۲/۰۶ - ۱۰:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/ مدیر حوزه های علمیه کشور آیت الله سید محمدباقر صدر را شهید انقلاب اسلامی ایران خواند و تصریح کرد: شهید صدر یک چهره بزرگ و یک نابغه جهان اسلام و نابغه کم نظیر در این عصر بود که به دست صدام بعثی به شهادت رسید.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۱/۲۴ - ۱۰:۰۷    
تواضع مثال زدنی شهید صدر و نقد آرای بزرگان اصولی در 23 سالگی و شرط اجابت دعا در شب های قدر چیست؟ از عناوین مهم سرویس معارف خبرگزاری ایکنا در هفته گذشته هستند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۱/۲۲ - ۰۶:۵۴    
حجت الاسلام عبداللهی نکته برجسته روش تفسیری شهید صدر را نظریه تفسیر متن دانست و گفت: مفسر باید با نظریه تفسیر به سراغ متن برود که این بسیار مهم است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۱/۲۲ - ۰۰:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
نخستین مزایده تمام الکترونیک قوه قضاییه با حضور رئیس مرکز پیگیری اجرای سند تحول قضایی در مجتمع قضایی شهید صدر تهران برگزار شد.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۱/۲۱ - ۱۵:۴۵    
مسئول شورای اجرایی حزب الله ضمن بیان اینکه مهم ترین ثمره خون شهدایی نظیر آیت الله محمد باقر صدر ناکامی توطئه ها برای تجزیه منطقه بود، گفت که امروز اسرائیل جدیت امت اسلام برای رویارویی با این رژیم اشغالگر را درک کرده است.
حوزه   ۱۴۰۲/۰۱/۲۱ - ۱۱:۴۲   + ۸ سایت دیگر  
حوزه/ عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به مباحث مرتبط شهید صدر درباره مسأله اجتهاد و فقه، ایده صدر در این موضوع را اینطور معرفی می کند: شهید محمد باقر صدر مطرح می کند خدای متعال در مناسبات اقتصادی، سیاسی، حقوقی، قضایی، خانواده ...
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۱/۲۰ - ۲۰:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: جریانی کوشید با روش درست فقهی، سبک زندگی اسلامی اینجا و اکنون را در سطح اجتماعی بازخوانی و بازاندیشی کند ولی متأسفانه این نگاه در سطح بالا و سطوح عالی حوزه خیلی شبیه و مثال ندارد و این جریان همچنان در حوزه های ما در مظلومیت علمی به سر می برد.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۲/۰۱/۲۰ - ۲۰:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: رحیم پور گفت: ما دو افراط و تفریط در حوزه داریم. یک جریان اقلیت هستند که همه موضوعات را اسلامی و غیر اسلامی می کنند و یک عده که سبک زندگی مسلمانان را صرفا اخلاق و عبادات فردی می دانند.
حیات   ۱۴۰۲/۰۱/۲۰ - ۱۵:۱۲    
عضو پیشین شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به تقسیم بندی شهید صدر در حوزه فقهی گفت: با توجه به شرایط امروز و مسئله حاکمیت می توان در حوزه سبک زندگی احکام را به فردی و اجتماعی تقسیم بندی کرد. به طور مثال در حوزه اقتصادی(پول و اموال) به همین شکل است.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۱/۲۰ - ۱۱:۴۱    
آیت الله علی اسلامی از شاگردان شهید صدر هم در سخنانی با اشاره به تواضع استاد خود گفت: تواضع و فروتنی و به تعبیر دیگر خود را بر دیگران برتر ندانستن از ویژگی های ممتاز ایشان بود.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۲/۰۱/۱۹ - ۱۹:۱۵   + ۳ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: انتشارات پژوهشگاه تخصصی شهید صدر همزمان با چهل و سومین سالگرد شهادت شهید سیدمحمدباقر صدر از تاریخ 18 تا 25 فروردین، 20 درصد تخفیف برای فروش تمام آثار شهید صدر در نظر گرفته است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۱/۱۹ - ۱۵:۱۰   + ۵ سایت دیگر  
آیت الله صدر خطاب به امام خمینی(ره): برای بنده هیچ کاری امکان ندارد مگر اینکه از خداوند سبحانه و تعالی مسئلت می نمایم که سایه ی شما را به عنوان چراغ هدایت برای اسلام نگه دارد و دین یگانه پرستی را با مرجعیت رهبری کننده شما نگه دارد ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۱/۱۹ - ۱۴:۴۵    
رئیس ائتلاف فتح در سخنرانی به مناسبت چهل و دومین سالگرد تأسیس سازمان بدر، ضمن اشاره به موافقت امام خمینی (ره) با شکل گیری این سازمان، بر نقش آن در مبارزه با استبداد و تروریسم تأکید کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۱/۱۹ - ۱۳:۱۷   + ۸ سایت دیگر  
حجت الاسلام پناهیان گفت: شهید صدر یک نظریه بانکداری اسلامی برای جامعه ای که حکومتش اسلامی است، دارد. اگر به این نظریه ایشان توجه شود، تفاوت های بسیاری در بانکداریِ ما ایجاد خواهد شد که چه بسا موجب کاهش تورم هم شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۱/۱۹ - ۱۱:۱۷   + ۳ سایت دیگر  
پژوهشگاه تخصصی شهید صدر همزمان با چهل و سومین سالگرد شهادت شهید سیدمحمدباقر صدر همه آثار این شهید را به همراه 20 درصد تخفیف ارائه می کند.
رسا   ۱۴۰۲/۰۱/۱۶ - ۱۶:۳۳   + ۵ سایت دیگر  
حجت الاسلام الهی خراسانی تفسیر ترتیبی را با تفسیر موضوعی شهید صدر دارای ارتباط طولی دانست و گفت: تفسیر ترتیبی در مقدمه تفسیر موضوعی، نیازمند استفاده مفسر از اصول فقه است.
رسا   ۱۴۰۲/۰۱/۱۵ - ۱۶:۰۴    
به همت پژوهشگاه تخصصی شهید صدر و با همکاری اندیشگاه فرهنگی کتابخانه ملی نشست کارآیی دانش اصول فقه در تفسیر موضوعی (با تأکید بر دیدگاه های علامه شهید صدر) برگزار می شود.
روابط عمومی صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۱/۱۵ - ۱۲:۳۰   + ۲۷ سایت دیگر  
مستند آغازگر یک پایان ساخته امید حسن زاده روایتی از زندگی پر فراز و نشیب محمدباقر صدر از شبکه مستند پخش می شود. به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، آغازگر یک پایان روایت جامعی از زندگی پرفراز و نشیب نابغه وحدت گرا علامه شهید آیت الله سید محمد باقر صدر است ...
حوزه   ۱۴۰۲/۰۱/۱۵ - ۱۰:۵۶   + ۵ سایت دیگر  
حوزه/ سلسله نشست های تخصصی تفسیر موضوعی شهید صدر با تأکید بر دیدگاه های علامه شهید صدر در مشهد، برگزار می شود.
مشرق نیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۱۱ - ۰۹:۲۶    
تصاویری از سردار اسماعیل قاآنی فرمانده سپاه قدس در حال زیارت قبر شهید محمد صادق صدر در نجف اشرف منتشر شده است.
برترین ها / خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۱/۱۱ - ۰۹:۵۳   + ۱۹ سایت دیگر  
سردار اسماعیل قاآنی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران در سفری به نجف در مراسم ختم فرزند آیت الله شهید حکیم شرکت کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۱/۰۸ - ۱۱:۳۳   + ۳ سایت دیگر  
3 کتاب شهید صدر در میان کتاب های این شهید مناسبت بیشتری با روزها و شبهای ماه مبارک رمضان دارد و به تعمق بهتر و بیشتر درباره قرآن کریم کمک می کند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۱/۰۸ - ۰۴:۴۳   + ۹ سایت دیگر  
عضو پژوهشگاه حوزه و دانشگاه گفت: با توجه به اینکه پارادایم های کلان جهان منشأ تجربی و منطقی ندارند، تفسیر موضوعی شهید صدر با تکیه بر قرآن، برتر است.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۷ - ۱۳:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
یک پژوهشگر با بیان اینکه شهیدصدر با روش تفسیر موضوعی که آن را در سنت های تاریخی پیاده کرده است؛ تاریخ را در جریان علم حفظ و قانونمندی تاریخ و انسانی بودن و نقش اراده انسان در آن را نشان می دهد، گفت: ایشان در کنار همه اینها ربانی بودن همه عناصر و نسبت آن با خداوند را بیان کرده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۱/۰۵ - ۰۹:۴۵   + ۶ سایت دیگر  
نشست هشتم از سلسله نشست های تخصصی تفسیر موضوعی شهید صدر با موضوع کارکردشناسی تفسیر موضوعی شهید صدر در حوزه علوم انسانی و نظام اجتماعی برگزار می شود.
شبستان   ۱۴۰۱/۱۲/۱۸ - ۱۲:۲۹   + ۵ سایت دیگر  
آیت الله مبلغی پرداختن به تفسیر موضوعی شهید صدر و صحبت درباره چیستی آن را دارای اهمیت ارزیابی و تصریح کرد: در این حد پرداختن به تفسیر موضوعی شهید صدر کافی نیست؛ حوزه های علمیه باید با جدیت بیشتر در موضوعات مختلف از این تفسیر استفاده کنند.
رسا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۱۰:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
خراسان رضوی - حجت الاسلام نعمتی با اشاره به نشانه های ظهور موج سوم اقتصاد اسلام، به مزایای موج اول و آسیب های موج دوم اقتصاد اسلامی که از اوایل دهه شصت آغاز شده پرداخت.
پارس فوتبال   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۰۸:۳۴   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ بهمن ماه سال گذشته بود که هیات رئیسه فدراسیون فوتبال تصمیم به عزل شهاب الدین عزیزی خادم از ریاست این فدراسیون گرفت. رئیس سابق فدراسیون فوتبال معتقد است عزل او از غیرقانونی بوده و به همین خاطر تصمیم به شکایت از 7 عضو هیات رئیسه گرفته بود ...
رسا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۱۳:۴۴    
نشست هفتم چارچوب های سه گانه فکری، گرایشی و اخلاقی و نقش آن ها در تفسیر موضوعی از سلسله نشست های تخصصی تفسیر موضوعی شهید صدر با ارائه برگزار می شود.
رسا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۱ - ۱۳:۴۲   + ۵ سایت دیگر  
حجت الاسلام میرزایی از آشنایی کامل شهید صدر با تحولات اجتماعی جامعه خود و جهان اسلامی صحبت کرد و گفت: تفسیر موضوعی شهید صدر حرکت از واقعیت به متن است.
فاش نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۱۰ - ۱۰:۱۱    
خاطرات سردار عبدالامیر سالمی فرمانده گُردان شهید صدر سپاه بدر فاش نیوز - جهاد، غربالی است که مرد و نامرد را از هم تمییز می دهد و چهره منافقین و مُجاهدین را نمایان می سازد. معرکه نبرد بعثی ها با آنها که لاخوفٌ علیهم و لا هُم یَحزنون بودند؛ آزمونی بود برای اینکه چهره واقعی دوست و دشمن هویدا شود ...
رسا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۹ - ۱۷:۴۳    
حجت الاسلام و المسلمین بهمنی گفت: تفسیر موضوعی شهید صدر را پیشرفته ترین، پر ظرفیت ترین و بالنده ترین رویکرد در تفسیر و برداشت از قرآن کریم است.
شبستان   ۱۴۰۱/۱۲/۰۹ - ۱۴:۳۲   + ۵ سایت دیگر  
حجت الاسلام بهمنی دتفسیر موضوعی شهید صدر را پیشرفته ترین، پر ظرفیت ترین و بالنده ترین رویکرد در تفسیر و برداشت از قرآن کریم ارزیابی کرد و گفت: تفاسیر موضوعی توسط این شهید، در آینده تمام روش ها و قواعد تفسیر موضوعی معتبر را در خود هضم خواهد کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۱۲/۰۹ - ۱۲:۰۳   + ۱۰ سایت دیگر  
عضو هیئت علمی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی تفسیر موضوعی شهید صدر را پیشرفته ترین، پرظرفیت ترین و بالنده ترین رویکرد در تفسیر قرآن کریم دانست.
حوزه   ۱۴۰۱/۱۲/۰۹ - ۱۱:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
حوزه/ دوره فشرده ی معرفی ایده زیست شهرهای نوینِ مولِّد از سوی مدرسه تفکر و نوآوری نگاه با مشارکت اندیشکده زیست شهر و پژوهشکده شهید صدر برگزار می شود.
رسا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۸ - ۱۵:۱۵    
ششمین نشست از سلسله نشست های تخصصی تفسیر موضوعی شهید صدر با بررسی مناسبات متن و عینیت در روش تفسیر موضوعی از دیدگاه شهید صدر برگزار می شود.
هم اندیشی   ۱۴۰۱/۱۲/۰۸ - ۱۱:۴۳   + ۸ سایت دیگر  
دکتر عادل پیغامی(اقتصاددان) با اشاره به تصریح شهید صدر بر ضرورت تفکیک بانک ها به بانک های تجاری، سرمایه گذاری، قرض الحسنه، تخصصی و توسعه ای، گفت: براساس اندیشه شهید صدر خلق پول جایز است اما نباید آن را به بخش خصوصی داد بلکه این امکان را باید در بانک های تخصصی و توسعه ای برای توسعه فعالیت های مولد ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۰۸ - ۰۹:۰۶   + ۳ سایت دیگر  
نشست ششم از سلسله نشست های تخصصی تفسیر موضوعی شهید صدر با موضوع مناسبات متن و عینیت در روش تفسیر موضوعی از دیدگاه شهید صدر برگزار می شود.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۶ - ۱۰:۱۳   + ۱۱ سایت دیگر  
عضو هیات علمی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی تصریح کرد: روش های موضوعی مرسوم که به عنوان روش موضوعی شهید صدر ارائه می شوند، هیچ کدام روش و دغدغه های این شهید نیست.
حوزه   ۱۴۰۱/۱۲/۰۴ - ۱۴:۰۷   + ۵ سایت دیگر  
حوزه/ عضو هیئت علمی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی در پنجمین نشست از سلسله نشست های تخصصی تفسیر موضوعی شهید صدر با عنوان خوانش نظریه سنت های تاریخی به مثابه نمونه عملیاتی تفسیر موضوعی شهید صدر که در اندیشگاه فرهنگی سازمان اسناد و کتابخانه ملی برگزار و به صورت مجازی پخش شد ...
برترین ها / پارس فوتبال   ۱۴۰۱/۱۲/۰۳ - ۱۱:۰۸   + ۱۶ سایت دیگر  
شهاب الدین عزیزی خادم از اعضای هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال غیر از یک نفر شکایت کرده است.
رسا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۱ - ۱۵:۲۰   + ۱۰ سایت دیگر  
نشست سوم از سلسله نشست های تخصصی تفسیر موضوعی شهید صدر چهارشنبه، 3 اسفند، ساعت 16 برگزار می شود.
شبستان   ۱۴۰۱/۱۲/۰۱ - ۱۴:۲۱    
دومین نشست درس گفتارهای تفسیر موضوعی شهید صدر با عنوان پیشینه تفسیر موضوعی شهید صدر با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین محمدی فرد برگزار شد.