یکشنبه ۱۴ خردادساعت ۰۴:۱۰Jun 2023 4
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «حوزه و دانشگاه»

استاد حوزه و دانشگاه گفت: افرادی که درگذشته در این کشور مسئولیت داشتند، باکمال پررویی اهداف انقلاب را به سخره گرفته، ولایت فقیه را صخره ای در مقابل مردم معرفی می کنند؛ از حوزه های علمیه گله مندیم ...
خبرگزاری فارس   ۷ ساعت پیش    
استاد حوزه و دانشگاه گفت: حضرت امام(ره) با تمام وجود لباس رزم به تن کرد و با قدرت و قوت وارد میدان شد و همواره با مردم و در کنار مردم بود و دیدار عمومی خود را با مردم هرگز قطع نکرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۱۵:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
کارشناس مذهبی و استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه برای مقابله با جنگ اقتصادی باید قیام لله کرد، گفت: عقب ماندگی امروز ما در زمینه اقتصادی به خاطر این است که مرکز توجهات به جای خدا به سوی دشمن است و تا زمانی که این دیدگاه وجود دارد وضعیت اقتصاد نیز خوب نمی شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۱۵:۱۱    
استاد حوزه و دانشگاه با تاکید بر تاثیرپذیری آیت الله احسان بخش در دوران دفاع مقدس گفت: در دوران دفاع مقدس، گیلان کیلومترها با جبهه فاصله داشت ولی ارسال هزاران کامیون کمک های مردمی و تقدیم هشت هزار شهید نشان دهنده نقش آیت الله احسان بخش در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۱۳:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
به همت مرکز مفتاح ادیان و مذاهب تبلیغات اسلامی گلستان نشست تخصصی امام خمینی(ره) احیاگر هویت امت اسلامی و همبستگی اجتماعی با حضور مدیر کل تبلیغات اسلامی گلستان، امام جمعه آق قلا و جمعی از اساتید حوزه و دانشگاه و فرهیختگان امروز ...
همشهری   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۰۱:۴۸    
بررسی چرایی تحریف های اندیشه حضرت امام ره در جامعه در گفت و گو با اساتید حوزه و دانشگاه
همشهری   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۰۱:۴۸    
همواره مقام معظم رهبری مکتب امام خمینی(ره) را نقشه راه پرامید ملت ایران خوانده اند و با اشاره به ضرورت مقابله با تحریف شخصیت امام(ره)، تأکید کرده اند: بازخوانی اصول مستند مکتب امام(ره)، تنها راه مقابله با تحریف شخصیت آن بزرگوار است ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۱۲ - ۲۱:۴۴    
حجت الاسلام دکتر منصوریان دامغانی استاد سطوح عالی حوزه و دانشگاه : امام خمینی رضوان الله (ع) فوق العاده به قرآن اهمیت می دانند و می فرمودند کلام قرآن بالاتر از کلام فلاسفه و عرفای بزرگ دنیاست و همه آن ها باید پای مکتب قرآن بنشینند.
عطنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۲ - ۱۳:۳۶    
عطنا - سخنرانی کامران شیوندی عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی در کنگره بین المللی یکصدمین سال تالیف کتاب مفاتیح الجنان شیخ عباس قمی در جمع آیات عظام ...
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۲ - ۱۲:۱۰    
استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه ما در زمینه شناخت امام(ره) دچار فقر امام شناسی هستیم، گفت: امروز ما نیاز به شناخت امام(ره) به به منزله یک شخصیت تاریخی بلکه به منزله یک شخصیت تاریخ ساز داریم.
سفیر افلاک   ۱۴۰۲/۰۳/۱۲ - ۱۱:۵۶    
استاد حوزه و دانشگاه گفت: قیام 15 خرداد نماد دلبستگی مردم و پیروزی تفکر مقاومت و یادآور قیام خونین مردم ایران اسلامی در سال 1342 است.
استانداری ایلام   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۲۳:۰۴    
استاندار ایلام: ❑ بالندگی کشور در گرو تقویت حوزه و دانشگاه است/ سال گذشته بیش از 14 میلیار د تومان برای تقویت حوزه های علمیه استان تخصیص یافت |به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری ایلام ...
حوزه   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۱۰:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
حوزه/ با حضور اساتید و صاحب نظران حوزه و دانشگاه همایش علمی از نفرت پراکنی مجازی تا خشونت اجتماعی از سوی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی با حضور سه تن از اعضای هیئت علمی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی برگزار شد.
حوزه   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۱۰:۰۷    
حوزه/ استاد حوزه و دانشگاه گفت: فضای مجازی مانند شمشیر دولبه است و یکی از ابزارهای مورد استفاده جریانات انحرافی همین فضاست، چون برخی با پیش فرض ذهنی خود به مسائل می نگرند و راه حل مناسبی ندارند.
حوزه   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۱۰:۰۰    
حوزه/ استاد حوزه و دانشگاه گفت: در فضای غرب زدگی، انسان ها از فضیلت بومی جدا شده و به فضیلت غربی دست پیدا نمی کنند، بلکه مدام در وضعیت تعلیق هویّت به سر می برند.
تهران نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۰۹:۳۹    
یک استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه نرمش قهرمانانه و دیپلماسی فعال امام رضا(ع) اهداف مأمون را خنثی کرد، گفت: مأمون به دنبال محدود کردن امام بود، اما در عمل شکست خورد.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۰۰:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
استاد حوزه و دانشگاه گفت: امام رضا(ع) با اقتدار و عظمت وارد شهر نیشابور می شوند و علمای عامه هم خدمت ایشان رسیدند و حتی به خاک پای مرکب امام تبرک می کردند. اینها نشان می دهد جریان حدیث سلسةالذهب یک جریان ساده تاریخی نبوده بلکه نقطه عطفی در جهان اسلام بوده است.
مرصاد   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۲۰:۳۰    
مرصاد نیوز: یک استاد حوزه و دانشگاه گفت: وجود بارگاه منور امام هشتم در ایران منشاء خیر و برکت در بعد مادی و معنوی است.
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۹:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
کتاب افغانستان و طالبان جدید اثر دکتر محمد مسجد جامعی، سیاست مدار و استاد حوزه و دانشگاه است که حاوی مقالات و گفتگوهای سیاسی ایشان پس از روی کارآمدن دوباره طالبان در افغانستان است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۹:۳۱   + ۴ سایت دیگر  
اردبیل- استاد حوزه و دانشگاه های اردبیل گفت: امام رضا (ع) با مناظره جلوه عقلانی و منطقی مکتب اسلام و اندیشه های دینی را به زیبایی تمام به نمایش گذاشت.
قم پرس   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۸:۰۴   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار قم پرس ؛احمد ربیعی زاده، مدیر اداره پردازش هوشمند مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی نور، در نشست علمی هوش مصنوعی در علوم انسانی اسلامی؛ فرصت ها و تهدیدها که امروز، در سالن حکمت پژوهشگاه حوزه و دانشگاه برگزار شد ...
روابط عمومی صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۴:۰۱   + ۳ سایت دیگر  
جلسه شورای اندیشه ورزی صدا و سیمای آذربایجان شرقی با موضوع راهکارهای رسانه ای تقویت مشارکت مردم در انتخابات آتی مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری، بررسی چالش ها و موانع فراروی مشارکت حداکثری مردم استان در انتخابات و آسیب شناسی سیاست ها و اقدامات صورت گرفته در تولیدات رسانه ای مرتبط با انتخابات ...
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۲:۵۹   + ۳ سایت دیگر  
یک مدرس حوزه و دانشگاه گفت: مهم ترین اقدامی که امام رضا (ع) در طول دوران زندگی خود همیشه انجام دادند، ایجاد وحدت بین شیعیان و اهل سنت بوده است. این امام معصوم (ع) وحدت اسلامی را محکم تر از رابطه شیعه با شیعه و اهل سنت با اهل سنت مطرح فرمودند و تعامل ادیانی را تقویت کردند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۲:۴۴    
ایسنا/لرستان یک کارشناس حوزه و دانشگاه گفت: یکی از شاخص های برجسته امام رضا (ع) آداب مناظره و گفت وگو با ملل، فرقه های مختلف بود که ایشان با منطقی حکیمانه و اخلاقی کریمانه با آنان به گفت وگو می پرداخت و در این عرصه همیشه پیروز میدان بود ...
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۲:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
مجید کافی با بیان اینکه تقدس زدایی از منابع سنتی در آینده چالش جدی ما در عرصه هوش مصنوعی است، گفت: جامعه شناسی و الهیات هوش مصنوعی بسیار جدی است، چراکه با معرفت شناسی سنتی ما منافات دارد و چالش جدی ما در زمینه هوش مصنوعی این است که با منطق جوگرایانه سنتی که پایه علوم انسانی و اسلامی است ...
حوزه   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۸:۱۷    
حوزه / امام جمعه کاشان با بیان اینکه باید از ظرفیت 300 مسجد شهرستان کاشان در تبیین اهمیت تحکیم بنیاد خانواده استفاده شود، گفت: مساجد، حوزه و دانشگاه باید از ظرفیت های مشاورین اسلامی در کاهش آمار طلاق بیش از پیش استفاده نمایند.
حوزه   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۶:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
حوزه/ پژوهشکده اخلاق و معنویت دفتر تبلیغات اسلامی نشست هم اندیشی از نفرت پراکنی مجازی تا خشونت اجتماعی را با حضور اساتید حوزه و دانشگاه برگزار می کند.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۶:۰۱    
نشست علمی هوش مصنوعی در علوم انسانی - اسلامی؛ فرصت ها و تهدیدها از سوی پژوهشگاه حوزه و دانشگاه برگزار می شود.
آناج   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۱:۳۵    
استاد حوزه و دانشگاه تبریز گفت: انقلاب امام خمینی دچار اصل ترمیدور نمیشود و به همین خاطر برخی از تحلیل گران غربی از تحلیل انقلاب اسلامی عاجزند چون صدور انقلاب اسلامی جزو اهداف انقلاب بوده و این صدور بطور عادی رخ میدهد و نیازی به سلاح و اعمال زور ندارد.
دیار آفتاب   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۷:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
استاد حوزه و دانشگاه با تبیین اهمیت رعایت شرایط انجام فریضه امر به معروف و نهی از منکر در جامعه اسلامی گفت: رعایت عفاف وحجاب، مهمترین ارزش فرهنگی واجتماعی در جامعه اسلامی است.
رسا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۴:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
مدرسه فصلی حکمرانی حکمت بنیان در عصر هوش مصنوعی با حضور اساتید حوزه و دانشگاه در مدرسه امام کاظم(علیه السلام) برگزار شد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۰۹:۲۴   + ۱۶ سایت دیگر  
معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده در دیدار با جمعی از بانوان فعال اجتماعی و اساتید حوزه و دانشگاه عراق بر ضرورت جهاد تبیین و حفظ وحدت کشورهای اسلامی تأکید کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۰۸:۳۴   + ۷ سایت دیگر  
چهارمین مدرسه فصلی باعنوان حکمرانی حکمت بنیان در عصر هوش مصنوعی توسط دفتر مطالعات اسلامی و ارتباطات حوزوی مرکز ملی فضای مجازی با حضور اساتید حوزه و دانشگاه در مدرسه امام کاظم(ع) قم برگزار شد.
قم پرس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۰۷:۴۳   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش قم پرس مالک شجاعی در دومین روز از نشست داوری در ترازوی داوری که به همت پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی در تالار تمدن این پژوهشگاه آغاز به کار کرد ...
تقریب   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۲۲:۳۴   + ۳ سایت دیگر  
یک استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به جایگاه شهدا در نزد خداوند گفت: تقرب به خداوند نیازمند دو بال ایمان و عمل صالح است که با استفاده از این دو عامل انسان به قرب الهی خواهد رسید.
حوزه   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۲۱:۵۴   + ۷ سایت دیگر  
استاد حوزه و دانشگاه تصریح کرد: ما امروز باید از صراحت و شجاعت امام (ره) در مواجهه با لیبرال ها و متحجرین الگو بگیریم.
حوزه   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۲:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/استاد حوزه و دانشگاه گفت:لغت هوش مصنوعی اشتباه است و تعبیر صحیح آن مغز مصنوعی است، چرا که تمام ابزارهایی که بشر تولید می کند در قلمرو بسط اعضا و جوارح او است.
حوزه   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۱:۵۷    
حوزه/ استاد حوزه و دانشگاه گفت: جهان شیعه تنها جامعه ای است که در قرن های متمادی، تجربه حکمرانی بدون حکومت با استفاده از فقها را دارد.
شفقنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۰:۴۹    
شفقناقم- فرصت ها و تهدیدهای هوش مصنوعی در علوم انسانی اسلامی در پژوهشگاه حوزه و دانشگاه بررسی می شود. به گزارش شفقنا، در این نشست، آقایان محمدحسین بهرامی، دکتر مجید کافی، مهندس احمد ربیعی زاده و دکتر محمدرضا قاسمی سخنرانی می کنند. دبیری نشست هم برعهده دکتر مهدی نصیری خواهد بود. ...
شبستان   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۰:۰۶    
استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به آسیب هایی که نسل امروز را تهدید می کند گفت: امروز با یک گسل و شکاف بین نسلی مواجه هستیم که ارتباط چهره به چهره و پاسخگویی به نسل نو می تواند نسل ها را به هم نزدیک کند.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۰۹:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
نشست هوش مصنوعی در علوم انسانی اسلامی؛ فرصت ها و تهدیدها از سوی پژوهشگاه حوزه و دانشگاه به صورت حضوری و مجازی برگزار می شود.
همشهری   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۲۱:۴۴   + ۲۱ سایت دیگر  
مجمع نمایندگان طلاب حوزه علمیه قم، بر اساس تکلیف تبیین گری از مجلس شورای اسلامی خواستار است بار دیگر با دعوت از فرهیختگان حوزه و دانشگاه با تجدیدنظر جدی در این لایحه، تجربه شیرین تصویب قانون تمدنی امر به معروف و نهی از منکر را تکرار کنند
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۶:۳۴   + ۸ سایت دیگر  
استاد حوزه و دانشگاه ضمن تبیین رابطه اربعین و تمدن نوین اسلامی، گفت: می خواهیم در تمدن جدید اسلامی فرهنگی که در زیارت اربعین است جهانی شود.
آنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۶:۰۵    
توحید پوررستم با تأکید بر اینکه برای اقتدار ایران اسلامی باید در عرصه های اقتدار سیاسی، نظامی، علمی و فرهنگی فعالیت کرد، گفت: اقتدار علمی و فرهنگی کشور بر عهده دانشگاه و حوزه است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۵:۳۰   + ۱۰ سایت دیگر  
قم- استاد حوزه و دانشگاه گفت:تحول در اندیشه انقلاب اسلامی با معنویت، نفسانیات و با آخرت انسان سروکار دارد و ما تحولی را می خواهیم که طبق آیه قرآن ما را به حیات طیبه برساند.
عقیق   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۰:۴۸   + ۱۰ سایت دیگر  
استاد حوزه و دانشگاه گفت: ولایت فقیه میراث شهدا است و تمام شهدا در وصیت نامه ها به این موضوع تاکید کرده اند.
وزارت آموزش و پرورش   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۰۸:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
دومین همایش ملی تجلیل از معلمین، اساتید حوزه و دانشگاه و همیاران طرح شاهد روز دوشنبه 19 اردیبهشت ماه با حضور مسئولین کشوری و استانی به صورت ویدئو کنفرانس در اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران برگزار شد.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۰۷:۳۳   + ۲ سایت دیگر  
استاد حوزه علمیه همدان با اشاره به چارچوب های قانونی قرآن در مسئله عفاف و حجاب گفت: خداوند آن گونه که با قاطعیت در سوره نور به مسئله عفاف می پردازد در هیچ کجای قرآن چنین عبارات قاطعی را بیان نمی کند که این نشان از اهمیت موضوع عفاف و حجاب از دیدگاه قرآن است.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۵ - ۱۶:۱۶   + ۳ سایت دیگر  
یک استاد حوزه و دانشگاه گفت: امام زادگان و بقاع متبرکه باید تجلی گاه و محل اتصال بنده با خداوند باری تعالی باشد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۵ - ۱۲:۲۹    
برخی کاربران سامانه فارس من با ثبت پویشی خواستار رفع ممنوعیت تحصیل همزمان در حوزه و دانشگاه شدند.