چهارشنبه ۱۲ مهرساعت ۲۰:۵۴Oct 2023 4
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «مصوبه مجلس»

خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۷/۱۱ - ۱۲:۴۲   + ۸ سایت دیگر  
خضریان با اشاره به تصویب بند الحاقی ماده 10 برنامه هفتم، گفت: مصوبه مجلس برای جلوگیری از بنگاه داری بانک ها در لایحه برنامه منجر به الزام قانونی برای تکمیل سمات است که می تواند به وسیله نظارت پیشینی، بانک های متخلف را بیش از پیش منضبط کند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۷/۱۰ - ۱۶:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
عضو هیئت رئیسه مجلس گفت: بنا بر مصوبه مجلس در برنامه هفتم ، دستگاه های اجرایی در صورتی که اطلاعات اراضی، املاک و سایر اموال غیرمنقول خود را در سامانه جامع اموال دستگاه های اجرائی ثبت نکنند مجرم شناخته می شوند.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۷/۱۰ - ۱۳:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در توئیتی به مصوبه مجلس در موضوع حذف سود مرکب از تمامی عملیات بانکی اشاره کرد.
بانک مردم   ۱۴۰۲/۰۷/۱۰ - ۱۱:۱۱   + ۶ سایت دیگر  
پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس در یادداشتی نوشت: مسیر پرداخت تسهیلات بانکی از این پس با مصوبه مجلس شفاف می شود و بانک ها حق پرداخت تسهیلات خارج از چارچوب را ندارند. ...
موج   ۱۴۰۲/۰۷/۱۰ - ۱۱:۰۰   + ۱۱ سایت دیگر  
طبق مصوبه مجلس شورای اسلامی، دستگاه های اجرایی مکلفند طرح های کلان توسعه ای خود را مورد ارزیابی راهبردی محیط زیستی قرار داده و گزارش آن را برای تأیید به سازمان حفاظت محیط زیست ارسال کنند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۷/۱۰ - ۱۰:۵۹   + ۱۸ سایت دیگر  
نمایندگان مجلس شورای اسلامی مصوب کردند تا به منظور تأمین هزینه خدمات مدیریت طرح های تملک دارایی های سرمایه ای تا 2.5 درصد عملکرد تخصیص اعتبارات ذیربط پرداخت شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۷/۱۰ - ۱۰:۵۲   + ۲۵ سایت دیگر  
با تصویب مجلس، دستگاه های اجرایی مکلف شدند که طرح های کلان توسعه ای خود را مورد ارزیابی راهبردی محیط زیستی قرار داده و گزارش آن را به تایید سازمان حفاظت محیط زیست برسانند ...
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۲/۰۷/۱۰ - ۱۰:۱۵   + ۵ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: طبق مصوبه مجلس شورای اسلامی دستگاه اجرائی ذیربط می تواند برای تجاری سازی و اعطای مشوق برای توجیه مالی طرح های مشارکتی، نسبت به استفاده از سازوکارهای تشویقی از قبیل اعطای یارانه سود تسهیلات و خرید تضمینی محصولات که به تصویب هیأت وزیران می رسد، اقدام نماید.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۷/۱۰ - ۰۹:۴۱   + ۹ سایت دیگر  
نماینده شیراز در مجلس با تاکید براینکه نظر رهبر انقلاب باید برای همه فصل الخطاب باشد، گفت: به هیچ عنوان پذیرفته نیست که مصوبه مجلس برای بی اعتبار کردن اسناد قولنامه ای در پیچ و خم های اداری معطل بماند و تایید آن مشمول گذر زمان شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۷/۱۰ - ۰۹:۳۸   + ۱۱ سایت دیگر  
طبق مصوبه مجلس شورای اسلامی دستگاه اجرائی ذیربط می تواند برای تجاری سازی و اعطای مشوق برای توجیه مالی طرح های مشارکتی، نسبت به استفاده از سازوکارهای تشویقی از قبیل اعطای یارانه سود تسهیلات و خرید تضمینی محصولات که به تصویب هیأت وزیران می رسد، اقدام نماید.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۷/۱۰ - ۰۸:۳۷   + ۲۲ سایت دیگر  
نمایندگان مجلس شورای اسلامی دستگاه های اجرایی را مکلف به مشارکت با بخش خصوصی و تعاونی در طرح های جدید و نیمه تمام تملک دارایی های سرمایه ای، از طریق روش رقابتی و شفاف مناقصه یا مزایده کردند.
چند ثانیه   ۱۴۰۲/۰۷/۰۹ - ۲۲:۵۱   + ۱۸ سایت دیگر  
مدیرعامل اتحادیه سراسری تعاونی های فرش دستباف: بیمه 250 هزار بافنده از سال 92 تاکنون به علت عدم تامین بودجه و یا قوانین سخت گیرانه بیمه ای قطع شده است. از سال 88 تا سال 92 حدود 470 هزار نفر تحت پوشش این نوع بیمه قرار گرفتند که بیشتر آنها زن بودند. اما از سال 93، این روند متوقف شد. ...
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۷/۰۹ - ۲۰:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
علی خضریان، سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی می گوید: مسیر پرداخت تسهیلات بانکی با مصوبه مجلس شفاف می شود و بانک ها حق پرداخت تسهیلات خارج از چارچوب را ندارند و بر اساس برنامه هفتم تسهیلات اعطایی را باید در سامانه سمات ثبت کنند.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۷/۰۹ - ۱۹:۵۹    
علی خضریان، سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی می گوید: مسیر پرداخت تسهیلات بانکی با مصوبه مجلس شفاف می شود و بانک ها حق پرداخت تسهیلات خارج از چارچوب را ندارند و بر اساس برنامه هفتم تسهیلات اعطایی را باید در سامانه سمات ثبت کنند.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۷/۰۹ - ۱۷:۳۷   + ۸ سایت دیگر  
عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: مصوبه مجلس در خصوص الزام دستگاه های اجرایی به ثبت اطلاعات املاک خود در سامانه سادا تکمیل کننده قانون جهش تولید مسکن بوده و امیدواریم در نهایت به ساخت خانه کمک کند.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۷/۰۹ - ۱۷:۱۲   + ۱۶ سایت دیگر  
نائب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: امیدواریم فشارهایی که دیوارنگاره میدان حضرت ولیعصر(عج) که درباره منع بنگاه داری بانک ها بود را پایین آورد، نتواند مانع اجرای مصوبات مجلس در زمینه واگذاری دارایی بانک ها شود و دولت با جدیت پای اجرای این مصوبات بایستد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۷/۰۹ - ۱۶:۴۱   + ۳۷ سایت دیگر  
بر اساس مصوبه مجلس ، جلسه هیئت عالی مولدسازی به منظور تعیین ضوابط و چارچوب حاکم بر مدیریت دارایی های مازاد دستگاه های اجرایی، رفع موانع حقوقی و اطاله فرایند های اجرائی و ایجاد هماهنگی لازم میان دستگاه های اجرائی و نظارتی در زمینه واگذاری و مولدسازی دارایی ها تشکیل می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۷/۰۹ - ۱۵:۲۷   + ۳۰ سایت دیگر  
نمایندگان مجلس شورای اسلامی در بخش اعتبارات هزینه ای لایحه هفتم توسعه، ایجاد و تحمیل هرگونه بار مالی مازاد بر ارقام مندرج در قوانین بودجه سنواتی را در دستگاه های اجرایی به اشکال مختلف ممنوع کردند ...
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۷/۰۹ - ۱۳:۴۶   + ۲۱ سایت دیگر  
عضو هیئت رئیسه کمیسیون اصل نود مجلس در توئیتی به تصویب بند الحاقی به ماده 10 لایحه برنامه هفتم در موضوع عدم بنگاه داری بانک ها و الزام قانونی برای تکمیل سامانه سمات اشاره کرد.
افکار نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۹ - ۱۳:۴۰   + ۸ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران از اینکه مصوبه مجلس شورای اسلامی در خصوص ترمیم حقوق کارکنان، در شهرداری تهران اجرا نشده گلایه کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۷/۰۹ - ۱۲:۲۳   + ۱۴ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون شوراهای مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه رئیس جمهور نامه ای درباره شفافیت به رهبری نداده است، گفت: این مصوبه مجلس در وضعیت بن بست قرار دارد.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۹ - ۱۱:۵۲    
معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه از ثبت 850 وقف جدید طی یک سال گذشته خبر داد و گفت: در مجموعه سازمان از مصوبه مجلس شورای اسلامی برای تحقیق و تفحص از اوقاف استقبال کرده و در انتظار تیم تحقیق مجلس هستیم .
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۷/۰۹ - ۱۱:۴۳   + ۱۴ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت:مجلس در جریان بررسی گزارش برنامه هفتم توسعه مصوب کرد که شرکت های وابسته به بانک ها دیگر حق ندارند درباره سهام حوزه نظام بانکی اقدامی را انجام دهند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۷/۰۹ - ۱۱:۲۷   + ۸ سایت دیگر  
نمایندگان مجلس شورای اسلامی تمامی جرائم اخذ شده توسط مراجع قضایی را به عنوان درآمد عمومی دولت را تلقی کردند.
بانک مردم   ۱۴۰۲/۰۷/۰۹ - ۱۱:۱۲   + ۴ سایت دیگر  
پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی گفت که مصوبه مجلس برای جلوگیری از بنگاه داری بانک ها در لایحه برنامه هفتم منجر به الزام قانونی برای تکمیل سمات می شود. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۷/۰۹ - ۱۱:۰۷   + ۲۷ سایت دیگر  
نمایندگان مجلس شورای اسلامی، ترکیب تشکیل هیات عالی مولدسازی دارایی های دولت را تعیین کردند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۷/۰۹ - ۰۹:۴۰   + ۴۱ سایت دیگر  
طبق مصوبه مجلس شورای اسلامی، دستگاه های اجرایی ملزم به ثبت اطلاعات اراضی، املاک و سایر اموال غیرمنقول خود در سامانه سادا شدند.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۱۷:۴۳   + ۶ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه برنامه هفتم توسعه گفت: نمایندگان در جریان بررسی گزارش برنامه هفتم توسعه مصوب کردند که حداقل 30 درصد واردات در حوزه کشاورزی، دارو ...
فردا نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۱۶:۴۰   + ۷ سایت دیگر  
با تکلیف نمایندگان مجلس شورای اسلامی تا انتهای سال دوم برنامه هفتم توسعه باید واردات کالاهای اساسی کشور از طریق نظام پرداخت رسمی شامل پیمان پولی دوجانبه، ارتباط بانکی و تهاتر در تعامل با طرفین تجاری ایران انجام شود.
مجمع تشخیص مصلحت نظام   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۱۶:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
هیات عالی نظارت بر حسن سیاست های کلی نظام، تبصره 2 ماده 3 مصوبه مجلس شورای اسلامی درخصوص ایجاد صندوق های تضمین دولتی جدید را مغایر سیاست های کلی نظام قانونگذاری شناخت.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۱۶:۱۶   + ۲۰ سایت دیگر  
نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی گفت که مصوبه مجلس برای جلوگیری از بنگاه داری بانک ها در لایحه برنامه هفتم منجر به الزام قانونی برای تکمیل سمات می شود.
روزنامه صبح ساحل   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۱۵:۲۸   + ۵ سایت دیگر  
نائب رئیس دوم کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس با اشاره به اینکه شورای نگهبان مسکوت ماندن سه ساله تاثیر معدل در کنکور را رد کرد گفت: دروس عمومی عملاً از کنکور حذف می شود. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۱۵:۲۷   + ۲۹ سایت دیگر  
نمایندگان مجلس شورای اسلامی هرگونه تبلیغات خرید و فروش غیرقانونی ارز در فضای رسانه ای و مجازی مشمول مجازات های موضوع قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز است. همچنین کلیه معاملات در مرکز مبادله ارز و طلای ایران از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده معاف شدند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۱۴:۵۳   + ۳۱ سایت دیگر  
نمایندگان مجلس شورای اسلامی، تصمیمات و اقدامات قانونی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران برای مدیریت بازار ارز و طلا اعم از رسمی و غیررسمی را لازم الاجرا دانستند ...
راهبرد معاصر   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۱۳:۰۲   + ۱۳ سایت دیگر  
نمایندگان مجلس در جلسه علنی امروز با اکثریت آرا بانک مرکزی را مکلف کردند که اعطای تسهیلات را به گونه ای مدیریت کند که نسبت تسهیلات به سپرده برای استان ها و مناطق محروم 20 درصد افزایش یابد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۱۲:۴۲   + ۱۳ سایت دیگر  
نمایندگان مجلس در جلسه علنی امروز با اکثریت آرا بانک مرکزی را مکلف کردند که اعطای تسهیلات را به گونه ای مدیریت کند که نسبت تسهیلات به سپرده برای استان ها و مناطق محروم 20 درصد افزایش یابد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۱۲:۳۰   + ۹ سایت دیگر  
نمایندگان مجلس شورای اسلامی مصوب کردند که در کلیه عملیات بانکی اعم از تسهیلات، دریافت و پرداخت هرگونه سود مرکب (رِبح مرکب) و سود از سود، سود و جریمه تأخیر نسبت به وجه التزام و خسارت و جریمه تأخیر تأدیه ممنوع و باطل است.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۱۲:۲۲   + ۵ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: نمایندگان مجلس شورای اسلامی بانک ها و موسسات اعتباری را مکلف کردند تا نسبت به تعیین تکلیف یا بستن حساب های سپرده بانکی راکد اقدام کنند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۱۲:۱۲   + ۲۱ سایت دیگر  
نمایندگان مجلس شورای اسلامی مصوب کردند که در کلیه عملیات بانکی اعم از تسهیلات، دریافت و پرداخت هرگونه سود مرکب (رِبح مرکب) و سود از سود، سود و جریمه تأخیر نسبت به وجه التزام و خسارت و جریمه تأخیر تأدیه ممنوع و باطل است.
روند بازار   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۱۱:۱۵   + ۲۰ سایت دیگر  
ضرایب دروس سوابق تحصیلی برای کنکور سال 1403 اعلام شد. به گزارش روند بازار به نقل از خبرگزاری تسنیم ، با رد مصوبه مجلس درباره کنکور توسط شورای نگهبان طبق اعلام سازمان سنجش، کنکور 1403 طبق مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی در دو نوبت برگزار می شود ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۱۰:۵۵   + ۸۶ سایت دیگر  
بر اساس مصوبه مجلس شورای اسلامی، بانک مرکزی موظف است به منظور تسهیل فرایند اعطای تسهیلات خرد اقداماتی را انجام دهد.
آخرین نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۱۰:۴۵   + ۱۰۵ سایت دیگر  
با مصوبه مجلس شورای اسلامی، بانک ها و مؤسسات اعتباری غیربانکی مکلفند مطابق با ضوابط مصوب شورای پول و اعتبار نسبت به تعیین تکلیف یا بستن حساب های سپرده بانکی راکد اقدام کنند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۱۰:۳۴   + ۳۲ سایت دیگر  
نمایندگان مجلس شورای اسلامی بانک ها و موسسات اعتباری را مکلف کردند تا نسبت به تعیین تکلیف یا بستن حساب های سپرده بانکی راکد اقدام کنند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۱۰:۱۶   + ۳۸ سایت دیگر  
نمایندگان مجلس شورای اسلامی شرکتها، مؤسسات و نهادهای مالی تابعه و وابسته بانک ها و مؤسسات اعتباری غیربانکی به استثنای صندوق های سرمایه گذاری اختصاصی بازارگردانی را از خرید سهام بانک یا مؤسسه اعتباری غیربانکی متبوع به صورت مستقیم و یا غیرمستقیم منع کردند.
آنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۱۰:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
طبق مصوبه مجلس شورای اسلامی، هر گونه تبانی در پرداخت تسهیلات کلان بانکی از جمله تأمین مالی ترجیحی برای سهامداران خصوصی و سایر اشخاص جرم محسوب می شود.
روز نو   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۰۹:۳۳    
مصوبه مجلس برای گرفتن حق بیمه توسط سازمان امور مالیاتی، نه تنها صندوق های بیمه ای را دچار آسیب ها و خسارات جبران ناپذیر می کند، بلکه شیرازه سازمان امور مالیاتی هم از هم می پاشد
ایران خبر   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۰۹:۱۳   + ۴۹ سایت دیگر  
طبق مصوبه مجلس شورای اسلامی، هر گونه تبانی در پرداخت تسهیلات کلان بانکی از جمله تأمین مالی ترجیحی برای سهامداران خصوصی و سایر اشخاص جرم محسوب می شود.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۰۸:۵۴   + ۲ سایت دیگر  
عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: رشد میزان خرید گندم از حاصل اقدام مجلس در اصلاح قانون خرید تضمینی محصولات کشاورزی است.
پول نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۰۷:۰۵   + ۴ سایت دیگر  
رئیس دانشگاه پیام نور گفت: سهمیه و ظرفیت دانشگاه پیام نور توسط وزارت علوم اعلام می شود که امسال تغییری نکرده است.