سه شنبه ۱۶ خردادساعت ۱۰:۲۲Jun 2023 6
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «کاهش آلودگی»

مدیرکل دفتر مدیریت پسماند سازمان حفاظت محیط زیست با توجه به شعار هفته محیط زیست درباره کاهش آلودگی های پلاستیکی، به تشریح آیین نامه کاهش مصرف پلاستیک و میکروپلاستیک ها پرداخت.
دبیر ستاد اجرایی هفته ملی محیط زیست گفت: شعار هفته محیط زیست، پویش ملی کاهش آلودگی های پلاستیکی است.
شانا   ۳ ساعت پیش   + ۵ سایت دیگر  
مدیر بهداشت، ایمنی، محیط زیست و پدافند غیرعامل (اچ اس ئی) شرکت ملی گاز ایران ضمن تشریح پروژه های محیط زیستی این شرکت و تأکید بر تعهد صنعت گاز برای کاهش آلودگی ها در عسلویه، اعلام کرد بخشی از ناترازی گاز با اجرای این پروژه ها جبران می شود.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۵ - ۱۶:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
حفاظت از محیط زیست بخش جدانشدنی ملزومات حیات و بقاء بشر است، به طوری که در دنیای معاصر در سرلوحه اداره امور کشورها توجه به رعایت حقوق محیط زیست، توسعه پایدار و سیاست گذاری ها به آنها معطوف شده است، بنابراین شکی نیست که انسان امروزی نیازمند بازنگری در شیوه برخورد خویش با محیط زیست است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۱۲:۲۶    
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر در چهارمین جلسه پیگیری مصوبه ملی کاهش آلودگی های پارس جنوبی، از تشکیل کارگروه تخصصی کاهش آلودگی های پارس جنوبی خبر داد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۰۰:۲۹    
محمدرضا رجایی رئیس هیات مدیره هلدینگ پیلسا تولید کننده فلر کاهش آلودگی هوا توجه مدیران صنعت نفت را عامل رشد شرکت های داخلی عنوان کرد که در این حوزه تولید می کنند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۳:۱۸   + ۳ سایت دیگر  
با توجه به اینکه کشورها در هفته جاری برای کار روی یک معاهده جهانی در مورد پلاستیک گردهم می آیند، بحث هایی بین صنعت پتروشیمی که بازیافت را راه حلی برای بحران زباله های پلاستیکی می داند و کشورهایی که ترجیح می دهند تولید پلاستیکِ بیشتر را محدود کنند، آغاز شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۲:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت پست گفت: به طور میانگین روزانه 97 مرسوله پستی با حجم دو کیلوگرم توسط نیروهای پست جابه جا می شوند.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۱:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
ترافیک از جمله چالش هایی است که امروزه مسئولان و تصمیم گیران شهری با ارائه برنامه ها و طرح های مختلف درصدد کاهش آن هستند؛ در کلان شهر اراک نیز طرح جامع ترافیک به عنوان یک طرح زیرساختی برای کاهش آلودگی هوا و مدیریت بهینه ترافیک مطرح شده است اما آیا اجرای این طرح کارساز خواهد بود؟
برترین ها   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۲۳:۱۲    
همه ی ما دوست داریم مدت زمانی را در محیط هایی که آرامش را به ارمغان می آورند بگذرانیم.طراحی فضای سبز نقش پررنگی در کاهش آلودگی هوا کاهش آلودگی صوتی و...دارد همچنین طراحی فضای سبز باعث می شود فضای باز و محوطه شهری جذاب شوند.
یکتا پرس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۴:۲۰   + ۱۲ سایت دیگر  
رئیس شورای شهر تهران گفت: مرکز پژوهش های مجلس طرحی را برای رفع معضل ترافیک و کاهش آلودگی هوا ارائه داده است که در جلسه هم اندیشی این طرح مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
آنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۲:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
یک شرکت دانش بنیان موفق به طراحی و تولید دوچرخه و اسکوتر هوشمند اشتراکی شده که در شهر ها و شهرک ها به منظور تسریع در کار، فعالیت و کاهش آلودگی هوا قابل استفاده است.
آنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۰:۵۱   + ۵۵ سایت دیگر  
رئیس شورای شهر تهران گفت: مرکز پژوهش های مجلس طرحی را برای رفع معضل ترافیک و کاهش آلودگی هوا ارائه داده است که در جلسه هم اندیشی این طرح مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۰:۴۱   + ۵ سایت دیگر  
رئیس شورای شهر تهران گفت: مرکز پژوهش های مجلس طرحی را برای رفع معضل ترافیک و کاهش آلودگی هوا ارائه داده است که در جلسه هم اندیشی این طرح مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
صاحب نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۰۹:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
با صرفه جویی در مصرف برق می توان گام مثبتی برای کاهش آلودگی محیط زیست، گرم شدن زمین و پایین آوردن هزینه های مصرف انرژی برداشت.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۰۰:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهر تهران از تشکیل کارگروه ویژه و تخصصی برای کاهش آلودگی هوا از منشأ منابع ثابت و متحرک در پایتخت خبر داد که قرار است در نیمه اول سال فعالیت خود را آغاز کند و آثار عملکرد و پیگیری های این کارگروه به شکل کاهش آلودگی هوا در نیمه دوم سال منعکس شود ...
افق تهران   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۶:۲۸   + ۱۰ سایت دیگر  
مدیرعامل گروه مپنا، تسری الگوی مپنا به عنوان یکی از افتخارآمیزترین بنگاه های صنعتی ایران و مروج تفکر خودباوری به دیگر صنایع را موجب موفقیت صنعتی کشور عنوان کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۰۵ - ۰۹:۵۳   + ۳ سایت دیگر  
با بیشتر شدن افزایش هزینه های انرژی در جهان ، کسب و کار های گردشگری هم در حال اتخاذ روش های نوآورانه ای برای سبز کردن منابع آب، سیستم های گرمایشی ، سرمایشی و برق خود هستند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۱۷:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
در راستای پیگیری و نظارت بر اقدامات انجام شده در خصوص برنامه های کاهش مشعل سوزی در پالایشگاه های پارس جنوبی، هیئت نظارت وزارت نفت از پالایشگاه هشتم و یازدهم مجتمع گاز پارس جنوبی بازدید کردند.
خوزنیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۲۳:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
آلودگی رودخانه کارون در شهر اهواز سرپرست اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان گفت: صنایع مهمی در حوزه شهری اهواز قرار دارد که باید با تلاش و جدیت بیشتری در حوزه نظارت باعث کاهش آلودگی آنها شویم زیرا آلودگی های ایجاد شده سلامت مردم را به خطر خواهد انداخت و حرکت در این بخش باید به سمت رفع آلودگی و ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۲۰:۰۱   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان سرپرست اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان گفت: صنایع مهمی در حوزه شهری اهواز قرار دارد که باید با تلاش و جدیت بیشتری در حوزه نظارت باعث کاهش آلودگی آنها شویم زیرا آلودگی های ایجاد شده سلامت مردم را به خطر خواهد انداخت و حرکت در این بخش باید به سمت رفع آلودگی و توجه به افزایش مسئولیت های ...
8 صبح   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۶:۰۰    
اگر سیاست های مربوط به شهر تئوریزه و تبدیل به برنامه شود، ضمن اینکه به منابع لازم برای اجرای برنامه ها تخصیص داده می شود، نظارت درستی هم بر عملکرد مجریان صورت می گیرد. در این صورت است که می توان امید به کاهش آلودگی و ترافیک داشت.
فرارو   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۰:۲۶   + ۵ سایت دیگر  
شرکت مکزیکی بیوفاسه (Biofase) فرآیندی را برای تولید لوازم آشپزخانه یک بار مصرف سازگار با محیط زیست توسعه داده است. این اقدام در راستای کمک به کاهش آلودگی پلاستیکی انجام شده است. بیوفاسه از هسته های پس مانده آووکادو برای تولید چنگال، قاشق، چاقو و حتی نی هایی پایدار و مقرون به صرفه استفاده می کند. ...
برترین ها / عصر ایران   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۱:۲۳   + ۱۱ سایت دیگر  
اگر سیاست های مربوط به شهر تئوریزه و تبدیل به برنامه شود، ضمن اینکه به منابع لازم برای اجرای برنامه ها تخصیص داده می شود، نظارت درستی هم بر عملکرد مجریان صورت می گیرد. در این صورت است که می توان امید به کاهش آلودگی و ترافیک داشت.
سینا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۰۸:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
یافته های جدید محققان دانشگاه پزشکی بیالیستوک نشان داد: قرار گرفتن در معرض هوای آلوده، خطر مرگ زودرس را در بیماران مبتلا به نارسایی قلبی افزایش می دهد. ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۰۸:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
در این مطلب، به معرفی و توضیح بررسی فرآیند تولید ساک دستی پارچه ای می پردازیم. ساک های دستی پارچه ای به دلیل ویژگی های مثبت خود، از جمله قابلیت بازیافت، استفاده مکرر و کاهش آلودگی زیست محیطی، به عنوان جایگزینی پایدار و قابل قبول برای ساک های پلاستیکی معرفی شده اند.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۱۰:۳۷    
لندن به شبکه شهرهای جهانی برای مبارزه با تغییرات اقلیمی از طریق کاهش آلودگی نوری پیوست.
کاماپرس   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۱۴:۴۲    
رنت یا اجاره خودرو، امری رایج در بسیاری از کشورهای دنیا است. این کار باعث می شود تا رفت و آمدهای شهری و بین شهری با سهولت بیشتری صورت بگیرد. به علاوه، اجاره خودرو موجب می شود تا خرید بی رویه اتوموبیل کاهش پیدا کرده و بار ترافیکی شهرها کمتر شود ...
پانا   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۰۸:۴۶   + ۲۶ سایت دیگر  
تهران (پانا) - داده های ایستگاه های سنجش کیفیت هوا، میانگین شاخص آلاینده اُزن در سال جاری را برای اولین بار در سال جاری در اردیبهشت ماه در شرایط ناسالم ثبت کردند که به گفته عضو سابق کارگروه ملی کاهش آلودگی هوا، موتورسیکلت های کاربراتوری سهم قابل توجهی برای بالا رفتن میزان گاز اُزن دارند. ...
شانا   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۱۱:۴۴   + ۱۰ سایت دیگر  
شرکت بهره برداری نفت و گاز اروندان در حاشیه سومین روز برگزاری بیست وهفتمین نمایشگاه بین المللی نفت ضمن امضای یک تفاهم نامه همکاری برای کاهش آلودگی هیدروکربن از سامانه هوشمند دریافت داده های درون شبکه رونمایی کرد.
خوزنیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۲۹ - ۱۸:۲۹   + ۲ سایت دیگر  
شرکت نفت و گاز اروندان جهت کاهش آلودگی هیدروکربن قراداد همکاری با شرکت پترو آرمان یار اهواز امضا کرد. به گزارش روابط عمومی شرکت نفت و گاز اروندان، امروز(جمعه 29 اردیبهشت 1402) در سومین روز نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی تهران ...
روزنامه زاینده رود   ۱۴۰۲/۰۲/۲۹ - ۱۳:۵۹   + ۳ سایت دیگر  
وزیر کشور گفت: رفع مشکل آلودگی هوا ساده تر از معضل کمبود آب است زیرا تامین آب زمان بر است اما مقابله با آلودگی هوا با راهکارهای کارشناسی شده در سریع ترین زمان، عملیاتی می شود.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۹ - ۱۱:۴۱   + ۹ سایت دیگر  
وزیرکشور گفت: در خصوص مخاطرات آلودگی هوا در استان اصفهان گزارشی که ارائه و تعداد روزهای پاک، سالم و ناسالم استان عنوان شد؛ گزارش تلخی بود در این راستا بایستی طرح جامع کاهش آلودگی هوا با جدیت دنبال شود.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۶ - ۰۸:۳۱   + ۲۲ سایت دیگر  
راه اندازی خطوط مترو، تقویت، نوسازی و تجهیز ناوگان اتوبوسرانی و تاکسیرانی در شهرهای مختلف از گزینه های منطقی برای تشویق و ایجاد انگیزه در شهروندان برای استفاده کمتر از خودروی شخصی در سفرهای درون شهری است، این موضوع در کاهش آلودگی و ترافیک شهرها نیز بسیار تأثیرگذار است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۲۵ - ۱۸:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
مدیر کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران گفت: کاهش آلاینده های صوتی با فناوری های نوین در دستور کار است.
روزنامه نصف جهان   ۱۴۰۲/۰۲/۲۴ - ۱۸:۳۱    
رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به وضعیت حمل ونقل عمومی درون و برون شهری گفت: با حمایت وزارت کشور تعدادی اتوبوس خریداری شد و شهرداری اصفهان سهم 20 درصدی را واریز کرد، اما به دلایلی تاکنون فقط 20 درصد اتوبوس ها تحویل داده شده و این مشکل همه شهرها است. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۲۴ - ۱۰:۳۹   + ۱۳ سایت دیگر  
طرح ضربتی خدمات شهری منطقه 14 تهران در بزرگراه امام علی (ع) برای کاهش آلودگی های زیست محیطی اجرا شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۲/۲۳ - ۲۱:۳۳    
استاندار آذربایجان شرقی گفت:هوشمند سازی و نوسازی ناوگان عمومی موجب باز شدن گره های ترافیکی، کاهش هزینه های سفر مردم و کاهش آلودگی هوای تبریز می شود.
خوزنیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۲۳ - ۲۰:۱۹   + ۲ سایت دیگر  
یک فوق تخصص آلرژی و ایمونولوژی گفت: میزان آلودگی صنعتی در خوزستان بالاست اما فقط به این استان محدود نمی شود و اینکه افراد حساس و بیمار برای بهبود بیماری از استان مهاجرت کنند توصیه درستی نیست. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۲/۲۳ - ۱۳:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
عباس زاده گفت: باید برای خراسان جنوبی که جزو 6 استان اول کشور به لحاظ ریزگردهاست، برنامه ملی به منظور کاهش آلودگی هوا تدوین و تصویب شود.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۳ - ۱۰:۱۰   + ۱۳ سایت دیگر  
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان البرز پیام محوری، روزشمار و اهداف برگزاری هفته محیط زیست در سال جاری را اعلام کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۲/۲۳ - ۱۰:۰۳   + ۴ سایت دیگر  
مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران با اشاره به اینکه جرایم سنگین زیست محیطی برای صنایع آلاینده محیط زیست در مازندران اختصاص می یابد، به لزوم ورود صندوق ملی محیط زیست برای کاهش آلایندگی و ایجاد تصفیه خانه در کارخانجات اشاره کرد.
روزنامه نصف جهان   ۱۴۰۲/۰۲/۲۱ - ۱۶:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
شهردار چمگردان گفت: به دلیل تعیین نشدن سازوکار برای وصول و تخصیص عوارض سبز، حدود 16 ماه پرداختی در حوزه عوارض سبز انجام نشده است. علی پوربافرانی اظهار داشت: عوارض سبز با هدف الزام واحدهای صنعتی به کاهش آلودگی تعریف شده است تا هر واحد صنعتی که ایجاد آلودگی می کند ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۲/۲۰ - ۲۱:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
مدیر عامل شرکت گاز استان همدان گفت: در راستای بهینه سازی مصرف گاز طبیعی و کاهش آلودگی هوا طرح بهینه سازی موتورخانه های واحد مسکونی، تجاری و اداری را به صورت رایگان در دستور کار قرار داده ایم.
شرکت ملی گاز ایران   ۱۴۰۲/۰۲/۲۰ - ۱۳:۴۲    
مدیرعامل شرکت گاز استان مرکزی با اشاره به اینکه در راستای شعارسال 1401، تولید، دانش بنیان ،اشتغال آفرین، تعداد 288 واحد تولیدی و صنعتی در استان گازرسانی شده است،گفت: جهت کاهش آلودگی محیط زیست وهمچنین کاهش موانع تولید وکمک به اقتصاد کشور ...
تهران پرس   ۱۴۰۲/۰۲/۱۹ - ۱۸:۰۵   + ۴ سایت دیگر  
اداره فضای سبز منطقه 9 با هدف کاهش آلودگی محیط زیست، نسبت به کود آبیاری درختان چنار در تپه های چهارگانه میدان آزادی و بوستان المهدی (عج) اقدام کرد.
روزنامه زاینده رود   ۱۴۰۲/۰۲/۱۷ - ۱۳:۳۵    
رییس شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: تامین اعتبار از سوی سازمان محیط زیست برای اجرای طرح ها و پروژه های مرتبط با کاهش آلودگی هوا در این دیار ضروریست.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۶ - ۱۵:۲۵    
فعالیت خودروهای فرسوده آثار زیست محیطی بسیاری به همراه دارد، لذا از رده خارج کردن آن ها برای جلوگیری از تخریب محیط زیست، افزایش سطح ایمنی و سلامت انسان ها و زیباسازی شهرها از اهمیتی ویژه ای برخوردار است و باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.
مهم ترین روند ها و نوآوری های برتر فناوری بازیافت در سال 2023 به منظور کاهش آلودگی و گسترش بازار مواد خام ثانویه کدامند؟ به گزارش پایگاه خبری بهره ور نیوز به نقل از آنا، نگرانی های فزاینده درباره منبع انرژی، آلودگی محیط زیست و تقاضا برای مواد خام ثانویه ...
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۴ - ۱۷:۴۷    
مشاور حوزه کسب وکار و تدوین استراتژی بازاریابی توسعه حمل ونقل شهری را بر افزایش درآمدهای شهر موثر دانست و گفت: کاهش آلودگی و تمایز در بازار نیز در این زمینه حائز اهمیت است و حتی می توان گفت که توریسم و درآمد شهری به شدت وابسته به این موضوع است.