جمعه ۳۱ شهریورساعت ۲۱:۴۷Sep 2023 22
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «پژوهشگاه ملی»

روزنامه تعادل   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۰۲:۱۳   + ۳ سایت دیگر  
رییس پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی با بیان اینکه دانش آموزان به عنوان یک سرمایه اجتماعی محسوب می شوند، معتقد است که تحرک و انرژی، افکار دانش آموزان، نوآوری ها و خلاقیت آنها از دارایی های کشور به شمار می رود و می تواند یکی از ثروت های اساسی کشور در راستای حرکت به سمت علم نافع باشد.
سینا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۱۱:۵۹    
عضو هیات علمی پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری خبر داد: 90 درصد از گاوهای کشور با استفاده از تکنیک تلقیح مصنوعی بارور می شوند. حدود 100 درصد تخم چشم زده ماهیان پرورشی نیز با استفاده از تکنیک های زیست فناوری تولید مثل در ایران تولید می شوند ...
سینا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۴ - ۱۱:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
معاون پژوهشی و آموزشی پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی از تدوین اطلاع جامع دریایی خزر، خلیج فارس و دریای عمان، تهیه اطلس نقشه های اقیانوس شناسی خلیج فارس و دریای عمان و شناسایی و معرفی بیش از 25 گونه زیستی جدید در دریاهای ایران خبر داد. ...
سینا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۳ - ۱۲:۲۱   + ۵ سایت دیگر  
دانشگاه بین المللی چابهار و پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی برای بهره مندی از ظرفیت های بالقوه در ساختارهای علمی، پژوهشی و آموزشی، تفاهم نامه همکاری منعقد کردند. ...
سینا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۱ - ۰۹:۳۰   + ۴ سایت دیگر  
رئیس مرکز رشد پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری با تاکید بر اینکه بیوتکنولوژی بر ایجاد امنیت غذایی، سلامت و اقتصادی جوامع بشری تاثیرگذار است، گفت: با تلاش پژوهشگران این مرکز موفق به تولید کیت های تشخیصی و ایجاد روش های درمانی نوین برای بیماری های خاص شده ایم. ...
پانا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۷ - ۱۲:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
تهران (پانا) - مجید توکلی، رئیس پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی پیش از ظهر امروز سه شنبه 7 شهریورماه از خبرگزاری پانا بازدید کرد. مجید توکلی، رئیس پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی ظهر امروز به مناسبت هفته دولت از خبرگزاری پانا بازدید کرد و با حضور در جمع خبرنگاران این خبرگزاری ...
پانا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۷ - ۱۱:۳۱   + ۶ سایت دیگر  
صبح امروز سه شنبه هفتم شهریور، مجیدتوکلی، رئیس پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی، از خبرگزاری پانا بازدید کرد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۵/۳۰ - ۱۶:۵۴    
تبریز- ایرنا- ساخت مجموعه بزرگ پژوهشگاه ملی ربع رشیدی تبریز به عنوان یکی از کلان طرح های حوزه سلامت کشور به عنوان زیرساخت محوری پزشکی دانش بنیان از سوی دولت سیزدهم با جدیت پیگیری می شود.
آنا   ۱۴۰۲/۰۵/۲۱ - ۱۴:۵۹    
استاد پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی طرح انتقال آب تبخیر را از دلایل مهم کاهش تراز آب در خزر دانست و گفت: بر اساس تحقیقات جدید تیم تحقیقاتی با حضور محققان ایرانی، روسی و آلمانی، تغییر رژیم باد یکی از دلایل افزایش تبخیر در این منطقه است.
سینا   ۱۴۰۲/۰۵/۱۴ - ۱۲:۳۱   + ۱۲ سایت دیگر  
پنجمین همایش بین المللی و سیزدهمین همایش ملی بیوتکنولوژی (زیست فناوری) ایران با شعار جهان آینده؛ جهان بیوتکنولوژی است 16 تا 18 مهر و به همت انجمن بیوتکنولوژی و پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری برگزار می شود. ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۴/۳۰ - ۰۹:۵۴    
تهران- ایرنا- تعطیلی تابستانی دانشگاه ها فرصت خوبی است تا مجموعه آموزش عالی با فراغت بیشتری روندها را بررسی، در جلسات رایزنی کرده و از دستاوردها رونمایی کنند؛ برگزاری اجلاس روسای دانشگاه ها و هیات امنای دانشگاه صنعتی شریف ...
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۴/۲۹ - ۱۵:۳۴   + ۱۳ سایت دیگر  
دومین سمپوزیوم ملی کشت بافت گیاهی روز دوشنبه 26 تیرماه 1402 به صورت رسمی فعالیت خود را در پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری تهران آغاز کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۴/۲۹ - ۱۳:۲۱   + ۵ سایت دیگر  
پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری با جذب سرمایه بخش خصوصی، ساختمان های نیمه کاره خود را به محلی برای استقرار دانش بنیان ها تبدیل می کند.
آنا   ۱۴۰۲/۰۴/۲۷ - ۱۹:۳۰    
مرکز توسعه بیوتکنولوژی پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری با حضور معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس جمهور و وزیر علوم به بهره برداری رسید.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۴/۲۷ - ۱۹:۰۵   + ۴ سایت دیگر  
نوری دلوئی بنیان گذار پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری گفت: ما باید در اینجا بمانیم، در اینجا کار کنیم و در اینجا بمیریم. من پس از بازگشت به ایران به هزار در زدم با آرزوی پژوهشگاهی که در دنیا همه با دیدن آن انگشت به دهان بمانند ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۴/۲۷ - ۱۸:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس جمهور، استقرار بیش از 30 شرکت دانش بنیان را در پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری، نمونه ای خوب از مولد سازی خواند و این اقدام را موجب افتخار دانست.
آنا   ۱۴۰۲/۰۴/۲۷ - ۱۸:۰۵    
مراسم افتتاح پروژه ملی ساختمان شرکت های دانش بنیان و واحد های فناور در پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری با حضور محمدعلی زلفی گل، وزیر علوم، فاطمه محمدبیگی، عضو کمیسیون بهداشت و سلامت مجلس شورای اسلامی، روح الله دهقانی فیروزآبادی، معاون علمی فناوری رییس جمهوری برگزار شد.
آنا   ۱۴۰۲/۰۴/۲۷ - ۱۶:۳۱   + ۳ سایت دیگر  
عضو کمیسیون بهداشت و سلامت مجلس شورای اسلامی گفت: 600 دانشمند و پژوهشگر و 70 شرکت در پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک در راستای جهش تولید دانش بنیان فعال بوده اند.
معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری   ۱۴۰۲/۰۴/۲۷ - ۱۶:۱۳    
ساختمان مرکز توسعه بیوتکنولوژی پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری ایران روز سه شنبه (27 تیر 1402) با حضور روح الله دهقانی فیروزآبادی معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس جمهوری و محمدعلی زلفی گل وزیر علوم، تحقیقات و فناوری به بهره برداری رسید.
با حضور معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رییس جمهوری و وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، مرکز توسعه بیوتکنولوژی با هدف تکمیل زنجیره ایده تا بازار محصولات دارویی زیست فناور در پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری به بهره برداری رسید.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۴/۲۷ - ۱۴:۴۳   + ۶ سایت دیگر  
با راه اندازی ساختمان جدید مرکز شرکت های دانش بنیان و واحدهای فناور در پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری، شرکت های دانش بنیان حوزه ژنتیک در آن مستقر می شوند.
شفقنا   ۱۴۰۲/۰۴/۲۷ - ۱۴:۴۳    
شفقنا- وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: پردیس فناوری این پژوهشگاه به زودی با تصویب شورای گسترش آموزش عالی راه اندازی خواهد شد. به گزارش شفقنا از ایسنا ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۴/۲۷ - ۱۴:۳۵   + ۶ سایت دیگر  
وزیر علوم از راه اندازی پردیس فناوری در پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری خبر داد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۴/۲۷ - ۱۴:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- ساختمان جدید مرکز شرکت های دانش بنیان و واحدهای فناور حوزه ژنتیک و زیست فناوری در محل پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری افتتاح شد.
ایسکانیوز   ۱۴۰۲/۰۴/۲۷ - ۱۳:۳۸    
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: پردیس فناوری به زودی در پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری و با تصویب شورای گسترش آموزش عالی راه اندازی خواهد شد.
آنا   ۱۴۰۲/۰۴/۲۷ - ۱۳:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
رئیس پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری گفت: فاز دوم این پژوهشگاه با بیش از 2 هزار میلیارد تومان راه اندازی می شود.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۴/۲۷ - ۱۳:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: مجوز ساخت پردیس فناوری به پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری در حال بررسی در شورای گسترش آموزش عالی است و به زودی این پژوهشگاه صاحب پردیس فناوری می شود.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۴/۲۷ - ۰۸:۵۲   + ۴ سایت دیگر  
رئیس پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی با بیان اینکه 30 مشکل اساسی در کشتی تحقیقاتی داشتیم و سعی کردیم این مشکلات را برطرف کنیم، افزود: در سال های گذشته متاسفانه این مشکلات برطرف نشده، لذا به طور جدی کشتی مورد بهره برداری قرار نگرفته بود و در سال جاری مجددا گشت های دریایی احیا می شود.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۴/۲۶ - ۱۵:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی و موسسه پژوهشی علوم و صنایع غذایی برای توان افزایی و بهره مندی از ظرفیت های سازمانی طرفین و استفاده بهینه از ظرفیت های علمی-پژوهشی در حوزه صنایع غذایی دریایی، تفاهم نامه را امضا کردند.
دولت   ۱۴۰۲/۰۴/۲۴ - ۱۲:۲۳   + ۵ سایت دیگر  
دومین سمپوزیوم ملی کشت بافت گیاهی با هدف حمایت از توسعه محصولات دانش بنیان در حوزه زیست فناوری کشاورزی، ایجاد زنجیره ارزش و تولید نهال سالم و اصیل در روزهای 26 تا 28 تیرماه در پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری در کرج برگزار می شود.
تجارت گردان   ۱۴۰۲/۰۴/۲۴ - ۰۹:۴۶   + ۱۹ سایت دیگر  
دومین سمپوزیوم ملی کشت بافت گیاهی با هدف حمایت از توسعه محصولات دانش بنیان در حوزه زیست فناوری کشاورزی، ایجاد زنجیره ارزش و تولید نهال سالم و اصیل در روزهای 26 تا 28 تیرماه در پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری در کرج برگزار می شود.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۴/۱۸ - ۱۴:۲۹   + ۴ سایت دیگر  
رییس پژوهشگاه ژنتیک گفت: درجشن عید غدیر پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری سخنرانی میکرد گفت؛ 60 درصد از صادرات دانش بنیان کشور، محصولات بیوتکنولوژی است که در 8 کارخانه بزرگ تولید می شوند.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۴/۱۸ - ۰۹:۵۰   + ۱۵ سایت دیگر  
پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی در راستای سیاست های ابلاغی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از میان دانش آموختگان مقطع دکتری، پژوهشگر پسادکتری می پذیرد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۴/۱۷ - ۱۵:۰۲   + ۴ سایت دیگر  
رئیس پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی با حضور در نشست بین المللی شورای اجرایی کمیسیون بین دولتی اقیانوس شناسی یونسکو در فرانسه به تشریح فعالیت های جمهوری اسلامی ایران در حوزه علوم دریایی پرداخت.
شفا آنلاین   ۱۴۰۲/۰۴/۱۷ - ۱۵:۰۱    
رئیس پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری گفت: 12 محصول در آمریکا در حوزه ژن درمانی مجوز تولید گرفته اند. شفا آنلاین سلامت رئیس پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری گفت: 12 محصول در آمریکا در حوزه ژن درمانی مجوز تولید گرفته اند.
سینا   ۱۴۰۲/۰۴/۰۵ - ۰۸:۵۵   + ۱۸ سایت دیگر  
در برگزاری دومین سمپوزیوم ملی کشت بافت گیاهی، موانع تولید و تجاری سازی فناوری کشت بافت در کشور شناسایی می شوند. به گزارش سیناپرس، این دوره از سمپوزیوم ملی کشت بافت گیاهی با هدف حمایت از توسعه محصولات دانش بنیان در حوزه زیست فناوری کشاورزی و ایجاد زنجیره ارزش از 26 تا 28 تیرماه 1402 در پژوهشگاه ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۴/۰۳ - ۰۸:۳۴   + ۲ سایت دیگر  
رئیس پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک گفت: در حال حاضر موش مدل را تولید کرده و به زودی فاز بالینی و درمان در سطح ژن را شروع خواهیم کرد.
یکتا پرس   ۱۴۰۲/۰۳/۳۱ - ۱۱:۲۳   + ۵ سایت دیگر  
عضو هیات علمی پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی گفت: امسال باید منتظر کاهش بیشتر تراز آب خزر باشیم روندی که بر تالاب های ساحلی ایران بیش از بقیه مناطق خزر اثر منفی دارد.
اکو فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۲۴ - ۰۹:۴۹   + ۶ سایت دیگر  
رئیس پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری، از موفقیت محققان این پژوهشگاه در دستیابی به توانایی تولید نوعی سلول به نام کارتی سل برای درمان سرطان خبر داد و گفت: همچنین پروژه ان کاسل درمانی برای درمان مبتلایان به این بیماری آغاز شده است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۸ - ۱۲:۵۹   + ۳ سایت دیگر  
رئیس پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی با بیان اینکه بنابر شواهد آماری سهم اقتصاد دریا کشور در تولید ناخالص ملی حدود دو درصد است، گفت: در کشورهای اروپایی بین 50 تا 60 درصد GNP به این امر اختصاص یافته است و این در حالی است که عامل اصلی تسلط کشورها، اقیانوس ها و آب های آزاد هستند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۱۵ - ۰۹:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
رئیس پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری کشور گفت: این پژوهشگاه دارای 25 عضو هیئت علمی و 35 کارشناس زبده پژوهشی است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۲۱:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
شصت وچهارمین فراخوان پژوهشی با عنوان نانوداروی درون پوشانی شده پمترکسید با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی و به پیشنهاد یک گروه پژوهشی از پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری منتشر شد.
ارتش جمهوری اسلامی ایران   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۰۹:۴۱    
طی پیامی؛ مرتضی توکلی رئیس پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی طی پیامی بازگشت افتخارآمیز ناوگروه 86 نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی به کشور را تبریک گفت و افزود: ماموریت طولانی مدت این ناوگروه، شعار ما می توانیم را به جهانیان تحقق بخشید. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۱۸:۳۲    
رئیس پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک گفت: مهندسی ژنتیک ابزاری موثر در حفظ تنوع زیستی است .
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۱۳:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
آئین افتتاح سومین سمپوزیوم بین المللی فناوری کریسپر یا ویرایش ژنی، با حضور دانشمندان و محققان ایرانی و بین المللی در پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری برگزار شد.
شفقنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۱۲:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
شفقنا- دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری های سلول های بنیادی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری گفت: اگر از توسعه فناوری کریسپر (ویرایش ژنی) عقب بمانیم ، برای آینده کشور خطرناک است. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۲۴ - ۱۵:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
دکتر مرتضی توکلی رئیس پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی به عنوان رئیس پژوهشگاه برتر کشور انتخاب شد و نشان سرو علوم تحقیقات و فناوری را دریافت کرد.
سینا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۴ - ۱۱:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
سومین سمپوزیوم بین المللی و پنجمین سمپوزیوم ملی کریسپر (ویرایش ژنی) اول خردادماه امسال به میزبانی پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری و با مشارکت 1500 دانشمند ایرانی و خارجی برگزار می شود. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۲/۱۰ - ۰۸:۴۷   + ۲ سایت دیگر  
رئیس پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری گفت: به کمک بخش خصوصی سعی داریم بستر را برای حضور فعال نخبگان و افراد تأثیرگذار در حل مسائل اولویت دار کشور مهیا کنیم.
هم اندیشی   ۱۴۰۲/۰۲/۰۹ - ۱۱:۵۱   + ۶ سایت دیگر  
مدیر مرکز رشد پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری از دستیابی محققان کشور به فناوری تولید کیت های نوعی بیماری عضلانی نخاعی با نام SMA خبر دادند که تاکنون به کشور وارد می شد.