شنبه ۰۱ مهرساعت ۲۰:۲۵Sep 2023 23
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «کوچ عشایر»

روزنامه تعادل   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۰۲:۳۴   + ۲ سایت دیگر  
- مدیر امور عشایر استان تهران گفت: با نزدیک شدن به پاییز و سرد شدن هوا، عشایر این استان کوچ پاییزه خود را آغاز و رهسپار مناطق گرمسیری شدند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۴/۲۷ - ۱۵:۰۰   + ۱۲ سایت دیگر  
مدیرکل امور عشایر فارس گفت:برای حفظ، احیاء و معرفی آداب ورسوم عشایر و توسعه گردشگری عشایری استان از ثبت ایل راه کوچ عشایر در مسیر غرب شیراز خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۴/۲۷ - ۱۴:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
شهرکرد_ سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری چهارمحال و بختیاری گفت: گردشگری عشایری در چهارمحال و بختیاری کلید خورده است.
روزنامه همدان پیام   ۱۴۰۲/۰۴/۱۷ - ۱۲:۴۸    
بیشترعشایر در حال حاضر خودرو دارند و برای ییلاق خود متأسفانه کوه ها و مناطق را جاده کشی کردند و آثار این تخریب کاملاً قابل رؤیت است. مسئول گروه مطالبه گری صیانت از کوهستان الوند گفت: با توجه به این امر ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۴/۰۵ - ۰۷:۱۴   + ۵ سایت دیگر  
مدیرکل امور عشایر آذربایجان شرقی از کوچ عشایر استان های آذربایجان شرقی و غربی به مراتع سهند خبر داد.
رئیس اداره امور عشایر استان قزوین گفت: در نخستین رویداد کوچ عشایری استان که در منطقه آکوجان الموت غربی برگزار شد، تعدادی از تورگردانان استان تهران و قزوین با پتانسیل های بکر این منطقه و کوچ عشایر آشنا شدند.
خارگ نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۲۷ - ۱۲:۵۰   + ۳ سایت دیگر  
نخستین رویداد گردشگری کوچ عشایری استان قزوین در یک مسیر کوهستانی و همراه با پیاده روی هفت ساعته با حضور فرماندار قزوین و جمعی از تورگردانان فعال در صنعت گردشگری برگزار شد.
هشدار نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۲۶ - ۱۰:۳۲   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش ، علی احمدی در تشریح این خبر اظهار داشت: همزمان با فصل کوچ عشایر به چهارمحال و بختیاری، 4 کانکس سیار (خانه بهداشت عشایری) به زیستگاه عشایری گلچین شیخ علیخان ...
خبر فوری   ۱۴۰۲/۰۳/۲۱ - ۲۳:۵۵   + ۹ سایت دیگر  
رئیس پلیس راه استان مازندران از انسداد محور کندوان به دلیل کوچ عشایر در روز یک شنبه 21 خرداد ماه از ساعت 6 صبح به مدت 24 ساعت خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۲۰ - ۲۲:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
تیم های بهداشتی در مسیر کوچ عشایر استان چهارمحال و بختیاری مستقر شدند.
تیتر ۱   ۱۴۰۲/۰۳/۱۸ - ۲۱:۰۸    
رئیس پلیس راه البرز گفت: همه ساله کوچ عشایر را در محدوده مرزن آباد به سمت کندوان داریم، در نتیجه با توجه به سنگین شدن ترافیک باید محدودیت هایی اعمال شود. بازدید صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
تماشاخانه سیار کانون پرورش فکری در جشنواره بین المللی کوچ عشایر که اردیبهشت ماه سال 1402 برگزار شد؛ با اجرای ویژه برنامه های مختلف مورد استقبال پرشور کودکان و نوجوانان و خانواده های مشتاق قرار گرفت.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۱۴ - ۰۹:۵۷   + ۴ سایت دیگر  
مسئول امور عشایری شهرستان فریدونشهرگفت: هرسال باآغاز کوچ عشایر بیش از 5 هزارخانوار عشایری به شهرستان فریدونشهر کوچ می کنند.
آفتاب نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۲۲:۱۱   + ۵ سایت دیگر  
آفتاب نیوز : عشایر لرستان قشلاق خود را در جنوب لرستان و شمال خوزستان میگذرانند و هر ساله با شروع فصل بهار کوچ ییلاقی خود را به سمت شمال لرستان و دامنه رشته کوه گرین آغاز می کنند .
خارگ نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۱۰:۴۶   + ۳ سایت دیگر  
فرمانده پلیس راه کندوان با اشاره به آغاز کوچ عشایر و دامداران منطقه به مناطق ییلاقی گفت: طبق ابلاغیه پلیس راه فراجا و مازندران روز بیست و یکم خرداد برای عبور احشام در این محور در نظر گرفته شد.
دیدشهر   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۰۲:۵۴    
مدیر روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان اردبیل گفت: بیش از 5 هزار تراکت “مدیریت مصرف و اپلیکیشن برق من” در اولین جشنواره بین المللی کوچ عشایر ایل شاهسون در جعفرآباد استان اردبیل توزیع شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۱:۱۵   + ۵ سایت دیگر  
مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: بیش از 90 درصد از کوچ عشایر ایل های قشقایی و بختیاری از مناطق عشایری خوزستان، فارس، بوشهر و کهکیلویه و بویراحمد به مناطق عشایری استان اصفهان انجام شده است.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۰:۳۹   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گیلان گفت: ثبت ملی اولین جشنواره کوچ عشایر در استان گیلان در دستور کار قرار گرفت.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۰۸:۲۹    
رئیس اداره امور عشایر استان مازندران با اشاره به اینکه حرکت کوچ عشایر در شهرهای مختلف استان به تدریج شروع شده است، گفت: این روزها عشایر به سمت مراتع جنگلی رفته و در زمان اعلام شده از مراتع جنگلی به سمت مناطق بالادست کوچ می کنند.
استانداری اردبیل   ۱۴۰۲/۰۳/۰۵ - ۰۰:۴۱   + ۵ سایت دیگر  
استاندار اردبیل با اشاره به خسارت های واردشده به عشایر استان بر اثر خشک سالی، تسریع در برآورد خسارت ها و اعلام به سازمان بحران کشور را مورد تأکید قرار داد. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۲:۵۴   + ۴ سایت دیگر  
کوچ عشایر از مناطق گرمسیر به ویژه استان خوزستان به چهارمحال و بختیاری هر سال از اواخر اردیبهشت ماه آغاز می شود و عشایر بختیاری تا اوایل پاییز در دشت ها و مراتع استان مستقر می شوند. عشایر چهارمحال و بختیاری شامل 25 هزار و 110 خانوار با بیش از 124 هزار و 173 نفر جمعیت است.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۱۰:۵۵    
مدیرکل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی کهگیلویه و بویراحمد گفت: هفتمین جشنواره "جشنواره فرهنگ عشایر ایران زمین" با شرکت 12 استان کشور در یاسوج بعد از پنج روز فعالیت به کار خود پایان داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۱۰:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی کهگیلویه و بویراحمد گفت: هفتمین جشنواره فرهنگ عشایر ایران زمین با شرکت 12 استان کشور در یاسوج بعد از پنج روز فعالیت به کار خود پایان داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۲۱:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
کوچ عشایر ممسنی به سمت مناطق ییلاقی آغاز شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۲۸ - ۱۶:۱۹    
کوچ عشایر در استان کرمانشاه به روز های پایانی خود نزدیک شده است.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۸ - ۱۰:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری دولت سیزدهم، کوچ عشایر را زیباترین رویداد بشری در طول تاریخ زندگی بشریت خواند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۰۸:۱۲   + ۷ سایت دیگر  
تهران- رئیس اداره امور مراتع اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران از مدیریت چرا، کنترل دام و ساماندهی کوچ عشایر در 400 هزار هکتار از مراتع میانبند و ییلاقی این استان خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۲۵ - ۱۰:۴۶    
کوچ عشایر از مناطق گرمسیری ( قشلاقی) به سمت مناطق ییلاقی استان اصفهان آغاز شده است .
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۴۰۲/۰۲/۲۵ - ۰۶:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اداره دامپزشکی ریگان گفت: با توجه به فصل کوچ عشایر برای جلوگیری از انتقال این بیماری، لازم است از هرگونه کشتار غیرمجاز دام در معابر، منازل، باغات و آیین ها خودداری شود.
خبر دیشموک   ۱۴۰۲/۰۲/۲۴ - ۱۰:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبر دیشموک ، سعید طالب پور در این نشست اظهار داشت: جشنواره فرهنگ ملی عشایر با محوریت کوچ در 27 اردیبهشت همین ماه شرکت بیش از 10 استان برگزار می شود. وی گفت: در حالی که تاکنون هشت استان اظهار آمادگی کرده اند، اما تلاش ما بر این است 12 استان در این جشنواره شرکت کنند. ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۲/۲۴ - ۰۸:۵۳   + ۳ سایت دیگر  
اصفهان – فصل کوچ عشایر به استان اصفهان در حالی آغاز شده است که مسئولان استان بر این باورند با توجه به شرایط مراتع استان باید از ورود زودهنگام به مراتع به جد جلوگیری شود.
هفتمین جشنواره ملی فرهنگ عشایر ایران زمین (کوچ) از 27 لغایت 30 اردیبهشت ماه 1402به میزبانی یاسوج برگزار می شود.
سازمان امور عشایر ایران   ۱۴۰۲/۰۲/۲۲ - ۰۸:۱۸    
مدیرکل امور عشایر فارس گفت: توسعه شهرها و روستاها بدون درنظر گرفتن نقشه ایلراه ها و اتراقگاه های عشایر، باعث ایجاد مشکلاتی در فصل کوچ شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۲/۲۰ - ۰۸:۴۸   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان با اشاره به کوچ زودهنگام عشایر از سازمان امور عشایر خواستار رعایت تقویم کوچ عشایر به این خطه شد.
تهران نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۲۰ - ۰۸:۱۰    
فصل بهار آغاز کوچ عشایر از قشلاق به ییلاق می باشد و در شهرستان ری عشایر از بخش خاوران به سمت منطقه لار کوچ می کنند.
سازمان امور عشایر ایران   ۱۴۰۲/۰۲/۱۹ - ۲۲:۵۰    
شورای عشایری خوی با حضور سران عشایری شهرستان با محوریت بررسی کوچ و وضعیت ایلراه ها و نحوه تردد دام عشایر در فرمانداری خوی برگزار شد.
مدیرکل امور عشایر خراسان جنوبی گفت: همه ساله همزمان با کوچ عشایر استان به مناطق ییلاقی، پشم چینی بهاره دام آغاز می شود.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۹ - ۱۱:۰۹   + ۵ سایت دیگر  
معاون استاندار تهران و فرماندار ویژه شهرستان ری گفت: ایمنی تردد و کوچ عشایر این شهرستان برای انتقال به مناطق ییلاقی را باید فراهم سازیم.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۹ - ۱۰:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: از توانمندی ها و ظرفیت همه دستگاه های اجرایی در برگزاری جشنواره ملی کوچ عشایر یاسوج به صورت ویژه استفاده می شود.
آفتاب نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۱۸ - ۱۴:۳۰   + ۵ سایت دیگر  
اردیبهشت هر سال کوچ عشایر از مناطق گرمسیر به ییلاق چهارمحال و بختیاری آغاز می شود. قوم بختیاری یکی از بزرگ ترین اقوام کوچرو است که همه ساله مسافت زیادی را برای رسیدن به بهترین مراتع پشت سر می گذارد، هرچند پس از شیوع کرونا عمده کوچ به صورت ماشینی انجام می شود ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۸ - ۱۲:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/همدان مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان همدان با تأکید بر اینکه امسال برای نخستین بار تقویم کوچ عشایر رعایت شد، گفت: امسال نخستین سالی است که کوچ عشایر مدیریت شد و هنوز تعدادی از عشایر وارد مراتع استان نشده اند و در سامانه های عرفی استقرار پیدا نکردند.
همشهری   ۱۴۰۲/۰۲/۱۷ - ۱۵:۱۷    
این تصویر که سال 1387 در همشهری سرزمین من منتشر شده است، تصویری ویژه از مصائب کوچ عشایر در ایران است.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۶ - ۱۲:۴۲   + ۴ سایت دیگر  
رئیس اداره امور مراتع و بیابان اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری همدان گفت: طبق تقویم، کوچ عشایر به این استان از روز گذشته 15 اردیبهشت آغاز شد و در 55 سامان عرفی مستقر شدند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۲/۱۶ - ۱۰:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل امور عشایرآذربایجان غربی گفت : از 15 اردیبهشت ماه سال جاری کوچ عشایر به ییلاقات شهرستان پیرانشهر آغاز می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۱۵ - ۱۲:۰۴    
عشایر کوچ رو که یکی از جاذبه های مهم گردشگری فرهنگی به شمار می آیند همه ساله از در این فصل از خوزستان به استانهای سردسیر مجاور کوچ می کنند.
سازمان امور عشایر ایران   ۱۴۰۲/۰۲/۱۱ - ۱۵:۵۰    
گزارش تصویری حضور رئیس سازمان امور عشایر ایران در جشنواره بین المللی کوچ عشایر ایل شاهسون اردبیل
میلاد لارستان   ۱۴۰۲/۰۲/۱۱ - ۱۵:۴۸   + ۲ سایت دیگر  
کوچ بهاره عشایر پرورش دهنده شتر از شهرستان خنج و دیگر مناطق گرمسیری جنوب فارس به مناطق ییلاقی آغاز شد. به گزارش میلاد لارستان، مسوول امور عشایر خنج در...
سازمان امور عشایر ایران   ۱۴۰۲/۰۲/۱۱ - ۱۴:۴۳    
گزارش تصویری اولین جشنواره بین المللی کوچ عشایر ایل شاهسون اردبیل علیرضا رحیمی
همگردی   ۱۴۰۲/۰۲/۱۱ - ۱۴:۰۳   + ۶ سایت دیگر  
خبرگزاری مهر/ براساس آخرین خبر و گزارشهای منتشر شده، بیش از 20 هزار نفر از جشنواره بین المللی کوچ عشایر در جعفرآباد مغان بازدید کردند. حسن محمدی ادیب، مدیر کل میراث فرهنگی ...