شنبه ۰۱ مهرساعت ۰۷:۴۱Sep 2023 23
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «سرخک»

ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۲:۳۴   + ۴ سایت دیگر  
زاهدان- ایرنا- معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان گفت: در اجرای کمپین واکسیناسیون تکمیلی سرخک و سرخجه در شهرستان های زیر پوشش این دانشگاه تاکنون بیش 20 هزار نفر کودک علیه بیماری سرخک و سرخجه واکسینه شدند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۶/۱۱ - ۱۴:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
مدیر زندان زاهدان گفت: همزمان با اجرای طرح سراسری واکسیناسیون سرخک و سرخجه در کشور، کودکان زیر یکسال و کودکان همراه مادر بندنسوان زندان مرکزی زاهدان نیز واکسن خود را دریافت کردند.
دولت بهار   ۱۴۰۲/۰۶/۱۰ - ۱۰:۴۴   + ۳ سایت دیگر  
سازمان جهانی بهداشت روز گذشته اعلام کرد که در شش ماه اخیر مرگ 413 نفر براثر سرخک در یمن ثبت شده است.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۹ - ۲۲:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- سازمان جهانی بهداشت ضمن ابراز نگرانی درباره افزایش بیماری سرخک در یمن اعلام کرد که 413 مورد فوتی ناشی از سرخک در این کشور و حدود 34 هزار مورد ابتلا به این بیماری را در مدت 7 ماه ثبت کرده است.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۲/۰۶/۰۷ - ۱۷:۵۲   + ۷ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: زاهدان- رئیس مرکز بهداشت شهرستان های خاش و تفتان گفت: واکسیناسیون تکمیلی سرخک و سرخجه ویژه کودکان 6 تا 12 ماهه در این دو شهرستان دارای پوشش 78 درصدی است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۶/۰۵ - ۲۱:۰۳   + ۵ سایت دیگر  
معاونت بهداشت وزارت بهداشت همزمان با هفته دولت اهم فعالیت ها، اقدامات و برنامه های این سازمان در دولت سیزدهم را اعلام کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۶/۰۴ - ۲۲:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
سرپرست مرکز بهداشت زاهدان گفت: تاکنون هشت هزار نفر از کودکان 6 تا 12 ماهه که 68 درصد جامعه هدف ما را در بر می گیرند علیه سرخک و سرخجه واکسینه شده اند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۵/۳۰ - ۲۱:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
سرپرست مرکز بهداشت لاشار گفت: با توجه به اجرای طرح تکمیلی واکسیناسیون MR برای کودکان 6 تا 12 ماه، 98 درصد از کودکان این شهرستان علیه بیماری سرخک و سرخجه واکسینه شدند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۵/۲۸ - ۰۷:۵۰    
مدیر شبکه بهداشت و درمان سیب و سوران گفت : با توجه به اهمیت واکسیناسیون تاکنون بیش از 60 درصد گروه هدف واکسن MR سرخک و سرخجه واکسینه شدند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۵/۲۳ - ۰۹:۲۳   + ۲ سایت دیگر  
رئیس مرکز بهداشت چابهار گفت: کمپین واکسیناسیون سرخک با هدف واکسینه کردن سه هزار و 397 نوزاد در گروه سنی 6 تا 12 ماه در تمامی مراکز خدمات جامع سلامت، پایگاه های و خانه های بهداشت اجرا می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۵/۲۲ - ۱۹:۰۷    
واکسن سرخک در دو نوبت به کودکان زیر پنج سال سیستانی و بلوچستانی تزریق می شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۵/۲۱ - ۲۳:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
مدیر شبکه بهداشت و درمان سیب و سوران از آغاز پویش واکسیناسیون سرخک و سرخجه هم زمان با سراسر استان در این شهرستان خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۵/۲۱ - ۱۶:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
واکسیناسیون تکمیلی سرخک و سرخجه کودکان زیر 5 سال در سیستان و بلوچستان آغاز شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۵/۱۸ - ۲۳:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
معاون فنی معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: سرخک یکی از مسری ترین بیماری های واگیر است.
رویداد ایران   ۱۴۰۲/۰۵/۱۸ - ۱۰:۲۹    
با توجه به همجواری سیستان و بلوچستان با افغانستان و پاکستان و افزایش موارد مثبت بیماری سرخک در استان، کمپین واکسیناسیون تکمیلی سرخک و سرخجه از شنبه 21 مردادماه برای کودکان استان آغاز می شود.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۵/۱۸ - ۰۸:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/سیستان و بلوچستان رئیس گروه بیماری های واگیر معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: با توجه به همجواری استان سیستان و بلوچستان با افغانستان و پاکستان و همچنین افزایش موارد مثبت بیماری سرخک در استان ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۵/۱۷ - ۰۹:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
جمع آور گفت: سه هزار و 300 دز واکسن سرخک و سرخجه به اتباع خارجی تزریق شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۵/۱۲ - ۱۹:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
بیش از 16 هزار نفر از اتباع خارجی در سنین بین 9 ماه تا 30 سال در مناطق زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد، واکسن سرخک را دریافت کردند.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۵/۱۲ - ۱۷:۰۸   + ۶ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- رییس گروه پیشگیری و درمان بیماریهای واگیردار دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: 16 هزار و 201 دز واکسن سرخک به اتباع خارجی زیر پوشش این دانشگاه در سال جاری تزریق شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۴/۲۴ - ۰۷:۳۰    
آژانس امنیت سلامت در انگلیس هشدار داد پایتخت این کشور، به علت کاهش پوشش واکسیناسیون، در معرض شیوع گسترده بیماری سرخک قرار دارد.
زندگی آنلاین   ۱۴۰۲/۰۴/۱۹ - ۱۳:۳۹    
طبق گزارش سازمان جهانی بهداشت، طی یک سال گذشته نزدیک به 40 میلیون کودک در سطح جهان، امکان دریافت واکسن سرخک را به دلیل موانع ایجادشده با همه گیری کرونا از دست داده اند. طبق گفته رئیس اداره
صبای سلامت   ۱۴۰۲/۰۴/۱۲ - ۱۶:۵۰   + ۴ سایت دیگر  
دغدغه اصلی اعضای شورای سلامت قلعه گنج روز دوشنبه این بار بررسی خطر و احتمال شیوع مالاریا در این شهرستان به دلیل بروز این بیماری در استان همجوار یعنی سیستان و بلوچستان بود. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۴/۱۲ - ۰۹:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
13 کودک بر اثر شیوع مشکوک سرخک در اردوگاه های آوارگان داخلی در کشور جنگ زده سودان جان خود را از دست دادند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۴/۰۸ - ۰۳:۳۳   + ۲۱ سایت دیگر  
سرخجه از بیماری های ویروسی است که گرچه قدرت سرایت پذیری آن کمتر از سایر بیماری های دوران کودکی بخصوص سرخک است، اما هر چند سال یکبار همه گیری های بزرگ بیماری بخصوص در مراکز تجمعی مشاهده می شود.
شفا آنلاین   ۱۴۰۲/۰۳/۲۶ - ۱۰:۰۶    
بررسی های سازمان جهانی بهداشت از داده های مربوط به سال های 2018 تا 2022 در ایران، ریشه کنی دو بیماری واگیردار سرخک و سرخجه را تایید کرد؛این موفقیت در شرایطی برای کشور حاصل شد که هنوز بسیاری از کشورهای اروپایی، تاییدیه سازمان جهانی بهداشت در خصوص ریشه کنی این دو بیماری را دریافت نکرده اند.
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۳/۱۸ - ۰۰:۳۰   + ۳ سایت دیگر  
دکتر فریبا شیروانی، فوق تخصص عفونی اطفال و عضو هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی با تاکید بر اینکه شیوع بیشتر سرخک در کودکان نسبت به گذشته آن است که استرپتوکوک که عامل این بیماری است بیشتر شده و یا اینکه علایم پوستی مثل قرمزی و زبری در پوست، بیشتر خود را نشان می دهد ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۰۶:۲۲    
مدیر شبکه بهداشت و درمان خاش و تفتان گفت: بیماری مرگبار سرخک در کشور های همسایه افغانستان و پاکستان که همجوار با استان سیستان و بلوچستان می باشند بسیار جدی شده است.
برترین ها / ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۰۰:۳۱   + ۲۰ سایت دیگر  
مقامات بهداشتی ژاپن از احتمال شیوع سرخک در این کشور خبر دادند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۲۱:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
روزانه تا 120 بیمار مبتلا به سرخک به شفاخانه حوزه ای هرات مراجعه می کنند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۰۰:۵۲    
رئیس اداره بیماری های قابل پیشگیری با واکسن وزارت بهداشت از واکسیناسیون 140 هزار تبعه خارجی علیه فلج اطفال، سرخک و سرخجه خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۲۲ - ۲۲:۲۶   + ۲ سایت دیگر  
دانش فنی ساخت واکسن سه گانهء سرخچه، سرخک و اوریون؛ به دست متخصصان داخلی بومی شده، و به مرحلهء تولید صنعتی رسیده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۲/۲۲ - ۲۱:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
ایران به جمع کشور هایی پیوست که صاحب فناوری تولید واکسن سه گانه سرخجه، سرخک و اوریون هستند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۲/۲۰ - ۱۲:۴۷    
ریاست صحت عامه زابل افغانستان از ابتلای 165 کودک در این ولایت به سرخک خبر داده اند.
سلامت نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۲۰ - ۱۱:۱۹   + ۶ سایت دیگر  
رییس مرکز مدیریت بیماریهای واگیر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: از دی ماه سال گذشته تاکنون حدود 200 مورد ابتلا به سرخک در کشور شناسایی شده و بسیاری از آنها در گروه سنی زیر 10 سال قرار دارند.
رییس بخش ایمنی و بیماری های قابل پیشگیری با واکسن منطقه مدیترانه شرقی (امرو) سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد: ایران جزو چهار کشور امرو و تنها کشور گروه پنج است که موفق به حذف سرخک شده است.
جماران   ۱۴۰۲/۰۲/۱۶ - ۰۰:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش جماران، آمارهای رسمی در انگلیس نشان می دهد که از ابتدای سال جاری میلادی 49 مورد ابتلا به سرخک گزارش شده است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۵ - ۱۲:۰۷   + ۱۰ سایت دیگر  
مقامات بهداشتی انگلیس از افزایش بسیار نگران کننده تعداد مبتلایان به سرخک در این کشور خبر داده اند.
مشرق نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۱۴ - ۱۶:۵۹   + ۲ سایت دیگر  
درحالی که نظام درمان انگلیس با یک بحران تمام عیار مواجه است، آژانس امنیت سلامت این کشور از جهش آمار مبتلایان به سرخک در جزیره خبر داد.
جام جم   ۱۴۰۲/۰۲/۱۳ - ۱۰:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
ایران در بین کشورهای خاورمیانه به خصوص کشورهای پاکستان و افغانستان که هنوز آمار ابتلا به سرخک و سرخجه در آنها قابل توجه است، توانسته با بهره گیری از واکسن های تولید داخل، این بیماری را به کمترین حد خود برساند تا حدی که موارد گزارش شده آن در فاصله چهار سال تقریبا مساوی صفر بوده است ...
صبح قزوین   ۱۴۰۲/۰۲/۱۳ - ۰۹:۰۹    
کارشناس پیشگیری و مبارزه با بیماری های واگیر مرکز بهداشت استان قزوین گفت: 13هزار و 779 اتباع در قزوین علیه سرخک در قالب واکسن سرخک- سرخجه یا سرخک- سرخجه- اوریون واکسینه شدند.
عرشه آنلاین   ۱۴۰۲/۰۲/۰۶ - ۱۱:۵۱    
افزایش تعداد بیماران مبتلا به بیماری سرخک طی یک ماه اخیر در جنوب سیستان و بلوچستان موجب نگرانی مقامات بهداشت و درمان شده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۲/۰۶ - ۱۱:۲۴   + ۱۳ سایت دیگر  
کرج- رئیس مؤسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی گفت: موفقیت کشورمان در ریشه کنی فلج اطفال، سرخک و سرخجه مرهون تلاش دانشمندان ایرانی در ساخت واکسن است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۲/۰۶ - ۱۰:۰۵    
مدیرکل همکاری های بین الملل وزارت بهداشت، از تبریک سازمان بهداشت جهانی به ایران برای تداوم موفقیت در حذف بیماری های سرخک و سرخجه خبر داد.
پایگاه خبری گسترش نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۰۵ - ۰۳:۰۶   + ۴ سایت دیگر  
به گفته وزیر بهداشت 2 بیماری سرخک و سرخجه در ایران ریشه کن شده اند. به همین مناسبت نگاهی به بیماری های ریشه کن شده در ایران می اندازیم.
سلام نو / خبرگزاری رضوی   ۱۴۰۲/۰۲/۰۴ - ۱۱:۴۴   + ۱۹ سایت دیگر  
با نامه تایید و قدرانی سازمان بهداشت جهانی به مناسبت ریشه کن شدن سرخک و سرخجه در ایران رسما می توان این دو بیماری را در ایران ریشه کن شده به حساب آورد.
نصر نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۰۳ - ۱۹:۰۱   + ۱۴ سایت دیگر  
نصر: وزیر بهداشت با اشاره به موفقیت کشور در کنترل و ریشه کنی بسیاری از بیماری ها، از نامه تایید و قدردانی سازمان جهانی بهداشت به مناسبت ریشه کن شدن سرخک و سرخجه در ایران خبر داد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۲/۰۳ - ۱۸:۲۹   + ۳ سایت دیگر  
وزیر بهداشت با اشاره به موفقیت کشور در کنترل و ریشه کنی بسیاری از بیماری ها، از نامه تأیید و قدردانی سازمان جهانی بهداشت به مناسبت ریشه کن شدن سرخک و سرخجه در ایران خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۰۳ - ۱۶:۲۲   + ۵۱ سایت دیگر  
بهرام عین اللهی با اشاره به موفقیت کشور در کنترل و ریشه کنی بسیاری از بیماری ها، از نامه تایید و قدردانی سازمان جهانی بهداشت به مناسبت ریشه کن شدن سرخک و سرخجه در ایران خبر داد.
رکنا   ۱۴۰۲/۰۲/۰۲ - ۱۱:۳۹   + ۳۳ سایت دیگر  
رکنا: مدیرکل همکاری های بین الملل وزارت بهداشت از تبریک سازمان بهداشت جهانی به ایران برای موفقیت در حذف بیماری های سرخک و سرخجه خبر داد.
برترین ها / فکر شهر   ۱۴۰۲/۰۲/۰۱ - ۱۲:۱۴   + ۱۰ سایت دیگر  
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی ایرانشهر گفت: 50 مورد بیمار مبتلا به بیماری سرخک طی یک ماه اخیر در جنوب سیستان و بلوچستان شناسایی شده است.