دوشنبه ۲۶ مهرساعت ۰۸:۳۳Oct 2021 18
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «کشاورزان»

روزنامه وارش   ۳ دقیقه پیش    
تولید برنج در استان های شمالی به یک اصل اساسی از اقتصاد کشور تبدیل شده و در کنار توجه به موضوعاتی همچون رهایی از وابستگی و تامین امنیت غذایی، این موضوع با تمام عمر، زحمت و تلاش آبا و اجدادی این استان گره ناگسستنی خورده است. ...
سفیر افلاک   ۳۳ دقیقه پیش    
امسال در حالی کار برداشت انار از بزرگترین انارستان ایران آغاز شده است که حال یاقوت سرخ خوش نیست و کرم گلوگاه نفس باغات را گرفته و کشاورزان را ناامید کرده است.
ایسنا   ۴۲ دقیقه پیش    
ایسنا/آذربایجان شرقی بحران ورود مواد نفتی از ایستگاه راه آهن تبریز به اراضی سبزی کاری شنب غازان این شهر که در منطقه پشت راه آهن واقع شده اند، داد کشاورزان منطقه را درآورد.
میانه نیوز   ۷ ساعت پیش    
بارش نخستین برف زمستانی شهرستان میانه سفیدپوش کرده و موجب خوشحالی مردم و به ویژه کشاورزان این منطقه شد. به گزاش پایگاه اطلاع رسانی میانه نیوز ، بارش برف که از صبح امروز چهارشنبه در شهرستان میانه آغاز شده، در نخستین روزهای دیماه چهره ای کاملا زمستانی به این شهرستان بخشیده است. ...
ایرنا   ۱۰ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
بیرجند - ایرنا - استاندار خراسان جنوبی گفت: تعاون روستایی با کارشناسی مجدد، قیمت زرشک را به منظور حمایت از کشاورزان استان افزایش دهد.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۲۱:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
ملانوری گفت: تعاون روستایی با کارشناسی مجدد، قیمت زرشک را در راستای حمایت از کشاورزان خراسان جنوبی افزایش دهد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۲۰:۴۱    
یکی از کشاورزان گرگانی در ویدئویی از ازدحام در محل توزیع سوخت کشاورزی، گلایه کرده.
خانه ملت   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۱۸:۲۳   + ۶ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون کشاورزی، گفت:بررسی کلیات طرح نحوه پرداخت به موقع غرامت خسارت دیدگان بیمه کشاورزان بود که با رای استمزاجی اعضا تصویب شد.
ایانا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۱۷:۴۰    
رییس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی با بیان اینکه در رفع موانع مشکلات کشاورزان با سایر دستگاه های اجرایی شهرستان رایزنی های مختلفی انجام شده اظهار کرد: پیگیر احداث بارگاه های زرشک در این منطقه هستیم.
بیش از 24 هزار تن گندم در سیستان و بلوچستان خریداری شد مدیرکل غله و خدمات بازرگانی سیستان و بلوچستان گفت: 24 هزارو 163 تن و 385 کیلوگرم گندم مازاد بر نیاز از کشاورزان این استان تاکنون خریداری شده است.
بانکداری ایرانی   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۱۵:۴۰   + ۵ سایت دیگر  
رئیس اداره کل وصول مطالبات و اجرای بانک کشاورزی گفت: در اجرای بند ز تبصره2 قانون بودجه سال1400 کل کشور، 6 درصد جرایم تسهیلات پرداختی بانک کشاورزی به کشاورزان آسیب دیده از حوادث غیر مترقبه و خشکسالی که توسط شورای بررسی خسارت شهرستان به بانک معرفی شده باشند مورد بخشودگی قرار گرفته و مانده تسهیلات آن ...
افکار نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۱۵:۱۷    
رئیس انجمن کشاورزان لبنان اعلام کرد گازوئیل ایران بخش کشاورزی این کشور را از فروپاشی حتمی نجات داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۱۴:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی آبادان از کشاورزان خواست کشت پاییزه را به تاخیر بیاندازند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۱۳:۵۱    
سنندج - ایرنا - رییس سازمان جهاد کشاورزی کردستان با اعلام اینکه در سال زراعی جاری 582 هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان به کشت گندم اختصاص پیدا می کند، گفت: انتظار می رود کشاورزان در راستای افزایش عملکرد، از بذور گواهی شده و پرورشی استفاده کنند.
دانا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۱۳:۴۸    
عطاالله ابراهیمی گفت: خسارت خشکسالی به بخش کشاورزی استان 3 هزار و 100 میلیارد تومان برآورد شد که علی رغم پرداخت این خسارت در قالب بیمه به کشاورزان اما رقم بسیار ناچیزی بود که نتوانست خسارت آن ها جبران کند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۱۳:۲۲   + ۵ سایت دیگر  
کرج – ایرنا- مدیرکل هواشناسی استان البرز اعلام کرد که با ورود یک توده هوای سرد در اواخر هفته جاری به استان ، دمای البرز بین چهار تا هفت درجه کاهش می یابد که کشاورزان باید هشدارها را جدی بگیرند.
خانه ملت   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۱۲:۱۷   + ۵ سایت دیگر  
نماینده مردم گلپایگان و خوانسار در مجلس در تذکری شفاهی از وزارت نیرو خواست مشکل حق آبه، آب شرب و کشاورزی مردم و کشاورزان حوزه انتخابیه خود را حل کند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۱۲:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/فارس اظهار نظر وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی پیرامون تجدید نظر در تعیین حدود اماکن تاریخی و میراثی برای کمک به تامین آب کشاورزان و حفر چاه، منجر به واکنش های موافق و مخالفان در سطوح کارشناسان، علاقه مندان و فعالان حوزه های مختلف میراث فرهنگی و گردشگری و کشاورزی شده است.
مشرق نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۱۲:۰۶   + ۷ سایت دیگر  
سازمان هواشناسی طی اطلاعیه ای با اشاره به نفوذ هوای سرد به کشور نسبت به کاهش دمای هوا به زیر صفر و خسارت به محصولات کشاوری در 8 استان هشدار داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۱۲:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
رئیس جهاد کشاورزی سمیرم گفت: یکی از اهداف مهم برای تشویق کشاورزان به کاشت گیاهان با نیاز آبی کم رهایی از تک محصولی و مصرف بهینه آب در منطقه می باشد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۱۰:۴۹   + ۵ سایت دیگر  
گروه استان ها- این روزها فصل برداشت زرشک در خراسان جنوبی است و در حالی که کرونا سخت بر این محصول اثر گذاشته و کاهش قیمت شدید آن را در دو سال اخیر در پی داشته سرمای زودتر از موعد نیز یک درد دیگر بر درد کشاورزان این استان افزود و به محصولشان خسارت زد.
دانا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۱۰:۰۹    
در حالی که مسئولان از حمایت از کشاورزان و محصول زرشک دم می زنند، اما در گیرو دار این وعده ها و حمایت ها، هنوز هم این محصول استراتژیک در دست دلالان است و کشاورزان عایدی چندانی از آن ندارند.
موج   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۱۰:۰۸   + ۲ سایت دیگر  
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی بیان کرد: براساس پیش بینی های هواشناسی امسال امید به بارندگی کم است و کشاورزان باید به دنبال کشت های جایگزین باشند و نباید گذاشت آب از دشت ها خارج و یا به شکل ناصحیح مصرف شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۱۰:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
14مرکز برای خرید تضمینی محصول سویای کشاورزان گلستان راه اندازی شده است.
تابا خبر   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۰۹:۳۴   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش تابا ، امیری افزود: با توجه به کاهش کمی و کیفی آورد رودخانه زهره و به تبع آن بروز مشکل در تولید و کیفیت آب شرب و سایر مصارف هندیجان در چند روز اخیر، مشکلاتی برای برخی روستاها، دامداران و کشاورزان به وجود آورد و در برخی موارد نیز باعث افت فشار در شبکه شهری شد. ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۰۹:۱۱    
ایسنا/خراسان جنوبی مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان جنوبی با بیان اینکه طی دو سال اخیر هیچ اعتباری برای جبران خسارت هایی که به حیات وحش وارد شده به این استان پرداخت نشده که علتش را نبود بودجه اعلام کرده اند ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۰۹:۰۱    
موضوع نهاده های دامی یکی از مهم ترین مشکلاتی است که طی یکی دو سال اخیر چالش های زیادی را در کشور ایجاد کرد و سبب افزایش بی رویه قیمت مرغ و تخم مرغ و شیر و فرآورده های لبنی شد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۰۸:۴۴   + ۸ سایت دیگر  
بوشهر- ایرنا- سال آبی 1399- 1400 با تمام خساست آسمان گذشت و کشاورزان همچنان امیدوار به رحمت خدا هستند اما با پیش بینی های هواشناسی درباره وضعیت بارندگی پاییز سال جاری بوشهر باید گفت "امسال دریغ از پارسال" زیرا حکایت از ادامه تازیانه های خشکسالی بر پیکر دشت های این استان دارد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۰۷:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
ایلام- برداشت ذرت علوفه ای در برخی از مناطق استان ایلام آغاز شده، در این بین نبود نظارت ها باعث ورود دلالان برای خرید ذرت علوفه ای کشاورزان ایلامی شده است.
پایگاه خبری تحلیلی گرو   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۰۳:۳۴   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی گرو ، به اطلاع کلیه کشاورزان و باغداران زحمتکش شهرستان نهاوند میرساند: سازمان تعاون روستایی جهت حمایت از تولیدکنندگان شروع به خرید تضمینی سیب درختی صنعتی( درجه 3 )با قیمت هر کیلوگرم 14608 ریال نموده است ...
آقای خبر   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۰۰:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان_ حسن عباسی معروفان در برنامه تیتر امشب شبکه خبر با موضوع مشکلات تامین نهاده های دامی گفت: خشکسالی امسال در 40، 50 سال گذشته بی سابقه بوده است ...
برترین ها: نماینده مجلس دهم و فعال سیاسی به اظهارات ابراهیم رئیسی در تخت جمشید که این اثر تاریخی را نماد ظلم و عاقبت ظالمان معرفی کرده بود واکنش نشان داد. در همین رابطه مطالب زیر را بخوانید: آقای رئیسی! تخت جمشید را دست کم نگیرید آقای رئیسی! دارید تاریخ ایران را نادیده می گیرید ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۲۲:۵۱    
رئیس جهاد کشاورزی گلستان گفت: کشاورزان در زمان هایی که با کاهش بارندگی در استان مواجه هستیم حتما رطوبت خاک را قبل از کشت پاییزه بررسی کنند.
پایگاه خبری گسترش   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۲۰:۲۷    
کوددهی به عنوان یک مرحله ی مهم و حیاتی در فرآیند رشد انواع گیاه برای کشاورزان بسیار بسیار حائز اهمیت است، از آنجا که کودها تغذیه مناسبی برای رشد به شمار می روند عموم کشاورزان به فکر خرید کود خوب هستند ...
پایگاه خبری انتهاج   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۱۹:۲۰    
به گزارش انتهاج به نقل از ایرنا؛ بجنورد – ایرنا- رییس اداره پیش بینی هواشناسی شیروان گفت: میزان بارندگی 6 ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته 56 درصد کاهش دارد که این امر موجب خسارت به کشاورزان و باغداران این شهرستان خراسان شمالی شده است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۱۸:۱۴   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان جنوبی استاندار خراسان جنوبی تأکید کرد: برای جبران خسارت های وارده به کشاورزان، پیگیری های ویژه ای صورت خواهد گرفت.
ندای اصفهان   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۱۷:۴۴   + ۴ سایت دیگر  
نماینده مردم اصفهان در مجلس با اشاره به بحران زاینده رود گفت: متاسفانه مهم ترین مشکلی که زاینده رود با آن روبه رو بوده، این است که برداشت هایی که از آن انجام می شود، هم از جریان بالادست و هم آن هایی که در حریم انجام می شود، شفاف نیست.
ایانا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۱۷:۴۰   + ۷ سایت دیگر  
رییس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان با بیان این مطلب که یکی از شرایط اعطای نهاده های کشاورزی به کشاورزان بیمه محصولات خواهد بود، گفت: به جز چهار حوضه کارون، مارون، دز و کرخه در هیچ حوضه ای محدودیت کشت پاییزه وجود ندارد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۱۷:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
استاندار خراسان جنوبی قول پیگیری جبران خسارت های ناشی از سرمازدگی را به کشاورزان شهرستان سربیشه داد .
اقتصادگردان   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۱۷:۲۵   + ۳۲ سایت دیگر  
مدیرعامل بانک کشاورزی با بیان اینکه سال 1399مبلغ 800 میلیارد تومان با سود 12 درصد در قالب کشاورز کارت به 50 هزار نفر از کشاورزان کشور پرداخت شد، از صدور دامدار کارت طی روزهای آینده خبرداد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۱۷:۱۳   + ۶ سایت دیگر  
25 میلیارد تومان غرامت به کشاورزان خسارت دیده لرستانی پرداخت شده است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۱۶:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
بجنورد- ایرنا- رییس اداره پیش بینی هواشناسی شیروان گفت: میزان بارندگی 6 ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته 56 درصد کاهش دارد که این امر موجب خسارت به کشاورزان و باغداران این شهرستان خراسان شمالی شده است.
ایسکانیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۱۶:۱۲   + ۳۵ سایت دیگر  
سازمان هواشناسی نسبت به کاهش دمای هشت استان به زیر صفر طی دوشنبه و سه شنبه (26 و 27 مهرماه) هشدار داد و توصیه هایی را به کشاورزان، دامداران، باغداران و ... ارایه کرد.
روزنامه نصف جهان   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۱۶:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان اصفهان گفت:کانون های اشاعه فناوری های نوین ومراکز خدمات کشاورزی غیردولتی برای دسترسی آسان کشاورزان به خدمات راه اندازی شد. ...
رییس مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی بر احداث زیرساخت های توزیع سوخت ماشین آلات کشاورزی در روستاها تاکید کرد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۱۵:۲۴   + ۵ سایت دیگر  
ساری- ایرنا- برداشت دانه روغنی سویا در سطح حدود چهار هزار هکتار از دیمزار های شهرستان بهشهر و گلوگاه در شرق مازندران در حالی آغاز شده که کشاورزان به خاطر خشکسالی نگران کاهش تولید هستند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۱۵:۲۲   + ۵ سایت دیگر  
مدیرحفظ نباتات جهادکشاورزی هرمزگان گفت: کشاورزان سم را از فروشگاه های مجاز عرضه کننده کود و سم تهیه کنند.
روزنامه جمهوری اسلامی نوشت: جمعی از کشاورزان اصفهانی با تجمع در دفتر یکی از نمایندگان مجلس یازدهم که گفته بود باید دعا کنیم و نماز بخوانیم تا باران بیاید و مشکل بی آبی پایان یابد، گفتند ما تا آمدن باران به تحصنمان در این دفتر ادامه می دهیم. ...
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۱۴:۵۱   + ۴ سایت دیگر  
نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس گفت: عدم تامین حق آبه مناسب مهم ترین مانع جهش تولید کشاورزی اسلامشهر است و پیگیر حق کشاورزان و دامداران اسلامشهر از منابع آب هستیم.