پنجشنبه ۲۷ خردادساعت ۰۱:۱۳Jun 2021 17
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «کشاورزان»

ایانا   ۱۸ دقیقه پیش   + ۷ سایت دیگر  
سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی در خصوص شرکت بهره برداران بخش کشاورزی و خانواده بزرگ جهادکشاورزی و دعوت از آحاد ملت جهت حضور در انتخابات 1400 بیانیه ای صادر نمود.
بلاغ مازندران   ۱ ساعت پیش    
آقای علیجان چوپانی با حضور در برنامه پارلمان شهری درباره مهمترین مشکلات کشاورزان سورکی و همچنین اقدامات انجام شده از سوی شورای کشاورزی توضیحاتی را بیان کردند.
تغییر اقلیم، دخالت های انسانی و از همه مهم تر بی توجهی دولت به برنامه های مقابله با بیابان زایی و حمایت نکردن از کشاورزان موجب شده تا اکنون حدود یک میلیون هکتار به وسعت بیابان های کشور افزوده شود. ...
موسسه مطالعاتی تحریریه   ۵ ساعت پیش    
طبق بررسی ها سهم کشاورزان ایران از تخصیص یارانه کشاورزی، یک چهاردهم یارانه تخصیصی به کشاورزان خارجی است.
جهان اقتصاد   ۵ ساعت پیش    
عضو انجمن مخاطرات محیطی و توسعه پایدار ایران گفت:باید بتوان از طرح های جایگزین مانند همین نیروگاه های خورشیدی سیار استفاده کرد زیرا از طرفی قیمت تمام شده آن برای دولت بسیار ناچیز است و این طرح ها می تواند در اختیار کشاورزان و عشایر قرارگیرد تا بخشی از هزینه های آن ها را جبران کند و حتی می توان در ...
گروه استان ها - رئیس مجمع نمایندگان یزد با بیان اینکه سوء مدیریت سال های گذشته کشاورزان را ورشکست و دلالان را ثروتمند کرد، گفت: گرانی مرغ و تخم مرغ نمونه بارز بی تدبیری و ناتوانی در مدیریت کشور بود.
معاون بهبود تولیدات گیاهی جهادکشاورزی با بیان اینکه بذر سویا به صورت مدت دار در اختیار کشاورزان قرار می گیرد گفت: بهای بذر سویا در زمان برداشت محصول به کارگزاری ها پرداخت خواهد شد.
فرهنگ سدید   ۸ ساعت پیش    
اعضای گروه جهادی گزارش امروز ما فقط به فکر کاشت نهال نبودند آن ها کار های محیط زیستی زیادی نیز انجام می دهند. به گفته حویزاوی بسیاری از گونه های گیاهی که در استان کم آب آن ها کاشته می شود، مناسب نیست و این که درختی کاشته می شود که کشاورزان تنها برای بهره برداری از چوب آن را می کارند ...
جام جم   ۸ ساعت پیش   + ۸ سایت دیگر  
مدیر کل اداره غله و خدمات بازرگانی خراسان رضوی ارزش ریالی گندم های خریداری شده را حدود یک هزار و 654 میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: تا کنون حدود 28 درصد از وجه گندم ها به حساب کشاورزان واریز شده است که امیدواریم با پیگیری های انجام شده روند پرداخت وجوه گندم سرعت بیشتری به خود بگیرد.
خبرگزاری تسنیم   ۹ ساعت پیش    
گروه استان ها- مدیرکل جهاد کشاوری استان خوزستان گفت: در فصل گذشته توانستیم با تولید و خرید تضمینی بیش از یک میلیون و 400 هزار تن گندم از پیش بینی های کشوری جلوتر باشیم.
ایانا   ۹ ساعت پیش   + ۷ سایت دیگر  
رئیس سازمان امور اراضی کشور گفت : رفع تداخل از زمین های ملی، دولتی و مستثنیات کشاورزان یکی از اقداماتی است که با جدیت در حال پیگیری است و در نظر داریم مسئله تداخل و کاداستر را با مشارکت ادارات ثبت و اسناد، و سازمان جنگل ها و مراتع در یک دوره سه ساله به سرانجام برسانیم .
خبرگزاری مهر   ۹ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
رئیس نظام صنفی کشاورزی و منابع طبیعی کشور گفت: نظام صنفی از طرح تقویت امنیت غذایی کشور و رفع موانع تولیدات کشاورزی حمایت می کند.
ایرنا   ۱۰ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
گرگان - ایرنا - نایب رییس بنیاد توانمندسازی گندم کاران ایران گفت که کشاورزان استان های مختلف تاکنون 2 میلیون و 500 هزار تن از گندم تولیدی امسال خود را به مراکز خرید تضمینی فروختند.
ایرنا   ۱۰ ساعت پیش   + ۵ سایت دیگر  
اهواز- ایرنا - عضو هیات مدیره و معاون برنامه ریزی شرکت بازرگانی دولتی ایران گفت:با واریز70هزار میلیارد ریال به حساب کشاورزان خوزستان ، 99 درصد طلب گندم کاران و کلزاکاران خوزستانی پرداخت شد.
افق تهران   ۱۰ ساعت پیش   + ۳۲ سایت دیگر  
مدیر کل دفتر بازرگانی محصولات کشاورزی سازمان مرکزی تعاون روستایی کشور بیان کرد: شبکه اتحادیه تعاون روستایی کشور یک میلیون و 100 هزار تن گندم از 22 استان گندم خریداری کرده است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۶ - ۱۴:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
زاهدان - ایرنا- مدیر جهاد کشاورزی ایرانشهر در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: افزون بر 6 هزار تن گوجه فرنگی از سطح مزارع این شهرستان برداشت و روانه بازار مصرف شده است.
شرکت خدمات حمايتی کشاورزی   ۱۴۰۰/۰۳/۲۶ - ۱۳:۵۱    
به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان سمنان، آقای افضلی مدیر استان سمنان از تامین و توزیع کود در شهرستان سرخه خبر داد مهندس افضلی با اعلام این مطلب افزودند: ...
شرکت خدمات حمايتی کشاورزی   ۱۴۰۰/۰۳/۲۶ - ۱۳:۵۱    
به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان سمنان، آقای افضلی مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی از تامین سموم نباتات علوفه ای در سطح استان سمنان خبر داد مهندس افضلی با اعلام این مطلب افزودند: ...
شرکت خدمات حمايتی کشاورزی   ۱۴۰۰/۰۳/۲۶ - ۱۳:۵۱    
به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان مازندران سرپرست شرکت خدمات حمایتی کشاورزی مازندران از تامین و توزیع 60 تن کود کشاورزی اوره برای کشت محصول زراعی گندم در شهرستان بابل استان مازندران خبر داد رضا افراسیابی با اعلام این مطلب افزود ...
بسیج   ۱۴۰۰/۰۳/۲۶ - ۱۳:۳۵    
اعلام حضور کشاورزان وبهره برداران بخش کشاورزی استان سیستان وبلوچستان در انتخابات
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۳/۲۶ - ۱۳:۱۱    
توسعه کشت پاییزه چغندر قند ضمن اشتغالزایی و تولید می تواند با افزایش در آمد کشاورزان به کاهش فشار بر منابع آبی ناشی از کشت محصول شالی در گلستان کمک کند.
به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی خراسان جنوبی مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی خراسان جنوبی به نقل از مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بیرجند گفت: 500 هکتار از اراضی شهرستان بیرجند زیر کشت گندم و جو است که این روز ها کشاورزان مشغول برداشت محصولاتشان هستند. ...
به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان چهارمحال وبختیاری مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی ازتامین،حمل وتوزیع 448 تن کودشیمیایی اوره درشهرستان بن از اوایل سال تا پایان نیمه اول خرداد ماه خبر داد. ...
تابا خبر   ۱۴۰۰/۰۳/۲۶ - ۱۲:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش تابا ، خدارحم امیری زاده با اشاره به اینکه خشکسالی به تولید گندم و کلزای خوزستان آسیب وارد کرد و باعث کاهش تولید این محصولات شده است گفت: به دلیل وجود این مسئله و کاهش بارندگی ها، امسال امکان کشت برنج در خوزستان وجود ندارد و برای دیگر کشت ها نیز محدودیت هایی در نظر گرفته شده است. ...
وزارت جهاد و کشاورزی   ۱۴۰۰/۰۳/۲۶ - ۱۲:۱۸   + ۱۲ سایت دیگر  
سازمان حفظ نباتات کشور به کشاورزان در مورد مبارزه به موقع با آفات به دلیل خشکسالی در سال زراعی جاری و جلو گیری از خسارت ها هشدار داد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، مدیرکل دفتر پیش آگاهی سازمان حفظ نباتات کشور در گفت و کو با خبرنگار ما اظهار داشت: امسال به دلیل شرایط خشکسالی ...
به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان خراسان رضوی مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی این استان : از ابتدای فروردین ماه 1400 تا کنون میزان 200 تن کود شیمیایی به شهرستان داورزن حمل گردیده است و توسط کارگزاران تحت پوشش این ( شرکت ) و با نظارت مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان در بین ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۳/۲۶ - ۱۱:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
تاکنون بیش از 7 هزار میلیارد تومان به حساب کشاورزان گندم کار و کلزا کار استان خوزستان واریز شده است.
ایانا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۶ - ۱۱:۱۵   + ۵ سایت دیگر  
خرید تضمینی دانه ی روغنی کلزا تاکنون به 102 هزار تن رسیده است؛ این در حالی است که خرید این محصول در کشور به صورت توافقی هم انجام می شود و نسبت به سال گذشته رشدی حدود 18 درصد دارد.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۶ - ۱۱:۰۵   + ۲۵ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر مدیریت بحران و کاهش بخش کشاورزی از پیشنهاد اختصاص 4 هزار میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت به کشاورزان خسارت دیده از خشکسالی سال زراعی جاری به وزارت کشور خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۳/۲۶ - ۱۱:۰۰   + ۳ سایت دیگر  
مدیر شعب بانک کشاورزی استان چهارمحال و بختیاری گفت: در سال زراعی گذشته صندوق بیمه محصولات کشاورزی 803 میلیارد ریال خسارت به 125 هزار نفر از خسارت دیدگان بخش کشاورزی استان پرداخت کرده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۳/۲۶ - ۱۰:۵۱    
گروه استان ها- نامزد انتخابات میان دوره ای مجلس در حوزه انتخابیه فراهان، تفرش و آشتیان با بیان اینکه نبود بسته حمایت از کشاورزان عامل برهم خوردن تعادل بازار است گفت: باید از ظرفیت شهرهای مهم و تاریخی "فراهان"، "تفرش" و "آشتیان" درست استفاده کرد.
قدس آنلاین   ۱۴۰۰/۰۳/۲۶ - ۱۰:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
مسئول نمایندگی ولی فقیه در سازمان جهادکشاورزی استان یزد بر تبیین آثار و برکات زکات در جامعه تأکید کرد و احیا و ترویج فرهنگ زکات در بین کشاورزان و دامداران را از مأموریت های این نهاد برشمرد.
ایانا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۶ - ۰۹:۵۵    
مدیر جهادکشاورزی شهرستان کلیبر از آمادگی مراکز خرید تضمینی گندم این شهرستان برای خرید گندم مازاد بر مصرف کشاورزان خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۳/۲۶ - ۰۹:۵۲    
مدیر تعاون روستایی خراسان شمالی گفت: از ابتدای فصل 362 تن کلزا بصورت توافقی از کشاورزان استان خریداری شده است.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۶ - ۰۹:۳۲    
مدیر حفاظت و بهره برداری از منابع آب هرمزگان با بیان اینکه برداشت بی رویه برخی کشاورز ان در یک دشت، تمام چاه های دشت را بحرانی می کند، گفت: این عمل باعث پایین رفتن سطح آب تمام چاه های موجود در دشت می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۳/۲۶ - ۰۹:۳۱   + ۳ سایت دیگر  
سرپرست شرکت غله ایلام از پرداخت 789 میلیارد تومان به کشاورزان گندمکار خبر داد و گفت: تا 25 خرداد ماه سال جاری، 167 هزار تن گندم از کشاورزان خریداری شده است.
انجمن آردسازان   ۱۴۰۰/۰۳/۲۶ - ۰۹:۰۶   + ۴ سایت دیگر  
بجنورد- ایرنا – معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان شمالی گفت: تاکنون 800 تن گندم با نرخ تضمینی از کشاورزان این استان خریداری و در سیلوها ذخیره سازی شد. ...
بانکداری ایرانی   ۱۴۰۰/۰۳/۲۶ - ۰۹:۰۴   + ۱۱ سایت دیگر  
سهیمه بندی شدن بنزین و گازوئیل سبب شد تا کشاورزان برای دریافت پلاک، ابزارآلات کشاورزی خود را بیمه شخص ثالث کنند. حنانه خوبرو رئیس شعبه انزلی بیمه حافظ با بیان اینکه بخش بزرگی از شغل مردم گیلان کشاورزی می باشد اظهار داشت ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۶ - ۰۸:۳۹   + ۴ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- مدیر سازمان تعاون روستایی خراسان رضوی گفت: از زمان آغاز خرید تضمینی دانه روغنی کلزا از اواخر اردیبهشت ماه تاکنون حدود 2 هزار تن از این محصول از کشاورزان استان خریداری شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۳/۲۶ - ۰۸:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی گلوگاه از خرید 2 هزار تن دانه روغنی کلزا از کشاورزان گلوگاهی خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۳/۲۶ - ۰۸:۱۷   + ۳ سایت دیگر  
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان شمالی از افزایش 70 درصدی قیمت خرید تضمینی گندم از کشاورزان استان نسبت به سال گذشته خبر داد.
استانداری خوزستان   ۱۴۰۰/۰۳/۲۶ - ۰۸:۰۹    
استاندار خوزستان با اشاره به اهمیت انتخابت و دعوت از آن ها برای حضور پرشور در انتخابات بیان کرد: جمهوریت و اسلامیت 2 بال نظام ما هستند که نباید اجازه بدهیم خدشه این به آن ها وارد شود همه با هم باید برای تقویت نظام و کشور بکوشیم و با حضور خود پای صندوق های رای کشور را بیمه کنیم. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۳/۲۶ - ۰۸:۰۱   + ۴ سایت دیگر  
گروه استان ها- سهمیه ماهانه مصرف آرد در استان خراسان شمالی حدود 12 هزار تن است؛ در حالی که در سال 1400 پیش بینی می شود حدود 90 هزار تن گندم در استان خراسان شمالی از کشاورزان خریداری شود!
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۵ - ۲۳:۳۵    
ایسنا/اصفهان یک نامزد انتخاباتی ریاست جمهوری گفت: هر وزارتخانه باید برای ایجاد اشتغال ماموریت و ارز آوری برای کشور داشته باشد و کشاورزان باید به گونه ای کارشان رشد پیدا کند که اگر صادرات نفتی نتوانستیم داشته باشیم بتوانیم محصولات کشاورزی صادر کنیم.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۵ - ۲۲:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/زنجان سرپرست اداره کل غله استان زنجان گفت: حدود 35 مرکز خرید تضمینی گندم و 8 مرکز خرید تضمینی دانه های روغنی در سطح استان آماده دریافت محصولات کشاورزان زنجانی هستند.
پایگاه خبری قلم   ۱۴۰۰/۰۳/۲۵ - ۱۹:۱۸   + ۳ سایت دیگر  
ورود فاضلاب شهری و پساب صنعتی وضعیت این رودخانه را وخیم کرده است. در کنار مرگ دام ها، ممنوعیت کشاورزی در این منطقه موجب اعتراض دامداران و کشاورزان شده است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۵ - ۱۹:۱۵   + ۳ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- استاندار تهران با تاکید بر حذف واسطه گران در عرضه محصولات کشاورزی اعلام کرد: این اقدام موجب سودآوری کشاورزان می شود و قیمت محصولات کشاورزی نیز واقعی بدست مردم خواهد رسید.
نایب رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس، گفت: متاسفانه دولت تاکنون در زمینه پرداخت مطالبات کشاورزان گندم کار عملکرد قابل قبولی نداشته است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۳/۲۵ - ۱۹:۰۰   + ۵ سایت دیگر  
کشاورزان با ایجاد پویش مردمی کشاورز حماسه ساز خواهان شرکت مردم در انتخابات شدند در این پویش چهره های شناخته شده ای نیز مانند وزرای سابق کشاورزی حضور دارند.
ایانا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۵ - ۱۸:۵۵    
دیدار و گفتگوی مجازی ریاست سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی با کارکنان و کشاورزان استان از طریق سامانه تاک به مناسبت گرامیداشت هفته جهاد کشاورزی برگزار شد.