یکشنبه ۰۲ مهرساعت ۰۶:۲۵Sep 2023 24
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «سد وشمگیر»

ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۵/۱۸ - ۱۱:۴۲   + ۱۲ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست ، 10 ماه و نیم از سال آبی جاری (ابتدای مهر 1401 تا آخر شهریور 1402) در حالی گذشت که این روزها گرمای طاقت فرسا اکثر مناطق کشور را تحت تأثیر قرار داده و همین امر بر تقاضا و رشد مصرف آب افزوده است ...
استانداری گلستان   ۱۴۰۲/۰۵/۱۴ - ۰۷:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
رئیس گروه طرح های شبکه های آبیاری و زهکشی شرکت گفت: عملیات اجرایی ناحیه دو طرح زهکشی اراضی اولویتدار گلستان در سطح 78 هزار هکتار با اولویت احداث زهکش های اصلی بندولی، R6 سد وشمگیر و قرنجیک و ابنیه فنی وابسته واقع در شهرستانهای گنبدکاووس و آق قلا در قالب احیاء تالاب ها و آبگیرهای محدوده طرح آغاز شد ...
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۲/۰۴/۲۱ - ۲۱:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: علی آباد- مشاور پروژه های آبیاری تحت فشار روستاهای وحدت و رسالت: امروز بزرگترین طرح سامانه آبیاری نوین کشور در اراضی مجاور سد وشمگیر افتتاح شد.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۴/۱۱ - ۱۰:۴۰   + ۳ سایت دیگر  
مدیرعامل جمعیت هلال احمر گلستان گفت: بر اثر تصادف دو دستگاه پراید و یک دستگاه سمند حوالی سد وشمگیر 4 نفر جان خود را از دست دادند و 3 نفر مصدوم شدند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۴/۱۱ - ۰۹:۳۴   + ۱۸ سایت دیگر  
میان 9 سد با ذخیره آب زیر 20درصد، وضعیت سدهای رودبال داراب در استان فارس و چاه نیمه ها در استان سیستان و بلوچستان با 3 و 6 درصد پرشدگی و سد وشمگیر گلستان که به صورت کامل خشک شده است، بحرانی تر است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۴/۱۰ - ۲۲:۵۲   + ۱۱ سایت دیگر  
مدیرعامل جمعیت هلال احمر گلستان گفت: بر اثر تصادف دو دستگاه پراید و یک دستگاه سمند حوالی سد وشمگیر چهار نفر جان خود را از دست داده و 3 نفر مصدوم شدند.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۴/۰۷ - ۰۹:۲۴    
مدیر عامل شرکت آب منطقه ای گلستان گفت: در سال جاری پروژ ه های عمرانی طرح علاج بخشی درحال اجرا و برخی از آنها در حال انعقاد قرداد است.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۲/۰۱ - ۰۰:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : استان گلستان از آب و باران و سرسبزی، بیشتر اسم به میراث برده است و با وضعیت تغییرات اقلیمی و کاهش بارندگی، در حال تغییر رنگ است. وضعیت سدهایی که هر روز آب می روند و آبی در کف ندارند، گواه این وضعیت است. این میان، انسان و صنعت و گذر زمان هم دست داده اند ...
برترین ها / فرارو   ۱۴۰۱/۱۱/۲۸ - ۱۵:۲۱   + ۱۴ سایت دیگر  
کاهش بارندگی و تداوم خشکسالی در کنار افزایش میانگین دما در گلستان که به گفتۀ کارشناسان در نیم قرن اخیر بی سابقه بوده، همچنین مصرف بدون نظارت منابع آبی در بخش کشاورزی، باعث شده ظرفیت های سدهای گلستان خالی شود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۱/۲۱ - ۱۱:۱۸    
گرگان- معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای گلستان از تخریب و ساماندهی 30 قطعه آب بندان احداثی در مسیر گرگانرود به مساحت 68 هکتار در مناطق بالادستی سد وشمگیر خبرداد.
استانداری گلستان   ۱۴۰۱/۱۰/۱۸ - ۰۹:۱۷    
معاون استاندار و فرماندار ویژه گنبدکاووس در همایش دهیاران بخش مرکزی اظهار داشت: بهره مندان واقعی آب سد با اجرای عدالت باید به حق خود برسند گفت: 67 آب بندان غیرمجاز در بستر گرگانرود با سطح 269 هکتار به طول 30 کیلومتر در حد فاصل شهر گنبدکاووس منتهی به ورودی سد وشمگیر شناسایی شده اند. ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۰/۱۵ - ۲۰:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/گلستان استاندار گلستان در میز خدمت انبارالوم برای تخریب آب بندان های غیرمجاز منتهی به سد وشمگیر ضرب الاجل تعیین کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۹/۱۴ - ۰۹:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
مدیر عامل شرکت آب منطقه ای گلستان گفت: با توجه به محدودیت منابع مالی و اعتباری ،فقط برای بخشی از مولفه های اجرایی سد وشمگیر اقدام شده است.
استانداری گلستان   ۱۴۰۱/۰۷/۲۷ - ۱۳:۴۵   + ۳ سایت دیگر  
معاون حفاظت و بهره برداری شرکت اب منطقه ای گلستان در این جلسه گفت: حدفاصل بین سد بوستان تا سد وشمگیر تعداد حدود 500 قطعه آب بندان احداث شده که از این تعداد 170 قطعه غیرمجاز است که 67 قطعه در بستر کبیر رودخانه و بقیه خارج از آن احداث شده است. ...
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۶/۱۵ - ۱۳:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
گرگان - ایرنا - ساکنان روستای وحدت از توابع شهرستان آق قلا پس از سال ها چشم انتظاری با کمک تسهیلات دولتی، از حاشیه رودخانه و کاسه سد وشمگیر به مکان جدید نقل مکان کردند. یکی از خواسته های اصلی مردم این روستا، حل برخی مشکلات زیرساختی است.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۶/۰۸ - ۰۷:۵۸    
گرگان - ایرنا - علی محمد زنگانه استاندار گلستان در حاشیه مراسم بهره برداری متمرکز از هزار و 415 خانه روستایی استان در روستای وحدت اسلامی بخش وشمگیر شهرستان آق قلا گفت: نگاه ویژه دولت سیزدهم به گلستان باعث آغاز عملیات اجرایی پتروشیمی استان ...
استانداری گلستان   ۱۴۰۱/۰۵/۰۹ - ۰۸:۳۹   + ۲ سایت دیگر  
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری گلستان گفت: نارضایتی کشاورزان پایین دست سد وشمگیر از کم آبی، ماحصل وجود چاه ها و آبندان های غیر مجازی است که در حاشیه گرگان رود احداث شده اند. ...
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۳/۰۴ - ۰۸:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
گرگان- ایرنا- معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای گلستان گفت: با توجه به ضرورت ساماندهی برداشت های غیراصولی از رودخانه ها در نخستین گام 70 آب بندان غیرمجاز بالادست سد وشمگیر این استان تخریب می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۲/۲۱ - ۲۰:۲۵    
طرح چهار هزار هکتاری آبیاری نوین در منطقه سد وشمگیر در شمال استان گلستان با کمک قرارگاه خاتم و پیشرفت 55درصدی در حال اجرا است.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۲/۱۰ - ۲۱:۳۸   + ۳ سایت دیگر  
گرگان- ایرنا - درگیری میان اهالی 2 روستای شهرستان آق قلا محدوده سد وشمگیر واقع در شمال استان گلستان روز شنبه مجدد از سر گرفته شد.
استانداری گلستان   ۱۴۰۱/۰۲/۰۴ - ۱۱:۵۶   + ۷ سایت دیگر  
معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای گلستان از رها سازی آب سدهای بوستان و گلستان به منظور پشتیبانی و تامین نیاز آبی کشاورزان شبکه وشمگیر خبرداد. ...
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۲/۰۲ - ۲۲:۳۸   + ۳ سایت دیگر  
گنبدکاووس- ایرنا- دستگیری 2 صیادغیر قانونی و تخریب 13 کومه غیر مجاز در سواحل گلستان، توقیف خودرویی با 140 میلیون ریال خلافی، پاکسازی بخشی از جنگل های علی آباد کتول از زباله و رهاسازی آب سدهای بوستان و گلستان به منظور تامین نیاز آبی سد وشمگیر از مهمترین اخبار کوتاه روز جمعه این استان شمالی است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۱/۲۷ - ۱۱:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
دادستان مرکز استان پیگیری آب بندان های غیرمجاز محدود سد وشمگیر را آغاز کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۱/۲۷ - ۱۰:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
وجود آب بندان های غیرمجاز در بستر گرگانرود مانع رسیدن آب به سد وشمگیر می شود، این روزها کشاورزان سد وشمگیر با بحران شدید بی آبی مواجه هستند به طوری که 10 هزار هکتار از غلات مردم بی آب مانده و در معرض نابودی است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۱/۲۲ - ۱۹:۲۰    
در منطقه سد وشمگیر در شمال استان گلستان، آب بندان های غیرمجازی احداث شده است که مانع رسیدن آب به بخشی مزارع این منطقه می شود.
استانداری گلستان   ۱۴۰۰/۱۲/۱۵ - ۱۰:۰۸    
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای گلستان در بازدید وزیر نیرو از علاج بخشی سد وشمگیر گفت: علاج بخشی سد وشمگیر آق قلا به 380 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد و طبق برنامه ریزی انجام شده و در صورت جذب کامل اعتبار مورد نیاز این طرح تا سه سال آینده به پایان خواهد رسید. ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۱۲/۱۱ - ۲۱:۲۰   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/گلستان فرماندار آق قلا با اشاره به مطالبات مهم مردم این شهرستان از رئیس جمهور گفت: یکی از مطالبات مردم آق قلا از رئیس جمهور اختصاص بودجه به شهرک یک هزار هکتاری اترک است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۱۲/۰۲ - ۱۰:۰۴   + ۵ سایت دیگر  
گرگان- مدیر بهره برداری و نگهداری از تاسیسات آبی شرکت آب منطقه ای گلستان گفت: 385 میلیارد تومان برای تکمیل علاج بخشی سد وشمگیر اعتبار نیاز است و تاکنون این طرح 21 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
استانداری گلستان   ۱۴۰۰/۱۱/۲۳ - ۱۲:۲۹   + ۴ سایت دیگر  
مدیر بهره برداری و نگهداری از تاسیسات آبی شرکت آب منطقه ای گلستان گفت: کل آورد سیلاب اخیر منتهی به مخازن سدها در استان، حدود16 میلیون مترمکعب بوده است. ...
استانداری گلستان   ۱۴۰۰/۱۰/۲۵ - ۰۹:۴۱   + ۴ سایت دیگر  
استاندار گلستان گفت: استفاده از ظرفیت کامل سد وشمگیر، به دلیل اتمام عمر مفید و رسوب گذاری، مقدور نیست اما با توجه به نقش بسزایی که در رفع مشکلات معیشتی دارد، در سفر رئیس جمهور پیگیری می شود. ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۱۰/۲۴ - ۱۶:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
آق قلا- استاندار گلستان گفت: استفاده از ظرفیت سد وشمگیر، به دلیل رسوب گذاری، مقدور نیست اما با توجه به نقش بسزایی که در رفع مشکلات معیشتی دارد، در سفر رئیس جمهور پیگیری می شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۱۰/۲۴ - ۱۲:۲۳    
استاندار گلستان گفت: عمری از سد وشمگیر گذشته و به علت طولانی شدن رسوب گرفته، ظرفیت سد و اشتغال مردم منطقه را دچار مشکل کرده و برای علاج بخشی واشتغال به دنبال افزایش میزان ظرفیت سد هستیم.
ایسنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۴ - ۱۱:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/گلستان استاندار گلستان با اشاره به لزوم علاج بخشی سدوشمگیر، گفت: سد وشمگیر تأثیر به سزایی در بخش آب کشاورزی، ایجاد اشتغال و رفع مشکلات معیشتی دارد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۱۰/۲۴ - ۱۱:۲۶    
استاندار گلستان گفت: برای برطرف شدن رسوبات سد وشمگیر برنامه های خوبی پیش بینی شده است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۰/۱۸ - ۱۶:۴۴   + ۴ سایت دیگر  
گرگان - ایرنا - مدیرعامل شرکت آب منطقه ای گلستان با تاکید بر ضرورت تکمیل سریع تر علاج بخشی سد وشمگیر آق قلا گفت که اتمام این طرح به سه هزار و 800 میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۷/۱۴ - ۱۱:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
گروه استان ها - خردادماه پارسال کار جابه جایی 60 خانوار ساکن در مخزن سد وشمگیر آغاز شد و قرار بود خانه هایشان تا پایان سال ساخته شود اما گرانی مصالح و محرومیت مردم منطقه اجازه این کار را نداد و حالا رئیس بنیادمسکن خبرهای خوبی برای این روستاییان دارد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۷/۰۲ - ۰۹:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
350میلیارد تومان اعتبار برای علاج بخشی و افزایش حجم سد وشمگیر نیاز است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۸ - ۱۰:۱۸    
گرگان - ایرنا - مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور گفت: بازدهی سد وشمگیر به دلیل کم شدن حجم مفید ناشی از انباشت رسوب و عمر طولانی کاهش یافت.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۶/۰۹ - ۱۹:۵۰    
دوربین پیگیری سراغ پنبه کاران روستا های اطراف سد وشمگیر آق قلا رفت تا صدای آنها را به گوش مسئولان مرتبط برساند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۵/۲۲ - ۱۰:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
امسال وضعیت کشاورزان اطراف سد وشمگیر وخیم تر از گذشته است به دلیل خشکسالی و نبود آب در سد وشمگیر حدود 3 هزار هکتار از مزارع پنبه این کشاورزان در حال نابودی است.
استانداری گلستان   ۱۴۰۰/۰۳/۱۲ - ۱۱:۴۵   + ۳ سایت دیگر  
برای مشاهده تصاویر بصورت اسلایدر، روی یکی از تصاویر کلیک کرده و دکمه Space یا فاصله را از روی کیبرد بفشارید. استاندار گلستان با بیان اینکه استان در حال تجربه سالی کم باران و خشک است ...
استانداری گلستان   ۱۴۰۰/۰۳/۰۳ - ۱۳:۱۵    
با حضور "عبدالغفور غراوی"،مشکلات سد وشمگیر و تامین آب کشاورزان شهرستان آق قلا بررسی شد. به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آق قلا،عصر روز یکشنبه دوم خرداد ماه ...
استانداری گلستان   ۱۴۰۰/۰۲/۲۸ - ۱۳:۰۶   + ۳ سایت دیگر  
مدیر عامل شرکت آب منطقه ای گلستان در جلسه خشکسالی سال جاری و تمهیدات لازم در سد وشمگیر برای مدیریت خشکسالی امسال اظهار کرد: در سال گذشته در فروردین ماه حدود 190 میلیون متر مکعب از ذخیره سدها و بارش های مناسب داشتیم ولی در سال جاری 70 درصد از ظرفیت سدهای ما خالی است وبا کاهش شدید منابع آبی رو به رو ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۰۷:۵۹    
ایسنا/گلستان جمعی از کشاورزان آق قلایی نسبت به تخصیص نیافتن آب برای اراضی پنبه کاری خود در شبکه سد وشمگیر معترض هستند و عنوان می کنند که اگر نتوانند مزارع خود را آبیاری کنند، محصولات آنها از بین رفته و با فاجعه روبه رو می شوند.
نیروگاهیان   ۱۴۰۰/۰۱/۲۸ - ۱۹:۵۵    
به گزارش پایگاه خبری نیروگاهیان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون)، “شعبان رسولی” با اعلام این خبر اظهار کرد: با توجه به بررسی انجام شده و به منظور تامین نیاز آبی کشاورزان محدوده پایین دست برای شهرستان های آق قلا و گمیشان ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۱/۲۷ - ۱۱:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
آب سد وشمگیر به منظور تامین نیاز آبی کشاورزان محدوده پایین دست شهرستان های آق قلا و گمیشان رهاسازی می شود.
شهر فردا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۱۵:۳۴   + ۱۵ سایت دیگر  
مدیر بهره برداری و نگهداری از تاسیسات آبی شرکت آب منطقه ای گلستان از رهاسازی آب سد وشمگیر به منظور تامین نیاز آبی کشاورزان محدوده پایین دست شهرستان های آق قلا و گمیشان خبرداد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۱۰:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
گرگان - ایرنا - آغاز فصل برداشت توت فرنگی، رهاسازی آب سد وشمگیر و ادامه شیب صعودی ابتلا به کرونا از جمله خبرهای کوتاه روز دوشنبه گلستان است.