شنبه ۲۰ خردادساعت ۱۸:۵۳Jun 2023 10
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «سیمره»

خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۱۵ - ۱۰:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
مدیر امور شیلات و آبزیان ایلام گفت: در دریاچه سد سیمره به عنوان یکی از پتانسیل های مهم توسعه آبزی پروری استان، 21 طرح پرورش ماهی در قفس فعال است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۵ - ۲۳:۰۹   + ۴ سایت دیگر  
فرمانده انتظامی شهرستان هلیلان گفت: در بازرسی از یک خودرو در مسیر پل سیمره 178 هزار نخ سیگار خارجی قاچاق و فاقد مجوز کشف شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۵ - ۱۸:۱۹   + ۶ سایت دیگر  
مدیر امور شیلات و آبزیان استان ایلام گفت: 21 طرح پرورش ماهی در قفس به ظرفیت اسمی 2000 تن فعالیت می کنند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۰۹:۳۱   + ۳ سایت دیگر  
فرمانده یگان حفاظت محیط زیست ایلام گفت: عملیات جمع آوری تور و تجهیزات غیرمجاز صید آبزیان در دریاچه سد سیمره انجام شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۲۱:۳۳   + ۶ سایت دیگر  
ایلام-کارشناس مسئول حوزه آبزیان دامپزشکی استان ایلام گفت:ظرفیت عظیم پرورش ماهی در پشت سد سیمره واقع در بدره ایلام برای اشتغال 10 هزار نفر فراهم است.
تابناک ایلام   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۱۰:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ایلام بیان داشت :در اولین روز از هفته میراث فرهنگی نمایشگاه گچبری های یافته در شهر تاریخی سیمره در موزه باستان شناسی دره شهر به مدت یک هفته میزبان مردم است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۹ - ۱۲:۰۰   + ۶ سایت دیگر  
سرپرست کاوش باستان شناسی سیمره ، دلایل چرایی اصلاح حریم و عرصه این محوطه تاریخی و آخرین وضعیت آن را شرح داد.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۱۰:۵۳   + ۸ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ایلام گفت: سال گذشته سامان دهی و مستندسازی 47 قلم اشیای تاریخی صورت و مرمت و سامان دهی پایگاه های سیمره و سیروان در دستور کار قرار گرفت و نیز 2108 مورد بازدید از موزه ها ثبت و طرح تکمیلی و محتوایی کاخ موزه فلاحتی تهیه شد.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۴ - ۱۳:۴۶   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ایلام ویژه برنامه های هفته میراث فرهنگی و روز جهانی موزه و میراث فرهنگی در این استان را اعلام کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۲/۲۰ - ۰۷:۰۶    
ده ها روستای منطقه رودبار کوهنانی در شهرستان کوهدشت در نزدیکی مخزن سد سیمره ایلام واقع شده اند که با بالاآمدن تراز آب سد و کاهش خروجی آن اراضی و زمین های اهالی زیر آب می رود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۲/۱۹ - ۱۱:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
مدیر حقوقی شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران گفت: اگر چنانچه اشخاصی در حوزه مخزن سد سیمره املاکی دارند که پول به آنها تودیع و یا پرداخت نشده باشد و متحمل خسارت شده باشند، در اولین فرصت به واحد حقوقی کارگاه سد سیمره مراجعه کنند. چنانچه حقی از آنها تضییع شده باشد خسارت به آنها پرداخت می شود.
آفتاب نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۱۷ - ۱۱:۱۶   + ۲ سایت دیگر  
تنگه شیرِز قدیمی ترین موزه طبیعی جهان، دره ای بکر و دست نخورده، در شمال غربی شهرستان کوهدشت در کنار رودخانه سیمره و مرز بین استان های لرستان و ایلام است که در طول سال های گذشته نخست با عنوان ژئوسایت ملی در فهرست میراث طبیعی ایران ثبت شد پس از آن پیشنهاد هایی برای ثبت جهانی این تنگه در فهرست ژئوپارک ...
استانداری ایلام   ۱۴۰۲/۰۲/۱۳ - ۱۲:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری ایلام: ❑ احداث نمازخانه در سه راهی کارزان، مسیر قلاجه به ایوان (محدوده ساتیان) و پل سیمره در اولویت قرار گیرد/ اعتبارات مسئولیت های اجتماعی وزارت نفت یکی از راه های تامین اعتبار برای احداث نمازخانه هاست ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۲/۱۳ - ۱۱:۵۸   + ۶ سایت دیگر  
بقعه متبرکه امامزاده احمد (ع) در ضلع جنوب غربی دهستان پاعلم شهر پلدختر واقع شده است و در نوک قله کبیر کوه و ارتفاع یک هزار و 610 متری قرار دارد. کبیر کوه بین سه استان لرستان ...
ایانا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۳ - ۰۸:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
مدیر شیلات و آبزیان استان ایلام از عملیاتی شدن 21 طرح پرورش ماهی در قفس در سد سیمره و سرمایه گذاری نزدیک به 20 میلیارد تومان در این خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۱/۳۰ - ۰۰:۲۴   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/لرستان مدیرکل راه و شهرسازی لرستان گفت: برای چهار خطه کردن جاده بابازید پل سیمره 6000 میلیارد تومان اعتبار لازم داریم.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۱/۲۷ - ۱۶:۰۱   + ۶ سایت دیگر  
کوهدت- نماینده مردم کوهدشت و رومشکان در مجلس شورای اسلامی بر لزوم تسریع در عملیات اجرایی سد معشوره و همچنین اختصاص حق آبه سیمره تاکید کرد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۱/۲۷ - ۰۴:۴۳    
با حضور نمایندگانی از اهالی عرب رودبار جلسه ای معاون اول رئیس جمهور برای پیگیری خسارت روستاهای حاشیه سد سیمره برگزار شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۱/۲۳ - ۱۷:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل مدیریت بحران استانداری لرستان از مسدودشدن محور خرم آباد به پلدختر به دلیل پیشگیری از خطرات احتمالی فعالیت سامانه بارشی جدید خبر داد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۱/۲۳ - ۱۷:۵۷    
فرماندار پلدختر با هشدار به ساکنان روستاهای در حاشیه رودخانه های سیمره و کشکان در پی فعالیت سامانه بارشی جدید از ایجاد کمپ های اضطراری در روستای چم گز خبر داد.
سلام نو / باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۱/۲۳ - ۱۷:۲۸   + ۱۳ سایت دیگر  
حمید خادم فرماندار پلدختر، از تخلیه 5 روستا در این شهرستان در پی اعلام وقوع سیل خبر داد و گفت: سامانه بارشی قوی تا عصر پنجشنبه فعال خواهد بود.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۱/۲۳ - ۱۶:۲۴   + ۸ سایت دیگر  
فرماندار پلدختر گفت: پنج روستای پاعلم، چم گز، جلوگیر، چم مهر بالا و پایین که در حاشیه رودخانه های سیمره و کشکان قرار دارند، تخلیه شدند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۱/۲۳ - ۱۴:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
فرماندار پلدختر گفت: 5 روستای حاشیه رودخانه های سیمره و کشکان باهدف در امان ماندن از سیل احتمالی تخلیه خواهد شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۱/۲۰ - ۱۰:۳۰   + ۴ سایت دیگر  
نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی گفت: 180 میلیارد تومان مطالبات 15 ساله روستاهای پایین دست سد سیمره در دیدار با شیبانی مدیرعامل آب وزارت نیرو از هفته آینده پرداخت می شود.
بازتاب ایلام   ۱۴۰۲/۰۱/۱۲ - ۱۴:۱۸   + ۶ سایت دیگر  
بازتاب/ جانشین فرمانده انتظامی استان ایلام گفت: با تلاش و اقدام به موقع ماموران پلیس مبارزه با موادمخدر استان 152 کیلوگرم مواد مخدر در پل سیمره شهرستان هلیلان کشف شد.
میرملاس نیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۰۸ - ۱۰:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
خبرگزاری مهر – گروه استان ها: دره باستانی شیرز در 45 کیلومتری شمال شرق کوهدشت و بر سر راه رودخانه سیمره واقع شده است. این دره حیرت انگیز با جاذبه های گردشگری بکر و شگفت انگیز و سرچشمه ها و آبشارها و درختان وحشی پر میوه اش آماده است تا به یکی از گردشگاههای زیبای غرب کشور تبدیل [...]
بازتاب ایلام   ۱۴۰۲/۰۱/۰۷ - ۱۰:۰۵    
بازتاب/ مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان ایلام گفت: روزانه بین 400 تا 500 نفر گردشگر و مسافر از جاذبه های گردشگری این شهرستان از جمله پارک جنگلی حاشیه رودخانه سیمره و قلعه باستانی سام بازدید می کنند و یک مدرسه پنج کلاسه نیز برای اسکان مسافران مهیا شده است.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۶ - ۱۸:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان ایلام گفت: روزانه بین 400 تا 500 نفر گردشگر و مسافر از جاذبه های گردشگری این شهرستان از جمله پارک جنگلی حاشیه رودخانه سیمره و قلعه باستانی سام بازدید می کنند و یک مدرسه پنج کلاسه نیز برای اسکان مسافران مهیا شده است.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۵ - ۱۱:۰۴    
شهرستان بدره در 85 کیلومتری مرکز ایلام قرار دارد، این شهرستان یکی از مهمترین مناطق توریستی استان به شمار می رود که سد سیمره بر زیبایی های این شهرستان افزوده است
بازتاب ایلام   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۱۹:۱۱   + ۱۰ سایت دیگر  
بازتاب ایلام/ بعد از ظهر امروز(یکشنبه 21 اسفندماه) گزارشی مبنی بر پیدا شدن جنازه یک زن در مسیر رودخانه سیمره منطقه میدان خلف ماژین اکیپی برای پیگیری موضوع در محل حضور یافت.
همشهری   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۱۸:۲۲   + ۵ سایت دیگر  
سد سیمره در مسیر رود سیمره در شهرستان بدره استان ایلام قرار دارد و از نوع بتنی دو قوسی است. این سد در مرز استان ایلام و لرستان قرار دارد و یکی از سرچشمه های مهم رود کرخه محسوب می شود. بد نیست بدانید که رود سیمره از ارتفاعات برف گیر شمال غرب ایران نشأت می گیرد و در پل کشکان به رودخانه کرخه می پیوندد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۱۶:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
شهروندخبرنگار ما با ارسال فیلمی طبیعت زیبای سد سیمره استان ایلام را به نمایش درآورد.
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۰۹:۲۲   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی دامپزشکی لرستان، عملیات پایش و مراقبت فعال درخصوص انفلوآنزای فوق حاد پرندگان توسط کارشناسان دامپزشکی همچون سایر شهرستان ها در رومشکان اجرا گردید. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۱۲ - ۱۵:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل حفاظت محیط زیست ایلام گفت: دو نفر از متخلفان شکار غیر مجاز گراز وحشی در محدوده پل سیمره دستگیر شدند.
رهیاب   ۱۴۰۱/۱۲/۱۱ - ۱۰:۲۵   + ۸ سایت دیگر  
نماینده خوزستان در مجلس خبرگان رهبری گفت:در دولت گذشته حدود 32 سد در بالادست کرخه طراحی شد و مثل سد سیمره و بعضی سدها در حال اجرا و برخی دیگر در مرحله مطالعه هستند؛ در اثر ایجاد این سدها که نوعا کشاورزی و برخی برق آبی هستند،این کار واقعا فاجعه است.
سفیر افلاک   ۱۴۰۱/۱۲/۰۴ - ۰۰:۱۶    
معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه چهارخطه پل سیمره به بابازید 2تا 3هزار میلیارد اعتبار نیاز دارد، گفت:چهارخطه خرم آباد به کوهدشت سال آینده به اتمام می رسد.
سفیر افلاک   ۱۴۰۱/۱۲/۰۴ - ۰۰:۱۶   + ۲ سایت دیگر  
نماینده مردم کوهدشت و رومشکان در مجلس با بیان اینکه کوهدشت و رومشکان به لحاظ زیرساخت جاده ای ضعیف است، گفت: محورهای کوهدشت به سه راه زانوگه و پل سیمره به بابازید نیاز به اصلاح، تعریض و چهارخطه شدن دارد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۰۲ - ۱۹:۰۵    
شهر تاریخی سیمره بزرگترین محوطه باستانی کشور که در دل خود راز و رمز هایی از تاریخ باستان دارد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۰۲ - ۰۹:۵۰   + ۶ سایت دیگر  
خرم آباد- مدیرعامل شرکت آب منطقه ای لرستان از رها سازی 120 میلیون متر مکعب آب از سد سیمره خبر داد.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۱/۱۰/۲۵ - ۱۳:۳۹   + ۱۲ سایت دیگر  
مدیر پایگاه پژوهشی ملی سیمره گفت: با توجه به گسترش شهر دره شهر و روستاهای اطراف و افزایش روند ساخت و سازها در محدوده اطراف اثر با وجود دارا بودن عرصه و حریم مصوب به منظور تدقیق عرصه و پیشنهاد حریم، گمانه زنی در شهر تاریخی سیمره (دره شهر) استان ایلام انجام شد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۱۰/۲۵ - ۰۹:۳۷   + ۳ سایت دیگر  
ایلام- سلیمانی، مدیرکل شیلات و آبزیان ایلام گفت: در سال جاری ظرفیت پرورش ماهی در قفس سد سیمره بدره یک هزار تن افزایش یافته است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۹/۲۹ - ۲۲:۵۲   + ۱۲ سایت دیگر  
استاندار لرستان گفت: قلعه فلک الافلاک، 100 دهنه پل تاریخی و آثار طبیعی منحصر به فردی مانند زمین لغزش های سیمره و تنگه شیرز برای قرارگیری و ثبت در میراث جهانی یونسکو معرفی شده اند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۹/۲۹ - ۱۳:۰۱   + ۴ سایت دیگر  
معاون میراث فرهنگی استان ایلام درباره اصلاح حریم سیمره ، محوطه تاریخی چالسرا و قلعه والی توضیحاتی داد.
گیتی آنلاین   ۱۴۰۱/۰۹/۲۵ - ۱۸:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
نماینده مردم کوهدشت و رومشگان در راستای آخرین وضعیت سد معشوره بیان کرد: به زودی در راستای رسالت خویش بعنوان وکیل مردم مجدد مدعی وزیر نیرو خواهم شد ؛ کارشناسان و مجری طرح وزارت نیرو به نقل از خودشان معتقدند کار می کنیم در حالی که این امور به کندی دارد صورت می گیرد.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۰۹/۲۰ - ۰۹:۵۴   + ۲ سایت دیگر  
اعضای کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی امروز 20 آذر ماه 1401 از پروژه آب رسانی رودخانه سیمره به شهرستان سیروان استان ایلام بازدید کردند.
ایکنا   ۱۴۰۱/۰۹/۱۹ - ۲۱:۲۵    
دو نمایش نمایش شاخ به کارگردانی علی اکبر محمدپور از شهرستان دلفان و کانتری صدای سیمره به کارگردانی پوریا حسنوند به مرحله منطقه ای سی و چهارمین جشنواره تئاتر فجر راه یافتند.
تابناک ایلام   ۱۴۰۱/۰۹/۱۷ - ۱۳:۳۹   + ۵ سایت دیگر  
جانشین فرماندهی انتظامی استان ایلام گفت : 1 تن و 620 کیلو گرم گردوی خارجی قاچاق به ارزش 2 میلیارد و سیصد میلیون ریال در ایست بازرسی پل سیمره کشف شد.
تمدن لر   ۱۴۰۱/۰۹/۱۶ - ۲۱:۳۷   + ۹ سایت دیگر  
سی و چهارمین جشنواره تئاتر استان لرستان با معرفی برگزیدگان بخش های مختلف آن توسط هیات داوران به ایستگاه پایانی رسید. به گزارش تمدن لر، هیات داوران که متشکل از مهدی ابدالی، مجید امرایی، ناصر کریمی نیک بود، برگزیدگان بخش های مختلف را معرفی کردند . ...