یکشنبه ۰۷ خردادساعت ۰۵:۴۴May 2023 28
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «دریای سرخ»

شفقنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۰۰:۰۷    
شفقنا – پس از سقوط عمر البشیر، رئیس جمهور سابق سودان در سال 2019، اسرائیل به عنوان یک بازیگر مهم در مرحله انتقالی این کشور شمال آفریقا ظاهر شده است. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا از میدل ایست آی، اسرائیل منافع راهبردی در عادی سازی روابط با سودان دارد ...
دیپلماسی ایرانی   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۵:۴۶   + ۵ سایت دیگر  
سفر به دور دنیا، یک پیشنهاد جذاب و رویایی است آن هم وقتی با یک ناو و یک ناوشکن نظامی باشد. ماموریتی 65 هزار کیلومتری که به تازگی دو ناو ایرانی پس از 8 ماه توانستند آن را با موفقیت به پایان برسانند و در عرصه دریانوردی ایران، منطقه غرب آسیا و جهان اسلام تاریخ سازی کنند ...
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۲۲:۲۰   + ۵ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: در نشست اتحادیه عرب در روز جمعه، عربستان سعودی میزبان رئیس جمهور اوکراین - ولودیمیر زلنسکی - و همتای سوری او یعنی بشار اسد، در یک سالن کنفرانس در ساحل دریای سرخ بود؛ که نشانه ای قوی از جاه طلبی های دیپلماتیک جهانی این پادشاهی است.
برترین ها   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۲۰:۱۷   + ۳ سایت دیگر  
ماجراجویانی که به دنبال مقاصد جدید می گردند، باید به سواحل دریای سرخ در خاک عربستان سعودی بروند که جهانیان را شگفت زده کرده است.
نامه نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۲۵ - ۱۸:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
اکو ایران: پس از شیوع جنگ داخلی در سودان، تلاش های مسکو برای احداث پایگاهی دریایی در شهر بندر سودان و دریای سرخ به بن بست خورد. برخی ها تحرکات نیروی شبه نظامی روسی واگنر در حمایت از حمید تی را علت بی میلی سودان به موافقت برای تأسیس این پایگاه می دانند.
فرارو   ۱۴۰۲/۰۲/۲۰ - ۱۰:۱۷   + ۳ سایت دیگر  
نام یمن شاید تا پیش از آغاز جنگ ائتلاف به رهبری عربستان علیه انصارالله جایی در تیتر اخبار ایران نداشت. کشوری نفت خیز، اما فقیر در جنوب عربستان و هم مرز با عمان که در جنوب شبه جزیره عرب قرار گرفته و مرز های دریایی گسترده ای در دریای سرخ و نیز خلیج عدن دارد ...
کیهان   ۱۴۰۲/۰۲/۱۸ - ۲۲:۰۱    
33110065 ساعت 3 تا 6 بعدازظهر سامانه پیام کوتاه 30002323 - 300071932 * وحشت رژیم صهیونیستی از اقتدار روزافزون سردار قاآنی در جبهه مقاومت است. سه روز پیش و همزمان با اظهارات پترائوس، تلویزیون ارتش اسرائیل هم در برنامه ای که از اظهارات امیر بوخبوط کارشناس نام آشنای نظامی آن استفاده شده بود ...
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۱۵ - ۲۳:۰۳   + ۴ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: 65 ایرانی که توسط ارتش عربستان از سودان خارج شدند در جده، نزدیکی دریای سرخ با گل مورد استقبال گرمی قرار گرفتند؛ استقبالی که تصاویرش توسط تلویزیونی دولتی ایران و عربستان پخش شد. گفته می شود استقبال این چنین گرم و دوستانه از ایرانی ها خواست پادشاهی از ولیعهد بوده است.
فردا نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۱۵ - ۱۱:۴۹   + ۶ سایت دیگر  
فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: امروز هیچ قدرتی یارای ایستادگی در برابر ایران مقتدر و در حال پیشرفت را ندارد و دامنه مرزهای قدرت سیاسی و دفاعی کشورمان تا به دریای سرخ تا شرق مدیترانه و قطران پیش رفته و عالم را درنوردیده است.
فرارو   ۱۴۰۲/۰۲/۱۲ - ۰۹:۲۴   + ۳ سایت دیگر  
شدت درگیری های خونین در سودان با ادامه دار شدن تنش میان ارتش و نیرو های واکنش سریع نگرانی ها را در میان کشور های عربی حاشیه خلیج فارس تشدید کرده است؛ کشور هایی که به دنبال بهره برداری از منابع سرشار سودان در آن سرمایه گذاری کرده اند ...
کیهان   ۱۴۰۲/۰۲/۱۱ - ۲۲:۵۱   + ۲۷ سایت دیگر  
به وضوح فرآیند واحدی در تمامی جبهه ها احساس می شود؛ از شمال و جنوب تا کرانه باختری؛ جانشین سردار سلیمانی درگیر امور سوریه، لبنان، عراق ، خلیج فارس و دریای سرخ است. قدرت او در حال افزایش می باشد و در حال برقراری ارتباط میان جبهه های مختلف است ...
فردا نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۰۹ - ۱۳:۱۹   + ۱۵ سایت دیگر  
جانشین سردار سلیمانی درگیر امور سوریه، لبنان، عراق، خلیج فارس و دریای سرخ است. قدرت او درحال افزایش است و با تقویت بنیه مالی اش، در حال برقراری ارتباط میان جبهه های مختلف است.
صدا نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۰۷ - ۱۷:۱۱   + ۴ سایت دیگر  
قدرت های غربی نیز از پتانسیل استقرار پایگاه روسیه در سواحل دریای سرخ در سودان که رهبران نظامی این کشور نسبت به آن ابراز تمایل کرده اند، بیم دارند. هر کشوری که پایگاه دریایی در دریای سرخ داشته باشد می تواند کنترل تنگه باب المندب را به دست گیرد ...
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۲/۰۶ - ۰۶:۴۶    
کارشناس مسائل منطقه گفت: اسرائیل به این نتیجه رسیده که جنگ آتی آنها به احتمال زیاد در دریا خواهد بود، نه بر روی خشکی و به همین دلیل شاهد تغییر تاکتیک آنها هستیم.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۰۴ - ۱۰:۰۲   + ۷ سایت دیگر  
سفارت روسیه در ریاض اعلام کرد که با مقامات سعودی درباره حادثه ناپدید شدن یک قایق تفریحی روسی در مقابل سواحل عربستان در تماس است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۰۴ - ۰۹:۵۲   + ۳ سایت دیگر  
منابع رسانه ای رژیم صهیونیستی از تحرکات ارتش این رژیم در دریای سرخ و آمادگی آن برای رویارویی دریایی احتمالی با حزب الله لبنان پرده برداشتند.
سلام نو / ایلنا   ۱۴۰۲/۰۲/۰۴ - ۱۷:۴۵   + ۱۸ سایت دیگر  
ارتش رژیم صهیونیستی ادعا کرد حزب الله لبنان ده ها موشک در اختیار دارد که می تواند کشتی ها، سکوهای نفتی و تأسیسات حساس اسرائیل در کرانۀ دریای سرخ را هدف قرار دهد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۲/۰۲ - ۲۱:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
وزیر دفاع یمن با حضور در ساحل غربی این کشور و دریای سرخ ضمن بازدید از نیروهای یمنی در این منطقه و انتقال پیام رهبران دولت و انصارالله، به کشورهای متجاوز هشدار داد که هرگونه نقض تفاهم های اخیر و توسل به حیله، به ضرر متجاوزان تمام خواهد شد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۰۲ - ۲۰:۵۵   + ۶ سایت دیگر  
وزیر دفاع دولت وابسته به جنبش انصار الله یمن اعلام کرد: دریای سرخ و باب المندب یک منطقه یمنی هستند و نیروهای ما قادر به تأمین امنیت دریانوردی منطقه ای و بین المللی هستند.
بهار نیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۲۹ - ۱۹:۰۸   + ۹ سایت دیگر  
گروه فرهنگی: تیری فرمو، مدیر جشنواره فیلم کن، از تصمیم خود مبنی بر انتخاب فیلم ژان دو باری با بازی جانی دپ در نقش لویی پانزدهم، به عنوان فیلم افتتاحیه دفاع کرد ...
برترین ها / آخرین نیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۲۹ - ۱۱:۳۴   + ۴ سایت دیگر  
سلطان النیادی فضانورد اماراتی تصاویری تماشایی از مکه، مدینه و جده را از ایستگاه فضایی بین المللی ثبت کرده است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۱/۲۰ - ۲۳:۵۷   + ۵ سایت دیگر  
مجله اسرائیلی "Devines" فاش کرد که یک زیردریایی هسته ای آمریکا که به آب های خلیج فارس فرستاده شده بود، جمعه گذشته از کانال سوئز به سمت دریای سرخ عبور کرد.
خبرگزاری رضوی   ۱۴۰۲/۰۱/۱۹ - ۲۰:۳۲   + ۷ سایت دیگر  
فرمانده کل سپاه تصریح کرد: آنها که می خواستند ایران را بی ثبات کنند امروز خود دچار بی ثباتی شده اند؛ ایران هم اینک کانون سیاست های منطقه ای و حتی در مقیاس وسیع تر جهان است و تأثیرات این کشور حتی تا تحولات شرق اروپا و شمال دریای سرخ و آمریکای لاتین و شرق آسیا پدیدار شده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۱/۱۹ - ۱۳:۲۸   + ۱۰ سایت دیگر  
بندرعباس - فرمانده منطقه یکم امامت نیروی دریایی نداجا گفت: چهار ناوگروه ارتش در اقیانوس هند و اطلس، تنگه باب المندب و دریای سرخ در حال دریانوردی و تامین امنیت مسیرهای دریایی هستند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۱/۱۴ - ۱۷:۲۳   + ۲ سایت دیگر  
منابع مصری از برگزاری رزمایش نظامی مشترک سودان و مصر در دریای سرخ با هدف مقابله با تروریسم و تهدیدات نامعمول خبر دادند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۶ - ۱۲:۲۵   + ۶ سایت دیگر  
ایسنا/اصفهان رئیس اداره هواشناسی کاشان گفت: ورود یک سیستم ادغامی مدیترانه ای و دریای سرخ از سمت غرب و جنوب غرب به کشور، پیش بینی می شود که سامانه بارشی، از عصر روز یکشنبه 6 فروردین تا پایان روز سه شنبه8 فروردین در مناطق مختلف دشت کاشان فعال خواهد شد.
شفقنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۶ - ۱۱:۰۱   + ۴ سایت دیگر  
شفقنا- سازمان ملل متحد هشدار داد ابرنفتکش صافر که با بیش از یک میلیون بشکه نفت در سواحل یمن پهلو گرفته، هر لحظه ممکن است غرق یا منفجر شود . به گزارش شفقنا از ایسنا به نقل از ایندیپندنت، دیوید گریسلی، هماهنگ کننده امور بشردوستانه یمن ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۱ - ۱۳:۵۶   + ۳ سایت دیگر  
وزیر دفاع نیروهای مسلح یمن گفت که نیروهای مسلح اکنون به یک نیروی قدرتمندی تبدیل شده اند که از تمام عوامل پایداری و اقتدار مبارزه و مقابله، در نبرد تهاجمی و یا دفاعی برخوردار است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۱/۰۱ - ۱۰:۲۰    
وزیر دفاع یمن گفت اجازه دخالت در دریای سرخ را به رژیم صهیونیستی نمی دهیم و در زمان مناسب این مسئله را به صهیونیست ها خواهیم فهماند.
شفقنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۱۵:۰۱    
شفقنا- شرکت بنادر چین اعلام کرد 700 میلیون دلار در دو بندر مهم مصر سرمایه گذاری خواهد کرد تا مجموع سرمایه گذاری این شرکت در مصر به بیش از 1.5 میلیارد دلار افزایش یابد. ...
برترین ها / تیتر برتر   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۰۱:۴۲   + ۳۶ سایت دیگر  
اسحاق جهانگیری ،معاون اول رییس جمهور در دولتهای یازدهم و دوازدهم گفت : صادرات غیر نفتی تقریبا در 3 ماه اول کرونا صفر بود. همه آن هایی که می گفتند تحریم نعمت است باید بیایند جواب بدهند.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۰۷:۰۲   + ۱۲ سایت دیگر  
به گفته دیپلمات ها، محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان سعودی، در مورد خروج از جنگ در یمن جدی تر شده است، زیرا دولت او، برنامه های بلندپروازانه ای را برای بازنگری در اقتصاد، از جمله توسعه پروژه های گردشگری عظیم در منطقه دریای سرخ پیش می برد.
ایربان   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۱۰:۵۴    
پایگاه خبری-تحلیلی ایربان- استودیو طراحی معماری و طراحی سوپریات (قایق یا کشتی بادبانی که برای تفریح، مسافرت یا مسابقه استفاده می شود) ایتالیایی لوکا دینی به تازگی از طرح یک استراحتگاه مجلل جزیره ای در دریای سرخ به عنوان بخشی از اَبَرپروژه نئوم در عربستان سعودی رونمایی کرده است!
برترین ها / پارسینه   ۱۴۰۱/۱۲/۱۰ - ۱۸:۱۴   + ۱۰ سایت دیگر  
یک گردشگر بریتانیایی که در مصر تعطیلات خود را سپری می کرد، پس از یافتن بقایای مرموز مار مانندی در یک ساحل زیبا، گیج شد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۲/۰۹ - ۰۰:۱۲    
الجزیره : شهرک نشینان اسرائیلی ساعاتی پس از آنکه مقامات اسرائیلی و فلسطینی متعهد شدند اقداماتی را برای تنش زدایی در بحبوحه افزایش خشونت ها در کرانه باختری اشغالی انجام دهند، به خانه های فلسطینی ها در نابلس حمله کردند ...
دیپلماسی ایرانی   ۱۴۰۱/۱۲/۰۸ - ۰۰:۴۱   + ۳ سایت دیگر  
نشست مسؤولان فلسطینی و اسرائیلی در شهر العقبه اردن امروز، یکشنبه آغاز به کار کرد و قرار است راه های برقراری آرامش در اراضی فلسطینی در راس مذاکرات امروز باشد، این در حالی است که بسیاری از گروه های مقاومت این نشست را محکوم کرده اند. ...
هورگان   ۱۴۰۱/۱۲/۰۷ - ۰۷:۵۵    
بر پایه پیش بینی فصلی سازمان هواشناسی کشور و همچنین مرکز پیش بینی اروپا، شرایط بارش طی نیمه دوم اسفند و فصل بهار بهبود می یابد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۰۶ - ۱۳:۰۲   + ۵۶ سایت دیگر  
سرلشکر سلامی گفت:روزی ما در کرخه می جنگیدیم، اما امروز در کنار مدیترانه و دریای سرخ هستیم و دشمن را تجزیه کردیم.
خبر آنلاین   ۱۴۰۱/۱۲/۰۶ - ۱۲:۵۱   + ۳۷ سایت دیگر  
تسنیم نوشت : سردار سلامی گفت: ما در حال ساخت تاریخ هستیم ... امروز می توانیم ماهواره ها را با رادار از زمین رهگیری کنیم ... اینکه چگونه یک موشک بالستیک را با سرعت مافوق صوت هدایت کنید تا به یک کشتی در حال حرکت برخورد کند کار بسیار مشکلی است که ما تا کنون مشابه آن را در خارج ندیده ایم.
روز پلاس   ۱۴۰۱/۱۲/۰۵ - ۱۹:۴۱   + ۴ سایت دیگر  
فرمانده کل سپاه گفت: امروز جبهه ما در سواحل دریای مدیترانه است و صدای رزمندگان اسلام از کرانه های دریای مدیترانه شنیده می شود.
میزان   ۱۴۰۱/۱۲/۰۱ - ۱۰:۴۱    
رژیم صهیونیستی سطح هشدار را برای نیروی دریایی این رژیم در دریای سرخ بالا برده است. خبرگزاری میزان – نیروی دریایی ارتش رژیم صهیونیستی به دلیل نگرانی درباره آنچه احتمال حمله ایران به کشتی های مربوط به این رژیم خوانده شد، سطح هوشیاری و آمادگی خود را در دریای سرخ افزایش می دهد. ...
آنا   ۱۴۰۱/۱۱/۳۰ - ۲۳:۱۵   + ۸ سایت دیگر  
رسانه های صهیونیستی اعلام کردند که نیروی دریایی این رژیم سطح هوشیاری خود را در دریای سرخ افزایش داده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۳۰ - ۲۲:۲۱   + ۱۸ سایت دیگر  
منابع خبری رژیم صهیونیستی خبر دادند که نیروی دریایی این رژیم از ترس حملات احتمالی ایران به کشتی های اسرائیلی، حالت آماده باش در دریای سرخ را افزایش داده است.
سلامت نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۲۴ - ۱۳:۴۴    
دریای سرخ و دریای مدیترانه دست در دست یکدیگر سامانه های بارشی خوبی به ایران ارسال کردند و در نخستین سامانه تلفیقی از دریای سرخ و دریای مدیترانه که از روز یکشنبه و از جنوب غرب و غرب کشور وارد ایران شد و به سمت شمال و شمال شرق حرکت کرد، موج سنگین بارش برف نصیب ایران شد.
ایلنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۱:۱۸    
سازمان شیلات یمن اعلام کرد: حدود هشت سال تجاوزگری ائتلاف تحت هدایت عربستان به یمن در مجموع بیش از 12.6 میلیارد دلار خسارت به بخش شیلات و صید و صیادی این کشور در دریای سرخ وارد کرده است.
ایتنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۰۶:۵۱   + ۴ سایت دیگر  
ایتنا - این هتل به سبک کپسولی با 300 کابین در ساحل دریای سرخ ، بزرگ ترین شعبه یوتل در میان دیگر کشورها خواهد بود.
سلام نو / دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۱/۰۶ - ۱۸:۱۰   + ۱۲ سایت دیگر  
نیروی دریایی عربستان سعودی سه قایق گشتی پر سرعت از یک شرکت فرانسوی تحویل گرفت.
ایمنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۰۸:۴۲    
منابع یمنی سه شنبه شب از 240 مورد نقض آتش بس توسط ائتلاف سعودی در شهر الحدیده در دریای سرخ واقع در غرب یمن خبر دادند.
برترین ها / خارگ نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۰۳ - ۱۶:۳۸   + ۱۹ سایت دیگر  
رسانه های عبری زبان از ابتکار محمد بن سلمان، ولیعهد سعودی برای پیشبرد عادی سازی روابط با اسرائیل از رهگذر اجازه دادن به اسرائیلی ها برای گذراندن تعطیلات خود در دو جزیره تیران و صنافیر در دریای سرخ خبر دادند.