یکشنبه ۰۷ خردادساعت ۰۶:۲۵May 2023 28
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «عماد افروغ»

جماران   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۲۲:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش جماران، همزمان با چهلمین روز درگذشت دکتر عماد افروغ بعد از ظهر امروز پنجشنبه 4 خرداد 1402، آیین یادبود این اندیشمند فرزانه در خانه اندیشمندان علوم انسانی برگزار شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۱۴:۵۸   + ۳ سایت دیگر  
چرا دغدغۀ پیوند نظر و عمل در نزد دکتر افروغ و نسل ایشان تا این حد تکرارشدنی است؟ شاید پاسخ این پرسش را بتوان ناظر به وقوع انقلاب اسلامی و نسبت آن از یک سو با جهان سنت اسلامی-ایرانی و از سوی دیگر با جهان معاصر غربی یافت.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۱۱:۰۱   + ۳ سایت دیگر  
مهدی سیاوشی گفت: مرحوم افروغ جزو کسانی است که نشان داد که با اسلام و تفکرات برآمده از این دین است که می توان ایران را به معنای حقیقی کلمه دوست داشت.
همشهری   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۱۰:۵۱   + ۳ سایت دیگر  
زهرا کاظمی نژاد همسر عماد افروغ معتقد است که عماد افروغ یک چهره فراجناحی بود و مطلقا به هیچ جناحی وابسته نبود. یا همه طیف ها مراوده داشت و از همه آنها نیز انتقاد می کرد. حتی به قدری خود را می شناخت می دانست که بعد از مرگش مقام معظم رهبری پیام تسلیت خواهند گفت و مراسم ختم خود را پیش بینی کرده بود.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۲۰:۵۶   + ۵ سایت دیگر  
روزنامه فرهیختگان : عماد افروغ گفت: نماینده مجلس می شوید، نماینده مجلس که شدید به شما ماشین و خانه می دهند. آن موقع معلوم می شود چند مرده حلاج هستید.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۲:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
مرحوم افروغ معتقد بود: بحث من آسیب شناسی انقلاب اسلامی است، انقلابی که حضرت امام از آن به عنوان تحفه الهی و هدیه غیبی یاد کردند، سؤال این است که تا چه اندازه توانسته ایم این تحفه الهی را تبیین و از دستاوردهای آن محافظت و مراقبت کنیم.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۰:۰۹   + ۴ سایت دیگر  
مراسم چهلمین روز وفات مرحوم عماد افروغ، در روزهای پنج شنبه و جمعه برگزار می شود.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۱۴:۴۰    
مراسم چهلمین روز درگذشت عماد افروغ طی روزهای چهارم و پنجم خردادماه برگزار می شود.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۹ - ۱۱:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
عماد افروغ - جامعه شناس و استاد دانشگاه - در طول زندگی خود و در آثاری که از خود به جای گذاشته است، اعتقاد و باور خود به انقلاب اسلامی و ایران دوستی اش را نشان داد. همسر وی نیز در نخستین حضورش در رسانه ها به مناسبت رونمایی از آخرین مصاحبه های افروغ در قالب یک کتاب، بر این باور صحه گذاشت.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۸ - ۲۰:۳۹    
با حضور مدیر سی و چهارمین دوره نمایشگاه کتاب، مدیر انتشارات عصر پیشرفت و مدیرعامل مجمع ناشران انقلاب اسلامی و کاظمی همسر عماد افروغ کتاب ایران آینده و نبرد، معماری و نشاء پیشرفت که با حمایت ستاد اجرایی فرمان امام تدوین شده رونمایی شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۲/۲۸ - ۱۱:۴۵    
همسر مرحوم عماد افروغ گفت: او نگاه می کرد که جامعه به چه چیزی نیاز دارد و وارد آن موضوع می شد و تحقیق می کرد. اکثر کتاب هایش در دسترس است و از لحاظ علمی در درجه بالایی قرار دارد. دغدغه وی برداشتن باری از روی دوش مردم بود و همواره برای ایران دلش می تپید و از تحقیر ایران ناراحت می شد.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۲۱:۱۶   + ۳ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: همسر عماد افروغ گفت این پژوهشگر معتقد بود در کشور ما از قدرت به ثروت می رسند درحالیکه خیلی کشورها این طور نیست.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۲۰:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
نشست یادبود مرحوم عماد افروغ ، همراه با رونمایی از کتاب ایران آینده در محل کوشک کتاب بخش ناشران عمومی نمایشگاه کتاب برگزار شد.
چند ثانیه   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۱۹:۵۴    
حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی، رئیس جمهور سابق کشورمان در پیامی درگذشت دکتر عماد افروغ، جامعه شناس و استاد دانشگاه را تسلیت گفت. متن پیام به این شرح است: بسم الله الرحمن الرحیم ...
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۱۹:۴۱    
آیین رونمایی از کتاب ایران آینده به همراه یادبود دکتر عماد افروغ عصر امروز در سی و چهارمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران به همت انتشارات عصر پیشرفت ، ستاد پیشرفت جامع منطقه ای و ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) برگزار شد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۱۸:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
زهرا کاظم پورفرد - همسر عماد افروغ، جامعه شناسِ تازه درگذشته - در مراسم رونمایی از کتاب ایران آینده که چهارشنبه (27 اردیبهشت) در سرای اهل کتاب، نمایشگاه کتاب تهران برگزار شد، با اشاره به فعالیت های مستمر عماد افروغ در حوزه های مختلف مربوط به ایران ...
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۱۶:۲۷    
زهرا کاظم پور همسر عماد افروغ در نشست یادبود این چهره شاخص عرصه تفکر از تشکیل بنیادی به نام عماد افروغ خبر داد و از خصایای اخلاقی افروغ گفت. به گفته کاظم پور، عماد افروغ اگرچه درد ملت را داشت و همین او را سیاسی می کرد اما بیشتر از سیاست مدار، او یک چهره علمی بود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۱۶:۰۲   + ۶ سایت دیگر  
مراسم یادبود مرحوم عماد افروغ با رونمایی از کتاب ایران آینده با حضور خانواده مرحوم افروغ، حجت الاسلام علی محمدی، محسن دنیوی، حامد ملک زاده و محسن دوباشی برگزار شد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۰۱:۰۱   + ۵ سایت دیگر  
مراسم رونمایی از کتاب ایران آینده به همراه یادبود عماد افروغ در نمایشگاه کتاب تهران برگزار می شود.
نشست بررسی شخصیت علمی و فرهنگی عماد افروغ با مروری بر اندیشه ها و آثار این استاد فرزانه و انقلابی برگزار شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۲/۱۸ - ۰۹:۱۱   + ۴ سایت دیگر  
اگر قدری نگاه را موسع کنیم و افرادی را هم که در آثارشان و کنش شان با عدالت اجتماعی سروکار داشتند، جزو قافله اندیشمندان عدالت بدانیم قطعاً و قطعاً دکتر عماد افروغ یک عدالت پژوه است و این نخستین ربطی است که بین ایشان و عدالت وجود دارد.
نشست بررسی شخصیت علمی و فرهنگی و احوال و اندیشه دکتر عماد افروغ به همت اداره کل کتابخانه های عمومی استان کهگیلویه و بویراحمد برگزار می شود.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۲ - ۱۱:۲۱    
معلمی بزرگترین هنر زندگانی اش بود؛ هنری که به حرف و حدیث های فراوان عالم سیاست و اقتصاد نفروخت و آن را مردانه زندگی کرد و اینجا خانه اوست. خانه دو معلم؛ که حالا یکی از آنها 19 روز و 19 شب است در خانه ابدی سکنی گزیده است و یادش را به گرمی اینجا؛ جا گذاشته است ...
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۲ - ۰۹:۴۵    
همسر عماد افروغ که خود 42 سال در ردای وزین معلمی به دانش آموزان این سرزمین خدمت کرده است و معلمی را چیزی جز عشق نمی داند، در بازخوانی خاطرات زندگی با او، شخصیت و مشی افروغ را یک معلم معرفی می کند.
چند ثانیه   ۱۴۰۲/۰۲/۱۰ - ۱۳:۰۹   + ۱۰ سایت دیگر  
مراسم وداع با پیکر عماد افروغ فردا شنبه 26 فروردین ماه ساعت 8.30 صبح در مسجد دانشگاه تهران برگزار و تشییع و تدفین در صحن شرقی حرم امام خمینی(ره) صحن حاج آقامصطفی برگزار خواهد شد. هم چنین مراسم ترحیم وی نیز روز دوشنبه 28 فروردین ماه از ساعت 16.30 الی 18 در مسجد حضرت امیر (ع) برگزار می شود.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۲/۰۹ - ۱۱:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
مراسم بزرگداشت مرحوم عماد افروغ ، فعال سیاسی، جامعه شناس و پژوهشگر حوزه دین با حضور دکتر سعید امامی دبیر فرهنگ ارشاد اسلامی، دکتر سعید زاهد عضو هیئت علمی دانشگاه شیراز و اندیشمندان ایران اسلامی شامگاه روز گذشته در تالار حافظ شیراز برگزار شد.
بسیج   ۱۴۰۲/۰۲/۰۸ - ۱۷:۴۷   + ۷ سایت دیگر  
تالار حافظ اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس، میزبان آیین نکوداشت زنده یاد عماد افروغ نویسنده، جامعه شناس، استاد دانشگاه و نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی شد.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۲/۰۸ - ۱۵:۴۳    
عضو هیئت علمی دانشگاه شیراز با اشاره به منظومه فکری مرحوم عماد افروغ گفت: تمام تلاش مرحوم افروغ این بود که همواره در مسیر انقلاب باشد و تبلیغ و تقویت کند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۲/۰۸ - ۱۳:۳۶   + ۱۰ سایت دیگر  
مراسم نکوداشت زنده یاد عماد افروغ نویسنده، جامعه شناس، استاد دانشگاه و نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی در شیراز برگزار شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۲/۰۸ - ۱۲:۵۸   + ۲ سایت دیگر  
شیراز- مراسم نکوداشت عماد افروغ شیراز شناس، پژوهشگر، نویسنده و استاد دانشگاه در زادگاه وی برگزار شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۲/۰۸ - ۱۲:۲۴   + ۴ سایت دیگر  
آیین نکوداشت زنده یاد عماد افروغ، دانشمند فرزانه و جامعه شناس شیرازی، نویسنده، پژوهشگر، استاد دانشگاه و نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی صبح امروز جمعه هشتم اردیبهشت ماه در تالار حافظ شیراز برگزار شد.
8 صبح   ۱۴۰۲/۰۲/۰۶ - ۱۹:۵۳    
مراسم بزرگداشت، عماد افروغ (جامعه شناس و نظریه پرداز سیاسی) از سوی شورای فرهنگ عمومی کشور، امروز در تالار وحدت برگزار شد و چهره های مختلف فرهنگی و سیاسی، ضمن اشاره به منش و اندیشۀ افروغ به بیان خاطرات و نکاتی از زندگی او پرداختند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۰۶ - ۱۸:۵۵   + ۴ سایت دیگر  
مراسم بزرگداشت، عماد افروغ (جامعه شناس و نظریه پرداز سیاسی) از سوی شورای فرهنگ عمومی کشور، امروز در تالار وحدت برگزار شد و چهره های مختلف فرهنگی و سیاسی، ضمن اشاره به منش و اندیشۀ افروغ به بیان خاطرات و نکاتی از زندگی او پرداختند.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۲/۰۶ - ۱۶:۵۹   + ۹ سایت دیگر  
مراسم نکوداشت زنده یاد عماد افروغ نویسنده، جامعه شناس، استاد دانشگاه و نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی صبح امروز در تالار وحدت برگزار شد./ عکاس : نیلوفر عباسی
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۲/۰۶ - ۱۵:۵۵   + ۴ سایت دیگر  
آئین بزرگداشت دانشمند فرزانه و جامعه شناس انقلابی مرحوم عماد افروغ با حضور جمعی از مسؤولان کشوری و اندیشمندان برجسته در تالار وحدت برگزار شد.
محمدمهدی اسماعیلی، عماد افروغ را پرچمدار نقد درون گفتمانی دانست و گفت: دکتر افروغ شخصیتی انقلابی و مصلح بود که هیچ وقت از گذشته انقلابی گری خود پشیمان نبود و همواره نسبت به آینده جامعه ایرانی طرح و ایده داشت.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۲/۰۶ - ۱۵:۱۳    
مراسم بزرگداشت زنده یاد عماد افروغ ، صبح امروز 6 اردیبهشت ماه با حضور وزرای اسبق و کنونی فرهنگ و ارشاد اسلامی، حجت الاسلام والمسلمین حاج علی اکبری، امام جمعه موقت تهران، نمایندگان مجلس شورای اسلامی همچون غلامعلی حداد عادل، علی مطهری، سعید ابوطالب و خانواده آن مرحوم در تالار وحدت برگزار شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۲/۰۶ - ۱۴:۴۲   + ۳ سایت دیگر  
سخنگوی دولت دوازدهم با بیان اینکه افروغ روشنفکر بود اما اسیر بازی ها و دام روشنفکری نشد، گفت: آن مرحوم سیاست شناس و جامعه شناس بود اما هرگز سیاست کار نبود و آلوده سیاست نشد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۲/۰۶ - ۱۳:۳۴   + ۴ سایت دیگر  
اسماعیلی با بیان اینکه افروغ پرچمدار نقد درون گفتمانی بود، گفت: او به صراحت سخنان خود را در جایگاه های مختلف و تریبون های رسمی کشور بیان می کرد و هیچ وقت از انقلابی گری خسته نشد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۲/۰۶ - ۱۳:۲۴   + ۳ سایت دیگر  
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: بنده سال 1381 دانشجوی دکتری درس جامعه شناسی مرحوم عماد افروغ بودم و مرتب از او آموختم و حالا از منظر شاگردی برای شما صحبت می کنم. ما در کلاس او یاد گرفتیم، با صراحت و شجاعت حرف بزنیم.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۲/۰۶ - ۱۲:۴۴   + ۳ سایت دیگر  
در مراسم بزرگداشت عماد افروغ مسئولان سیاسی و فرهنگی و وزرای اسبق و کنونی به نقل خاطرات و بیان شخصیت این جامعه شناس پرداختند.
وزارت کشور   ۱۴۰۲/۰۲/۰۵ - ۱۷:۰۲   + ۱۱ سایت دیگر  
دکتر احمد وحیدی وزیر کشور روز شنبه با صدور پیام تسلیت ، مرحوم دکتر عماد افروغ را از چهره های اندیشمند و جامعه شناسی متعهد خواند.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۲/۰۵ - ۱۷:۲۶   + ۴ سایت دیگر  
سلسله نشست های ایران آینده با عنوان فریادهای خاموش به همت پژوهشکده تبلیغ و مطالعات اسلامی باقرالعلوم(ع) امروز به بررسی آثار مرحوم عماد افروغ می پردازد.
خبرگزاری رضوی   ۱۴۰۲/۰۲/۰۵ - ۱۷:۰۳   + ۷ سایت دیگر  
تهران- مراسم بزرگداشت زنده یاد دکتر عماد افروغ، عضو حقیقی شورای فرهنگ عمومی با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در تالار وحدت تهران برگزار خواهد شد.
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۲/۰۵ - ۱۶:۰۰    
آموزه هایی که از لایه ی بیرونی زندگی فرهنگی و اجتماعی و سیاسی "عماد افروغ"، آشکارا می توان آموخت، کم نیست ولیکن از باب اندیشه ورزی، شماری از آن چه به زعم نگارنده، قابل اشاره است، به منظور ویژگی خاص ایشان که "آگاهی بخشی" بود، بیان می شود؛ شاید که نومیدی بمیرد و امید فروغِ افروغ ها، روزافزون ...
رسا   ۱۴۰۲/۰۲/۰۵ - ۱۵:۲۸    
نشست فریاد های خاموش مروری بر اندیشه آثار استاد فرزانه انقلابی مرحوم عماد افروغ از سلسله نشست های ایران آینده برگزار می شود.