جمعه ۱۲ خردادساعت ۰۸:۴۵Jun 2023 2
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «توافق اوپک»

خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۱:۰۷   + ۱۱ سایت دیگر  
وزیر نفت عراق طی اظهاراتی در مجمع اقتصادی قطر اعلام کرد که بغداد به تعهد خود و تصمیم کشورهای عضو ائتلاف اوپک پلاس برای کاهش تولید نفت پایبند خواهد بود.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۲/۰۲/۱۱ - ۰۷:۴۱   + ۵ سایت دیگر  
برخی کشور شرکت کننده در توافق اوپک پلاس کاهش تولید روزانه 1.66 میلیون بشکه نفت را از اول ماه می ( 11 اردیبهشت ) که تا پایان سال 2023 ادامه خواهد داشت؛ آغاز کردند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۰۲ - ۱۱:۱۶   + ۱۲ سایت دیگر  
ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه و محمد بن سلمان ولیعهد عربستان سعودی در مکالمه تلفنی که روز جمعه داشتند، به گفت و گو درباره توافق اوپک پلاس پرداختند.
پایگاه خبری ایراسین   ۱۴۰۲/۰۱/۲۹ - ۱۲:۱۷   + ۱۲ سایت دیگر  
صندوق بین المللی پول (IMF) اعلام کرد بودجه عربستان سعودی کاهش تولید نفت که در راستای توافق اوپک و متحدانش اعلام شد را کاملا جبران خواهد کرد زیرا درآمد بیشتری به لطف قیمت بالاتر نفت به ارمغان خواهد آمد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۱/۲۳ - ۱۵:۱۰   + ۱۴ سایت دیگر  
اتاق بازرگانی ایران در جدیدترین تحلیل خود از وضعیت بازار جهانی نفت اعلام کرد که بر خلاف توافق اوپک پلاس، عربستان سعودی همچنان نفت خود را به کشورهای شمال آسیا صادر می کند.
انتخاب   ۱۴۰۲/۰۱/۱۴ - ۲۰:۳۲   + ۱۰ سایت دیگر  
جان کربی هماهنگ کننده ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی آمریکا در واکنش به کاهش تولید نفت از سوی چند کشور عضو اوپک پلاس گفت، ما صریحا اعلام کرده ایم که کاهش تولید نفت در این زمان را مناسب نمی دانیم و آن را توصیه نمی کنیم.
شانا   ۱۴۰۲/۰۱/۱۴ - ۱۶:۲۰   + ۱۶ سایت دیگر  
کمیته مشترک وزارتی نظارت بر توافق اوپک پلاس (JMMC) ضمن تأکید بر پایبندی به برنامه کاهش عرضه روزانه 2 میلیون بشکه ای از یک کاهش داوطلبانه روزانه یک میلیون و 600 هزار بشکه ای از ماه مه خبر داد.
منابع رسانه ای از تصمیم عربستان سعودی و پنج کشور عرب دیگر برای کاهش تولید نفت از ابتدای ماه مه تا پایان سال جاری میلادی خبر دادند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۱/۰۳ - ۱۳:۳۷   + ۶ سایت دیگر  
دبیرکل اوپک گفت که توافق اوپک پلاس برای کاهش تولید به برطرف کردن چالش هایی که بازار جهانی نفت با آن مواجه بود، کمک کرد.
فردا نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۱۸ - ۱۵:۲۵   + ۳ سایت دیگر  
سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه و فیصل بن فرحان همتای سعودی وی ظهر امروز پنجشنبه در مسکو دیدار و با تاکید بر اهمیت ادامه روند توسعه روابط دوجانبه، پیرامون موضوعاتی از جمله بحران اوکراین و توافق اوپک پلاس گفت وگو کردند.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۱۲/۱۰ - ۰۹:۴۱   + ۱۶ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست، طبق نظرسنجی ماهانه رویترز، سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) در ماه فوریه 28.97 میلیون بشکه در روز نفت تولید کرده است که 150 هزار بشکه در روز در مقایسه با ژانویه افزایش نشان می دهد. تولید اوپک همچنان بیش از 700 هزار بشکه در روز نسبت به سپتامبر، کمتر است. ...
شانا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۱ - ۱۴:۵۸   + ۸ سایت دیگر  
وزیر انرژی عربستان اعلام کرد که اعضای ائتلاف اوپک پلاس تا پایان سال 2023 میلادی به توافق کاهش تولید خود پایبند می مانند.
شانا   ۱۴۰۱/۱۱/۲۳ - ۰۹:۴۰   + ۹ سایت دیگر  
دبیرکل اوپک در پیامی به وزیر نفت سالروز پیروزی انقلاب اسلامی را تبریک گفت و تأکید کرد: به دلیل کمک های ارزشمند هیئت به رهبری جنابعالی برای تقویت و افزایش مستمر دامنه همکاری ها با تولیدکنندگان غیراوپک در چارچوب توافق اوپک پلاس قدردان شما هستم.
شانا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۳ - ۱۷:۲۲   + ۲۱ سایت دیگر  
کمیته وزارتی نظارت بر توافق اوپک پلاس در تازه ترین نشست خود بر برنامه کاهش عرضه روزانه 2 میلیون بشکه ای این ائتلاف تأکید کرد.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ۰۹:۲۷   + ۱۶ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست، نظرسنجی رویترز نشان داد سازمان کشورهای صادر کننده نفت (اوپک) در ژانویه، 28.87 میلیون بشکه در روز نفت تولید کرد که 50 هزار بشکه در روز در مقایسه با دسامبر کاهش داشت. تولید اوپک در سپتامبر، به بالاترین رکورد از سال 2020 رسیده بود. ...
شانا   ۱۴۰۱/۱۰/۲۱ - ۱۵:۱۷   + ۵ سایت دیگر  
بانک آمریکایی گلدمن ساکس معتقد است اعضای اوپک پلاس توانایی بهبود قیمت های جهانی نفت خام بدون آسیب رساندن به تقاضای نفت را دارند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۹/۲۰ - ۰۵:۵۴   + ۳ سایت دیگر  
دبیرکل سازمان اوپک به مناسبت ششمین سال توافق اوپک پلاس با انتشار بیانیه ای، جایگاه توافق اوپک پلاس را در بازار نفت و انرژی تعیین کننده عنوان کرد.
شانا   ۱۴۰۱/۰۹/۱۴ - ۱۳:۰۶   + ۴ سایت دیگر  
قیمت های جهانی نفت خام در پی تمدید توافق کاهش عرضه روزانه 2 میلیوون بشکه ای اعضای اوپک پلاس تا پایان سال 2023 میلادی و کاهش محدودیت های چین برای مقابله با شیوع ویروس کرونا افزایش یافت.
سلام نو   ۱۴۰۱/۰۹/۱۳ - ۱۹:۲۷   + ۱۴ سایت دیگر  
رویترز به نقل از منابع آگاه نوشت اوپک پلاس در نشست امروز بر سر ادامه سیاست فعلی تولید خود توافق کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۹/۱۳ - ۱۸:۳۶   + ۲۴ سایت دیگر  
اوپک پلاس در سی و چهارمین جلسه خود که امروز به صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد، بر ادامه کاهش 2 میلیون بشکه ای تولید خود تا پایان سال 2023 تاکید کرد.
میزان   ۱۴۰۱/۰۹/۱۳ - ۱۶:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
کشورهای عضو اوپک پلاس بر سر عدم تغییر سیاست فعلی برای تولید نفت خام به توافق رسیدند. خبرگزاری میزان – اوپک پلاس در نشست روز یکشنبه موافقت کرد که به تصمیم ماه اکتبر مبنی بر کاهش دو میلیون بشکه ای تولید نفت خام پایبند باشد. ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۹/۱۳ - ۰۰:۳۸   + ۱۴ سایت دیگر  
تسنیم : تلاش های اوپک برای کاهش تولید نفت توسط متحدان این گروه خنثی می شود؟ سازمان کشورهای صادرکننده نفت یک میلیون بشکه در روز از تولید خود را کم کرده و تا حد زیادی به توافق اوپک پلاس پای بند بوده است ...
بورس نیوز   ۱۴۰۱/۰۹/۰۸ - ۱۵:۳۶   + ۱۴ سایت دیگر  
انتظار می رود اوپک و متحدانش در اجلاس آینده خود بازهم برای کاهش تولید به توافق برسند.
شانا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۵ - ۱۱:۵۹   + ۵ سایت دیگر  
وزیران نفت و انرژی عربستان و عراق در دیداری ضمن گفت وگو درباره همکاری های دوجانبه در حوزه نفت و انرژی، بر پایبندی به توافق کاهش عرضه اوپک پلاس و بررسی دقیق تحولات بازار نفت تأکید کردند.
شفقنا   ۱۴۰۱/۰۸/۲۶ - ۲۰:۳۹   + ۲ سایت دیگر  
شفقنا- شرکت بازاریابی نفت عراق با نام اختصاری سومو از قصد این کشور برای افزایش تولید نفت خود به 7 میلیون بشکه تا سال 2027 خبر داد. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا؛ به نوشته الجزیره ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۸/۲۶ - ۰۸:۵۹   + ۳۱ سایت دیگر  
شرکت رصد نفتکش پترولجستیک اعلام کرد صادرات نفت اوپک از ابتدای ماه میلادی جاری تا به حال، کاهش قابل ملاحظه ای پیدا کرده است که نشان می دهد اعضای این گروه به کاهش تولیدی که تحت توافق اوپک پلاس تصویب شد، عمل می کنند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۸/۲۳ - ۱۸:۵۹   + ۱۲ سایت دیگر  
اوپک در جدیدترین گزارش خود اعلام کرد: تولید نفت این سازمان در ماه اکتبر 210 هزار بشکه کاهش یافته است که 149 هزار بشکه از این رقم به تنهایی به عربستان تعلق دارد و این ارقام بیش از 100 هزار بشکه مورد توافق کشورهای عضو پلاس برای کاهش تولید در این ماه است.
سلام نو / مثلث آنلاین   ۱۴۰۱/۰۷/۲۵ - ۱۰:۰۲   + ۱۴ سایت دیگر  
سلمان بن عبدالعزیز پادشاه عربستان، در سخنرانی سالانه اش درباره تعهدات هسته ای ایران سخن گفت.
فرصت امروز   ۱۴۰۱/۰۷/۲۳ - ۱۰:۳۶    
توافق اوپک پلاس برای کاهش 2 میلیون بشکه ای تولید نفت، با انتقاد شدید آژانس بین المللی انرژی مواجه شد. همزمان قیمت جهانی نفت پس از انتشار گزارش تازه صندوق بین المللی پول مبنی بر پیش بینی کاهش رشد اقتصاد جهانی، کاهش بیشتری پیدا کرد، اما در معاملات روز گذشته در پی افت ارزش دلار کمی افزایش یافت. ...
نبض بازار   ۱۴۰۱/۰۷/۲۲ - ۱۶:۰۷    
معاون نخست وزیر روسیه، با اشاره به حجم تولید که بیش از یک میلیون بشکه در روز پایین سقف تولید روسیه تحت توافق اوپک پلاس است.
ایفنا   ۱۴۰۱/۰۷/۱۷ - ۱۳:۱۹   + ۱۴ سایت دیگر  
پایگاه خبری فولاد ایران – قیمت آتی نفت خام وست تگزاس اینترمدیت آمریکا اواخر روز پنجشنبه و برای یک هفته پس از توافق اوپک و متحدانش برای کاهش عرضه جهانی با توافق کاهش تولید 2 میلیون بشکه در روز که بزرگترین کاهش از زمان 2020 است، به شدت افزایش یافت. ...
شفقنا   ۱۴۰۱/۰۷/۱۷ - ۱۰:۵۸    
شفقنا- روزنامه عربستانی الشرق الاوسط در مطلبی با اشاره به توافق اوپک پلاس برای کاهش تولید نفت روزانه که باعث عصبانیت مقامات آمریکایی بویژه جو بایدن رئیس جمهوری این کشور شده ...
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۷/۱۶ - ۰۸:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
اوپک پلاس از یک چارچوب فنی به یک چارچوب اقتصادی و ژئوپلیتیکی نوظهور تغییر کرده است و به دلیل جنگ اوکراین و الزامات روسیه؛ واکنش های تنش آمیز آمریکا بی اعتمادی کشورهای عربی خلیج فارس به شریک آمریکایی خود نیز عمیق تر کرد
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۷/۱۵ - ۰۸:۱۶   + ۲ سایت دیگر  
پس از توافق اوپک پلاس برای کاهش عرضه جهانی، قیمت نفت خام در معاملات جهانی روندی صعودی به خود گرفت.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۰۷/۱۴ - ۰۷:۲۶   + ۲۹ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست، خبرگزاری رویترز نوشت: بهای معاملات آتی نفت برنت برای تسویه در ماه دسامبر با 22 سنت یا 0.2 درصد افزایش به 93.59 دلار در هر بشکه رسید در حالی که در جلسه معاملاتی قبل هم 1.7 درصد افزایش یافته بود. ...
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۷/۱۳ - ۲۲:۱۸    
اعضای سازمان کشورهای صادرکننده نفت اوپک و کشورهای تولیدکننده نفت خارج از این سازمان از جمله روسیه، موسوم به اوپک پلاس درباره کاهش دو میلیون بشکه ای میزان تولید روزانه نفت، توافق کردند.
راهبرد معاصر   ۱۴۰۱/۰۷/۱۳ - ۱۹:۵۲   + ۱۳ سایت دیگر  
منابع آگاه می گویند کمیته مشترک نظارت وزیران اوپک پلاس با کاهش تولید 2 میلیون بشکه در روز موافقت کرده است.
شفقنا   ۱۴۰۱/۰۷/۱۳ - ۱۹:۱۸   + ۷ سایت دیگر  
شفقنا- خبرگزاری رویترز گزارش داد: اوپک پلاس در اجلاس امروز چهارشنبه خود در وین درباره شدیدترین کاهش تولید نفت خود از زمان آغاز همه گیری کرونا در سال 2020 به توافق رسید. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۷/۱۳ - ۱۹:۱۰   + ۱۴ سایت دیگر  
در سی و سومین اجلاس وزارتی کشور های عضو اوپک و غیر اوپک موسوم به اوپک پلاس که بعدازظهر امروز در دبیرخانه اوپک در وین برگزار شد وزرای نفت و انرژی برای کاهش 2 میلیون بشکه در روز به توافق رسیدند.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۷/۱۰ - ۰۰:۲۰   + ۱۶ سایت دیگر  
شانا : به گزارش دبیرخانه سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک)، چهل وپنجمین نشست کمیته مشترک وزارتی نظارت بر توافق اوپک و غیراوپک (JMMC) و سی وسومین نشست سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و متحدانش (ائتلاف اوپک پلاس) در روز چهارشنبه 13 مهرماه به صورت حضوری در دبیرخانه اوپک در وین (اتریش) برگزار می ...
روند بازار   ۱۴۰۱/۰۷/۰۹ - ۰۹:۳۸   + ۱۲ سایت دیگر  
قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با 53 سنت معادل 0.60 درصد کاهش به 87 دلار و 96 سنت رسید. به گزارش روند بازار به نقل از خبرگزاری تسنیم ، قیمت نفت در روز جمعه کاهش یافت، اما اولین افزایش هفتگی خود را بعد از 5 هفته ثبت کرد ...
ایفنا   ۱۴۰۱/۰۶/۱۵ - ۱۲:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
پایگاه خبری فولاد ایران – اوپک روز دوشنبه اعلام کرد که تولید نفت را در ماه آینده کاهش می دهد که اولین کاهش تولید این کارتل از زمان همه گیری است. سازمان کشورهای تولیدکننده و صادرکننده نفت (اوپک)، از جمله روسیه، توافق کردند که در ماه اکتبر 100000 بشکه در روز از اهداف تولید خود کم کنند. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۶/۱۵ - ۰۹:۲۷   + ۱۰ سایت دیگر  
وزیر انرژی عربستان پس از توافق اوپک پلاس برای کاهش تولید 100 هزار بشکه در روز در ماه اکتبر اعلام کرد این ائتلاف در مورد حمایت از ثبات بازار و عملکرد مؤثر آن به نفع شرکت کنندگان بازار و صنعت نفت ابتکار عمل را در دست دارد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۶/۱۵ - ۰۹:۰۰   + ۲۱ سایت دیگر  
قیمت نفت پس از رشد سه درصدی که روز گذشته درپی توافق اوپک پلاس برای کاهش تولید اکتبر به میزان 100 هزار بشکه در روز داشت، اوایل معاملات روز سه شنبه کاهش یافت.
بیتوته   ۱۴۰۱/۰۶/۱۵ - ۰۰:۳۰   + ۳۵ سایت دیگر  
23 کشور عضو سازمان کشورهای صادرکننده نفت و متحدانش (ائتلاف اوپک پلاس) در سی ودومین نشست خود برای کاهش 100 هزار بشکه ای تولید روزانه برای ماه اکتبر (مهرماه - آبان ماه) به توافق رسیدند.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۶/۱۴ - ۲۳:۳۲   + ۲۶ سایت دیگر  
ایرنا : کاخ سفید روز دوشنبه به وقت محلی پس از توافق اوپک پلاس بر سر کاهش اندک تولید نفت اعلام کرد که رئیس جمهور آمریکا متعهد به انجام اقدام های لازم برای تقویت عرضه انرژی و کاهش قیمت ها است.
شانا   ۱۴۰۱/۰۶/۱۲ - ۱۳:۰۴   + ۱۰ سایت دیگر  
معاون نخست وزیر روسیه ضمن اشاره به احتمال افزایش تولید نفت و میعانات گازی این کشور در سال 2022، حمایت خود را از تمدید توافق اوپک پلاس اعلام کرد.
آقای خبر   ۱۴۰۱/۰۶/۱۱ - ۰۴:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش ایرنا، خبرگزاری رویترز پنجشنبه شب گزارش داد، نواک با اشاره به حمایت کشورش از تمدید توافق اوپک پلاس پس از 2022، پیش بینی کرد که تولید نفت و میعانات گازی که در 2021 به 524 میلیون تن رسیده، در سال جاری به 520 تا 525 میلیون تن برسد. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۵/۱۲ - ۲۱:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
پرداخت 75 درصد مطالبات گندمکاران، توافق اوپک پلاس برای افزایش 100 هزار بشکه ای نفت و مردم از صرافی های مجاز ارز خریداری کنند از اخبار اقتصادی امروز است.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۰۵/۱۲ - ۲۰:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست به نقل از خبرگزاری فرانس پرس؛ بر اساس بیانیه ای که در پایان نشست مجازی وزیران نفت کشورهای عضو انتشار یافته، این میزان افزایش ماهانه بسیار کمتر از گذشته است. ...