یکشنبه ۰۳ بهمنساعت ۰۷:۰۰Jan 2022 23
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «اوپک پلاس»

اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۴۰۰/۱۰/۳۰ - ۰۹:۱۶   + ۱۶ سایت دیگر  
وزیر انرژی امارات متحده عربی اعلام کرد اوپک پلاس نمی تواند به تنهایی چالش های بازار نفت را حل کند زیرا جهان به سرمایه گذاری بیشتری در حوزه انرژی برای جلوگیری از افزایش شدید قیمت نفت در آینده و تاثیر منفی آن بر رشد اقتصاد جهانی دارد.
اقتصاد 24   ۱۴۰۰/۱۰/۲۹ - ۱۷:۱۶    
اوپک پلاس از ماه می سال گذشته تولید خود را به میزان 9.7 میلیون بشکه در روز کاهش داده است که دلیل آن کاهش تقاضا برای نفت ناشی از همه گیری ویروس کرونا است. با تثبیت وضعیت، مفاد قرارداد تعدیل شد.
شانا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۸ - ۱۶:۲۹   + ۳ سایت دیگر  
روسیه به دنبال افزایش تولید نفت و نزدیک کردن آن به سهمیه اش در قالب توافق اوپک پلاس است.
شانا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۸ - ۱۶:۰۹   + ۲ سایت دیگر  
وزیر انرژی عربستان اعلام کرد که ریاض با وجود ناتوانی دیگر اعضای اوپک پلاس در عرضه کامل نفت خود، به سهمیه تولیدش پایبند است.
برترین ها   ۱۴۰۰/۱۰/۲۸ - ۱۲:۵۰   + ۶ سایت دیگر  
خبرگزاری ایرنا: روند قیمت نفت در هفته های اخیر بعد از آنکه اعضای اوپک پلاس تصمیم گرفتند توافق تولید را به روال گذشته ادامه دهند، صعودی بوده است. امروز اما به دنبال حملات پهپادی به امارات که روز گذشته اتفاق افتاد، قیمت نفت با افزایشی بیش از 1.5 درصد همراه شد و رکورد قیمتی 7 سال گذشته را شکست. ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۸ - ۱۲:۰۶   + ۷ سایت دیگر  
روسیه احتمالا قادر خواهد بود فقط نیمی از افزایش تولید برنامه ریزی نفت خام را در شش ماه آینده محقق کند و به کشورهای دیگر اوپک پلاس ملحق شود که قادر نیستند تولیدشان را به میزان بیشتری افزایش دهند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۸ - ۱۰:۵۹   + ۸ سایت دیگر  
شاهزاده عبدالعزیز بن سلمان، وزیر انرژی عربستان سعودی اظهار کرد کشورش قصد ندارد فراتر از سهمیه تولیدی که تحت توافق اوپک پلاس دارد، نفت تولید کند تا کمبود عرضه اعضای دیگر این گروه را جبران کند.
قیمت نفت در معاملات روز دوشنبه بازار جهانی که سرمایه گذاران روی محدود ماندن عرضه تولیدکنندگان بزرگ و متاثر نشدن تقاضای جهانی از شیوع واریانت اومیکرون حساب باز کردند، افزایش یافت.
روز نو   ۱۴۰۰/۱۰/۲۵ - ۱۱:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
فوربس در مورد چشم انداز قیمت نفت در سال جاری نوشت: چنین رخدادی باعث کاهش قیمت ها خواهد شد. برخی دیگر، مانند گلدمن ساکس با اشاره به رشد تقاضای از این احتمال می گویند که اوپک پلاس نتواند به اهداف تولیدی خود دست یابد.
شانا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۲ - ۱۲:۳۰   + ۵ سایت دیگر  
وزیر نفت عمان اعلام کرد که هدف اعضای ائتلاف اوپک پلاس حفظ قیمت نفت در سطحی پایین تر از 100 دلار برای هر بشکه است.
جهان اقتصاد   ۱۴۰۰/۱۰/۲۱ - ۱۹:۱۰   + ۱۳ سایت دیگر  
بازار ممکن است از عرضه محدودتر و و ریسک محدودیت عرضه از سوی روسیه سود ببرد. تنشهای سیاسی با مستقر شدن نیروهای روسیه در مرز اوکراین شدت گرفته اند. همچنین افزایش تولید اوپک، پایین سهمیه تصویب شده تحت توافق اوپک پلاس بوده زیرا بعضی از کشورها شامل نیجریه نتوانسته اند مطابق با حجم تعیین شده ...
ایلنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۱ - ۱۰:۳۹   + ۶ سایت دیگر  
تقویت و توسعه مناسبات و همکاری های دوجانبه با روسیه ظرفیت قابل توجهی را برای کشور در راستای تأمین منافع ملی و همچنین کاستن از شدت تحریم ها و کارزار فشار حداکثری آمریکا فراهم می کند.
شانا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۰ - ۱۷:۲۰    
تقاضای نفت آسیا در سال 2022 افزایش می یابد و چگونگی واکنش اوپک پلاس به این مسئله از اهمیت بالایی برخوردار است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۰ - ۱۲:۲۴   + ۱۲ سایت دیگر  
تقاضای آسیا برای نفت پس از یک دوره طولانی رشد متغیر، ممکن است سرانجام روند صعودی پایداری پیدا کرده باشد اما این که اعضای اوپک پلاس چگونه سیاست تولید خود را تنظیم می کنند، برای حمایت از این روند احیا حائز اهمیت خواهد بود.
نفت سال 2022 را با قدرت آغاز کرد و نخستین هفته سال نوی میلادی را با رشد چشمگیر قیمت به پایان برد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۰/۱۹ - ۱۵:۳۴   + ۲ سایت دیگر  
تهران – ایرنا – ناآرامی ها در قزاقستان کشور عضو اوپک پلاس باعث افزایش قیمت نفت شده است، زیرا سرمایه گذاران از بابت وقفه در عرضه نگران هستند.
نبض بورس   ۱۴۰۰/۱۰/۱۸ - ۱۹:۵۲   + ۵ سایت دیگر  
آخرین تصمیم اوپک پلاس تداوم افزایش تولید بود و آنطور که کارشناسان می گویند شرایط فعلی بازار نفت مطلوب است و چشم انداز خوبی نیز برای ایران ترسیم می شود.
شانا   ۱۴۰۰/۱۰/۱۸ - ۱۶:۰۰   + ۶ سایت دیگر  
عرضه نفت اوپک در ماه دسامبر با وجود افزایش عرضه برخی کشورها، همچنان کمتر از توافق اوپک پلاس بود.
ایران خبر   ۱۴۰۰/۱۰/۱۸ - ۱۳:۰۰   + ۶ سایت دیگر  
آخرین تصمیم اوپک پلاس تداوم افزایش تولید بود و آنطور که کارشناسان می گویند شرایط فعلی بازار نفت مطلوب است و چشم انداز خوبی نیز برای ایران ترسیم می شود.
ایلنا   ۱۴۰۰/۱۰/۱۸ - ۰۹:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
نماینده اسبق ایران در هیات عامل اوپک گفت: بر اساس تصمیم اوپک پلاس 3 میلیون بشکه را غیراوپک و یک میلیون بشکه را اوپک پوشش می دهد، بر همین چهارچوب 4 میلیون بشکه تقریبا بازار متعادل است و رقم بیش از این منجر به برهم خوردن تعادل و مازاد در بازار می شود.
عربستان قیمت رسمی فروش نفت خام سبک عرب به بازار آسیا را در ماه فوریه 1.10 دلار در هر بشکه پایین آورده و به پایین ترین رقم طی سه ماهه گذشته رسانده است.
اقتصاد آنلاین / صدای بورس   ۱۴۰۰/۱۰/۱۷ - ۱۰:۵۶   + ۱۱ سایت دیگر  
قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با 48 سنت معادل 0.6 درصد افزایش به 82 دلار و 47 سنت رسید.
قیمت نفت در معاملات روز جمعه بازار جهانی تحت تاثیر نگرانیهای عرضه در بحبوجه افزایش ناآرامیها در قزاقستان و اختلالات در لیبی، افزایش یافت و به سوی بزرگترین رشد هفتگی از اواسط ماه دسامبر پیش می رود.
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۰/۱۷ - ۱۰:۴۲   + ۱۵ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - قیمت نفت بعد از جلسه هفته گذشته اوپک پلاس و تاکید اعضای آن بر ادامه اجرای توافق کاهش تولید نفت، با رشد قیمت همراه شد و حالا انتظار می رود در روزهای آینده، رکورد قیمت نفت را در چند سال اخیر بشکند.
عراق در ماه دسامبر 4.23 میلیون بشکه در روز نفت تولید کرده و 102 درصد به قرارداد اوپک پلاس پایبند بوده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۱۰/۱۶ - ۱۱:۵۵   + ۵ سایت دیگر  
سیل استان های جنوب شرقی، شروع قرارداد سوآپ گازی سه جانبه، انتخاب دبیر کل اوپک و GECF و بیست و چهارمین نشست اوپک پلاس از مهمترین اخبار حوزه آب و انرژی در هفته گذشته بود.
تولید نفت اوپک ماه میلادی گذشته به دلیل اختلالات پیش آمده در تولید دو عضو آفریقایی این گروه به میزانی کمتر از سطح مصوب، افزایش یافت.
افکار نیوز   ۱۴۰۰/۱۰/۱۵ - ۲۱:۳۰   + ۶ سایت دیگر  
نشست اوپک پلاس در روز سه شنبه تنها 30 دقیقه طول کشید و توافق شد تا در ماه فوریه تولید خود را روزانه 400 هزار بشکه افزایش دهند.
وزیر نفت کویت با ابراز خوش بینی نسبت به ادامه بهبود اقتصادی جهان با وجود نگرانی ها در مورد سویه اومیکرون کرونا گفت: راهبرد اوپک پلاس برای افزایش تولید در بحبوحه چالش های بازار موفقیت آمیز است.
بازار نیوز   ۱۴۰۰/۱۰/۱۵ - ۱۲:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
به دنبال تصمیم ائتلاف اوپک پلاس برای ادامه افزایش تدریجی تولید حدود 400 هزار بشکه از ماه فوریه آینده، قیمت نفت در معاملات امروز سه شنبه حدود 2 درصد افزایش یافت.
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۴۰۰/۱۰/۱۵ - ۱۱:۱۵   + ۲۲ سایت دیگر  
وزیران اوپک پلاس در دیدار روز سه شنبه خود با پیش بینی موقتی بودن تاثیر شیوع اومیکرون بر تقاضا، ادامه افزایش تدریجی تولید در فوریه را تصویب کردند.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۱۰/۱۵ - ۰۹:۳۹   + ۳ سایت دیگر  
اوپک و متحدان غیراوپک آن که اوپک پلاس نامیده می شوند، تصمیم گرفتند از ماه آینده، تولید خود را به میزان 400 هزار بشکه در روز افزایش دهند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۱۰/۱۵ - ۰۷:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
علی رغم توافق اوپک پلاس در جلسه روز گذشته خود مبنی بر افزایش تدریجی تولید برای ماه فوریه قیمت طلای سیاه در بازار های جهانی افزایش یافت.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۱۰/۱۵ - ۰۰:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : اوپک و هم پیمانانش دیروز سه شنبه نخستین جلسه سال2022 را برگزار کردند تا در مورد سیاست عرضه نفت در ماه فوریه تصمیم گیری کنند. یکی از نمایندگان این گروه به بلومبرگ گفت که اوپک پلاس تصمیم گرفت با وجود چالش های موجود در بازار، سیاست رشد ماهانه 400 هزار بشکه در روز خود را ادامه دهد.
شفقنا   ۱۴۰۰/۱۰/۱۴ - ۲۰:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
شفقنا- الکساندر نوواک معاون نخست وزیر روسیه از افزایش تولید نفت کشورش در ماه فوریه (ماه آینده میلادی) خبر داد. به گزارش شفقنا از ایرنا، نوواک مسوول امور انرژی در دولت روسیه ...
شانا   ۱۴۰۰/۱۰/۱۴ - ۲۰:۰۱    
شانا _ گروه فیلم: 23 کشور عضو سازمان کشورهای صادرکننده نفت و متحدانش (ائتلاف اوپک پلاس) در بیست وچهارمین نشست خود، بر سر افزایش 400 هزار بشکه ای تولید روزانه در ماه فوریه (بهمن - اسفند) به توافق رسیدند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۱۰/۱۴ - ۱۹:۵۰   + ۱۰ سایت دیگر  
اوپک پلاس در نشست امروز خود توافق کردند در ماه فوریه روزانه 400 هزار بشکه بر تولید خود اضافه کنند.
شانا   ۱۴۰۰/۱۰/۱۴ - ۱۸:۵۱   + ۱۰ سایت دیگر  
بیانیه بیست وچهارمین نشست وزیران نفت و انرژی کشورهای عضو ائتلاف اوپک پلاس بر اهمیت ادامه تلاش ها برای حفظ توازن بازار نفت تأکید کرد.
اقتصاد آنلاین / ایرنا   ۱۴۰۰/۱۰/۱۴ - ۱۹:۳۰   + ۴ سایت دیگر  
منابع آگاه اوپک پلاس روز سه شنبه به رویترز گفته اند که این گروه تولید کنندگان عمده نفت به علت پیش بینی تاثیر کوتاه مدت گونه اومیکرون ویروس کرونا بر تقاضای جهانی، بر پایبندی به ادامه افزایش ماهانه تولید نفت برای ماه فوریه (بهمن - اسفند) توافق کرده اند.
شانا   ۱۴۰۰/۱۰/۱۴ - ۱۸:۲۱   + ۲۵ سایت دیگر  
وزیر نفت با تشریح بیست و چهارمین نشست وزارتی اوپک پلاس اعلام کرد: کشورهای عضو این ائتلاف آمادگی دارند در هر زمان که بازار و مصرف کنندگان نیاز داشته باشند، به مسئولیت خود در زمینه تأمین سریع و مطمئن نفت اقدام کنند.
شانا   ۱۴۰۰/۱۰/۱۴ - ۱۷:۵۱   + ۳ سایت دیگر  
23 کشور عضو سازمان کشورهای صادرکننده نفت و متحدانش (ائتلاف اوپک پلاس) در بیست وچهارمین نشست خود، بر سر افزایش 400 هزار بشکه ای تولید روزانه در ماه فوریه (بهمن- اسفند) به توافق رسیدند.
شانا   ۱۴۰۰/۱۰/۱۴ - ۱۷:۱۱   + ۴ سایت دیگر  
بیست وچهارمین نشست وزیران نفت و انرژی سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و متحدانش (ائتلاف اوپک پلاس) دقایقی پیش آغاز شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۱۰/۱۴ - ۱۵:۵۵   + ۳ سایت دیگر  
منابع آگاه از احتمال ادامه برنامه افزایش 400 هزار بشکه ای نفت اوپک پلاس در ماه فوریه در نشست امروز خبر می دهد.
شانا   ۱۴۰۰/۱۰/۱۴ - ۱۳:۲۱   + ۷ سایت دیگر  
دبیرکل منتخب اوپک با تأکید برتأثیر توافق اوپک پلاس، حفظ این ائتلاف را اولویت اصلی خود اعلام کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۱۰/۱۴ - ۱۲:۲۲    
کشور های عضو اوپک و اوپک پلاس که امروز سه شنبه گرد هم می آیند، قرار است درباره افزایش تدریجی تولید نفت رایزنی و گفت وگو کنند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۱۰/۱۴ - ۱۲:۱۵   + ۱۰ سایت دیگر  
دبیرکل منتخب اوپک در اظهاراتی به رویترز گفت اولویت اصلی وی حفظ پیمان این گروه با روسیه و تولیدکنندگان دیگر خارج از این گروه است که در راستای منافع کل صنعت نفت خواهد بود.
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۴۰۰/۱۰/۱۴ - ۱۱:۱۴   + ۱۵ سایت دیگر  
قیمت نفت در معاملات روز سه شنبه بازار جهانی که انتظارات سرمایه گذاران به افزایش عرضه از سوی تولیدکنندگان بزرگ به عنوان نشانه ای از قوی ماندن تقاضا برای سوخت با وجود شیوع کرونای اومیکرون بالا رفت، افزایش یافت.
شانا   ۱۴۰۰/۱۰/۱۴ - ۰۹:۲۱   + ۹ سایت دیگر  
قیمت شاخص نفت خام برنت ساعت 6 و 9 دقیقه امروز (سه شنبه، 14 دی ماه) با یک سنت افزایش به 78 دلار و 99 سنت و قیمت شاخص دبلیوتی آی آمریکا با 2 سنت کاهش به 76 دلار و 6 سنت برای هر بشکه رسید.