چهارشنبه ۱۲ مهرساعت ۲۱:۱۳Oct 2023 4
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «اوپک پلاس»

شانا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۹ - ۱۷:۳۹   + ۵ سایت دیگر  
منابعی اعلام کردند که بعید به نظر می رسد در نشست پیش روی کمیته وزارتی نظارت بر توافق اوپک پلاس برنامه تولید اعضای این ائتلاف تغییر کند.
شانا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۹ - ۱۷:۰۷   + ۵ سایت دیگر  
سخنگوی کاخ کرملین اعلام کرد که روسیه به منظور جبران ممنوعیت صادرات سوخت برنامه ای برای افزایش عرضه نفت خام ندارد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۷/۰۹ - ۱۷:۰۰   + ۱۴ سایت دیگر  
رویترز به نقل از منابع آگاه نوشت، بعید است اوپک پلاس سیاست فعلی کاهش تولید خود را تغییر دهد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۷/۰۹ - ۱۲:۲۰   + ۱۲ سایت دیگر  
نماینده پیشین ایران در اوپک گفت: تصمیم اخیر اوپک پلاس مبنی بر کاهش های داوطلبانه نفت منجر به افزایش قیمت نفت شده است.
سلام نو / تجارت نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۱۷:۵۹   + ۲ سایت دیگر  
قیمت نفت در پایان معاملات روز جمعه به دلیل نگرانی های کلان اقتصادی کاهش یافت.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۱۴:۲۱   + ۶ سایت دیگر  
برخی منابع اوپک پلاس عقیده دارند این ائتلاف در اجلاس روز چهارشنبه سیاست عرضه نفت خود را تغییری نخواهد داد.
تیک   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۱۳:۰۱   + ۲۲ سایت دیگر  
نگرانی در مورد اقتصاد کلان دنیا قیمت نفت را یک درصد دیروز جمعه پایین آورد، اما کاهش عرضه جهانی نفت به دنبال پایین آمدن تولید ائتلاف اوپک پلاس قیمت نفت را 30 درصد در سه ماهه سوم سال جاری میلادی افزایش داد. ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۱۰:۱۷   + ۳۲ سایت دیگر  
در بحبوحه محدودیت عرضه نفت که قیمت ها را بالاتر برده است، منابع آگاه به رویترز گفتند اوپک پلاس بعید است در نشست روز چهارشنبه، در سیاست تولید فعلی خود تغییری صورت دهد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۷/۰۷ - ۱۰:۵۹   + ۷ سایت دیگر  
ترس از بالا رفتن بیش از حد قیمت نفت و سقوط تقاضا احتمالا عربستان را مجبور می کند از حجم کاهش تولید خود در اجلاس بعدی اوپک پلاس بکاهد
ایفنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۱۲:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
پایگاه خبری فولاد ایران- علیرغم این واقعیت که تولیدکنندگان نفت ایالات متحده اکنون کمترین تعداد دکل های حفاری را در بیش از یک سال و نیم اخیر مستقر می کنند، طبق برآورد ریستاد انرژی، تولید نفت خام آمریکا قرار است در ماه سپتامبر به رکورد ماهانه 13 میلیون بشکه در روز برسد. ...
برترین ها / صدا نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۴:۴۲   + ۳ سایت دیگر  
عربستان سعودی و امارات در حال نبرد برای تبدیل شدن به ابرقدرت اقتصادی خاورمیانه هستند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۱۱:۱۴   + ۱۲ سایت دیگر  
مدیرعامل یک شرکت نفتی روسی گفت: تولیدکنندگان گروه اوپک پلاس در صورت روبرو شدن بازار نفت جهانی با کمبود، اقدام خواهند کرد.
ارانیکو   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۸:۲۷   + ۷ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت گازپروم نفت روسیه اظهار کرد که اوپک پلاس بحران کمبود عرضه نفت در بازارهای جهانی را مدیریت می کند.
ایفنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۳:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
پایگاه خبری فولاد ایران - در حالی که طوفان دانیل از دریای مدیترانه در شرق لیبی، بر تولید تأثیری نداشت، پایانه های اصلی صادرات نفت این کشور در آخر هفته گذشته در میان وضعیت اضطراری به طور موقت بسته شدند ...
شانا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۲:۱۶   + ۷ سایت دیگر  
وزیر انرژی عربستان توافق کاهش عرضه اوپک پلاس را برای برقراری ثبات در بازارهای جهانی نفت ضروری دانست.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۲:۰۴   + ۱۱ سایت دیگر  
وزیر انرژی عربستان از اقدام اوپک پلاس در کاهش تولید دفاع کرد و با اشاره به آژانس بین المللی انرژی، گفت: آنها از پیش بینی کردن و ارزیابی کردن بازار به مدافع سیاسی تبدیل شده اند.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۰۰:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد-گروه اقتصاد بین الملل : پس از سه سال دشوار و پرچالش همه گیری کووید-19 و متعاقب آن اختلال در تجارت جهانی به دنبال درگیری در اوکراین، بازارهای جهانی نفت کماکان درحال بازتنظیم خود هستند، به طوری که یک بازآرایی بی سابقه در تجارت بین المللی نفت و گاز درجریان است ...
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۱۵:۳۵   + ۴ سایت دیگر  
توفان مدیترانه ای در شرق لیبی و کاهش عرضه نفت از سوی اوپک پلاس (ائتلاف تولیدکنندگان عضو سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک و غیراوپک) به علاوه کاهش عرضه نفت در بازار روند افزایشی قیمت نفت را سرعت بخشید و به ارزش بیش از 94 دلار در هر بشکه رساند.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۰۲:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: همزمان با افزایش بهای نفت به واسطه سیاست نفتی اوپک پلاس جهت کاهش عرضه، برای بازیگرانی چون روسیه و ایران که هدف تحریم ها قرار دارند فرصتی ایجاد شده تا ضمن افزایش صادرات نفتی شان، از درآمد بالای حاصل از آن در راستای اقتصادهای شکننده شان بهره برداری کنند ...
دیپلماسی ایرانی   ۱۴۰۲/۰۶/۲۵ - ۲۰:۵۷   + ۳ سایت دیگر  
یک امپراطوری جدید عربی وجود دارد. این از جاه طلبی های محمد بن سلمان است و تحرکات اخیر وی در رأس همه در خصوص قیمت نفت از نزدیک به ما نیز مربوط می شود. این امپراطوری می رود که مصر را به سمت خود بکشاند ...
خبر فوری   ۱۴۰۲/۰۶/۲۳ - ۱۶:۲۲   + ۸ سایت دیگر  
تحلیلگران واحد تحقیقات جهانی بانک امریکا پیش بینی کردند تداوم کاهش عرضه اوپک پلاس تا پایان سال و تقاضای مثبت در آسیا، می تواند قیمت نفت برنت را تا پیش از سال 2024، به بالای 100 دلار در هر بشکه برساند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۳ - ۱۰:۲۰   + ۲۶ سایت دیگر  
آژانس بین المللی انرژی (IEA) اعلام کرد تمدید محدودیت داوطلبانه عرضه توسط گروه اوپک پلاس تا پایان سال 2023، بازار را با کمبود چشمگیر عرضه در سه ماهه چهارم روبرو خواهد کرد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۳ - ۰۹:۲۴   + ۱۸ سایت دیگر  
تحلیلگران واحد تحقیقات جهانی بانک امریکا پیش بینی کردند تداوم کاهش عرضه اوپک پلاس تا پایان سال و تقاضای مثبت در آسیا، می تواند قیمت نفت برنت را تا پیش از سال 2024، به بالای 100 دلار در هر بشکه برساند.
نبض بورس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۳ - ۰۱:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
قیمت نفت در روز چهارشنبه افزایش یافت و نزدیک به اوج 10 ماهه که در معاملات یک روز قبل از آن به ثبت رسیده بود، رسید؛ زیرا بازار نگرانی های عرضه در مورد تولید لیبی و کاهش اوپک پلاس را با باد مخالف اقتصاد کلان جهانی تعدیل کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۱۷:۵۹    
سازمان بین المللی انرژی با صدور بیانیه ای تصمیم کارتل نفتی اوپک پلاس برای کاهش عرضه به بازار انرژی را مخاطره آمیز خواند.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۱۶:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
آژانس بین المللی انرژی: تمدید کاهش تولید اوپک پلاس ممکن است منجر به کسری عرضه بزرگ در سه ماهه چهارم شود.
شانا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۱۵:۳۴   + ۸ سایت دیگر  
آژانس بین المللی انرژی از تأثیر ادامه کاهش عرضه داوطلبانه نفت از سوی عربستان و روسیه بر کمبود قابل توجه در بازار نفت در سه ماه چهارم سال 2023 میلادی خبر داد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۱۳:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
تهران – ایرنا – آژانس بین المللی انرژی اتحاد نفتی عربستان سعودی و روسیه را "چالشی هولناک" علیه بازارهای نفت خواند و هشدار داد که تمدید کاهش تولید اوپک پلاس تا پایان سال 2023، بازار نفت را با کمبود شدید عرضه در سه ماهه چهارم روبرو خواهد کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۱۱:۱۶   + ۱۱ سایت دیگر  
از آنجایی که بازار نگران عرضه لیبی و کاهش تولید اوپک پلاس است، قیمت نفت در معاملات روز چهارشنبه افزایش یافت و به 92.28 دلار در هر بشکه رسید.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۱۱:۱۱   + ۶ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- هفته گذشته، بهای نفت خام برنت برای اولین بار از نوامبر (آبان، آذر) گذشته به بیش از بشکه ای 90 دلار رسید و بهای نفت وِست تگزاس اینترمیدیِت نیز به بالاترین میزان خود در 11 ماه گذشته رسید؛ زیرا عربستان سعودی و روسیه اعلام کردند که کاهش عرضه نفت خود را تا پایان سال تمدید خواهند کرد.
روزنامه صبح ساحل   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۰۸:۵۱   + ۸ سایت دیگر  
پالایشگاه های آسیا در پی کاهش بیشتر تولید عربستان سعودی که دسترسی به گریدهای نفتی ترش متوسط مورد علاقه آنها را کاهش داده است، مجبور شده اند در الگوهای خرید خود، تغییراتی صورت دهند. ...
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۰۱:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: جنگ روسیه در اوکراین، فرصتی در اختیار پادشاهی قرار داد تا ضمن نزدیکی به چین، با روسیه در اوپک پلاس هم صدا شده و بدین طریق و با افزایش بهای نفت، اهرم چانه زنی اش با ایالات متحده را تقویت کند.
همشهری   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۰۹:۵۶   + ۷ سایت دیگر  
دستیار رئیس جمهور روسیه در حاشیه مجمع اقتصادی شرق اعلام کرد که کشورهای عضو ائتلاف اوپک پلاس ممکن است حتی با حفظ قیمت فعلی و بالاتر نفت در آینده، تولید خود را افزایش دهند.
تیتر20   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۱۰:۱۳   + ۵ سایت دیگر  
نرسی قربان درباره افزایش تولید و صادرات نفت ایران و تاثیر آن بر بازار اظهار داشت: برنامه کاهش تولید عربستان و روسیه تصمیمات کلی است که در اوپک و اوپک پلاس اتخاذ شده و اعضا نیز این کاهش عرضه داوطلبانه را پذیرفته بودن.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۱۹ - ۱۴:۳۴   + ۱۰ سایت دیگر  
تولید نفت خام اوپک پلاس در ماه آگوست 120 هزار بشکه در روز افزایش یافته و به 40.52 میلیون بشکه در روز رسیده است.
شانا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۱۶:۵۹   + ۶ سایت دیگر  
بررسی ماهانه مؤسسه پلتس نشان داد مجموع تولید نفت خام کشورهای عضو ائتلاف اوپک پلاس در ماه آوریل در پی افزایش تولید نفت ایران و روسیه به بالاترین سطح در سه ماه اخیر رسید.
اقتصاد آنلاین / نبض بازار   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۱۳:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
صادرات نفت خام عربستان در ماه اوت به شدت کاهش یافته است و ادامه آن در ماه های آینده حتی بدون کمک قابل توجه سایر کشورهای اوپک پلاس، بازار را به شدت تحت تاثیر قرار می دهد.
جهان اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۶/۱۷ - ۱۱:۴۸   + ۳۹ سایت دیگر  
عربستان سعودی سه شنبه هفته جاری اعلام کرد با هدف تقویت اقدامات احتیاطی که از سوی تولیدکنندگان اوپک پلاس به منظور حمایت از ثبات و توازن بازارهای نفت انجام شده است، کاهش تولید روزانه یک میلیون بشکه ای خود را تا دسامبر سال 2023 تمدید می کند ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۶/۱۷ - ۱۲:۵۵   + ۱۳ سایت دیگر  
تحلیلگران بانک سرمایه گذاری گلدمن ساکس عقیده دارند اگر کاهش تولید ائتلاف اوپک پلاس در سال آینده میلادی هم ادامه داشته باشد، قیمت نفت خام برنت تا دسامبر 2024 به 107 دلار در هر بشکه می رسد.
نبض بورس   ۱۴۰۲/۰۶/۱۴ - ۱۹:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
در حالی که بزرگترین تولیدکنندگان اوپک پلاس کاهش عرضه خود را تا پایان سال تمدید کردند، نفت برنت برای اولین بار از ماه نوامبر پارسال از مرز 90 دلار در هر بشکه عبور کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۱۴ - ۱۵:۴۸   + ۹ سایت دیگر  
ناامیدی بازار از بهبود اقتصادی چین قیمت نفت را در بازار کاهش داد اما کاهش تولید اوپک پلاس مانع از کاهش بیشتر قیمت هاست.
قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با 6 سنت معادل 0.07 درصد کاهش به 88 دلار و 94 سنت رسید.
قیمت نفت در معاملات روز سه شنبه در پی انتشار آمار اقتصادی ضعیف چین که انتظارات برای تمدید کاهش عرضه تولیدکنندگان بزرگ اوپک پلاس را تحت الشعاع قرار داد، تغییر چندانی نداشت.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۳ - ۱۷:۳۱    
قیمت نفت روز دوشنبه افزایش یافت، زیرا انتظار می رود تولیدکنندگان اصلی محدودیت عرضه خود را حفظ کنند.
شانا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۳ - ۱۵:۵۶   + ۷ سایت دیگر  
قیمت جهانی نفت خام به دنبال انتظارها درباره تمدید عرضه بعضی از تولیدکنندگان عمده اوپک پلاس تثبیت شد.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۱۳ - ۰۹:۳۲   + ۱۲ سایت دیگر  
چشم انداز قیمت نفت، تقاضای نفت خام چین به عنوان بزرگترین وارد کننده و کاهش طول عمر عرضه اوپک پلاس از جمله موضوعات کلیدی در بزرگترین گردهمایی تجار و مدیران این صنعت در آسیا خواهد بود که از روز دوشنبه در سنگاپور آغاز شد.
ایران اکونا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۲ - ۰۱:۰۵   + ۱۴ سایت دیگر  
- اخبار اقتصادی - به گزارش ایران اکونا به نقل از خبرگزاری تسنیم به نقل از بلومبرگ، صادرات نفت خام عربستان کاهش شدیدی در ماه اوت داشته، چون بزرگترین صادر کننده نفت دنیا در تلاش است در کنار سایر اعضای ائتلاف اوپک پلاس تولید نفت را محدود کرده و قیمت ها را افزایش دهد. ...
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۶/۱۱ - ۱۳:۲۱   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش فارس به نقل از رویترز، الکساندر نوآک، معاون نخست وزیر روسیه به ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور این کشور گفته است، روسیه با شرکای خود برای کاهش صادرات نفت توافق کرده و پارامترهای اصلی جدید هفته آینده اعلام خواهد شد. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۱۱ - ۱۲:۱۳   + ۲۳ سایت دیگر  
معاون نخست وزیر روسیه در یک نشست دولتی از توافق جدید روسیه با شرکای اوپک پلاسی این کشور برای کاهش عرضه نفت خبر داد.
قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با 1 دلار و 72 سنت معادل 1.98 درصد افزایش به 88 دلار و 55 سنت رسید.