پنجشنبه ۱۱ خردادساعت ۱۶:۱۷Jun 2023 1
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «کاهش تورم»

میرملاس نیوز   ۳ ساعت پیش   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی میرملاس به نقل از خبرگزاری فارس از خرم آباد، صبح امروز اولین جلسه کمیته مهار تورم استان لرستان تشکیل شد. این کمیته وظیفه بررسی ابعاد مختلف اقنصادب در استان و اسیب شناسی و ارایه راهمار براب کاهش تورم را بر عهده دارد. اعضای این کمیته به شرح زیر هستند؛ استاندار لرستان [...]
اقتصاد نیوز   ۱۰ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: رییس پیشین بانک مرکزی با انتشار توییتی در انتقاد از وزارت اقتصاد برای کاهش تورم نوشت: بابت عمل به وعده هایتان در مهارتورم و تقویت پول ملی خسته نباشید.
برترین ها / جماران   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۹:۱۸   + ۳۰ سایت دیگر  
عبدالناصر همتی نوشت: حتی اگر تورم نقطه به نقطه هم کاهش یابد،میانگین تورم امسال همچنان تورم بالایی خواهد بود.
شادا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۵:۲۲   + ۸ سایت دیگر  
چشم انداز امسال تورم کاهشی است؛ این نه یک وعده یا پیشگویی بلکه بر اساس یک محاسبه ساده از عوامل تاثیرگذار بر تورم در سال گذشته است. فقدان عواملی که پارسال باعث رشد تورم شدند، اکنون این امید را ایجاد کرده که تلاش دولت برای مهار ساختاری تورم امسال به ثمر برسد و به تدریج از دوران سخت تورمی عبور کنیم.
تابا خبر   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۴:۰۸   + ۳۱ سایت دیگر  
به گزارش تابا؛ دولت با هدف حمایت از معیشت خانوارها و حفظ سلامت غذایی افراد طرح کالابرگ الکترونیکی را به اجرا درآورده و اجرای موفق این طرح به کاهش تورم و تقویت معیشت خانوار کمک بسیاری خواهد کرد. ...
برترین ها / روز نو   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۰۹:۲۲   + ۳۳ سایت دیگر  
میانگین تورم سالانه در آستانه رکوردزنی 78 سال گذشته است. براساس آخرین اعلام مرکز آمار، تورم سالانه اردیبهشت ماه به 1/49 درصد رسیده است. این تورم به جز سال 1374 که عدد 4/49 درصد را ثبت کرده، طی 78 سال گذشته بی سابقه بوده است.
شادا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۰۹:۱۹    
کارشناسان اقتصادی بر این عقیده اند که برای مهار تورم باید همه عوامل بیرونی و درونی را با هم در نظر بگیریم. تفکیک مسائلی که در تورم اثر گذار هستند نه تنها کمکی به به کاهش و مهار آن نمی کند بلکه سبب افزایش و افسارگسیختگی تورم هم می شود.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۰۸:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
بدون تغییر در چارچوب سیاست کلان برای اولویت بندی کاهش تورم و اتخاذ سیاست های بازار دوستانه، نیازهای مالی خارجی بالا در ترکیه، احتمالاً تهدیدات خود را حفظ کند.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۹:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
رجب طیب اردوغان که دور روز پیش بار دیگر به عنوان رئیس جمهور ترکیه برگزیده شد، افزایش رفاه عمومی و کاهش تورم را سیاست راهبردی دولت جدید این کشور اعلام کرد.
قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۸:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
کارشناس مرکز پژوهش های مجلس معتقد است دولت سیزدهم هنوز بسته ای جامع برای کاهش تورم ارائه نکرده، اما اگر کنترل تورم در بلند مدت را مد نظر دارد باید مهار رشد نقدینگی مازاد بر تولید را در دستور کار قرار دهد.
برترین ها / شادا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۲۲:۵۴   + ۲۹ سایت دیگر  
وزارت اقتصاد اعلام کرد: به نظر می رسد بر خلاف سال گذشته که نرخ تورم به دلیل شوک های تورمی راه صعود را در پیش گرفت، در سال جدید با توجه به تدوین بسته 10 بندی برای مهار تورم و تلاش دولت برای خاموش شدن موتورهای تورم زا نرخ تورم نزولی خواهد بود.
برترین ها / گیل خبر   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۲:۳۱   + ۴۶ سایت دیگر  
سخنگوی دولت از دومین دور سفر استانی هیات دولت و رییس جمهور در انتهای هفته آینده به استان آذربایجان شرقی خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۴:۴۸   + ۱۵ سایت دیگر  
برنامه دولت برای کاهش تورم صرفا سمت تقاضا را هدف گرفته است و اجرای برنامه تبدیل مسکن به لنگر اسمی کنترل تورم می تواند زمینه کاهش این متغیر مهم در فضای اقتصاد کشور را مهیا کند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۱:۴۶   + ۱۰ سایت دیگر  
سرپرست دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی گفت رونق ساخت و ساز مسکن، از طریق جذب نقدینگی مردم و هدایت تسهیلات بانکی به سمت تولید، موجب کاهش تورم می شود.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۰:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/گلستان معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گلستان بر لزوم به کارگیری ظرفیت وقف در حوزه اشتغالزایی و کاهش تورم تأکید کرد و گفت: برنامه های راهبردی، اجرایی و اختیارات قانونی اوقات و امورخیریه می تواند مشکل گشا باشد.
کارآفرین نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۰۸:۴۶   + ۱۳ سایت دیگر  
برنامه هفتم توسعه در راستای تحقق اهداف خود با موضوعیت کاهش تورم و رشد اقتصادی برای هر یک از سازمان ها وظایف خاصی تعیین کرده و در بخشی از این برنامه، نقش بیمه مرکزی در الزام به تدوین دستورالعمل ورود بیمه های تجاری های به بخش کشاورزی مطرح است.
مثلث آنلاین   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۰۷:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
گفته می شود تا پایان سال با کاهش تورم روبه رو خواهیم اما شواهد و قرائن از چنین مدعایی حکایت دارد؟
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۴:۰۹   + ۱۴ سایت دیگر  
باتوجه به اینکه در سال 1402 اقتصاد ایران با تورم جهانی، رشد شدید دستمزد و حذف ارز ترجیحی مواجه نخواهد شد و با سیاست های پولی، ارزی و وضعیت تجاری کشور ثبات نسبی در بازار ارز پیش بینی می شود، به نظر می رسد اقتصاد ایران امسال شاهد کاهش تورم باشد.
وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۲:۵۸    
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قم در جلسه شورای اداری اداره کل از 30 سال خدمت صادقانه آقایان سید یحیی موسوی، علیرضا قنبری، ناصر خوش سیما، یدالله عظمتی، حسین مهدوی، محمد افرادی و ابراهیم ظهیری تجلیل کرد.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۷:۰۶   + ۳ سایت دیگر  
جدیدترین آمار تورم توسط مرکز آمار در روز 3خرداد منتشر شد، اما امروز برخی رسانه ها تفسیری عجیب از آن ارائه کردند.
خرداد نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۳:۴۲   + ۱۷ سایت دیگر  
اقتصاددانانی که تورم های اعلام شده توسط مراکز آماری را نمی پذیرند. سید مرتضی افقه، اقتصاددان و استاد دانشگاه در مورد افت 0.9 درصدی تورم اردیبهشت ماه نسبت به فروردین 1402 گفت: این میزان کاهش تورم چندان محسوس نیست که مردم بتوانند آن را حس کنند ...
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی اولویت های برنامه راهبردی عملیاتی تحقق شعار سال 1402 را تشریح کرد و گفت: تحقق رشد 6 درصدی تولید و کاهش تورم استانی نسبت به میانگین کشوری اهداف اصلی این برنامه است.
روزنامه تعادل   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۰:۵۷    
هر تحلیلگری که در سال های گذشته وضعیت اقتصاد ایران را زیرنظر داشته، بدون تردید از بالا بودن تورم به عنوان یکی از عوامل مهم و تاثیرگذار در دشواری های اقتصادی سخن می گوید و از این رو تردیدی وجود ندارد که باید دولت برای کاهش این نرخ برنامه های ویژه ای را در دستور کار قرار دهد.
تبیان   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۰:۵۲   + ۲ سایت دیگر  
راهکارهایی برای کاهش تورم چشم وجود دارند که به راحتی می توانید از آنها استفاده کنید.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۰:۴۶    
تورم ماهانه مسکن در اردیبهشت ماه نسبت به فروردین 1402 کاهش 0.1 درصدی داشته است، همچنین تورم نقطه به نقطه مسکن کاهشی بوده و افت 0.6 درصدی را ثبت کرده است.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۰:۲۴    
تورم ماهانه مسکن در اردیبهشت ماه نسبت به فروردین 1402 کاهش 0.1 درصدی داشته است، همچنین تورم نقطه به نقطه مسکن کاهشی بوده و افت 0.6 درصدی را ثبت کرده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۰۹:۱۶   + ۱۶ سایت دیگر  
مطابق اعلام مرکز آمار ایران نرخ تورم نقطه ای و ماهانه قیمت مسکن و اجاره در اردیبهشت ماه 1402 نسبت به ماه گذشته شاهد روند کاهشی بوده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۲۰:۱۹   + ۳ سایت دیگر  
تبریز- استاندار آذربایجان شرقی گفت: آذربایجان شرقی جزو استان های گران کشور است و باید در این زمینه تدابیر لازم برای کاهش تورم اتخاذ شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۷:۰۱   + ۶ سایت دیگر  
عضو کمیسیون برنامه بودجه و محاسبات مجلس گفت: کاهش تورم 10 درصدی و رشد اقتصادی 8درصدی برای هر سال از مسائلی است که در لایحه برنامه هفتم توسعه مورد توجه قرار گرفته است.
پایگاه خبری گسترش نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۳:۱۱    
جزئیات برنامه هفتم توسعه از ابعاد گوناگون باعث شگفتی شد. از جمله موضوعاتی که بر پیشانی این سند نقش بسته، کاهش تورم است.
همشهری   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۰۹:۲۲   + ۵ سایت دیگر  
مرکز آمار ایران می گوید: نرخ تورم ماهانه در اردیبهشت نسبت به فروردین امسال و همچنین نسبت به اردیبهشت سال گذشته پایین تر آمده است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۵ - ۱۴:۴۹    
ایسنا/مرکزی امام جمعه اراک گفت: نمایندگان مجلس شورای اسلامی در سال جاری در راستای مدیریت قیمت ها و کاهش تورم پیگیری جدی داشته باشد.
اصلاحات نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۱۴:۰۷    
بر اساس گزارش جدید مرکز آمار شتاب افزایش قیمت ها در اردیبهشت ماه کمی کاهش یافت.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۱۳:۱۲    
براساس گزارش مرکز آمار، تورم نقطه به نقطه اردیبهشت ماه 1402 در مقایسه با ماه قبل 0.9 واحد درصد کاهش یافته و به 54.6 درصد رسید.
نقدینه   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۱۲:۲۹   + ۴۰ سایت دیگر  
نقدینه -براساس گزارش مرکز آمار، تورم نقطه به نقطه اردیبهشت ماه 1402 در مقایسه با ماه قبل 0.9 واحد درصد کاهش یافته و به 54.6 درصد رسید. به گزارش پایگاه خبری نقدینه ، مرکز آمار ایران گزارش نرخ تورم در اردیبهشت 1402 را منتشر کرد که بر این اساس ...
جهان نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۱۰:۳۲   + ۷۳ سایت دیگر  
مرکز آمار ایران گزارش داد، تورم نقطه به نقطه اردیبهشت ماه 1402 در مقایسه با ماه قبل، 0.9 واحد درصد کاهش یافته و به 54.6 درصد رسیده است.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۰۹:۴۴   + ۳ سایت دیگر  
عضو کمیسیون صنایع مجلس گفت: مالیات برسوداگری ارزش افزوده پول ملی و کاهش تورم را موجب می شود که سود مضاعف برای مردم خواهد داشت.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۰۷:۱۴    
بانک ها و دولت ها نمی خواهند صاحب خانه های بزرگ، املاک و صاحبان ذخایر طلا و ثروت های با ثبات سرمایه ای را عصبانی کنند. در این شرایط بیشتر کارشناسان اقتصادی دولت ها به شدت بر کاهش تورم از طریق افزایش نرخ های بهره و سرکوب دستمزدها، متمرکز شده اند.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۰۶:۱۶   + ۲ سایت دیگر  
یک اقتصاددان گفت: اگر بانک مرکزی بتواند نقدینگی را کنترل کند و سیستم ارزی کشور بتواند با تلاش هایی در عرصه بین الملل پول های معوقه از کشورهای دیگر را دریافت کند و نرخ ارز تثبیت شود، این دو هدف موجب کاهش تورم خواهد شد و در انتهای برنامه می توان به نرخ تورم 9.5 درصد رسید.
معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت ارتقای سواد سلامت جامعه، ارتقای مهارت کارکنان، هوشمندسازی نظام سلامت، توسعه منابع سلامت محور، استفاده از مدل های جدید مدیریتی، حذف هزینه های غیرضروری و تقویت بخش خصوصی از جمله راهکارهای کاهش تورم در بخش سلامت است.
تیتر برتر   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۲:۰۰   + ۶ سایت دیگر  
وزیر اقتصاد در حالی از کاهش تورم ماهانه فروردین نسبت به اسفند خبر داد که طبق گزارش بانک مرکزی، تورم ماهانه به 5.1 درصد رسیده است.
صدای بورس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۱:۳۶   + ۱۶ سایت دیگر  
کاهش تورم و امنیت رفاهی محوریت وعده و برنامه های همه سیاست مدارها از ابتدای انقلاب بوده است اما سال میلیون دلاری اینجاست که چرا تاکنون این سیاست ها موفق نشده اند؟
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۰:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی در حاشیه هیات دولت در جمع خبرنگاران: بحث کالابرگ را پیگیری می کنیم، بسترش فراهم شده است و باید یک سری مشوق هایی پیش بینی شود، در صورت قطعی شدن این مشوق ها اعلام خواهد شد.
روزنامه تعادل   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۰:۰۴   + ۳ سایت دیگر  
یک اقتصاددان درباره راه های کنترل تورم در اقتصاد ایران توضیح داد.
روزنامه صبح ساحل   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۰۹:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
رئیس سازمان برنامه و بودجه از کاهش تورم اردیبهشت نسبت به فروردین خبر داد. به گزارش صبح ساحل، داوود منظور ، رئیس سازمان برنامه و بودجه در صفحه شخصی توئیتر خود نوشت: درحالی که تورم اسفند ماه نسبت به ماه قبل از آن 4/7 درصد بود، این نسبت در فروردین به 3/7 درصد و در اردیبهشت به 2/8 درصد کاهش یافت ...
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۰۹:۰۱    
رئیس سازمان برنامه و بودجه از کاهش تورم اردیبهشت نسبت به فروردین خبر داد.
صدای بورس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۷:۱۸   + ۳ سایت دیگر  
سید احسان خاندوزی روز سه شنبه در نشست خبری اظهار در جواب به اینکه آیا دولت در شش ماه اول امسال برای ترمیم حقوق کارگران و کارمندان برنامه یا بسته تسهیلاتی دارد؟ گفت: کاهش تورم ماهانه در فروردین و اردیبهشت به معنای کاهش قیمت ها یا ثبات نیست و به هیچ وجه قیمت ها از نظر دولت قبل قبول نیست ...
افق نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۵:۱۹   + ۷۱ سایت دیگر  
سخنگوی اقتصادی دولت از افزایش تخصیص ارز برای تامین کالا توسط بانک مرکزی خبر داد و همچنین اعلام کرد که وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حال تدارک اصلاحیه ای روی بسته یارانه سال گذشته است که هر وقت نهایی شود توسط وزیر تعاون یا بنده اعلام خواهد شد.