جمعه ۰۸ بهمنساعت ۱۲:۱۱Jan 2022 28
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «کاهش تورم»

هم اندیشی   ۱۴۰۰/۱۱/۰۷ - ۱۱:۵۴    
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: روزنامه اعتماد در مطلبی با عنوان قطع زنجیره کاهش تورم نوشت: بر اساس تازه ترین گزارش مرکز آمار روند نزولی تورم ماهانه و نقطه ای، در دی ماه سال جاری قطع شده ولی تورم سالانه با یک واحد درصد کاهش نسبت به آذرماه، همچنان بر مدار کاهشی است ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۶ - ۱۰:۳۰   + ۱۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- به اعتقاد کارشناسان افزایش نرخ تورم نقطه ای یا ماهانه ضرورتاً به معنی برگشت تورم به سمت بالا نیست و کند بودن کاهش تورم در ماه های اخیر هم ناشی از سرایت تورم جهانی به اقتصاد ایران و عدم اطمینان مربوط به وضعیت تحریم ها بوده است.
تجارت گردان   ۱۴۰۰/۱۱/۰۶ - ۰۹:۱۸   + ۲۰ سایت دیگر  
رییس جمهور گفت: نشانه هایی که امروز از بانک مرکزی، مرکز آمار ایران و بخش های اقتصادی می آید، این است که دولت در کنترل تورم موفق بوده است و البته کاهش تورم نیاز به کار دارد.
دانستنی آنلاین   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۱۶:۵۹    
0/5 (0 نظر) 0/5 (0 نظر) برچسب ها اجاره بها بازار مسکن تورم مسکن خرید مسکن کاهش ارزش پول مستاجرین واحدهای مسکونی خالی برچسب ها
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۱۶:۰۵   + ۱۲ سایت دیگر  
تهران-ایرنا-رئیس مرکز آمار ایران با اشاره به کاهش نرخ تورم در چهار ماه گذشته،اظهار امیدواری کرد: این روند با توجه به اقدامات مثبتی که در طراحی لایحه بودجه برنامه محور سال 1401 از سوی سازمان برنامه و بودجه انجام گرفته است، با شدت بیشتری ادامه پیدا کند.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۱۵:۳۰    
حداقل حقوق کارکنان دولت در حالی 5 میلیون و 600 هزار تومان برای سال آینده در نظر گرفته شده است که به گفته کارشناسان چنین تصمیمی زمانی موثر خواهد بود که نرخ تورم کاهشی و قیمت ها در بازار افزایشی نشود.
ایبنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۳ - ۰۹:۰۰   + ۴ سایت دیگر  
رئیس هیات عامل صندوق توسعه ملی تاکید کرد براساس سیاست های دولت ما نیز در چارچوب وظایف خود به برنامه های کاهش تورم و تحقق رشد 8 درصدی اقتصاد کمک خواهیم کرد.
روزنامه تعادل   ۱۴۰۰/۱۱/۰۳ - ۰۲:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
با وجود کاهش تورم سالانه در دی ماه 1400، دو شاخص تورم نقطه به نقطه و تورم ماهانه روند افزایشی داشته است.
دانا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۲ - ۲۳:۴۸   + ۲ سایت دیگر  
در حالی بانک مرکزی از کاهش تورم اجاره بهای مسکن در آذرماه خبر داده که همین بانک در گزارش ماهانه بازار مسکن، رشد اجاره بها را 54 درصد اعلام کرده بود.
سلام نو   ۱۴۰۰/۱۱/۰۲ - ۱۶:۲۳   + ۳ سایت دیگر  
در حالی بانک مرکزی از کاهش تورم اجاره بهای مسکن در آذرماه خبر داده که همین بانک در گزارش ماهانه بازار مسکن، رشد اجاره بها را 54 درصد اعلام کرده بود.
ایبنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۲ - ۱۴:۲۰   + ۳۱ سایت دیگر  
عضو هیأت مدیره بانک صنعت و معدن گفت: نظام بانکی نقش انکارناپذیری در کاهش تورم و رونق تولید دارد که لازم است از خلق پول بیشتر اجتناب کرده و نقدینگی موجود را به سمت فعالیت های مولد هدایت کند.
جهان اقتصاد   ۱۴۰۰/۱۱/۰۲ - ۱۴:۰۵   + ۵ سایت دیگر  
رئیس فدرال رزرو و همکارانش تمایل دارند که شرایط مالی سخت تر شود تا اندکی دوری از اقتصاد قوی به کاهش تورم بالای دهه ها کمک کند. به گزارش جهن اقتصاد به نقل از ایسنا، اثرات ترکیب دو جنبه انقباض پولی به صورت متوالی بر بازارها و اقتصاد ناشناخته است و سرمایه گذاران نگرانی خود را ابراز می کنند ...
برترین ها / خبرگزاری صنایع   ۱۴۰۰/۱۱/۰۲ - ۱۰:۰۸   + ۴۲ سایت دیگر  
خبرآنلاین: در حالی بانک مرکزی از کاهش تورم اجاره بهای مسکن در آذرماه خبر داده که همین بانک در گزارش ماهانه بازار مسکن، رشد اجاره بها را 54 درصد اعلام کرده بود. ...
برترین ها / آفتاب نیوز   ۱۴۰۰/۱۱/۰۲ - ۰۹:۱۷   + ۲۱ سایت دیگر  
اعتماد: بر اساس تازه ترین گزارش مرکز آمار روند نزولی تورم ماهانه و نقطه ای، در دی ماه سال جاری قطع شده ولی تورم سالانه با یک واحد درصد کاهش نسبت به آذرماه، همچنان بر مدار کاهشی است. ...
برترین ها / خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۱۰/۰۸ - ۱۳:۲۴   + ۳۰ سایت دیگر  
خبرگزاری رکنا: قیمت اجاره نسبت به سال گذشته تا 54 درصد افزایش یافته است. براساس جدیدترین گزارش بانک مرکزی نرخ رشد قیمت اجاره در شهر تهران در آذر ماه امسال نسبت به آذر ماه سال گذشته با رشد 51.2 درصدی را ثبت کرده است ...
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۰/۱۱/۰۲ - ۰۵:۳۹   + ۶ سایت دیگر  
آمار رو به رشد آلزایمر در کشور، مصرف رکورد زد، گاز قطع نشد، شکایت دستگاه های دولتی از کسب و کار های نوپا ممنوع، حراج های هنری دلالی یا شکوفایی اقتصاد هنر؟ چرا آمریکایی ها از ارائه تضمین وحشت دارند؟ تغییر اقلیم در فلات خشک ایران؟ سفر به روسیه روی خط کاربران و قطع زنجیره کاهش تورم ...
چند ثانیه   ۱۴۰۰/۱۱/۰۲ - ۰۱:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
نرخ تورم ماهانه دی 1400 به 2,4 درصد رسیده که در مقایسه با همین اطلاع در ماه قبل، 0.7 درصد افزایش داشته است. با وجود کاهش تورم سالانه در دی ماه، دو شاخص نقطه به نقطه و ماهانه روند افزایشی داشته است. ...
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۱ - ۱۹:۱۷    
حجت الاسلام حسینی گفت: دولت برای کاهش تورم و مدیریت گرانی بیشتر تلاش بکند وبا مافیای دلالی در همه عرصه ها علی الخصوص مسکن و رهن و اجاره برخورد شود.
خبر آنلاین   ۱۴۰۰/۱۱/۰۱ - ۱۸:۵۸   + ۲ سایت دیگر  
با وجود کاهش تورم سالانه در دی ماه، دو شاخص نقطه به نقطه و ماهانه روند افزایشی داشته است.
شهر فردا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۱ - ۱۶:۳۵   + ۳ سایت دیگر  
با وجود کاهش تورم سالانه در دی ماه، دو شاخص نقطه به نقطه و ماهانه روند افزایشی داشته است.
روزنامه مردم سالاری   ۱۴۰۰/۱۱/۰۱ - ۱۶:۲۸   + ۵ سایت دیگر  
با وجود کاهش تورم سالانه در دی ماه، دو شاخص نقطه به نقطه و ماهانه روند افزایشی داشته است.
نرخ تورم نقطه ای در دی ماه 1400 به عدد 35,9 درصد رسیده که در مقایسه با ماه قبل 0,7 واحد درصد افزایش یافته است.
برترین ها   ۱۴۰۰/۱۱/۰۱ - ۱۶:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا: با وجود کاهش تورم سالانه در دی ماه، دو شاخص نقطه به نقطه و ماهانه روند افزایشی داشته است. گزارش مرکز آمار ایران نشان می دهد که نرخ تورم سالانه دی ماه 1400 برای خانوارهای کشور به 42,4 درصد رسیده که نسبت به همین اطلاع در ماه قبل، یک درصد کاهش نشان می دهد. افزایش تورم نقطه ای ...
جهان اقتصاد   ۱۴۰۰/۱۱/۰۱ - ۱۶:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
با وجود کاهش تورم سالانه در دی ماه، دو شاخص نقطه به نقطه و ماهانه روند افزایشی داشته است. به گزارش جهان اقتصاد به نقل از ایسنا، گزارش مرکز آمار ایران نشان می دهد که نرخ تورم سالانه دی ماه 1400 برای خانوارهای کشور به 42,4 درصد رسیده که نسبت به همین اطلاع در ماه قبل، یک درصد کاهش نشان می دهد. ...
برترین ها / ایسنا   ۱۴۰۰/۱۰/۰۲ - ۰۹:۲۵   + ۷۲ سایت دیگر  
مرکز آمار نرخ تورم خانوارهای کشور در آخرین ماه پاییز را منتشر کرد. براساس این گزارش نرخ تورم ماهیانه، نقطه ای و سالیانه کاهشی بود. کاهش یک واحد درصدی نرخ تورم سالیانه ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۱۱/۰۱ - ۱۱:۰۳   + ۷ سایت دیگر  
رییس بانک مرکزی اروپا نسبت به کاهش تورم در این قاره خوش بین است چون عقیده دارد عوامل ایجادکننده تورم به تدریج طی سال جاری میلادی از بین خواهند رفت.
بانک مرکزی از سال گذشته با هدف جهت دهی صحیح به انتظارات تورمی و تحقق اهداف بانک مرکزی در راستای حفظ ارزش پول ملی و مساعدت به رشد اقتصادی، اقدام به ارائه منظم روند ماهانه تحولات اقتصادی کرده است.
رسا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۹ - ۱۷:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
دولت اعلام کرده بودجه سال آینده بدون کسری بودجه تدوین شده و این موضوع مسیری برای کاهش تورم است؛ از این رو افزایش حقوق پلکانی را اجرا کرده است.
شبکه ایران کالا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۹ - ۱۴:۲۰    
آقای محمدرضا میرتاج الدینی نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس حذف ارز ترجیحی از بودجه 1401، کاهش تورم و وام مسکن بدون ضامن را بررسی کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۱۰/۲۸ - ۱۳:۳۵   + ۳ سایت دیگر  
تجربه چهار دهه تورم دو رقمی در اقتصاد ایران و خصوصاً ماندگاری آن ناشی از مشکلات ساختاری، هزینه های مبادله بالا و محدودیت های اعمال شده به بازار بخصوص بازار ارز است که بروز انتظارات تورمی در ایران را انکارناپذیر می کند.
بانکداری ایرانی   ۱۴۰۰/۱۰/۲۷ - ۲۳:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
رئیس بانک مرکزی با اشاره به کاهش تورم و آمار تامین ارز و پیش بینی آینده، برنامه های مهم بانک ها را تشریح و راهکار پایان دادن به استقراض دولت از بانک مرکزی را اعلام کرد. ...
روزنامه مردم سالاری   ۱۴۰۰/۱۰/۲۷ - ۱۳:۱۳    
اعداد مربوط به ایجاد اشتغال در دولت رییسی تناسبی با واقعیت های امروز اقتصاد ایران ندارد؛ وعده هایی که تحقق آن نیازمند تغییر ساختار اقتصادی و کاهش تورم به حد قابل توجه، رشد اقتصادی و ده ها و شاید صدها عامل دیگر است!
موج   ۱۴۰۰/۱۰/۲۷ - ۱۰:۱۴   + ۲ سایت دیگر  
عضو کمیسیون ویژه جهش تولید، افزایش تقاضا برای افزایش مسکن با سازوکار موجود دولت را منتهی به تورم دانست و گفت: بدون شک توجه به تولید ساخت و تأمین مسکن سبب می شود که اقتصاد از رکود خارج شود.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۱۰/۲۶ - ۰۹:۳۲    
صالح آبادی، رئیس کل بانک مرکزی گفت: با اینکه سال قبل یکی از بالاترین شاخص های تورم تاریخ کشور را داشتیم، ولی خوشبختانه کاهش تورم نقطه به نقطه را مشاهده خواهیم کرد.
اقتصاد آنلاین / آفتاب نیوز   ۱۴۰۰/۱۰/۲۵ - ۲۳:۵۲   + ۷۰ سایت دیگر  
صالح آبادی با اشاره به این که نرخ رشد تورم در دولت سیزدهم کاهشی شده است افزود: تورم نقطه به نقطه آذرماه 17.5 درصد کاهش داشت.
میزان   ۱۴۰۰/۱۰/۲۶ - ۰۸:۳۰   + ۳ سایت دیگر  
احمد راستینه در گفت وگو با میزان، با بیان این که در 8 سال گذشته کشور با رکود تورمی مواجه بود، گفت: از این رو هم اقتصاد کشور رونق نداشت و هم نرخ تورم روزافزون افزایش پیدا می کرد. ...
ایمنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۵ - ۱۷:۳۲    
معاون سیاسی امنیتی استانداری اصفهان با اشاره به انتظارات مردم از دولت در کاهش تورم، گفت: دولت با وجود این که کمبود بودجه دارد اما نمی خواهد دست در جیب مردم و بانک مرکزی و بورس کند، زیرا هدفش مدیریت کشور با صداقت و سلامت است.
598   ۱۴۰۰/۱۰/۲۵ - ۱۳:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه 598، آرمان ملی از کاهش تورم گزارش داده است: مرکز آمار ایران نرخ تورم نقطه ای در آذرماه 1400 را 35.2 درصد اعلام کرد و گفت که نرخ تورم نقطه ای این ماه در مقایسه با ماه قبل 0 ...
دانا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۳ - ۱۴:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
سید محمدرضا میرتاج الدینی گفت: بودجه 1401 در کنار کاهش تورم، مانع ایجاد رکورد اقتصادی در کشور شده و آن را مهار می کند.
اقتصاد آنلاین / ایرنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۳ - ۱۰:۳۶   + ۴ سایت دیگر  
یک کارشناس مسکن و شهرسازی گفت: از سال 1395 تا 1399 فقط 120هزار پروانه ساخت مسکن صادر شده است در حالی که صدور پروانه ساخت یکی از راه های کاهش تورم تقاضا است و بی توجهی به این امر سبب شده است تا ما در حال حاضر با تقاضایی بیش از توان مواجه شویم.
ایمنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۲ - ۱۵:۰۱   + ۱۱ سایت دیگر  
وزیر اقتصاد در یکصد و هفتمین نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی از فعالان اقتصادی بخش خصوصی خواست، با همکاری دولت، به تداوم روند کاهش تورم و بی ثباتی اقتصادی کمک کنند.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۰/۱۰/۲۲ - ۱۴:۰۱    
تحلیلگران معتقدند تغییر سیاست های بانک مرکزی آمریکا و کاهش تورم این کشور توانایی ایجاد فشار فروش بیشتر در بیت کوین را دارد. اما برای بررسی بیشتر موضوع در گفتگویی با محمد آقامحمدی، تحلیلگر بازار رمزارزها به بررسی تحولات چند وقت اخیر و اخبار پیش رو پرداخته ایم؛ آقای آقا محمدی از جلسه امشب می گوید!
اقتصاد آنلاین / پیام فوری   ۱۴۰۰/۱۰/۱۰ - ۲۲:۳۹   + ۲۶ سایت دیگر  
احسان خاندوزی قبل از انتخابات ریاست جمهوری، کاهش نرخ تورم پس از تغییر دولت را مشروط به میزان امیدواری مردم به بهبود شرایط اقتصادی دانسته بود.
موج   ۱۴۰۰/۱۰/۲۲ - ۰۹:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
نماینده خواف و رشتخوار در مجلس بیان کرد: رویکرد لایحه بودجه ای که دولت به مجلس شورای اسلامی تقدیم کرده است، کنترل و کاهش تورم است و مجلس هم معتقد است که تورم به مرور کاهش پیدا می کند.
قم پرس   ۱۴۰۰/۱۰/۲۱ - ۱۰:۱۲   + ۱۰ سایت دیگر  
به گزارش ایرنا دولت سیزدهم مشکلات اقتصادی زیادی را از دولت گذشته به ارث برده که تورم یکی از مهمترین آنها است. از این رو کاهش تورم از اهداف اصلی اقتصادی این دولت بوده و هست، طوری که از ابتدای شروع به کار اعضای مختلف تیم اقتصادی کابینه آیت الله رئیسی به انحای گوناگون بر آن تأکید داشته اند ...
وزیر اقتصاد طی سخنانی در جمع نمازگزاران مسجد امام رضا (ع) منطقه 11 تهران از کاهش تورم در آذر ماه امسال پس از چهار ماه تلاش شبانه روزی مسئولان سخن گفت.
جهت پرس   ۱۴۰۰/۱۰/۲۰ - ۰۹:۱۸   + ۲ سایت دیگر  
پنهان کردن فاجعه اقتصادی دولت روحانی، تحت الشعاع قرار دادن موفقیت دولت رئیسی در کاهش تورم و جلوگیری از افشای رانت های نهفته در شبکه بانکی، مهمترین دلایل هجمه اصلاح طلبان به تیم اقتصادی دولت است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۱۰/۲۰ - ۰۸:۲۱    
شایان آرانی، تحلیلگر بازار سرمایه گفت: برای کاهش تورم و رفع کسری بودجه، دولت باید خیلی از هزینه ها را از بین ببرد و این هزینه ها همان هزینه هایی است که خیلی از واحدهای مختلف از دولت استفاده می کنند.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۱۰/۲۰ - ۰۰:۲۷   + ۷ سایت دیگر  
ایبِنا : اقتصاددان ارشد بانک مرکزی اروپا گفت: تورم 5 درصدی منطقه یورو در سال جاری کاهش خواهد یافت. به گزارش رویترز، فیلیپ لین، اقتصاددان ارشد بانک مرکزی اروپا گفت که تورم 5 درصدی منطقه یورو پس از یک دوره طولانی رشد پایین، بسیار عجیب به نظر می رسد، اما این نرخ در سال جاری کاهش خواهد یافت ...
وزارت صنایع و معادن   ۱۴۰۰/۱۰/۱۹ - ۰۸:۳۴   + ۴۱ سایت دیگر  
وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: در چهارماه گذشته تورم تولید کننده و مصرف کنندگان کاهش یافته است.