چهارشنبه ۱۲ مهرساعت ۱۳:۵۰Oct 2023 4
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «کنترل نقدینگی»

برترین ها / رویداد ایران   ۱۴۰۲/۰۷/۱۰ - ۱۹:۲۶   + ۱۷ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصادی براین باور است: متاسفانه مدیران سازمان برنامه و بودجه درباره کنترل تورم اظهاراتی را بیان می کند که کشوری مثل افغانستان هم این دید را ندارند.
رویداد ایران   ۱۴۰۲/۰۷/۰۹ - ۱۰:۱۰   + ۸ سایت دیگر  
اکو ایران: از آن جا که پایه پولی رشد قابل توجهی داشته است، اگر ضریب فزاینده پولی افزایش یابد موجب افزایش سرعت رشد نقدینگی خواهد شد، که چنین اتفاقی دستاوردهای بانک مرکزی در کنترل نقدینگی را باطل می کند.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۲۲:۳۱    
قزوین - ایرنا - استاندار قزوین با بیان اینکه دولت با کنترل نقدینگی به دنبال دیپلماسی با همسایگان و هدفمندی یارانه ها در سطح ملی است، گفت: دولت به دنبال فراهم کردن زیرساخت ها برای ارتقای معیشت مردم در استان ها است.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۱۲:۴۰    
عضو اتاق بازرگانی ایران گفت: توان و پتانسیل خوبی در حوزه اقتصاد درون زا محقق شد که جمیع آن را در آمار مطلوب تجارت خارجی می بینیم.
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۱:۴۴   + ۷۹ سایت دیگر  
رییس کل بانک مرکزی طی یادداشتی ضمن تحلیل آمارهای رشد اقتصادی بهار امسال و متغییرهای کلان اقتصادی تأکید کرد: به آینده امیدواریم.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۱۱:۳۸   + ۱۸ سایت دیگر  
کارشناس اقتصادی با اشاره به احتمال ورود تورم به کانال 30درصد تا انتهای سال گفت: به دلیل سیاست گذاری صحیح دولت سیزدهم یعنی کنترل نقدینگی و برنامه های مدون در حوزه ارزی و دیپلماسی اقتصادی، حتی با فرض انتخاب ترامپ، اقتصاد ایران درگیر شوک تورمی نمی شود.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۶/۳۱ - ۰۰:۱۲   + ۲۰ سایت دیگر  
دولت سیزدهم سیاست کنترل نقدینگی را در پیش گرفت و پس از یک سال نرخ رشد نقدینگی را 8.5 درصد کاهش داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۱۵:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
کارشناس اقتصادی در خصوص اثرات منابع ارزی آزاد شده ایران در بازار ارز و کنترل نقدینگی نکاتی را مطرح کرد.
راهبرد معاصر   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۳:۱۲   + ۱۵ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصادی شرط کاهش تورم در شش ماه دوم سال جاری را ادامه روند مثبت فعلی عنوان و اعلام داشت: رویکرد فعالانه دولت در حوزه دیپلماسی اقتصادی، حل مشکل ناترازی در کشور، کنترل نقدینگی و... پیش شرط های ورود تورم به کانال 30 درصد است.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۱۷:۰۷    
براساس آنچه آمار ها می گوید، در 5 ماهه امسال رشد ماهانه نقدینگی فقط 8.1 درصد بوده است.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۰۹:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
عضو اتاق ایران گفت: ما به دیپلماسی قوی و مستمر با کشور های مختلف دنیا نیاز داریم که این سیاست نباید محدود به کشور های منطقه شود.
روزنامه شهروند   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۲۲:۵۱    
نشست خبری سخنگوی اقتصادی دولت روز گذشته برگزار شد. در این نشست سید احسان خاندوزی به دفاع از کارنامه اقتصادی دولت سیزدهم پرداخت و به سوالات خبرنگاران پاسخ داد ...
روزنامه عصر اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۲۰:۱۸    
نسخه الکترونیک روزنامه عصر اقتصاد؛ چهارشنبه 22 شهریورماه 1402 را از اینجا دریافت کنید. سخنگوی اقتصادی دولت اعلام کرد؛ کنترل نقدینگی تا 25 درصد تا پایان سال
رجا نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۱۷:۱۲   + ۴ سایت دیگر  
سخنگوی اقتصادی دولت درباره بازپرداخت بدهی های دولت سابق گفت: با همت دولت سیزدهم در مجموع بیش از 550 هزار میلیارد تومان بدهی های دولت قبل تسویه شد.
قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۱۵:۱۵   + ۵ سایت دیگر  
سخنگوی اقتصادی دولت: هیچ زمانی در تاریخ مدیریت نقدینگی کشور، دولت تا این میزان قادر به کنترل نقدینگی نبوده است و عملکرد خروجی ماهانه کاهش نقدینگی کشور، بهترین شاهد این مدعاست.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۱۳:۵۳   + ۴۹ سایت دیگر  
سخنگوی اقتصادی درخصوص بازپرداخت بدهی های دولت گذشته گفت: بازپرداخت اوراق استقراضی حدود 290 هزار میلیارد تومان است، اما بدهی های دیگر بیش از 550 هزار میلیارد تومان است که تا امروز تسویه شده است.
بورس نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۱۳:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
در چهارمین قسمت از مصاحبه اختصاصی بورس نیوز با حسین عبده تبریزی، پیشکسوت صنعت مالی بیان شد: وقتی در بازار به معجزه معتقد باشیم، اتفاقات ناگواری می افتد برای برخی عجیب است که من طی این 45 سال تا کنون یک بار هم خرید و فروش سهام نداشته ام بازار روز به روز پیچیده تر می شود و دیگر شیوه های قدیمی ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۱۲:۵۶   + ۳ سایت دیگر  
سخنگوی اقتصادی دولت گفت: سیاست های کوتاه مدت مهار تورم متمرکز بر مسئله انتظارات و کنترل بازار ارز است که عملکرد نیمه نخست سال، ثبات قابل قبولی را در حوزه بازارهای مرتبط با ارز نشان می دهد.
سلام نو / طلا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۲۰:۲۷   + ۱۹ سایت دیگر  
وزیر اقتصاد گفت: هیچ زمانی در تاریخ مدیریتی نقدینگی، دولت به اندازه امروز قادر به کنترل نقدینگی نبوده است و عملکرد ماهانه کاهش نقدینگی نیز بهترین شاهد بر این ادعاست.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۱۱:۳۸    
تهران- ایرنا- سخنگوی اقتصادی دولت با اشاره به اینکه امسال نرخ رشد چهارصدی درصد و بالاتر محقق شد، گفت: از آنجا که یکی از مهم ترین ابزارهایی که دولت در آن موثر است تزریق بودجه به پروژه های عمرانی به عنوان عامل رشد اقتصادی است، دولت تلاش دارد این مسیر را ادامه دهد.
زیر نویس   ۱۴۰۲/۰۶/۱۹ - ۰۸:۰۸   + ۲۷ سایت دیگر  
با اقدامات بانک مرکزی از جمله اصلاح نرخ های سود و سیاست مدیریت و تنظیم گری بازار ارز و کنترل نقدینگی سهم پول از نقدینگی کاهش یافت.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۱۹:۲۰   + ۱۷ سایت دیگر  
نرخ رشد نقدینگی در 12 ماه منتهی به مرداد ماه امسال به 26.9 درصد رسید که این رقم کمترین نرخ رشد نقدینگی در 48 ماه گذشته است.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۱۸:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
آمارهای اقتصادی جدید نشان می دهند که دولت در کنترل ریشه های پولی تورم موفق عمل کرده است.
ایستا نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۰۹:۵۸   + ۴ سایت دیگر  
ایستانیوز: رشد پایه پولی 45درصدی به عنوان بالاترین نرخ افزایش در 15سال اخیر نشان می دهد که سیاست کنترل نقدینگی و مهار تورم به مانع بزرگ برخورد کرد.
همشهری   ۱۴۰۲/۰۶/۱۷ - ۲۳:۱۶    
احسان خاندوزی، وزیر اقتصاد با اعلام این خبر که تورم نقطه به نقطه تا پایان سال جاری پایین تر از تورم میانگین خواهد بود و به نظر می رسد که در کانال 30 درصد خواهد ماند گفت: نتایج کنترل نقدینگی باید از نیمه دوم سال 1401 خود را نشان می داد اما جنگ ارزی مانع شد.
زیر نویس   ۱۴۰۲/۰۶/۱۷ - ۱۰:۲۳    
وزیر اقتصاد با اشاره به اینکه، تورم نقطه به نقطه تا پایان سال جاری پایین تر از تورم میانگین خواهد بود و به نظر می رسد که در کانال 30 درصد خواهد ماند گفت: نتایج کنترل نقدینگی باید از نیمه دوم سال 1401 خود را نشان می داد؛ جنگ ارزی مانع شد.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۲/۰۶/۱۷ - ۰۹:۴۲   + ۴۷ سایت دیگر  
وزیر اقتصاد با اشاره به اینکه، تورم نقطه به نقطه تا پایان سال جاری پایین تر از تورم میانگین خواهد بود و به نظر می رسد که در کانال 30 درصد خواهد ماند، گفت: نتایج کنترل نقدینگی باید از نیمه دوم سال 1401 خود را نشان می داد ولی جنگ ارزی مانع شد.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۶/۱۶ - ۰۸:۴۵   + ۱۰ سایت دیگر  
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی معتقد است اگر بانک مرکزی به معنای واقعی مستقل عمل کند، قطعا این امر می تواند به کنترل بازار پولی و بانکی، توزیع نقدینگی و کنترل تورم کمک کند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۶/۱۲ - ۱۲:۰۵   + ۱۵ سایت دیگر  
واژه ناترازی این روزها در حوزه های مختلف به واژه ای پرکاربرد تبدیل شده است ، از ناترازی در منابع ابی گرفته تا ناترازی در گاز و برق و بنزین و ناترازی در منابع و مصارف شبکه بانکی همه و همه بیانگر یک واقعیت است و آن سوء مدیریت گذشتگان است...
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۱ - ۱۵:۴۵   + ۵ سایت دیگر  
عضو اتاق بازرگانی ایران گفت: کنترل نقدینگی و کاهش تورم ماحصل سیاست ها و اقدامات دولت و بانک مرکزی است.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۲/۰۶/۰۸ - ۱۲:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
یکی از دستاورد های مهم دولت سیزدهم، کاهش بی سابقه حجم رشد نقدینگی است. بطوریکه دولت دوازدهم با نرخ 42.8 درصد، نقدینگی را به دولت سیزدهم تحویل داد و حالا این نرخ با رسیدن به 27 درصد، کم سابقه ترین مقدار خود را تجربه می کند.
بهار نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۰۷ - ۱۱:۰۰   + ۹ سایت دیگر  
گروه اقتصادی: عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس اظهار داشت: روش دیگر برای بهبود فضای اقتصادی و کنترل تورم ایجاد رونق اقتصادی است تا از طریق افزایش تولید، صادرات و... شاهد شکوفایی اقتصادی باشیم و در شرایط بهبود فضای اقتصادی نرخ تورم کاهش پیدا کند ...
اقتصاد آنلاین / فردا نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۰۷ - ۱۰:۴۱   + ۵۵ سایت دیگر  
رییس کل بانک مرکزی با تأکید براینکه نظارت در نظام بانکی خیلی ضعیف است، گفت: در آینده برای بانک ها دسته بندی اصولی صورت می گیرد و براساس تخصص آنها قوانین و مقررات ابلاغ می شود.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۶/۰۷ - ۰۰:۲۶    
راضیه پاپی بالاگریوه /دانشجوی دکترای اقتصاد دانشگاه صنعتی شریف کنترل مقداری ترازنامه از جمله روش های سیاستگذاری پولی است که بانک مرکزی به منظور مدیریت مقدار پول و اعتبار در کشور مورد استفاده قرار می دهد و هدف اصلی آن کنترل نقدینگی و نرخ تورم از طریق محدود کردن قدرت خلق پول بانک هاست.
افق تهران   ۱۴۰۲/۰۶/۰۶ - ۱۵:۲۵   + ۲۳ سایت دیگر  
رئیس کل بانک مرکزی کارآمدی بانکداری بدن ربا و ایجاد عدالت اجتماعی را ویژگی اصلی بانکداری اسلامی دانست و از اجرای سیاست کنترل نقدینگی به عنوان مرحله اول رسیدن به بانکداری بدون ربا خبر داد.
بولتن نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۰۵ - ۱۸:۱۰    
حال بررسی وضعیت مسکن در ایران نشان می دهد که خرید و فروش مسکن از حالت هیجانی خارج شده و اثرات کنترل نقدینگی توسط دولت نمایان شده است.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۲/۰۶/۰۵ - ۱۵:۳۰    
اقتصاد ایران: طبق گزارش بانک مرکزی، نرخ رشد نقدینگی از 42.8 درصد در مهرماه سال 1400 با کاهش 15 درصدی در پایان تیرماه سال 1402 به 27.5 درصد رسید. سیاست بانک مرکزی در کنترل رشد ترازنامه بانک ها و مدیریت رشد نقدینگی در محدوده هدف تعیین شده است.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۵ - ۱۳:۲۸    
محمد شیریجیان؛ معاون اقتصادی بانک مرکزی: بانک مرکزی برنامه ای برای کنترل نقدینگی دارد. در قالب سیاست کنترل ترازنامه بانک ها حساب واحد خزانه و سیاست تنظیمی در قالب سپرده قانونی است.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۵ - ۱۱:۲۷   + ۳۹ سایت دیگر  
بانک مرگزی اعلام کرد: نرخ رشد نقدینگی از 8/42 درصد در مهر 1400 با حدود 15 واحد درصد کاهش، در پایان تیر 1402 به 5/27 درصد رسید.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۵ - ۰۶:۲۵   + ۹ سایت دیگر  
مقایسه عملکرد رؤسای کل بانک مرکزی در دولت های روحانی و رئیسی در زمینه کنترل نقدینگی بیانگر موفقیت صالح آبادی و فرزین در این زمینه و فاجعه مدیریتی همتی است.
پیام فوری   ۱۴۰۲/۰۶/۰۴ - ۱۷:۵۱   + ۱۴ سایت دیگر  
وزیر اقتصاد و دارایی گفت: شاهد گشایش های بین المللی برای اقتصاد ایران هستیم. به گزارش پایگاه تحلیلی خبری پیام فوری ؛ سید احسان خاندوزی، امروز چهارم شهریورماه در جمع مدیران استان لرستان، اظهار کرد: هدف گذاری های کنترل نقدینگی کشور قیدها و سقف هایی را تحمیل می کند. ...
بلاغ مازندران   ۱۴۰۲/۰۶/۰۳ - ۱۷:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: در برخی شاخص ها از جمله کنترل نقدینگی که برای تورم ضروری است بانک مرکزی از هدف جلوتر است.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۳ - ۱۵:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
امام جمعه میاندوآب با بیان اینکه دولت در کنترل نقدینگی موفق بوده اما در تورم موفقیت کمی داشته است، گفت: مردم هنوز بر سر سفره خود ارزانی را احساس نکرده اند و اگر مردم ارزانی یا ثبات قیمت را مشاهده کنند در آن صورت می توان گفت دولت قوی است.
سلام نو / انتخاب   ۱۴۰۲/۰۶/۰۳ - ۱۳:۴۰   + ۲۰ سایت دیگر  
هدف گذاری که امسال مقام معظم رهبری در خصوص رشد تولید و مهار تورم تعیین کردند یکی از جامع ترین و فراگیرترین هدفگذاری های اقتصادی است که تمام ابعاد مربوط به رشد بخش های اقتصادی صنعت، خدمات، کشاورزی و انرژی همچنین مسئله معیشت مردم و ثبات اقتصاد کلان و وضیت نامناسب تورم را مورد هدف قرار گرفته است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۳ - ۰۹:۱۲   + ۳۳ سایت دیگر  
ایسنا/مرکزی وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: در برخی شاخص ها از جمله کنترل نقدینگی که برای تورم ضروری است بانک مرکزی از هدف جلوتر است.
رویداد ایران   ۱۴۰۲/۰۶/۰۲ - ۱۶:۰۷   + ۱۵ سایت دیگر  
اکوایران: رئیس کل بانک مرکزی از کاهش 15 درصدی نرخ رشد نقدینگی خبر داده و گفته که این نرخ از 42.8 درصد در مهر سال 1400 به 27.5 درصد در پایان تیر سال 1402 رسیده است.
افکار نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۰۲ - ۱۳:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
محبی نجم آبادی گفت: طبق گزارش بانک مرکزی نرخ رشد نقدینگی ماه گذشته از 40 درصد مهار شده و به حدود 25 درصد رسیده است. بنابراین باتوجه به مهار 15 درصدی نقدینگی و کاهش تقریبی تورم، به تدریج می توانیم بگوییم اگر مدیریت رخ دهد نرخ تورم کاهش می یابد.
چند ثانیه   ۱۴۰۲/۰۶/۰۲ - ۱۱:۳۳    
محمد شیرجیان معاون اقتصادی بانک مرکزی در برنامه میز اقتصاد: کنترل نقدینگی راه های بسیاری دارد از جمله این راه ها سیاست تنظیمی اعمال نرخ سپرده های قانونی است دولت سیزدهم تا امروز از تنخواه دولت استفاده نکرده که این اتفاق موضوع مثبتی در دولت به حساب می آید ...
روزنامه عصر اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۶/۰۲ - ۱۰:۵۷   + ۳ سایت دیگر  
سخنگوی مرکز مبادلات ارز و طلا با اشاره به نقش کلیدی بانک مرکزی در فضای اقتصادی گفت: با اقدامات خوبی که در زمینه کنترل نقدینگی رخ داده رشد نقدینگی عملاً به زیر 30 درصد کاهش پیدا کرده است. ...