یکشنبه ۰۹ مهرساعت ۰۳:۰۵Oct 2023 1
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «حوادث کار»

اقتصاد 24   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۱۴:۳۷   + ۶۱ سایت دیگر  
معاون وزیر کار به آمار حوادث کار گفت: در سال 1400 آمار حوادث شغلی 8900 مورد بود که در سال 1401 به 7950 مورد کاهش یافت، آسیب های شغلی منجر به فوت هم در سال 1401 به 51 مورد کاهش یافت.
کارآفرین نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۱۴:۰۳   + ۱۲ سایت دیگر  
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: بر اساس آمار بین المللی هر 7 ثانیه یک نفر به دلیل بیماری های شغلی جان خود را از دست می دهد. به این ترتیب مرگ ناشی از بیماری های شغلی 6 برابر فوت ناشی از حوادث کاری است.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۱۱:۵۲   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست، سید صولت مرتضوی در نخستین همایش ملی چشم انداز ایمنی و بهداشت شغلی که در مجموعه تلاش برگزار شد، اظهار کرد: درحال حاضر شعار اول ایمنی و بعد کار تقریباً در تمام کارگاه های کشور و مراکز آموزشی ایمنی کار ملکه نفس شده است اما می طلبد تا به این موضوع به واسطه آمار قابل توجهی که ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۱۰:۱۷   + ۱۵ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- معاون روابط کار وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: سال گذشته با کمک نهادهای ذیربط حوادث کار 14 درصد نسبت به نرخ جهانی کاهش داشت و فوتی های ناشی از حوادث کار نیز افت 11 درصدی را تجربه کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۷/۰۷ - ۱۴:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از کاهش 11 درصدی فوتی های ناشی از حوادث کار در کشور خبر داد.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۲/۰۷/۰۷ - ۱۱:۳۹   + ۲۴ سایت دیگر  
بر اساس گزارش ها بیشترین حوادث شغلی در کارگاه های ساختمانی رخ می دهد که 38 درصد حوادث و 50 درصد فوتی ها در این بخش را شامل می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۷/۰۶ - ۱۳:۲۷    
رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شوش: حوادث کارگری در واحد ها و کارگاه های صنفی و صنعتی این شهرستان نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش 50 درصدی داشته است.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۶ - ۱۲:۳۹   + ۴ سایت دیگر  
دزفول – ایرنا - رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شوش گفت: حوادث کارگری در واحدها و کارگاه های صنفی و صنعتی این شهرستان در 6 ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش 50 درصدی داشته است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۹:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
اردبیل- مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل گفت: از ابتدای امسال تاکنون بیش از 60 مورد حوادث ناشی از کار برای کارگران در استان اردبیل رخ داده است.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۶:۵۶   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی گفت: بیشتر حوادث کار رخ داده در شش ماه نخست امسال مربوط به کارگاه های ساختمانی و معادن است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۴:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/گیلان مدیرکل تعاون گیلان، با بیان اینکه 50 درصد حوادث حوزه کار مربوط به کارگاه های ساختمانی است، گفت: همچنین 50 درصد فوتی ها هم در همین کارگاه های ساختمانی اتفاق می افتد و لذا رعایت نکات ایمنی در این کارگاه ها بسیار مهم است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۲:۵۸   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان گفت: شاهد کاهش فوتی های حوادث کار درسال 1401 نسبت به سال قبل بودیم.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۱۳:۲۹   + ۷ سایت دیگر  
ایسنا/آذربایجان شرقی مدیرکل پزشکی قانونی آذربایجان شرقی عنوان کرد: در پنج ماهه نخست امسال، 46 نفر بر اثر حوادث ناشی از کار در استان، جان خود را از دست دادند که این آمار نسبت به مدت مشابه درسال گذشته 28 درصد افزایش یافته است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۱۵:۲۴   + ۱۸ سایت دیگر  
خرم آباد- سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: طی 5 ماهه نخست سال جاری بازرسان کار این اداره کل هزار و 666 مورد بازرسی از واحدهای اقتصادی پر خطر انجام دادند.
سلام نو / ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۱۷:۱۷   + ۱۶ سایت دیگر  
حادثه معدن زغال سنگ طزره دامغان منجر به جان باختن 6 نفر از معدن کاران شده بود.
میزان   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۱۳:۱۷   + ۱۹ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان - محمد جعفر عبدالهی در رابطه با آخرین وضعیت پرونده حادثه انفجار در معدن طزره اظهار کرد: پس از وقوع حادثه در معدن رزمجاه منطقه طزره در حوزه قضایی دامغان که متاسفانه منجر به جان باختن 6 نفر از معدن کاران شده بود، دستورات قانونی به مسئولان قضایی مربوطه صادر شد. ...
پول نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۵ - ۱۷:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
حوادث کار یکی از جدی ترین چالش هایی است که کارفرمایان را درگیر می کند. این حوادث در بخش های گوناگونی اتفاق می افتد که یکی از جدی ترین بخش ها، کارگاه های ساختمانی است. کارگاه های ساختمانی از لحظه شروع تا لحظه پایان، آبستن حوادث کار هستند ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۱۲:۴۲   + ۸ سایت دیگر  
فارس : ترکی بیان کرد: براساس بررسی های صورت گرفته علت حادثه معدن طرزه مربوط به عدم رعایت شرایط ایمنی کار است که اظهار نظر دقیق قضائی پس از وصول گزارشات هیات های کارشناسی معدن و حوادث کار و تکمیل تحقیقات قضائی صورت خواهد گرفت.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۷ - ۱۵:۲۱   + ۶ سایت دیگر  
طبق آمارها آسیب های شغلی در سال 1401 در مقایسه با سال 1400 به میزان 14 درصد و آمار فوتی های ناشی از حوادث کار در کشور 11 درصد کاهش داشته است.
روزنامه تعادل   ۱۴۰۲/۰۶/۱۴ - ۰۰:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
انتشار هر روزه خبر فوت کارگران بر اثر حوادث کار نشان می دهد که چه میزان مساله ایمنی کار در کشور ما بی اهمیت شمرده می شود. اکر کارگاه ها زیرنظر پیمانکارانی فعالیت می کنند که تنها به سود بیشتر خود می اندیشند تا سلامت کارگران. یک بار دیگر حادثه ای در یکی از معدن های کشور جان 6 معدن کار را گرفت.
سلامت نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۱۲ - ۱۱:۵۹   + ۳ سایت دیگر  
اگرچه حوادث ناشی از کار در کشور ما زیاد به نظر می رسد، اما آمارهای دقیقی از این موضوع موجود نیست. هرچند آمارهای غیررسمی از فوت روزانه بین پنج تا شش کارگر حکایت دارد، با این حال هنوز ایمنی حین کار، در سطح کلان مورد توجه قرار نگرفته است.
پانا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۵ - ۱۳:۵۵   + ۴ سایت دیگر  
تهران (پانا) - مدیرکل پزشکی قانونی استان تهران گفت در چهار ماهه نخست امسال 988 مصدوم ناشی از حوادث کار به مراکز پزشکی قانونی استان تهران مراجعه کردند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 2 درصدکاهش یافته است. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۶/۰۵ - ۱۲:۲۱   + ۱۹ سایت دیگر  
معاون روابط کار وزیر کار گفت: در سال جاری نسبت به سال 1401 حوادث کار 14 درصد و حوادث منجر به فوت 11 درصد کاهش پیدا کرده است.
سلامت نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۰۵ - ۱۱:۰۱   + ۲۰ سایت دیگر  
مدیرکل پزشکی قانونی استان تهران از مراجعه 988 مصدوم ناشی از حوادث کار به سازمان پزشکی قانونی استان طی چهار ماه نخست امسال خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۵/۳۱ - ۱۱:۵۳   + ۷ سایت دیگر  
ایسنا/مرکزی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی گفت: تشکل های کارگری و کارفرمایی استان از 277 تشکل در سال 1400 به 326 تشکل در سال 1401 رسیده است.
همدان پرس   ۱۴۰۲/۰۵/۳۰ - ۲۱:۴۱    
مدیرکل پزشکی قانونی استان از ساخت سالن تشریح اختصاصی در همدان تا سه سال آینده خبر داد با ساخت سالن تشریح بسیاری از این مشکلات برطرف خواهد شد | در شهرستان ها استان مشکل کمبود نیرو داریم و طبق استاندارد 6 پزشک نیاز داریم.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۵/۳۰ - ۱۴:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل پزشکی قانونی آذربایجان شرقی گفت: امسال 33 نفر بر اثر حوادث ناشی از کار در استان جان خود را از دست دادند که همگی آن ها مرد بودند این آمار نسبت به مدت مشابه سال قبل 22 درصد افزایش یافته است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۵/۲۹ - ۰۹:۵۹    
مدیرکل پزشکی قانونی استان سمنان گفت: حوادث کار منجر به فوت سال 1401 در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته در استان هشت درصد افزایش یافت.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۵/۲۸ - ۱۲:۴۹   + ۲ سایت دیگر  
تلفات ناشی از حوادث کار در استان تا پایان تیر با 2 درصد کاهش به ثبت رسید.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۵/۲۸ - ۱۱:۱۴   + ۴ سایت دیگر  
تلفات ناشی حوادث کار در مازندران از ابتدای امسال تا پایان تیر ماه در مقایسه با مدت مشابه پارسال 2 درصد کاهش داشت.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۵/۲۲ - ۰۹:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان شمالی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی از کاهش 17 درصدی حوادث ناشی از کار در استان خبر داد.
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۵/۱۹ - ۱۸:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل پزشکی قانونی استان کرمانشاه گفت: مصدومان ناشی از حوادث کار در چهار ماهه امسال به 199 نفر رسید که نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته کاهش داشته است.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۵/۱۶ - ۱۱:۲۸   + ۱۳ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست، قانون تصویب مقاوله نامه ایمنی و بهداشت شغلی 1981 (1360) و سند الحاقی (پروتکل) 2002 (1381) مقاوله نامه ایمنی و بهداشت شغلی آبان ماه سال گذشته از تصویب مجلس شورای اسلامی گذشت و پس از تایید در شورای نگهبان در تاریخ 15 آذرماه 1400 جهت اجرا ابلاغ شد ...
عصر خبر   ۱۴۰۲/۰۵/۱۶ - ۱۱:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
از دو میلیون کارگر ساختمانی حدود 600 هزار نفرشان بیمه هستند و تعداد زیادی از این افراد بیمه ندارند، پس در آمار حوادث کاری حساب نمی شوند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۵/۱۰ - ۲۳:۲۲    
مدیرکل پزشکی قانونی سیستان و بلوچستان از فوت 33 نفر از شهروندان استان در حوادث کار در سه ماهه نخست امسال خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۵/۱۰ - ۱۱:۳۲    
مدیرکل پزشکی قانونی سیستان و بلوچستان از فوت 33 نفر از شهروندان استان در حوادث کار در سه ماهه نخست امسال خبر داد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۵/۰۲ - ۱۴:۴۶   + ۳ سایت دیگر  
تبریز- ایرنا- مدیرکل پزشکی قانونی آذربایجان شرقی گفت: 24 نفر در سه ماهه نخست امسال بر اثر حوادث ناشی از کار در استان جان خود را از دست دادند .
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۵/۰۲ - ۱۴:۰۳   + ۱۱ سایت دیگر  
ایلام - ایرنا - مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام گفت: سال جاری حوادث کار در بخش ساختمان این استان 60 درصد کاهش یافته است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۴/۳۰ - ۰۵:۵۷   + ۴ سایت دیگر  
عناوین مهمترین خبرها در هفته جاری به سفر وزیر کار جمهوری عراق به ایران، مهلت خرید اقلام طرح کالابرگ، راه اندازی سامانه مراکز مشاوره و خدمات کارآفرینی، کاهش آمار فوتی های ناشی از حوادث کار و اختصاص تسهیلات 30 هزار میلیارد تومانی به تعاونی ها اختصاص داشت.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۴/۲۷ - ۱۵:۱۳   + ۶ سایت دیگر  
مدیر کل پزشکی قانونی مازندران با اشاره به افزایش 28 درصدی حوادث ناشی از کار در استان گفت: براساس آمارهای موجود در سه ماهه سال جاری سقوط از بلندی با 14 فوتی رتبه اول مرگ های ناشی از حوادث کار را به خود اختصاص می دهد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۴/۲۷ - ۱۲:۰۵   + ۹ سایت دیگر  
مدیر کل پزشکی قانونی مازندران از افزایش 28 درصدی تلفات ناشی حوادث کار در استان خبر داد.
رویداد ایران   ۱۴۰۲/۰۴/۲۶ - ۰۳:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
شاهدان عینی از چند روز پیش از حضور آمران به معروف به شکل گشت ارشاد در خیابان های تهران خبر دادند و برخی هم با انتشار عکس هایی از ون های گشت ارشاد با حضور مردان و زنان با پوشش های جدید در بستر های اجتماعی، نگرانی خود را از تکرار حوادث سال گذشته ابراز کردند.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۴/۲۴ - ۱۵:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
سمنان- ایرنا- مدیرکل پزشکی قانونی استان سمنان با اشاره به افزایش حوادث کار منجر به فوت این استان در بهار 1402 در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، گفت: 12 نفر در سه ماه نخست امسال در استان به دلیل حوادث کار جان باختند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۴/۲۴ - ۱۱:۳۱   + ۸ سایت دیگر  
بر اساس آمارها فوتی های ناشی از حوادث کار در کشور 11 درصد کاهش داشته و بیش از 22 هزار کمیته حفاظت فنی در کارگاه های بالای 25 نفر کشور به منظور صیانت از نیروهای کار تشکیل شده است.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۴/۲۲ - ۰۷:۲۱    
کارگران کشمیر به دنبال اقدام دولت برای جلوگیری از تکرار حوادث کار برای کارگران تاسیسات هستند زیرا در ماه های گذشته در حوادث میدانی شاهد مرگ چندین نفر از همکاران خود بودند.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۴/۲۱ - ۱۰:۵۰   + ۹ سایت دیگر  
پویش چشم انداز صفر اتحادیه بین المللی تأمین اجتماعی (ایسا) با هدف به صفر رساندن آمار حوادث و بیماری های شغلی باعث کاهش چشمگیر تلفات نیروی انسانی شد.
شرکت مهندسی اب و فاضلاب کشور   ۱۴۰۲/۰۴/۲۰ - ۰۲:۵۴    
اولین جلسه کمیته محیط زیست، بهداشت، ایمنی و امور اجتماعی شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور با حضور اعضای این کمیته برگزار شد. در این جلسه عناوین برنامه های سال 1402 کمیته EHSS شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور، روند اصلاح ساختار واحد EHSS شرکت های زیر مجموعه ...
پایگاه خبری انتهاج   ۱۴۰۲/۰۴/۱۹ - ۱۵:۲۵   + ۴ سایت دیگر  
معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از کاهش 11 درصدی فوتی های ناشی از حوادث کار در کشور خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۴/۱۹ - ۱۴:۵۷   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان شمالی معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از کاهش 11 درصدی فوتی های ناشی از حوادث کار در کشور خبر داد.
عرشه آنلاین   ۱۴۰۲/۰۴/۱۶ - ۰۸:۴۶   + ۱۲ سایت دیگر  
احسان سهرابی (عضو کارگری اسبق شورایعالی حفاظت فنی) ضمن رد ادعای معاون روابط کار وزارت کار، می گوید: چطور ادعا می کنند حوادث کار ایران از میانگین جهانی پایین تر است؟ با میزان حوادث کار در کل جهان قیاس کرده اند یا با استانداردهای سازمان بین المللی کار؟ وقتی در مورد حوادث کار در کشور ...