سه شنبه ۰۴ مهرساعت ۰۸:۵۲Sep 2023 26
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «کانال سوئز»

از مهم ترین اخبار حوزه حمل ونقل ریلی در هفته گذشته می توان به ایجاد بسترهای مناسب برای جهش حمل و نقل ریلی ایران و چین و کاهش 30 درصدی ترانزیت از کریدور شمال-جنوب نسبت به کانال سوئز اشاره کرد.
روزنامه تعادل   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۰۰:۱۶    
عباس خطیبی، معاون ساخت و توسعه راه آهن شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور گفت: مطالعات سازمان توسعه اقتصادی نشان می دهد زمان و هزینه ترانزیت از کریدور شمال-جنوب برای کشورهای مسیر این کریدور، حدود 30 درصد کمتر از کانال سوئز است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۰:۳۷   + ۸ سایت دیگر  
معاون ساخت و توسعه راه آهن، بنادر و فرودگاه ها می گوید که هزینه ترانزیت از طریق کریدور شمال-جنوب 30 درصد ارزان تر از کانال سوئز است و پیش بینی جابه جایی 2.6 میلیون تن بار و جابه جایی 530 هزار مسافر در سال اول، ساخت این خط آهن را توجیه پذیر کرده است.
معاون ساخت و توسعه راه آهن شرکت ساخت گفت: مطالعات سازمان توسعه اقتصادی، میزان کاهش زمان و هزینه ترانزیت از کریدور شمال-جنوب و راه آهن کشورهای مسیر این کریدور را نسبت به کانال سوئز حدود 30 درصد ارزان تر اعلام کرده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۰۲:۳۸   + ۴ سایت دیگر  
نمی توان از هیچ کریدور جاده ای یا دریایی میان کشورها و قاره های جهان سخن گفت بی آنکه نسبت به تأثیر آن بر کانال سوئز، که 12 درصد حمل ونقل بازرگانی جهان را به خود اختصاص داده، غافل شد.
تین نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۱۳ - ۰۹:۲۲   + ۵ سایت دیگر  
مدیر انستیتوی اقتصاد آکادمی علوم روسیه با اشاره به مزایای کریدور شمال به جنوب از نظر سرعت و هزینه حمل کالا نسبت به مسیر متداول از طریق کانال سوئز گفت: تکمیل زیرساخت های این راهگذر بین المللی باید شتاب گیرد، چرا که به نفع کشورهای منطقه از جمله ایران و روسیه است.
برترین ها / رویداد ایران   ۱۴۰۲/۰۶/۰۶ - ۱۹:۵۶   + ۱۴ سایت دیگر  
مدارس امارات آغاز سال تحصیلی جدید 2023-2024 را با تهیه فهرستی از ممنوعیت هایی که دانش آموزان در ساعات آموزشی و در طول سال تحصیلی از انجام آن ها منع می شوند آغاز کردند و به دانش آموزان و خانواده هایشان نسبت به این ممنوعیت ها هشدار دادند.
تین نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۰۵ - ۰۹:۰۵    
اولین کشتی کانتینری جهان که با انرژی حاصل از متانول سبز و بدون ایجاد آلایندگی حرکت می کند در اولین سفر خود از اولسان کره جنوبی به کپنهاگ دانمارک، به سومین ایستگاه سوخت گیری خود در شرق پورت سعید مصر رسید.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۰۱ - ۱۲:۵۹   + ۱۰ سایت دیگر  
یکی از 2 کشتی که در کانال سوئز با یکدیگر برخورد کردند، امروز شناور شد و عبور و مرور کشتیرانی در این کانال به صورت عادی در جریان است.
رویداد ایران   ۱۴۰۲/۰۵/۳۱ - ۱۴:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
به گفته یک منبع رسمی اسرائیلی، آغاز اقدامات تل آویو بر روی پروژه مسیر زمینی که آن را با کشورهای عربی خلیج فارس متصل می کند، چشم انداز اقتصادی عادی سازی عربی-اسرائیل و آثار اقتصادی آن بر کشورهای منطقه و نیز کانال سوئز مصر را روشن کرده است.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۵/۳۱ - ۱۳:۲۶   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست، به نوشته روزنامه العربی الجدید، یک منبع رسمی صهیونیست در این باره گفته است، آغاز کار کابینه رژیم اشغالگر روی پروژه پل زمینی که آن را با کشورهای عرب حوزه خلیج فارس متصل می کند ...
تین نیوز   ۱۴۰۲/۰۵/۳۰ - ۰۹:۱۱   + ۱۱ سایت دیگر  
حدود 80 درصد مبادله کالا بین چین و اروپا از طریق کانال سوئز است که به دلیل زمان و هزینه حمل بالا، کشورهای این مسیر علاقه دارند مسیرهای ارزان تر و سریع تری را جایگزین نمایند.
گلستان ما   ۱۴۰۲/۰۵/۲۸ - ۰۸:۵۰    
یکی از فرمانده هان نیروی دریایی از اقتدار نیروی دریایی و شکستن حصری 32 ساله در کانال سوئز و دستور قاطع مقام معظم رهبری از سال 98 می گوید.
سلام نو / فرارو   ۱۴۰۲/۰۵/۲۲ - ۰۶:۵۸   + ۱۱ سایت دیگر  
ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا روز دوشنبه هفته گذشته رسما اعلام کرد که چند هزار نیروی به محدوده عملیاتی خلیج فارس اعزام کرده است. آیا این کار خطر تکرار تاریخ را در پی دارد؟
هفته نامه نخست   ۱۴۰۲/۰۵/۱۸ - ۱۴:۵۱   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش نخست نیوز ،پنتاگون هنوز راجع به نقش تفنگداران دریایی در آن چه بازدارندگی از مداخله در کشتیرانی تجاری و تهدید کشورهای عربی خلیج فارس نامیده می شود، توضیحی ارائه نداده است. لشکرکشی برای بازدارندگی؟ ...
روزنامه شهروند   ۱۴۰۲/۰۵/۱۸ - ۰۸:۲۲    
ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا روز دوشنبه با صدور بیانیه ای از حضور بیش از 3هزار نظامی نیروی دریایی این کشور در دریای سرخ خبر داد و اعلام کرد که ملوانان و تفنگداران آمریکایی روز یکشنبه پس از عبور از کانال سوئز وارد دریای سرخ شده اند ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۵/۱۸ - ۰۰:۳۸   + ۶ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : المانیتور در تحلیلی از چرایی اعزام تفنگداران آمریکایی به خلیج فارس نوشت: گروهی متشکل از بیش از 3000 پرسنل نیروی دریایی و تفنگداران آمریکایی روز یکشنبه وارد کانال سوئز شدند ...
رکنا   ۱۴۰۲/۰۵/۱۷ - ۱۲:۰۰    
رکنا: ویدئو طوفان شن بر فراز کانال سوئز در مصر در فضای مجازی پربازدید شد.
موج   ۱۴۰۲/۰۵/۱۶ - ۱۹:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
ملوان ها و تفنگداران نیروی دریایی ایالات متحده آمریکا روز یکشنبه پس از عبور از کانال سوئز وارد دریای سرخ شدند.
برترین ها / انتخاب   ۱۴۰۲/۰۵/۱۶ - ۱۸:۱۷   + ۳۴ سایت دیگر  
نیروی دریایی ایالات متحده اعلام کرد که بیش از 3 هزار نیروی آمریکایی به عنوان بخشی از برنامه جلوگیری از توقیف نفتکش ها از سوی ایران وارد دریای سرخ و به دو کشتی جنگی منتقل شدند.
عصر ایران   ۱۴۰۲/۰۵/۱۵ - ۲۰:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
کشتی که با این یدک کش کانال سوئز برخورد کرده، پرچم هنگ کنگ را حمل داشته و از سنگاپور عازم آمریکا بوده است.
تدبیر و امید   ۱۴۰۲/۰۵/۱۴ - ۲۱:۳۴   + ۳ سایت دیگر  
بر اساس اعلام این رسانه، مقامات مرتبط با کانال سوئز امروز شنبه اعلام کردند که یک یدک کش در کانال سوئز پس از برخورد با یک تانکر حامل LPG با پرچم هنگ کنگ در این آب راه غرق شده است.
آنا   ۱۴۰۲/۰۵/۱۴ - ۱۹:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
یک یدک کش هنگام عبور از کانال سوئز به یک کشتی کانتینربر که به مقصد هنگ کنگ در حرکت بود، برخورد کرد و به خاطر آسیب رسیدن به بدنه و ورود آب به آن، غرق شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۵/۱۴ - ۱۹:۱۱    
مقامات کانال سوئز اعلام کردند که یک یدک کش متعلق به کانال سوئز در برخورد با یک نفتکش غرق شد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۵/۱۰ - ۱۹:۳۴    
چابهار- مجاهد، کارشناس اقتصادی گفت: نهایی شدن توافق سرمایه گذاری پنج میلیارد دلاری با چین و اشتغال پنج هزار نفر تلنگری برای منطقه آزاد چابهار است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۵/۱۰ - ۱۵:۵۷   + ۶ سایت دیگر  
رژیم صهیونیستی برای رقابت با کانال سوئز که سالانه حدود 9 میلیارد دلار برای مصر درآمد دارد، قطار سریع السیر به ایلات را بار دیگر در سرفصل رسانه های خود قرار داده است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۵/۱۰ - ۱۳:۲۰   + ۱۷ سایت دیگر  
یک روزنامه آمریکایی با استناد به یک یادداشت سابقا محرمانه دولتی فاش کرد، آمریکا چند دهه پیش طرحی پیشنهادی را برای استفاده از 520 بمب اتمی به منظور حفر یک کانال جایگزین برای کانال سوئز در اراضی اشغالی در دهه 1960 در نظر گرفته بود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۵/۰۸ - ۱۵:۰۳   + ۱۱ سایت دیگر  
ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه گفت: کریدور حمل و نقل بین المللی شمال-جنوب (INSTC) می تواند مسیر کوتاه تری را برای کالاهای روسیه به آفریقا نسبت به کانال سوئز فراهم کند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۵/۰۵ - ۱۴:۴۴   + ۲ سایت دیگر  
رئیس جمهور روسیه ابراز امیدواری کرد در آینده ای نه چندان دور منطقه صنعتی این کشور را در کانال سوئز راه اندازی کند.
بورس نیوز   ۱۴۰۲/۰۵/۰۴ - ۱۵:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
امروزه، نزدیک به 30 درصد از کل ترافیک کشتی های جهانی از کانال سوئز می گذرد که در مجموع بیش از 20000 کشتی در سال 2021 می باشد. مکان این کانال از هزاره دوم قبل از میلاد مورد توجه حاکمان بوده است، وبرنامه هایی برای ساخت یک گذرگاه وجود داشت ...
تین نیوز   ۱۴۰۲/۰۴/۱۸ - ۱۰:۲۱    
کارشناسان می گویند درصد کمی از بار کانال سوئز را می توان از مسیر ایران عبور داد.
جهت پرس   ۱۴۰۲/۰۴/۱۰ - ۱۹:۳۸    
مالک شرکت قایقرانی Prince of the Red Sea در بندر سوئز، مصر، به میدل ایست آی گفت که بیش از 10 قایق بزرگ در روز از کانال سوئز عبور می کردند که همگی از مدیترانه به شهر نیوم عربستان می آمدند.
راهبرد معاصر   ۱۴۰۲/۰۴/۰۳ - ۱۲:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
طبق توافق میان وزیر حمل ونقل روسیه و وزیر راه و شهرسازی ایران، قرار است مسیر حمل ونقل ریلی، آبی و جاده ای به طول 7 هزار و 200 کیلومتر با عبور از کشورهای جمهوری آذربایجان، ایران و هند جایگزین مسیر سابق که از اروپا و کانال سوئز عبور می کرد، شود.
تین نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۳۱ - ۰۹:۲۴    
روسیه عزم خود را جزم کرده تا مسیر دریایی شمال NSR را به یک کریدور کشتیرانی تجاری تبدیل کند تا جایگزین کانال سوئز شود.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۲/۰۳/۳۱ - ۰۳:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
یعقوب ربیعی نوشت: یکی از نقاط قوت دولت افزایش تحرک در عرصه دیپلماسی و تنوع سبد ارتباط با کشورهاست؛ برای مثال راه اندازی کریدور شمال به جنوب می تواند در آینده ایران را به مسیر جایگزین کانال سوئز برای برخی کشور ها تبدیل کند ...
چند ثانیه   ۱۴۰۲/۰۳/۳۰ - ۲۱:۴۰    
شناخت پنج مسیر شلوغ و پرتردد کشتیرانی در سال 2023 به دلیل آنکه بیش از 90 درصد تجارت جهانی از طریق دریا انجام می شود، حائز اهمیت است. کانال سوئز یکی از پر استفاده ترین مسیرهای اقیانوسی است که روزانه بیش از 100 کشتی در آن تردد می کنند و زمان عبور 24 روزه را به 16 ساعت کاهش می دهد. ...
مشرق نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۲۹ - ۰۴:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش مشرق، یکی از کاربران فضای مجازی در صفحه توئیتر خود نوشت: پس از حذف کانال سوئز توسط هند و روسیه، امروز رییس جمهور ازبکستان هم بعد از دو دهه برای اتصال کوریدور شرق به غرب به ایران آمد. به تبدیل شدن ایران به مهمترین نقطه لجستیکی جهان نزدیک میشویم! ...
کیهان   ۱۴۰۲/۰۳/۲۸ - ۲۲:۰۲    
اینا نونشون تو حاشیه است محمدحسین چاوشی: همونایی که می گفتن تهران شده آلبوم عکس حاج قاسم؛ الان نگرانِ نبود یا خاک خوردنِ عکسای حاج قاسم شدن! شرف نداشتن این شکلیه. تحول در دیپلماسی ...
598   ۱۴۰۲/۰۳/۲۸ - ۱۴:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری 598، یکی از کاربران توئیتری در واکنش به خبر در صفحه خود نوشت: با جایگزین کردن ایران بجای کانال سوئز توسط روسیه، و احتمالا چندین کشور دیگه، در آینده، ایران ، دوباره به شاه راه جهان تبدیل میشه
کاماپرس   ۱۴۰۲/۰۳/۲۷ - ۲۳:۴۲    
شهر هوشمند نئوم، یکی از اجزای کلیدی برنامه چشم انداز 2030 عربستان به مرحله اجرا نزدیک می شود. به گزارش کاماپرس، سازه اکساگون در شهر هوشمند نئوم سر و صدای زیادی به پا کرده است. اکساگون در آستانه تبدیل شدن به بزرگترین سازه شناور جهان است که از نظر استراتژیک در نزدیکی کانال سوئز قرار دارد ...
پایگاه خبری ذاکر   ۱۴۰۲/۰۳/۲۷ - ۰۷:۳۸   + ۱۵ سایت دیگر  
وزیر حمل و نقل روسیه وعده داد که حجم کالاهای ارسالی از طریق کریدور حمل و نقل بین المللی شمال-جنوب (INSTC)
تجارت نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۲۶ - ۲۳:۵۴   + ۷ سایت دیگر  
وزیر حمل ونقل روسیه از طراحی یک سیستم حمل و نقل چندحالته ریلی، آبی و جاده ای که از کشورهای آذربایجان، ایران و هند گذر می کند خبر داده که قرار است روسیه آن را با مسیر سابقی که از اروپا و کانال سوئز عبور می کرد، جایگزین کند.
اقتصاد آنلاین / فرارو   ۱۴۰۲/۰۳/۲۷ - ۰۰:۲۷   + ۱۵ سایت دیگر  
بلوسوف گفت: زیرساخت های کنونی حمل و نقل که به صورت تاریخی برای انتقال کالا بین شرق و غرب ایجاد شده اند، دیگر نمی تواند نیاز های جهان را برآورده کنند.
فرارو   ۱۴۰۲/۰۳/۲۰ - ۰۹:۳۳   + ۴ سایت دیگر  
محمد مصدق، نخست وزیر ملی گرای ایران در چنین روز هایی برای دفاع از حق ایران برای حاکمیت بر نفت خود و ملی کردن آن عازم لاهه هلند شد تا در دادگاه بین المللی به رد شکایت بریتانیا بپردازد ...
انتخاب   ۱۴۰۲/۰۳/۱۷ - ۲۲:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
چندی پیش طوفان شن بزرگ که در مسیر دو شهر قاهره و سوئز رخ داد باعث وحشت بسیاری از خودرو های در حال تردد در مسیر جاده این دو شهر شد.
عرشه آنلاین   ۱۴۰۲/۰۳/۱۷ - ۲۰:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
در این ویدیو لحظه وقوع طوفان شن عظیم در کانال سوئز در مصر را مشاهده می کنید.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۲/۰۳/۱۷ - ۲۰:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
طوفان شن بزرگ روز پنج شنبه که در مسیر دو شهر قاهره و سوئز رخ داد باعث وحشت بسیاری از خودروهای در حال تردد در مسیر جاده این دو شهر شد.
پایگاه خبری ذاکر   ۱۴۰۲/۰۳/۱۷ - ۰۰:۵۰    
یک کارشناس مسائل غرب آسیا و شمال آفریقا با تشریح مزیت های سیاسی، اقتصادی و ژئوپلتیکی ناشی از احیای روابط دیپلماتیک میان تهران و قاهره، از سه عامل امنیت، اقتصاد و سیاست، به عنوان مولفه های تاثیرگذار در مسیر گفتگوهای ایران و مصر یاد کرد.