جمعه ۳۱ شهریورساعت ۲۲:۵۰Sep 2023 22
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «خانه های خالی»

پانا   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۱۰:۳۰   + ۱۱ سایت دیگر  
تهران(پانا)- با افزایش پایه های جدید مالیاتی جلوی فرار مالیاتی سفته بازان و دلالان را گرفته شده است تا با کاهش فشار به فعالان اقتصادی و بخش تولیدی کشور مالیات ستانی عادلانه محقق شود. ...
سلام نو / دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۵:۰۰   + ۸ سایت دیگر  
نائب رئیس مجلس گفت: دولت قاطع و سریع به این موضوع ورود کند چون مردم تحت فشار شدید افزایش بی رویه و غیر متعارف اجاره بها هستند.
آذرمغان   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۰۸:۰۴    
معاون وزیر راه و شهر سازی در گفتگو بابازار: علیرضا جعفری معاون وزیر راه و شهر سازی با اعلام اینکه رشد غیر متعارف قیمت مسکن در شهرهای جدید گرفته شد، تصریح کرد: خانه های خالی مانده مسکن مهر را که از دست متقاضیان واقعی خارج شده شناسایی شده است. انتهای پیام/ منبع خبر: بازار
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۶/۲۳ - ۱۳:۵۳    
محمدرضا پورابراهیمی، رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در برنامه صف اول ضمن انتقاد از نحوه اجرای قانون مالیات بر خانه های خالی به دلیل نبود زیرساخت ها و عدم تمکین وزارت راه درباره موضوعاتی مانند مولدسازی و ناترازی بانک ها صحبت کرد.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۶/۲۳ - ۱۳:۳۱   + ۹ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در برنامه صف اول ضمن انتقاد از نحوه اجرای قانون مالیات بر خانه های خالی به دلیل نبود زیرساخت ها و عدم تمکین وزارت راه، درباره موضوعاتی مانند مولدسازی و ناترازی بانک ها صحبت کرد.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۶/۲۳ - ۱۳:۱۴    
انتقاد از نحوه اجرای قانون مالیات بر خانه های خالی به دلیل نبود زیرساخت ها و عدم تمکین وزارت راه؛
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۲۲:۰۳   + ۸ سایت دیگر  
سرپرست دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی گفت: با انجام بازرسی های عملیاتی و شناسایی خانه های خالی قیمت مسکن 10 تا 15 درصد کاهش یافته است.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۱۰:۱۲   + ۳ سایت دیگر  
عضو هیات رئیسه مجلس با اشاره به نقش اجرای دقیق قانون مالیات بر خانه های خالی در ایجاد تعادل در بازار مسکن گفت:نمی شود وزارت راه و شهرسازی مسئول حوزه مسکن باشد اما برای تصمیم گیری در خصوص مولفه های فعال و موثر بر بازار هیچ کاره باشد.
پارس نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۱۱:۵۸   + ۱۰ سایت دیگر  
عضو کمیسیون عمران مجلس با تاکید بر اینکه وزارت راه و شهرسازی نباید تنها به ساخت مسکن جهت ساماندهی بازار ملک اکتفا کند، گفت: دولت اقداماتی برای شناسایی خانه های خالی و تنظیم گری بازار انجام داده است، که موجب تنظیم گری بازار شده است.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۱۱:۲۷   + ۹ سایت دیگر  
نماینده مردم اصفهان در مجلس گفت: برای تامین نیاز مسکن در شهر اصفهان ابتدا باید به دنبال بازآفرینی شهری و احیای بافت های فرسوده باشیم و سپس در کنار مقابله با احتکار مسکن، ساخت و ساز را با پیش شرط تامین آب شرب انجام دهیم.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۱۲:۳۵   + ۱۱ سایت دیگر  
نماینده سروستان،کوار و خرامه درمجلس از اجاره بهای بی نظارت،عدم اجرای عوارض بر زمین های خالی توسط شهرداری ها و عدم اجرای مالیات بر خانه های خالی گلایه کرد.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۹ - ۱۷:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
شهلا پناهی؛ نویسنده ادبیات پایداری ما تاریخ غنی و پرباری داریم. دشمن دقیقا در همین خانه های خالی ما رسوب کرده و کار می کند.
ایران آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۱۱:۴۱   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش ایران آنلاین، مجید گودرزی افزود: جلسات شورای عالی مسکن که در این دولت در حال برگزاری است، در کنار دیگر اقدامات مانند نهضت ملی، طرح های مالیاتی و مقابله با سوداگران، نشان از اقدامات و عزم جدی دولت سیزدهم برای به آرامش رساندن حوزه مسکن است. ...
تجارت نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۱۱:۳۱   + ۶ سایت دیگر  
کلاف هزارتوی قیمت مسکن و حل مسئله آن آن قدر پیچیده شده است که مسئولان هم مانند بقیه به ناظر این وضعیت تبدیل شده اند و فقط نگاه می کنند تا میان بی عملی آنها، بازاری از بازار دیگر پیشی بگیرد! آلبرت بغزیان، اقتصاددان و استاد دانشگاه تهران معتقد است میان بازارهای متعدد ...
فردا نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۱۶ - ۱۱:۳۴   + ۳ سایت دیگر  
کارشناسان حوزه مسکن و مشاوران املاک می گویند وضعیت این بازار به گونه ای است که فایل های بسیاری برای مستاجران و خریداران وجود دارد اما به دلیل قیمت ها نه مستاجرای هست و نه خریداری.
پارسینه   ۱۴۰۲/۰۶/۱۴ - ۲۲:۳۸    
هوتووان زمانی یک روستای ماهیگیری پررونق بود و در دهۀ 80 میلادی بیش از 3000 نفر جمعیت داشت. با این حال، به خاطر مکان دورافتاده و دسترسی مشکل، ساکنانش در دهۀ 90 میلادی آغاز به ترک آن کردند. ...
هانا خبر   ۱۴۰۲/۰۶/۱۴ - ۱۷:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
دولت تا 15 شهریورماه به مالکان واحدهای مسکونی خالی فرصت داده تا خانه های خود را به فروش برسانند یا اجاره بدهند؛ در غیر این صورت مشمول مالیات خانه های خالی می شوند.
روزنامه صبح ساحل   ۱۴۰۲/۰۶/۱۴ - ۱۳:۰۰   + ۱۶ سایت دیگر  
دریافت کد رهگیری اجاره نامه در سامانه ملی املاک و اسکان وزارت راه و شهرسازی برای مستاجران رایگان شد. به گزارش صبح ساحل، نماینده وزارت راه و شهرسازی در جلسه کارگروه کنترل و تنظیم بازار املاک و مستغلات استان اردبیل با اعلام این خبر گفت: اگر مردم املاکشان را در سامانه ثبت نکنند ...
اقتصاد آنلاین / جهان اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۶/۱۴ - ۱۰:۴۲   + ۸ سایت دیگر  
نماینده وزارت راه و شهرسازی گفت: دریافت کد رهگیری اجاره نامه در سامانه ملی املاک و اسکان وزارت راه و شهرسازی برای مستاجران رایگان شد.
مشرق نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۱۲ - ۱۱:۵۷    
شاید عجیب به نظر بیاید اما یک نماینده سابق مجلس به تازگی قانون اخذ مالیات از خانه های خالی و از خودروهای لوکس را موجب وارد آمدن فشار اقتصادی به مردم دانسته است!
جام جم   ۱۴۰۲/۰۶/۱۱ - ۱۰:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
وی ادامه داد: از سال 71 تاکنون بر اساس میانگین کشوری هزینه مسکن از 17 درصد سبد خانوار به 35 درصد رسیده که این عدد برای برخی از اقشار به بالای 70 درصد هم می رسد. در شهر تهران نسبت مستأجرین به مالکین به 51 درصد رسیده است ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۱۱ - ۰۸:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل راه و شهرسازی استان قزوین گفت: کنترل قیمت و نظارت دقیق بر روی بازار املاک، شناسایی خانه های خالی و جلوگیری از ایجاد هیجان های کاذب در مسکن با جدیت دنبال می شود.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۰ - ۰۹:۳۲   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان جنوبی مدیرکل امور مالیاتی خراسان جنوبی گفت: 12 میلیارد و 660 میلیون ریال مطالبه برای املاک خالی در خراسان جنوبی صادر شد.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۰۹ - ۱۱:۱۸    
نماینده ویژه وزارت راه و شهرسازی گفت: اگر مردم املاکشان را در سامانه ثبت نکنند، مشمول قانون خانه های خالی می شوند.
صبح قزوین   ۱۴۰۲/۰۶/۰۹ - ۱۰:۳۴   + ۱۳ سایت دیگر  
نماینده ویژه وزارت راه و شهرسازی درجلسه کارگروه کنترل و تنظیم بازار املاک و مستغلات استان قزوین گفت:اگر مردم املاک شان را در سامانه ثبت نکنند مشمول قانون خانه های خالی میشوند.
تهران نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۰۸ - ۲۱:۵۹    
با اجرای مرحله نخست طرح تسریع در اجرای قانون مالیات بر خانه های خالی از سوی وزارت راه و شهرسازی، 330 هزار واحد مسکن خالی جدید در کشور شناسایی شد.
پایگاه خبری گسترش نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۰۸ - ۱۴:۰۴    
قانون مالیات بر خانه های خالی در ایران چند سالی است که در بدنه سامانه املاک و اسکان کشور آغاز شده است. در ابتدا، گفته می شد که تعداد خانه های خالی در کشور حدود 2 میلیون واحد مسکونی است؛ اما پس از مدتی، تنها بیش از 500 هزار واحد مسکونی به سازمان امور مالیاتی معرفی شدند ...
دنیای خودرو   ۱۴۰۲/۰۶/۰۷ - ۱۵:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
متاسفانه دولت تاکنون در اجرای قوانین مالیاتی موفق عمل نکرده و همان طور که قانون مالیات بر خانه های خالی عملیاتی نشد، اجرای قانون مالیات بر عایدی سرمایه نیز دور از ذهن خواهد بود چراکه فرار مالیاتی اشخاص پردرآمد در کشور امری طبیعی است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۶/۰۷ - ۰۷:۳۲   + ۱۱ سایت دیگر  
طی دو سال گذشته با راه اندازی سامانه املاک و اسکان علاوه بر بهبود و ساماندهی بازار مسکن شاهد شناسایی خانه های خالی در مناطق مختلف کشور و اخذ مالیات از این بخش بوده ایم.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۶/۰۶ - ۱۳:۵۸   + ۳ سایت دیگر  
عضوهیأت رئیسه کمیسیون اصل نود درمجلس در توئیتی به گفتگو با بازارنیوز با موضوع دریافت اطلاعات برخط خانه های خالی از طریق سامانه املاک و اسکان،اشاره کرد.
روزنامه اصفهان زیبا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۴ - ۰۸:۳۴    
مالیات بر خانه های خالی اصفهان در پیچ و خم اجرا معطل مانده است. طبق آخرین سرشماری سال 95، 220 هزار واحد مسکونی خالی در سطح استان اصفهان وجود دارد که به لحاظ نرخ واقعی، خانه های خالی استان 14.6 درصد بوده است.
جهان نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۰۲ - ۱۱:۱۳   + ۳۳ سایت دیگر  
با شناسایی خانه های خالی و همچنین جمع آوری مشاوران املاک متخلف قیمت واحد های مسکن مهر در پردیس 700 تا 800 میلیون تومان کاهش یافته و قیمت ان ها به میانگین دو میلیارد تومان رسیده است.
نماینده وزیر راه و شهرسازی،با اشاره به آغاز روند کاهش قیمت مسکن در کشور گفت: از 15 اردیبهشت ماه سال جاری در راستای عملیات میدانی ساماندهی مشاوران املاک، شناسایی خانه های خالی از سکنه و وام های ودیعه، مسکن قیمت مسکن در تهران و دیگر استان ها کاهش یافت.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۰۱ - ۰۹:۴۵    
حسین جنتی مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران در گفت و گو با خبرگزاری فارس آخرین وضعیت خانه های خالی استان و طرح برخورد با املاکی های متخلف را تشریح کرد.
روزنامه کسب و کار   ۱۴۰۲/۰۵/۳۱ - ۱۷:۱۶    
سرمقاله بحث مالیات بر خانه های خالی در کشور سابقه ای بیش از چند دهه دارد. این که چرا تا کنون این قانون اجرایی نشده فقط یک جواب دارد و آن اینکه این اقدام نیاز به زیرساخت های اطلاعاتی دارد. باید بدانیم که هر خانه چه وضعیتی به لحاظ سکونت دارد ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۵/۳۱ - ۱۶:۲۸   + ۶ سایت دیگر  
بندرعباس - ایرنا - نماینده وزارت راه و شهرسازی در کارگروه تنظیم و کنترل بازار املاک و مستغلات عزم دولت سیزدهم برای ساماندهی بازار مسکن را جدی دانست و گفت: در این راستا عملیات میدانی ساماندهی مشاوران املاک ...
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۵/۳۱ - ۱۲:۰۲   + ۷ سایت دیگر  
نماینده مردم فلاورجان در مجلس با بیان اینکه قیمت مسکن و اجاره مسکن کمر مردم به ویژه افرادی که مسکن ندارند را خم کرده، گفت: در حال حاضر خرید مسکن که غیرممکن است، رهن و اجاره مسکن نیز به شدت افزایش یافته، این موضوع باید جدی پیگیری شود ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۵/۳۰ - ۱۹:۰۱   + ۷ سایت دیگر  
با راه اندازی سامانه سوت زنی سازمان امور مالیاتی، امکان گزارش دهی موارد فرار و کتمان مالیاتی از جمله مالیات خانه های خالی فراهم شد.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۵/۳۰ - ۱۷:۲۴   + ۲ سایت دیگر  
نشست کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی امروز 30 مرداد ماه 1402 با حضور مهرداد بذرپاش، وزیر راه و شهرسازی و اعضای این کمیسیون با محوریت بررسی وضعیت سامانه املاک و اسکان و اجرای قانون مالیات بر خانه های خالی از سکنه برگزار شد.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۵/۳۰ - ۱۷:۰۳   + ۳۱ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس با اشاره به حضور وزیر راه و شهرسازی در کمیسیون متبوعش، گفت: وضعیت سامانه املاک و اسکان و اجرای قانون مالیات بر خانه های خالی از سکنه را بررسی و پیگیری کردیم، کمیسیون از اجرای صحیح قانون برای احقاق حقوق عامه کوتاه نخواهد آمد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۵/۳۰ - ۰۹:۱۴   + ۲۵ سایت دیگر  
طی 4 ماهه امسال 10 هزار میلیارد تومان مالیات بر ثروت اخذ شد که سهم خانه های خالی تنها 2 میلیارد و 181 میلیون تومان بود. همچنین صاحبان خودروهای لوکس نیز 693 میلیارد تومان مالیات پرداخته اند.
آذرمغان   ۱۴۰۲/۰۵/۲۸ - ۱۶:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
داریوش سرخانی در گفتگو با خبرنگار اظهار کرد: از طریق سامانه املاک و اسکان اطلاعات دقیق را مبنی بر شناسایی خانه های خالی انجام دادیم که در استان اردبیل سه هزار و 784 خانه خالی شناسایی شده که مشمول پرداخت مالیات هستند. مدیرکل امور مالیاتی استان اردبیل گفت: تاکنون با قطعی شدن مالیات 343 نفر، [...]
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۵/۲۷ - ۱۴:۰۹   + ۶ سایت دیگر  
ایسنا/زنجان مدیرکل راه وشهرسازی استان زنجان، بر لزوم شناسایی خانه های خالی در زنجان تاکید کرد و گفت: در این راستا باید دستگاه های اجرایی متولی در این خصوص مدیریت و همکاری لازم را مدنظر قرار دهند.
سلام نو   ۱۴۰۲/۰۵/۲۶ - ۱۲:۴۰    
کاهش ساخت و ساز اولین دلیلی است که برای کاهش عرضه مسکن در کشور به ذهن متبادر می شود، اما تجربه سال های اخیر نشان داده است مسائل دیگری نیز می تواند در این امر دخیل باشد. مسائلی مانند فزونی خانه های خالی و عدم عرضه آن به بازار فروش و اجاره.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۵/۲۵ - ۲۲:۱۰   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/گلستان مدیرکل امور مالیاتی گلستان از مبارزه جدی با فرار مالیاتی در استان خبر داد و شرایط مالیات خانه های خالی را تشریح کرد.
سلام نو   ۱۴۰۲/۰۵/۲۵ - ۱۸:۵۷   + ۹ سایت دیگر  
دبیر کارگروه مسکن و شهرسازی مرکز تحقیقات اسلامی مجلس تعداد خانه های خالی تهران را هشت برابر لندن اعلام کرده است.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۵/۲۵ - ۰۰:۴۴   + ۴ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : معاون سازمان ثبت اسناد و املاک کشور از انجام پولشویی و کلاهبرداری با برخی اسناد عادی خبر داد. صفدر کشاورز، معاون امور املاک و کاداستر سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۵/۲۴ - ۱۷:۳۱   + ۱۳ سایت دیگر  
دبیر کارگروه مسکن مرکز تحقیقات اسلامی مجلس گفت: از سال 1394 تا 1401 قیمت هر متر واحد مسکونی در تهران 963 درصد رشد داشته و در همین بازه زمانی قیمت هر مترمربع واحد مسکونی در کشور 654 درصد رشد داشته است.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۲/۰۵/۲۴ - ۱۱:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
خانه های خالی از چالش های مهم بازار مسکن است. طبق گزارش مرکز آمار در سال 1395،دو میلیون و 600 هزار خانه خالی در کشور وجود داشته است. اخذ مالیات یکی از راه ها برای این معضل است، اما همچنان در شناسایی خانه خالی و مقدار مالیات مشکلاتی وجود دارد.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۵/۲۳ - ۱۳:۰۴   + ۱۰ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست، محمدرضا رضایی کوچی در جریان جلسه علنی امروز مجلس و در نطق میان دستور خود، بیان کرد: حمله تروریستی در شاهچراغ را محکوم کرده و از نیروهای امنیتی که در کوتاه ترین زمان ممکن اقدامات اولیه را انجام دادند، تشکر می کنم ...