پنجشنبه ۳۰ شهریورساعت ۱۶:۴۴Sep 2023 21
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «نوغانداری»

خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۰۹:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
نوغانداری یکی از صنایع پردرآمد است که توجه به آن می تواند بخشی از اقتصاد جامعه روستایی را رونق بخشد؛ آن هم برای استانی مثل خراسان شمالی که اولا نیمی از جمعیت آن در روستا ها زندگی می کنند و ثانیا با آب و هوایی کوهستانی و معتدل، فضایی مناسب برای رشد درخت توت را فراهم می آورد.
استانداری گلستان   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۱۱:۱۱    
فرماندار مینودشت در این جلسه گفت : نباید صنعت پرورش کرم ابریشم به فراموشی سپرده شود، وی افزود: با حمایت از ایده های نو و کسب و کارهای موفق در سطح روستا از جمله پرورش کرم ابریشم، توان افزایی مردان و زنان روستایی افزایش خواهد یافت. ...
دیار میرزا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۳ - ۲۱:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
در گزارش های العربی که هم اکنون از طریق این شبکه درحال پخش است، به ظرفیت های کشاورزی گیلان نظیر برنج، چای، پرورش ماهیان خاویاری، نوغانداری و صنایع مرتبط با آن پرداخته شده است. ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۵/۲۸ - ۰۸:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
بجنورد-ایرنا- صنعت نوغانداری که سال های گذشته در خراسان شمالی رو به افول بود با حمایت های دولت سیزدهم و تلاش بهره برداران جانی دوباره گرفت.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۵/۲۴ - ۱۰:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
رشت - ایرنا - پرورش کرم ابریشم از جمله حرِفه های کهن گیلان به شمار می رود که طی سال های اخیر در سایه سیاست های حمایتی دولت، جانی دوباره گرفت و شاهد تقویت پرورش کرم ابریشم و در واقع توسعه صنعت نوغان در این خِطه ابریشم خیز کشور هستیم.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۵/۲۲ - ۱۵:۵۵   + ۴ سایت دیگر  
رئیس دانشگاه تربت حیدریه گفت : پژوهشکده نوغانداری ومعدن در تربت حیدریه راه اندازی می شود.
وزارت جهاد و کشاورزی   ۱۴۰۲/۰۵/۱۴ - ۱۳:۵۴   + ۱۱ سایت دیگر  
تولید حدود یک میلیون و 150 هزار اصله نهال توت اصلاح شده برای بهسازی و نوسازی باغات و توسعه فعالیت نوغانداری در کشور طی امسال پیش بینی می شود. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۵/۱۳ - ۱۲:۱۳    
بجنورد- ایرنا- معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی گفت: نوغانداری در سال های اخیر در این استان رشد مناسبی داشته است و ارزش اقتصادی این صنعت استان سالانه 660 میلیارد ریال است.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۴/۲۷ - ۱۰:۲۹    
مهاباد - ایرنا - صنعت نوپای نوغانداری در مهاباد در همان ابتدای راه با مشکلاتی مانند کمبود برگ توت و صنایع تبدیلی روبرو شده است که راه برون رفت از آنها به همت و مساعدت مسوولان نیاز دارد.
موج   ۱۴۰۲/۰۴/۲۲ - ۱۹:۲۲   + ۶ سایت دیگر  
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته ی امداد گیلان گفت: کمیته امداد امام(ره) برای حمایت از زنجیره ی تولید و توزیع، توسعه صنعت نوغانداری و حفظ ثبات در تولید فرش با کیفیت ابریشم از نوغانداران حمایت همه جانبه می کند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۴/۱۷ - ۲۱:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
باغ مادری پرند فومن با تولید تخم نوغان هیبرید ، نیمی از نیاز کشور را تامین می کند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۴/۱۵ - ۱۲:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
نخستین موزه رنگرزی و هنر های سنتی و مرکز رشد نوغانداری کشور در منطقه لفور سوادکوه شمالی راه اندازی شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۴/۱۴ - ۱۲:۴۳   + ۵ سایت دیگر  
رشت- رئیس مرکز توسعه نوغانداری گیلان با اشاره به اینکه 500 تن پیله تر ابریشم در استان برداشت شده است، گفت: این مقدار پیله در بازارهای گیلان به ارزش 120 میلیارد تومان به فروش رسیده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۴/۱۱ - ۱۰:۳۵   + ۷ سایت دیگر  
آیین برداشت پیله ابریشم که در گیلکی به آن کَچ واچینی میگویند هرسال در ماه های خرداد و تیر انجام می شود. با توجه به کیفیت بالای برگ و تغذیه مناسب کرم ابریشم پیش بینی شده که ابریشم کاران گیلانی امسال 500 تن پیله تر به ارزش 125 میلیارد تومان برداشت کنند ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۴/۰۵ - ۱۵:۳۹   + ۳ سایت دیگر  
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد گفت: امسال برای تشویق مددجویان به نوغانداری و ارتقای جایگاه این صنعت در کشور، 15 هزار جعبه تخم نوغان و 20 هزار نهال توت به مددجویان ارائه شد.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۳/۳۰ - ۲۰:۱۶   + ۱۴ سایت دیگر  
نماینده مردم ساری و میاندرود در مجلس با اشاره به اینکه مازندران قطب صنعت دام وطیور کشور است، گفت: در استان مازندران می توانیم شرایط خوبی را برای صنعت دام و طیور و شیلات، زنبورداری و نوغانداری فراهم کنیم چرا که مازندران در تمامی این بخش ها حرفی برای گفتن دارد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۲۹ - ۰۷:۵۷   + ۷ سایت دیگر  
کارشناس مرکز توسعه نوغانداری نطنز گفت: نطنز هم اکنون به قطب تولید و پرورش کرم ابریشم در مرکز و جنوب کشور تبدیل شده و امسال 860 جعبه کرم ابریشم در 15 استان مرکزی و جنوبی کشور توزیع و از طریق شبکه های اجتماعی به صورت مجازی آموزش های لازم برای پرورش دهندگان ارائه شد.
ایانا   ۱۴۰۲/۰۳/۲۷ - ۱۵:۲۱    
رئیس اداره توسعه نوغانداری خراسان رضوی خبر داد: خراسان رضوی با تولید 456 هزار و 600 کیلوگرم پیله تر مقام دوم کشوری را دارد.
سراج24   ۱۴۰۲/۰۳/۲۷ - ۱۵:۰۲   + ۳ سایت دیگر  
جشنواره ملی کج چینی "برداشت پیله کرم ابریشم" و جشن ثبت جهانی نوغانداری با حضور پرشور مردم در شهرستان لنگرود برگزار شد.
هانا خبر   ۱۴۰۲/۰۳/۲۷ - ۱۲:۲۹   + ۲ سایت دیگر  
معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: 10 هزار اصله نهال توت در شهرستان ماکو برای توسعه نوغانداری میان باغداران این منطقه توزیع شد.
منجیل خبر   ۱۴۰۲/۰۳/۲۶ - ۱۲:۳۳   + ۶ سایت دیگر  
رشت – ایرنا – جشنواره ملی کج چینی “برداشت پیله کرم ابریشم” و جشن ثبت جهانی نوغانداری امروز “پنجشنبه” با حضور پرشور مردم در شهرستان لنگرود برگزار شد. این پست 88 بار بازدید شده
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۲/۰۳/۲۵ - ۲۳:۱۶   + ۴ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه ایران رتبه هشتم پرورش نوغان دنیا را دارد، گفت: توسعه نوغانداری در کشور و کمک به اشتغال جوانان و اقتصاد جامعه ازجمله مواردی است که با گسترش نوغانداری در سطح کشور می تواند مفید واقع شود.
دیار میرزا   ۱۴۰۲/۰۳/۲۵ - ۲۲:۴۳    
ابوالفضل شکری: جشنواره ملی کج چینی و جشن ثبت جهانی نوغانداری در گیلان با حضور جواد واحدی معاون امور مجلس، حقوقی و استان های وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، حسین دماوندی نژاد معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی و جمعی از مسئولان کشوری و استانی در شهرستان لنگرود برگزار شد. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۲۵ - ۲۲:۳۹   + ۲۴ سایت دیگر  
معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه ایران رتبه هشتم پرورش نوغان دنیا را دارد، گفت: توسعه نوغانداری در کشور و کمک به اشتغال جوانان و اقتصاد جامعه ازجمله مواردی است که با گسترش نوغانداری در سطح کشور می تواند مفید واقع شود.
آوای رشت   ۱۴۰۲/۰۳/۲۵ - ۲۰:۲۲   + ۱۱ سایت دیگر  
لنگرود- مدیر دفتر توسعه فعالیت های کشاورزی زنان روستایی و عشایری وزارت جهاد کشاورزی گفت: بیش از 12 هزار بانو روستایی و عشایری تحت عنوان تسهیل گر در سامانه ثبت نام کرده اند ...
سلام نو   ۱۴۰۲/۰۳/۲۵ - ۲۰:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی گیلان هدف از برگزاری جشنواره ملی کج چینی و جشن ثبت جهانی نوغانداری را فرصت سازی برای توسعه و ترویج نوغانداری دانست و خاطرنشان کرد: ترویج گردشگری کشاورزی و معرفی محصولات نوغانداری با تاکید بر حفظ آئین ها و فرهنگ بومی از دیگر اهداف برگزاری این جشنواره است.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۰۳/۲۵ - ۱۹:۲۱   + ۳ سایت دیگر  
جشنواره ملی کج چینی برداشت پیله کرم ابریشم و جشن ثبت جهانی نوغانداری امروز پنجشنبه در شهرستان لنگرود برگزار شد.
رصد رودسر   ۱۴۰۲/۰۳/۲۴ - ۱۹:۳۰   + ۶ سایت دیگر  
دومین جشنواره ملی کج چینی و جشن ثبت جهانی نوغانداری و تولید سنتی ابریشم ایران در روستای خالجیر شلمان برگزار می شود.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۳/۲۳ - ۱۰:۲۱   + ۹ سایت دیگر  
نماینده مردم صومعه سرا خواستار توجه ویژه وزارت صمت به وضعیت صنعت نوغانداری در استان های شمالی کشور شد.
موج   ۱۴۰۲/۰۳/۲۲ - ۱۳:۲۹   + ۹ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان تربت حیدریه بیان کرد: تربت حیدریه دارای بیش از 12 هزار بهره بردار بخش کشاورزی، هزار دام سبک، 16 هزار رأس دام سنگین، تولید 61 هزار تن شیر و خاستگاه کرم ابریشم می باشد.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۰۳/۲۱ - ۱۳:۳۷    
میز تخصصی نساجی سنتی استان گلستان هم زمان با روز جهانی صنایع دستی با حضور معاونان اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان، نمایندگان دستگاه های اجرایی مرتبط، جمعی از فعالان صنایع دستی و روسای جوامع گردشگری استان در گرگان تشکیل شد.
تهران نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۲۱ - ۰۹:۰۷    
شهرستان ورامین قطب نخست صنعت نوغانداری در استان تهران است که این مهم با مشارکت 22 بانوی تلاشگر و کارآفرین بدون هیچ کمک دولتی به دست آمده است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۲۰ - ۱۳:۵۵   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/گیلان تولید پیله کرم ابریشم در شهرستان ساحلی و مرزی آستارا که زمانی از کانون های مهم نوغانداری گیلان بشمار می رفت، پس از یک دوره رکود، دوباره قوت گرفته است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۷ - ۲۲:۲۴   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/گیلان رئیس مرکز توسعه نوغانداری کشور، با بیان اینکه حدود 31 درصد توزیع تخم نوغان کشور در استان گیلان بوده است، گفت: تولید بالغ بر 1700 تن پیله تر پیش بینی می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۱۶ - ۱۰:۲۶   + ۸ سایت دیگر  
رئیس مرکز نوغانداری گیلان گفت: نخستین برداشت پیله تر ابریشم گیلان امروز در لنگرود قطب تولید این محصول در کشور آغاز شد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۲۳:۰۳   + ۶ سایت دیگر  
ایسنا/گیلان معاون مرکز توسعه نوغانداری کشور، با تاکید بر اینکه تلاش می شود بتوانیم صنعت نوغانداری را به جایگاه اصلی آن برگردانیم، گفت: حدود 38 درصد نوغانداری کشور در استان گیلان انجام می شود.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۲۲:۵۹   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/گیلان مدیرکل میراث فرهنگی گیلان، با بیان اینکه نزدیک به 12 اثر تاریخی داریم که متعلق به صنعت نوغان است، گفت: آمادگی را داریم یک ردیف اعتباری برای ابریشم گیلان در شهرستان انزلی اختصاص دهیم و این موزه تا قبل از سال 1410 بهره برداری شود.
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۳:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
حضور فعال کارشناس دامپزشکی و توزیع بروشور و اطلاعیه بهداشتی جهت نوغانداری در جشنواره روز مزرعه استانی با رویداد زنجیره نوغانداری و ابریشم و بازدید از نمایشگاه که در روستای کلاته بهار برگزار گردید.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۲۲:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/گیلان رئیس اداره نوغانداری گیلان از توزیع 13 هزار و 500 جعبه تخم نوغان در استان خبر داد و گفت: با توجه به استقبال نوغانداران، توزیع تخم نوغان تا پایان هفته آینده تمدید شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۲:۲۶   + ۱۱ سایت دیگر  
رئیس اداره توسعه نوغانداری گیلان: توزیع تخم نوغان تا 18 خرداد تمدید شد.
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۱۱:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
کارشناس شبکه دامپزشکی رازو جرگلان ازنوغانداری های بخش جرگلان بازدید و اقدام به برگزاری کلاس آموزشی نمود.
وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۰۸:۳۰    
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گیلان: رمضان زاده، رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بندر انزلی به همراه مدیران مرکز توسعه نوغانداری کشور از مرکز نوغانداری شهرستان بندر انزلی بازدید کرد. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۰۸:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
رئیس مرکز توسعه نوغانداری گفت: گیلان با تولید یک سوم پیله تر ابریشم کشور در رتبه نخست قرار دارد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۶ - ۱۱:۴۶   + ۱۱ سایت دیگر  
ایسنا/گیلان رئیس مرکز توسعه نوغانداری کشور، از پیش بینی تولید 1800 تن پیله در سال جاری خبر داد و عنوان کرد: سهم گیلان نیز 590 تن پیش بینی شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۲/۲۶ - ۰۸:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
بانوان شهرستان فردوس در کنار خانه داری شغل پر درآمد نوغانداری را انتخاب کرده اند که پیش بینی می شود امسال حدود 5 تن پیله تر در این شهرستان برداشت شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۲۵ - ۱۳:۴۶    
صنعت نوغانداری و تولید ابریشم در گلستان پیشینه ای طولانی دارد ، اما در سالهای اخیر به دلیل بی توجهی و حمایت نشدن از پرورش دهندگان کرم ابریشم رو به کاهش است.
وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی   ۱۴۰۲/۰۲/۲۴ - ۰۹:۱۸    
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گیلان: رمضان زاده، رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بندر انزلی به همراه دوستی، کارشناس فرمانداری از شرکت تولید داروی آرمان کاسپین منطقه آزاد انزلی بازدید کرد. ...
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۴۰۲/۰۲/۲۳ - ۱۲:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی شبکه دامپزشکی تربت حیدریه؛ معاون سلامت اداره کل دامپزشکی خراسان رضوی به همراه کارشناس مسئول بهداشت و مدیریت بیماری های کرم ابریشم از مراکز نوغانداری تربت حیدریه بازدید نمود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۲/۲۱ - ۱۰:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
نوغانداری جزو صنایع سنتی است که به دلیل تولید نخ ابریشمی، قابلیت سودآوری فراوانی دارد، اما فعالان این حوزه از مشکلات زیادی در رنج هستند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۲/۲۰ - ۰۸:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
رئیس مرکز توسعه نوغانداری کشور از اعلام قیمت توافقی پیله تر در هفته آینده خبر داد.