جمعه ۱۹ خردادساعت ۰۵:۴۹Jun 2023 9
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «لیبرالیسم»

اقتصادگردان   ۱۴۰۲/۰۳/۱۴ - ۱۸:۲۱    
ترجمه بهروز هادی زنوز به نقل از فصل های سوم و ششم کتاب اقتصاد سیاسی نوشته بری کلارک، نشر اقتصاد فردا
صاحب نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۱۱:۳۶    
آینده این نظام و انقلاب روشن تر از گذشته است. خرمشهرها در پیش است. مدیریت ها و عناصر نفوذی و افراد بی حال و منفعت طلب و حزبی دورانشان روبه پایان است و دوران هنرنمایی شاگردان مکتب خمینی و سربازان ولی امر مسلمین جهان، حاج سید علی خامنه ای حفظه الله است و این نوید این خواهد بود که آینده روشن است.
آنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۰۹:۰۹    
عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی گفت: سرنوشت محتوم سوسیالیسم و لیبرالیسم ، حاصل تحول خواهی امام خمینی (ره) است که به واسطه اسلام، قرآن و بالا بردن پرچم اهل بیت(ع) در منطقه و جهان بدست آمد.
تدبیر و امید   ۱۴۰۲/۰۳/۱۲ - ۱۸:۳۰   + ۳۱ سایت دیگر  
سوسیالیسم و کمونیسم که دین را افیون توده ها می دانستند و لیبرالیسم که دین را مانع پیشرفت بشر می خواند، همگی دستاوردهای همین دوره از تاریخ بودند و در چنین شرایطی ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۰۰:۰۵    
یعقوب اندایش/ رئیس انجمن اقتصاد ایران بحث نظری و انتزاعی در زمینه تفکر و نظام لیبرالیسم با مبانی فلسفی و ایدئولوژیک دارای اهمیت خاصی است؛ اما وقتی برای اقتصاد ایران مفیدتر واقع می شود که بتوان ارتباط آن را به صورت عملیاتی در اقتصاد ایران و امکان و الزامات اجرای آن را به بحث گذاشت ...
دیپلماسی ایرانی   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۱:۵۰    
بدون شک رجب طیب اردوغان از جنس رهبرانی است که بواسطه پرنسیب های دموکراتیک و ارزشهای دنیای لیبرال و سبک مدرن مبارزه برای احراز قدرت سیاسی، به قدرت رسیده است. وی پخته شده در دیگ دموکراسی کشوری است که قدرت نظامیان در آن خیلی ها برجسته بوده است ...
مشرق نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۳:۰۵    
به گزارش مشرق، کانال بیم موج در ایتا ویدئویی را با عنوان نئولیبرالیسم چیست و چه می کند؟ منتشر کرد: نوام چامسکی در این ویدیو به طور ساده، نئولیبرالیسم را توضیح می دهد و این که این اندیشه چگونه در اختیار ثروتمندان برای چپاول طبقه پایین در جوامع سرمایه داری به خدمت گرفته شد و شکل افراطی و خشنی از ...
رویداد 24   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۰۰:۴۳    
لیبرالیسم و نئولیبرالیسم از جمله عبارات و نحله های فکری هستند که زیاد شنیده می شوند. اما این دو واژه به چه معناست و خاستگاه آن از کجاست؟ رویداد24 در گزارشی به بررسی این دو ترم در حوزه اقتصاد و سیاست پرداخته است.
هشدار نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۰۱:۲۷   + ۷ سایت دیگر  
کوچک شدن سفره مردم، افزایش آمار اجاره نشینی و بالارفتن سرسام آور تورم، بخشی کوچک از اثرات تفکرات جریان لیبرالی است که امثال غنی نژاد آن را نمایندگی می کنند. ...
عصر ایران   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۹:۴۴    
اکثر مصوبات ردشدۀ مجلس ششم هم سمت و سوی لیبرالیستی داشتند اما نه تنها خاتمی بلکه نمایندگان مجلس اصلاحات نیز ابا داشتند که خود را لیبرال بنامند.
8 صبح   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۶:۰۳    
دکتر مصدق رهبر جبهه ای بود که احزاب و گروه های تشکیل دهندۀ آن نه تنها لیبرال نبودند، بلکه مرزبندی آن ها با لیبرالیسم فاش تر از آفتاب بود. هدف اساسی مصدق، هدفی ناسیونالیستی و پروژۀ سیاسی وی نیز بیش از هر چیز پروژه ای استقلال طلبانه (و نه آزادی خواهانه) بود.
رسا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۲:۳۶    
مناظره درباره لیبرالیسم اقتصادی درحالی برگزار شد که یک یوتیوبر که روزگاری همپیاله مسیح علینژاد در براندازی انقلاب اسلامی بود، جای هزاران استاد برجسته اقتصاد اسلامی را پر می کند و حواشی و جنجال های فراوانی می آفریند.
برترین ها / عصر ایران   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۱۷:۲۴   + ۳ سایت دیگر  
دکتر مصدق رهبر جبهه ای بود که احزاب و گروه های تشکیل دهندۀ آن نه تنها لیبرال نبودند، بلکه مرزبندی آن ها با لیبرالیسم فاش تر از آفتاب بود. هدف اساسی مصدق، هدفی ناسیونالیستی و پروژۀ سیاسی وی نیز بیش از هر چیز پروژه ای استقلال طلبانه (و نه آزادی خواهانه) بود.
دین آنلاین   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۰۱:۲۳    
سیدعلی میرموسوی: لیبرالیسم یکی از جریان های فکری مهم و تاثیرگذار دوران جدید است که در قرن بیستم جایگاهی ایدئولوژیک در نظام های چند سالار غربی یافت و در شکل گیری و گسترش نهادهای دموکراتیک نقشی پر رنگ داشت ...
برترین ها / دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۰۹:۴۸   + ۳۴ سایت دیگر  
اگر کسی بانویی محجبه را کاملا برهنه کند، همان مجازاتی برایش درنظر گرفته می شود که یک اسائه ادب لسانی صورت بگیرد. برای فرد بی حجاب هم مصونیت جدید درنظر گرفته اند و مردم دیگر نمی توانند ممانعت کنند.
قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۵:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
یکی از راه های برقراری عدالت در جامعه دریافت مالیات است. اما اعتراضی که معمولاً سرمایه داران به این راهکار دارند این است که چرا ما کار کنیم و مالیات ما صرف مفت خورها بشود؟
عصر ایران   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۱:۴۲    
حکایت لیبرالیسم در جامعه ما همین حکایت شیر بی دم و سر و اشکم شده که دولت ها را به آن متهم و منتسب می کنند ولی حاضر به قبول الزامات آن نیستند و تنها شکلی از آن را می خواهند که به قول مشهور دم و سر و اشکم ندارد. لیبرالیسمی که هیچ شباهتی با آموزه های آدام اسمیت ندارد.
خبر فوری   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۱:۳۷   + ۲ سایت دیگر  
موسی غنی نژاد، اقتصاددان و علی علیزاده تحلیلگر سیاسی در مناظره تلویزیونی به بحث درباره لیبرالیسم پرداختند که واکنش های فراوانی در پی داشت که در ویدئوی زیر با بحث آن دو درباره مالیات از مردم، شوخی شده است.
سلام نو / آفتاب نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۱:۲۰   + ۱۳ سایت دیگر  
محمد مهاجری نوشت: مناظره غنی نژاد و علیزاده قمار صدا وسیما بود. علیزاده اپوزیسیون دست ساز است و برای اینکه معلوم نشود کدام طرفی است گاهی به نعل و گاهی به میخ می زند، برای رویارویی با غنی نژاد انتخاب شد.
کیهان   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۲۲:۳۷   + ۴۱ سایت دیگر  
نحوه مناظره موسی غنی نژاد از حامیان لیبرالیسم و نوع تحلیل های نشریات زنجیره ای درباره دو مناظره اخیر وی، مصداق کامل عوام فریبی، فرار به جلو به جای پاسخگویی و پروپاگاندای رسانه ای است.
برترین ها   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۲۰:۲۸   + ۴ سایت دیگر  
برنامه زنده شیوه شبکه چهار صدا و سیما میزبان مناظره علی علیزاده سیاست پژوه و موسی غنی نژاد اقتصاددان در موضوع لیبرالیسم و نسبت آن با اقتصاد ایران بود، حالا برخی کاربران با بازنشر سکانسی از سریال طنز نقطه چین ساخته مهران مدیری به حواشی این مناظره کنایه زدند.
عصر ایران   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۱۹:۵۱    
هر چند در یادداشت های دیگر نیز به مناظره اخیر آقایان علی زاده - غنی نژاد پرداخته شده ولی این نوشته از منظری دیگر مباحثه میان یک لیبرال در ایران با یک آنتی لیبرال مستقر در مهد لیبرالیسم (انگلستان) را بررسیده و متفاوت است...
مشرق نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۱۴:۲۴    
به گزارش مشرق، عبدالله گنجی فعال رسانه ای در صفحه توئیتر خود نوشت: بعد از مناظره غنی نژاد-علیزاده عمده نظر دهندگان اینجا ورودی به محتوا ندارند. به توهین و اتهام به طرفین مشغولند آنچه برایم جالب بود حمایت چپهای تابلودار و شناخته شده از لیبرالیسم است ...
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۱۱:۳۶   + ۱۴ سایت دیگر  
علی قنبری معتقد است مسیر اقتصاد ایران مسیر کاملا متفاوت از مسیری است که لیبرالیسم طراحی کرده است از این رو مشکلات کنونی اتفاقا ریشه در دولتی بودن اقتصاد و سیطره بیش از حد دولت بر اقتصاد دارد .
خبر فوری   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۰۸:۲۹    
حادثه تروریستی در سراوان، دورنمای مملکت در 5 سال بعد با برنامه هفتم، حواشی مناظره جنجالی درباره لیبرالیسم در تلویزیون و ... از موضوعات روزنامه های امروز است.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۰۰:۱۹   + ۲ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : در برنامه تلویزیونی شیوه موسی غنی نژاد، اقتصاددان و علی علیزاده، تحلیلگر سیاسی درباره موضوع لیبرالیسم اقتصادی به مناظره نشستند. در یک وجه از این مناظره موسی غنی نژاد به دنبال آن بود که چارچوب علمی و عقبه تاریخی لیبرالیسم را تشریح کند ...
صدای بورس   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۱۸:۵۶   + ۶ سایت دیگر  
چندی پیش علی علیزاده در برنامه جدال موسی غنی نژاد را به مناظره دعوت کرد. غنی نژاد در نامه ای سرگشاده به علیزاده با قبول مناظره، انجام آن را مشروط به برگزاری در یک رسانه همگانی فعال در ایران کرد ...
برترین ها / خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۱۹:۰۸   + ۱۹ سایت دیگر  
دیروز برای دومین بار موسی غنی نژاد، اقتصاددان شناخته شده ایرانی در مناظره ای شرکت کرد تا از مبانی لیبرالیسم دفاع کند.
برترین ها   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۱۱:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
شب گذشته برنامه شیوه شبکه چهار صدا و سیما میزبان مناظره علی علیزاده سیاست پژوه و موسی غنی نژاد اقتصاددان در موضوع لیبرالیسم و نسبت آن با اقتصاد ایران بود.
گیل خبر   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۱۱:۰۴   + ۲۲ سایت دیگر  
چندی پیش علی علیزاده در برنامه جدال موسی غنی نژاد را به مناظره دعوت کرد. غنی نژاد در نامه ای سرگشاده به علیزاده با قبول مناظره، انجام آن را مشروط به برگزاری در یک رسانه همگانی فعال در ایران کرد ...
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۱۰:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
موسی غنی نژاد در مناظره با علی علیزاده در مناظره لیبرالیسم اقتصادی گفت: در لیبرالیزم جامعه با قانون اداره می شود. مفهوم مقابل لیبرالیزم تنها سوسیالیزم نیست، صنع گرایی است، مهندسی کردن جامعه است ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۱۰:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
شب گذشته برنامه شیوه شبکه چهار سیما شاهد مناظره دکتر موسی غنی نژاد و علی علیزاده تحلیل گر سیاسی ایرانی ساکن لندن بر سر لیبرالیسم اقتصادی بود.
اصلاحات نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۰۹:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
موسی غنی نژاد اقتصاددان در مناظره با علیزاده در برنامه شیوه می گوید: همه بازارها در اقتصاد ما دستوری است و یک بازار آزاد نداریم. بازار پول، بازار مالی، بازار کار، بازار کالا، بازار خدمات و ...دستوری است. این اقتصاد چه نسبتی با لیبرالیسم دارد؟
برترین ها / عصر ایران   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۱۲:۰۵   + ۱۴ سایت دیگر  
شب گذشته برنامه شیوه شبکه چهار صدا و سیما میزبان مناظره علی علیزاده سیاست پژوه و موسی غنی نژاد اقتصاددان در موضوع لیبرالیسم و نسبت آن با اقتصاد ایران بود. دو بخش از این مناظره را ببینید.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۰۲:۵۰   + ۱۰ سایت دیگر  
اکوایران : مناظره ای بر سر لیبرالیسم اقتصادی بین موسی غنی نژاد و علی علیزاده در برنامه شیوه برگزار شد. این مناظره با موضوع مکتب اقتصادی ایران و ارتباط آن با لیبرالیسم آغاز شد ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۹ - ۰۹:۱۱   + ۶ سایت دیگر  
ایسنا/فارس تولیت آستان مقدس شاهچراغ(ع) و استاد حوزه و دانشگاه، با اشاره به آیات متعددی از کلام الله مجید، با یادآوری اینکه براساس این آیات، حق تشریع و قانونگذاری تنها مختص خداوند است، این موضوع را یکی از نقاط برخورد اسلام و لیبرالیسم دانست.
برترین ها / شعار سال   ۱۴۰۲/۰۲/۲۶ - ۱۴:۵۷   + ۲۲ سایت دیگر  
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: امروز باید همه مسئولان در سطوح مختلف با همدلی، گره از کار مردم باز کنیم. فرهنگ انقلابی به شعار و داد زدن نیست بلکه باور داشتن به سنت الهی و مردم است.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۲/۰۲/۲۵ - ۲۳:۴۹   + ۴ سایت دیگر  
مناظره موسی غنی نژاد با علی علیزاده در خصوص لیبرالیسم اقتصادی روز شنبه 30 اردیبهشت برگزار می شود.
جهان نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۲۴ - ۱۶:۰۴    
اقتصاد علم سرمایه گذاری، کسب سود و دوری کردن از ضرر است. اگر از نظر آکادمیک به این علم نگاه کنیم، همواره اقتصاد محل تنازع دو دیدگاه بوده است. یکی نگاه سوسیالیستی که مرهون شوروی کمونیستی است و طرفدار دخالت دولت در اقتصاد می باشد و دیگری نگاه بازار آزاد که به نوعی مانع از دخالت دولت ها در اقتصاد و ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۲/۲۴ - ۱۴:۵۹   + ۲ سایت دیگر  
بیرجند- مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه انصارالرضا (ع) گفت: ترویج لیبرالیسم و ابتذال فرهنگی از برنامه های دشمن بوده که در آن به دنبال حذف حجاب با استفاده از فضای مجازی و رسانه ای است.
کیهان   ۱۴۰۲/۰۲/۲۳ - ۱۹:۴۷    
علی قربان نژاد در شماره پیشین با استناد به یک سند بسیار مهم آمریکایی در دوران جنگ سرد به برنامه ریزی آمریکا برای تزریق علوم انسانی سکولار و منطبق بر فرهنگ لیبرالیسم در جوامع هدف پرداختیم ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۲/۲۲ - ۰۸:۴۵   + ۸ سایت دیگر  
کارشناس تاریخ معاصر گفت: نیروهای اپوزیسیون به شعارهای خود در مورد دموکراسی و لیبرالیسم بی اعتقاد است و در عین حالی که به اصل مبارزه هم ایمانی ندارد، از آمریکا تکدی گری سیاسی می کند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۲/۲۱ - ۱۶:۱۶    
گرگان- رئیس دانشگاه خاتم الانبیا افغانستان گفت: ایالات متحده آمریکا همزمان با تلاش برای بازنمایی معقول و مقبول گفتمان لیبرالیسم در جهان، به دنبال تصویرسازی منفی از گفتمان اسلام است.
جهان نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۲۱ - ۰۹:۳۴    
سید یاسر جبرائیلی فعال رسانه ای در صفحه شخصی خود در توییتر به صحبت های مرعشی واکنش نشان داده است.
انتخاب   ۱۴۰۲/۰۲/۲۱ - ۰۰:۱۶    
کتاب تاریخ روابط ایران و آمریکا: در اواخر دههٔ 1940، ایران طبقۀ متوسط کوچک، اما روبه رشدی از متخصصان ماهر، بانکداران، وکلا، دانشجویان ایدئالیست و روشن فکران را داشت: یک بورژوازی مدرن که برای حرکت روبه جلو با اصلاحات دمکراتیکی که در دههٔ 1910 مختل شده بود، بی تاب بود ...
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۲/۰۲/۱۹ - ۱۵:۳۲   + ۳ سایت دیگر  
سردار زهرایی گفت: ما هم اکنون در جنگ اقتصادی هستیم و اقتصاد مقاومتی در برابر لیبرالیسم اقتصادی قرار گرفته؛ بر همین اساس همانند دوران دفاع مقدس همه باید مسئولیت بپذیریم تا در این جنگ نیز پیروز میدان شویم.
تقریب   ۱۴۰۲/۰۲/۱۹ - ۰۵:۰۳    
نماینده ولی فقیه در هرمزگان و امام جمعه بندرعباس گفت: مبارزه با سه جریان التقاط، تحجر و اباهی گری لیبرالیسم غربی از ویژگی های مهم شخصیتی شهید مطهری محسوب می شود که معلمین می توانند از آن ها الگو بگیرند.
پایگاه خبری ذاکر   ۱۴۰۲/۰۲/۱۸ - ۰۰:۰۶   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش ذاکرنیوز حمله پهپادی سه شنبه شب پیش ناتو برای ترور رئیس جمهور روسیه در کاخ کرملین، متاخرترین رویداد تاریخی برای شناخت کلاسیک ماهیت غرب بود. ...
رویداد ایران   ۱۴۰۲/۰۲/۱۷ - ۱۴:۰۱   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا نوشت: یک رسانه عرب زبان در گزارشی نوشت که دوران ریاست جمهوری دیمیتری مدودف از سال 2008 تا 2012 در روسیه با نشانه هایی از لیبرالیسم و گشودگی به سوی غرب ...