پنجشنبه ۲۰ بهمنساعت ۰۸:۵۲Feb 2023 9
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «صنعت نشر»

خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۱/۱۱/۱۹ - ۱۳:۲۶    
غلامرضا عزیزی مطرح کرد: جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی ایران افزون بر ارزش های فرهنگی و معنوی که دارد از بعد اقتصادی نیز کمکی به صنعت نشر می کند و همچنین بر مقام علم، دانش و کتاب تاکید می ورزد.
نسیم آنلاین   ۱۴۰۱/۱۱/۰۶ - ۱۴:۴۱    
ویراستاران از آسیب پذیرترین های صنعت نشر محسوب می شوند و دیواری کوتاه تر از آنان یافت نمی شود
ایبنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۱۴:۲۸    
جمعی از اهالی صنعت نشر بریتانیا در نظر دارند نخستین جشنواره نویسندگی شرق و جنوب شرق آسیا را سپتامبر 2023 در لندن برگزار کنند. این جشنواره با هدف تقویت صدای نویسندگان و تشویق استعدادهای نویسندگی اهالی آسیای شرق و جنوب شرقی که در بریتانیا زندگی می کنند، برگزار می شود.
همایش تجلیل از خادمان صنعت چاپ، امروز 26 دی ماه در سالن اجتماعات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان با حضور پیشکسوتان و فعالان این عرصه برگزار شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۱۰/۲۶ - ۱۳:۵۷   + ۳ سایت دیگر  
در شش ماهه نخست سال جاری عناوین کتاب با 9درصد، شمارگان با 3درصد و قیمت با 46درصد رشد روبه رو بوده است.
همشهری   ۱۴۰۱/۱۰/۲۶ - ۱۳:۳۰   + ۳ سایت دیگر  
پاییز امسال بنابر آمار ارائه شده رسمی اقتصاد صنعت نشر به ویژه حوزه عمومی در برخی موارد با عدم تغییر و در برخی موارد با تغییراتی روبه رو هستیم، به عنوان مثال رشد فروش ریالی در پاییز امسال نسبت به پاییز سال قبل با 40 درصد افزایش روبه روست که احتمال می رود این میزان به دلیل رشد تورم باشد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۰/۲۶ - ۱۲:۰۳    
قدیانی گفت: ناشران نباید در حوزه غیرتخصصی خود ورود کنند، زیرا این امر موجب تولید آثار بی کیفیت و برهم خوردن نظم بازار کتاب خواهد شد.
ایبنا   ۱۴۰۱/۱۰/۲۶ - ۱۱:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
نقشه وضعیت صنعت کتاب با موضوع وضعیت کلان صنعت کتاب در ایران و جهان و داده نمای صنعت کتاب به بررسی شرایط کنونی صنعت نشر و کتاب منتشر شد.
خبر آنلاین   ۱۴۰۱/۱۰/۱۵ - ۱۱:۴۰   + ۶ سایت دیگر  
ایرنا نوشت: کتاب تاریخ نشر چین به بررسی دوره ای بیش از سه هزار ساله می پردازد، در دیدی وسیع تر، چین ، یکی از کشورهایی است که صنعت نشر آن زودتر از دیگر کشورها توسعه یافته است.
ستاره صبح   ۱۴۰۱/۱۰/۱۴ - ۰۳:۳۲   + ۳ سایت دیگر  
چالش های اقتصاد صنعت نشر چند سالی است که به دلایل مختلف مانند تحریم ها و رکود اقتصادی، شیوع کرونا، تورم و گرانی همه کالاها، کاهش توان مالی شهروندان و اخیراً مسئله ناآرامی در کشور، اقتصاد در همه بخش ها ازجمله حوزه فرهنگی را با چالش های فراوانی روبه رو شده است ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۰/۱۱ - ۱۱:۴۴   + ۴ سایت دیگر  
در سالی که گذشت، صنعت نشر سایه سنگین پاندمی را بر سر خود حس می کرد.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۱/۱۰/۱۱ - ۱۰:۵۱   + ۳ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران در آستانه انتخابات تازه خود گزارش عملکردی از دوره چهارساله اخیر منتشر کرده است؛ گزارشی که در آن نتایج مشخصی برای مشکلات موجود صنعت نشر در ایران وجود ندارد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۱۰/۰۷ - ۱۰:۴۱   + ۳ سایت دیگر  
توجه دولت ها به توسعه نشر کشورشان در جهان با هدف بهره مندی از بستر صنعت نشر در توسعه دیپلماسی فرهنگی و اقتصاد نشر سابقه نسبتا طولانی دارد. نوع، شیوه و اهداف کشورها برای این منظور بسته به رویکرد و نوع نگاه آنها اشکال مختلفی داشته است.
ایبنا   ۱۴۰۱/۰۹/۳۰ - ۲۰:۰۵    
رئیس مجلس شورای اسلامی بر توجه نمایندگان مجلس یازدهم به حل مسائل صنعت نشر تاکید کرد و گفت: برای حل مسائل این صنعت به کمیسیون فرهنگی مجلس ماموریت رسیدگی داده ام.
میزان   ۱۴۰۱/۰۹/۲۹ - ۱۰:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
مدیر عامل مجمع ناشران انقلاب اسلامی گفت: قوه قضاییه با جلوگیری از تصویب قوانین نادرست، در حوزه کپی رایت هوشمندانه مانع سلطه دشمنان بر فرهنگ شده است. ...
همشهری   ۱۴۰۱/۰۹/۲۸ - ۲۰:۳۶    
شاید وقتی در مورد قاچاق صحبت می شود کسی به اینکه در صنعت کتاب نیز قاچاق وجود دارد قکر نکند اما این روزها قاچاق و کتابسازی، مهمترین آسیب های صنعت نشر به شمار می آیند.
ایبنا   ۱۴۰۱/۰۹/۲۸ - ۱۸:۵۵    
رقیه زهرا پرندآور، از آغاز برنامه کتاب محور گفت و گوی فرهنگی با برگزاری نشست فقدان پژوهش در صنعت نشر خبر داد.
عصر خبر   ۱۴۰۱/۰۹/۲۸ - ۰۴:۰۱   + ۹ سایت دیگر  
یاسر احمدوند: با وجود مشکلات موجود در عرصه کاغذ و صنعت نشر و چاپ، حدود 70 درصد تولید کتاب در کشور، تالیفی است و دولت در این عرصه نیز کمترین متولی گری را دارد و عمده آن در اختیار مردم است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۹/۲۶ - ۰۶:۴۸   + ۱۱ سایت دیگر  
انتشارات علمی و فرهنگی، سال های پر فراز و نشیبی را پشت سر گذاشته، از ادغام دو ناشر موفق قبل از انقلاب ایجاد شده و این سال ها با انتصاب پی درپی مدیرانش، یکی از ناشران حاشیه دار حوزه صنعت نشر بوده است.
آفتاب یزد   ۱۴۰۱/۰۹/۲۶ - ۰۰:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
سرعت‭ ‬تغییر‭ ‬‮ ‬فناوری‮ ‬‭ ‬در‭ ‬‮ ‬صنعت‭ ‬نشر‮ ‬‭ ‬چنان‭ ‬سرسام آور‭ ‬است‭ ‬که‭ ‬دیگر‭ ‬نمی تواند‭ ‬با‭ ‬روش های‭ ‬قدیمی‭ ‬به‭ ‬حیات‭ ‬خود‭ ‬ادامه‭ ‬دهد‭ ‬و‭ ‬ناگزیر‭ ‬به‭ ‬تطبیق‭ ‬خود‭ ‬با‭ ‬این‭ ‬شرایط‭ ‬جدید‭ ‬خواهد‭ ‬بود ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۹/۲۲ - ۱۵:۰۲   + ۴ سایت دیگر  
نشست دیجیتال شدن صنعت نشر در ایران؛ دستاوردها، فرصت ها و چالش ها برگزار می شود.
ایبنا   ۱۴۰۱/۰۹/۲۲ - ۱۴:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
سید مجید امامی، تقویت اقتصاد صنعت نشر و دسترسی آسان به کتاب را از آثار مثبت طراحی سامانه خرید از کتاب فروشی ارزیابی کرد.
تقریب   ۱۴۰۱/۰۹/۱۳ - ۲۰:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
گرچه صنعت نشر لبنان، همچون سایر کشورهای منطقه به دلایل گوناگون، روزهای سختی را سپری می کند، اما به نظر می رسد با تلاش لبنانی ها، مقوله دیرینه و جاافتاده منطقه عربی که: مصری ها می نویسند، لبنانی ها چاپ و منتشر می کنند و عراقی ها می خوانند ، همچنان مفهوم خود را به طور نسبی حفظ کرده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۹/۱۳ - ۱۴:۲۲   + ۱۲ سایت دیگر  
نشست های تخصصی مدیریت آموزش و توسعه سرمایه های انسانی ذوب آهن با انجمن صنعت نشر، ذیل اتاق بازرگانی، صنایع معادن و کشاورزی اصفهان و جهاد دانشگاهی دانشگاه صنعتی اصفهان برگزار شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۹/۱۳ - ۱۱:۱۱   + ۱۹ سایت دیگر  
در سی ونهمین دوره نمایشگاه بین المللی کتاب استانبول 275 عنوان کتاب به نمایندگی از صنعت کشور توسط خانه کتاب و ادبیات معرفی می شود.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۸/۳۰ - ۱۹:۱۳    
ایسنا/البرز مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز گفت: دولت محترم سیزدهم تمامی تلاش خود را برای حمایت از حوزه های فرهنگی و توسعه صنعت نشر به کار بسته است و موضوع فرهنگ نیز بعنوان یکی از اولویت های اصلی از سوی عالی ترین مقام های اجرایی در استان البرز مورد توجه واقع شده است تا استان البرز در هشتمین ...
به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی همایش صنعت نشر و صنایع وابسته استان اصفهان به همت انجمن صنعت نشر استان و اتاق بازرگانی اصفهان برگزار شد.
سامانه خرید از کتابفروشی پنج شنبه (بیست وششم آبان ماه 1401) با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و همزمان با روز ناشران، کتابفروشان و ارکان صنعت نشر رونمایی و آغاز به کار کرد.
سامانه خرید از کتابفروشی پنج شنبه (بیست وششم آبان ماه 1401) با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و همزمان با روز ناشران، کتابفروشان و ارکان صنعت نشر رونمایی و آغاز به کار کرد.
ایبنا   ۱۴۰۱/۰۸/۲۷ - ۱۴:۳۶   + ۲۳ سایت دیگر  
سامانه خرید از کتابفروشی پنج شنبه (بیست وششم آبان ماه 1401) با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و همزمان با روز ناشران، کتابفروشان و ارکان صنعت نشر رونمایی و آغاز به کار کرد.
در آیین تجلیل از خادمان صنعت نشر و مروجان کتابخوانی استان خوزستان، از سه مروج کتاب وکتابخوانی روستاهای دوستدار کتاب رامهرمز تقدیر شد.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۴۰۱/۰۸/۲۶ - ۱۲:۳۷    
یاسر احمدوند، معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن بیان اینکه توسعه در صنعت نشر نیازمند روایت پیشرفت است، گفت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی کاستی ها را انکار نمی کند، بلکه آنها را می بیند و برای بهبودشان ایده دارد و از سال گذشته تاکنون نیز ایده های خود را به مرحله اجرا گذاشته است ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۸/۲۶ - ۰۸:۳۳   + ۳ سایت دیگر  
قیمت کاغذ در هفته گذشته با کاهش مواجه شده و بازاری نسبتا آرام را سپری کرد. این در حالی است که معاون فرهنگی ارشاد از تولید 60 هزار تنکاغذ مورد نیاز صنعت نشر از سال آینده در داخل کشور سخن گفته است.
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۸/۲۵ - ۱۸:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دیدار با فعالان صنعت نشر ایران در جریان مسائل این صنعت قرار گرفت. وی در این دیدار از عزم جدی این وزارتخانه برای تحقق یک سیاست گذاری واحد در حوزه فرهنگ و هنر میان همه نهادهای کشور خبر داد.
ایبنا   ۱۴۰۱/۰۸/۲۵ - ۱۴:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با حضور در تلویزیون اینترنتی کتاب به صورت زنده درباره موضوعات مرتبط با صنعت نشر صحبت خواهد کرد.
فردا نیوز   ۱۴۰۱/۰۸/۲۵ - ۱۱:۳۸    
حرف از معضلات و چالش های صنعت نشر در همه این سالهای گذشته از زبان سیاستمداران تنها وجهی تزئینی داشته است، آنها معمولا به بهانه مناسبت های خاصی همچون هفته کتاب و کتابخوانی چند جمله ای در رثای اهمیت کتابخوانی گفته اند و گذشته اند ...
خبر فوری   ۱۴۰۱/۰۸/۲۵ - ۱۰:۱۸   + ۳ سایت دیگر  
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مراسم بزرگداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار ضمن تأکید بر اینکه نیاز کاغذ کشور با دستور مستقیم رئیس جمهور تا حد زیادی برطرف شده ،گفت: سیاست اصولی دولت این است که صنعت نشر ملی شود و موضوع کاغذ را از وابستگی به خارج رها کند ...
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۴۰۱/۰۸/۲۵ - ۰۰:۳۱    
آیین تجلیل از خادمان صنعت نشر و مروجان کتابخوانی در خوزستان و رونمایی از 31 عنوان کتاب حوزه علمیه خواهران در هفته کتاب و کتابخوانی برگزار شد.
ایبنا   ۱۴۰۱/۰۸/۲۴ - ۲۲:۴۹   + ۲ سایت دیگر  
یاسر احمدوند با بیان اینکه نیاز سالانه کشور به کاغذ تحریر 60 هزار تن است، گفت: امیدواریم سال آینده علاوه بر کارخانه مازندران، کارخانه کاغذ پارس نیز به مدار تولید بیاید و کارخانه زاگرس فارس نیز در مدار تولید قرار گیرد. در این زمینه نیاز کاغذ کشور با تولید این سه کارخانه پاسخ داده خواهد شد.
خبرگزاری رضوی   ۱۴۰۱/۰۸/۲۴ - ۲۰:۳۳   + ۱۲ سایت دیگر  
وی تاکید کرد: ملی کردن صنعت نشر و خروج کاغذ از وابستگی به خارج از کشور، سیاست اصولی دولت است که به این منظور تولید کاغذ داخلی در دستور کار قرار گرفته است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۸/۲۴ - ۲۰:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
علی رمضانی در حاشیه رونمایی از آثار جدید نشر جام جم گفت: اگر که ما 120 میلیون نسخه و 111 هزار عنوان از هفته کتاب سال گذشته تا به حال منتشر کردیم فقط تعدادی عنوان وجود دارد که دنباله دار هستند و حتماً 15 عنوان جام جم در این لیست هستند.
پانا   ۱۴۰۱/۰۸/۲۴ - ۱۹:۲۴   + ۲۳ سایت دیگر  
تهران (پانا) - چهارمین نمایشگاه بین المللی کتاب سلیمانیه پنجشنبه این هفته 26 آبان با حضور جمهوری اسلامی ایران آغاز به کار می کند. چهارمین نمایشگاه بین المللی کتاب سلیمانیه پنج شنبه 26 آبان با حضور جمهوری اسلامی ایران آغاز به کار می کند ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۸/۲۴ - ۱۳:۵۴   + ۱۸ سایت دیگر  
در مراسم بزرگداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار که با معرفی کتابخانه ها، مسئولان و کتابداران نهادی برگزیده کشور برگزار شد، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از اینکه بخش مهمی از نیاز داخلی صنعت نشر کشور برطرف شده، به طوریکه حدود 80 درصد کتاب های درسی با کاغذهای تولید داخل تامین می شوند، سخن گفت.
نصر نیوز   ۱۴۰۱/۰۸/۲۴ - ۱۰:۵۶    
نصر: روز کتاب و کتابخوانی بهترین بهانه برای احوالپرسی با فعالان صنعت نشر در آذربایجان است.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۰۸/۲۴ - ۱۰:۳۶   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست، محمدباقر قالیباف در صحن علنی امروز (سه شنبه، 24 آبان ماه) مجلس شورای اسلامی در نطق پیش از دستور، روز بزرگداشت آیت الله علامه سید محمدحسین طباطبایی را تبریک و تهنیت گفت و افزود: لازم است که یادی از این گوهر یگانه آسمان حکمت و فلسفه داشته باشم؛ همچنین امروز هم روز کتاب ...
آنا / شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۱/۰۸/۲۴ - ۰۹:۰۸   + ۳۶ سایت دیگر  
رئیس مجلس شورای اسلامی به اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس دستور داد برای رفع سریع مشکلات صنعت نشر اقدام کنند.
شارا   ۱۴۰۱/۰۸/۲۴ - ۰۹:۳۵    
مهدی باقریان رییس انجمن متخصصان روابط عمومی - سرعت تغییر "فناوری" در "صنعت نشر" چنان سرسام آور است که دیگر نمی تواند با روش های قدیمی به حیات خود ادامه دهد و ناگزیر به تطبیق خود با این شرایط جدید خواهد بود ...
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۱/۰۸/۲۴ - ۰۹:۳۲   + ۱۲ سایت دیگر  
رئیس مجلس شورای اسلامی ضمن تبریک روز کتاب و کتابخوانی گفت: کمیسیون فرهنگی مجلس لازم است موانع صنعت نشر را پیگیری و رفع کند.