سه شنبه ۱۱ مهرساعت ۱۵:۱۰Oct 2023 3
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «بارزانی»

خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۷/۰۶ - ۲۲:۰۹   + ۱۱ سایت دیگر  
مشاور عالی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران با بیان اینکه بارزانی برای مقابله با داعش از آمریکا درخواست کمک کرده بود، گفت: آمریکایی ها برای کمک وعده سه ماهه دادند ولی بعد از درخواست بارزانی از شهید سلیمانی، تنها به فاصله چند ساعت نیروهای جبهه مقاومت علیه داعش سازماندهی شدند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۰:۱۰   + ۹ سایت دیگر  
در داخل اقلیم کردستان عراق هم شمار زیادی از مردم و سیاسیون کرد مخالف تصمیم خودسرانە مسعود بارزانی بودند و پیامدهای منفی این رفراندوم غیرقانونی را خطرناک تلقی کردند.
اتاق نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۰۸:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش اتاق خبر به نقل از اکوایران، وقتی بشار اسد در سال 2000 در سوریه به قدرت رسید، رهبران غربی او را به عنوان فانوسی برای اصلاحات و لیبرالیسم اقتصادی معرفی کردند. این نمای ظاهری چندان دوام نداشت. حکمرانی او منتهی به مرگ نیم میلیون سوری و بی خانمان شدن بیش از 5 میلیون نفر از مردم این کشور شد. ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۳ - ۲۰:۳۵   + ۶ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- سید عمار حکیم رهبر جریان حکمت ملی عراق در دیدار با هیئت اقلیم کردستان عراق به ریاست مسرور بارزانی بر اهمیت دیدارهای متقابل مقامات بغداد و اربیل برای مطرح کردن دیدگاه ها و جست وجوی راه حل های ریشه ای بحران ها تأکید کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۶/۲۳ - ۱۶:۵۹   + ۶ سایت دیگر  
دیدار بارزانی با السودانی در بغداد، رایزنی وزیر مشاور امارات با الحلبوسی، فناوری های نوین برای کنترل مرزها و اعلام موفقیت اجرای طرح امنیتی ویژه مراسم سالگرد رحلت پیامبر اسلام(ص) از جمله خبرهای مربوط به عراق است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۳ - ۱۴:۴۷   + ۹ سایت دیگر  
وفق توافق نامه امنیتی ایران و عراق، بغداد متعهد شده تا پایان روز 28 شهریورماه، علاوه بر خلع سلاح کامل گروهک های تروریستی ضد ایران مستقر در اقلیم، همه آنها را از مناطق نزدیک به مرزهای ایران به عمق خاک این کشور منتقل کند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۳ - ۱۴:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
هیأتی از منطقه کردستان عراق به رهبری مسرور بارزانی با هدف رایزنی با مقامات دولت مرکزی، وارد بغداد شد و مورد استقبال السودانی قرار گرفت.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۲۳ - ۱۴:۳۸    
مسرور بارزانی نخست وزیر منطقه کردستان عراق با نخست وزیر این کشور در بغداد دیدار کرد.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۲۱:۱۱   + ۱۰ سایت دیگر  
سفیر ایران در بغداد در سفر به اربیل منطقه کردستان عراق با نیچروان بارزانی رئیس این منطقه دیدار و در مورد راه های تقویت روابط بین تهران، اربیل و بغداد و توافق امنیتی بین ایران و عراق رایزنی کرد.
بولتن نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۱۹:۱۶    
رسانەهای اقلیم کردستان بە نقل از المانیتور خبری را دربارۀ ارسال نامەای از مسرور بارزانی بە جو بایدن مبنی بر درخواست کمک بارزانی از رئیس جمهور آمریکا در خصوص خطر فروپاشی ساختار اقلیم کردستان منتشر کردند اما ارگان رسانەای دولت اقلیم کردستان این خبر را تکذیب کرد.
عصر ایران   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۱۸:۳۷   + ۱۲ سایت دیگر  
نچیروان بارزانی رئیس اقلیم کردستان عراق تاکید کرد که اقلیم به توافق نامه امضا شده میان بغداد و تهران در خصوص خلع سلاح گروه های تروریستی تجزیه طلب پایبند است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۱۴:۵۰   + ۹ سایت دیگر  
نشریه المانیتور گزارش داد، نخست وزیر دولت منطقه ای اقلیم کردستان عراق در نامه ای به رئیس جمهور آمریکا از او خواسته تا در بحران رو به رشد بین این دولت با دولت مرکزی در بغداد مداخله کند.
ایران آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۱۴:۳۴   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش ایران آنلاین، به نقل از کردستان 24 ، نچیروان بارزانی رئیس اقلیم کردستان عراق امروز پس از دیدار با وزیر امور خارجه اتریش در کنفرانس خبری اظهار داشت: ما به عنوان بخشی از خاک عراق به توافقنامه امنیتی بین تهران و بغداد پایبند هستیم. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۱۲:۱۵   + ۳ سایت دیگر  
نخست وزیر منطقه کردستان عراق با اشاره به این که بزودی برای حل مشکلات میان اربیل و دولت فدرال به بغداد سفر خواهد کرد، گفت: صبر طولانی ما به معنای ضعف ما نیست .
مثلث آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۱۰:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
طی سفری که سفیر جمهوری اسلامی ایران به کردستان داشت، با مسعود بارزانی رئیس حزب دموکرات کردستان دیدار و گفتگو کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۲۳:۳۹   + ۶ سایت دیگر  
یک روزنامه نگار آمریکایی هشدار داد که مسعود بارزانی قصد دارد بار دیگر در برابر دولت مرکزی عراق با کارت داعش بازی کند و به دنبال تقویت این گروه تروریستی خواهد بود.
تدبیر و امید   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۱۶:۱۳   + ۳۳ سایت دیگر  
بارزانی با تاکید بر اهمیت روابط با جمهوری اسلامی ایران گفت که ایران همسایه ای مهم برای منطقه کردستان است، این منطقه به توافق امنیتی ایران و عراق پایبند است و ایران مطمئن باشد که اجازه نخواهیم داد امنیت این کشور از داخل این منطقه تهدید شود .
ایران پرس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۱۸:۵۶   + ۷ سایت دیگر  
محمد کاظم آل صادق صبح امروز با سفر به اقلیم کردستان عراق با مسرور بارزانی نخست وزیر و نیچروان بارزانی رئیس این اقلیم دیدار و گفت و گو کرد.
شفقنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۱۷:۴۲   + ۶ سایت دیگر  
شفقنا- رئیس اقلیم کردستان عراق با تاکید بر پایبندی این اقلیم به توافقنامه امنیتی بین عراق و ایران گفت: اجازه نمی دهیم هیچ گونه تهدید امنیتی علیه ایران از اقلیم کردستان عراق انجام شود. ...
رئیس منطقه کردستان عراق در دیدار با سفیر جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد کردستان عراق به توافق امنیتی ایران و عراق پایبند است و اجازه نخواهد داد هیچ گونه تهدیدی از این منطقه متوجه ایران شود. ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۱۵:۳۸   + ۳۰ سایت دیگر  
ایسنا : بارزانی با تاکید بر اهمیت روابط با جمهوری اسلامی ایران گفت که ایران همسایه ای مهم برای منطقه کردستان است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۶/۱۷ - ۰۰:۱۶   + ۷ سایت دیگر  
پایگاه خبری المعلومه به نقش پنهان دستگاه های اطلاعاتی آمریکا و موساد در حمایت و شکل گیری نظام های سیاه دیکتاتوری صدام حسین معدوم و مسعود بارزانی در اقلیم کردستان عراق پرداخته است.
راهبرد معاصر   ۱۴۰۲/۰۶/۱۶ - ۲۰:۰۸   + ۸ سایت دیگر  
سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق در تماسی تلفنی با مسرور بارزانی نخست وزیر اقلیم کردستان عراق از حسن میزبانی، مهمان نوازی مردم و مسئولان اقلیم و ارائه خدمات همه جانبه در زمینه های مختلف به زائران اربعین حسینی تقدیر و تشکر کرد.
بولتن نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۱۵ - ۱۸:۱۵    
یکی از رهبران ائتلاف العروبه در کرکوک، رهبران اهل سنت را به توطئه در کنار مسعود بارزانی برای سیطره بر استان کرکوک متهم کرد.
دیپلماسی ایرانی   ۱۴۰۲/۰۶/۱۴ - ۱۰:۳۱   + ۳ سایت دیگر  
کرکوک چند روز گذشته را به سختی گذراند. زد و خوردی که شنبه شب در این شهر روی داد که به گزارش خبرگزاری فرانسه طی آن 3 نفر کشته و 16 نفر زخمی شدند شبی تلخ را برای اهالی این شهر رقم زد. ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۳ - ۱۸:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
بغداد - ایرنا - نخست وزیر دولت محلی اقلیم کردستان عراق امروز (دوشنبه) بار دیگر با حمله به دولت فدرال (مرکزی) این کشور، طرف های سیاسی را به تلاش برای بازگرداندن عراق به دوران دیکتاتوری متهم کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۶/۱۳ - ۱۸:۳۵   + ۳ سایت دیگر  
روز شنبه استان کرکوک شاهد درگیری هایی میان ساکنان کُرد و ساکنان عرب و ترکمان این استان بود. این درگیری ها پس از حمله افرادی وابسته به "حزب دموکرات" به معترضان که به شکل مسالمت آمیز اقدام به مسدود کردن راه ها و معابر کرده بودند، رخ داد.
ایسکانیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۱۳ - ۱۱:۰۲    
علی موسوی خلخالی با اشاره به مخالفت معترضان به بازگرداندن کرکوک به اقلیم کردستان عراق تصریح کرد: عدم بازگشت کرکوک به اقلیم کردستان هزینه سنگینی برای مسعود بارزانی خواهد داشت و به همین دلیل وی برای تحمیل خواسته خود به دولت مرکزی دست به خشونت زده است.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۲ - ۲۲:۰۵    
بغداد - ایرنا - سخنگوی جبهه ترکمان های عراق گفت: حزب دموکرات کردستان عراق می تواند در کرکوک فعالیت سیاسی داشته باشد اما حق ندارد بر مقر فرماندهی مشترک در کرکوک که نمادی از اعمال قانون در این استان است، دست اندازی کند.
دیپلماسی ایرانی   ۱۴۰۲/۰۶/۱۲ - ۱۸:۰۸   + ۹ سایت دیگر  
در پی ناآرامی هایی که در کرکوک عراق رخ داد، دادگاه عالی فدرال عراق امروز (یکشنبه) دستور حاکمیتی صادر کرد. به گزارش ایسنا، به نقل از المیادین، دادگاه عالی فدرال عراق دستور حاکمیتی را جهت متوقف کردن اقدامات برای گشودن مقر حزب دموکرات در کرکوک صادر کرد. ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۲ - ۰۹:۱۷   + ۱۱ سایت دیگر  
منابع عراقی از پایان منع تردد در کرکوک در پی بازگشت آرامش به استان خبر دادند. در رابطه با رویدادهای کرکوک پیشتر نخست وزیر عراق در گفت وگوی تلفنی با رئیس حزب دموکرات کردستان بر ضرورت افزایش تلاش برای برخورد با کسانی که در پی بر هم زدن امنیت استان کرکوک هستند، تأکید کرد.
نبض بازار   ۱۴۰۲/۰۶/۱۲ - ۰۰:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
تصاویری از درگیری شدید میان طرفداران حزب دموکرات کردستان عراق به ریاست مسعود بارزانی و معترضان به تحویل مقر ستاد عملیات کرکوک به حزب دموکرات رخ داد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۱ - ۲۲:۵۳   + ۱۲ سایت دیگر  
نخست وزیر اقلیم کردستان عراق خواستار مداخله فوری محمد شیاع السودانی نخست وزیر این کشور برای کنترل اوضاع کرکوک شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۱۱ - ۲۱:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
محمدشیاع السودانی نخست وزیر عراق در پی بروز درگیری در کرکوک در اقلیم کردستان عراق، فرمان منع رفت و آمد در این استان صادر کرد.
برترین ها / انتخاب   ۱۴۰۲/۰۶/۱۱ - ۲۳:۲۸   + ۲۴ سایت دیگر  
خبرگزاری رسمی عراق گزارش داد که نخست وزیر این کشور ضمن اعلام منع آمدوشد در کرکوک به نیروهای امنیتی دستور داده کسانی که شورش کردند را بازداشت کنند.
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۰۳ - ۰۹:۴۷   + ۱۱ سایت دیگر  
ایسنا نوشت: وزیر خارجه ترکیه در کنفرانس مطبوعاتی مشترکی با نخست وزیر اقلیم کردستان عراق بر تصمیم آنکارا برای پاکسازی عراق از وجود پ.ک.ک تأکید کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۰۲ - ۱۶:۱۳   + ۳ سایت دیگر  
وزیر خارجه ترکیه در سفر به اقلیم کردستان عراق، با مسرور بارزانی نخست وزیر این منطقه دیدار و گفت و گو کرد.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۲/۰۵/۲۹ - ۲۳:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: رسانه های عراقی خبر دادند، یک هیئت عالی رتبه از نیروهای ائتلاف بین المللی در عراق و سوریه با نیچروان بارزانی رئیس اقلیم کردستان عراق دیدار و گفتگو کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۵/۲۷ - ۰۹:۲۱   + ۵ سایت دیگر  
نخست وزیر منطقه کردستان عراق در سفری به ابوظبی با رئیس امارات عربی متحده دیدار و گفت وگو کرد.
افکار نیوز   ۱۴۰۲/۰۵/۲۶ - ۰۱:۵۰   + ۳ سایت دیگر  
رئیس حزب دموکرات کردستان عراق در تازه ترین اثر خود، از کمک ایران به حکومت منطقه کردستان عراق و نقش حاج قاسم سلیمانی در حمایت از کُردها در برابر داعش نوشت.
کیهان   ۱۴۰۲/۰۵/۲۴ - ۲۲:۴۳   + ۳ سایت دیگر  
رئیس حزب دموکرات کردستان عراق خاطرنشان کرد: زمانی که گروه تروریستی داعش برای اربیل و اقلیم کردستان خطرآفرین شد ، حاج قاسم یک هواپیما پر از دوشکا، گلوله آرپی جی و فشنگ برای پیشمرگ های کرد ارسال کرد. ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۵/۲۴ - ۱۴:۳۶   + ۳ سایت دیگر  
رئیس حزب دموکرات کردستان عراق با هیئتی از ائتلاف آمریکا درباره مبارزه با تروریسم و مسائل امنیتی بحث و گفت وگو کرد.
قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۰۵/۱۸ - ۰۰:۱۰    
امروز حزب دموکرات به دنبال رسیدن به قدرت انحصاری در مجلس محلی، نهادهای نظامی و دولت اقلیم است و در مقابل حزب اتحادیه میهنی کردستان نسبت به زیادخواهی رهبران دموکرات اعترض کردند و همین مسئله منجر به تنش و درگیری بین این دوحزب در منطقه اقلیم شده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۵/۱۶ - ۲۰:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
نشست رهبران چارچوب هماهنگی با حضور نخست وزیر عراق و هیئت اعزامی جنبش دموکرات کردستان در دفتر رئیس ائتلاف الفتح برگزار شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۵/۱۲ - ۱۱:۱۶   + ۴ سایت دیگر  
رئیس اقلیم کردستان عراق در دیدار با وزیر دفاع استونی، روابط دوجانبه و وضعیت نیروهای استونی در اقلیم، در چارچوب ائتلاف بین المللی مبارزه با داعش را بررسی کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۵/۰۹ - ۱۲:۲۲   + ۹ سایت دیگر  
رئیس دولت منطقه کردستان عراق در سالروز وقوع کشتار عشیره بارزانی ها به دست رژیم بعث، از بغداد درخواست غرامت کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۵/۰۲ - ۱۱:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
رسانه ها از انفجار مشکوک یک خودرو در دهوک و کشته شدن مقام سابق اطلاعاتی از حزب دموکرات کردستان عراق خبر دادند.
بولتن نیوز   ۱۴۰۲/۰۴/۲۸ - ۱۲:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
حزب دموکرات کردستان بارزانی ها و حزب اتحادیه میهنی طالبانی ها، دو حزب کردی در شمال عراق هستند که از بین سایر احزاب این منطقه بیشترین نفوذ و قدرت و منابع مالی را دارند و علی رغم توافق برای اجتناب از برادرکشی ، اختلافات و رقابت آن دو همچنان پابرجاست.
فردا نیوز   ۱۴۰۲/۰۴/۲۷ - ۱۸:۰۹   + ۲ سایت دیگر  
رئیس اقلیم کردستان عراق در سفر به جمهوری آذربایجان با الهام علی اف رئیس جمهور این کشور دیدار و گفت و گو کرد.