سه شنبه ۰۴ مهرساعت ۱۲:۲۹Sep 2023 26
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «نرخ بیکاری»

ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۱۰:۲۶   + ۱۳ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست، ولادیمیر افیموف، معاون شهردار در بخش سیاست اقتصادی روسیه گفت که مسکو در سال گذشته کمترین نرخ بیکاری را در میان شهرهای بزرگ کشورهای گروه 20 داشته است. این نرخ بر اساس روش های مورد استفاده توسط سازمان بین المللی کار (ILO) محاسبه شده است. ...
شادا   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۱۸:۱۲   + ۱۸ سایت دیگر  
یک مقام مسئول در وزارت اقتصاد رشد اقتصادی 6.2 درصد در بهار سال جاری را از آثار اقدامات دولت برای مهار تورم و رشد تولید برشمرد و با اشاره به کاهش نرخ بیکاری تاکید کرد: این نشان می دهد که توانسته ایم رشد اقتصادی اشتغال زا داشته باشیم.
سلام نو / رکنا   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۱۰:۲۲   + ۲۶ سایت دیگر  
همچنین حذف محدودیت سقف پرداخت از کلیه خدمات بستری و اعمال جراحی، حذف محدودیت سقف پرداخت برای تأمین داروی بیماران خاص و حذف محدودیت سقف در برخی خدمات تشخیصی گران قیمت (مثل اندوسکوپی و کلونوسکوپی و..)، در هردو طرح اصلی و اختیاری ارائه شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۱۱:۳۹   + ۲۹ سایت دیگر  
وزیر کار گفت: نرخ بیکاری زنان، فارغ التحصیلان و جوانان در دولت سیزدهم کاهشی بوده و تعدیل کارگران در کارخانجات سیر نزولی داشته است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۱۰:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
باشگاه خبرنگاران توانا_ دولت سیزدهم توانست به رغم تحریم ها، بیش از 5 هزار واحد تولیدی و صنعتی با اشتغال 118 هزار نفر را احیا کند. میانگین نرخ بیکاری در زمان شروع به کار دولت سیزدهم 9/6 درصد بود که در بهار امسال به 8/2 درصد رسیده است.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۰۰:۱۹   + ۴ سایت دیگر  
جلسه شورای اشتغال و سرمایه گذاری استان با حضور سید صولت مرتضوی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و محمد صادق معتمدیان استاندار آذربایجان غربی برگزار شد.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اهدای لوح تقدیری از موفقیت های استانداری آذربایجان غربی در اجرای سیاست های اشتغال دولت مردمی سیزدهم و کاهش مطلوب نرخ بیکاری در استان قدردانی کرد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۲۳:۵۸   + ۹ سایت دیگر  
ارومیه - ایرنا - استاندار آذربایجان غربی گفت: تمامی فعالیت های دولت سیزدهم و رشد اقتصادی در راستای اشتغال و تاثیرگذاری در کاهش نرخ بیکاری است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۲۳:۵۳    
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت:آذربایجان غربی یکی از سرآمدترین استان های کشور در کاهش نرخ بیکاری است.
عصر ایران   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۲۳:۴۷   + ۱۰ سایت دیگر  
سید صولت مرتضوی نرخ بیکاری کل کشور در سال گذشته را 9 درصد اعلام کرد و گفت: کمترین نرخ بیکاری در 2 دهه اخیر مربوط به عملکرد دولت سیزدهم است که با این حساب، نرخ بیکاری کل کشور در بهار 1402 به 8.2 رسیده و نرخ مشارکت اقتصادی در سال 1402 نیز افزایشی است.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۲۳:۴۷   + ۳ سایت دیگر  
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی احیای 5 هزار و 400 واحد تعطیل و راکد در کشور را از توفیقات دولت سیزدهم دانست و گفت: دهه پیش رو دهه رونق و شکوفایی است و رشد اقتصادی دو رقمی را پیش بینی کرده ایم.
استانداری مازندران   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۲۳:۲۹   + ۵ سایت دیگر  
حسن خیریانپور، گردش مالی تولید 19 هزار تُن آبزیان در استان مازندران در یکسال اخیر را 150 هزار میلیارد ریال اعلام کرد.
رویداد ایران   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۲۲:۱۳    
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: نرخ بیکاری در استان ها و شهرستان های مرزی بیشتر از متوسط نرخ بیکاری کشوری است.
جماران   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۶:۵۹   + ۲۹ سایت دیگر  
سید صولت مرتضوی (وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی) گفت: نرخ بیکاری در استان ها و شهرستان های مرزی بیشتر از متوسط نرخ بیکاری کشوری است. مصوبه هیئت وزیران در حوزه اشتغال؛ معیشت و تاب آوری مردم مرزنشین را دنبال می کند. جمعیت متراکم مرزی رونق را در این مناطق به دنبال خواهد داشت.
روز نو   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۱:۲۲   + ۸ سایت دیگر  
نرخ تورم و نرخ بیکاری بالا که منجر به افزایش شاخص فلاکت شده است در کنار افزایش خط فقر در ایران، سقوط ارزش پول ملی و کاهش قدرت خرید مردم، بیانگر دشوارتر شدن زندگی برای مردم در استان های مختلف است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۰۹:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
شهرستان شادگان علی رغم وجود ظرفیت های متعدد در حوزه هایی نظیر کشاورزی، دامپروری، تجارت، صنعت و گردشگری دارای 60 هزار بیکار است.
وزیر تعاون تصریح کرد: بر اساس گزارش هایی که ارائه شد، میانگین نرخ بیکاری در استان های همجوار با مرز، درصدی بیشتری از میانگین نرخ بیکاری کشور است که زیبنده نیست.
ملیت   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۴:۲۹   + ۱۳ سایت دیگر  
معاون اشتغال وزارت کار با اشاره به اینکه میانگین نرخ بیکاری استان های مرزی در 1400 به 9.9 درصد رسیده است گفت: میانگین نرخ بیکاری در استانهای مرزی بیش از میانگین نرخ بیکاری در کشور است.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۲:۴۱   + ۳ سایت دیگر  
در سال هایی که نرخ بیکاری کاهش یافته و یا نرخ ثابتی را تجربه کرده، شاهد کاهش تعداد معتادان دستگیر شده هستیم.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۱:۵۷    
اردبیل- معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اردبیل گفت: در فصل بهار امسال نرخ بیکاری در استان اردبیل به کمتر از 7.4 درصد رسید.
بازار کار   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۱:۴۶   + ۴ سایت دیگر  
معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در تعالی اشتغال و کاهش نرخ بیکاری حوزه هماهنگی بین دستگاهی نقش اثربخشی دارد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۰۹:۴۰   + ۱۶ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر تعاون گفت: میانگین نرخ بیکاری در استانهای مرزی بیش از میانگین نرخ بیکاری در کشور است. این نرخ در سال 1400 به 9.9 درصد رسیده است.
کاماپرس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۰۹:۲۳    
قطر با داشتن جمعیتی حدود 2 میلیون و 700 هزار نفر دارای رشد اقتصادی، گردشگری، توسعه بهداشتی و رفاهی نسبتا بالایی است و به یکی از مهاجرپذیرترین کشورها تبدیل شده است ...
معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در تعالی اشتغال و کاهش نرخ بیکاری حوزه هماهنگی بین دستگاهی نقش اثربخشی دارد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۰۰:۱۳    
گروه گزارش: شاخص فلاکت که از جمع نرخ بیکاری و نرخ تورم به دست می آید، به ترتیب در استان های لرستان و یزد به بالاترین سطح خود در بهار امسال رسیده است. برآوردها نشان می دهد پیش ازاین، در سال 1401 نیز استان لرستان در صدر جدول شاخص فلاکت قرار داشت و چهارمحال و بختیاری نیز چهارمین جایگاه را ثبت کرده بود
راه امروز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۲۳:۳۲   + ۳ سایت دیگر  
پایین ترین نرخ بیکاری در دو استان تهران و بوشهر رقم خورده است. استان هایی که در سال 1401 جزو 3 استان با کمترین میزان شاخص فلاکت بوده اند.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۰:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
کرمان- مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان با اشاره به کاهش 3.1 درصدی نرخ بیکاری استان کرمان گفت: سال گذشته 112 درصد تعهد اشتغالزایی استان محقق شد.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۱۶:۴۳   + ۳۴ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: شاخص فلاکت که از جمع نرخ بیکاری و نرخ تورم به دست می آید، به ترتیب در استان های لرستان و یزد به بالاترین سطح خود در بهار امسال رسیده است. برآوردها نشان می دهد پیش از این، در سال 1401 نیز استان لرستان در صدر جدول شاخص فلاکت قرار داشت و یزد نیز ششمین جایگاه را ثبت کرده بود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۱۲:۳۳   + ۹ سایت دیگر  
نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی گفت: بی تفاوتی وزارت نفت درباره پالایشگاه خوزستان باعث افزایش نرخ بیکاری در شهر آبادان شده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۱۲:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
شهرکرد_فرماندار شهرستان شهرکرد گفت: در راستای رشد و کاهش نرخ بیکاری در شهرستان، حل معضلات واحدهای تولیدی به جدیت دنبال می شود و تحقق این امر نیازمند کار میدانی و جهادی است.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۱۲:۰۲    
بجنورد- ایرنا- ایجاد حدود 27 هزار فرصت شغلی، بهره مندی هزار و 587 طرح از تسهیلات مشاغل خانگی، پرداخت 715 میلیارد ریال تسهیلات اشتغال پایدار روستایی و کاهش یک درصدی نرخ بیکاری بخشی از دستاوردهای دولت در حوزه اشتغال و کارآفرینی خراسان شمالی است.
عصر اترک   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۰۷:۰۴    
معاون امور اقتصادی استانداری خراسان شمالی گفت: نرخ بیکاری در استان در بهار امسال از 9.3 درصد به 7 درصد کاهش یافته است.
کارآفرین نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۴ - ۲۳:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با اعلام اینکه این استان با نرخ 4.9 درصد، کمترین نرخ بیکاری را در بین استان های کشور به خود اختصاص داد، گفت: امسال ایجاد 14 هزار و 649 شغل در استان هدفگذاری شده است.
خوزنیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۴ - ۱۸:۱۵    
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اهواز: توسعه طرح تولید بدون کارخانه علاوه رشد اقتصادی به کاهش نرخ بیکاری کمک می کند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۲۴ - ۱۱:۳۳   + ۱۶ سایت دیگر  
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اهواز: توسعه طرح تولید بدون کارخانه علاوه رشد اقتصادی به کاهش نرخ بیکاری کمک می کند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۳ - ۰۹:۲۱    
فرماندار گچساران گفت: این شهرستان یک شهر صنعتی و دارای نفت می باشد ولی بیشترین آمار بیکاری را در کهگیلویه و بویراحمد به خود اختصاص داده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۲۲:۱۸   + ۲ سایت دیگر  
خراسان جنوبی رتبه دوم کاهش نرخ بیکاری را در کشور دارد اما کارشناسان اذعان دارند بخش زیادی از آمار اشتغال استان مربوط به غیر بومی ها است.
وزارت امور خارجه   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۱۱:۳۱    
گزیده اخبار و تحولات اقتصادی دانمارک در هفته سوم شهریور 1402 مندرج در رسانه های این کشور به شرح زیر ارائه می گردد. ادامه ثبات نرخ بیکاری و کمبود نیروی انسانی در دانمارک ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۱۰:۲۸   + ۲ سایت دیگر  
بجنورد- ایرنا- مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی گفت: دستگاه های اجرایی 30 هزار و 235 فرصت شغلی طی عملکرد دولت با هدف کاهش نرخ بیکاری در استان ایجاد کردند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۰۹:۳۶   + ۷ سایت دیگر  
نرخ بیکاری بریتانیا در ماه جولای به 4.3 درصد رسید.
خبر فوری   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۰۹:۳۲    
در خصوص نرخ بیکاری در دنیا، به ویژه در بازه سنی جوانان، اعداد و ارقام زیادی مطرح است، اما جالب است بدانید بدترین وضعیت را کشور آفریقای جنوبی دارد. ایران در رده بندی جهانی در رده دهم است.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۱۳:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
لندن – ایرنا – تازه ترین داده های مرکز ملی آمار انگلیس (اوان اس) که امروز (سه شنبه) منتشر شد نشان می دهد که نرخ بیکاری در این کشور در سایه رکود اقتصادی افزایش یافته و بسیاری از مشاغل در تابستان ریزش کرده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۱۲:۳۰   + ۳ سایت دیگر  
بوشهر- امام جمعه اهرم گفت: انتظار می رود که با تلاش مسئولان، کاهش نرخ بیکاری در تنگستان دنبال شود.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۱۰:۰۴   + ۱۲ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست به نقل از ترکیش نیوز، اداره آمار ترکیه اعلام کرد که نرخ بیکاری ترکیه در ماه جولای از 9.6 درصد ثبت شده در ماه گذشته و 10.2 درصد ماه ژوئن 2022 به 9.4 درصد کاهش یافته است. ...
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در سطح استان ها باید با تشویق جوانان به مهارت آموزی و هدایت تسهیلات به ایجاد مشاغل به رشد تولید و کاهش نرخ بیکاری کمک کرد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۱۱:۳۳   + ۲ سایت دیگر  
پاکدشت- فرماندار پاکدشت با تاکید بر حل مشکلات در حوزه اشتغال گفت: اعطای تسهیلات اشتغالزایی آسان کاهش نرخ بیکاری در پاکدشت را رقم می زند.
اتاق نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۰۹:۵۰   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش اتاق خبر به نقل از خبرنگار ایرنا ، یکی از مشکلات عمده کرمانشاه طی 40 سال اخیر میزان بالای نرخ بیکاری بوده به نحوی که کرمانشاه همواره جزو استان های پربیکار در سطح کشور بوده است. ...
کاماپرس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۰۹:۲۳    
هلند با داشتن نرخ بیکاری برابر با 3.8، از کمترین میزان نرخ بیکاری در اتحادیه اروپا برخوردار است. این کشور به دلیل داشتن ویژگی هایی همچون نرخ بیکاری پایین، شرایط کاری مناسب، دریافت آسان اقامت، ثبات اقتصادی و رفاه اجتماعی همواره یکی از محبوب ترین کشورهای اروپایی برای متقاضیان مهاجرت کاری بوده است. ...
روزنامه شهروند   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۰۹:۰۵   + ۴ سایت دیگر  
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر گفت: با تخصیص 30 هزار میلیارد ریال اعتبار از محل تبصره 18 قانون بودجه، پیش بینی می شود تا پایان امسال 25 هزار شغل در این استان ایجاد شود. ...