چهارشنبه ۱۷ خردادساعت ۲۰:۰۳Jun 2023 7
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «سفال»

خبرگزاری مهر   ۸ ساعت پیش   + ۷ سایت دیگر  
رشت- مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان از افتتاح نخستین کارگاه اقامتی شمال کشور همزمان با هفته صنایع دستی در روستای دیماسرای سیاهکل خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۱۶ - ۱۳:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
همدان- رئیس دادگاه عمومی بخش لالجین گفت: ترک فعل برخی دستگاه ها و تسامح آنان، موجب شکل گیری جرائم زیست محیطی شده و انباشت ضایعات سفال و سرامیک در حاشیه رودخانه قوری چای شده است.
همدان پرس   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۱۰:۰۰   + ۶ سایت دیگر  
25 میلیون دلار صادرات صنایع دستی در همدان ثبت شده است | صنایع دستی همدان از جمله چرم، مبل و منبت، مرواربافی به کشورهای آذربایجان، ترکیه و ارمنستان صادر می شود و کشور عراق نیز از بازارهای مهم ما در حوزه سفال سرامیک است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۰۸:۲۵    
نمایشگاه نقاشی و سفال هنرمند بیجاری در سینما آزادی این شهر افتتاح شد.
عصر همدان   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۰۹:۴۳    
رئیس دادگاه عمومی بخش لالجین از ورود ویژه دستگاه قضا در راستای پاکسازی ضایعات سفال و سرامیک در حاشیه رودخانه قوری چای خبر داد. وی در خاتمه خاطر نشان کرد: جلسات شورای پیشگیری از وقوع جرم بخش لالجین با موضوعات اولویت دار و با هدف کاهش جرائم تداوم خواهد داشت .
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۰۹:۳۹   + ۴ سایت دیگر  
معاون اداره کل حمایت از تولید معاونت صنایع دستی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از تشکیل میز تخصصی سفال و سرامیک استان اصفهان خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۴:۱۳   + ۴ سایت دیگر  
به مناسبت دهه کرامت نمایشگاهی از آثار سفال و صنایع دستی هنرمند دیار گروس محمد علی حسینی در محل گالری مهر پردیس سینمایی آزادی بیجار افتتاح شد.
خوزنیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۰:۳۳   + ۳ سایت دیگر  
سفال باستانی کشف شده در شهر هرمز اهواز یک فعال گردشگری با اشاره به لزوم احداث و راه اندازی موزه در اهواز گفت: بسیاری از آثار تاریخی اهواز در موزه شهرهای دیگر نگهداری و حفظ می شوند و در صورت راه اندازی موزه می توان آن ها را به این کلانشهر بازگرداند و در معرض تماشای مردم و گردشگران قرار داد. ...
بانکداری ایرانی   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۲۲:۵۳   + ۱۳ سایت دیگر  
به همت دفتر خدمات مسافرتی ایرانگردی و جهانگردی تور اتوبوسی همدان، علیصدر تا لالجین برگزار می شود به گزارش روابط عمومی گروه هتل های ایرانگردی و جهانگردی، دفتر خدمات مسافرتی ایرانگردی و جهانگردی، مجری برگزاری تورهای جذاب داخلی، در نظر دارد در تاریخ های 18 و 25 خرداد ماه، تور دو روزه اتوبوسی همدان ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۷:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
سرپرست معاونت صنایع دستی استان یزد از راه اندازی تشکل سفال و سرامیک به عنوان نخستین تشکل حوزه صنایع دستی یزد خبر داد.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۴:۵۵    
سرپرست معاونت صنایع دستی استان یزد از برگزاری اولین نشست میز تخصصی گروه سفال و سرامیک در یزد خبر داد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۱۱:۳۳   + ۲ سایت دیگر  
رنگ ها، نقش ها و سفال ها در نمایشگاه نقش و خشت دست آفریده های هنرمندان کوهدشت را به نمایش گذاشته است.
سلام نو / روزنامه شهروند   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۱۶:۲۵   + ۱۹ سایت دیگر  
باستان شناسان اسکلت کامل فردی که 7000 سال پیش در لهستان زندگی می کرد راکشف کردند.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۱۰:۴۲    
سرپرست اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لالجین از برپایی مسابقه نقاشی روی سفال برای کودکان دستجردی در هفته میراث فرهنگی خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۹ - ۱۹:۵۴   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/آذربایجان شرقی معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی با اشاره به مطالعات باستان شناسی در ملکان و لیلان، گفت: آثار به دست آمده از این مطالعات نشان می دهد ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۲/۲۹ - ۱۲:۲۷   + ۳ سایت دیگر  
معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران گفت: بازارچه های موقت صنایع دستی و فروشگاه امسال در پایانه ها و فرودگاه های استان برپا می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۲/۲۸ - ۱۱:۰۳    
یکی از موزه های بسیار محبوب و مشهور تهران موزه آبگینه و سفالینه های ایران است که بسیاری آن را با نام مختصرش، موزه آبگینه می شناسند؛ مکانی برای نمایش شیشه ها و سفال های با ارزش است که از قدیم تا امروز کشف شده اند ...
صاحب نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۱۴:۳۸    
سرپرست کارگاه سفالگری گفت: خوشبختانه در یکی دو سال اخیر یک سری فرهنگ سازی در خصوص سفال و سفالگری را شاهد بودیم که این فرهنگ سازی تأثیر خیلی خوبی روی فروش سفال گذاشت، شاهد بودیم در اقصی نقاط شهر و اغلب در مناطق گردشگری ...
پانا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۵ - ۱۵:۲۲    
نمایشگاه دست سازه های سفالی در شهرستان بن برگزار شد.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۰ - ۱۰:۳۸    
معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی استان گلستان از برگزاری اولین جلسه میز تخصصی سفال و سرامیک استان با حضور کارشناسان معاونت صنایع دستی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، نمایندگان دستگاه های اجرایی و جمعی از فعالان حوزه سفال و سرامیک و کارشناسان صنایع دستی استان خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۱۹ - ۱۸:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
پنجمین نمایشگاه توانمندی های صادراتی ایران تا 20 اردیبهشت، با حضور واحد هایی از لالجین، شهر جهانی سفال و سرامیک در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار می شود.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۹ - ۱۶:۱۹    
دغدغه های هنرمندان صنایع دستی در زمینه تولیدات سفال و سرامیک بررسی و هم اندیشی برای برون رفت از چالش ها انجام شد و سرپرست معاونت صنایع دستی بر تشکیل انجمن فعالان این حوزه تأکید کرد.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۹ - ۱۵:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
سرپرست معاونت صنایع دستی و هنرهای سنتی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان سمنان از برگزاری نشست تخصصی بررسی راهکارهای رشد تولید سفال و سرامیک استان با حضور کارشناسان اداره کل حمایت از تولید معاونت صنایع دستی وزارت میراث فرهنگی ...
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۹ - ۱۲:۳۵    
معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی همدان از تشکیل اولین جلسه میز تخصصی استان همدان در محل دبیرخانه لالجین شهر جهانی سفال خبرداد.
بسیج   ۱۴۰۲/۰۲/۱۸ - ۱۱:۰۲    
یک بانوی کارآفرین با آموزش هنر میناکاری بر روی سفال زمینه اشتغال را برای20 نفر از زنان بند نسوان در زاهدان فراهم کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۱۸ - ۰۹:۴۵    
دهکده سفال در دل روستایی از بخش مرکزی تنکابن میزبان نخستین رویداد گردشگری بومی و محلی گِل دَمِج است.
شفقنا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۶ - ۱۴:۴۱    
شفقنا- اداره آثار باستانی استان سلیمانیه عراق از کشف یک اثر باستانی مربوط به دوران ساسانیان در منطقه شارباژیر خبر داد. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا، پایگاه خبری شفق نیوز عراق اعلام کرد: قدمت این اثر باستانی – که کوزه ای از جنس سفال است – به دوران ساسانیان می رسد. ...
جهانی پرس   ۱۴۰۲/۰۲/۱۲ - ۱۲:۱۹   + ۲ سایت دیگر  
کارآفرین و راهبر شغلی کمیته امداد تاکنون به بیش از 200 بانوی سرپرست خانوار، هنر سوزن دوزی و سفالگری را آموزش داده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۲/۱۲ - ۰۸:۴۵   + ۵ سایت دیگر  
معاون برنامه ریزی و توسعه فرمانداری همدان بر لزوم تسریع در راه اندازی اولینخانه خلاق سفال و صنایع دستی همدان تاکید کرد.
وزارت آموزش و پرورش   ۱۴۰۲/۰۲/۱۲ - ۰۶:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
دست ساخته های 50 دانش آموز دختر و پسر متوسطه دوم استثنایی در مرکز شقایق یاسوج به نمایش گذاشته شد. رئیس اداره آموزش و پرورش استثنائی این استان ، کیف، کمربند، روتختی، ملحفه و سفال از مهمترین آثار تولیدی دانش آموزان استثنایی استان در این نمایشگاه است. ...
معرفی مشاهیر شهر اصفهان با فرم و محتوای مطلوب در قالب هنر سفالگری با هدایت مربیان هنری در گروه های نوجوان تحت عنوان " همایش سفال " برگزار گردید .
شفقنا   ۱۴۰۲/۰۲/۰۷ - ۲۲:۳۳   + ۷ سایت دیگر  
شفقنا_معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی گلستان گفت: همکاران در پلیس تخصصی در شرق این استان موفق به کشف 100 قطعه اشیاء تاریخی و فرهنگی شدند. به گزارش شفقنا ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۰۶ - ۱۰:۴۱   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/سمنان رئیس دانشکده مهندسی مواد و متالورژی دانشگاه سمنان از ایجاد رشته مهندسی مواد گرایش سرامیک در مقطع کارشناسی ارشد در این دانشکده خبر داد .
اخبار رسمی   ۱۴۰۲/۰۲/۰۶ - ۰۰:۳۳    
چهارشنبه 02/2/06 ، (اخبار رسمی) : هبلکس و سفال هر دو نوعی بلوک دیواری به شمار می روند و ویژگی های خاص خود را دارند. در این مطلب سعی بر این داریم که ویژگی هایی مثل ابعاد هبلکس و سفال، وزن قیمت و .. را را مورد بررسی و مقایسه قرار دهیم.
گلستان ما   ۱۴۰۲/۰۲/۰۵ - ۱۳:۰۰    
فرمانده سپاه نینوا گلستان در جریان بازدید از از کارخانه تولید ایتال، آجر و سفال های ساختمانی از زحمات کارگران تقدیر و تجلیل کرد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۲/۰۳ - ۱۳:۱۴   + ۵ سایت دیگر  
همدان- رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بهار گفت:اعضای کارگروه مدیریت پسماند شهرستان پیگیر صدور مجوز لایروبی و پاکسازی رودخانه قوری چای از ضایعات سفال و سرامیک هستند.
همگردی   ۱۴۰۲/۰۲/۰۲ - ۱۷:۰۴    
سیری در ایران/ براساس آخرین اخبار واصله، موزه سفال یکی از موزه های دیدنی تبریز به شمار می رود. این موزه که در محل خانه ای متعلق به دوره قاجار و در سال 1384 افتتاح شده، به نمایشگاه آثار سفال زنده یاد استاد احمد و عباس قابچی و خانم فریده تطهیرنیا اختصاص یافت ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۲/۰۲ - ۰۰:۲۷   + ۸ سایت دیگر  
مربی تیم ملی فوتسال ایران، کمبود زمان بین تورنمنت تایلند و دو دیدار با ازبکستان را دلیل امضا نشدن قراردادهای مربیان این تیم دانست.
برترین ها / عصر ایران   ۱۴۰۲/۰۱/۳۰ - ۱۸:۱۴   + ۷ سایت دیگر  
شاید خودخواهانه باشد که فکر کنیم آثار باستانی فقط مخصوص انسان هاست، چون حتی گربه ها هم گاهی آثار ماندگاری از خودشان به جا گذاشته اند.
تیتر ۱   ۱۴۰۲/۰۱/۳۰ - ۰۸:۴۷    
بانوی هنرمندی که با خلاقتیش به اشیاء جان بخشیده و هنرش را در دل سفال و سرامیک پیدا کرده است. بازدید صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۲/۰۱/۲۸ - ۲۰:۰۵   + ۳ سایت دیگر  
ما برای شما، در تابناک جوان هر روز گزید ه ای از آخرین اخبار و مطالب جذاب پیرامون موضوعات کسب و کار، رسانه، فرهنگ و هنر، خانواده، نشاط و سرگرمی، جامعه و ... را تولید و/یا ارائه می کنیم ...
اخبار رسمی   ۱۴۰۲/۰۱/۲۷ - ۱۲:۵۲    
یک شنبه 02/1/27 ، (اخبار رسمی) : ماگ یا لیوان سرامیکی، ساخته شد ه از سفال یا شیشه با روکش سرامیکی است. خرید ماگ این روزها علاقه مندان بسیاری پیدا کیرده است.
وانا   ۱۴۰۲/۰۱/۲۶ - ۱۴:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
مربی تیم ملی فوتسال اعلام کرد، برنامه های آماده سازی این تیم تا به اینجا عملی شده است.
پارس فوتبال   ۱۴۰۲/۰۱/۲۶ - ۱۲:۴۷    
توضیحات مربی تیم ملی درباره دیر اضافه شدن در اردو تیم ملی