جمعه ۰۸ بهمنساعت ۱۱:۴۲Jan 2022 28
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «مرکز پژوهش های مجلس»

مهر نوشت: طبق بررسی های آماری؛ با مقایسه بین هزینه متوسط سفر با تورم نقطه به نقطه مشخص می شود بین سال 1390 تا 1398 کمیت گردشگری داخلی افزایش پیدا کرده اما به کیفیت آن افزوده نشده است. گزارش مرکز پژوهش های مجلس و دفتر مطالعات آموزش و فرهنگ: ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۱۱/۰۷ - ۱۴:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون عمران مجلس جزئیات جلسه اعضای این کمیسیون با رئیس مرکز پژوهش های مجلس را تشریح کرد.
روزنامه اقتصاد برتر   ۱۴۰۰/۱۱/۰۷ - ۱۲:۴۰    
نتایج بررسی مرکز پژوهش های مجلس در سال 80 و درباره سربازی :در هیچ کشوری در دنیا سربازی به بدی ایران نیست. گزارش می گوید روند کنونی فاجعه و آسیب به سرمایه جوان کشور است. تهران- اقتصادبرتر- 07 بهمن 00 ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۱۱/۰۶ - ۱۴:۲۷    
در حالیکه مرکز پژوهش های مجلس عنوان می کند رشد قیمت مسکن کُند شده است بانک مرکزی از رشد متوسط 5 میلیون تومانی قیمت مسکن نسبت به پارسال و رسیدن آن به 32 میلیون تومان گزارش می دهد.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۱۱/۰۶ - ۱۰:۵۹   + ۱۰ سایت دیگر  
مرکز پژوهش های مجلس تاکید کرد تولید نفت ایران در بهار و تابستان 1400 به ترتیب حدود 2.44 و 2.49 میلیون بشکه در روز بوده است که با در نظر گرفتن مصرف حدود 1.7 میلیون بشکه ای روزانه نفت خام در داخل به معنای صادرات 770 و 820 هزار بشکه ای روزانه نفت خام در این فصول است.
رادیو گفت و گو   ۱۴۰۰/۱۱/۰۶ - ۰۹:۲۴   + ۲ سایت دیگر  
برنامه بدون خط خوردگی رادیو گفت وگو در خصوص شفافیت عملکرد نمایندگان مجلس شورای اسلامی با محمدحسین مرادی، کارشناس شفافیت عملکرد نمایندگان و عضو مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی به صورت تلفنی گفتگو کرد. ...
اقتصاد 24   ۱۴۰۰/۱۱/۰۶ - ۰۸:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
مرکز پژوهش های مجلس در گزارشی عنوان کرده میانگین ارزش خودرو های تجاری وارداتی در سال های 97 تا 99 بسیار کمتر از میانگین سال های 95 و 96 بوده؛ 512 میلیون دلار از ارزش وارداتی این قبیل خودرو ها و قطعات منفصله آن ها کاهش یافته است.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۱۱/۰۶ - ۰۰:۲۶   + ۳ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : روز گذشته، دو بازوی پژوهشی مجلس و مرکز آمار ایران جدیدترین پیش بینی ها از رشد اقتصادی1400 ایران را به روز کردند. مرکز پژوهش های مجلس رشد بدون نفت را 6/ 1درصد و رشد با نفت را 8/ 2درصد پیش بینی کرده است ...
پایگاه خبری گسترش   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۲۰:۵۰   + ۳ سایت دیگر  
مرکز پژوهش های مجلس در گزارشی به بررسی پرداخت وام ازدواج در سال 1400 پرداخته آن هم به بهانه مسکوت گذاشتن جزئیات این وام در لایحه بودجه سال آینده.
شبستان   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۱۹:۵۷   + ۹ سایت دیگر  
بررسی طرح اصلاح نظام آموزش پزشکی و ایجاد عدالت در دسترسی به خدمات درمانی با حضور وزیر علوم، معاونانش، مسئولان وزارت بهداشت، مهمانانی از دانشگاه های علوم پزشکی و مرکز پژوهش های مجلس در کمیسیون آموزش انجام شد.
پارسینه   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۱۸:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
لطف الله سیاهکلی با اشاره به جلسه امروز کمیسیون مشترک طرح حمایت از کاربران فضای مجازی گفت: درباره موضوعاتی که از سوی مرکز پژوهش ها به کمیسیون مشترک ارجاع شده بود بحث شد. کمیته هم 20 روز است که با مرکز پژوهش های مجلس کار کرده و طرح آماده شده است. ...
خانه ملت   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۱۵:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون آیین نامه داخلی مجلس خبر از تصویب کلیات طرح الحاق دو تبصره به مواد 212 و 234 قانون آیین نامه داخلی داد که به موجب آن دیوان محاسبات کشور و مرکز پژوهش های مجلس ملزم به مشارکت در تحقیق و تفحص ها می شوند.
سروش نیوز   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۱۳:۲۰   + ۴ سایت دیگر  
مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی در گزارشی به ارزیابی عملکرد ماه (85) قانون برنامه ششم توسعه (موضوع سهم واریزی دولت به صندوق ذخیره فرهنگیان) پرداخت.
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۱۲:۱۰   + ۲۵ سایت دیگر  
تهران – ایرنا- مرکز پژوهش های مجلس با تایید سخنان رئیس جمهور درباره افزایش صادرات نفت، پیش بینی کرد که با توجه به رشد قابل توجه صادرات نفت خام، رشد اقتصادی کشور تا پایان سال 1400 به 2.8درصد برسد.
سلام نو   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۱۱:۳۶   + ۲۴ سایت دیگر  
هفتم دی 1400 بود که نمایندگان عضو کمیسیون مشترک این طرح را بار دیگر برای بررسی های بیشتر به مرکز پژوهش های مجلس ارجاع دادند. حالا طبق اعلام علی یزدی خواه، تغییرات نهایی در این طرح اعمال شده است. همچنین مراحل تصویب طرح تا پایان بهمن طی خواهد شد و در یک ماه، نسخه نهایی طرح به شورای نگهبان عرضه می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۱۰:۲۴   + ۶ سایت دیگر  
سرپرست دفتر مطالعات آموزش و فرهنگ مرکز پژوهش های مجلس با اشاره به اینکه فرهنگیان در سال های 1396 تا 1399 حدود دو هزار میلیارد تومان از حقوق خود را به صندوق ذخیره فرهنگیان پرداخت کردند، گفت: متاسفانه دولت 18 درصد از سهم خود را در این سال ها پرداخت کرده است.
ایبنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۰۹:۱۰   + ۱۲ سایت دیگر  
پژوهشگر مرکز پژوهش های مجلس گفت: پیش بینی ما این است که اگر تحولات اقتصاد کلان، پیش بینی پذیر و تورم کنترل شود با چشم انداز افزایش تولید، قیمت مسکن کاهش یابد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ - ۱۴:۳۱   + ۳ سایت دیگر  
نشست علمی چالش ها و فرصت های هوش مصنوعی و تبیین رویکردهای اصولی مواجهه با آن در تراز حاکمیتی، به همت میز رسانه دفتر قم مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی برگزار شد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ - ۱۴:۲۲   + ۱۹ سایت دیگر  
معاونت مطالعات اقتصادی مرکز پژوهش های مجلس طی گزارشی به معرفی و نحوه محاسبه شاخص تولید، فروش و قیمت شرکتهای پذیرفته شده در بورس پرداخت.
رویداد 24   ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ - ۱۲:۰۶   + ۳ سایت دیگر  
مرکز پژوهش های مجلس با اشاره به کاهش شدید حاشیه سود پالایشگاه های نفتی و پتروشیمی ها در صورت افزایش یکباره تغییر نرخ خوراک این صنایع نسبت به پیامدهای این سیاست برای بورس تهران هشدار داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ - ۱۱:۱۹   + ۳ سایت دیگر  
وزیر ارتباطات با اشاره به بررسی اخیر طرح حمایت از حقوق کاربران در فضای مجازی در کارگروه مشترک، گفت: همچنان پیگیر طرح هستیم و مشارکت فعالی در مرکز پژوهش های مجلس برای تدوین نسخه نهایی داریم تا در آن نسخه نظر وزارت ارتباطات و دستگاه هایی که با ما مشارکت می کنند لحاظ شود.
همشهری   ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ - ۰۰:۴۰    
گرافیک: مهدی سلامی مرکز پژوهش های مجلس در گزارشی درباره بودجه وزارت میراث فرهنگی و گردشگری نوشته است: از آن جهت که در ساختار جدید لایحه بودجه سال 1401، عناوین اقدامات به کلی حذف شده است و برنامه های عنوان شده، بسیار کلی و مبهم هستند ...
روند بازار   ۱۴۰۰/۱۱/۰۳ - ۲۰:۰۰    
پس از اینکه اجرای طرح صیانت از فضای مجازی برای بررسی های بیشتر به مدت یک ماه به تعویق افتاد، نماینده مجلس از نهایی شدن گزارش مرکز پژوهش های مجلس در این خصوص خبر داد. ...
رویداد ایران   ۱۴۰۰/۱۱/۰۳ - ۱۸:۵۵   + ۴۳ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا،علیرضا منادی سفیدان در گفت وگویی با تشریح نشست امروز (یکشنبه 3 بهمن) کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس، اظهار کرد: در نشست امروز که با حضور نمایندگان رسمی شورای نگهبان، سازمان امور استخدامی و اداری کشور، سازمان برنامه و بودجه ...
خانه ملت   ۱۴۰۰/۱۱/۰۳ - ۱۸:۵۱   + ۱۰ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از استماع گزارش برنامه های رئیس مرکز پژوهش های مجلس در کمیسیون متبوع خود خبر داد.
تدبیر و امید   ۱۴۰۰/۱۱/۰۳ - ۱۴:۳۶   + ۲۵ سایت دیگر  
ایسنا: سخنگوی کمیسیون مشترک طرح حمایت از حقوق کاربران در فضای مجازی گفت که قرار است ار روز سه شنبه هفته جاری مجددا جلسات این کمیسیون تشکیل شود. لطف الله سیاهکلی در خصوص آخرین وضعیت طرح حمایت از حقوق کاربران فضای مجازی در مجلس شورای اسلامی گفت ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۱۱/۰۳ - ۱۳:۱۲   + ۱۳ سایت دیگر  
بررسی کارشناسی مرکز پژوهش های مجلس نشان می دهد دانشگاه آزاد اسلامی به دلیل ماهیت خاص و مبهم خود از قوانین و مقررات نظارتی مستثنی شده و این امر مشکلاتی را ایجاد کرده که باید رفع شود.
خبرگزاری صنایع   ۱۴۰۰/۱۱/۰۳ - ۱۲:۳۵   + ۴ سایت دیگر  
کارشناس مرکز پژوهش های مجلس ضمن اشاره به بحث قانونی شدن اخذ کد رهگیری در قانون جهش تولید مسکن، اخذ کد رهگیری را اختیاری اعلام کرد. *** اخذ کد رهگیری مسکن اختیاری است به گزارش صنایع ، محمدرضا عبدلی، ضمن اشاره به بحث قانونی شدن اخذ کد رهگیری در قانون جهش تولید مسکن، اظهار کرد: ...
پیام فوری   ۱۴۰۰/۱۱/۰۳ - ۱۲:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
بررسی لایحه بودجه 1401 و مقایسه تطبیقی آن با بودجه 1400، نشان می دهد بخش عمده ای از احکامی که در قانون سال قبل دیده شده بود از جمله وام قرض الحسنه تولد فرزند، وام خرید، ودیعه و ساخت مسکن برای خانواده های دارای 3 فرزند و بیشتر در این لایحه دیده نشده! ...
598   ۱۴۰۰/۱۱/۰۳ - ۱۱:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه 598، اعتماد وضعیت صندوق ذخیره فرهنگیان را بررسی کرده است: مرکز پژوهش های مجلس بدهی دولت به صندوق ذخیره فرهنگیان را نزدیک به 1700 میلیارد تومان عنوان کرده است. به گفته بازوی پژوهشی مجلس، کل بدهی دولت به این صندوق تا پایان سال 99 به حدود هزار و 646 میلیارد تومان رسیده است ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۱۱/۰۳ - ۱۰:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
مرکز پژوهش های مجلس در گزارشی نوشت:تعدد برنامه های وزارت میراث فرهنگی درباره احداث موزه ها و توسعه موزه داری در کنار عدم تغییر اعتبارات یگان،خطر توسعه مخرب و بدون منطق را نشان می دهد.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۰/۱۱/۰۳ - ۱۰:۲۲   + ۲۲ سایت دیگر  
مرکز پژوهش های مجلس با اشاره به کاهش شدید حاشیه سود پالایشگاه های نفتی و پتروشیمی ها در صورت افزایش یکباره تغییر نرخ خوراک این صنایع نسبت به پیامدهای این سیاست برای بورس تهران هشدار داد.
کبنا نیوز   ۱۴۰۰/۱۱/۰۲ - ۱۸:۲۵   + ۲۲ سایت دیگر  
مرکز پژوهش های مجلس با اشاره به کاهش شدید حاشیه سود پالایشگاه های نفتی و پتروشیمی ها در صورت افزایش یکباره تغییر نرخ خوراک این صنایع نسبت به پیامدهای این سیاست برای بورس تهران هشدار داد ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۲ - ۱۷:۲۴   + ۸ سایت دیگر  
دفتر سیاسی مرکز پژوهش های مجلس طی گزارشی به، امکان سنجی امضای توافق راهبردی با روسیه و الزامات و اقتضائات این امر پرداخت.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۰/۱۱/۰۲ - ۱۶:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی طی گزارشی به بررسی بودجه بخش میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری پرداخت.
افق نیوز   ۱۴۰۰/۱۱/۰۲ - ۱۴:۴۵    
مرکز پژوهش های مجلس در گزارشی به بررسی شفافیت عملکرد نمایندگان و مجلس پرداخته و تاکید کرده است که انتشار بسیاری از اطلاعات پارلمانی نیاز به تقنین نداشته و مجلس می تواند این اطلاعات را در سریع ترین زمان ممکن منتشر کند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۱۱/۰۲ - ۰۸:۲۷   + ۱۷ سایت دیگر  
نائب رئیس کمیسیون مشترک پیگیری طرح حمایت از کاربران فضای مجازی از نهایی شدن گزارش مرکز پژوهش های مجلس در خصوص این طرح خبر داد و گفت: هفته جاری جلسه کمیسیون مشترک برگزار می شود.
عصر ایران   ۱۴۰۰/۱۱/۰۱ - ۱۵:۳۹   + ۲۵ سایت دیگر  
اگر قانون و ماده 41 در مورد تعیین حداقل مزد به درستی اجرا شود، یقینا خط فقری که اعلام می کنند به رقم سبد معیشتی که از کمیته دستمزد شورای عالی کار بیرون می آید، نزدیک خواهد بود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۱۰/۲۹ - ۱۷:۵۴   + ۲۰ سایت دیگر  
مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی در گزارشی به شناسایی شاخص ها و نحوه ارتقای شفافیت عملکرد مجلس پرداخت.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۱۰/۲۹ - ۱۶:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
در نشست کمیسیون فناوری اطلاعات اتاق ایران، لایحه بودجه 1401 و جایگاه حوزه فناوری اطلاعات در این لایحه با حضور کارشناس مرکز پژوهش های مجلس بررسی شد.
رادیو گفت و گو   ۱۴۰۰/۱۰/۲۹ - ۱۱:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
برنامه بدون خط خوردگی رادیو گفت وگو در خصوص مستندسازی و بررسی تجربه تدوین و تصویب برنامه ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کشور با دکتر زهرا ذاکری، پژوهشگر مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی به صورت تلفنی گفتگو کرد. ...
برترین ها   ۱۴۰۰/۱۰/۲۹ - ۰۸:۰۴   + ۳ سایت دیگر  
شرق: روابط عمومی مرکز پژوهش های مجلس: دفتر مطالعات آموزش و فرهنگ مرکز پژوهش های مجلس در گزارشی به بررسی بودجه نهادهای دینی- تبلیغی و بخش فرهنگ و هنر پرداخت. ...
رویداد ایران   ۱۴۰۰/۱۰/۲۹ - ۰۷:۳۲   + ۳ سایت دیگر  
دفتر مطالعات آموزش و فرهنگ مرکز پژوهش های مجلس در گزارشی به بررسی بودجه نهادهای دینی- تبلیغی و بخش فرهنگ و هنر پرداخت. به گزارش شرق، این گزارش افزود: اعتبارات امور فرهنگ از 232,429,762 میلیون ریال (حدود 23هزار و 200 میلیارد تومان) در قانون بودجه سال 1400 به رقم 229,398 ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۱۰/۲۹ - ۰۰:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
ایرنا : دفتر مطالعات آموزش و فرهنگ مرکز پژوهش های مجلس در گزارشی اعلام کرد: هیچ کدام از اعتبارات دولتی که رقمی در حدود پنج هزار میلیارد تومان است، برای معیشت طلاب و اساتید حوزه های علمیه مصرف نمی شود ...
عصر اترک   ۱۴۰۰/۱۰/۲۸ - ۲۳:۰۴   + ۲۰ سایت دیگر  
رئیس مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی گفت: در تحقق رهنمودهای رهبر معظم انقلاب و دفاع از منافع مردم و محرومین با رویکرد تخصصی و کارشناسی سر سازش با صاحبان زر و زور نداریم.
موج   ۱۴۰۰/۱۰/۲۸ - ۲۲:۵۴   + ۱۱ سایت دیگر  
قائم مقام مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی گفت: باید به فرهنگ نگاه دینی داشته باشیم.
برترین ها   ۱۴۰۰/۱۰/۲۸ - ۱۶:۵۶   + ۲۸ سایت دیگر  
خبرآنلاین: دفتر مطالعات آموزش و فرهنگ این مرکز طی گزارشی به بررسی بودجه نهادهای دینی- تبلیغی و بخش فرهنگ و هنر پرداخت. بودجه دولتی چقدر در معیشت طلاب و اساتید حوزه های علمیه موثر است ؟ / مرکز پژوهش های مجلس بررسی کرد ...
هر سال در قوانین بودجه سنواتی میزان و شرایط پرداخت تسهیلات قرض الحسنه ازدواج جوانان مشخص می شود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۱۰/۲۸ - ۱۶:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
بررسی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی نشان می دهد علیرغم رشد 28 درصدی سهم فصل آموزش عالی از امور آموزش و پژوهش لایحه 1401 اما صورت حضوری شدن آموزش در دانشگاه ها، بودجه کافی نیست.