پنجشنبه ۳۰ شهریورساعت ۱۶:۰۰Sep 2023 21
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «مودیان»

به گزارش ایران آنلاین، پیگیری تصویب لایحه اصلاح مالیات های مستقیم (شامل مالیات بر جمع درآمد و ساماندهی معافیت ها و مشوق های مالیاتی)، تاکید بر وصول مالیات از خودرو و خانه های لوکس، مالیات از خانه های خالی ...
آذر قلم   ۶ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
در اجرای مقررات ماده 208 قانون مالیات های مستقیم مصوب اسفندماه 1366 و اصلاحات بعدی بدین وسیله اوراق مالیاتی به شرح زیر ابلاغ می گردد. مقتضی است مودیان ردیف های 1 الی 9 رأس ساعت و تاریخ تعیین شده به نشانی: تبریز، میدان شهدا، اداره کل امور مالیاتی استان، ورودی 4، طبقه همکف، هیأت حل اختلاف مالیاتی ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۶:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور با بیان اینکه سامانه مودیان موجب تسهیل بسیاری از فرآیندها در حوزه مالیات ستانی خواهد شد، گفت: ساز و کار این سامانه برای ساده تر شدن تمکین مالیاتی تامین شده است.
سازمان بازرسی کل کشور   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۲:۲۶   + ۲۴ سایت دیگر  
قائم مقام و سرپرست معاونت نظارت و بازرسی امور اقتصادی سازمان بازرسی کل کشور از وصول بیش از 51,524 میلیارد تومان توسط ادارات کل امور مالیاتی از مودیان بزرگ با پیگیری های این سازمان خبرداد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۱:۴۶   + ۲۰ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور با بیان اینکه سامانه مودیان موجب تسهیل بسیاری از فرآیندها در حوزه مالیات ستانی خواهد شد، گفت: ساز و کار این سامانه برای ساده تر شدن تمکین مالیاتی تامین شده است.
بازار نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۱:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون سرمایه گذاری خارجی اتاق بازرگانی تهران در تشریح ویژگی های سامانه مودیان، افزایش شفافیت اقتصادی و همچنین کاهش فساد مالی را به عنوان دو مزیت راه اندازی کامل این سامانه عنوان کرد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۰۲:۳۴   + ۴ سایت دیگر  
یک کارشناس سیاست گذاری اقتصادی با اشاره به اهمیت سامانه مودیان در ایجاد داده های کارآمد جهت کاهش فرار مالیاتی گفت: هدف این است که در سامانه مودیان جریان کالایی شفاف و تقاطع گیری داده ای با جریان تراکنش های مالی ایجاد شود.
زیر نویس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۲۰:۴۰    
سازمان امور مالیاتی از آغاز سال جدید، قوانین جدیدی برای شرکت های سهام خاصی وضع کرده است. قوانینی که از آبان ماه سال گذشته برای شرکت های بورسی وضع شده بود ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۵:۰۰   + ۱۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- سخنگوی سازمان مالیاتی کشور با بیان اینکه تغییر ریل در نظام مالیاتی ایجاد خواهد شد، گفت: قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان به عنوان بستر اجرای ارزش افزوده مصوب شده و از آبان 1401 اجرایی و ارتقا یافت تا امروز که در حال تکمیل است.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۲:۴۱   + ۴ سایت دیگر  
سازمان امور مالیاتی از آغاز سال جدید، قوانین جدیدی برای شرکت های سهام خاصی وضع کرده است. قوانینی که از آبان ماه سال گذشته برای شرکت های بورسی وضع شده بود ...
کیهان   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۲۱:۴۷    
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان به عنوان یک سامانه پشتیبان کمک می کند تا اطلاعات مرتبط با بخش ورود کالاها و توزیع آن در داخل کشور از امکان رصد برخوردار شود. ...
تجارت نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۴:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
یک فعال اقتصادی با تشریح مشکلات سامانه مودیان، اثر اجرای قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان بر کسب وکار، ارتباط با مشتریان و به ویژه مسائل مالیاتی بنگاه ها را بررسی کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۳:۴۹    
سخنگو و رئیس مرکز تنظیم مقررات سازمان امور مالیاتی کشور بر اجرای قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان تاکید کرد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۰۸:۱۱   + ۲۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان به عنوان یک سامانه پشتیبان کمک می کند تا همراه با سامانه تجارت، اطلاعات مرتبط با بخش ورود کالاها و توزیع آن در داخل کشور از امکان رصد برخوردار شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۰۹:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل کمیته امداد استان زنجان شرکای اجتماعی کمیته امداد را 200 هزار خیر اعلام کرد و گفت: این افراد در قالب حامیان طرح اکرام ایتام، مودیان زکات، مشترکین صدقات، امداد یاران مراکز نیکوکاری و خیرین با کمیته امداد همکاری می کنند.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۵ - ۱۲:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
یک استاد اقتصاد دانشگاه گفت: بخش زیادی از فرار مالیاتی در کشور توسط مشاغلی صورت می گیرد که شناسنامه دار نیستند و فعالیت های زیرزمینی دارند. برای همین موضوع اهمیت سامانه مودیان و اجرای کامل آن جهت شناسایی این کسب و کارها و اخذ مالیات دقیق از آن ها لازم است.
سخنگوی سازمان امور مالیاتی کشور به تشریح دستاوردها و اقدامات این سازمان در بخش های مختلف از جمله داده محوری مالیات ستانی، مقابله با فرار مالیاتی، هوشمندسازی مالیاتی و توسعه خدمات الکترونیکی مالیاتی پرداخت.
میزان   ۱۴۰۲/۰۶/۲۵ - ۰۸:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان - به عقیده کارشناسان اقتصادی، در کشور مشکلاتی از قبیل ناعدالتی در اخذ مالیات، عدم شفافیت در حوزه جریان کالا، پایین بودن درآمد های مالیاتی کشور نسبت به تولید ناخالص ملی و در نتیجه کسری عملیاتی بودجه مشاهده می شود. ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۶/۲۴ - ۰۱:۱۰    
در صورت نهایی شدن لایحه تسهیل تکالیف مودیان، اشخاص حقوقی از اول مهر و اشخاص حقیقی از اول دی باید به سامانه مودیان متصل شوند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۲۳ - ۱۹:۲۶   + ۴ سایت دیگر  
سخنگوی سازمان امور مالیاتی گفت: با توجه به لایحه تسهیل اجرای قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان ، حساب های الکترونیک مبنای مالیات ستانی سیستمی قرار می گیرند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۶/۲۳ - ۱۵:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
بنابر اعلام سخنگوی سازمان امور مالیاتی، در آینده نزدیک تمامی تعاملات اقتصادی و فروش ها از طریق سامانه مودیان و پایانه های فروشگاهی خواهد بود.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۲۲:۳۴    
ظهر امروز کارگاه آموزشی قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان مالیاتی در بوشهر برگزار شد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۱۲:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
زنجان - ایرنا - مدیرکل امور مالیاتی استان زنجان گفت: سال گذشته 690 میلیارد تومان از جرایم مالیاتی قابل بخشش مودیان در این استان مورد بخشودگی قرار گرفت.
برنامه ریزی های تحولی سازمان امور مالیاتی کشور در راستای بهبود و ارتقای نظام مالیات ستانی عادلانه بویژه با تکیه بر داده محوری، شناسایی مودیان جدید، بستن گلوگاه های فرار مالیاتی و نظایر آن، با استقرار ابرپروژه ای نظیر سامانه مودیان در کانون توجه رسانه قرار گرفته است.
صفحه اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۰۹:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
مدیر بازرگانی و اصناف سازمان منطقه آزاد قشم از برگزاری دوره آموزشی قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان برای تمامی فعالان اقتصادی و صنفی حقیقی و حقوقی در جزیره قشم خبر داد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۰۳:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
سازمان امور مالیاتی اعلام کرد: در صورت تایید لایحه تسهیل تکالیف مودیان، از اول مهر اشخاص حقوقی و از اول دی اشخاص حقیقی باید به سامانه مودیان متصل و صورتحساب الکترونیکی صادر کنند.
شادا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۱۹:۳۷   + ۲۱ سایت دیگر  
ایجاد شفافیت مالیاتی مبتنی بر داده های دقیق از جمله وعده های رئیس جمهور پیش از تشکیل دولت سیزدهم بود که فرآیند اجرای قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان طی دو سال گذشته ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۱۶:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون برنامه بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی گفت: قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان می تواند به اصلاح نظام مالیاتی کمک کرده و مودیان جدید مالیاتی را شناسایی و جلوی فرار مالیاتی را بگیرد.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۱۵:۵۸    
اگر این سامانه به درستی پیاده سازی شود، می تواند با اشراف به اطلاعات مودیان به افزایش عدالت در اخذ مالیات منجر شود. همچنین امکان مالیات گیری از کسانی که به فعالیت های سوداگرانه و مخرب مشغول هستند، فراهم و در نتیجه انگیزه افراد به سرمایه گذاری در فعالیت های مولد بیشتر می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۱۵:۳۴   + ۷ سایت دیگر  
سرپرست مرکز تنظیم مقررات سازمان امور مالیاتی کشور گفت: با فعالیت و استقرار کامل سامانه مودیان و پایانه های فروشگاهی، عملا جایی برای فرار مالیاتی از طریق کالای قاچاق باقی نمی ماند.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۱۵:۳۲    
پرداخت ارزش افزوده مالیات مطابق قوانین سازمان امور مالیاتی کشور باید براساس بخشنامه های اقتصادی و نظارتی در موعد مقرر صورت گیرد. در صورتی که مودیان مالیات بر ارزش افزوده نسبت به پرداخت یا ارائه اظهارنامه امور مالی خود در سامانه مربوطه انجام کوتاهی کنند متوجه جریمه خواهند شد. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۱۴:۵۹   + ۵ سایت دیگر  
دولت سیزدهم با هوشمندسازی نظام مالیاتی، بر اساس داده محوری و اطلاعات مودیان اقدام به مالیات ستانی منصفانه و عادلانه کرده است.
تیتر ۱   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۱۲:۲۸   + ۷ سایت دیگر  
عضو کمیسیون اجتماعی گفت: مهم ترین راهکار کاهش فرار مالیاتی و افزایش شفافیت در روند مالیات ستانی، اجرای کامل سامانه مودیان مالیاتی است. بازدید صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضو کمیسیون برنامه بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی گفت: قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان می تواند به اصلاح نظام مالیاتی کمک کرده و مودیان جدید مالیاتی را شناسایی و جلوی فرار مالیاتی را بگیرد.
بهار نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۱۱:۳۱    
گروه کسب و کار: مودیان مالیاتی موظف اند در مهلت تعیین شده برای هر فصل، اظهارنامه ارزش افزوده تنظیم کنند و به سازمان امور مالیاتی کشور تحویل دهند. یکی از چالش هایی که مودیان مالیاتی با آن روبه رو می شوند ...
دولت   ۱۴۰۲/۰۶/۱۹ - ۱۹:۴۲   + ۳ سایت دیگر  
پرونده فرارهای مالیاتی یک پرونده باز از ادوار گذشته بود. در شرایطی که بخش شفاف اقتصاد از کارمندان تا تولیدکنندگان مالیات می دادند اما 100 هزار فرار مالیاتی در کشور وجود داشت و برخی ها با فرار مالیاتی از مواهب آن استفاده می کردند ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۶/۱۹ - ۱۱:۱۹   + ۴ سایت دیگر  
مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان غربی با اشاره به اینکه مودیان مالیاتی حقوقی مکلف به ثبت اطلاعات و کنترل آن در سامانه مربوطه هستند، گفت: تاکنون سه هزار و 840 مودی در این استان با حضور در سامانه مالیاتی ثبت نام کرده اند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۱۹ - ۱۰:۲۲   + ۱۷ سایت دیگر  
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مالیات ستانی، در قالب قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان عادلانه و هوشمندانه است، گفت: در قالب این قانون می توان مبتنی بر درآمد واقعی افراد، مالیات منصفانه و هوشمندانه اخذ کرد.
رکنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۹ - ۰۹:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
مطابق با قانون سامانه مودیان و پایانه های فروشگاهی از ابتدای فروردین 1402 کلیه اشخاص حقوقی باید در سامانه مودیان ثبت نام و صورت حساب های الکترونیکی خود را ارسال کنند ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۱۵:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
نرم افزار سامانه مودیان و ارسال فاکتور توسط آن یکی از دغدغه های اصلی مالیاتی این روزها برای شرکت ها و فعالان اقتصادی است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۱۵:۳۱   + ۲۷ سایت دیگر  
یک کارشناس امور مالیاتی گفت: سال بعد که سامانه مودیان ایجاد می شود تمام تراکنش ها منتهی به خرید و فروش خواهد شد و مالیات به شکل واقعی محاسبه می شود. فعالیت های زیرزمینی و کاذب که خارج از چتر مالیات قرار دارد نیز در فرآیند مالیات قرار می گیرد.
پایگاه خبری گسترش نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۱۳:۳۸   + ۲ سایت دیگر  
سامانه جدید مودیان مالیاتی سامانه جدید مودیان مالیاتی یکی از پرکاربردترین سامانه های الکترونیکی معرفی شده توسط دولت است که برای تسهیل فرایند جمع آوری مالیات راه اندازی شده است ...
روزنامه راه مردم   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۱۰:۵۲   + ۹ سایت دیگر  
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: با فعالیت سامانه مودیان مالیاتی و پایانه های فروشگاهی عملا جایی برای فرار مالیاتی از طریق کالای قاچاق باقی نمی ماند. ...
کانون وکلای دادگستری استان اصفهان   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۰۹:۰۷    
ابلاغ اوراق مالیاتی به مودیان به 2 روش فیزیکی و الکترونیکی انجام می شود. ابلاغ فیزیکی اوراق مالیاتی به 3 روش زیر انجام می شود: - تحویل ابلاغیه به مودی یا خویشاوندان و خدمه او در آدرس اقامتگاه مودی - ابلاغ اوراق به مودی توسط مامور پست ...
روزنامه آسیا نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۱۷ - ۲۲:۵۲    
آسیانیوز - برخی مشکلات عدیده ای که گریبان گیر دفاتر خدمات مسافرتی شده، به این شرح است: 1. نقض قانون و نقص رسیدگی مالیاتی اعم از عملکرد و ارزش افزوده ناشی از عدم بهره گیری از متخصصین صنفی 2. بلاتکلیفی و عدم آگاهی از نحوه اجرای سامانه مودیان و روند آسیب جدی آن به دفاتر در آینده ...
صفحه اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۶/۱۷ - ۱۱:۰۴   + ۲۹ سایت دیگر  
رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور گفت: اجرای قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان به شفافیت مبادلات اقتصادی و بهبود ساز و کار مالیات ستانی کشور کمک می کند.
میزان   ۱۴۰۲/۰۶/۱۷ - ۰۸:۵۵   + ۵ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان _ سازمان امور مالیاتی در چند سال اخیر با مشکلات متعددی درخصوص اخذ مالیات از مودیان مالیاتی مانند فرار مالیاتی، کاهش درآمد های مالیاتی و تحمیل مضاعف بر سایر مودیان مالیاتی روبه رو بوده است. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۶/۱۶ - ۰۹:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: با سامانه مودیان مالیاتی و پایانه های فروشگاهی کالا های قاچاق نمی توانند به فروش برسند و جلوی آن ها گرفته می شود.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۶ - ۰۸:۴۵   + ۲۰ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- سازمان امور مالیاتی کشور با هوشمندسازی اطلاعات و سوابق مودیان در دولت سیزدهم به سمت مالیات ستانی عادلانه حرکت کرده است، با این حال مالیات 4.2 میلیون نفر از اصناف شامل (57 درصد مشمولان) صفر بوده به طوری که امسال به طور متوسط حدود پنج میلیون تومان مالیات اصناف و مشاغل بوده است.
اقتصاد آنلاین / زیر نویس   ۱۴۰۲/۰۶/۱۵ - ۱۰:۴۶   + ۱۱ سایت دیگر  
حسین سلاح ورزی رییس اتاق بازرگانی ایران در توییتی برای اعتمادبخشی به مودیان در پرداخت های مالیاتی راهکاری را پیشنهاد کرده است.