یکشنبه ۰۹ مهرساعت ۰۱:۳۹Oct 2023 1
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «حزب دموکرات کردستان»

خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۱۷:۴۹   + ۲ سایت دیگر  
ترکیه همکاری اتحادیه میهنی با عناصر گروهک پ.ک.ک را بهانه ای برای حملات پهپادی علیه مواضع این گروهک در عراق می داند و در این راستا، حزب دموکرات کردستان با آنکارا هم راستاست.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۰۱:۲۲   + ۵ سایت دیگر  
سیطره جدیدترین اثر کیانوش گلزار راغب، خاطرات هفت سال نفوذ نادر کیانی، از نیرو های انقلابی ایران به اردوگاه حزب دموکرات کردستان و سازمان کومله در اقلیم کردستان عراق است که تا سطوح عالی سازمانی و مسئولیت پذیرش این سازمان رشد کرد ...
قرار است کلیه پایگاه های گروهک های تروریستی شامل کومله، پاک، پژاک و حزب دموکرات کردستان در جدار مرز ایران و دیگر نقاط اقلیم کردستان عراق در نزدیکی ایران برچیده شود. پس از این مرحله، گروهک های تجزیه طلب به صورت کامل خلع سلاح خواهند شد. به گزارش خبرنامه دانشجویان ایران ، ...
فرهنگ سدید   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۲:۴۹   + ۴ سایت دیگر  
روایتی از آن سوی واقعیات.کتاب سیطره نوشته کیانوش گلزار راغب خاطرات هفت سال نفوذ نادر کیانی از نیرو های انقلابی ایران به اردوگاه حزب دموکرات کردستان ایران و سازمان کومله در اقلیم کردستان عراق است، کتابی که انتشارات سوره مهر آن را وارد بازار نشر کرده و قرار است مراسم رونمایی آن امروز برگزار شود.
رویداد ایران   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۱۶:۱۰   + ۱۱ سایت دیگر  
قرار است کلیه پایگاه های گروهک های تروریستی شامل گروهک کومله، پاک، پژاک و حزب دموکرات کردستان در جدار مرز ایران و دیگر نقاط اقلیم کردستان عراق در نزدیکی ایران برچیده شود و این گروهک ها در یک اردوگاه در عمق خاک اقلیم شمال عراق ساماندهی شوند.
جماران   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۱۵:۴۰   + ۲۶ سایت دیگر  
این روند از ساعاتی پیش آغاز شده است و قرار است کلیه پایگاه های گروهک های تروریستی شامل گروهک کومله، پاک، پژاک و حزب دموکرات کردستان در جدار مرز ایران و دیگر نقاط اقلیم کردستان عراق در نزدیکی ایران برچیده شود و این گروهک ها در یک اردوگاه در عمق خاک اقلیم شمال عراق ساماندهی شوند.
مثلث آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۱۰:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
طی سفری که سفیر جمهوری اسلامی ایران به کردستان داشت، با مسعود بارزانی رئیس حزب دموکرات کردستان دیدار و گفتگو کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۰۹:۵۲   + ۷ سایت دیگر  
طی سفری که سفیر جمهوری اسلامی ایران به کردستان داشت، با مسعود بارزانی رئیس حزب دموکرات کردستان دیدار و گفتگو کرد.
خبر فوری   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۰۴:۵۲    
حزب دموکرات کردستان به واسطه خیانت های خود به ایران و مردم کرد یکی از منفورترین گروه های سیاسی است.
حوزه هنری   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۱۲:۰۱    
ناهید منصوری، خبرنگار- سیطره که از کتاب های تازه منتشر شده انتشارات سوره مهر است، با قلم کیانوش گلزار راغب به حضور هفت ساله یکی از نیروهای انقلابی در اردوگاه حزب دموکرات کردستان ایران و سازمان کومله در اقلیم کردستان عراق اختصاص دارد ...
الف   ۱۴۰۲/۰۶/۱۷ - ۰۲:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
تصمیم دولت عراق برای تحویل مقر فرماندهی عملیات مشترک کرکوک به حزب دموکرات کردستان که با اعتراض شهروندان عرب مواجه بود، منجر به وقوع درگیری های خونین در عراق شد که نزدیک به 20 کشته و زخمی برجای گذاشت.
حیات   ۱۴۰۲/۰۶/۱۴ - ۱۰:۳۵   + ۷ سایت دیگر  
یکی از رهبران ائتلاف الفتح عراق به نقش آمریکا در درگیری های اخیر در استان کرکوک این کشور اشاره کرد. به گزارش گروه سیاسی حیات ؛ به نقل از المعلومه، علی الزبیدی یکی از رهبران ائتلاف الفتح عراق تاکید کرد که تحولات رخ داده در استان کرکوک یک بازی سیاسی به شمار می رود که هدف از آن بازگرداندن نفوذ و ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۳ - ۱۹:۱۷    
بغداد - ایرنا - عضو اتحادیه میهنی کردستان عراق گفت: تلاش حزب دموکرات کردستان عراق برای بازگشت به کرکوک، با هدف دامن زدن به مشکلات این استان انجام می شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۶/۱۳ - ۱۲:۲۹   + ۲ سایت دیگر  
یک تحلیلگر روابط بین الملل گفت: حزب دموکرات کردستان عراق به دنبال ایجاد پایگاه نظامی در کرکوک است.
دیپلماسی ایرانی   ۱۴۰۲/۰۶/۱۳ - ۱۱:۵۸    
ناصر کنعانی، سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در نشست هفتگی خود با خبرنگاران به پرسش های آنها پاسخ داد. وی قبل از آن مراسم اربعین حسینی را ارج نهاد و آن را رسانه پرقدرت عاشورا و مایه عزت جهان اسلام دانست. او همچنین یاد شهادت رئیس علی دلواری را نیز گرامی داشت. ...
ایسکانیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۱۳ - ۱۱:۰۲    
علی موسوی خلخالی با اشاره به مخالفت معترضان به بازگرداندن کرکوک به اقلیم کردستان عراق تصریح کرد: عدم بازگشت کرکوک به اقلیم کردستان هزینه سنگینی برای مسعود بارزانی خواهد داشت و به همین دلیل وی برای تحمیل خواسته خود به دولت مرکزی دست به خشونت زده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۶/۱۳ - ۰۹:۰۸   + ۹ سایت دیگر  
یکی از مهمترین ابعاد مساله کرکوک، این است که نیروهای پیشمرگ تحت امر حزب دموکرات کردستان که مدت ها این شهر را ترک کرده بودند، حالا قصد دارند برگردند و دفاتر پیشین خود را در اختیار بگیرند.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۲ - ۲۲:۰۵    
بغداد - ایرنا - سخنگوی جبهه ترکمان های عراق گفت: حزب دموکرات کردستان عراق می تواند در کرکوک فعالیت سیاسی داشته باشد اما حق ندارد بر مقر فرماندهی مشترک در کرکوک که نمادی از اعمال قانون در این استان است، دست اندازی کند.
دیپلماسی ایرانی   ۱۴۰۲/۰۶/۱۲ - ۱۸:۰۸   + ۹ سایت دیگر  
در پی ناآرامی هایی که در کرکوک عراق رخ داد، دادگاه عالی فدرال عراق امروز (یکشنبه) دستور حاکمیتی صادر کرد. به گزارش ایسنا، به نقل از المیادین، دادگاه عالی فدرال عراق دستور حاکمیتی را جهت متوقف کردن اقدامات برای گشودن مقر حزب دموکرات در کرکوک صادر کرد. ...
شفقنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۲ - ۱۷:۰۲    
شفقنا-دادگاه عالی فدرال عراق با صدور دستور حکومتی به توقف اقدامات مربوط به تحویل مقر عملیات مشترک (ارتش) به حزب دموکرات کردستان در استان کرکوک حکم داد. ...
آخرین نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۱۲ - ۰۹:۴۶   + ۱۰ سایت دیگر  
صدها نفر از عرب ها و ترکمن های ساکن کرکوک در 11 شهریور ماه پس از صدور دستورات محمد شیاع السودانی، نخست وزیر عراق مبنی بر تخلیه مقر عملیات کرکوک و تحویل آن به رهبران حزب دموکرات کردستان دست به تجمع اعتراضی زدند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۲ - ۰۹:۱۷   + ۱۱ سایت دیگر  
منابع عراقی از پایان منع تردد در کرکوک در پی بازگشت آرامش به استان خبر دادند. در رابطه با رویدادهای کرکوک پیشتر نخست وزیر عراق در گفت وگوی تلفنی با رئیس حزب دموکرات کردستان بر ضرورت افزایش تلاش برای برخورد با کسانی که در پی بر هم زدن امنیت استان کرکوک هستند، تأکید کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۱۲ - ۰۷:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
استاندار کرکوک گفت: واگذاری مقر فرماندهی عملیات کرکوک به حزب دموکرات کردستان ممکن است چند ماه طول بکشد و برای حل این مشکل در بغداد رایزنی خواهد شد.
نبض بازار   ۱۴۰۲/۰۶/۱۲ - ۰۰:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
تصاویری از درگیری شدید میان طرفداران حزب دموکرات کردستان عراق به ریاست مسعود بارزانی و معترضان به تحویل مقر ستاد عملیات کرکوک به حزب دموکرات رخ داد.
برترین ها / خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۱۱ - ۲۳:۲۸   + ۲۴ سایت دیگر  
خبرگزاری رسمی عراق گزارش داد که نخست وزیر این کشور ضمن اعلام منع آمدوشد در کرکوک به نیروهای امنیتی دستور داده کسانی که شورش کردند را بازداشت کنند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۶/۰۵ - ۱۳:۴۷   + ۴ سایت دیگر  
یکی از اعضای حزب دموکرات کردستان عراق تصریح کرد که وزیرامور خارجه ترکیه در سفر اخیر خود به بغداد و اربیل در ازای تأمین حقآبه عراق و از سرگیری صادرات نفت اقلیم کردستان عراق از طریق بندر جیهان شروطی را مطرح کرده است.
همشهری   ۱۴۰۲/۰۵/۲۵ - ۲۰:۰۲   + ۳ سایت دیگر  
رئیس حزب دموکرات کردستان عراق در تازه ترین اثر خود، از کمک ایران به حکومت منطقه کردستان عراق و نقش حاج قاسم سلیمانی در حمایت از کُردها در برابر داعش نوشت.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۵/۲۴ - ۱۶:۱۳   + ۳ سایت دیگر  
رئیس حزب دموکرات کردستان عراق گفت: زمانی کە گروە تروریستی داعش برای اربیل و اقلیم کردستان خطر آفرین شد ، حاج قاسم یک هواپیما پر از دوشکا، گلولە آرپی جی و فشنگ برای پیشمرگ های کرد ارسال کرد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۵/۲۴ - ۱۴:۳۶   + ۳ سایت دیگر  
رئیس حزب دموکرات کردستان عراق با هیئتی از ائتلاف آمریکا درباره مبارزه با تروریسم و مسائل امنیتی بحث و گفت وگو کرد.
مشرق نیوز   ۱۴۰۲/۰۵/۲۱ - ۱۵:۲۴   + ۵ سایت دیگر  
سید رضا موسوی تنها کسی که توانست در سال 1359 از زندان های تودرتو و مخوف رژیم بعث صدام و حزب دموکرات کردستان فرار کند، از سرگذشت خود می گوید.
همشهری   ۱۴۰۲/۰۵/۲۱ - ۱۰:۰۵   + ۵ سایت دیگر  
سید رضا موسوی تنها کسی است که توانست در سال 1359 از زندان های مخوف رژیم بعث صدام و حزب دموکرات کردستان فرار کند. او در این ویدئو از سرگذشت خود می گوید.
دیپلماسی ایرانی   ۱۴۰۲/۰۵/۱۸ - ۱۱:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
گروه های مسلح کُردی شهروندان ایرانی را آزاد کنند شهروندان ایرانی که امروز گرفتار در گروه های مسلح کُردی مستقر در اقلیم شمال عراق هستند خواهان بازگشت به ایران هستند، اما نمی توانند و مطالبه خانواده های آنها این است که دستگاه های مرتبط در این ارتباط به آنها یاری رسانند. ...
محافل سیاسی و امنیتی در اقلیم کردستان در پی ناکامی تلاش ها برای یکپارچه کردن نیروهای پیشمرگه از احتمال بحرانی شدن اوضاع و حتی جنگ داخلی سخن می گویند. ...
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۵/۰۴ - ۱۵:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
مدیر سوره مهر اصفهان گفت: کتاب سیطره خاطرات هفت سال نفوذ نادر کیانی از نیروهای انقلابی ایران به اردوگاه حزب دموکرات کردستان ایران و سازمان کومله در اقلیم کردستان عراق است که تا سطوح عالی سازمانی و مسئول کل پذیرش این سازمان رشد کرده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۵/۰۲ - ۱۱:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
رسانه ها از انفجار مشکوک یک خودرو در دهوک و کشته شدن مقام سابق اطلاعاتی از حزب دموکرات کردستان عراق خبر دادند.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۵/۰۲ - ۰۹:۲۳   + ۶ سایت دیگر  
منابع امنیتی اقلیم کردستان عراق از کشته شدن یک مقام بلندپایه سابق دستگاه اطلاعات حزب دموکرات کردستان در انفجار خودروی شخصی وی در استان دهوک خبر دادند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۴/۲۷ - ۱۴:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
حزب دموکرات کردستان بارزانی ها و حزب اتحادیه میهنی طالبانی ها، دو حزب کردی در شمال عراق هستند که از بین سایر احزاب این منطقه بیشترین نفوذ و قدرت و منابع مالی را دارند و علی رغم توافق برای اجتناب از برادرکشی ، اختلافات و رقابت آن دو همچنان پابرجاست.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۴/۱۹ - ۱۱:۱۵   + ۳ سایت دیگر  
رئیس اتحادیه میهنی کردستان عراق اعلام کرد که توافقی میان این حزب و حزب دموکرات کردستان عراق حاصل نشده است.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۲/۰۴/۱۷ - ۱۱:۵۷   + ۱۰ سایت دیگر  
گروهک های تروریستی ضدانقلاب پس از شکست پروژه های آشوب طلبانه که از سال گذشته آغاز شد و طرح های تجزیه طلبانه شان با مخالفت سایر گروه های معاند روبرو شد ...
دیپلماسی ایرانی   ۱۴۰۲/۰۳/۲۳ - ۰۹:۴۶   + ۱۲ سایت دیگر  
مجلس نمایندگان عراق با پشت سر گذاشتن اختلافات عمیق، بامداد دیروز بودجه 3 ساله این کشور را برای سال های 2023، 2024 و 2025 تصویب کرد. به گزارش میدل ایست نیوز ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۲۱ - ۱۳:۴۷   + ۳ سایت دیگر  
رئیس هیئت مذاکره کننده حزب دموکرات کردستان عراق در بغداد از توافق بر سر بند 7 ماده 14 قانون بودجه در رابطه با اختلاف میان دولت عراق و دولت اقلیم کردستان خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۰۷:۰۴   + ۵ سایت دیگر  
رئیس حزب دموکرات کردستان طی تماسی تلفنی، پیروزی مجدد رجب طیب اردوغان، در انتخابات ترکیه را تبریک گفت. همچنین نخست وزیر عراق و رئیس جمهوری ترکیه طی مکالمه ای تلفنی بر اهتمام خود به گسترش روابط دوجانبه تاکید کردند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۰۱:۰۵   + ۹ سایت دیگر  
حزب دموکرات کردستان به تصمیم دادگاه فدرال عراق درخصوص مغایر بودن تمدید پارلمان اقلیم کردستان عراق با قانون اساسی واکنش نشان داد. حزب کردی نسل جدید از تصمیم دادگاه عالی عراق استقبال کرد.
تیتر برتر   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۱۴:۱۰   + ۶ سایت دیگر  
نمایندگان اتحادیه میهنی کردستان عراق نسبت به فعالیت مجدد کمیسیون انتخابات در راستای آمادگی برای برگزاری انتخابات اعتراض کردند و این اقدام را غیرقانونی دانستند، در حالی که نمایندگان بلوک دموکرات فعال نشدن کمیسیون انتخابات را مانعی بر سر راه برگزاری انتخابات پارلمانی در موعد مقرر دانستند. ...
کیهان   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۲۲:۱۳    
دفتر پژوهش های موسسه کیهان هنوز یک روز از پیروزی انقلاب سپری نشده بود که حزب دموکرات کردستان با عوامل و اسلحه هایی که از رژیم بعث و اسرائیل دریافت داشت به چند کلانتری و پاسگاه ژاندارمری در شهر مهاباد حمله کرد و سلاح های آنها را غارت نمود ...
سلام نو / خبر فوری   ۱۴۰۲/۰۲/۲۰ - ۰۸:۰۰   + ۱۰ سایت دیگر  
روایت هایی از اقدامات تروریستی منافقین در ابتدای انقلاب اسلامی و مطالبی درباره ترور نافرجام امام خمینی به نقل از یک مقام پیشین اطلاعاتی حزب بعث در روزنامه الشرق الاوسط مطرح شده است.
قم پرس   ۱۴۰۲/۰۲/۱۶ - ۱۵:۴۰   + ۱۱ سایت دیگر  
به گزارش قم پرس، کتاب سیطره به قلم کیانوش گلزار راغب به زودی توسط انتشارات سوره مهر منتشر می شود و به نمایشگاه کتاب می رسد. این کتاب خاطرات هفت سال نفوذ نادر کیانی از نیروهای انقلابی ایران به اردوگاه حزب دموکرات کردستان ایران و سازمان کومله در اقلیم کردستان عراق است که تا سطوح عالی سازمانی و ...
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۲/۰۲/۱۱ - ۰۰:۰۷    
در سالی که بر ما گذشت، نام گروهک تجزیه طلب حزب دموکرات کردستان فراوان به میان آمد. ظاهراً فرایند مزبور همچنان تداوم دارد و این مخالفان تمامیت ارضی ایران، بناست کماکان در عرصه مواجهه با نظام اسلامی به ایفای نقش بپردازند! با این همه اکنون که مصادف با سالگشت شهادت سپهبد محمدولی قرنی است ...
مدار شرقی   ۱۴۰۲/۰۱/۲۹ - ۱۶:۰۴    
در پی حمله پهپادی ناموفق ترکیه به کاروان خودروهای مظلوم کوبانی، فرمانده کرد نیروهای دموکراتیک سوریه در نزدیکی فرودگاه سلیمانیه در روز 7 آوریل گذشته، برخی مقامات دو حزب دموکرات کردستان عراق و اتحادیه میهنی، یکدیگر را به زمینه سازی برای ورود نظامی خارجی متهم کردند.
دیپلماسی ایرانی   ۱۴۰۱/۱۲/۲۹ - ۰۵:۳۳   + ۲۴ سایت دیگر  
رهبر حزب دموکرات کردستان عراق در اظهارتی به سفرش به تهران قبل از سرنگونی نظام صدام و دیدار با هاشمی رفسنجانی پرداخت. به گزارش ایسنا، مسعود بارزانی، رهبر حزب دموکرات کردستان عراق در گفت وگو با روزنامه الشرق الاوسط اعلام کرد که در آوریل 2002 هیاتی از اقلیم کردستان سفری محرمانه به واشنگتن داشته و ...