جمعه ۰۸ بهمنساعت ۱۱:۲۴Jan 2022 28
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «کمیسیون اقتصادی مجلس»

شبکه ایران کالا   ۵۸ دقیقه پیش    
میهمانان برنامه چشم انداز دکتر زهرا کریمی استاد دانشگاه مازندران، دکتر ندا میری کارشناس اقتصادی، آقای محمد باقری بنابی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس و دکتر روح الله شهنازی از دانشگاه شیراز به نقد و بررسی برنامه های توسعه کشور پرداختند.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: در حال حاضر توسعه CNG به عنوان سوخت ملی در گرو ساماندهی LPG در سبد سوخت کشور است که طرح اتوگاز مجلس مشکل مزیت قیمتی LPG نسبت به CNG را حل می کند و هر سوخت را در جایگاه خودش در سبد سوخت قرار می دهد.
موسسه مطالعاتی تحریریه   ۱۴۰۰/۱۱/۰۷ - ۱۴:۲۹    
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: با تعرفه گذاری پلکانی به پر مصرف ها یارانه ای تعلق نمی گیرد ولی هزینه و تعرفه مصرفی مشترکین عادی تغییری نمی کند.
خانه ملت   ۱۴۰۰/۱۱/۰۷ - ۱۳:۴۹   + ۶ سایت دیگر  
نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه کاهش 5 درصدی مالیات برای اصناف خسارت دیده از کرونا کفایت نمی کند، گفت: دولت باید کمک های بلاعوضی به آن دسته از مشاغل و اصناف داشته باشد که به طور کلی در مدت شیوع کرونا تعطیل بوده اند.
روزنامه کسب و کار   ۱۴۰۰/۱۱/۰۷ - ۱۳:۲۶    
کسب و کار نیوز- رییس کمیسیون اقتصادی مجلس از کاهش پیدا کردن مالیات بر عملکرد بنگاه های اقتصادی به میزان 5 واحد درصد خبر داد. به گفته پور ابراهیمی، پایه های مالیاتی جدید در اقتصادی تعریف شده است ...
بانکداری ایرانی   ۱۴۰۰/۱۱/۰۷ - ۱۰:۴۳    
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه سهام عدالت سرمایه و پشتوانه خوبی برای مردم عادی و سهامداران خرد است و باید تسهیلات خوبی برای دارندگان آن در نظر گرفته شود. ...
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۰/۱۱/۰۷ - ۱۰:۴۰   + ۱۰ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: مجموعه هایی نظیر شرکت صنایع تولیدی کروز با تکیه بر رویکرد دانش بنیان برای کشور ارزش افزوده ایجاد کرده است.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۱۱/۰۷ - ۱۰:۱۲   + ۱۷ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: مجموعه هایی نظیر شرکت صنایع تولیدی کروز با تکیه بر رویکرد دانش بنیان برای کشور ارزش افزوده ایجاد کرده است.
خبرگزاری صنایع   ۱۴۰۰/۱۱/۰۷ - ۰۹:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از پیگیری برای اصلاح قانون تعاون در کمیسیون اقتصادی مجلس خبر داد. *** نقش زنان در حوزه های مختلف اشتغال به گزارش صنایع ، حجت الله عبدالملکی در مراسم تقدیر از زنان کارآفرین درباره نگاه اسلام به بانوان، اظهار کرد: ...
یک فعال بازار سرمایه از برگزاری جلسه برای تصمیم گیری درمورد تغییر اعضای شورای عالی بورس خبر داد.
شبکه ایران کالا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۷ - ۰۱:۵۹    
خانم ها زهرا کریمی استاد دانشگاه مازندران، ندا میری اقتصاددان و آقایان محمد باقری بنایی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس و روح الله شهنازی استاد دانشگاه شیراز به بررسی میزان موفقیت برنامه های قبلی توسعه و الزامات برنامه هفتم توسعه پرداختند.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۱۱/۰۷ - ۰۰:۰۹    
موسوی لارگانی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: در حال حاضر وضعیت بازار سرمایه به یک وضعیت بحرانی تبدیل شده و سرمایه مردم در این بازار نابود شده است.
پایگاه خبری گسترش   ۱۴۰۰/۱۱/۰۶ - ۲۲:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
رییس کمیسیون اقتصادی مجلس در جمع خبرنگاران از کاهش پیدا کردن مالیات بر عملکرد بنگاه های اقتصادی به میزان 5 واحد درصد خبر داد. به گفته پور ابراهیمی، پایه های مالیاتی جدید در اقتصادی تعریف شده است ...
اقتصاد آنلاین / سروش نیوز   ۱۴۰۰/۱۱/۰۷ - ۰۷:۴۷   + ۲۲ سایت دیگر  
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: اصلاح قانون تعاون در کمیسیون اقتصادی مجلس مطرح است و فعالان این بخش می توانند با ارائه پیشنهادها این موضوع را پربارتر کنند.
اقتصادگردان   ۱۴۰۰/۱۱/۰۶ - ۱۸:۰۴   + ۱۶ سایت دیگر  
پورابراهیمی: دولت و مجلس در حذف ارز 4200 هم نظر هستند / طغیانی: مجلس نگران اثر حذف ارز 4200 تومانی است و جبران کالایی بهترین گزینه است / ایزدخواه: واقعیات جامعه در حذف ارز ترجیحی دیده نشده است / ارکانی: در حذف ارز ترجیحی معیشت مردم درنظر گرفته شود ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۱۱/۰۶ - ۱۵:۵۴    
پورابراهیمی، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در نامه ای به رئیس جمهور نکات مهمی را پیرامون مصوبات اخیر کمیسیون تلفیق بودجه 1401 مطرح کرد.
برترین ها   ۱۴۰۰/۱۱/۰۶ - ۱۴:۲۶   + ۱۳ سایت دیگر  
دیده بان ایران: به نقل از خبرگزاری دانشجو، حجت الاسلام سید ناصر موسوی لارگانی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: استیضاح وزرای صنعت و کار و رفاه اجتماعی به بیش از 30 امضا رسیده است اما هنوز در هیات رئیسه مجلس اعلام وصول نشده است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۶ - ۱۳:۳۷   + ۱۷ سایت دیگر  
یک عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در تذکر شفاهی اش از حذف ارز ترجیحی، بیکاری جوانان، رها شدن بازار سرمایه و امهال نشدن وام های کشاورزان انتقاد کرد.
خانه ملت   ۱۴۰۰/۱۱/۰۶ - ۱۳:۳۴   + ۸ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: تا زمانیکه مجلس اطمینان حاصل نکند که سیاست های جبرانی و حمایتی دولت درباره موضوع نرخ ارز ترجیحی، وضعیت مردم در سال 1401 را بهتر از 1400 نمی کند، به آن رای نمی دهد.
فاش نیوز   ۱۴۰۰/۱۱/۰۶ - ۱۲:۰۰    
فاش نیوز - عضو کمیسیون اقتصادی مجلس و نماینده ایثارگر در کمیسیون تلفیق لایحه بودجه 1401 از ارائه پیشنهادات برای بهبود وضعیت معیشتی جانبازان معسر و موافقت اعضا برای گنجاندن عدد و رقم مناسب در بودجه سال آینده خبر داد. ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۶ - ۱۰:۴۹   + ۲۳ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: نمایندگان مجلس شورای اسلامی با دولت در خصوص اینکه تخصیص ارز 4200 تومانی کار درستی نیست موافق هستند و هم اکنون موضوع حذف این ارز در کمیسیون تلفیق در حال بررسی است.
رییس جمهور با بیان اینکه بنای ما تعامل با همه دنیاست، گفت: دولت سیزدهم به دنبال توجه به ظرفیت عظیم همسایه ها و توازن در روابط بین الملل است.
نقدینه   ۱۴۰۰/۱۱/۰۶ - ۱۰:۲۵   + ۶ سایت دیگر  
نقدینه - یک عضو کمیسیون اقتصاد گفت: دولت جدید برای حذف ارز 4200 تومانی مصمم است، اما مجلس از بابت اثر آن بر زندگی مردم نگرانی دارد. به گزارش پایگاه خبری نقدینه ، مهدی طغیانی ...
میزان   ۱۴۰۰/۱۱/۰۶ - ۱۰:۰۰   + ۱۴ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان _ روزنامه خراسان نوشت: پرونده جاماندگان سهام عدالت همچنان باز است و درباره تعیین تکلیف آن، وعده های زیادی داده شده است، اما همچنان تصمیم گیری درباره 20 میلیون نفر که از گرفتن سهام عدالت جامانده اند، به آینده موکول می شود. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۱۱/۰۶ - ۰۹:۱۳   + ۷ سایت دیگر  
گروه استان ها سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: مجلس در لایحه بودجه سال 1401 نرخ 4 درصد حقوق گمرکی را برای کالاهای اساسی، دارو، تجهیزات پزشکی و نهاده های کشاورزی و دامی به یک درصد کاهش داد.
ایبنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۶ - ۰۸:۴۰   + ۸ سایت دیگر  
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: افرادی که دارای سهام عدالت هستند باید به راحتی تسهیلات بانکی دریافت کنند و نگران تضامین هم نباشند.
محمدرضا پورابراهیمی طی نامه ای به آیت الله رییسی رییس جمهور و محمدباقر قالیباف رییس مجلس به اثرات تصمیمات بودجه ای بر بازار سرمایه و بورس پرداخت.
درحالی که قرار بود با اعلام نظر دولت درباره طرح جاماندگان سهام عدالت، این طرح در دستورکار مجلس قرار گیرد اما اکنون بعد از گذشت بیش از 3 ماه هنوز این نظر اعلام نشده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۲۲:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس:کارگروه تخصصی میان کمیسیون اقتصادی مجلس و رسانه ملی برای پیشبرد اهداف اقتصادی مردم تشکیل خواهد شد.
خانه ملت   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۱۷:۳۹   + ۵ سایت دیگر  
نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس ضمن انتقاد از بانک ها در عدم پرداخت وام به بهانه های واهی و معطل کردن مردم، گفت: برخی بانک ها شرخرهایی را اجیر می کنند و به جان مردم بدهکار به بانک ها انداخته و هر روز احضاریه برای مردم می فرستند
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۱۷:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
نائب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از ارسال نامه ای به رئیس جمهور و معاون اول وی به منظور تشکیل هر چه سریعتر کارگروهی با حضور نمایندگان و روسای اصناف کشور خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۱۶:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: امروز بانک ها یکی از موانع بر سر تولید هستند و متاسفانه به قانون و دستور مقامات عالی توجه ندارند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۱۶:۲۹   + ۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- رییس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: هیچگونه بخشنامه ای و دستورالعملی مبنی بر ممانعت بانک ها از ارائه تسهیلات خُرد در ماه ها و هفته های پایانی سال مدنظر قرار گرفته باشد ،وجود ندارد.
راه پرداخت   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۱۵:۵۲    
راه پرداخت بهترین منبع شما برای دانستن هر چیزی در زمینه فناوری های مالی است. علی صالح آبادی، رئیس کل بانک مرکزی در جلسه ای با اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس اعلام کرد ...
پایگاه خبری گسترش   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۱۵:۵۰   + ۱۱ سایت دیگر  
پور ابراهیمی، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: هیچگونه بخشنامه و دستور العملی مبنی بر پرداخت نکردن وام های خُرد به بانک ها ابلاغ نشده است و شعب بانک ها موظف هستند تا پایان سال به مردم خدمات ارائه دهند.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۱۵:۳۹    
پورابراهیمی، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: شعب بانک ها موظف هستند تا پایان سال به مردم خدمات ارائه دهند.
دانا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۱۵:۳۰    
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: اصلاح و اجرای قوانین مربوط به مالیات، به منزله شتاب گرفتن حرکت در مسیر تحقق عدالت مالیاتی در کشور و بازتوزیع ثروت است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۱۵:۲۸   + ۵ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از نهایی شدن اصلاح قانون بانک مرکزی تا پایان سال در کمیسیون اقتصادی خبر داد.
پول نیوز   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۱۵:۲۱    
اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس ظهر امروز با رییس کل بانک مرکزی و هیئت عامل این بانک دیدار و در جریان تحولات بازار ارز، قانون ساماندهی پایانه های فروشگاهی و فرایند تدوین قانون بانک مرکزی قرار گرفتند.
رادیو ایران   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۱۵:۱۶    
به گزارش شبکه رادیویی ایران، محسن زنگنه عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در برنامه نمودار در پاسخ به این پرسش که دولت و مجلس برای کنترل قیمت مواد اولیه و ایجاد آرامش در نظام تولید کشور چه اقدامات و تمهیداتی را در نظر گرفته است ...
دنیای بانک   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۱۴:۵۵   + ۵۶ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، دکتر علی صالح آبادی و دکتر پور ابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در پایان این هم اندیشی در جمع خبرنگاران به سوالات آنان پاسخ دادند. ...
بولتن نیوز   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۱۲:۱۰    
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آقای عبدالملکی تا کنون خوب عمل کرده است، گفت: وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی عملکرد مثبت و موفقی دارد.
ایمنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۱۱:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: رتبه اعتباری یعنی رفتار مالی قبلی یک متقاضی وام که بانک بتواند با توجه به آن تا صدمیلیون تومان بدون درخواست ضامن تسهیلات پرداخت کند. البته مبلغ وام براساس میزان اعتباری خواهد بود که فرد به دست آورده است و برای مابقی مبلغ درخواستیف باید ضامن معرفی کند.
خانه ملت   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۱۱:۳۶   + ۱۱ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه کمیسیون اقتصادی با بانک های متخلف در پرداخت وام های خرد برخورد می کند، گفت: هیچ بخش نامه ای نه از سوی وزارت امور اقتصادی و دارایی و نه از سوی بانک مرکزی درباره اینکه بانک ها حق دارند که در ماه های پایانی از ارائه تسهیلات به مردم امتناع کنند، نداریم.
اقتصاد آنلاین / تابش کوثر   ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ - ۱۷:۱۹   + ۱۹ سایت دیگر  
رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: از ابتدای سال آینده بررسی شور دوم اصلاح قانون بانک مرکزی که پس از سال ها متوقف شده بود در دستور کار صحن علنی مجلس قرار می گیرد.
ایبنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۱۰:۳۰   + ۶ سایت دیگر  
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: برخی بانک ها دریافت ضمانت برای دریافت تسهیلات را با کمک سهام عدالت تسهیل کرده اند و این اقدام از طریق اپلیکیشن های موبایلی نیز اتفاق افتاده است که اقدامی کاملا مثبت است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۱۰:۳۰   + ۱۶ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس جزئیات جلسه اعضای این کمیسیون با رئیس بانک مرکزی درباره بررسی وضعیت پولی و ارزی کشور را تشریح کرد.
نقدینه   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۰۹:۳۰   + ۶ سایت دیگر  
نقدینه - اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس ظهر امروز با رییس کل بانک مرکزی و هیئت عامل این بانک دیدار و در جریان تحولات بازار ارز، قانون ساماندهی پایانه های فروشگاهی و فرایند تدوین قانون بانک مرکزی قرار گرفتند. ...
پول پرس   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۰۹:۲۰   + ۴ سایت دیگر  
رئیس کل بانک مرکزی در دیدار با اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس از تصویب دستورالعمل رمزپول ملی در شورای پول و اعتبار خبر داد.
ایستا نیوز   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۰۸:۳۵   + ۱۰ سایت دیگر  
ایستانیوز:طبق اعلام بانک مرکزی، اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس دیروز با رییس کل بانک مرکزی و هیئت عامل این بانک دیدار و در جریان تحولات بازار ارز، قانون ساماندهی پایانه های فروشگاهی و فرایند تدوین قانون بانک مرکزی قرار گرفتند.