جمعه ۰۷ مهرساعت ۱۶:۱۷Sep 2023 29
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «کمیسیون اقتصادی مجلس»

خبر فوری   ۲ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به نقش بریکس در کاهش وابستگی اقتصادی کشورهای عضو به اروپا و آمریکا گفت: گروه بریکس می تواند تأثیرگذاری مثبتی بر بحران های سیاسی یا اقتصادی مهم جهان داشته باشد.
ایبنا   ۲ ساعت پیش    
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: آزادسازی دارایی های بلوکه شده ایران قطعاً تاثیر مثبت دارد و به آرامش بازار ارز کمک خواهد کرد.
خبرگزاری مهر   ۵ ساعت پیش   + ۸ سایت دیگر  
یک عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با انتقاد از قیمت گذاری دستوری کالاها به خصوص فولاد و سیمان گفت که باید همچنان فولاد و سیمان در بورس کالا باقی بماند اما نظارتی بر آن ها باشد.
اینتیتر   ۱۴۰۲/۰۷/۰۷ - ۰۰:۵۷    
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی خواستار ورود رئیس جمهور برای پرداخت مطالبات بازنشستگان شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۷/۰۶ - ۱۸:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از تصویب کلیات لایحه اساسنامه سازمان توسعه سواحل مکران در جلسه امروز این کمیسیون خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۷/۰۶ - ۱۷:۲۶   + ۴ سایت دیگر  
کرمان- رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: هم اکنون در کشور شاهد سرکوب صادرات به واسطه اقدامات نامناسب ارزی هستیم .
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۶ - ۱۷:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/کرمان رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: ارز ناشی از صادرات باید به چرخه اقتصاد کشور برگردد، اصل بازگشت ارز را همه صادرکنندگان قبول دارند و با نرخ تعهدات ارزی مشکل دارند و تسویه و نرخ تعهدات ارزی مورد اختلاف است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۷/۰۶ - ۱۶:۴۳   + ۳ سایت دیگر  
کرمان- نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در رابطه با مشکل آب واحدهای صنعتی استان گفت: این مشکل با انتقال آب از خلیج فارس مرتفع خواهد شد .
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۷/۰۶ - ۱۴:۳۳    
کرمان - رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به پتانسیلهای گردشگری در کرمان گفت: باید در راستای رونق گردشگری در کرمان اقدامات جدی انجام شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۷/۰۶ - ۱۳:۳۲   + ۴ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه وضعیت عوارض صادراتی مناسب نیست، گفت: باید صادرات محصولات در کشور تسهیل شود و انتظار از دولت این است که این مسائل را هر چه سریعتر حل کند.
کرمان نو   ۱۴۰۲/۰۷/۰۶ - ۱۱:۵۰    
محمدرضا پورابراهیمی، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در همایش بزرگداشت روز صنعت و معدن اعلام کرد که برای اولین بار در کشور در 6 ماه اول سال 6 میلیارد دلار تراز منفی تجاری داریم.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۶ - ۰۷:۳۸   + ۳۶ سایت دیگر  
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی خواستار ورود رئیس جمهور برای پرداخت مطالبات بازنشستگان شد.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۱۸:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: بریکس فرصتی ایجاد می کند که در شرایط تحریمی بتوان با پول های غیرجهان روا مبادلات خود را انجام دهیم یا نیازهای خود در حوزه کالاهای اساسی را تامین کنیم.
قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۱۴:۵۹   + ۳ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: با اجرایی شدن کامل سامانه مودیان، مبادلات ناسالم و بازار سیاه، رانت جویی و انواع و اقسام اتفاقاتی که در اقتصاد می افتد؛ در قالب قوانین مختلف ممنوع شده است. الان چون تعاملات شفاف نیست امکان برخورد نیست.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۱۴:۴۷   + ۲ سایت دیگر  
یک عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر ضرورت سامان یافتن اموال مازاد بانک ها، گفت: انتظار می رود مجمع تشخیص مصلحت نظام هرچه سریع تر طرح الزام به ثبت رسمی اموال غیرمنقول را تعیین تکلیف کند.
روزنامه راه مردم   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۱۳:۱۱   + ۱۵ سایت دیگر  
عضو اتاق بازرگانی ایران گفت: مجلس زمانی می تواند به نحوه مدیریت ارز ورود کند که حداقل 50 اقتصاددان و کارشناس اقتصادی به عنوان نماینده در مجلس حضور داشته باشند. ...
بانک مردم   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۱۲:۵۰   + ۱۴ سایت دیگر  
پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: کارشناس ارزی با بیان اینکه بانک مرکزی برای مدیریت منابع ارزی رویکرد مناسبی دارد، گفت: مجلس شورای اسلامی باید به واسطه نماینده حاضر در شورای پول و اعتبار نظرات خود را اعلام کند. ...
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۱۲:۰۵   + ۳ سایت دیگر  
پیشنهاد صادرات محصولات کشاورزی و استفاده از ارز حاصل از این صادرات برای واردات خودرو، به چالش جدی بین مجلس و بانک مرکزی تبدیل شده و رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس را هم عصبانی کرده است. هرچند خبر ها حاکی از این است که تامین ارز واردات خودرو های کارکرده، با منشا ارز خارجی انجام خواهد شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۱۰:۵۱   + ۹ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: بنگاه داری بانک ها یک معامله دو سر باخت است، بانک ها با بنگاه داری، دارایی های خود را منجمد و بلوکه می کنند، بنابراین با کمبود منابع برای تسهیلات دهی مواجه و مجبور می شوند یا خلق پول کنند و یا اینکه اضافه برداشت از منابع بانک مرکزی داشته باشند که تورم زا است.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۱۰:۰۰   + ۱۷ سایت دیگر  
مجیدرضا حریری در گفت وگو با ایران اکونومیست با اشاره به ادعای رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در موضوع ارز حاصل از صادرات برخی از محصولات کشاورزی و ارز واردات خودرو و تاثیر منفی این موضوعات بر بازار ارز ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۰۹:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
اردبیل- نظری، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: دولت پول های آزادسازی شده را شایسته است در پروژه های عمرانی و زیربنایی هزینه کرده و از هزینه کرد آن در بخش جاری پرهیز کند.
فودنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۰۸:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
پورابراهیمی، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از رفع مشکل صادرات پسته خبر داد.
نقدینه   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۶:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
نقدینه -اصغر سلیمی در مورد طرح خروج عرضه سیمان و فولاد از بورس کالا برای کاهش قیمت مسکن گفت: خارج کردن سیمان و فولاد به عنوان دو کالای راهبردی حوزه مسکن از بورس کالا سبب افزایش قیمت این کالاها می شود و با چند نرخی شدن این محصولات عملا بازار مسکن دچار بحران جدی خواهد شد. ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۶:۰۵   + ۱۰ سایت دیگر  
تهران – ایرنا - عضو هیات رئیسه اتاق بازرگانی ایران و سوریه معتقد است وظیفه کمیسیون اقتصادی مجلس کاملا مشخص و بیشتر بر پایه قانونگذاری است و نباید در امور سیاست گذاری ارزی کشور که وظیفه و مسئولیت اصلی بانک مرکزی است دخالت کند.
بورس نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۲:۵۲   + ۲ سایت دیگر  
این رویداد ویژه به همت انجمن تولید کنندگان فولاد ایران با ایراد سخنرانی های کلیدی و با حضور مدیران عامل شرکت های بزرگ فولادی و صنایع معدنی، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، مسئولان دولتی، مدیران عامل سازمان های بورس اوراق بهادار و بورس کالا و دیگر تولید کنندگان و فعالان صنعتی ...
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۰۹:۳۵   + ۷ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه فردی که با رانت و فساد به بدهکار بانکی تبدیل شده مستوجب برخورد قضایی است، گفت:براساس گزارشی که در دست داریم دولت پای کار برخورد جدی با بدهکاران بانکی است.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۲۳:۱۵    
کمیسیون اقتصادی مجلس تلاش می کند ضمن هموار کردن راه برای صادرکنندگان پسته، ارز مورد نیاز واردات خودرو را تأمین کند. از آنجا که بخش عمده صادرات محصولات کشاورزی مربوط به صادرات پسته از استان کرمان است ...
صفحه اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۹:۲۲   + ۶ سایت دیگر  
خانه ملت نوشت: رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در نامه ای خطاب به رئیس جمهور ضمن انتقاد از عملکرد مسئولین بانک مرکزی در تکذیب جمع بندی نشست کمیسیون اقتصادی خواستار ابلاغ مصوبات کمیته ارزی دولت جهت گره گشایی از مشکلات صادرات محصولات کشاورزی برای بهبود تراز منفی تجاری کشور شد.
فرارو   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۸:۲۱   + ۱۴ سایت دیگر  
ماجرا از این قرار است که هفته گذشته کمیسیون اقتصادی مجلس نشستی در خصوص بررسی مشکلات و راهکار های تسهیل صادرات محصولات کشاورزی برگزار کرد. به جز نمایندگان مجلس در این نشست وزیر اقتصاد، جمعی از مدیران ارشد و نمایندگان تشکل های خصوصی حضور داشتند. ...
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۶:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در خصوص عملکرد بانک مرکزی در حوزه بازار ارز نامه تند و تیزی به رئیس جمهور داد
قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۴:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: اجرای مالیات های تنظیمی و عادلانه کردن اخذ مالیات از فراریان مالیاتی با اجرای کامل سامانه مودیان فراهم خواهد شد و بدین شکل، این نوع از نظام مالیاتی مبتنی بر داده های شفاف و منسجم ذیل سامانه مودیان به ما کمک خواهد کرد که جلوی اجحاف به مردم گرفته شود.
تهران پرس   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۳:۵۱   + ۱۳ سایت دیگر  
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: آزادسازی دارایی های ایران نتیجه ای از دیپلماسی موفق دولت است و نشان از ناتوانی دیپلماسی التماسی در مقابل آمریکا دارد.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۳:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
جانشین مدیرمسئول روزنامه ایران اقتصادی به نامه انتقادی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس به ابراهیم رئیسی واکنش نشان داد.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۳:۴۲    
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در توئیتی به سکوت رسانه ای در مقابل کشته شدن1200 نفر به دست پلیس آمریکا در سال 2022،اشاره کرد.
شما نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۱:۲۸    
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: بانک دی یک بانکی است که در خدمت خانواده شهدا و ایثارگران قرار دارد.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۱:۲۲   + ۲۸ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در نامه ای خطاب به رئیس جمهور ضمن انتقاد از عملکرد مسئولین بانک مرکزی در تکذیب جمع بندی نشست کمیسیون اقتصادی خواستار ابلاغ مصوبات کمیته ارزی دولت جهت گره گشایی از مشکلات صادرات محصولات کشاورزی برای بهبود تراز منفی تجاری کشور شد.
مثلث آنلاین   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۱:۱۹    
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی به بی سلیقگی برخی از بانک ها در بالا بردن آمارهای غیرواقعی و کذایی را یادآور شد و گفت: عدم نظارت دقیق در این حوزه مشکلات جدی را به وجود آورده در حالی که انتظار می رود با اصلاح قانون بانک مرکزی نظارت ها و عملکرد شفاف بانک ها را در عین پاسخگویی شاهد باشیم.
فرصت امروز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۰:۰۱    
یکی از موضوعات مهم در لایحه برنامه هفتم توسعه، تکلیف مجلس به بانک مرکزی برای تأسیس یک شرکت دولتی جدید با نام شرکت مدیریت دارایی های بانکی است. جالب اینجاست که همین موضوع البته با کمی تفاوت در طرح 90 ماده ای کمیسیون اقتصادی مجلس نیز آمده است ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۰۰:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
دبیر کمیسیون اقتصادی مجلس پیشنهاد کرد تا برای نظارت بر اجرای برنامه هفتم توسعه کارگروه نظارتی در سازمان برنامه و بودجه تشکیل شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۷/۰۲ - ۱۵:۴۳   + ۱۳ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت : ایرادات و ابهامات شورای نگهبان در خصوص لایحه تسهیل تکالیف مؤدیان به کمیسیون اقتصادی مجلس رسیده است.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۲ - ۱۲:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه دولت باید صنعت گردشگری را در راس قرار دهد، گفت: اگر صنعت گردشگری را از جنس اقتصاد تعریف کنیم بی تردید بخش خصوصی برای کسب سود در این حوزه انگیزه حضور خواهد داشت.
میزان   ۱۴۰۲/۰۷/۰۲ - ۱۱:۱۸    
خبرگزاری میزان - طی روزهای گذشته و با دستور رئیس قوه قضاییه 13 هزار تن نهاده های سیلوی پشتیبانی امور دام شهرستان اسدآباد همدان به بزرگ ترین واحد تولید تخم مرغ کشور منتقل شد، این اقدام دستگاه قضا منجر به افزایش 25 درصدی تولید بزرگترین واحد تولید تخم مرغ در کشور خواهد شد. ...
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۱۶:۵۶   + ۶ سایت دیگر  
رییس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: با اتفاقاتی که در حوزه دیپلماسی رقم خورده مانند مذاکرات، آزادسازی بخشی از منابع جمهوری اسلامی، کاهش حجم تحریم ها در ارتباط با فروش نفت و دسترسی به منابع فروش و تجارت جاری به جز منابعی که از قبل بلوکه شده ...
اسب بخار   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۱۱:۳۱    
هر چند استفاده از ارز حاصل از صادرات کشاورزی تایید و تکذیب شد اما این موضوع را می توان اثرات یک توافق کوچک بر واردات خودرو به شمار آورد. به گزارش پایگاه خبری اسب بخار ،انتشار دو خبر در روز 5شنبه ابتدا باعث خوشحالی و سپس بازگشت به نقطه صفر شد. ...
اقتصاد آنلاین / صنعت ماشین   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۱۵:۲۶   + ۴۱ سایت دیگر  
رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به نشستی با حضور مسئولان بانک مرکزی گفت: طی آخرین تصمیم دولت واردات خودرو یا قطعات آن با ارز حاصل از صادرات محصولات کشاورزی میسر شد.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۱۰:۲۶   + ۴ سایت دیگر  
حجت الاسلام سید ناصر موسوی لارگانی در گفت و گو با ایران اکونومیست با اشاره به سفر رئیس جمهور به نیویورک و سخنرانی در مجمع عمومی سازمان ملل گفت: امسال شاهد یکی از متفاوت ترین سفرهای روسای جمهوری نظام جمهوری اسلامی ایران به مقر سازمان ملل در نیویورک بودیم چراکه سفر رئیس جمهور و هیئت همراه در شرایطی ...
فودنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۰۹:۰۵   + ۱۹ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از توافق با بانک مرکزی برای رفع تعلیق کارت های بازرگانی به منظور صادرات محصول پسته خبر داد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۰۰:۳۲   + ۴ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : 440کارت بازرگانی با بدهی بالای یک میلیون دلار تعلیق شد؛ این خبری بود که مهدی ضیغمی، رئیس سازمان توسعه تجارت چندی پیش مطرح کرد. اما در پی آن محمدرضا پورابراهیمی، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از مهلت 6ماهه به کارت های بازرگانی تعلیق شده خبر داد ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۶/۳۱ - ۲۳:۳۳    
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: منابع آزاد شده در حال حاضر در دست دولت و در حساب بانک های ایرانی است.
بیتوته   ۱۴۰۲/۰۶/۳۱ - ۲۲:۵۳   + ۵ سایت دیگر  
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: این احتمال وجود دارد که اگر واحد های واحد 25 متری ساخته شوند، بسیاری از مردم از آن استقبال کنند. باید قبول کنیم که برخی نگران تامین یک سقف برای خودشان هستند و این راهبرد احتمالاً برای این افراد در کوتاه و حتی میان مدت می تواند چاره کار باشد.