پنجشنبه ۰۹ تیرساعت ۲۰:۵۱Jun 2022 30
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «کتاب کودک»

ایرنا   ۴ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
شیراز-ایرنا-آیین رونمایی از سه کتاب کودک در قالب بسته های یادگیری و تربیت سفرهای کودکانه در شیراز برگزار شد.
ایبنا   ۱۴۰۱/۰۴/۰۸ - ۱۲:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
نمایشگاه تصویرگری قصه های خوب برای بچه های خوب توسط انجمن تصویرگران ایران و با همکاری شورای کتاب کودک برگزار می شود.
وزیر فرهنگ با تاکید براینکه هیات نظارت بر ضوابط نشر کتاب باید تصمیمات بزرگ و تحول آفرین بگیرد، گفت: در حوزه کتاب کودک و نوجوان ضرورت دارد از وضعیت فعلی ترجمه ای به سمت تالیف مبتنی بر فرهنگ غنی ایرانی اسلامی حرکت کنیم.
رادیو گفت و گو   ۱۴۰۱/۰۴/۰۶ - ۱۲:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
سمانه حسینی در مصاحبه با برنامه "صبح وگفتگو" با اشاره به تولید تالیفی و ترجمه کتاب کودک گفت: ترجمه به لحاظ مسئله مالی ایمن تر است ولی تالیف ریسک بالاتری دارد. ...
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۱/۰۴/۰۴ - ۲۳:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
در بسته زیر اخبار و محتوا های آموزشی پیرامون نتایج آزمون استخدامی وزارت آموزش و پرورش اعلام شد ، هزار و یک مشکل والدین برای ثبت نام دانش آموزان ، داستان من، گاستون، تشکر می کنم در بازار کتاب کودک ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۴/۰۳ - ۰۵:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
درگذشت احمد مهدوی دامغانی، خبر انتشار و تجدید چاپ چند کتاب به همراه اخبار تاخیر نمایشگاه بین المللی کتاب کودک شانگهای اخبار مهم این هفته کتاب و ادبیات هستند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۴/۰۱ - ۱۴:۱۶   + ۶ سایت دیگر  
مدیر آژانس ادبی پل از امضای قرارداد ترجمه و انتشار دو عنوان کتاب کودک از انتشارات مدرسه با انتشارات نار ترکیه خبر داد.
همشهری   ۱۴۰۱/۰۴/۰۱ - ۱۲:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
شاید باورتان نشود، اما امسال هم شورای کتاب کودک ایران، نادر موسوی ، معلم و فعال فرهنگی افغانستانی مقیم ایران، را به عنوان یکی از سه نماینده جمهوری اسلامی ایران برای دریافت جایزه یادبود استرید لیندگرن الما 2023 معرفی کرده است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۳/۳۱ - ۲۰:۴۹   + ۳ سایت دیگر  
نهمین دوره نمایشگاه بین المللی کتاب کودک شانگهای به دلیل تداوم شرایط کرونایی در کشور چین به تعویق افتاد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۳/۳۱ - ۱۹:۲۲   + ۱۴ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- نمایشگاه بین المللی کتاب کودک شانگهای (CCBF) به خاطر شرایط کرونایی با تأخیر، در آبان ماه سال 1401 (نوامبر 2022میلادی) برگزار خواهد شد.
روزنامه همدان پیام   ۱۴۰۱/۰۳/۳۱ - ۱۶:۲۹   + ۹ سایت دیگر  
متن پیام علیرضا قاسمی فرزاد، استاندار همدان به جشنواره به این شرح است: سعی کنید در کار هنری، اوّلین چیزی را که در کودک و نوجوان ایجاد می کنید، ایمان باشد (رهبر معظم انقلاب) ...
آقای خبر   ۱۴۰۱/۰۳/۳۱ - ۱۵:۴۶   + ۲۰ سایت دیگر  
دبیر هیات نظارت نظارت بر ضوابط نشر کتاب بزرگسال و کودک و نوجوان با اشاره به روند سیاست های این دو هیات، تاکید کرد: بسیاری از ضوابط کلی و پیش بینی های لازم برای تاسیس و اصلاح فرآیندهای موجود در حوزه کتاب بر عهده هیات نظارت بر ضوابط نشر بزرگسال و کودک و نوجوان است و در موارد قابل توجهی در مصادیق و ...
شفقنا   ۱۴۰۱/۰۳/۳۰ - ۱۴:۳۷   + ۳ سایت دیگر  
شفقنا- نویسنده و محقق در حوزه تعلیم و تربیت کودک با بیان اینکه در حوزه کتاب کودک، فاصله زیادی بین فرهنگ اهل بیت (ع) و فرهنگی که به خورد کودکان ما می دهند وجود دارد، خاطرنشان کرد: تصویرسازی خلاقانه شعرا، در پایداری و اثربخشی بیشتر معارف بسیار راهگشاست. ...
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۰۳/۳۰ - ۰۸:۱۷   + ۷ سایت دیگر  
ترجمه کتاب کودک، یکی از موضوعات حوزه نشر است که در این سال ها بیش از گذشته مورد توجه قرار گرفته است. موضوعی که با چالش هایی روبروست چراکه برخی از افراد فکر می کنند با دانش زبانی و اطلاعات نسبی خود در زمینه کودکان و همچنین به دلیل حجم کم مطالب کتاب های کودکان در مقایسه با بزرگسالان می توانند به ...
کیهان   ۱۴۰۱/۰۳/۲۹ - ۲۲:۰۰   + ۱۱ سایت دیگر  
سرود سلام فرمانده این بار در محل ترور شهید قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس در فرودگاه بغداد توسط جمعی از کودکان و نوجوانان اجرا شد. به گزارش فارس، سرود سلام فرمانده در ماه های اخیر در کشورهای مختلف جهان مورد استقبال قرار گرفته و افراد به زبان های مختلف این سرود را اجرا کرده اند. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۳/۲۷ - ۱۱:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
طراح جلد کتاب گفت: در طراحی کتاب کودک، مهم ترین مساله جلوه های بصری است، چون کودکان ابتدا نسبت به رنگ و طرح کتاب واکنش نشان می دهند.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۰۳/۲۷ - ۱۱:۱۰   + ۵ سایت دیگر  
اگر فرزندم کتاب ترسناک بخواند روی روح و ذهن اش تاثیر منفی می گذارد؟ ، نوجوان 13 ساله ام کتاب ترسناک خوانده و مدت هاست که کابوس می بیند نگران او هستم باید چه واکنشی بدهم؟پسرم مدتی است به خریدن و مطالعه کتاب با محتوای وحشت روی آورده، از تغییر علاقه او نگرانم ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۳/۲۵ - ۱۲:۱۲   + ۷ سایت دیگر  
کارگاه کتابداری کودک و ترویج خواندن ویژه کتابداران، مربیان و والدین علاقمند به ادبیات و کتاب کودک از هفته اول تیرماه، به صورت مجازی برگزار می شود.
اخبار رسمی   ۱۴۰۱/۰۳/۲۴ - ۱۶:۰۲    
سه شنبه 01/3/24 ، (اخبار رسمی) : در این مطلب تاثیرات مهم کتابخوانی برای کودکان و همچنین راهکارهای افزایش جذابیت کتابخوانی برای کودکان بیان شده است
جهانی پرس   ۱۴۰۱/۰۳/۲۳ - ۱۴:۰۴   + ۳ سایت دیگر  
مدیر داخلی کتابفروشی نمایشگاه کتاب کودک گفت: کتابفروشی ها به دلیل داشتن هزینه های جانبی، توان مقابله با تخفیف هایی که ناشران ارائه می دهند را ندارند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۳/۲۳ - ۱۳:۴۷   + ۶ سایت دیگر  
غرفه ایران در نمایشگاه کتاب کودک بغداد، این روزها مورد استقبال بسیاری از کودکان عراقی قرار گرفته است؛ به طوری که کودکان و نوجوانان با حضور در این غرفه، در کنار نقاشی شهدای مقاومت، سرود سلام فرمانده را زمزمه می کنند.
لیزنا   ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ - ۱۳:۴۷    
شورای کتاب کودک دوره سوم نوشتن و داستان نویسی را در قالب کارگاه آموزشی در 12 جلسه برگزار می کند.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۱/۰۳/۱۹ - ۰۰:۰۶    
در بسته زیر اخبار و محتوا های آموزشی پیرامون تا 55 میلیون تومان؛ شهریه یک مدرسه در شمال تهران ، چند روش خانگی برای درمان سرفه های شدید ، رمان کلاسیک شاهدخت و گابلین ، نکاتی از نگارش و درست نویسی ، اصغر باقرزاده، قائم مقام و دبیر کمیسیون آموزش عمومی قرآن کریم شد ...
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۳/۱۸ - ۱۲:۳۷   + ۳ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- مدیر کتاب فروشی نمایشگاه کتاب کودک از تعطیلی این مجموعه بعد از 42 سال فعالیت خبر داد و گفت: به دلیل برخی مشکلات فقط تا پایان خرداد 1401 کتاب فروشی فعالیت خواهد کرد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۳/۱۶ - ۱۱:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
همدان_نویسنده همدانی کتاب کودک گفت: وظیفه نویسندگان ایرانی است که با قلم خود جوانان ونوجوانان ایرانی را باقهرمانان ایرانی آشنا کنند و این یک هنر است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۳/۱۲ - ۱۱:۳۶   + ۱۶ سایت دیگر  
شورای کتاب کودک احمد اکبرپور، علی اصغر سیدآبادی و نادر موسوی را به عنوان نامزده های جایزه یادبود آسترید لیندگرن (آلما) 2023 معرفی کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۳/۱۱ - ۰۸:۳۰    
هادی خورشاهیان نویسنده کتاب کودک و نوجوان که در زمینه ادبیات کودک فعالیت دارد، قطعه شعر جدیدی سروده است.
انتشارات آکادمی علوم در حوزه کتب دانشگاهی ، رمان و کتاب کودک در لاهیجان مجوز فعالیت گرفت.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۱/۰۳/۰۹ - ۱۶:۲۵    
در بسته زیر اخبار و محتوا های آموزشی پیرامون پایکوبی دانش آموزان کلاس اولی با دف نوازی خانم معلم ، وعده وزیر آموزش و پرورش: فرزندان مسئولان آموزش و پرورش از مهر 1401 به مدارس دولتی می روند ، چه کسی برگ های من را برداشته؟ در بازار کتاب کودک ، شعر زنبور عسل از ناصر کشاورز ...
مهرصبا   ۱۴۰۱/۰۳/۰۷ - ۱۹:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
پسری که فیل را بزرگ کرد داستان واقعی نوجوانی است که از فیل ها می ترسد، ولی بچه فیلی که دارد غرق می شود او را وارد مسیرتازه ای در زندگی اش می کند، نویسنده ی این کتاب، مارگریت رورس، نویسنده بیش از 30 کتاب کودک و مدرس کارگاه های نویسندگی در مدارس ابتدایی آمریکای شمالی است ...
قم پرس   ۱۴۰۱/۰۳/۰۵ - ۲۲:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش ایرنا، در این نمایشگاه تمام کتاب هایی که در رده سنی کودک و نوجوانان تاکنون از سوی کانون پرورش فکری منتشر شده در معرض فروش قرار داده شده و نمایشگاه صبح و عصر از ساعت 9 تا 12 و 16 تا 19 برای بازدید از علاقه مندان دایر است. ...
کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان   ۱۴۰۱/۰۳/۰۵ - ۱۷:۵۷    
روز پنجشنبه 5 خرداد 1401 نشست نقد و بررسی "کتاب صمصام" در حاشیه نمایشگاه تخصصی کتاب کودک و نوجوان و در کافه کتاب مرکز شماره 2 کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کرمانشاه برگزار شد.
وبینار "بصیرت ایثار و شهادت" با حضور "سردار عبداله ویسی"، فرمانده دوران دفاع مقدس و در تاریخ 5 خرداد 1401 از ساعت 12 تا 13 در حاشیه برگزاری نمایشگاه تخصصی کتاب کودک و نوجوان کانون استان کرمانشاه برگزار شد.
در دومین روز از نمایشگاه کتاب کودک و نوجوان کانون پرورش فکری استان کرمانشاه، از ساعت 10 صبح روز پنجشنبه 5 خرداد 1401 و در محل کافه کتاب مرکز شماره 2 کانون پرورش فکری کرمانشاه، کتاب "کوچه صمصام" مورد نقد و بررسی منتقدان قرار گرفت.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۳/۰۴ - ۲۰:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
اولین نمایشگاه تخصصی کتاب کودک و نوجوان در مجتمع فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کرمانشاه افتتاح شد.
این نمایشگاه در روز چهارشنبه چهارم خرداد 1401 با حضور مسئولان، کارشناسان، مربیان کانون، خانواده ها و علاقه مندان به صورت رسمی کار خود را در مجتمع فرهنگی و هنری آفرینش کانون پرورش فکری شهر کرمانشاه آغاز کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۳/۰۴ - ۱۴:۱۱    
نمایشگاه تخصصی کتاب کودک و نوجوان کانون استان کرمانشاه افتتاح شد.
ایبنا   ۱۴۰۱/۰۳/۰۳ - ۱۳:۴۹    
عضو هیأت مدیره انجمن فرهنگی ناشران کتاب کودک و نوجوان، با پایان نمایشگاه کتاب 1401 با طرح چند پرسش درباره جایگاه، کارکرد، نسبت کتاب و فضای مجازی، وجود رویکرد پژوهشی در بررسی نمایشگاه کتاب را ضروری می داند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۳/۰۳ - ۱۲:۱۷   + ۳ سایت دیگر  
اولین نمایشگاه تخصصی کتاب کودک و نوجوان با عنوان "کانون، کتاب، کودک" از امروز به مناسبت سالروز حماسه آزاد سازی خرمشهر آغاز به کار کرد.
بانی فیلم   ۱۴۰۱/۰۳/۰۲ - ۱۹:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
برنامه قصه خوانی برای کودکان با داستان منطق الطیر از شیخ عطار با بازآفرینی لیلا کفاش زاده مسئول دفتر کودک و نوجوان پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری، در موزه آبگینه برگزار شد. ...
اولین نمایشگاه کتاب کتاب کودک و نوجوان با عنوان "کانون، کتاب، کودک" از تاریخ سوم تا دهم خرداد 1401 و در مجتمع فرهنگی و هنری آفرینش کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کرمانشاه برگزار می شود.
یک نویسنده و فعال حوزه نشر کتاب کودک در قطر همزمان با نمایشگاه بین المللی کتاب تهران یکی از آثار خود با عنوان دره حنظل را به کتابخانه های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان اهدا کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۲/۳۱ - ۰۹:۲۰    
مریم زندی شاعر و نویسنده کتاب کودک و نوجوان قطعه شعری از زبان کتاب برای نوجوانان سروده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۲/۲۹ - ۱۸:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
یک نویسنده و کارشناس کتاب کودک در آیین رونمایی از کتاب پس مرتضی کو؟ گفت: تولید آثار تاریخی و معرفی حقایق تاریخی برای کودکان مصداق کاملی از جهاد تبیین است.
ایبنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۹ - ۱۵:۴۵    
در نشست رونمایی از سایت انجمن فرهنگی ناشران کتاب کودک و نوجوان، درباره قابلیت های این سایت از جمله جمع آوری اطلاعات ناشران این حوزه و ایجاد پل ارتباطی بین مخاطب و ناشر بحث شد.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۰۲/۲۹ - ۱۳:۳۶   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار کتاب ایران اکونومیست، اسدالله شعبانی نویسنده کتاب کودک و نوجوان درباره برگزاری هم زمان نمایشگاه مجازی و حضوری به خبرنگار ایران اکونومیست گفت: برگزاری همزمان نمایشگاه حضوری و مجازی، موجب شکل گیری مشکلاتی شده است، مردم سردرگم هستند که در کدام نمایشگاه شرکت کنند ...
همشهری   ۱۴۰۱/۰۲/۲۹ - ۱۳:۳۱    
پارک کتاب کودک در بلوار الغدیر شمالی قرار گرفته است. اینجا دومین پارک کتاب کودکان در پایتخت است که در سال 1396 از سوی سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران راه اندازی شده است ...