یکشنبه ۰۷ خردادساعت ۰۵:۴۳May 2023 28
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «کمیسیون عمران مجلس»

فکر شهر   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۷:۵۲   + ۳۸ سایت دیگر  
فکرشهر: اوایل ماه گذشته پس از برگزاری شورای عالی مسکن اعلام شد که رییس جمهوری در این جلسه دستور افزایش سقف وام ودیعه را داد. احمد دنیامالی عضو شورای عالی مسکن و عضو کمیسیون عمران مجلس در این باره به ایلنا گفت ...
پانا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۷:۱۲    
تهران (پانا) - عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت صحرایی برنامه های ویژه ای برای راه اندازی دوباره مراکز تربیت معلم دارد . غلامعلی کوهساری، نماینده آزادشهر ورامیان استان گلستان و عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با پانا با اشاره به توانمندی های رضامراد صحرایی برای وزارت آموزش ...
فاش نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۶:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
فاش نیوز - عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی نسبت به اجرایی شدن کامل لحاظ و پرداخت فوق العاده جنگی که مختص ایثارگران و رزمندگان شش استان غربی کشور است ابراز امیدواری کرد. ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۵:۳۶   + ۶ سایت دیگر  
یک عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: صحرایی مدیری جوان و تحول خواه بوده و برای تحول در نظام آموزش و پرورش برنامه دارد.
نقدینه   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۴:۰۰   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری نقدینه ، رحمت اله فیروزی پوربادی؛ نماینده مردم نطنز و عضو کمیسیون عمران مجلس در گفتگو با خبرنگار ایبِنا درباره تاثیر قانون مالیات بر سوداگری گفت: مجلس با بررسی و تصویب طرح مالیات بر سوداگری یا همان مالیات بر عایدی سرمایه ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۰۹:۲۳   + ۱۲ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: بر اساس طرح ساماندهی بازار اجاره بهای مسکن، مشاورین املاک رتبه بندی خواهد شد و حق الزحمه مشاورین املاک در هر منطقه ای بر اساس میزان معاملات و وضعیت منطقه تعیین خواهد شد.
شبستان   ۱۴۰۲/۰۳/۰۵ - ۰۹:۵۸    
رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بافت تاریخی و میراثی تعدادی از امامزادگان و بقاع متبرکه در حال تخریب است، گفت: بازسازی و مرمت این اماکن یک ضرورت است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۰۵:۰۳   + ۶ سایت دیگر  
یک عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: اگر ما در تکمیل ابر پروژه های عمرانی خود دیر بجنبیم، پازل در خارج از مرزهای ما تکمیل شده و اقتصاد جهان خیلی منتظر ما نخواهد ماند که ما در داخل این پروژه ها را تکمیل کنیم.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۱:۲۵    
سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: هدف از این سامانه شفاف سازی، ایجاد شفافیت در معاملاتی که بین مستاجرین و موجر صورت می گیرد، نقطه مرکزی و کلیدی این قضیه مشاورین املاک است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۰۹:۲۳   + ۳ سایت دیگر  
یک عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: توافقنامه ایران و روسیه برای احداث راه آهن رشت-آستارا یک پروژه راهبردی بوده که منجر به ثبات در اقتصاد دو طرف مرز خواهد شد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۰۷:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
یک عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: سفر رئیس جمهور به کشورهای مختلف می تواند قراردادهایی که بر ضد ما بسته شده است را تضعیف کند و هم قراردادهای جدیدی را در روابط بین المللی رقم زده و مسیر جدیدی را برای حل مسائل کشور بگشاید.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۲۱:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
عضو حقوقی کمیسیون عمران مجلس گفت: مجلس به دنبال طرحی برای کنترل قیمت مسکن و بازار اجاره بهاست.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۷:۴۸   + ۷ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: مشاوران املاک ساماندهی و رتبه بندی می شوند.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۷:۰۳   + ۴ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون عمران گفت:درخواست تحقیق و تفحص از عملکرد شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران به رای نمایندگان گذاشته شد و اعضای کمیسیون عمران مجلس با انجام آن موافقت کردند.
تین نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۰:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه پسکرانه بنادر بهترین گزینه برای سرمایه گذاری بخش خصوصی است، گفت: باید شاهد ایجاد بنگاه های بزرگ اقتصادی و تولیدی در پسکرانه بنادر باشیم.
شفقنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۱۲:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
شفقنا- عضو کمیسیون عمران مجلس با اشاره به وضعیت اجاره بهای مسکن و افزایش 25 درصدی افزایش اجاره بها، گفت: کارشناسان می گویند در حوزه مرغ و تخم مرغ هم نباید دستوری عمل کرد اما ما حتی در حوزه مسکن هم این کار را کردیم که نتایج منفی به دنبال داشت. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۱۷:۴۷   + ۲ سایت دیگر  
عضو کمیسیون عمران مجلس با اشاره به معاهده 1351 ایران و افغانستان و تعهدی که هیئت حاکمه سرپرستی افغانستان نسبت به تامین حق آبه هیرمند دارد، گفت: بر اساس این معاهده افغانستان نباید اقدامی کند که ایران از حقابه خود محروم شود.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۱۵:۳۲   + ۴ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون عمران مجلس گفت: افزایش هزینه های ناوگان های حمل و نقلی به دلیل تورم و تحریم ها و مشکلات تامین قطعات قابل درک است اما دولت باید به این امر نیز توجه داشته باشد که رشد قیمت ها باید با افزایش حقوق ها تناسب منطقی داشته باشد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۱۴:۴۰   + ۹ سایت دیگر  
درخواست تحقیق و تفحص از شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران در نشست هفته جاری کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی بررسی می شود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۱۳:۳۸   + ۳ سایت دیگر  
عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: تغییرات سیاسی در کشورهای همسایه قطعاً در تقویت مراودات با آنها اثرگذار است اما برخی چهره های جریانات خاص داخلی همچون گذشته ذوق زده شده و عجولانه اظهار می کنند.
میزان   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۱۱:۰۰   + ۳ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان - به گزارش خانه ملت، نشست کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی روز دوشنبه (یکم خرداد ماه) برگزار می شود. بر اساس این گزارش بررسی تقاضای تحقیق و تفحص از عملکرد شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران در اجرای ماده 212 آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی دستور کار این هفته کمیسیون عمران است. ...
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۱۰:۳۴    
درخواست تحقیق و تفحص از شرکت راه آهن در نشست هفته جاری کمیسیون عمران مجلس بررسی می شود.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۱۰:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
یک عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: توافقنامه ایران و روسیه برای احداث راه آهن رشت- آستارا یک اقدام راهبردی به شمار می رود که آثار اقتصادی مثبتی برای طرفین به دنبال دارد.
نماینده   ۱۴۰۲/۰۲/۲۸ - ۱۵:۳۷   + ۵ سایت دیگر  
نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: سرمایه گذاری روس ها در ساخت راه آهن رشت-آستارا و تکمیل کریدورهای حمل و نقلی کشور از جمله کریدور ریلی شمال - جنوب در رشد اقتصادی کشور مؤثر است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۲/۲۸ - ۱۲:۳۱   + ۸ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی آخرین وضعیت بررسی طرح ساماندهی اجاره بهای مسکن در مجلس را تشریح کرد.
اصلاحات نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۱۵:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
رییس کمیسیون عمران مجلس می گوید: به دلیل اینکه مسکن ساخته نمی شود، قیمت مسکن افزایش پیدا می کند و این افزایش قیمت به اندازه ای است که کسی جرأت انتشار آمار واقعی را ندارد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۶ - ۱۵:۲۳   + ۵ سایت دیگر  
یک عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: نیاز است وزارت راه و شهرسازی نظارت عالیه ای بر عملکرد ایرلاین ها داشته و اگر قرار است افزایش قیمتی صورت گیرد با نظر دستگاه های قیمت گذار ذی ربط و در نظر گرفتن منافع مردم باشد.
صدای بورس   ۱۴۰۲/۰۲/۲۶ - ۱۲:۵۹   + ۴ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون عمران مجلس مصوبه شورای عالی مسکن برای تعیین سقف افزایش اجاره بها را در بهبود وضعیت مستأجران موثر دانست و ابراز امیدواری کرد که اجرای کامل آن به ساماندهی بازار اجاره مسکن منجر شود.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۲/۲۵ - ۰۹:۴۵   + ۸ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون عمران مجلس گفت: منابع حاصل از اخذ مالیات از اراضی بایر به صندوق ملی مسکن واریز می شود که شهرداری ها بتوانند از آن برای بهبود زیرساخت های حمل و نقل شهری و یا نوسازی بافت های فرسوده استفاده کنند.
اول فارس   ۱۴۰۲/۰۲/۲۴ - ۲۰:۵۸   + ۱۱ سایت دیگر  
قانون ممنوعیت کشت در زمین های اختلافی میان منابع طبیعی و مردم لغو شد. این نماینده مجلس با اشاره به اینکه در دهه اخیر شاهد ممانعت منابع طبیعی از کشت در یک سری زمین ها هستیم که مشکلات و نارضایتی هایی را به دنبال داشت ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۴ - ۱۶:۳۳   + ۱۱ سایت دیگر  
یک عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلام تاکید کرد: در طرحی که کمیسیون عمران برای ساماندهی بازار اجاره بهای مسکن آماده کرده است، ساماندهی فعالان در حوزه بازار مسکن پیش بینی شده است و از طرف دیگر موجرهایی که قراردادهای اجاره بلند مدت ببندند مشمول معافیت مالیاتی خواهند شد.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۲/۰۲/۲۴ - ۱۲:۰۵    
عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: بانک ها و سازمان های حقوقی جزء بیشترین دستگاه هایی هستند که خانه های خالی را در اختیار دارند و درحال سوداگری هستند.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۲/۰۲/۲۳ - ۲۲:۴۵    
عضو کمیسیون عمران مجلس معتقد است وزارت راه وشهرسازی در حوزه تأمین زمین و زیرساخت ها نقش دارد و با توجه به اینکه ارگان های متعددی در پیشرفت این طرح تأثیرگذار هستند، این وزارتخانه به تنهایی نمی تواند تمام آن ها را باهم هماهنگ کند، بنابراین با توجه به اینکه این مسئله یک کار چندوجهی است ...
8 صبح   ۱۴۰۲/۰۲/۲۳ - ۲۱:۵۷    
عضو کمیسیون عمران مجلس با اشاره به ضروروت برخورد با سوداگران و قیمت گذاری های کاذب در بنگاه های املاک و سایت ها گفت: تا تصویب نهایی طرح ساماندهی املاک مسکونی به منظور جلوگیری از افزایش قیمت گذاری های کاذب و کاهش تلاطم بازار باید قیمت از سایت ها حذف شود.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۳ - ۱۶:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
یک عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاره به افزایش قیمت بلیت هواپیما گفت که دولت نباید به سمتی رود که هزینه سفر هوایی به مردم تحمیل شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۲/۲۳ - ۱۴:۰۱   + ۳ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه لایحه دولت تحت عنوان ملایت بر معاملات مکرر مسکن مکمل طرح مجلس در این حوزه است، گفت: با توجه به اینکه لایحه دولت 2 فوریتی است، پس از ارجاع به کمیسیون عمران بلافاصله در دستورکار قرار می گیرد.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۲۳ - ۱۳:۲۵   + ۹ سایت دیگر  
رئیس کمیته حمل و نقل هوایی کمیسیون عمران مجلس گفت: در نشستی با حضور مسئولان حوزه صنعت هوایی کشور چالش های این صنعت و احکام مورد نیاز در برنامه مورد بررسی قرار گرفته و برای نرخ بلیط هواپیما نیز در جلسه آینده تصمیم گیری خواهد شد.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۲/۲۳ - ۱۳:۲۴   + ۶ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون عمران مجلس گفت: درحوزه توسعه حمل بار ریلی فاصله بسیار زیادی با هدفگذاری در این حوزه داریم و سهم حمل بار از این مسیر طی سال های 1396 الی 1401 به حدود 11 درصد رسیده است.
جماران   ۱۴۰۲/۰۲/۲۳ - ۱۳:۲۴   + ۹ سایت دیگر  
علی آذری عضو کمیسیون عمران مجلس خاطرنشان کرد: وضعیت اگر بحرانی نباشد، نگران کننده است در صورتی که ما می توانیم از همین نخبگان، فارغ از سیاست های چپ و راست استفاده کنیم؛ البته برای بهبود اوضاع اقتصادی کشور ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۲۳ - ۱۲:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: دولت در اجرای طرح مسکن ملی، یک مقدار از زمانبندی عقب افتاده است و باید عقب ماندگی را جبران کند.
سلام نو / فردا نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۲۳ - ۲۲:۱۳   + ۲۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: اخیراً در رسانه خواندم مردم به دلیل نا توانی در پرداخت کرایه خانه به سمت خانه های اشتراکی رفته و چند خانواده در کنار هم زندگی کرده و اجاره را پرداخت می کنند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۳ - ۰۹:۵۵   + ۱۸ سایت دیگر  
یک عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: اگر بنا باشد بهای فرسودگی ناوگان هوایی و جبران هزینه ها به مردم تحمیل شود کار اشتباهی است.
تابا خبر   ۱۴۰۲/۰۲/۲۳ - ۰۹:۲۱   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش تابا؛ محمدرضا رضایی کوچی، در مورد عملکرد دولت سیزدهم در توسعه زیر ساخت های دریایی و بنادر گفت: طی دو سال اخیر حدود 18 همت سرمایه گذاری در زیربناهای حمل و نقل دریایی انجام شده است و دولت با توسعه بنادر و تجارت دریایی گام های مهمی برداشته است . ...
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۲/۲۳ - ۰۹:۲۱   + ۱۳ سایت دیگر  
عضو کمیسیون عمران مجلس با اشاره به ضروروت برخورد با سوداگران و قیمت گذاری های کاذب در بنگاه های املاک و سایت ها گفت: تا تصویب نهایی طرح ساماندهی املاک مسکونی به منظور جلوگیری از افزایش قیمت گذاری های کاذب و کاهش تلاطم بازار باید قیمت از سایت ها حذف شود.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۳ - ۰۷:۴۷   + ۱۴ سایت دیگر  
یک عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: همه افرادی که ثبت نام کرده و احراز صلاحیت شده اند باید تا پایان دولت صاحب خانه شده و آورده آنان و بازپرداخت تسهیلات برای آنان نیز باید متناسب با وضعیت زندگی آنان تعیین شود.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۲ - ۰۸:۲۰   + ۷ سایت دیگر  
نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: لازم است وزارت راه و شهرسازی از جنبه حمایتی افزایش هزینه ایرلاین ها را جبران کند و از نگاه کمیسیون عمران مجلس افزایش غیر منطقی قیمت بلیت هواپیما قابل قبول نیست.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۲/۲۱ - ۱۲:۳۹   + ۲ سایت دیگر  
عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: شنبه اولین جلسه رسمی صندوق ملی مسکن برای بررسی کاهش اقساط تسهیلات نهضت ملی مسکن برگزار می شود و در این جلسه در خصوص تامین منابع مالی تصمیم گیری خواهد شد.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۲/۰۲/۲۱ - ۰۹:۲۴   + ۲ سایت دیگر  
پاک فطرت گفت: گسترش افقی باید در شهرهای کوچک و متوسط صورت بگیرد تا جمعیت کشور پراکنده شود و شرایط برای ارائه خدمات و کنترل معضلات شهرها بهتر صورت پذیرد.
پایگاه خبری گسترش نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۲۱ - ۰۷:۰۷   + ۷ سایت دیگر  
عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان"آمار شناسایی 65 هزار خانه خالی در پردیس قابل استناد نیست"گفت: شناسایی میدانی این خانه ها نشان می دهد سامانه املاک و اسکان به خوبی کار نمی کند.