یکشنبه ۰۲ مهرساعت ۲۱:۲۹Sep 2023 24
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «منطقه تاریخی»

خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۱۰:۵۲   + ۲ سایت دیگر  
شهردار منطقه تاریخی و فرهنگی تبریز از تکمیل عملیات سنگفرش کوچه تاریخی پستخانه قدیم خبر داد.
استانداری تهران   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۱:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
نشست تعیین وضعیت و بررسی کارشناسی مشکلات بوجود آمده پیرامون وضعیت آب خروجی از دهانه چشمه منطقه تاریخی چشمه علی برگزار شد.
تقریب   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۰:۵۶    
وزارت امور خارجه فلسطین از تصمیم کمیته میراث جهانی یونسکو مبنی بر ثبت منطقه تاریخی تل السلطان در اریحا به عنوان میراث جهانی فلسطین استقبال کرد.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۰:۴۳   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست، به نقل از سایت النشره، سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی سازمان ملل متحد (یونسکو) در چهل وپنجمین جلسه کمیته میراث جهانی که در شهر ریاض عربستان برگزار شد، منطقه ما قبل تاریخ تل السلطان واقع در شهر اریحای فلسطین در کرانه باختری اشغالی را در فهرست میراث جهانی خود ثبت کرد. ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۲۳:۲۶   + ۹ سایت دیگر  
تهران-ایرنا-رژیم صهیونیستی یکشنبه شب تصمیم سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی ملل متحد (یونسکو) برای قرار دادن یک منطقه تاریخی فلسطین در فهرست میراث جهانی را محکوم کرد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۰۸:۳۳    
شهرکرد – ایرنا - بلوط یکی از نمادهای همیشگی زاگرس است که به عنوان شناسنامه طبیعت این منطقه تاریخی ایران نیز شناخته شده است، اما گاهی مورد هجوم آفت های شناخته و ناشناخته قرار می گیرد از جمله جوانه خوار بلوط که شادابی را از جنگل های این منطقه می گیرد.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۱۳:۰۳   + ۳ سایت دیگر  
شهردار منطقه تاریخی و فرهنگی تبریز از مرمت پایه های دیوار محوطه عمارت ساعت خبر داد.
روزنامه همدان پیام   ۱۴۰۲/۰۶/۱۲ - ۰۹:۲۱    
برمبنای مصوبات بالادستی و درخواست سازمان میراث فرهنگی وقت در سال 1384 پیگیری هایی صورت گرفت. این پیگیری ها در سال 1394 منجر به ابلاغیه ای توسط وزارت کشور به کلان شهرها شد. بر مبنای این ابلاغیه، شهرداری ها به منظور حفظ و احیای بافت های تاریخی شهرها، موظف به شناسایی بافت های تاریخی شدند. ...
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۱ - ۱۰:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
شهردار منطقه تاریخی و فرهنگی تبریز از همگون سازی پیاده روهای خیابان ارک جدید با بافت تاریخی هسته مرکزی شهر خبر داد.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۱ - ۱۰:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
شورای شهر پراگ قصد دارد برای رانندگان در بخش های خاصی از منطقه تاریخی شهر هزینه ورودی وضع کند. مبلغ پیشنهادی از ابتدای سال 2024 اعمال خواهد شد؛ مدیران قصد دارند با این اقدام، میزان ترافیک را در بخش های تاریخی کاهش دهند تا گردشگران پیاده بهتر بتوانند تردد داشته باشند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۶/۰۹ - ۲۰:۲۶   + ۸ سایت دیگر  
همدان- شهردار همدان گفت: تشکیل شهرداری منطقه تاریخی همدان به تصویب وزارت کشور رسید.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۶ - ۱۴:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
شهردار منطقه تاریخی و فرهنگی تبریز از اجرای سنگ فرش کوچه تاریخی پستخانه قدیم خبر داد.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۶ - ۱۱:۳۱    
شهردار منطقه تاریخی و فرهنگی تبریز از مرمت آب انبار خانه تاریخی ختایی خبر داد.
سازمان بهزیستی کشور   ۱۴۰۲/۰۶/۰۲ - ۱۸:۳۹   + ۲ سایت دیگر  
صبح روز دوم شهریور ماه ، به مناسبت هفته دولت و روز کارمند اردوی فرهنگی تفریحی کارمندان اداره کل بهزیستی گیلان در منطقه تاریخی توریستی قلعه رودخان شهرستان فومن رشت برپا شد.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۱ - ۱۵:۲۷    
مدیرکل امور اتباع و مهاجران خارجی استانداری فارس گفت: هرگونه عقد قرارداد اجاره و رهن واحدهای مسکونی اطراف حرم مطهر شاهچراغ(ع) و منطقه تاریخی فرهنگی شهر شیراز به اتباع بیگانه ممنوع شد.
تقریب   ۱۴۰۲/۰۶/۰۱ - ۱۱:۰۸   + ۲ سایت دیگر  
یک امام جماعت اندونزیایی که بیش از 200 سال پیش توسط استعمارگران هلندی به جنوب آفریقا تبعید شده بود، یک نسخه از قرآن کریم را رونویسی کرد که اکنون در مسجدی در منطقه تاریخی بو کیپ نگهداری می شود.
حوزه   ۱۴۰۲/۰۵/۳۱ - ۱۷:۲۲    
قسمت هایی از جشنواره مردمی تئاتر بچه های مسجد گرامی داشت هنرمند شهید عباس درستکار با نمایش و داوری آثار با حضور 11 گروه نمایشی از منطقه تاریخی فرهنگی کاشان برگزار شد.
بسیج   ۱۴۰۲/۰۵/۲۳ - ۲۲:۴۶   + ۱۷ سایت دیگر  
سرپرست معاونت میراث فرهنگی خوزستان گفت: بدون شک منطقه تاریخی تازه کشف شده، اهواز را به یکی از قطب های گردشگری منطقه با همه مزایا تبدیل می کند.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۵/۲۲ - ۱۹:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
با بررسی مسائل، چالش ها و مشکلات حوزه محیط زیست و خدمات شهری بافت تاریخی فرهنگی تبریز، سدمعبر مهمترین معضل این منطقه شناسایی شد.
روزنامه نوآوران   ۱۴۰۲/۰۵/۲۱ - ۱۳:۴۲   + ۴ سایت دیگر  
شهردار منطقه 5 با حضور در نماز جمعه بعنوان سخنران قبل از خطبه ها ، خبر خوش تصویب طرح تفصیلی کن را به اهالی این منطقه تاریخی اعلام کرد. احسان شریفی شهردار منطقه 5 گفت: طرح موضعی محله کن با عنوان طرح بازآفرینی بافت ارزشمند روستایی کن به تصویب کمیسیون ماده پنج شهر تهران رسید.
بستک نیوز   ۱۴۰۲/۰۵/۱۳ - ۱۱:۵۴    
متاسفانه عصر امروز یک برادر و خواهر به ترتیب 11ساله و 7ساله اهل روستای فاریاب در منطقه تاریخی و تفریحی آسیاب دومن بستک غرق و متاسفانه جان باختند.
مکران   ۱۴۰۲/۰۵/۱۲ - ۱۰:۱۳    
عصر روز گذشته خواهر و برادری به ترتیب 11 ساله و 7 ساله اهل روستای فاریاب شهرستان بستک که در منطقه تاریخی و تفریحی آسیاب دومن بستک سرگرم گردش بودند در آبگیر افتاده و غرق شدند. به گزار ش پایگاه خبری مکران، گفته شده این خواهر ...
برترین ها / فرارو   ۱۴۰۲/۰۵/۰۷ - ۱۲:۵۳   + ۶ سایت دیگر  
مجسمه دختر فرعون آمنهوتپ سوم که ایست نام داشته و پدر وی پدربزرگ فرعون توتنخامون مشهورترین فرعون تمدن مصر باستان بوده، در یک مقبره زیبا برای نخستین بار مجزا از مجسمه پدرش کشف شد.
فرارو   ۱۴۰۲/۰۵/۰۶ - ۱۳:۵۲    
یک تابوت چوبی کم یاب متعلق به خاندان هفدهم مصر باستان به همراه مومیایی آن در منطقه تاریخی الاقصر کشف شد. وزارت حفاظت از آثار باستانی مصر در بیانیه خود اعلام کرد: گروه باستان شناس اسپانیایی در شهر تاریخی الاقصر موفق به کشف یک تابوت چوبی بسیار کمیاب متعلق به یکی از افراد خاندان هفدهم فراعنه شدند. ...
جهت پرس   ۱۴۰۲/۰۵/۰۳ - ۲۱:۵۰    
سازمان یونسکو منطقه فرهنگی حمی در جنوب غربی عربستان سعودی را در فهرست میراث جهانی خود قرار داد تا این منطقه حفاظت شده به ششمین مرکز ثبت شده جهانی عربستان تبدیل شود.
روزنامه نوآوران   ۱۴۰۲/۰۵/۰۲ - ۱۴:۲۴   + ۸ سایت دیگر  
از کودکان شرکت کننده در رقابت بین المللی نقاشی و فیلم اتحادیه جهانی شهرهای تاریخی در منطقه تاریخی امید و زندگی تقدیر شد.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۰۴/۲۹ - ۱۱:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی از برگزاری تورهای رایگان گردشگری در منطقه تاریخی و فرهنگی تبریز خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۴/۲۱ - ۱۷:۵۰   + ۱۳ سایت دیگر  
امام جمعه شیراز گفت: در منطقه تاریخی و اطراف حرم حس و حال دهه محرم وجود دارد اما گاهی در سایر مناطق غافل هستیم و ما اگر می خواهیم واقعا نتیجه بگیریم باید این را گسترش دهیم.هدف آن است که در همه مناطق صدای هیئت امام حسین(ع) بلند شود و هیئت برای لشکر امام زمان(عج) سرباز بگیرد.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۴/۱۳ - ۰۶:۱۴   + ۱۱ سایت دیگر  
رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: راه اندازی خط دو متروی اصفهان نیاز به اعتبارات و اوراق مشارکت دارد که پیگیر آن هستیم، همچنین دولت باید کمک کند تا بتوانیم اواخر سال آینده از این خط بهره برداری کنیم و شهروندان بیشتری از مترو استفاده کنند.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۰۳/۳۰ - ۱۱:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
شهردار منطقه تاریخی و فرهنگی تبریز از سامان دهی سنگفرش بوستان خاقانی خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۲۹ - ۱۳:۴۹   + ۳ سایت دیگر  
محله سنگ سیاه به عنوان یکی از نقاط جذاب گردشگری منطقه تاریخی فرهنگی شیراز، بیشترین آمار مبتلایان به سالک (لیشمانیوز) در این کلانشهر و استان فارس را دارد. سالک یک بیماری انگلی است که از طریق گزش انسان توسط پشه خاکی منتقل می شود ...
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۳/۲۷ - ۱۱:۳۵   + ۱۳ سایت دیگر  
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز اعلام کرد که محله سنگ سیاه به عنوان یکی از نقاط جذاب گردشگری منطقه تاریخی فرهنگی شیراز، بیشترین آمار مبتلایان به سالک در این کلانشهر و استان فارس را دارد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۲۳ - ۱۷:۲۶   + ۲ سایت دیگر  
اختلاف نظر درباره مالکیت مجموعه چشمه علی دامغان سبب شده این منطقه تاریخی و گردشگری بدون متولی بماند.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۰۳/۲۳ - ۱۲:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
شهردار منطقه تاریخی و فرهنگی تبریز از تحول کیفیت معابر پیاده راهی در منطقه تاریخی فرهنگی خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۲۱ - ۱۳:۳۵    
باهدف اصلاح منظر بصری هگمتانه و مرکز تاریخی همدان برای ثبت جهانی، محدوده سواره از عرصه این منطقه تاریخی خذف می شود.
پانا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۷ - ۱۹:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
تهران (پانا) - یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران معتقد است که منطقه 12 نیاز به برنامه ریزی ویژه دارد. ناصر امانی، عضو شورای شهر تهران در گفت وگو با پانا درخصوص چالش های بازار تهران و آتش سوزی های پی در پی در این منطقه گفت: برای منطقه 12 که منطقه مرکزی شهر تهران است ...
سینا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۷ - ۱۰:۰۵    
میزان ابتلا به سالک در منطقه 8 شیراز یعنی منطقه تاریخی سنگ سیاه، از برخی محروم ترین روستاهای کشور نیز بیشتر است؛ از این رو می توان اظهار داشت برای محرومیت زدایی نیازی نیست به روستاها و حاشیه شهرها سر زد، بلکه در فاصله چند دقیقه ای از حرمین مطهر و دفتر شورای اسلامی شهر شیراز ...
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۲:۲۴   + ۳ سایت دیگر  
شهردار منطقه تاریخی و فرهنگی تبریز از اتمام مرمت و سامان دهی خانه استاد شهریار خبر داد.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۲:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
شهردار منطقه تاریخی و فرهنگی تبریز از نورپردازی تیمچه مظفریه در بازار جهانی تبریز خبر داد.
برترین ها / تیتر برتر   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۲۳:۳۱   + ۱۳ سایت دیگر  
اگر به منطقه باستانی کاپادوکیه ترکیه رفتید و دیدید خانه ها در ندارند زیاد تعجب نکنید چون ساکنان آن از سقف وارد می شوند.
شهرداری یزد   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۴:۲۸    
این پروژه با اعتبار اولیه 30 میلیارد ریال به مساحت 1500 مترمربع توسط شهرداری منطقه تاریخی در حال اجرا می باشد.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۲۰:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
معاون زیارت و گردشگری سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد گفت: نقشه گردشگری منطقه فرهنگی تاریخی توس به منظور معرفی بیش از پیش جاذبه های این محدوده، رونمایی شد.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۲۵ - ۱۸:۱۷    
این روز ها به مناسبت 25 اردیبهشت ماه روز بزرگداشت فردوسی بزرگ همه نگاه ها به سمت منطقه تاریخی توس و آرامگاه حکیم ابوالقاسم فردوسی است.
تازه ترین ها   ۱۴۰۲/۰۲/۲۵ - ۱۵:۳۴   + ۸ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از هالیوود ریپورتر، اوایل امسال (2023) جانی دپ مهمان یک تور وی آی پی شد تا راهی العلا عربستان سعودی شود. در این منطقه تاریخی عربستان که به شدت به عنوان یک مقصد گردشگری و لوکیشن تولید فیلم برای آن تبلیغ می شود شاهزاده بدر وزیر فرهنگ عربستان ...
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۴ - ۱۶:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
در این بسته خبری از جانمایی چند منطقه در اردبیل برای ایجاد بازارچه های میوه و تره بار تا معرفی شهردار جدید میانه و آغاز تورهای بازدید از منطقه تاریخی توس در مشهد را بخوانید.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۲/۲۴ - ۱۰:۵۶   + ۳ سایت دیگر  
معاون زیارت و گردشگری سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد گفت: تورهای نیم روزه بازدید از منطقه تاریخی توس و آرامگاه فردوسی همزمان با "دهه حماسه" به مناسبت بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی شاعر نامدار ایرانی در مشهد آغاز شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۲/۲۳ - ۱۵:۲۷   + ۱۵ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی با اشاره به رفع موانع صبت جهانی توس گفت: طرح تفصیلی ویژه این منطقه تاریخی توس سختگیرانه تهیه شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۲/۲۰ - ۲۲:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
دادستان جیرفت گفت: منطقه تاریخی و گردشگری کنارصندل، مورد بی مهری مسئولان قرار گرفته است؛ بنابراین باید به داد این منطقه رسید.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۲۰ - ۱۲:۳۳   + ۴ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون توسعه و بهسازی توس شورای اسلامی شهر مشهد گفت: امسال حدود 60 میلیارد تومان اعتبار جدید برای آسفالت و موزاییک فرش معابر منطقه تاریخی توس گذاشته ایم؛ علاوه بر این، 30 میلیارد تومان هم به پیاده روسازی تخصیص پیدا کرده است.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۲/۰۲/۲۰ - ۱۰:۱۴   + ۳ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: یزد- مدیر منطقه تاریخی شهرداری یزد گفت: ساخت و ساز در مجاورت آب انبار تخت استاد با توجه به ارائه سند مالکیت صورت گرفته و کاملا قانونی است.