دوشنبه ۱۵ خردادساعت ۰۷:۴۷Jun 2023 5
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «خطوط ریلی»

برترین ها / ایلنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۴ - ۱۷:۵۰   + ۱۱ سایت دیگر  
عضو هیات نمایندگان استان یزد گفت: در شرایط فعلی در یکی یکی از شهر ها 300 لیتر بر ثانیه کمبود آب داریم و باید فکر اساسی صورت گیرد و منابع پایدار آب را در انتقال به استان دنبال کنیم.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۰۶:۲۶   + ۱۰ سایت دیگر  
ایسنا : هندوستان یکی از طولانی ترین خطوط ریلی جهان را دارد و حادثه در آن رخدادی معمول و متداول است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۱۰:۵۳   + ۲ سایت دیگر  
کار ساخت خطوط ریلی در تمامی قطعات خراسان جنوبی امسال با اعتبار 8 هزار و 600 میلیارد تومان شتاب بیشتری می گیرد.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۵:۱۱   + ۷ سایت دیگر  
نماینده مردم تبریز در مجلس، از افتتاح خطوط ریلی بستان آباد - خاوران در آینده ای نزدیک و به دست رئیس جمهور خبر داد و گفت: در حال حاضر ایستگاه خاوران ظرفیت یک زوج قطار را در قالب رفت و برگشت دارد و برای اینکه این قطارها به چهار زوج افزایش پیدا کند لازم است چهار لاین و خط پارکینگ در ایستگاه خاوران ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۱:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/فارس معاون حمل ونقل و ترافیک شهرداری شیراز، از اجرایی شدن طرح آمارگیری مطالعات تفصیلی حمل و نقل همگانی و امکان سنجی خطوط ریلی این کلانشهر خبر داد.
نصر نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۱۵:۵۲    
نصر: اهمیت توسعه خطوط ریلی برای بهره مندی کشورمان از مزیت های قرارگیری در چهارراه ترانزیت جهان یک ضرورت فوری است که دولت باید با تکمیل سریع راه آهن میانه به تبریز و اتصال آن به تاسیسات اصلی راه آهن تبریز زمینه را برای اقتصادی شدن بیشتر این مسیر فراهم کند.
دانش آموزان مدارس حاشیه خطوط ریلی در راستای فرهنگسازی برای کاهش سوانح برخورد عابرین با وسایل نقلیه ریلی از راه آهن تبریز بازدید کردند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۲/۲۸ - ۱۲:۱۱   + ۳ سایت دیگر  
بنابر گفته مسئولان خطوط ریلی شبه جزیره کریمه، یک قطار باری روسیه حامل غلات صبح امروز در نتیجه مداخله عوامل خارجی از ریل خارج شد.
تجارت گردان   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۲۰:۳۲   + ۵ سایت دیگر  
با تأمین نیروی کشش قطار حامل تجهیزات ساخت خطوط ریلی توسط شرکت حمل و نقل چندوجهی مپنا پس از سال ها نخستین قطار از مسیر خط آهن خواف – هرات وارد کشور افغانستان شد.
عصر قانون آنلاین   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۱۶:۱۶   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش گروه بی الملل عصر قانون رسانه های عبری زبان گزارش داده اند که روابط میان روسیه و رژیم صهیونیستی به دلیل پرونده های ایران و اوکراین، بیش از هر زمان دیگری با تنش رو به رو بوده است ...
تیتر برتر   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۱۰:۵۵   + ۱۳ سایت دیگر  
ایران و روسیه برای ساخت ابرپروژه ریلی رشت-آستارا به توافق رسیده اند و قرار است این خط آهن استراتژیک در مدت 3 سال احداث شود. تیتربرتر، توسعه خطوط ریلی بین المللی در گسترش روابط تجاری بسیار اهمیت خواهد داشت و کریدور ریلی شمال به جنوب یکی از پروژه های مهم بین المللی و فراملی است که با اجرای چهار ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۲/۲۵ - ۱۳:۵۱   + ۴ سایت دیگر  
شرکت راه آهن آلمان از ایجاد اختلال در تردد و حرکت قطارها با وجود لغو موقت اعتصاب 50 ساعته کارکنان خطوط ریلی در پی دست یافتن به توافقات اولیه بر سر دستمزدها خبر داد.
تین نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۲۳ - ۱۰:۰۳    
گرچه شماری از کارشناسان ریلی می گویند احداث خط ریلی پرسرعت از منطق به دور است اما چند روز پیش استاندار خراسان رضوی اعلام کرد مقدمات عملیات اجرای قطار سریع السیر تهران - مشهد فراهم شده و در شرف عقد قرارداد با کشور چین است .
همشهری   ۱۴۰۲/۰۲/۲۳ - ۰۱:۱۰    
اتصال شبکه ریلی متروی تهران به بیمارستان های بزرگ با محوریت سازمان پیشگیری شهر تهران، شرکت مترو و شهرداری مناطق در دستور کار قرار دارد و پیش بینی می شود سالی یک بار یک بیمارستان به خطوط ریلی متصل شود؛ چرا که اگر حوادثی با مصدومان انبوه داشته باشیم ...
جماران   ۱۴۰۲/۰۲/۱۸ - ۱۶:۰۳    
قطار از جمله وسایل نقلیه پرطرفدار در بین مسافرانی است که قصد دارند سفری راحت و ایمن داشته باشند. به همین دلیل در سال های اخیر با افزایش ناوگان ریلی با کیفیت و خطوط ریلی کشور سفر با قطار با استقبال خوبی از طرف مسافران همراه شده است و به لطف قطارهای متنوع ارزان تا لوکس خرید بلیط قطار در حال حاضر نسبت ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۲/۱۷ - ۲۳:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
در فروردین ماه امسال 113 هزار مسافر از طریق خطوط ریلی جنوب جابجا شده اند.
صبح قزوین   ۱۴۰۲/۰۲/۱۷ - ۱۲:۲۰    
مدیرکل راه آهن شمال2 با بیان اینکه روزانه 30 رام قطار از ایستگاه قزوین تردد می کند، گفت: در سال گذشته 6 هزار و 257 تن صادرات و 15 هزار و 144 تن واردات از طریق خط ریلی استان قزوین صورت گرفته است.
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۲/۱۲ - ۲۲:۴۳   + ۲ سایت دیگر  
تنها پس از گذشت یک روز، مجدد در خطوط ریلی استان بریانسک چندین انفجار رخ داده است. طبق گزارش روس ها صدای 3 انفجار شنیده شده و در نتیجه نابود شدن بخشی از خطوط ریلی، قطار حامل مواد شیمیایی از خط خارج شده است.
سرپرست راه آهن شرق از شروع به کار سبک سازی ترانشه ایستگاه عشق آباد به غنی آباد به منظور ایمن سازی خطوط و سیر ایمن قطارهای عبوری در مسیر طبس – تربت حیدریه و بالعکس خبر داد .
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۰ - ۱۱:۲۰   + ۴ سایت دیگر  
سرپرست معاونت فنی و اجرایی سازمان قطار شهری شهرداری قم گفت: سال 1401 مراحل نهایی زیرسازی و روسازی خطوط ریلی تونل و دپو به طول 17.5 کیلومتر شامل دو خط مسیر تونلی، اجرا شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۲/۰۹ - ۱۱:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
مدیر کل راه آهن فارس گفت: براساس قانون هرگونه تعرض و ورود به حریم قانونی که برای خطوط ریلی و راه آهن مشخص شده است خلاف است و مردم باید این حریم را جدی بگیرند.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۲/۰۲/۰۵ - ۲۳:۰۰   + ۱۲ سایت دیگر  
وزیر راه و شهرسازی در نشست مشترک با وزرای اقتصادی سوریه از افزایش تعاملات دو کشور در حوزه های مختلف از جمله فعالسازی مناطق آزاد و کاهش تعرفه ترانزیت، اولویت بخشی به حوزه گردشگری و توسعه خطوط ریلی خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۲/۰۵ - ۱۶:۵۸   + ۵ سایت دیگر  
بیش از 60 درصد واگن های فعال در خطوط ریلی کشور توسط فقط یک شرکت ساخته می شوند و این بازار در سال گذشته 2 هزار میلیارد تومان برای شرکت غالب درآمد داشته است.
تین نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۰۴ - ۲۰:۲۳    
راه آهن تهران - تبریز یکی از مهمترین خطوط ریلی در ایران است که در 4 اردیبهشت سال 1337 افتتاح شد.
دیپلماسی ایرانی   ۱۴۰۲/۰۲/۰۱ - ۰۰:۵۸   + ۴ سایت دیگر  
نشست سه جانبه ایران، هند و ارمنستان درباره گسترش همکاری های سه کشور در عرصه اتصالات جاده ای و ریلی، تجارت و همکاری های اقتصادی و فرهنگی در ایروان برگزار شد. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۱/۳۱ - ۱۳:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
کارکنان چهار فرودگاه و راه آهن آلمان امروز و فردا فعالیت های خود را متوقف کردند.
ایفنا   ۱۴۰۲/۰۱/۲۷ - ۱۴:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
پایگاه خبری فولاد ایران - شرایط بد آب و هوایی در غرب استرالیا فعالان بازار سنگ آهن را نگران کرده و انتظار می رود طوفان ایلسا فعالیت بنادر و کشتی ها را تحت تاثیر قرار دهد. البته بر قیمت ها تاثیر چندانی نداشته است ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۱/۲۶ - ۱۴:۱۰   + ۳ سایت دیگر  
معاون سفارت ایران در کابل و والی هرات درباره توسعه خطوط ریلی بین دو کشور گفتگو و تبادل نظر نمودند.
موج   ۱۴۰۲/۰۱/۲۲ - ۱۶:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
مدیر عامل شرکت بهره برداری مترو تهران از افزایش ساعت خدمات رسانی در تمامی خطوط درون شهری در شب های قدر بیست و یکم و بیست و سوم رمضان، از ساعت 22 تا 2:45 بامداد خبر داد.
همشهری   ۱۴۰۲/۰۱/۲۱ - ۱۳:۳۴    
کنعانی، سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: یکی از اهداف سفر وزیر حمل و نقل عراق به ایران رایزنی درباره احداث خط ریلی شلمچه-بصره است. پروژه خط ریلی شلمچه-بصره طی 1.5 سال به سرانجام خواهد رسید.
فردا نیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۲۱ - ۱۲:۱۴    
دولت ایران همواره در جهت صلح و ثبات عراق تلاش کرده و دولت ایران هموار شریک مهم و اثرگذاری برای دولت و ملت عراق در تثبیت شرایط سیاسی و مبارزه با تروریسم تکفیری در عراق بوده است.ایران و عراق جزو دو کشور برتر دارای روابط تجاری برتر در منطقه هستند ...
شعار سال   ۱۴۰۲/۰۱/۲۱ - ۰۱:۲۳    
میثم الصافی وزارت حمل و نقل عراق تاکید کرد پروژه اتصال خطوط راه آهن با ایران تنها برای نقل و انتقال مسافران است.وی با بیان اینکه هزینه حمل و نقل دریایی سه برابر کمتر از ترانزیت ریلی و زمینی است ...
شفقنا   ۱۴۰۲/۰۱/۲۰ - ۱۰:۴۹    
شفقنا-وزارت حمل و نقل عراق تاکید کرد پروژه اتصال خطوط راه آهن با ایران تنها برای نقل و انتقال مسافران است. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از خبرگزاری رسمی عراق (واع)، میثم الصافی ، مدیر رسانه و ارتباطات وزارت حمل و نقل عراق اعلام کرد: دیدگاه و برنامه ما کاملا روشن است ...
روزنامه تعادل   ۱۴۰۲/۰۱/۱۹ - ۰۴:۵۸   + ۱۱ سایت دیگر  
قائم مقام دبیرکل خانه صمت در واکنش به خبر تبدیل شدن ایران به کانونی برای حمل و نقل غلات صادراتی روسیه، گفت: مسیر دریایی بدون واسطه کشورهای دیگر، بین ایران و روسیه وجود دارد و روس ها می توانند کالاهای ترانزیتی خود را با کشتی به بندرهای انزلی، امیرآباد و... ...
آوای رشت   ۱۴۰۲/۰۱/۱۵ - ۲۱:۳۸   + ۴ سایت دیگر  
طبق داده های آماری، 140 کیلومتر از 164 کیلومتر محور ریلی رشت – آستارا، منتظر تصمیمات اثرگذار و هدفمند مسئولان است تا قطار کریدور شمال به جنوب به حرکت درآید ...
دنیای سفر   ۱۴۰۲/۰۱/۱۴ - ۲۰:۳۴   + ۶ سایت دیگر  
در نشست ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر نوروز مطرح شد که سفرهای خطوط ریلی بیش از 30 درصد افزایش داشته و در نوروز امسال 2 میلیون و 600 هزار نفر از سفر هوایی برای جا به جایی و مسافرت استفاده کردند.
تیتر برتر   ۱۴۰۲/۰۱/۱۲ - ۱۱:۴۰   + ۴ سایت دیگر  
به گفته پلیس، پس از وقوع توفان و باران های شدید دو قطار منطقه ای در سوئیس در حوادث جداگانه ای از ریل خارج و بیش از ده ها نفر در این حادثه زخمی شدند. تیتربرتر به نقل از یورونیوز، طبق اعلام پلیس، حوادثی در لوشرتز و بورن زوم هوف در نزدیکی برن رخ داده است. ...
معدن نامه   ۱۴۰۲/۰۱/۱۱ - ۱۰:۴۰    
منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس از شمال به پالایشگاه های هشتم، ستاره خلیج فارس و هرمز و از جنوب به اسکله های تخلیه و بارگیری مواد معدنی و مواد نفتی، آب های آزاد و خلیج فارس، از غرب به بندر شهید رجایی و از شرق به نیروگاه 1200 مگاواتی توانیر و شهر بندرعباس و خطوط ریلی مرتبط ...
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۲/۰۱/۰۸ - ۱۷:۳۰    
در افشاییات امروز سایت کدال شرکت توکاریل از برنده شدن خود در مناقصه فولاد مبارکه به هدف نگه داری و تعمیرات خطوط ریلی شرکت فولاد مبارکه اصفهان با مبلغ پیشنهادی 763659 میلیون ریال خبر داده است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۵ - ۱۲:۳۹   + ۷ سایت دیگر  
راه آهن تهران - مشهد به عنوان پرترددترین مسیر سفر در انتظار تحقق وعده برقی شدن است تا به دنبال آن بقیه پروژه های ریلی هم در صف برقی شدن قرار گیرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۱/۰۱ - ۱۳:۱۸    
توسعه خطوط ریلی و اتصال به آسیای میانه از مهمترین برنامه های دولت است که با تولیدات کارخانه ذوب آهن اصفهان میسر می شود.
طول خطوط ریلی کشور تا پایان سال 1401 به 15 هزار و 37 کیلومتر رسید که از این میزان 11 هزار و 798 کیلومتر، طول خطوط ریلی اصلی است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۲۹ - ۲۰:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
وزیر کار گفت: توسعه خطوط ریلی با ریل ملی امکان پذیر خواهد شد .
ایلنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۱۱:۵۱   + ۱۳ سایت دیگر  
مدیر کل راه آهن خراسان از شکسته شدن رکورد جابه جایی مسافر از طریق خطوط ریلی مشهد طی سال جاری خبر داد.
معاون ساخت وتوسعه راه آهن، بنادر و فرودگاه های شرکت ساخت و توسعه زیربناهای کشور گفت: در راستای تحقق برنامه توسعه شبکه ریلی کشور، عملیات اجرایی راه آهن بستان آباد- خاوران به اتمام رسید و این پروژه ریلی به عنوان یکی از پنج اولویت توسعه خطوط ریلی کشور در سال 1401 آماده بهره برداری است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۱۴:۳۲   + ۸ سایت دیگر  
ایسنا/آذربایجان شرقی معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به افتتاح ایستگاه خاوران، گفت: ظرفیت جابه جایی خطوط ریلی استان به دو برابر افزایش پیدا خواهد کرد.
عضو هیات علمی مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی از انجام ارزیابی ها و ارایه تمهیدات مهندسی برای پایدار سازی و حفظ ایمنی خطوط ریلی توسط آن مرکز بر اساس وظایف و تکالیف قانونی، خبر داد.
ناوگان ریلی در سال 1401( تا دی ماه) موفق به بهسازی 97 هزار و 387 متر از خطوط ریلی سطح کشور شده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۲:۴۶   + ۴ سایت دیگر  
یزد- امام جمعه یزد بر لزوم توسعه و بهبود حمل و نقل در استان یزد و دیگر نقاط کشور تاکید کرد و گفت: باید در کنار مرمت جاده ها، نوسازی و بهبود ناوگان حمل و نقل، خطوط ریلی را نیز افزایش داد.