یکشنبه ۳۰ خردادساعت ۰۵:۱۱Jun 2021 20
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «جهاد سازندگی»

ایلنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۹ - ۱۲:۵۴    
یکی از موسسان جهاد سازندگی گفت: امروز جای جهاد سازندگی با هویت مردمی سال های اول انقلاب خالی است، اگر این نهاد انقلابی به حیات خود ادامه می داد امروز همچون سپاه و بسیج که در عرصه امنیت ملی ایران را به قله اقتدار رساندند جهاد نیز در عرصه های اقتصادی و اجتماعی به ویژه محرومیت زدایی کشور را به اوج ...
بسیج   ۱۴۰۰/۰۳/۲۹ - ۱۰:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
همدان-فرمانده سپاه ناحیه همدان گفت: بخش عمده کارهای بسیجیان با جهاد کشاورزی هم پوشانی دارد، گروه های جهادی ما که در جای جای این شهرستان فعالیت می کنند، همان کار جهاد سازندگی دوران دفاع مقدس را انجام می دهند.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۰/۰۳/۲۷ - ۱۹:۰۵    
سرهنگ طیران با بیان اینکه بسیج سازندگی امتداد جهاد سازندگی است، گفت: بسیج سازندگی اولین سازمانی بود که با جدیت پیگیر اقتصاد مقاومتی بود و در این حوزه گام های مفیدی برداشت.
ایانا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۷ - ۱۷:۵۵   + ۴ سایت دیگر  
نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز گفت : شکاف فزاینده میان عرضه و تقاضای مواد غذایی باعث شده که بیلان واردات محصولات کشاورزی و مواد غذایی در سال های اخیر روندی شتابنده بخود بگیرد و این بخش را با چالش های جدی رو به رو سازد.
ایانا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۷ - ۱۳:۳۵    
همزمان با هفته جهادکشاورزی و به مناسبت 27 خرداد ماه سالروز صدور فرمان تاریخی حضرت امام خمینی(ره) برای تشکیل جهادسازندگی مراسم افتتاح ساختمان جدید مرکز جهادکشاورزی گرجی محله شهرستان کردکوی امروز افتتاح شد.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۰/۰۳/۲۷ - ۱۲:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
اکرمیان گفت: جهاد سازندگی سیستان و بلوچستان اولین شهدا را در کشور تقدیم انقلاب کرد و با همین رویکرد نیز به دفاع مقدس ورود یافت.
فاش نیوز   ۱۴۰۰/۰۳/۲۷ - ۱۱:۴۴   + ۲ سایت دیگر  
شهید حاج حسینعلی عظیمی مردی است که حتی در بستر بیماری هم مشکلات انقلاب و کشور و مردمش را فراموش نکرد و همیشه به دنبال راه حل بود و راه حل هایش هم همیشه دقیق و درست بودند. مصطفی یاسایی؛ 27 خرداد سالروز نهادی است که امروز هم جای خودش خالی است و هم جای تفکر مربوط به خودش. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۳/۲۷ - ۰۹:۳۵   + ۸ سایت دیگر  
در هشت سال دفاع مقدس، پشتیبانی و مهندسی توانست راه را برای پیشروی رزمندگانی که دلاورانه پیش می رفتند، هموار و گسترده کند و این امر به طورقطع جز با ابتکارات و فناوری های علمی سنگر سازان بی سنگر محقق نمی شد.
نجف آباد نیوز   ۱۴۰۰/۰۳/۲۷ - ۰۸:۰۹    
انتقال هشت لودر، حدود پانزده روز زمان برد ولی ارزش اش را داشت. جهاد نجف آباد جان گرفت و خود کفا شد. بچه ها به کمک تجهیزات غنیمتی، طوری جهادی و شبانه روزی کار می کردند که آوازۀ کارهایشان در تمام جبهۀ جنوب پیچید.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۳/۲۷ - ۰۸:۰۱    
امروز پنجشنبه؛ بیست و هفتم خرداد سال 1400 هجری شمسی، برابر با ششم ذی القعده سال 1442 هجری قمری و مطابق با هفدهم ژوئن سال 2021 میلادی است.
جماران   ۱۴۰۰/۰۳/۲۶ - ۱۸:۵۰    
پایگاه خبری جماران: یکی از هنرهای رهبری امام خمینی ایجاد نهادهای انقلابی با حفظ ساختار سیاسی گذشته بوده است. جهاد سازندگی با شعار همه با هم یکی از آن نهادها بوده که با شور و شعور انقلابی و به کارگیری متعهدترین متخصصین جوانان کشور خدمات ماندگاری به ویژه در مناطق محروم انجام داده است ...
ایانا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۶ - ۱۲:۲۵    
در دیدار مدیران سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان ،محمد قاسمی مسئول حوزه نماینگی ولی فقیه در این سازمانه گفت ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۳/۲۵ - ۱۲:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
کانون جهادگران جهادسازندگی در سالروز تشکیل جهادسازندگی و به مناسبت انتخابات بیانیه ای صادر کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۳/۲۴ - ۱۴:۵۴   + ۲ سایت دیگر  
عضو هسته اولیه کانون سنگرسازان بی سنگر وزارت جهاد کشاورزی در آستانه سالروز تاسیس نهاد انقلابی جهاد سازندگی با تاکید بر لزوم احیای این نهاد گفت: هر خانه ای می تواند برای خود یک وزارت جهاد باشد و محدود کردن جهاد به وزارت جهاد کشاورزی صحیح نیست.
ایانا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۴ - ۱۳:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
در این مراسم گزارشی از عملکرد جهاد کشاورزی نیز توسط مسئول ستاد نیز ارائه شد.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۰/۰۳/۲۴ - ۱۲:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
جنگنده های بعثی با مشاهده تأثیرگذاری جهادگر محمدرضا اکبری در پیشبرد اهداف نیروهای ایرانی، به طور مستقیم او را هدف حمله خود قرار دادند و پس از اصابت راکت هواپیماهای دشمن، اکبری به فیض شهادت نائل آمد.
خانه ملت   ۱۴۰۰/۰۳/۲۳ - ۱۸:۳۸   + ۳ سایت دیگر  
رییس فراکسیون جهاد سازندگی و پیشرفت مجلس با اشاره به اینکه کوره پز خانه های منطقه دولتخواه تهران، به محل تجمع معتادان متجاهر، افراد دارای آسیب و ناهنجاری اجتماعی تبدیل شده است از تلاش فراکسیون متبوع خود برای ساماندهی خانواده های ساکن در این منطقه خبر داد.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۰/۰۳/۲۳ - ۱۳:۱۱    
سید حسین اعلمی با شروع جنگ تحمیلی در شامگاه پنجم مهر 1359 در جاده دهلران به اسارت دشمن متجاوز درمی آید و علیرغم پیگیری نهادهای نظامی و بین المللی، تاکنون هیچ سرنخی از سرنوشت این شهید مفقودالاثر والامقام به دست نیامده است.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۰/۰۳/۲۲ - ۲۱:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
گراوند گفت: جهاد در عرصه های دفاع مقدس، محرومیت زدایی و سازندگی نقش مهمی ایفا کرده و اینک در خط مقدم مقابله با جنگ اقتصادی قرار دارد.
ایانا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۲ - ۱۶:۰۵    
21 خرداد ماه آغاز هفته جهاد کشاورزی و 27 خرداد ماه سالروز صدور فرمان تاریخی حضرت امام خمینی (ره) مبنی بر تشکیل جهاد سازندگی ،روز جهاد کشاورزی است، این هفته که در سال جاری به شعار تولید ،پشتیبانی ها و مانع زادی ها مزین است، فرصت مناسبی برای استفاده از تجارب، توانمندی ها ...
ایانا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۲ - ۰۹:۴۵    
رئیس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان طی پیامی هفته جهاد کشاورزی و سالگرد تاسیس جهاد سازندگی به فرمان تاریخی حضرت امام خمینی (ره) که یادآور مجاهدت ها و زحمات شبانه روزی جهادگران در سالهای آغازین انقلاب اسلامی تا به امروز بوده را به تمامی تلاشگران این عرصه تبریک گفت.
ایانا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۲ - ۰۹:۳۵    
بیست و یکم خرداد ماه آغاز هفته جهاد کشاورزی و بیست و هفتم خرداد ماه مصادف با سالروز صدور فرمان تاریخی معمار کبیر انقلاب، حضرت امام خمینی(ره) مبنی بر تشکیل نهاد جهاد سازندگی در سال 57 است.
کمیته امداد امام خمینی   ۱۴۰۰/۰۳/۲۲ - ۰۸:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
با توجه به اقدامات اثرگذاردر امر خطیر محرومیت زدایی سرتیپ دوم پاسدار سید ضیاء الدین حزنی معاون هماهنگ کننده قرارگاه مرکزی جهادسازندگی ومحرومیت زدایی سپاه با اهداء لوح تقدیر از مدیرکل کمیته امداد استان زنجان تقدیر کرد.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۰/۰۳/۲۱ - ۱۰:۴۱    
سردار جهادگر هاشم ساجدی فرمانده پشتیبانی و مهندسی جنگ جهاد قرارگاه نجف اشرف در چهارم تیر 1326 در خانواده مذهبی در کلاته دامغان چشم به جهان گشود. وی سرانجام در هشتم آبان 1363 در حالی که برای بازدید از فعالیت های ایثارگران جهاد سازندگی در مناطق جنگی عازم غرب شده بود در کرمانشاه، به شهادت رسید.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۰/۰۳/۱۷ - ۱۰:۲۵    
جهانگیر نارنجی کاهو در 1336 در روستای کاهو از بخش نوخندان شهرستان درگز به دنیا آمد. دوران تحصیلی را با کمی تأخیر در مقطع ابتدایی سپری کرد و در سال 1351 برای ادامه تحصیل در دوره راهنمایی به بخش نوخندان رفت و دوران دبیرستان را هم در شهر مشهد پشت سر گذراند.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۳/۱۶ - ۱۱:۰۳    
مسئول پروژه های واحد مطالعات پایداری حوزه هنری سیستان و بلوچستان از انتشار خاطرات جهادگران جهاد سازندگی زرآباد خبر داد.
ستاد اقامه نماز   ۱۴۰۰/۰۳/۱۲ - ۱۱:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان ایلام جلسه شورای اقامه نماز سازمان جهاد سازندگی استان با حضور مدیر ستاد اقامه نماز برگزار شد. در این جلسه حجت الاسلام و المسلمین زنگنه دبیر ستاد اقامه نماز سازمان گزارشی از فعالیت های دستگاه در سال گذشته را در حوزه نماز نماز ارائه داد ...
آفتاب یزد   ۱۴۰۰/۰۳/۱۰ - ۰۰:۴۱   + ۳ سایت دیگر  
ابرچالش های پیش رو با شعار و وعده حل نمی شود. آب، ورشکستگی صندوق های بازنشستگی، محیط زیست، موسساتی که به خلق پول مشغول اند و نیازهای جوانان و مانند اینها واقعیت را بر هر دولتی تحمیل خواهد کرد. اساسا ساختار بوروکراسی در ایران همه را لیبرال می کند ...
ستاد اقامه نماز   ۱۴۰۰/۰۳/۰۸ - ۱۵:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز، قرارگاه مرکزی جهاد سازندگی و محرویت زدایی سپاه گزارشی با موضوع عملکرد این قرارگاه در حوزه مسجد سازی به دکتر زرهانی، مدیر عامل مجمع خیرین مسجد ساز ارسال کرد. ...
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۰/۰۳/۰۸ - ۱۴:۳۶    
کفشدار گفت: اردوهای تربیتی هجرت ابتکار جهاد سازندگی خراسان در دفاع مقدس بود که در جریان برگزاری 117 دوره آن، بالغ بر 8 هزار و 400 نفر به جبهه ها اعزام شدند که از این تعداد، بیش از هزار و 400 نفر از اعضای اهل سنت شوراهای روستایی بودند.
خانه ملت   ۱۴۰۰/۰۳/۰۸ - ۱۱:۱۱   + ۳ سایت دیگر  
با پیگیری های فراکسیون جهاد سازندگی و پیشرفت مجلس در راستای تحقق شعار سال 1400، عملیات آماده سازی زمین در شهرک صنعتی فاز جدید خرگرد خواف جهت واگذاری به سرمایه گذاران آغاز گردید.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۰/۰۳/۰۸ - ۱۰:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
آیین بزرگداشت شهدای سنگرساز بی سنگر ، یادواره فرمانده خراسانی مهندسی رزمی، سردار شهید محمدتقی رضوی با حضور جمعی از همرزمان شهید و روایتگری محمدعلی حیدری دلگرم از پیشکسوتان مهندسی رزمی جهادسازندگی خراسان برگزار شد.
خانه ملت   ۱۴۰۰/۰۳/۰۸ - ۱۰:۲۹   + ۳ سایت دیگر  
رییس فراکسیون جهاد سازندگی و پیشرفت مجلس در راستای تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی و محرومیت زدایی از تصویب سند جامع آبادانی و پیشرفت شهرستان خواف در کمیته برنامه ریزی شهرستان مذکور خبر داد.
دانا   ۱۴۰۰/۰۳/۰۵ - ۱۲:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
کامران هزارخانی مسئول بسیج سازندگی استان کرمانشاه گفت: خانه عالم شهرک کرناچی از محل اعتبارات قرارگاه محرومیت زدایی و جهاد سازندگی سپاه در زمینی به وسعت 150 مترمکعب احداث شده است.
مرصاد   ۱۴۰۰/۰۳/۰۵ - ۱۲:۳۹   + ۲ سایت دیگر  
مرصاد نیوز: جانشین فرمانده سپاه ناحیه عشایری استان کرمانشاه گفت: برای ساخت خانه عالم در شهرک کرناچی بالغ بر 450 میلیون تومان از محل اعتبارات قرارگاه محرومیت زدایی و جهادسازندگی سپاه و همچنین قرارگاه جوادالائمه هزینه شده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۳/۰۴ - ۱۶:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
گروه استان ها مسئول بسیج جهاد سازندگی سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل گفت: 40 پروژه محرومیت زدایی و اشتغال زایی با رویکرد اشتغال در اردبیل اجرا می شود که مبتنی بر نیاز استان خواهد بود.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۳/۰۴ - ۱۰:۰۴    
نریمانی با اشاره به تشکیل جهادسازندگی در دوران دفاع مقدس گفت: ایده و ابتکارات جهادسازندگی با وجود نداشتن تجربه قبلی اما برای نیروهای مسلح کارساز بود.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۰/۰۳/۰۳ - ۱۱:۳۱    
حسین شوریده فرمانده گردان مهندسی رزمی جهاد سازندگی در دهم اردیبهشت 1335 در روستای دلوئی از توابع شهرستان گناباد دیده به جهان گشود و سرانجام در 14 خرداد 1361 در عملیات بیت المقدس در منطقه شلمچه به درجه رفیع شهادت نائل آمد و پیکر مطهرش 17 خرداد مصادف با ایام ولادت امیرالمؤمین علی (ع) به خاک سپرده شد.
ایانا   ۱۴۰۰/۰۳/۰۳ - ۱۰:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
جهاد سازندگی نه تنها در زمان دفاع مقدس، که از همان ابتدای تاسیس، خدمات گسترده ای برای خدمت به کشور انجام داد.
گلستان ما   ۱۴۰۰/۰۳/۰۳ - ۰۹:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
بطور کلی گلستانی ها در عملیات آزادی خرمشهر بیش از 76 شهید و صدها مجروح تقدیم نمودند. چند ماه بعد اینجانب (خارکوهی) به اتفاق جمعی از جهادگران جهاد سازندگی راهی خرمشهر شدیم ...
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۰/۰۳/۰۱ - ۱۵:۰۱    
کتاب زنده باد جهاد 10 روایت ناب از مدیران و پیشکسوتان جهاد سازندگی است که در سایه تلاش های سید مجتبی قافله باشی ، سید حسین رفیعی و سید علیرضا طباطبایی به رشته تحریر درآمده است.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۰/۰۲/۲۹ - ۰۴:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
محمود حجتی برادر چهار شهید دوران دفاع مقدس است که در مصاحبه ای به تاریخچه جهاد سازندگی نجف آباد اشاره می کند.
مشرق نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۲۸ - ۰۱:۴۹   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش مشرق ، احمد زیدآبادی فعال اصلاح طلب در کانال تلگرامی خود نوشت: من با همشهری گرامی اسحاق جهانگیری هیچ مشکلی ندارم. در نوجوانی با برادرش محمد که در نخستین سال جنگ با عراق جان باخت، دوست بودم ...
خانه ملت   ۱۴۰۰/۰۲/۲۷ - ۱۸:۳۹   + ۸ سایت دیگر  
رئیس فراکسیون جهاد سازندگی و پیشرفت مجلس گفت: موضوع مسئولیت اجتماعی شرکت ها فصل جدیدی در حوزه محرومیت زدایی و پیشرفت را باز می کند و این موضوع از طریق فراکسیون جهاد سازندگی مجلس، پیگیری شود.
آقای خبر   ۱۴۰۰/۰۲/۲۷ - ۱۳:۵۹   + ۱۰ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار دفاعی امنیتی دفاع پرس ، سردار سیدضیا الدین حزنی فرمانده قرارگاه جهاد سازندگی و محرومیت زدایی سپاه در آیین اجرای توافقنامه همکاری اشتغال زایی این قرارگاه و سازمان بسیج اصناف کشور که صبح امروز (دوشنبه) در منطقه قم رود برگزار شد ...
نصیر نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۲۷ - ۱۲:۰۵   + ۹ سایت دیگر  
به گزارش نصیرنیوز به نقل از ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر ناطق نوری روز دوشنبه در پیامی نوشت: ضایعه درگذشت دوست عزیز و همکار پرتلاش دوران جهادسازندگی و وزارت کشور، مرحوم جناب آقای مهندس اکبر ترکان باعث تالم و تاثر شد. خدمات ارزنده ایشان در جهت رشد و اعتلای این مرز و بوم بر کسی پوشیده [...]
بسیج   ۱۴۰۰/۰۲/۲۵ - ۱۲:۰۱   + ۶ سایت دیگر  
آیین تفاهم نامه همکاری سازمان بسیج اساتید و قرارگاه مرکزی جهادسازندگی و محرومیت زدایی سپاه (کوثر) صبح امروز و با حضور سردار حزنی؛ دبیر قرارگاه سازندگی محرومیت زدایی سپاه پاسداران و علی کریمی فیروزجایی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات و عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی در سالن شهید شهریاری سازمان بسیج ...
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۰/۰۲/۲۵ - ۱۱:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
تفاهم نامه همکاری سازمان بسیج استادان کشور و قرارگاه مرکزی جهاد سازندگی و محرومیت زدایی سپاه کوثر در محل سازمان بسیج اساتید منعقد شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۲۵ - ۱۰:۳۵   + ۵ سایت دیگر  
سازمان بسیج اساتید دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی و پژوهشی کشور و قرارگاه مرکزی جهاد سازندگی سپاه طی مراسمی تفاهم نامه همکاری امضا کردند.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۰/۰۲/۲۵ - ۰۸:۴۳   + ۲ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: جهادسازندگی علاوه بر شرکت مستقیم در عملیات چه از نظر رزمی چه مهندسی تدارکات عملیات مانند مهمات رسانی و آبرسانی را نیز برعهده داشتند. پس از عملیات بلافاصله سنگرسازان بی سنگر توانستند خاکریز جدیدی را که ساخته بودند با سه راه مختلف خاکی به جاده شنی متصل کنند و با ساخت دو خاکریز دیگر در ...