جمعه ۱۹ خردادساعت ۰۲:۳۷Jun 2023 9
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «دریا»

باشگاه خبرنگاران   ۲ ساعت پیش    
معاون امور مجلس رئیس جمهور گفت: بعد از آزاد سازی سواحل موضوع اقتصاد دریاپایه در دستور کار دولت قرار گرفته است.
ایبنا   ۴ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
دریاها و اقیانوس ها مهم هستند؛ ولی کسانی که در این حجم آبی وسیع و زیبا کار می کنند هم ارزشمند هستند و باید قدردان کارهایشان باشیم: مثل دریانوردان، نگهبانان امنیتِ دریا و بطری بازکن های اقیانوس.
دریا قدرتی پور: بالاخره وضعیت در بزرگراه شهید آقابابایی به حالت عادی برگشت و تردد در این اتوبان روان شد. این اتفاق بعد از سه روز عملیات بازسازی و پس از حدود 60 ساعت تلاش بی وقفه عوامل اجرایی و فنی عملیات ترمیم ریزش اتوبان شهید آقابابایی به پایان رسید و اتوبان بازگشایی شد. ...
سلاجقه گفت: اولویت نخست این سازمان حمایت از صید سنتی بوده چراکه مردمی است و اکنون جلوی صید ترال به روش جارو کردن منابع دریا را گرفته ایم.
رسا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۸ - ۱۴:۵۵    
مازندران - امام جمعه ساری در دیدار فرمانده نیروی انتظامی کشور با اشاره به آزاد سازی سواحل خزر بر ضرورت افزایش تعداد نیروها در سواحل دریا تأکید کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۱۸ - ۱۴:۱۴   + ۳ سایت دیگر  
سردار رادان اعلام کرد: با هنجارشکنان سواحل دریا در فصل تابستان، برخورد می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۱۸ - ۱۳:۰۹   + ۲ سایت دیگر  
فرماندار شهرستان زرآباد در جنوب سیستان و بلوچستان،گفت: با توجه به هشدار سطح قرمز هواشناسی دریایی، صیادان از رفتن به دریا تا اطلاع ثانوی خودداری کنند.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۸ - ۱۳:۰۵    
معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور، گفت: در بهره برداری از دریا اولویت را با صید سنتی و صیادان بومی می دانیم و قطعا جلوی هر گونه صید ترال را که بحث جارو کردن دریا در آن مطرح است را خواهیم گرفت.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۸ - ۱۲:۵۹   + ۳ سایت دیگر  
رئیس پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی با بیان اینکه بنابر شواهد آماری سهم اقتصاد دریا کشور در تولید ناخالص ملی حدود دو درصد است، گفت: در کشورهای اروپایی بین 50 تا 60 درصد GNP به این امر اختصاص یافته است و این در حالی است که عامل اصلی تسلط کشورها، اقیانوس ها و آب های آزاد هستند.
شبستان   ۱۴۰۲/۰۳/۱۸ - ۱۲:۴۶   + ۳ سایت دیگر  
سلگی از رایزنی استانداری مازندران با وزارت کشور برای تامین اعتبارات طرح های دریا خبر داد و گفت: با هماهنگی سازمان اجتماعی وزارت کشور 120میلیارد تومان اعتبار امسال برای ساماندهی سواحل دریا به مازندران اختصاص می یابد.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۴۰۲/۰۳/۱۸ - ۱۲:۳۹    
شب شعر "لهجه خورشید" با حضور جمعی از شاعران استان و مدیران فرهنگی در فرهنگسرای دریا در بندرعباس برگزار شد.
روزنامه صبح ساحل   ۱۴۰۲/۰۳/۱۸ - ۱۲:۲۴   + ۴ سایت دیگر  
علی سلاجقه معاون رئیس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست در بندرعباس 102 پروژه محیط زیستی را با اعتبار 10 هزار میلیارد تومان در 19 استان بصورت آنلاین افتتاح کرد. ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۱۸ - ۱۱:۴۳   + ۳ سایت دیگر  
رودسر -فرماندار رودسر بر ضرورت تغییر ساختاری در طرح سلامت دریا تاکید کرد و گفت: اجرای فعالیت های موثر با رویکرد تلفیقی همراه با نظارت مستمر نیز باید مورد توجه همه دستگاه ها قرار گیرد.
آنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۸ - ۱۱:۳۹    
سفر به شمال رنگی ترین سفر در ایران است. وقتی در بهار به شمال سفر می کنید، رنگ سبز همه جنگل های شمال را می پوشاند. در پاییز که به شمال بیاید برگ های زرد پاییز روز آب شناور است. اگر در سفر دریا آرام باشد به ماهیگیری می روید. اگر به چند روز قبل بگردیم ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۳/۱۸ - ۱۱:۰۱    
بندرعباس- مناطق ساحلی در جهان به عنوان بستری مناسب برای فعالیت های اقتصادی به حساب می آید، این مطلب بخشی از یادداشت حسین روحی فعال رسانه ای در هرمزگان است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۱۸ - ۱۱:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
شهرکرد_یک مستندساز اهل چهارمحال و بختیاری گفت: مستند یک قایق روی دریا روایت معلم جوان روستای چشمه قاسم بخش و عبور از رودخانه بازفت برای آموزش چهار دانش آموز دختر است.
روزنامه صبح ساحل   ۱۴۰۲/۰۳/۱۸ - ۱۰:۴۲   + ۳ سایت دیگر  
امروز در ساعات صبح وضعیت جوی و دریایی استان هرمزگان پایدار است. به گزارش صبح ساحل، کارشناس هواشناسی هرمزگان گفت: در ساعات بعد از ظهر در مناطق دریایی افزایش سرعت باد و در ارتفاعات استان رشد ابر های همرفتی پیش بینی می شود. ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۸ - ۱۰:۳۲   + ۶ سایت دیگر  
ایسنا/فارس استاندار فارس با اشاره به ضرورت ایجاد شهرک های گلخانه ای در فواصلی مشخص و در طول مسیر خط انتقال آب دریا به این استان، خاطرنشان کرد که چنین اقدامی علاوه بر کمک به استفاده مطلوب از آب، تولید محصولات کشاورزی و اشتغال را به همراه دارد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۱۸ - ۱۰:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
کوشش تبار گفت: در نگاه تحولی وزارت کشور طرح توسعه زنجیره های ارزش راهبردی و همچنین اقتصاد دریامحور مورد توجه ویژه قرار گرفته است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۱۸ - ۰۹:۵۷   + ۹ سایت دیگر  
ساری- معاون فرهنگی سپاه کربلا از ساماندهی 25 گروه جهادی برای اجرای طرح های فرهنگی دریا در استان خبر داد.
برترین ها   ۱۴۰۲/۰۳/۱۸ - ۰۹:۳۳   + ۲ سایت دیگر  
محمد صلاح، ستاره مصری لیورپول، عکسی از خود و دخترش در ساحل دریا را با طرفدارانش به اشتراک گذاشت.
مشرق نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۱۸ - ۰۲:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
جاده ساحلی چابهار بریس تنها یک جاده کنار دریا نیست بلکه راهی برای پیوند دریا و چند جاذبه ی طبیعی دیگر است.
بسیج   ۱۴۰۲/۰۳/۱۷ - ۲۳:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
ساری- معاون سیاسی امنیتی استانداری مازندران گفت: با هماهنگی سازمان اجتماعی وزارت کشور 120میلیارد تومان اعتبار امسال برای ساماندهی سواحل دریا به مازندران اختصاص می یابد.
اکو فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۱۷ - ۲۲:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
مطالعه جدید هشدار می دهد که قطب شمال ممکن است در تابستان های دهه 2030 عاری از یخ دریا باشد.
کیهان   ۱۴۰۲/۰۳/۱۷ - ۲۲:۲۲    
آبروی خاک ما بی تو تا دنیاست، دنیایی نداریم چون سنگ خاموشیم و غوغایی نداریم ای سایه سار ظهر گرم بی ترّحم! جز سایه دستان تو، جایی نداریم تو آبروی خاکی و حیثیّت آب دریا تویی، ما جز تو دریایی نداریم وقتی عطش می بارد از ابر سترون جز نام آبی تو، آوایی نداریم ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۱۷ - ۲۱:۴۷   + ۷ سایت دیگر  
سردار رادان اعلام کرد: با هنجارشکنان سواحل دریا در فصل تابستان، برخورد می شود.
بیتوته   ۱۴۰۲/۰۳/۱۷ - ۲۰:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
باستان شناسان منسوجات نادر و سالم، سبد و ریسمان هایی مربوط به اوایل دوره نوسنگی را در اعماق دریا در منطقه ای نزدیک رم کشف کرده اند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۱۷ - ۲۰:۲۲   + ۳ سایت دیگر  
نماینده ولی فقیه در مازندران خواستار اجرای مناسب طرح دریا در سطح 480 کیلومتر سواحل استان شد و گفت: انتظار جامعه فرهنگی و اعتقادی استان این است که در زمینه مسئله فرهنگی به ویژه مسائل اخیر برنامه مدونی داشته باشند.
ایفنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۷ - ۲۰:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
پایگاه خبری فولاد ایران- حزب کمونیست چین دوست دارد فکر کند در برنامه ریزی بلندمدت خوب عمل کرده است. نگاهی به خط ساحلی کشور ممکن است نشان دهد که اینطور نیز هست. بیش از 40 سال پیش، دنگ شیائوپینگ، رهبر فقید، اجازه داد شهرهای ساحلی به سیاست های بازار آزاد و جذب سرمایه گذاری خارجی بپردازند ...
ایران پرس   ۱۴۰۲/۰۳/۱۷ - ۱۹:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
جاده ساحلی سیستان بلوچستان، جاده ای بین دریا و کوه های مریخی
کاماپرس   ۱۴۰۲/۰۳/۱۷ - ۱۹:۱۵    
سفر به یک شهر با آب و هوای خوب برای تفریح می تواند روحیه آدم را تازه کند. رامسر در استان مازندران به علت داشتن جاذبه های طبیعی فراوان و آب و هوای دلپذیر و همچنین نزدیکی به جنگل و دریا مورد توجه گردشگران زیادی قرار دارد و یکی از بهترین گزینه ها برای مسافرت است. ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۱۷ - ۱۸:۴۸   + ۴ سایت دیگر  
بوشهر- معاون اقتصادی وزیر کشور گفت: با توجه به ظرفیت خوب بوشهر در حوزه دریا این استان آماده سرمایه گذاری در حوزه ساحل و دریا است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۷ - ۱۸:۱۷   + ۳۸ سایت دیگر  
در جلسه بررسی طرح های انتقال آب از خلیج فارس و دریای عمان به فلات مرکزی که بعد از ظهر امروز(چهارشنبه) با حضور محمد مخبر معاون اول رئیس جمهور برگزار شد، مشوق های مالی بخش آب شرب طرح های تامین و انتقال آب از دریا تصویب و گزارشی از پیشرفت پروژه ها ارائه شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۱۷ - ۱۸:۱۱   + ۸ سایت دیگر  
جانشین انتظامی مازندران، از اجرای طرح پاک سازی پارک ها و تفرجگاه های شهرستان ساری خبر داد و گفت: در راستای ایمن سازی بستر پارک ها و تفرجگاه ها، ماموران انتظامی شهرستان ساری طرح 72 ساعته ارتقاء امنیت اجتماعی، پاکسازی پارک ها و تفرجگاه ها دریا را در دستور کار قرار دادند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۷ - ۱۴:۵۱   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/مازندران معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران بر لزوم اجرای طرح های فرهنگی در سواحل دریای این استان تاکید کرد و گفت: با هماهنگی سازمان اجتماعی وزارت کشور 120میلیارد تومان اعتبار امسال برای ساماندهی سواحل دریا به مازندران اختصاص می یابد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۱۷ - ۱۴:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
حاجی قصه ما هم جمعه عازم است، دوست و آشنا رفته اند تا حاجی را ببینند، اما انگار یک بی قراری دیگر هم دارد، یک بی قراری که جنس اش فرق دارد و باید هر چه زودتر قرارش دهد. می خواهد چشمه بی قراری اش که از کوه سرازیر است را به آغوش دریا برساند، ولی می داند یک چیز دیگر را هم می خواهد!
روابط عمومی صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۱۷ - ۱۴:۱۴   + ۲۷ سایت دیگر  
در روزهای پایانی این هفته از خرداد ماه با فیلم های سینمایی و تلویزیونی شبکه های سیما همراه باشید؛ چرخ های زندگی ، ماراکا: قهرمان دریا ، آخرین کار درست ، بین دو دنیا و تابوت اطبا فیلم های جدیدی هستند که این هفته از قاب شبکه های سیما تماشایی می شوند. ...
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۷ - ۱۴:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
فیلم های سینمایی و تلویزیونی و انیمیشن روز بعد از خوشبختی ، زندگی پای ، دختری به نام شایلی ، چرخ های زندگی ، پسرِ من ، ماراکا: قهرمان دریا ، بانکدار مبارز ، دهن گشاد ، آخرین کار درست ، بین دو دنیا ، خیال نقش ، بامزی و تاندربل ، پوپرو و شهر دودکش ها ، تابوت اطبا ، تاندر بولت و لایت فوت ...
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۷ - ۱۳:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
حسین دلیری معاون امور ورزش اداره کل ورزش و جوانان بهمراه جمعی از مسئولان از طرح سالمسازی دریا در سواحل استان مازندران بازدید بعمل آورد
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۱۷ - ۱۲:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران گفت: با هماهنگی سازمان اجتماعی وزارت کشور 120 میلیارد تومان اعتبار امسال برای ساماندهی سواحل دریا به مازندران اختصاص می یابد.
برترین ها / رکنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۷ - ۲۰:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
حسین ماهینی که به همراه خانواده برای تعطیلات به مازندران رفته، پست عاشقانه ای برای همسرش در کنار دریا در صفحه شخصی خود منتشر کرد
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۱۷ - ۰۸:۵۷   + ۳ سایت دیگر  
کارشناس اداره کل هواشناسی هرمزگان گفت: امروز در بعدازظهر و اوایل شب در مناطق دریایی افزایش سرعت باد و متلاطم شدن دریا و در ارتفاعات رشد ابر و رگبار پراکنده باران پیش بینی می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۱۷ - ۰۸:۴۳   + ۵ سایت دیگر  
امروز بعد از ظهر و اوایل شب در مناطق دریایی هرمزگان افزایش سرعت باد موجب متلاطم شدن دریا می شود.
سینا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۷ - ۰۷:۵۳   + ۶ سایت دیگر  
رئیس گروه بهبود تغذیه معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان هشدار داد: مردم از مصرف نمک دریا و نمک های صورتی و آبی به طور جدی پرهیز کنند چراکه مصرف این نمک ها، به علت یُد کم و وجود ناخالصی ها عوارض جبران ناپذیری دارد. ...
یکتا پرس   ۱۴۰۲/۰۳/۱۷ - ۰۷:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
شرکت ژاپنی پاور ایکس در حال پیشبرد طرح عجیب خود برای ساخت یک نیروگاه سیار به شکل یک تانکر باتری برقی به طول 140 متر است که 241 مگاوات ساعت انرژی تجدید پذیر را از طریق دریا در مسافت های کوتاه حمل می کند.
سلام نو / آفتاب نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۱۸ - ۰۸:۲۶   + ۷ سایت دیگر  
ساحل درک یکی از زیباترین ساحل های جنوب ایران است که در آن می توان تلاقی کویر و دریا را داد.
برترین ها / بهار نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۱۶ - ۱۶:۲۹   + ۳ سایت دیگر  
لحظه ترسناک بیرون کشیدن چشم ماهی از حدقه توسط خرچنگ در دریا را ببینید.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۱۶ - ۱۸:۴۹   + ۳ سایت دیگر  
مدیرعامل صندوق توسعه صنایع دریایی ابراز امیدواری کرد با اجرایی شدن مصوبات جلسه دهم شورای عالی صنایع دریایی، شاهد پیشرفت محسوس در فعالیت های صندوق و در نتیجه رشد و توسعه صنایع دریایی کشور باشیم.
رکنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۶ - ۱۸:۳۹   + ۸ سایت دیگر  
الهام حمیدی پس از ماه ها دوری از فضای مجازی، تصویری جدید منتشر کرده که لاغری و تغییر چهره اش را به نمایش گذاشته است.
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۳/۱۶ - ۱۸:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
صبح ساحل نوشت: فعالیت قاچاقچیان سوخت در میناب علاوه بر ناامن شدن مسیرهای تردد افراد در معابر و جاده ها، لطمات جبران ناپذیری بر محیط زیست و منابع طبیعی واردشده است ...