سه شنبه ۱۱ مهرساعت ۱۱:۱۴Oct 2023 3
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «وقوع بحران»

ایمنا   ۱۴۰۲/۰۷/۱۰ - ۱۳:۱۳   + ۳ سایت دیگر  
دادستان عمومی و انقلاب مرکز آذربایجان غربی از صدور دستور این دادستانی به شهرداری ارومیه و آب منطقه ای استان مبنی بر ضرورت لایروبی انهار، مسیل و رودخانه ها قبل از وقوع بحران خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۷/۰۹ - ۱۰:۳۵   + ۸ سایت دیگر  
بررسی ها نشان می دهد یکی از دلایل اصلی وقوع بحران مالی و بانکی سال 2008 آمریکا، منافع مشترک مسئولان ارشد فدرال رزرو، وزارت خزانه داری و مجلس نمایندگان آمریکا با بانکداران، موسسات پولی و موسسات مالی فعال در بازار مشتقات مالی بوده است.
به گزارش خبرنگار صدای نهاوند، ضرغام احمدوند صبح امروز در جلسه ستادبحران گفت: در زمان وقوع بحران تک تک مدیران موظف به همکاری تمام وقت هستند و باید تمام امکانات و تجهیزات مجموعه را در اختیار فرمانداری و ستاد بحران شهرستان قرار دهند. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۱:۱۹   + ۲ سایت دیگر  
فرماندار نهاوند گفت: با توجه به شروع فصل بارندگی و احتمال وقوع بحران های ناشی از آن لازم است دستگاه های مسؤول از هم اکنون اقدامات پیشگیرانه را برای رفع مشکلات و موانع موجود انجام دهند.
قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۶:۰۴   + ۶ سایت دیگر  
آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا و امیر سلمان بن حمد نخست وزیر بحرین توافقی راهبردی را منعقد کردند که علاوه بر ابعاد اقتصادی در زمینه نظامی و امنیتی نیز آمریکا را متعهد به حمایت از منامه در صورت وقوع بحران امنیتی می نماید.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۱۰:۰۰   + ۸ سایت دیگر  
با گذشت چندین سال از وقوع بحران کمبود تراشه پس از شیوع بیماری کرونا وپیامدهای ناشی از آن، مدتی است کشورهای مختلف در تلاش هستند تا از شرایط پیش آمده مانند محدودیت های ایجاد شده توسط برخی کشورها، عبور کنند.
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۰۸:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان کرمان، در راستای گسترش و فرهنگ سازی پدافند غیر عامل در بسیج و پیش گیری از وقوع بحران های احتمالی، دوره آموزشی تمرین خود حفاظتی ادارات با حضور کارکنان بسیجی ستاد و شبکه دامپزشکی شهرستان کرمان در محل اداره کل دامپزشکی استان کرمان برگزار گردید .
تهران پرس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۸:۲۲   + ۱۰ سایت دیگر  
ارزیابی دوره ای از ستاد مدیریت بحران و پدافند عامل منطقه 12 به منظور سنجش و ارتقا میزان آمادگی برای زمان وقوع بحران و افزایش هماهنگی های لازم میان سازمان های تخصصی انجام شد.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۳ - ۰۳:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
کنعانی مقدم با اشاره به دیدار جمعی از مردم سیستان و پلوچستان با رهبر انقلاب اسلامی گفت: تمام ارکان نظام وظیفه دارند پیشگیری از وقوع بحران را در اولویت قرار دهند، چون هزینه پیشگیری از درمان کمتر است.
اصفهان امروز آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۱۹ - ۱۶:۰۷   + ۳ سایت دیگر  
مدیر منطقه 11 شهرداری اصفهان گفت: ساماندهی مادی سودان در محله زاجان با اعتباری بالغ بر پنج میلیارد ریال در دست اقدام است و تا چهار ماه آینده به بهره برداری خواهد رسید. ...
سینا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۶ - ۱۱:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
از زمان وقوع حملات تروریستی 11 سپتامبر، استفاده از رسانه های اجتماعی در حوادث بحرانی و وقوع بحران ها افزایش زیادی یافته است و مطالعات فراوانی در رابطه با استفاده از فناوری اطلاعات و ارتباطات و رسانه های اجتماعی در زمان پیش از وقوع بحران، هنگام وقوع و پس از آن انجام شده است. ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۳ - ۰۹:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- رییس سازمان مدیریت بحران کشور گفت: روح حاکم و اصل و اساس مدیریت بحران فرهنگ پیشگیری است، اگر پیش از وقوع بحران به مردم آموزش داده شود و فرهنگ پیش بینی و پیشگیری در جامعه نهادینه شود، یا بحران نخواهیم داشت یا در صورت وقوع خسارت مادی و جانی به حداقل خواهد رسید.
استانداری اردبیل   ۱۴۰۲/۰۶/۱۱ - ۱۷:۲۴   + ۶ سایت دیگر  
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اردبیل با اشاره به وقوع چند سیل پی درپی در شهرستان مشکین شهر، رفع مشکلات سیل زدگان را نیازمند حضور به موقع مدیران در محل و مدیریت وضعیت بحرانی دانست. ...
پولی مالی   ۱۴۰۲/۰۶/۱۱ - ۱۲:۵۳   + ۳۳ سایت دیگر  
اخبار پولی مالی_ امروزه، شرکت مدیریت دارایی به عنوان استراتژی توصیه شده برای مدیریت و نقدکردن دارایی های نامطلوب مطرح است و برخی از کشورها این شرکت را تحت تاثیر وقوع بحران های بانکی و سطوح بالای مطالبات غیرجاری، تأسیس کرده اند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۶ - ۱۴:۱۶   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/البرز مدیرکل منابع طبیعی البرز با اشاره به اینکه سیل اخیر جاده چالوس با شدت و سرعتی که داشت می توانست فاجعه بار باشد، اظهار کرد: طی چند سال اخیر، چندین طرح آبخیزداری در این محدوده انجام شده که از وقوع بحران جلوگیری کرد.
تهران پرس   ۱۴۰۲/۰۵/۳۰ - ۱۴:۴۳    
وقوع بحران در پایتخت به یکی از دغدغه های تهرانی ها تبدیل شده وسپاه تهران بزرگ در تلاش برای ایجاد انسجام و هماهنگی میان دستگاه های متولی برای آماده سازی در زمان وقوع بحران در تهران است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۵/۲۵ - ۱۵:۴۸   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/اصفهان مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کاشان از اجرای دومین مانور "دفاع از مقر" این شرکت با هدف آمادگی همه جانبه و ارتقای سطح هوشیاری نیروهای نگهبانی و آمادگی حفاظت از جان نیروی انسانی مستقر در تاسیسات و جلوگیری از آلودگی آب آشامیدنی در زمان وقوع بحران خبر داد.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۵/۲۲ - ۱۲:۲۲    
مدیرعامل آبفای استان فارس گفت: سال گذشته نقاط بسیاری از استان با کمبود و تنش آب مواجه شدند اما از وقوع بحران جلوگیری شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۵/۰۵ - ۱۳:۳۸   + ۲ سایت دیگر  
کودتای اخیر در نیجر بار دیگر توجه را به چالش های سیاسی کشور غرب آفریقا جلب کرد. در گذشته نیز، نیجر سابقه بی ثباتی سیاسی را تجربه کرده است که ویژگی ثابت آن مداخلات نظامی و انتقال قدرت است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۵/۰۵ - ۱۳:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
دولت فدرال آلمان درباره تصویب فاز اول اصلاحات قضایی بنیامین نتانیاهو ابراز نگرانی کرده و صدر اعظم آلمان درباره وقوع بحران داخلی در این رژیم در سایه این اصلاحات هشدار داده است.
وزارت کشور   ۱۴۰۲/۰۵/۰۳ - ۱۸:۰۸   + ۷ سایت دیگر  
وزیر کشور با بیان اینکه مدیریت بحران باید "منعطف"، " خلاقانه " و " نوآور " باشد، گفت: اگر ساختارمدیریت بحران نتواند منعطف باشد و مطابق با شرایط موجود تطبیق یابد، در زمان وقوع بحران کارآیی نخواهد داشت.
اصفهان امروز آنلاین   ۱۴۰۲/۰۵/۰۳ - ۱۶:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
مدیر منطقه 9 شهرداری اصفهان گفت: در راستای زیباسازی و پیرایش سیما و منظر شهری، طرح ساماندهی مادی سقاخانه و نهر کوچه مهر در مدت زمان چهارماه به بهره برداری می رسد. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۵/۰۲ - ۲۰:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
درپی وقوع زلزله 4 ویک دهم ریشتری دوروز پیش نشست اضطراری ستاد مدیریت بحران استان برای وقوع بحران های احتمالی پیش رو برگزار شد.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۵/۰۱ - ۱۳:۱۴   + ۱۰ سایت دیگر  
اعضای شورای اسلامی شهر تهران امروز در تذکرات خود در یکصد و شصت و سومین جلسه دوره ششم پارلمان شهری پایتخت به موضوعاتی نظیر خشک شدن درختان پارک چیتگر، احتمال وقوع یک بحران قابل توجه در رفیوژ میانی بزرگراه آزادگان بر اثر نشست لوله در مسیر جمع آوری آب های سطحی منطقه 19 پرداختند و از تبدیل پیاده راه ...
روزنامه راه مردم   ۱۴۰۲/۰۵/۰۱ - ۱۱:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
اعضای شورای شهر تهران در جلسه امروز شورا از جمله وضعیت نامناسب پیاده رو استاد شهریار در پهنه رودکی، خشک شدن درختان چیتگر و سایر مناطق پایتخت به دلیل کم آبی و همچنین احتمال وقوع یک بحران در بزرگراه آزادگان در منطقه 19 پرداختند. ...
دیار میرزا   ۱۴۰۲/۰۴/۲۹ - ۱۱:۲۵   + ۱۱ سایت دیگر  
حسینیه موکب خدام العتره با زیربنای حدودا 500 متر مربع قرار است با کمک های خیرین و مردم احداث شود. این حسینیه مجهز به یک آشپزخانه کاملا صنعتی برای ارائه خدمات به شهروندان در مواقع مورد نیاز از جمله در زمان وقوع بحران است. ...
گیل خبر   ۱۴۰۲/۰۴/۲۶ - ۲۱:۰۲   + ۳ سایت دیگر  
گیل خبر/ به گزارش واحد خبر مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری رشت_ هادی سلیمی مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گیلان به اتفاق حجت الاسلام امیر چهری مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در این نهاد امروز دوشنبه 26 تیر 1402 با حضور در دفتر شهردار با رحیم شوقی شهردار رشت دیدار و پیرامون مباحث مشترک و ...
استانداری مرکزی   ۱۴۰۲/۰۴/۲۵ - ۰۹:۰۰    
مدیرکل مدیریت بحران استانداری مرکزی گفت: رسانه ها در لحظه وقوع حادثه، باید اجازه دهند مسئولان با آرامش، بحران را مدیریت کنند و نواقص در صحنه را شناسایی کرده و سپس مطالبه گری داشته باشند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۴/۱۰ - ۲۱:۴۶   + ۲ سایت دیگر  
با تداوم درگیری ها میان ارتش سودان و نیروهای پشتیبانی سریع، کمیته های پزشکی سودان نسبت به وقوع بحران بهداشتی در این کشور هشدار دادند.
رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان خمین از اجرای مانور مدیریت بحران با فرضیه انسداد جاده بعلت وقوع زلزله توسط اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان خمین، جهت ارتقاء هماهنگی بین دستگاه های خدمات رسان ورفتار مناسب هنگام وقوع بحران خبر داد.
شرکت ملی گاز ایران   ۱۴۰۲/۰۴/۰۴ - ۱۲:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
رئیس ستاد مدیریت بحران کشور با تشکر از تلاش های مجموعه صنعت گاز کشور، اقدامات صورت گرفته در زمستان پارسال از سوی شرکت ملی گاز ایران به منظور تامین پایدار جریان گاز در کشور را قابل تقدیر دانست و گفت: این اقدامات مانع از وقوع بحرانی شد که دشمن برای سواستفاده از آن، برنامه جدی داشت.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۳/۲۹ - ۰۰:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : طی سال های گذشته ناترازی بانک ها یکی از اصلی ترین معضلات نظام بانکی در ایران بوده است. افزایش این ناترازی علاوه بر آسیبی که به نظام بانکی وارد می کند، به این دلیل که بانک ها برای جلوگیری از وقوع بحران به سراغ بانک مرکزی رفته و با اضافه برداشت از منابع آن استفاده می کنند ...
عصر قانون آنلاین   ۱۴۰۲/۰۳/۲۵ - ۱۴:۲۷   + ۲۲ سایت دیگر  
به گزارش گروه اقتصادی عصر قانون به نقل از شرکت آب منطقه ای تهران، سیلاب اخیر در جاده چالوس مشکلات فراوانی را برای خدمت رسانی دستگاه های مختلف از جمله وزارت خانه های نیرو، راه و شهرسازی ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۲۳ - ۱۵:۰۴   + ۶ سایت دیگر  
اردبیل-معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم رئیس کل دادگستری استان اردبیل گفت: گسترش فرهنگ استفاده از مشاوره در خانواده ها به ویژه در زمان وقوع بحران و بروز اختلافات لازم و ضروری است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۶ - ۲۰:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/گیلان رئیس علوم پزشکی گیلان، با اشاره به تحمیل هزینه های گزاف بر کشور و نظام در صورت وقوع بحران جمعیتی، اضافه کرد: اگر امروز برای جمعیت هزینه کنیم، بهتر است تا در آینده گرفتار پیامدهای منفی آن شویم.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۱۶ - ۱۸:۴۹   + ۲ سایت دیگر  
در ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان، ارتقاء آمادگی دستگاه ها و بسترسازی برای پیشگیری از وقوع بحران بررسی شد.
میزان   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۰۸:۵۵   + ۳ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان - 2 هفته پس از اعمال محدودیت های شدید دولت آمریکا برای پناهجویان، سمت مرز جنوب غربی این کشور به طرز شگفت انگیزی ساکت است، اما ده ها هزار مهاجر در سمت مکزیک به سمت یک بحران انسانی می روند. ظرفیت بیش از حد مراکز پناهجویی ...
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۱۳:۳۳    
سخنگوی وزارت خارجه چین گفت که امکان پیشگیری از وقوع بحران در اوکراین وجود داشت.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۱۱:۳۱    
ایسنا/مرکزی مدیرکل مدیریت بحران استانداری مرکزی گفت: رسانه ها در لحظه وقوع حادثه، باید اجازه دهند مسئولان با آرامش، بحران را مدیریت کنند و نواقص در صحنه را شناسایی کرده و سپس مطالبه گری داشته باشند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۱۹:۰۱    
مدیرکل بحران استانداری مرکزی با اشاره به افزایش آمادگی دستگاه های اجرایی استان مرکزی در زمان وقوع بحران ها گفت: نقاط ضعف و قوت دستگاه های متولی مدیریت بحران در استان مرکزی رصد و بررسی می شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۲/۲۹ - ۱۲:۱۷   + ۳ سایت دیگر  
وزیر خارجه قطر در نشست خبری با همتای آلمانی خود بر ضرورت همکاری جهان با افغانستان برای جلوگیری از وقوع بحران داخلی تأکید کرد.
دیپلماسی ایرانی   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۱۲:۰۱    
شی جین پینگ، رئیس جمهوری چین، در 26 آوریل 2023 برای اولین بار از زمان آغاز تهاجم نظامی روسیه به اوکراین در یک تماس تلفنی با ولودیمیر زلنسکی رئیس جمهور اوکراین گفتگو کرد. رئیس جمهوری چین در این گفتگوی تلفنی خواستار مذاکره بین مسکو و کی یف شده و تاکید کرد که پکن همواره در جانب صلح ایستاده است ...
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۵ - ۰۵:۵۹    
یک اقتصاددان گفت: اگر ورشکستگی بانک ها ادامه دار باشد، به طور قطع اقتصاد آمریکا دچار رکود عمیقی خواهد شد اما اگر این مسئله فقط محدود به چند بانک و مقطعی باشد، امری طبیعی است که در همه سیستم های سرمایه داری اتفاق می افتد.
رکنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۴ - ۱۳:۵۷   + ۱۱ سایت دیگر  
رکنا: مسئولین استان خراسان شمالی در اولین جلسه هماهنگی معین بحران که به میزبانی منطقه 3 و در ستاد بحران این منطقه برگزار شد حاضر شدند.
همشهری   ۱۴۰۲/۰۲/۲۴ - ۱۳:۲۲   + ۱۵ سایت دیگر  
کارشناس حوزه کار درباره هشدار در مورد وقوع بحران در صندوق های بازنشستگی گفت: ادبیات و نوع اظهارات اخیر در این زمینه درست نبود اما اصل حرف درست بود چرا که بحران در صندوق های بازنشستگی مخصوصا صندوق تامین اجتماعی قابل پیش بینی است و می تواند کشور را دچار مشکلات اقتصادی و اجتماعی وخیمی کند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۲۰ - ۲۱:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان گفت: اگر مردم در مصرف آب مدیریت نکنند با کاهش بارندگی ها شاهد وقوع بحران خواهیم بود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۲۰ - ۱۶:۰۸   + ۴ سایت دیگر  
محققان هشدار می دهند که مصرف بیش از حد ضدعفونی کننده ها برای مبارزه با کووید-19 می تواند به یک بحران بهداشتی کاملاً متفاوت دامن بزند.
تیتر برتر   ۱۴۰۲/۰۲/۱۸ - ۱۰:۵۸   + ۶ سایت دیگر  
بانک جی پی مورگان آمریکا می گوید: وقوع بحران بانکی در این کشور باعث شده تا سرمایه ها به سمت طلا برود. تیتربرتر به نقل از بلومبرگ، بانک جی پی مورگان آمریکا اعلام کرد که نگرانی سرمایه گذاران و سهامداران نسبت به شدت گرفتن بحران مالی در آمریکا و احتمال وقوع رکود در این کشور طی سال جاری باعث شده تا ...
روزنامه شهروند   ۱۴۰۲/۰۲/۱۶ - ۰۸:۵۰    
سیداحمد رسولی نژاد نماینده مردم شهرستان های دماوند و فیروزکوه برای پیگیری مشکلات امدادگران و داوطلبان جمعیت هلال احمر تلاش می کنیم، چراکه معتقدیم این نیروهای بی ادعا در تمام بحران ها و حوادث یاریگر مردم حادثه دیده هستند و باید با حمایت از این سرمایه های ارزشمند در جمعیت هلال احمر ...
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۲/۰۲/۱۲ - ۱۶:۰۲   + ۵ سایت دیگر  
سازمان ملل متحد با اشاره به احتمال گریختن بیش از 800 هزار نفر از سودان در صورت تداوم درگیری ها، نسبت به وقوع بحران پناهندگی در این منطقه هشدار داد.